Najlepší správca hesiel pre rodiny 2020

Pri neustálej hrozbe počítačovej kriminality je ťažké udržať online – oveľa menej svoju rodinu – online. Jedným z najjednoduchších krokov, ktoré môžete podniknúť pri zabezpečení online, je použitie správcu hesiel. Tieto nástroje nielen zvyšujú bezpečnosť vašich online účtov, ale uľahčujú aj prehliadanie. 


Vytiahli sme z našej najlepšej príručky správcov hesiel a doplnili sme päť možností, aby sme vám ponúkli najlepšieho správcu hesiel pre rodiny s deťmi. Budeme hovoriť trochu o každom a prečo je to skvelá voľba pre rodiny s deťmi a všeobecne dobrá voľba. Ak však niekto prejaví záujem, prečítajte si príslušnú recenziu. 

Ak chcete iba priamu odpoveď, 1Password je najlepším správcom hesiel pre rodiny s deťmi. Existujú vynikajúce alternatívy vo forme Keeper, RoboForm, Bitwarden a LastPass, ale je ťažké poraziť zoznam funkcií 1Password pre rodiny s deťmi. Ak si nie ste istí, 1Password ponúka bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, nie je potrebná žiadna kreditná karta. 

Pred výberom si povedzme niečo o tom, ako sme uskutočnili výber, ako aj o tom, čo robí určité riešenia na ukladanie hesiel vhodné pre rodiny..

Najlepšie Password Manager pre rodiny

 1. 1Password
 2. Bitwarden
 3. brankár
 4. LastPass
 5. RoboForm

1. 1Password

1Password je vďaka svojej škálovateľnosti a flexibilite najlepším správcom hesiel pre rodiny s deťmi. Základný plán rodiny beží mesačne 4,99 dolárov, ak je účtovaný ročne, s podporou až piatich členov rodiny. Na rozdiel od podobných programov so službami, ako je napríklad LastPass, môžete do svojho účtu pridať ďalších používateľov. 

1Password-starter-kit

Extra členovia rodiny stoja 1 USD na používateľa, čo vám umožní rozšíriť plán tak, aby zahŕňal toľko ľudí, koľko potrebujete. Navyše 1Password ponúka s vašim odberom päť účtov pre hostí. 

Tieto účty hostí môžete darovať iným používateľom, aby ste s nimi mohli zdieľať prihlasovacie údaje. Týmto spôsobom môže príjemca prijímať a používať prihlasovacie údaje bez platenia za svoje vlastné predplatné 1 hesla.

Hoci 1Password nie je najlacnejším správcom rodinných hesiel, vzhľadom na funkcie, ktoré ponúka, nie je ani zďaleka drahý. Môžete uchovávať informácie o kreditných kartách, štítky a neobmedzené trezory, z ktorých každá má svoje vlastné heslá. Správca účtu môže spravovať všetky tieto úschovne naraz a zvoliť, ktorí členovia rodiny majú prístup k čomu. 

1Password-review-klenby

Rodinný plán sa dodáva so všetkými funkciami štandardného predplatného hesla 1 slova. To zahŕňa aplikácie pre Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a Chrome OS, ako aj rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Brave (prečítajte si našu statočnú recenziu). 

Každý člen rodiny tiež získa 1 GB šifrovaného úložiska dokumentov a jeden rok obnovenia položiek pre odstránené položky. 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia 1Password

1Password stojí nad balením vďaka svojmu vynikajúcemu plánu rodiny, ale aj vďaka svojej výnimočnej použiteľnosti. Aplikácia podporuje nespočetné typy vstupov a podporuje všetko od hesiel až po softvérové ​​licencie. Ďalej môžete prispôsobiť každé pole konkrétnej položke, čo vám umožní rozšíriť alebo zmenšiť nástroj na polia, ktoré potrebujete. 

1Password-add-entry

Jeho bezpečnosť je tiež prvotriedna. 1Password, ktorý si konkuruje dokonca aj v Dashlane, používa model dvoch tajných kľúčov, čo znamená, že na odomknutie účtu budete potrebovať hlavné heslo a druhý kľúč. Tento druhý kľúč sa generuje podľa charakteristík vášho zariadenia a je šifrovaný spolu s obsahom úschovne.

V praxi to znamená, že aj keby sa niekto naučil vaše hlavné heslo, nemohol by mať prístup k vášmu účtu. Druhý kľúč funguje ako druh dvojfaktorovej autentifikácie; váš druhý faktor sa práve stane v pozadí. 

Okrem toho existujú dve možnosti overenia totožnosti vrátane podpory najlepších aplikácií 2FA v okolí. 2FA pridáva druhý krok k odomknutiu vašich citlivých údajov, či už ide o časový kód prostredníctvom mobilného webového prehľadávača, alebo o QR kód zaslaný na váš e-mail.. 

1Password nemá podnikové viacfaktorové autentifikačné možnosti OneLogin, ale pre osobné použitie sú tieto možnosti skvelé (prečítajte si našu recenziu OneLogin). Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej 1Password review alebo môžete začať bezplatnú skúšobnú verziu a zistiť, ako sa vám táto služba páči. 

2. Bitwarden

Bitwarden je bezplatný správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom známy predovšetkým pre svoj osobný plán. Má však aj veľmi lacný rodinný plán. Bitwarden ponúka správu hesiel až pre päť používateľov mesačne, a to až pre päť používateľov, ako aj neobmedzené zdieľané položky a zbierky medzi týmito používateľmi..

bitwarden-Slider1

Tento plán nie je tak robustný ako rodinný plán 1Password, ale za pätinu ceny je ťažké sa sťažovať. Okrem toho, čo dostanete s bezplatnou verziou, Bitwarden Families obsahuje správy o stave trezorov, 1 GB šifrovaného ukladania súborov a možnosť hosťovať vaše vlastné heslá. Rovnako ako bezplatný plán môžete vždy použiť cloud služby Bitwarden na synchronizáciu viacerých zariadení.

Self-hosting je skvelá voľba pre rodiny, najmä ak už máte nastavenie úložiska pripojeného k sieti. Aj keď budete potrebovať základné vedomosti o sieťach a znalosť príkazového riadku, služba Bitwarden zjednodušuje hosťovanie jej zásobníkov infraštruktúry prostredníctvom služby Docker. Pomocou niekoľkých jednoduchých výziev si môžete vytvoriť vlastný server hesiel. 

bitwarden-self-host-tutorial

V porovnaní s 1 heslom je Bitwarden lepší pre tých, ktorým nevadí, že si zašpinia ruky. Aj keď je aplikácia prekvapivo ľahko použiteľná, tí, ktorí radi drotajú, budú za svoje úsilie odmenení. Bitwarden vám poskytuje úplnú kontrolu nad tým, ako ukladáte, spravujete a zabezpečujete svoje heslá. 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Bitwarden

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom dostáva zlé rapovanie za to, že sa ťažko používa, a to z dobrého dôvodu (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii KeePass). Našťastie Bitwarden túto myšlienku nezachováva. Používanie je jednoduché, s miestnymi aplikáciami pre MacOS, Windows a Linux, ako aj s webovým rozhraním a rozšíreniami prehliadača. 

bitwarden-k stiahnutiu

Bezpečnosť bitwardenu je tiež prvotriedna. Používa model nulovej znalosti – čo znamená, že Bitwarden nikdy nevidí vaše hlavné heslo – spolu so šifrovaním AES-256. Okrem toho Bitwarden požiadal Cure53 o audit jeho služby. V októbri 2018 našla nemecká spoločnosť pôsobiaca v oblasti kybernetickej bezpečnosti niektoré malé zraniteľné miesta, uviedla však, že výsledky boli „veľmi pozitívne“.

Pokiaľ ide o záznamy, nie je to také flexibilné ako 1Password, ale Bitwarden stále dokáže uchovávať poznámky, heslá a informácie o kreditných kartách. Aj keď v niektorých oblastiach chýba, je ťažké sa sťažovať vzhľadom na to, aký lacný je Bitwarden. V kombinácii s prvým užívateľským rozhraním a vynikajúcou bezpečnosťou nie je dôvod, aby ste ho nezasiahli. 

Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii Bitwarden alebo si môžete zaregistrovať bezplatný účet a zistiť, ako sa vám to páči. 

3. Strážca

Správca hesiel je oveľa lepší správca hesiel ako doteraz, s aktualizovaným rozhraním, rozšíreným zoznamom funkcií a vynikajúcim plánom rodiny. Za 4,99 dolárov mesačne získate päť súkromných trezorov, kombinovaných celkom 10 GB šifrovaného úložiska súborov, neobmedzené zdieľanie hesiel a neobmedzené ukladanie hesiel (prečítajte si časť Dashlane vs Keeper, kde nájdete porovnanie s drahšou službou)

Brankár-Slider1

Stručne povedané, je to asi to isté ako 1Password. Strážca si príde na svoje s doplnkami. Aj keď prevádzkujú peknú cent, Keeper má celý rad doplnkových služieb, ktoré si môžete predplatiť. Medzi ne patrí temný webový monitoring, viac úložného priestoru pre váš šifrovaný cloud a KeeperChat. 

KeeperChat je rovnako drahý ako rodinné predplatné (môžete si kúpiť za 9,99 dolárov mesačne). Funguje to však ako vynikajúci doplnok k správe hesiel služby Keeper. KeeperChat je end-to-end šifrovaná aplikácia na zasielanie správ, ktorá ponúka stiahnutie správ, súkromné ​​mediálne galérie a ďalšie. Vďaka tomu môže každý z vašej rodiny komunikovať prostredníctvom zabezpečeného kanála. 

To znamená, že pridanie všetkých týchto dobrot je drahé, a preto je Keeper na treťom mieste. Napriek tomu, ak ste zmenili na náhradné, Keeper je jedným z najlepších správcov hesiel v okolí. Funkcie sú vynikajúce, bezpečnosť je spoľahlivá a použiteľnosť je najlepším z najlepších. 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia

Keeper mal predtým ťažko prístupnú webovú aplikáciu, napriek atraktívnemu exteriéru. Našťastie vývojový tím vyriešil všetky ťažkosti s použiteľnosťou, ktoré sme zažili s jeho predchádzajúcou verziou. Keeper je teraz radosť používať, zatiaľ čo zachováva jednu zo svojich základných funkcií: vlastné záznamy. 

Brankár-review-security-audit

V predvolenom nastavení Keeper podporuje informácie o kreditných kartách, heslá a adresy. Rovnako ako 1Password, Keeper podporuje vlastné polia, čo vám umožňuje zmeniť záznam na čokoľvek, čo sa vám páči. Po dokončení môžete svoje záznamy zafarbiť, usporiadať podľa mena alebo dátumu, vytvoriť odkaz a zmeniť ich rozloženie. 

Prevádzkovateľ ukazuje, že pri správe hesiel je kľúčová jednoduchosť. Viac informácií o rozhraní Keepera, ako aj o jeho ďalších funkciách, nájdete v našej recenzii Keepera. Ak by ste ju radšej chceli vystreliť, služba Keeper ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. 

4. LastPass

LastPass sa radí na prvé miesto v našom najlepšom sprievodcovi správcami hesiel na zadnej strane svojho vynikajúceho bezplatného osobného plánu. Hoci LastPass je najlepšie známy pre svoj bezplatný plán, ponúka aj solídny rodinný plán. LastPass Families so 4 dolármi mesačne chráni šesť používateľov so všetkými funkciami štandardného predplatného. 

LastPass-Slider1

Pre každého používateľa vášho účtu sú k dispozícii prémiové funkcie – napríklad zdieľanie viacerých osôb, núdzový prístup a viacfaktorové overenie. Plán Rodiny má však niekoľko jedinečných funkcií. 

K dispozícii je centrálny informačný panel pre rodinu, v ktorom môžete pridávať, odstraňovať a spravovať používateľov, ako aj neobmedzené zdieľané priečinky, ktoré vám umožnia jednoducho presunúť prihlasovacie údaje k svojim rodinným príslušníkom.. 

LastPass je navyše jednoduchý na používanie. Aplikácia je založená výlučne na vašom prehliadači a umožňuje vám prístup k údajom trezoru bez ohľadu na to, na ktorom zariadení sa nachádzate. Tam môžete spravovať svoje záznamy, nastaviť LastPass Authenticator a prijať bezpečnostnú výzvu LastPass, kde sú vaše heslá porovnávané so zvyškom komunity na základe ich bezpečnosti.. 

LastPass-review-security-výzva

LastPass je však na štvrtom mieste. Došlo k porušeniu údajov v roku 2015, keď hackeri ukradli databázy užívateľských údajov. Útočníci sa nezúčastnili žiadnych užitočných informácií – všetky údaje z trezora boli šifrované – ale táto udalosť je stále znepokojujúca. Našťastie, po piatich rokoch od porušenia nedošlo k narušeniu jediného používateľského účtu. 

Aj keď je to desivé, nešťastné porušenie programu LastPass neznamená, že je menej bezpečné ako iné možnosti v našom zozname. Rovnako ako naše ďalšie tipy, LastPass používa model bez znalosti a šifrovanie AES-256, čo je takmer nemožné prelomiť. Ak by niečo také znamenalo, porušenie skutočne ukazuje, aký skutočne je bezpečný model zabezpečenia LastPass. 

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia LastPass

Program zadarmo LastPass stojí nad lotériou (prečítajte si našu časť KeePass verzus LastPass), ale existuje niekoľko výhod plynúcich z plateného predplatného. Jednou z funkcií udelených platením je LastPass for Applications. Tento miestny nástroj vám umožňuje používať vynikajúce automatické dopĺňanie prehliadača LastPass a používať ho v miestnych aplikáciách. Už žiadne ďalšie heslá na kopírovanie a vkladanie z prehliadača. 

Aj keď platíte, plán zadarmo LastPass má určité výhody. Pretože ktokoľvek sa môže prihlásiť do účtu, môžete ľahko zdieľať heslá s používateľmi mimo vašej rodiny. Ak chcete napríklad povedať, zdieľať vaše heslo Netflix s niekým, všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť bezplatný účet LastPass.. 

Hoci LastPass neponúka toľko funkcií ako 1Password alebo Bitwarden (prečítajte si náš kúsok Bitwarden vs LastPass), je to blízko a za nízku cenu. Viac informácií o LastPass a o tom, ako to funguje v reálnom svete, nájdete v našej úplnej recenzii LastPass. 

5. RoboForm

RoboForm v našich sprievodcoch často zaostáva. Nie je to zlý správca hesiel – vlastne ani zďaleka – ale celkom nezasiahlo značku rovnakým spôsobom ako 1Password, Dashlane alebo Bitwarden. Pre rodiny však svieti. Za menej ako 4 $ mesačne ponúka RoboForm ochranu heslom až pre päť používateľov. 

RoboForm-column-editor

Cena je vynikajúca, pretože RoboForm ponúka päť licencií všade za cenu dvoch. Aj keď v pláne chýbajú niektoré z funkcií centrálneho riadenia 1Password, stále môžete ľahko zdieľať záznamy medzi používateľmi na vašom účte. Každý člen rodiny má výhody predplatného Everywhere, vrátane zálohovania v cloude a synchronizácie viacerých zariadení. 

 

Je jasné, že RoboForm nie je vyrobený špeciálne pre rodiny. Nedostatok centrálneho riadenia znamená, že neexistuje žiadny druh denníka aktivít ani zdieľania celého trezora. Odoslanie položky alebo priečinka používateľovi vo vašom účte je jednoduché, ale udelenie úplného prístupu do trezora nie je možné. 

Existujú aj niektoré problémy s použiteľnosťou. Aj keď nie je použitie RoboFormu vo svojej podstate zložité, používateľské rozhranie je v porovnaní s našimi ostatnými položkami zreteľne datované. RoboForm predstavuje položky v hierarchii prehľadávača Windows Explorer. Nie je ťažké obísť sa, ale iní manažéri hesiel spravujú usporiadanie záznamov s väčšou milosťou. 

RoboForm-editor

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia RoboForm

Čiastkové používateľské rozhranie RoboFormu je tvorené neuveriteľnou flexibilitou. Ešte viac ako Bitwarden si môžete RoboForm prispôsobiť akýmkoľvek spôsobom. To zahŕňa vlastné klávesové skratky pre rôzne funkcie, zatiaľ čo je aplikácia minimalizovaná, ako aj rozhodnutie o tom, ako sa zaobchádza s automatickým dopĺňaním a ako funguje panel vyhľadávania v aplikáciách.. 

RoboForm-settings

Tieto možnosti nie sú síce potrebné, ale pre tých, ktorí radi hrajú, sú vítaným doplnkom. RoboForm je navyše lacný. Pri 4 účtoch za 4 účty mesačne je ľahké pozrieť sa na ťažkosti RoboFormu s použiteľnosťou, najmä s tým, koľko musí ponúknuť na ceste k prispôsobeniu. 

Viac informácií o našich skúsenostiach s RoboFormom nájdete v našej recenzii RoboForm. Prípadne sa môžete zaregistrovať do rodiny RoboForm Families, ktorá ponúka 30-dňovú politiku vrátenia platby. 

Výber najlepšieho správcu hesiel pre rodiny

Pri výbere najlepšieho správcu hesiel pre rodiny je samozrejme nevyhnutný viacuživatelský plán. Podľa našej definície je viacužívateľským plánom každé predplatné, ktoré má výhody osobného plánu, ale má aj jednoduché možnosti zdieľania. Týmto spôsobom môžete ľahko zamieňať záznamy s ostatnými členmi rodiny. 

Okrem toho sme hľadali správcov hesiel, ktorí ponúkajú centrálnu oblasť na správu všetkých používateľov vo vašom účte. Aj keď sme so správou používateľov nešli tak hlboko ako v našom najlepšom správcovi hesiel pre malých podnikových sprievodcov, niektoré základné kontroly nad povoleniami a vlastníctvom záznamov sú pekné.. 

Na základe viacužívateľského plánu sme hľadali správcov hesiel, ktorí ponúkajú výraznú zľavu pri kúpe viacužívateľského plánu počas niekoľkých osobných licencií. V rovnakom duchu sme zvážili aj škálovateľnosť pre veľké rodiny, aj keď je to ťažké nájsť v riešeniach zameraných na rodinu.. 

Za cenu sme zastrelili menej ako 5 dolárov pre najmenej päť používateľov. To znamená, že máme jeden záznam, ktorý ide nad rámec tohto, ak sa rozhodnete kúpiť nejaké doplnky. Napriek tomu, ak je váš rozpočet obmedzený, existujú manažéri hesiel, ako je Bitwarden, ktorí môžu každý mesiac chrániť celú rodinu približne za babku.. 

Použiteľnosť a vlastnosti

Správca hesiel nie je dobrý, ak ho vaša rodina nepoužíva. Z tohto dôvodu sme sa zamerali na nástroje, ktoré ponúkajú vynikajúcu použiteľnosť. Ak teda máte niekoľko členov rodiny, ktorí sa chystajú prijať nový systém, prechod bude ľahký. Správca hesiel v ideálnom prípade uľahčuje, ale nie sťažuje prehliadanie. 

Použiteľnosť je kľúčová, ale sú to aj funkcie. Veci, ako je cestovný režim 1Password a aplikácia šifrovaných správ od Keepera, ich zastrelili na prvé miesto v rebríčku, zatiaľ čo možnosti ako RoboForm sú v spodnej časti. To znamená, že funkcie zohrávali úlohu väčšinou v rebríčku tohto zoznamu, nie v tom, či si správca hesiel na ňom zarobil miesto. 

Aj keď máme naše príspevky zoradené podľa toho, čo je pre nás najlepšie, každá z piatich možností bude slúžiť vašej rodine dobre. 1Password je naším odporúčaním pre väčšinu ľudí, ale ďalšie možnosti, ako sú Bitwarden a RoboForm, môžu byť pre vás to pravé, v závislosti od rozpočtu a potrebných funkcií.. 

Poznámka o bezpečnosti

Pri výbere nástroja na správu hesiel je samozrejme najdôležitejšie zabezpečenie. Preskúmali sme každú z možností, naliali technickú dokumentáciu, rozhovory so zástupcami podpory a vlastné interné testovanie, aby sme zaistili bezpečnosť vašich údajov. Môžete si prečítať porovnanie Dashlane vs 1Password pre nahliadnutie do hĺbky bezpečnosti. 

Aj keď sme tu a tam spomínali bezpečnosť pri každom našom výbere, pri výbere nemusíte venovať veľkú pozornosť. Našich päť možností má vynikajúcu bezpečnosť, ktorá zaisťuje bezpečnosť vašich citlivých údajov. 

Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o správcov hesiel pre rodiny s rodinami, 1 heslo je na vrchole. Hoci je to drahé približne 5 dolárov mesačne, 1 heslo je dodávané s dlhým zoznamom funkcií vrátane 1 hesla X a obmedzených vstupov pre hostí. Okrem toho je jedným z najbezpečnejších správcov hesiel s jedinečným modelom dvoch tajných kľúčov. 

Ak chcete uložiť niekoľko kostí, Bitwarden je vynikajúcou alternatívou, ktorá ponúka väčšinu funkcií 1-hesla za pätinu ceny. Správca je tiež solídna voľba, aj keď to začne žiariť, iba ak ste ochotní kúpiť si doplnky na odber. 

Aký správca hesiel používate pre svoju rodinu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map