Najlepšie bezplatné služby VPN roku 2020: Zabezpečenie so zľavou

Existuje veľa údajne „bezplatných“ služieb VPN. Hoci vám poskytnú dojem, že ste chránení, väčšinu času platíte za svoje súkromie. V niektorých prípadoch dokonca platíte so svojou bezpečnosťou online, s falošnými službami, ako sú napríklad siete Hola VPN, ktoré používateľov presúvajú do botnetu.


Aby sme sa pokúsili preniknúť hustou hmlou, ktorú vytvorili tieto pseudo-služby, vyhľadali sme internet za najlepšie bezplatné služby VPN. Aj keď sa v našich recenziách VPN nemôžu stretnúť s poprednými poskytovateľmi, chránia vás bez akýchkoľvek pripojených reťazcov.

Jedinou výnimkou je Windscribe, ktorý má nohy na voľnom a platenom trhu. Ak ste nováčikom v sieťach VPN a chcete pred investíciou vyskúšať niečo zadarmo, najlepšou stávkou je držať sa programu Windscribe. Nielenže ponúka ten najlepší bezplatný plán, aký sme videli, ale nie je ani príliš ošuntělý, pokiaľ ide o platené plány.

Výber najlepších služieb VPN zadarmo

Nájdenie najlepších bezplatných služieb VPN je jednoduché. VPN musí byť zadarmo a nemôže to byť úplný odpad. Náš najhorší bezplatný sprievodca VPN ukazuje, že siete VPN nie sú dobré len preto, že sú bezplatné a v niektorých prípadoch to môže znamenať malware, podvod alebo inú nepríjemnosť v oblasti počítačovej kriminality..

Na rozdiel od nášho najlepšieho sprievodcu správcom hesiel sa však musíte bezplatne vzdať používania siete VPN. Napríklad LastPass ponúka väčšinu funkcií plateného správcu hesiel zadarmo. V priestore VPN nenájdete ekvivalentnú možnosť. Prečítajte si našu recenziu LastPass, ak ste na trhu so správcom hesiel.

Naše prvé výbery VPN obmedzujú množstvo údajov, ktoré môžete použiť, ale poskytujú plne funkčnú službu. Posledné dve, aj keď slušné, prichádzajú na úkor rýchlosti a súkromia.

Vo väčšine prípadov sú bezplatné programy pokusmi o platené programy. Dáme špecifiká bezplatného plánu, vrátane množstva údajov, ktoré môžete použiť, obmedzenia atď., Hovoríme o možných cestách aktualizácie a my sa zamyslíme nad tým, či má aktualizácia hodnotu..

Náš prvý výber je výnimkou, ale odpoveď je zvyčajne „pravdepodobne nie“. Dobré siete VPN prichádzajú za cenu, preto nezabúdajte na to, keď prechádzame týmito bezplatnými ponukami.

Najlepšie bezplatné služby VPN 2020

1. Najlepšia bezplatná služba VPN: Windscribe

Windscribe je výnimkou, pokiaľ ide o bezplatné VPN. Na rozdiel od väčšiny bezplatných služieb poskytuje použiteľné množstvo mesačných údajov a šancu zarobiť viac (aj keď ešte stále nie je dosť na to, aby boli zaradení do nášho najlepšieho zoznamu VPN pre cloudové úložisko). Je to jediná sieť VPN, ktorá vám poskytuje plný zážitok zadarmo.

Bezplatné programy začínajú na 2 GB údajov mesačne, ale môžete ich zvýšiť na 10 GB údajov, ak poskytnete e-mail a súhlasíte s prijímaním oznámení Windscribe. Nič nie je skutočne zadarmo, ale obsah s objemom 8 GB údajov obchodujeme za trochu reklamy.

Windscribe-Slider1

Môžete tiež zarobiť viac údajov. Ak tweetnete pomocou odkazu Windscribe, získate mesačne ďalších 5 GB. Windscribe však varuje, aby „nebol po sprche a vymazal Tweet“.

Windscribe vám tiež umožňuje použiť zvyšný výkon CPU na riešenie hashov ťažby Monera. Na ôsmich jadrách Ryzen-1700X sme sedeli približne 50 hashov za sekundu. Tieto hash môžete použiť na zakúpenie jednej z troch výhod: reset šírky pásma, 10 GB trvalých mesačných údajov alebo jeden mesiac predplatného Pro.

Nie sú však lacné. Odmena stojí 1 milión, 10 miliónov a 50 miliónov hash. Našťastie môžete vykonať hashovanie na ľubovoľnom počítači a kedykoľvek. Pokiaľ ste prihlásení do svojho účtu, Windscribe ušetrí množstvo kreditov, ktoré máte.

Aj keď je to technicky „bezplatný“ spôsob, ako zarobiť viac údajov, nemusí to byť ten najlepší nápad. Môžete nastaviť limity využitia CPU, pravdepodobne však utratíte viac za elektrinu a poškodené komponenty, než sa vyplatí. Mesačné predplatné je dosť lacné ako také.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Windscribe

Vzhľadom na veľkorysý bezplatný plán spoločnosti Windscribe sme očakávali výrazné zvýšenie poplatkov za plány Pro. Našťastie to tak nie je. Windscribe nemá tak nízku mesačnú sadzbu ako súkromný prístup na internet – aj keď si prečítate našu kontrolu PIA, uvidíte, že ju má len málo poskytovateľov – ale je to stále lacnejšie ako náš najlepší výber VPN, ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).

Jednoročné a dvojročné plány však majú významnú hodnotu. Pri oboch možnostiach klesá mesačná sadzba pod 5 dolárov. Môžete pripojiť naraz toľko zariadení, koľko chcete, a získate prístup k špecializovaným streamovacím serverom Windscribe..

Nedávno zaviedla aj možnosť zostavenia vlastného plánu. Okrem bezplatných miest a 10 GB údajov môžete pridať miesta za 1 USD mesačne. Každé miesto však môže mať ľubovoľný počet dátových centier. Napríklad v USA existuje 35 dátových centier, ale v Belgicku je iba jedno. Obe stoja 1 dolár.

Okrem získania prístupu k umiestneniam servera Pro sa do vášho plánu pre každé umiestnenie pridá 10 GB údajov. Môžete pridať neobmedzenú možnosť dát za 1 dolár navyše, čo vám tiež umožní prístup k R.O.B.E.R.T.

R.O.B.E.R.T je softvér na blokovanie škodlivého softvéru, phishingu, botnetu, reklamy, sledovača a sociálnych sietí. Počas nášho testovania sme zistili, že je prekvapivo efektívny, ale nie na úrovni najlepšieho antivírusového softvéru. Je zahrnutá v akomkoľvek pláne Pro, ale za iba 1 dolár navyše s neobmedzeným počtom údajov o bezplatnom pláne nevidíme dôvod na jeho vyskúšanie..

Cena Windscribe je mätúca, ale je potrebné vyťažiť zo systému, ktorý nastavil, veľa hodnoty. Podrobnosti o cenách, ako aj ďalšie funkcie Windscribe sa môžete dozvedieť v našej recenzii Windscribe.

2. TunnelBear

TunnelBear bol v minulosti naším výberom pre najlepšiu bezplatnú sieť VPN, hlavne preto, že bol jediný, ktorý bol k dispozícii. V posledných rokoch však stratil svoj lesk, pretože nováčikovia, ako sú Windscribe a Speedify, berú na trh búrku (prečítajte si naše porovnanie Windscribe vs. TunnelBear). Ani akvizícia spoločnosti McAfee spoločnosti TunnelBear nepomohla. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti McAfee Total Protection a zistite prečo.

Napriek tomu ponúka 500 MB údajov zadarmo bez pripojeného reťazca. Na rozdiel od Speedify, s vašou bezpečnosťou nejde o nič zábavné. TunnelBear používa AES 256-bit s OpenVPN, IKEv2 alebo IPSec a neuchováva protokoly. Počas nášho testovania nedošlo ani k úniku požiadaviek na server DNS.500 MB je použiteľné, ale je to skôr pokus ako čokoľvek iné. Našťastie nie je strašné, že ceny spoločnosti TunnelBear nie sú hrozné. Neobmedzené množstvo údajov je 10 dolárov mesačne alebo 60 dolárov ročne, ale videli sme lepšie. Všetky plány prichádzajú aj s piatimi súčasnými pripojeniami, čo nie je zlé.

Dúfame, že program TunnelBear pridá do svojho bezplatného plánu ďalšie údaje. Spoločnosť, ktorá za tým stojí, nedávno vydala RememBear, ktorý patrí k najlepším dostupným správcom hesiel. Ako si môžete prečítať v našej recenzii RememBear, je viac-menej rovnaká ako platená verzia.

To isté sa, žiaľ, nedá povedať ani pre TunnelBear. 500 MB údajov je veľkorysých, ale môžete ich ľahko zjesť za pár hodín, najmä ak streamujete. Pokiaľ sa však k plánu bezplatnosti priblížite ako k pokusu, nevyzerá to tak zle.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Najväčšou prednosťou spoločnosti TunnelBear je jej rozhranie, ktoré je spojené s ikonou v lište. Je to však aplikácia na paneli. Kliknutím na ikonu sa otvorí okno, ale nie okno, ktoré sa môžete pohybovať po obrazovke.

Aj keď je to nevýhoda, výber miesta je jednoduchý a pripomína NordVPN (prečítajte si našu recenziu NordVPN). V miestach, kde je spoločnosť TunnelBear prítomná, je mapa s potrubiami Mario-esque. Kliknutím na niektorý z nich sa pripojíte k serveru v tomto umiestnení s grafickým znázornením, odkiaľ smerujete.

Aj keď sa zameriava na efektívnejšie prostredie VPN, TunnelBear má pokročilé funkcie. Existuje prepínač zabíjania, ktorý spoločnosť TunnelBear nazýva „VigilantBear“, ktorý v prípade zlyhania siete VPN preruší vaše internetové pripojenie. Rozdelené tunelovanie je ponúkané, ale, samozrejme, iba v systéme Android. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Astrill pre poskytovateľa, ktorý ponúka rozdelené tunelovanie všade.

Ak ste v oblasti sietí VPN nováčikom a chcete zistiť, o čom je zmysel, TunnelBear je skvelá voľba. Tí, ktorí sú viac oboznámení s tým, ako pracujú, však budú s Windscribe pravdepodobne lepšie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si recenziu v službe TunnelBear.

3. Hide.me

Hide.me je jednou z najdrahších sietí VPN, ktoré sme skontrolovali, a hoci je služba dobrá, nerobí nič zvláštne na to, aby zdôvodnila svoju vyššiu ako priemernú cenu. Našťastie je k dispozícii bezplatný plán. Môžete použiť 2 GB dát mesačne zo siete Hide.me na jednom zariadení, nie je potrebná žiadna kreditná karta.

Bezplatní používatelia sú však obmedzení na tri servery. Úplná sieť serverov Hide.me nie je taká veľká – od písania 55 miest v 34 krajinách – ale malý výber pre bezplatných používateľov je stále prchavejší.Inovácia ocenení, ku ktorým pristupujete na tieto servery, spolu so súčasným pripojením a neobmedzeným prenosom údajov, ale cena za to nestojí. Ak chcete získať prístup ku všetkým službám Hide.me, ktoré ponúka, musíte zaplatiť minimálne 10 dolárov mesačne, a to v prípade, že si kúpite rok vopred. Ak chcete ísť z mesiaca na mesiac, táto sadzba vyskočí na 20 dolárov.

Existuje ponuka medzi bezplatnou a prémiovou ponukou najvyššej úrovne Hide.me, cena však opäť nestojí za to. Aj keď iba 5 dolárov mesačne, plán Hide.me v polovici vrstvy Plus prichádza iba so 75 GB dátového prenosu a podpory pre jedno zariadenie.

Nemôžeme sa však sťažovať na bezplatný plán. Bezplatní používatelia nemajú prístup k streamovacím platformám, ale obmedzené množstvo prenosu údajov by rovnako neumožňovalo veľa streamov. Je to len spôsob, ako chrániť základné prehliadanie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Hide.me

Pokiaľ ide o špecifiká tejto služby, Hide.me je možnosť uprostred cesty. Počas nášho testovania sme si všimli použiteľné, ak nie vzrušujúce rýchlosti pri tunelovaní blízko domova a nevýrazné výsledky pri cestovaní ďaleko..

Výber servera odráža to, pričom 55 miest pokrýva väčšinu zemegule. Zohľadňujú sa všeobecné spoty, pričom najväčšia láska je v Severnej Amerike a západnej Európe. Existuje však niekoľko podivných miest, ktoré sú medzi VPN nezvyčajné, vrátane Maroka.

Bezplatní používatelia môžu používať servery v Holandsku, Kanade a Singapure, napriek tomu, že spoločnosť Hide.me sídli v Malajzii. Umiestnenie centrály Hide.me nás však pozastavuje, pretože má zlé výsledky, pokiaľ ide o rešpektovanie súkromia občanov, ako si môžete prečítať v našej najlepšej zásielke VPN pre Malajziu..

Hide.me je dobrá, ale nie skvelá služba VPN. Plán zadarmo však stojí za vyskúšanie. Ak si chcete prečítať viac, môžete si prečítať našu recenziu na Hide.me alebo sa zaregistrovať do programu so 14dennou zárukou vrátenia peňazí.

4. ProtonVPN

ProtonVPN používa iný prístup k bezplatnému modelu VPN. Namiesto obmedzenia množstva údajov, ktoré môžete použiť, obmedzuje rýchlosť. Sieť VPN môžete používať ľubovoľne na jednom zariadení bezplatne, pokiaľ môžete čeliť inzerovanej „pomalej“ rýchlosti bezplatného plánu..

Keď sme to vyskúšali, ProtonVPN automaticky ponúkol týždennú skúšobnú verziu služby Plus, ktorá zahŕňa päť súčasných pripojení, podporu streamovania a torrentovania, blokovanie škodlivého softvéru a špecializované servery Tor. Test však nie je inzerovaný a hoci sme ho dokázali replikovať, nemôžeme potvrdiť, že bude vždy.Plus plány majú slušné rýchlosti, ale naše výsledky ukázali, že niektoré servery sú lepšie optimalizované ako iné. Z nášho testovacieho miesta v Írsku sme zistili, že americké servery fungovali lepšie ako servery vo Veľkej Británii a Hongkong mal rýchlejšie výsledky ako niekoľko európskych možností. Zdá sa, že vaša blízkosť k určitému serveru nie je taká dôležitá, aspoň pokiaľ ide o rýchlosť sťahovania.

V priemere sme sa vzdali približne 50 percent našej nechránenej rýchlosti na platenom pláne, takže bezplatný plán sa v priemere pohybuje okolo 75 percent. Bezplatný plán ProtonVPN nie je vhodný na torrentovanie ani streamovanie. Ide skôr o nástroj na ochranu vášho súkromia počas základného prehľadávania, čo je dôvod, prečo ho Mozilla vybrala ako svoju predvolenú VPN pre Firefox.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia ProtonVPN

Aj keď je bezplatný plán pekný, program ProtonVPN umožňuje vylepšenie za to. Platiaci používatelia získajú prístup k svojim „bezpečným jadrovým“ serverom. Nasmerujú vaše pripojenie cez krajinu priateľskú k súkromiu pred odchodom do cieľa. Napríklad, ak sa pripájate k Singapuru, vaše pripojenie môže najskôr prejsť cez Švajčiarsko, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete.

Na špičkovej úrovni je ProtonMail, čo je bezpečná e-mailová služba. TorGuard ponúka podobnú službu, ale za oveľa nižšiu cenu, ako môžete vidieť v našej recenzii TorGuard. Ak ste zvedaví, čo znamená „bezpečné“, prečítajte si nášho sprievodcu zabezpečením e-mailom.

ProtonVPN nezabúda v porovnaní s poskytovateľmi špičkových políc pri rovnakej cene, ale jeho bezplatný plán nie je zlý obchod. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete si prečítať našu recenziu ProtonVPN alebo vyskúšať účet zdarma.

5. Zrýchlite

Zrýchlenie je zamerané na mobilný dav, čo je na trhu nezvyčajné. Aj keď ho môžete používať na počítači, Windscribe má vyššiu rýchlosť, viac umiestnení serverov a vyšší mesačný limit. Pre mobilných používateľov sú to výhody.

Vo vašom pripojení používa „viazanie kanálov“, ktoré môže použiť viac internetových pripojení na zvýšenie šírky pásma, nižšiu latenciu a lepšiu redundanciu. Môžete tiež nastaviť pravidlá pre typy pripojenia na automatizáciu vášho využívania celulárnych údajov.

Speedify-Main-Screen

Prepojenie kanálov je k dispozícii aj na počítači, ale nedáva to zmysel. Zrýchlenie môže používať akékoľvek pripojenie – napríklad Wi-Fi a Ethernet – ale všetko sa končí tým istým modemom. Dáva to väčší zmysel na mobilných telefónoch, kde možno budete chcieť obmedziť využívanie mobilných telefónov a uprednostňovať WiFi.

Nie sme si istí, aké sú výhody prepojenia kanálov také veľké, ako naznačuje marketingový materiál. Latencia bola žalostná a rýchlosť sťahovania bola nevýrazná. Napriek testovaniu z Nemecka, náš najlepší výsledok prišiel zo servera so sídlom v USA, čo naznačuje, že Speedify má lepšiu optimalizáciu pre servery na svojom domácom trávniku..

Aj napriek tomu je Speedify slušná bezplatná voľba. Na jednom zariadení môžete každý mesiac použiť 5 GB údajov a nemusíte na to vytvárať účet. To je polovica údajov, ktoré získate pomocou Windscribe, ale na získanie e-mailu nemusíte overovať svoj e-mail.

To má zanedbateľnú výhodu vzhľadom na to, že protokoly Speedify zaznamenávajú vašu IP adresu a približnú polohu. Webová stránka je zložitá. Tvrdí, že spoločnosť Speedify neprihlási navštívené webové stránky ani údaje, ktoré prenášate. Aj keď je to pravda, z pravidiel ochrany osobných údajov jasne vyplýva, že Speedify „zaznamenáva prístupové informácie o klientskom zariadení vrátane adresy IP a jedinečných identifikátorov zariadenia“.

Funkcia Speedify nezaznamenáva IP adresu webových stránok, ktoré navštevujete, ale zaznamenáva vaše.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, urýchlime

Neodporúčame vám platiť za program Speedify, ale bezplatná verzia nie je záhadou a zmätkom. Má vynikajúce rozhranie, najmä na iOS, ale jeho protokolovacie postupy ho držali mimo nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre iPhone. Aplikácia vám zobrazuje graf rýchlosti a využitia mobilného a WiFi pripojenia, takže môžete rýchlo sledovať, koľko využívate.

Čistý prístup „first-mobile“ (mobilný ako prvý) veľa pomáha, pretože Speedify jasne stanovuje svoje nastavenia a funkcie v rozhraní. Všetko od tlačidiel a ikon po dizajn navigácie a obrazovky umožňuje intuitívny zážitok.

Dostane sa aj do Netflixu, ale neurobil to náš najlepší sprievodca VPN pre Netflix, pretože, samozrejme, súkromie.

To sa zdá byť najlepším prípadom pre Speedify. Je to pre používateľov, ktorí sa nezaujímajú o súkromie a chcú si na Netflixe bezplatne pozerať geoblokovaný obsah. Ak to znie ako vy, prečítajte si našu recenziu funkcie Speedify, kde nájdete podrobnosti o tom, ako sa zaregistrovať.

Záverečné myšlienky

Pri navigácii bezplatnými službami VPN musíte byť opatrní, existujú však legitímne možnosti. Zatiaľ čo ProtonVPN a Speedify sú slušné, odporúčame držať sa Windscribe, TunnelBear alebo Hide.me v tomto poradí.

Títo poskytovatelia ponúkajú skutočne bezplatné služby VPN, na rozdiel od Speedify, ktorá obchoduje s 5 GB údajov za vaše osobné informácie. Navyše Windscribe ponúka jasnú cestu aktualizácie zakúpením predplatného Pro alebo pridaním umiestnení servera do svojho bezplatného plánu.

Existujú dobrí poskytovatelia bezplatných služieb? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Pozrite si aj naše ďalšie články o VPN. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me