Najlepší správca hesiel pre iOS 2020: bezpečnosť na cestách

Hoci spoločnosť Apple obsahuje svoj vlastný nástroj na správu hesiel iCloud Keychain so zariadeniami so systémom iOS, pri inovácii na službu tretej strany existuje veľa výhod. Okrem získavania rozšírených funkcií a lepšej bezpečnosti prichádzajú špecializovaní správcovia hesiel s veľkou prispôsobiteľnosťou, čo vám umožňuje vybrať si, ako a kde si budete ukladať svoje heslá.. 


Vychádzajúc z našej najlepšej príručky správcov hesiel sme zostavili zoznam piatich najlepších správcov hesiel pre iOS. Budeme hovoriť trochu o každom a prečo je to skvelá voľba pre iOS, ako aj prečo je to skvelá voľba všeobecne. 

Najrýchlejší spôsob zabezpečenia hesiel pre iOS je však 1Password. Aj keď máme ďalšie možnosti, ktoré s ním tak či onak konkurujú, 1Password neustále vychádza na špičke, pokiaľ ide o vlastnosti, cenu, bezpečnosť a užívateľskú prívetivosť. Môžete získať 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste videli, ako sa vám to páči, aj keď existujú možnosti ako Dashlane, ktoré ponúkajú aj obmedzený bezplatný program..

Najlepšie Password Manager pre iOS

 1. 1Password
 2. Dashlane
 3. Bitwarden
 4. LastPass
 5. brankár

1. 1Password

1Password-iOS

1Password je naše odporúčanie typu go-to, keď sa niekto spýta na najlepšie peniaze, ktoré môže správca hesiel kúpiť. Výborne sa hodí aj pre iOS, s rozhraním bez nezmyslov, vynikajúcim automatickým dopĺňaním a dlhým zoznamom funkcií. Cena je tiež dosť lacná, hoci 1Password neponúka bezplatnú verziu. 

Osobný účet beží približne 3 $ mesačne a prichádza s neobmedzeným ukladaním a synchronizáciou viacerých zariadení. V systéme iOS majú súkromní používatelia prístup aj k ďalším funkciám hesla 1Password vrátane strážnej veže 1Password Watchtower. Táto funkcia umožňuje rýchlo zobraziť staré, opätovne použité a slabé heslá vo všetkých účtoch. 

1Password sa tiež integruje do Apple Watch, takže môžete rýchlo zobraziť informácie zo svojich trezorov. To zahŕňa jednorazové heslá pre dvojfaktorovú autentifikáciu, čísla kreditných kariet, podrobnosti o bankovom účte a údaje o WiFi. Pokiaľ máte Apple Watch, môžete tieto informácie vytiahnuť bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón. 

Ak máte zariadenie iPhone alebo iPad pripravené na používanie, je to vynikajúce skúsenosti. 1Password najnovšia verzia bola postavená od základov pre iOS 12 a ponúka plnú podporu biometrickej autentifikácie pomocou Face ID a skenovania odtlačkov prstov, ako aj bezproblémové automatické dopĺňanie záznamov. Ak hľadáte bezpečného správcu hesiel s bohatou funkciou v systéme iOS, nebude to oveľa lepšie ako 1 kľúčové slovo.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia 1Password

1Posledné heslo pre systém iOS pre heslá môže byť vynikajúce, ale nie je na prvom mieste tohto zoznamu, ak to nebolo kvôli jeho vynikajúcej bezpečnosti. Podobne ako iní manažéri hesiel, aj heslo 1Password vyžaduje hlavné heslo, o ktorom nemá žiadne vedomosti. Vyžaduje si však tiež tajný kľúč založený na vašom zariadení. 

Tento model s dvoma tajnými kľúčmi znamená, že aj keď niekto má vaše hlavné heslo, potrebuje tiež prístup k jednému z vašich autorizovaných zariadení, ktoré používate na odomknutie vášho účtu. Kľúč zariadenia je generovaný na základe hardvérových a softvérových špecifikácií a je uložený v šifrovanom formáte lokálne na vašom zariadení. 

Mimo zabezpečenia má 1Password dlhý zoznam jedinečných funkcií. Náš obľúbený je cestovný režim, ktorý vám umožňuje odstrániť všetky údaje z mobilného zariadenia počas cestovania a ukladať ich do úschovne. Ak napríklad stratíte telefón, vaše osobné údaje nie sú ohrozené. Akonáhle dorazíte do cieľa, vaše údaje sú, samozrejme, iba klepnutím.

Vďaka predplatnému máte tiež prístup k 1 heslu X, verzii 1 hesla, ktorá je bez prehliadača. Ak máte záujem, 1Password ponúka bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu pre nových používateľov. Vždy si môžete prečítať našu recenziu 1 hesiel, aby ste sa dozvedeli viac. 

2. Dashlane

Dashlane neustále obchoduje s frázou 1Password, pokiaľ ide o najlepšieho správcu hesiel v okolí (môžete vidieť, ako blízko sú tieto dve hodnoty v našom porovnaní Dashlane vs 1Password). Bez ohľadu na to, na ktorom mieste je prvé miesto, je jedna vec jasná: Dashlane môže byť najlepším správcom hesiel pre iOS.

Z dôvodu jeho ceny sme na druhom mieste. Dashlane je o 2 doláre drahšie ako 1 kľúčové slovo. Zdôvodňuje však vyššie náklady pomocou rozšíreného zoznamu funkcií vrátane virtuálnej súkromnej siete a tmavého webového monitorovania, dvoch funkcií, ktoré 1Password neponúka. 

Za dobrú cenu sú vynikajúce dobroty vynikajúce, najmä ak vezmete do úvahy, že k nim máte prístup na svojom zariadení so systémom iOS. Dashlane zobrazuje tmavé webové správy prostredníctvom identifikačného panela, ktorý tiež zobrazuje nedávne porušenia údajov a vaše celkové zdravie v hesle. Ak sa prihlásite na odber predplatného Premium Plus za mesiac, môžete tiež sledovať svoj kredit na tejto stránke. 

V mnohých ohľadoch je Dashlane ako combo ochrana proti krádeži identity / správca hesiel, a preto sú dodatočné náklady viac ako opodstatnené. Vďaka vynikajúcemu ľahkému použitiu, rozsiahlym funkciám a plynulému automatickému dopĺňaniu na iOS je Dashlane vynikajúcou voľbou. To znamená, že pomocou 1 hesla môžete uložiť niekoľko kostí.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Podobne ako 1 heslá, aj Dashlane používa jedinečný bezpečnostný model, ktorý si skutočne vyžaduje svoj vlastný americký patent. V štúdii modelu MIT z roku 2016 sa dospelo k záveru, že Dashlane je takmer nezraniteľný, pričom využíva model s dvoma tajnými kľúčmi v rovnakom duchu ako 1Password. Na odomknutie účtu je opäť potrebný kľúč zariadenia a heslo. 

Bezpečnosť je vynikajúca, ale Dashlaneho zoznam dobrôt je to, čo predáva prskanie. Jediným predplatným sa môžete chrániť online rôznymi spôsobmi. Dashlane ponúka správu hesiel, ochranu pred krádežou identity a VPN. Posledné dva nie sú také dobré ako naša najlepšia ochrana pred krádežami identity a najlepšie výbery VPN, ale ako súčasť doplnkov sú pekné na zobrazenie. 

To nehovorí o zlepšení kvality života Dashlaneho. Napríklad obsahuje automatický menič hesiel, ktorý aktualizuje vaše prihlásenie na webových stránkach jediným kliknutím. Aj keď v zozname podporovaných chýbajú niektoré kritické stránky, Dashlane podporuje veľa služieb, s ktorými sa stretnete, vrátane služby Reddit.. 

Celkovo sa Dashlane zameriava viac na funkcie a je dodávaný s cenou, ktorá sa zhoduje. Ak hľadáte správcu základných hesiel, je Dashlane solídnym nástrojom, aj keď sa pri jeho využívaní vyskytuje naozaj sám. Viac sa o nich môžete dozvedieť v recenzii Dashlane alebo sa zaregistrujte na bezplatný účet a zistite, ako sa vám to páči.

3. Bitwarden

bitwarden-mobile

Bitwarden je bezplatný správca hesiel s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý nemá žiadne obchodné aktivity tak dobré, aké sú. Aj keď to nie je jediná bezplatná voľba pre iOS, Bitwarden nie je vyrezaný z rovnakého materiálu ako iné nástroje s otvoreným zdrojom (prečítajte si našu recenziu KeePass, aby ste videli, čo máme na mysli). Napriek tomu, že sa Bitwarden ponúka zadarmo, cíti sa ako plne realizovaný komerčný produkt. 

Aplikácia pre iOS je čistá a ľahko sa obísť a prichádza so všetkými funkciami verzie pre stolné počítače. Bitwarden navyše obsahuje neobmedzené úložisko a synchronizáciu viacerých zariadení, čo znamená, že môžete importovať svoje heslá pomocou počítačovej verzie a pristupovať k nim z mobilného zariadenia.. 

Podobne ako v prípade 1Password a Dashlane je automatické dopĺňanie hračkou vo formáte Bitwarden, pokiaľ vaše zariadenie podporuje systém iOS 12. Bitwarden už po vybalení spolupracuje s prehliadačmi Safari a Chrome bez ohľadu na to, na ktorých webových stránkach sa nachádzate. V prípade miestnych aplikácií funguje automatické dopĺňanie Bitwardenu so stovkami podporovaných služieb. 

Získajte veľa zadarmo, ale stále existujú obmedzenia, ktoré Bitwarden ukladá. Napríklad bezplatní používatelia môžu zdieľať heslá iba s dvoma ďalšími používateľmi. Bitwarden ponúka prémiové predplatné iba za 10 dolárov na používateľa, čo zahŕňa šifrované ukladanie súborov, ďalšie možnosti 2FA a prioritné služby zákazníkom..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Bitwarden

Bitwardenova open-source povaha prichádza so zoznamom výhod, z ktorých najzaujímavejšia je samoobsluha. Hoci synchronizácia viacerých zariadení prostredníctvom cloudu Bitwarden je zahrnutá zadarmo, môžete použiť aj vlastný server hesiel. Zásobník serverov infraštruktúry spoločnosti Bitwarden je verejne dostupný na použitie s Dockerom.

Pomocou vlastného servera môžete synchronizovať svoje heslá medzi zariadeniami bez obáv z bezpečnostných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri synchronizácii s treťou stranou. Budete potrebovať základné sieťové know-how, ale pokiaľ budete pohodlne prilepiť niekoľko príkazových riadkov, nie je ťažké to urobiť. 

To, že bitwarden je zadarmo, ešte neznamená, že ide o bezpečnosť. S verejne kontrolovaným kódom a programom odmien o chybách je Bitwarden jedným z najbezpečnejších správcov hesiel v okolí. Rovnako ako naše prvé dva výbery, používa aj šifrovanie AES-256 typu end-to-end, o ktorom sa dozviete v našom popise šifrovania.. 

Bitwarden nemusí mať zvončeky a píšťalky 1Password a Dashlane, ale kvôli nízkym nákladom zadarmo je ťažké sa sťažovať. Viac informácií nájdete v našej recenzii Bitwarden alebo si zaregistrujte účet a zistite, ako sa k nemu dostanete.

4. LastPass

LastPass-iOS

LastPass obsadil Bitwarden v našom najlepšom sprievodcovi správou hesiel, väčšinou na pozadí jeho funkcií. Je to vynikajúci bezplatný správca hesiel a táto skúsenosť sa dobre premieta do iOS. LastPass je o jednoduchosti použitia a dokonale odráža prostredie prehliadača na vašom mobilnom zariadení. 

Prostredníctvom aplikácie pre iOS môžete prezerať, upravovať a pridávať položky. Zoznam podporovaných záznamov je príliš dlhý. LastPass podporuje základy, ako sú vaše heslá a kreditné karty, ako aj informácie o pasoch, bankové informácie a ďalšie. Každá z týchto položiek podporuje poznámky a prílohy k súborom, ktoré môžete vytvoriť alebo nahrať pomocou aplikácie pre iOS. 

Jeho integrácia pre iOS 12 je tiež vynikajúca. LastPass podporuje Touch ID a Face ID pre autentifikáciu a dokonca sa integruje do Apple Watch. Aj keď integrácia nie je taká rozsiahla ako 1Password, môžete použiť LastPass Authenticator so svojím Apple Watch, ktorý vytvoril náš zoznam najlepších aplikácií 2FA. Prečítajte si náš 1Password vs LastPass kus.

Stále hodnotíme LastPass ako štvrtý z dôvodu porušenia údajov, ktoré utrpelo v roku 2015. Aj keď v dôsledku toho neboli ohrozené žiadne používateľské účty, útočníci sa stále vzdali databázy plnej šifrovaných údajov. Porušenie by vás nemalo odradiť – ak vôbec niečo, ukazuje to, ako je LastPass bezpečný – ale stále je potrebné zvážiť. 

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia LastPass

LastPass priťahuje dojem používateľa oveľa viac ako ostatní správcovia hesiel. Je to nástroj založený na prehľadávači, čo znamená, že neexistuje žiadna miestna aplikácia, s ktorou by ste sa mohli na počítači potýkať. Prináša to určité výhody, z ktorých najdôležitejším je prístup naprieč platformami. Bez ohľadu na to, v akom operačnom systéme je počítač spustený, máte prístup k svojim prihláseniam, pokiaľ je k dispozícii prehliadač. 

LastPass je tiež zadarmo, vďaka čomu je ľahký predaj pre tých, ktorí sú na hranici o správcovi hesiel. Program zadarmo je vynikajúci, vybavený synchronizáciou viacerých zariadení a neobmedzeným ukladaním hesiel. Mnoho manažérov hesiel vynecháva synchronizáciu viacerých zariadení na svojich bezplatných plánoch (príklad si môžete prečítať v našej správe RememBear), čím sa stáva atraktívnejšie LastPass (prečítajte si porovnanie KeePass verzus LastPass). 

V dôsledku toho sa nezdá byť predplatné prémií za to. Platba vám poskytne niekoľko ďalších funkcií, ale väčšina základných funkcií je zahrnutá v bezplatnom pláne. LastPass však ponúka vynikajúce obchodné predplatné, čo je dôvod, prečo získal uzol v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu malými firmami.. 

LastPass je solídny správca hesiel s prekvapivo veľkorysým osobným plánom. To však neznamená, že na platenom konci vecí nie je tak robustný ako 1Password alebo Dashlane. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii LastPass alebo si vytvorte vlastný účet, aby ste si ho mohli vyskúšať. 

5. Strážca

Keeper-iOS

Náš zoznam je doplnený Keeperom, ktorý sa vďaka svojej cene nachádza na piatom mieste. Aj keď je cena za celý balík drahá približne 5 dolárov mesačne, Keeper obsahuje veľa funkcií a krásne rozhranie pre iOS. Je tiež vysoko prispôsobiteľný a umožňuje ukladať takmer akýkoľvek typ záznamu, ktorý chcete. 

Po vybalení podporuje Keeper heslá, kreditné karty a identity, tento zoznam však môžete rozšíriť o vlastné polia. Aj keď Keeper nemá vlastné typy záznamov rovnakým spôsobom ako 1Password, šablóny poskytované pomocou vlastných polí môžete zostaviť. Okrem týchto môžete k svojim záznamom pripojiť aj súbory a poznámky.

Rovnako ako naše ďalšie záznamy, Keeper podporuje 2FA s Apple Watch, ale môžete sa autentifikovať aj inými spôsobmi. Prostredníctvom služby Keeper DNA môžete na overenie svojej totožnosti využívať svoje zariadenia s internetom (IoT), ako je napríklad Amazon Alexa. Vďaka tomu nemusíte zadávať druhý faktor pri každom prihlásení, to všetko pri prijímaní bezpečnostných výhod 2FA. 

Aj keď Keeper je drahý, ak si zakúpite všetky jeho doplnky, samotný správca hesiel je lacný za 30 dolárov ročne. Stále však odporúčame ísť s balíkom Max. Za rovnakú cenu ako Dashlane mesačne zahŕňa temný webový monitoring, neobmedzené ukladanie hesiel a aplikáciu KeeperChat (prečítajte si porovnanie Dashlane vs Keeper). 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia

Keď už hovoríme o tom, KeeperChat je hlavným dôvodom, prečo má Keeper správcu hesiel. Je to end-to-end šifrovaná aplikácia na odosielanie správ, ktorá zaisťuje, že vaše správy zostanú medzi vami a kýmkoľvek, komu ich posielate. Dodáva sa s množstvom funkcií, ktoré vaša normálna aplikácia na posielanie textových správ tiež nemá.

Patria sem stiahnutie správ, samodeštrukcia správ, súkromná galéria médií a 20 GB šifrovaného súboru. Ako v prípade akejkoľvek aplikácie so šifrovanými správami, budete potrebovať KeeperChat, aby fungovali vy aj príjemca. 

Aj keď to môže byť problémom pre osobných používateľov, KeeperChat funguje dobre s rodinami, a preto si Keeper získal miesto v našom najlepšom správcovi hesiel pre rodiny s deťmi.. 

Okrem skúseností so systémom iOS má program Keeper vynikajúce skúsenosti s prehliadačom (v skutočnosti sa stal zoznamom najlepších rozšírení pre správu hesiel). S ním môžete automaticky vyplňovať polia pre heslá, automaticky zachytávať nové prihlásenia a spravovať svoje aktuálne záznamy. Rozšírenie sa samozrejme synchronizuje s vašimi mobilnými zariadeniami, aby ste sa mohli prihlásiť. 

Od svojho vynikajúceho používateľského rozhrania po šírku funkcií má Keeper veľa pravdy, najmä ak môžete prevrátiť účet za svoj Max Bundle. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej správe Keeper alebo sa môžete zaregistrovať na 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste videli, ako sa vám to páči.

Výber najlepšieho správcu hesiel pre iOS

Aj keď je k dispozícii veľa správcov hesiel pre iOS, nie je to také jednoduché, ako keď ich vyberiete náhodne a každý deň ich zavoláte. Napriek tomu, že spoločnosť Apple je už niekoľko rokov, oficiálne začala v roku 2018 oficiálne podporovať správcov hesiel tretích strán vydaním systému iOS 12. S novou aktualizáciou softvéru podporuje systém iOS automatické dopĺňanie správcov hesiel, ktorí nepochádzajú od spoločnosti Apple.. 

Tam sme začali pri vytváraní nášho najlepšieho správcu hesiel pre zoznam iOS. Každý správca hesiel by samozrejme mal byť dobrý bez ohľadu na platformu, na ktorej sa nachádzate. 

Venovali sme však veľkú pozornosť manažérom hesiel, ktorí sa integrujú do ekosystému spoločnosti Apple, vrátane podpory automatického dopĺňania s iOS 12 a 13, ako aj integrácie s inými produktmi Apple, napríklad Apple Watch. 

Venovali sme pozornosť aj všeobecnej mobilnej skúsenosti. Napríklad, KeePass je solídny správca hesiel na počítači, napriek tomu, že je trochu neohrabaný na použitie. Je k dispozícii na iOS, ale iba ako neoficiálny port. Vzhľadom na to, ako je systém iOS zameraný na ľahké používanie, neohrabané mobilné zážitky sa na platformu presne nehodia. 

Mobilná skúsenosť zahŕňa samotnú aplikáciu Správca hesiel, ale aj to, ako nástroj funguje, keď používate iPhone alebo iPad. Z tohto dôvodu sme zvažovali biometrickú autentifikáciu pomocou Face ID a Touch ID, ako aj podporu automatického dopĺňania aplikácií mimo vášho prehliadača.. 

Prelomenie bezpečnosti

Správcovia hesiel nie sú dobrí, ak to nedokážu. Zabezpečte preto svoje heslá. Pri vytváraní nášho najlepšieho správcu hesiel pre zoznam iOS sme preskúmali každú možnosť šifrovania AES-256 a modelu nulových znalostí. Pri týchto dvoch pokusoch nebude vaše prihlásenie ohrozené, a to ani v prípade, že správca hesiel utrpí porušenie údajov. 

Rovnako ako spoločnosť Apple necháme bezpečnostnú prácu fungovať na pozadí. Všetky nasledujúce možnosti zaistia bezpečnosť vašich prihlasovacích údajov, takže by ste sa s tým nemali báť. V tejto príručke sa však viac zameriavame na skúsenosti používateľov, cenu a funkcie. Ak máte záujem o bezpečnosť, prečítajte si príslušnú recenziu každého záznamu.

Je Apple Password Manager bezpečný?

Vlastný kľúč iCloud od spoločnosti Apple je solídny správca hesiel, oveľa lepší ako vstavaná možnosť prehliadača Chrome. Keychain je postavený na zabezpečenej službe iCloud spoločnosti Apple, o ktorej sa môžete dozvedieť v našej recenzii disku iCloud. Kľúčenka ponúka pohodlný a bezplatný spôsob ukladania hesiel na cestách. Funguje to však len vtedy, ak ste súčasťou ekosystému Apple. 

Rovnako ako iné produkty spoločnosti Apple, Keychain nehrá pekne spolu s inými časťami softvéru. Funguje to so zariadeniami iOS a Safari, ale o to ide. Pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge neexistujú žiadne rozšírenia prehliadača. V systéme Windows nemôžete používať ani klávesnicu Keychain a nechať tých, ktorí majú radi viac operačných systémov, v prachu. 

Napriek tomu je Keychain v bezpečí, oveľa viac ako ostatní dodávatelia správcov hesiel. Pokiaľ využívate výlučne softvér spoločnosti Apple, je to vynikajúce riešenie, pokiaľ ide o zabezpečenie vašich prihlasovacích údajov. Chýba však niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú ďalšie možnosti. 

Napríklad neexistuje generátor hesiel, ale Keychain pri registrácii do účtu navrhne silné heslá. Podobne nemá kľúčenka žiadnu funkciu zdieľania a neumožňuje vám rozsiahle úpravy záznamov.

V praxi Keychain funguje ako správca hesiel v prehliadači. Aj keď je bezpečnejší ako jeho náprotivok, chýba mu funkčnosť chodiť po nohách s nástrojmi ako 1Password a Dashlane. Ak hľadáte niekoľko ďalších dobrôt, stojí za to náklady spojené so správcom hesiel tretích strán.

Záverečné myšlienky

1Password je najlepším správcom hesiel pre iOS, aj keď ho Dashlane pozorne sleduje. Ak hľadáte plateného správcu hesiel, je ťažké sa s ním pokaziť. 1Password je lacnejšia možnosť, a preto pri správe hesla pre systém iOS trvá torta. 

Bitwarden je solídnou alternatívou pre zákazníkov so zameraním na rozpočet, ako je LastPass. To znamená, že ani jedna z týchto možností nezasiahla ochrannú známku, pokiaľ ide o vlastnosti alebo zabezpečenie, ako napríklad 1Password alebo Dashlane. Keeper sa blíži a za mierne lacnejšiu cenu naštartuje. 

Aký správca hesiel používate na svojom zariadení iOS? Prečo ste si to vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujeme, že ste si prečítali nášho sprievodcu najlepším správcom hesiel pre iOS.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map