Najlepší poskytovatelia VPN v roku 2020: Chráňte svoje súkromie online

Po roku nových recenzií je čas aktualizovať nášho najlepšieho sprievodcu VPN. Ak je to prvýkrát, vitajte. V priebehu toho ukážeme najlepších poskytovateľov VPN pre každý prípad použitia, účtovanie streamovania, torrentovanie, všeobecné súkromie a ďalšie. Ak si však nechcete prečítať asi 6 000 slov, ktoré ich tvoria, môžete prejsť do jednoduchého režimu a zaregistrovať sa na účet pomocou služby ExpressVPN..


Ak chcete viac možností, čítajte ďalej. Z našich recenzií VPN sme vzali každého poskytovateľa a postavili sme ho proti sebe, aby sme dosiahli konečnú bitku – a samozrejme hlúpy). Budeme sa tešiť na podrobnosti, takže ak chcete široký prehľad, odporúčame vám nahliadnuť do našej porovnávacej tabuľky VPN..

Tu je návod, ako to pôjde dolu. Začneme predstavením toho, čo je virtuálna súkromná sieť a ako funguje, a potom vám poskytneme niektoré z výhod používania VPN. Potom budeme pokračovať v našich najlepších výberoch v každej kategórii a končíme našimi najlepšími VPN celkovo, ako aj najlepšou VPN pre torrenting a najlepšou bezplatnou VPN..

Najlepší poskytovatelia VPN v roku 2020

Ako funguje VPN?

VPN funguje

Ak ste nováčikom vo svete sietí VPN, odporúčame vám pozrieť si nášho sprievodcu sieťou VPN, aby ste sa podrobne zoznámili s tým, ako fungujú. Na účely tejto príručky poskytneme stručný popis.

Po pripojení na internet sa spolu s každým paketom odošle vaša IP adresa a systémové informácie. Tieto žiadosti prechádzajú servermi DNS vášho poskytovateľa internetových služieb a smerujú do domén, ktoré požadujú. Počas tohto obdobia môžu vládne a sieťové snoopery špehovať vaše pripojenie a zaznamenávať údaje, ktoré prenášate.

Po príchode na webovú stránku sa uskutoční ďalšie zhromažďovanie údajov. Keď je všetko povedané a hotové, váš poskytovateľ internetových služieb, vláda a web, ku ktorému sa pripájate, videli stovky dátových bodov a prihlásili ich.

VPN to vylučuje. VPN sa pripájajú k vášmu počiatočnému pripojeniu a šifrujú údaje, ktoré doň posielate. Pred smerovaním cez vášho poskytovateľa internetových služieb a na väčší internet VPN anonymizuje vašu IP adresu a podrobnosti prehliadača, takže nikto nebude vedieť, kto ste alebo kde sa nachádzate.

Okrem zvýšenia vášho súkromia online vám VPN zabezpečí vyššiu bezpečnosť. Šifrovaním pôvodného pripojenia VPN zabezpečí, že na vaše pripojenie nebudú mať vplyv žiadne útoky založené na sieti. Otvorené toky sú vystavené nebezpečenstvu, najmä ak nie sú šifrované, takže pridanie siete VPN do reťazca zvyšuje bezpečnosť pripojenia.

VPN sú užitočné na mnohé účely, okrem ochrany vášho súkromia online a zabezpečenia, ktoré uvádzame v nasledujúcich oddieloch.

Obmedzenia VPN

Predtým, ako sa dostaneme do špecifík sietí VPN, položíme všetky svoje karty na stôl. Sieť VPN vám pomôže zabezpečiť vaše súkromie online, ale jednoducho neexistuje svet, v ktorom ste úplne anonymný. Ak chcete byť mimo mapy, najlepšie je nájsť najvzdialenejšiu oblasť a prežiť život samoty bez pripojenia k internetu..

Ako je uvedené v našom sprievodcovi anonymnými prehliadačmi, skutočná anonymita je fenomén snov. Dokonca aj tie najlepšie siete VPN s jasným postojom k ochrane osobných údajov musia protokolovať určité aspekty vášho pripojenia, aby bola služba v prevádzke. Ak nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o vašom pripojení, neexistuje spôsob, ako vyriešiť problém so službou, ak sa niečo pokazí.

Informácie, ktoré sa zaznamenávajú, nemusia byť osobne identifikovateľné. Medzi informáciami o použití protokolovania pre diagnostiku a zaznamenaním údajov o používateľoch na predaj existuje hranica.

Zoberme si ako príklad ExpressVPN. Rrajeme o jeho súkromí, a to nielen kvôli jeho silnému postoju k jeho zachovaniu, ale aj kvôli jeho polohe priateľskej k súkromiu a jasnej politike ochrany osobných údajov. Aj potom zhromažďuje informácie vrátane verzie vašej aplikácie, úspešných pripojení a súhrnného súčtu prenesených údajov.

Nie je však dôvod myslieť si, že ide o „vedenie denníkov“. Tvrdenie „no logs“ znamená, že VPN skutočne nemajú nič zaznamenané, a samotná skutočnosť, že niečo je zaznamenané, môže viesť k negatívnemu dojmu určitého poskytovateľa. Existencia denníkov neznamená, že môžu používateľa akýmkoľvek spôsobom identifikovať alebo narušiť súkromie.

To znamená, že keď tvrdíme, že sa neuchovávajú žiadne záznamy, robíme tak v dobrej viere, že nie sú zaznamenané žiadne identifikovateľné informácie. Rozdeľujeme si vlasy, takže niet pochýb o tom, čo uvádzate na internete. Prekopali sme si pravidlá ochrany osobných údajov a vykonali sme prieskum, takže si môžete byť istí, že akékoľvek zmysluplné informácie sú mimo záznamu..

Ochrana osobných údajov VPN

Ochrana súkromia VPN

Témou, ktorá sa týka VPN, je súkromie používateľov. Či už sa vám to páči alebo nie, sú webové stránky a vládne agentúry na celom svete stroje, ktoré majú o vás hlad po údajoch a chcú o vás vedieť každý detail, či už je to pre vás lepšie prispôsobiť reklamu alebo urobiť niečo nebezpečnejšie – Menšinová správa, ktokoľvek?

Je pravdepodobné, že vaše údaje už viaceré spoločnosti ukladajú do viacerých databáz. Bez ohľadu na to môže VPN pomôcť zastaviť krvácanie. Použitím jednej skryjete svoju IP adresu a metadáta, ktoré sa odosielajú pri každej webovej žiadosti. Ako sme povedali, siete VPN fungujú ako sprostredkovatelia medzi vami a webovým serverom, pričom vám prideľujú novú adresu IP a ako také nové umiestnenie..

Niekedy však používanie VPN iba nahrádza jednu formu získavania údajov inou. Napriek tvrdeniu, že nevedú záznamy, niektorí poskytovatelia, ako napríklad IPVanish, boli chytení s príslovečnými nohavicami. O tom sa môžete dozvedieť v našej recenzii IPVanish.

Aby sa zaistilo hladké fungovanie služby, je potrebné znova zaznamenať niektoré prevádzkové informácie, čo je v poriadku. Nie je v poriadku protokolovanie používateľských údajov na účely marketingu alebo predaja. Overili sme poskytovateľov, aby sme zaistili, že naše odporúčania dodržiavajú najprísnejšie normy ochrany osobných údajov. Ak je to pre vás dôležité, odporúčame vám držať sa našich tipov..

VPN a cenzúra

Niekedy to nie je také jednoduché, ako skryť svoje osobné údaje pred organizáciami, ktoré majú hlad alebo sú od vášho poskytovateľa internetových služieb. V závislosti od toho, kde žijete, by cenzúra mohla hrať veľkú úlohu pri výbere použitia VPN alebo nie. Nahradením svojej adresy IP za inú z iného miesta môžete obísť aj najprísnejšiu cenzúru a získať prístup k obsahu na webe z celého sveta..

Náš sprievodca internetovou cenzúrou sa týka piatich najznámejších krajín, existujú však aj iné formy cenzúry, ktoré ovplyvňujú politickú moc. Navyše, ak sa snažíte hovoriť proti tejto sile, mohli by ste čeliť pokutám, uväzneniu alebo dokonca smrti.

Bohužiaľ, existujú siete VPN, ktoré boli napadnuté vládou, aby ďalej rozvíjali túto agendu – prečítajte si napríklad našu recenziu v BolehVPN – preto je dôležité zvoliť poskytovateľa, ktorý má sídlo v lokalite s dobrými zákonmi o ochrane osobných údajov..

Zabezpečenie VPN

Zabezpečenie VPN

Zabezpečenie VPN sa obmedzuje na dve hlavné témy: úroveň šifrovania a protokol. Protokol VPN určuje, ako dôjde k pripojeniu, aké šifrovanie bude pripojenie používať a ďalšie rôzne informácie na jeho vytvorenie. Normálne sa držíme OpenVPN, ale v rozpise VPN protokolov sa môžete dozvedieť o rozdieloch medzi protokolmi.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, hlavným problémom je šifrovanie. Stručne povedané, šifrovanie robí pakety, ktoré posielate, nečitateľné každému, kto nemá správny dešifrovací kľúč. Náš popis šifrovacej časti hovorí o tom, ako to funguje na technickej úrovni, ale v podstate sa to podarilo.

Šifrovaním vášho pripojenia vás VPN chránia pred snoopingom siete a počítačovou kriminalitou. Nie všetky šifrovania sú však rovnaké a poskytovatelia so slabou infraštruktúrou môžu ohroziť vaše pripojenie. Prečítajte si našu recenziu PureVPN ako príklad jedného.

Aj tí, ktorí používajú šifrovanie vysokej sily, môžu byť nebezpeční. Úniky DNS, ako aj úniky WebRTC a IP, vzbudzujú obavy, pokiaľ ide o bezpečnosť VPN. Aj keď môže dôjsť k vytvoreniu tunela medzi vami a serverom VPN, môže dôjsť k úniku požiadaviek na server DNS, informácií WebRTC a vašej adresy IP, čo efektívne bráni účelu použitia siete VPN.

Najlepší poskytovatelia VPN poskytujú nielen to najlepšie v šifrovaní, ale aj odolné tunely, ktoré vám neprenechajú vaše informácie. Testovali sme tu každého poskytovateľa, aby sme zaistili, že sa trhlinami nedostane nič.

Naše výbery navyše ponúkajú prepínač zabíjania. Spínač zabíjania je ako bezpečnostná sieť pre vaše pripojenie. Ak to máte povolené, VPN preruši vaše internetové pripojenie, ak VPN zlyhá, čím zabráni toku vašich osobných informácií medzi servermi. Existujú aj pokročilejšie prepínače zabíjania, o ktorých budeme hovoriť v sekcii zabezpečenia nižšie.

VPN a streamovanie

VPN Netflix

Vďaka všetkým hovorom na vysokej úrovni môžete ľahko zabudnúť na jednoduchšie veci, pre ktoré sú siete VPN užitočné. Streamovanie je jedným z ich kľúčových použití, pretože vám umožňuje prístup k obsahu uzamknutému v regióne a pri bingingu je bezpečnejšie.

Keďže YouTube a Netflix zarábajú viac peňazí, distribučné modely sa stávajú zložitejšie. Napríklad Annihilation – okamžitá sci-fi klasika, podľa vášho spisovateľa, bola vydaná v divadlách v USA, ale bola vydaná výlučne prostredníctvom Netflix v Spojenom kráľovstve a Austrálii. Podobne, štvrtá sezóna programu Better Call Saul vysielala na AMC v USA, zatiaľ čo nové epizódy v Spojenom kráľovstve sa vysielali na Netflixe..

Ak používate sieť VPN, máte prístup k týmto exkluzívnym reláciám a filmom bez ohľadu na to, kde ste, ak viete, kde sú dostupné. Ak ste v USA, môžete použiť britský server na streamovanie služby Better Call Saul a austrálsky server na zničenie zničenia..

Streamovacie spoločnosti však nie sú hlúpe. Sú si vedomí VPN a ich použitia ako spôsobu, ako zabrániť distribučným zámkom. Kľúčom je streamovanie obsahu bez toho, aby poskytovateľ vedel, že používate VPN.

Testujeme každého poskytovateľa, ktorého kontrolujeme, pomocou najvyšších štyroch streamingových platforiem na viacerých serveroch, aby sme sa uistili, že majú prístup k obsahu tam uloženému. Bohužiaľ, nie všetci poskytovatelia VPN môžu, takže ak sa to týka vás, nezabudnite sa riadiť odporúčaniami pre streamovanie uvedenými v tejto príručke.

VPN a torrent

Ďalším dôvodom použitia siete VPN je použitie torrentu. Riziká torrentu s prítomným zákonom o autorských právach súvisiacich s informačnými technológiami (Digital Millennium Copyright Act) sú skutočné. Ak tak urobíte, môže mať za následok oznámenie od vášho poskytovateľa internetových služieb iba v niektorých krajinách, v iných to môže viesť k pokute alebo uväzneniu. Nie sme tu, aby sme ospravedlnili torrentovanie obsahu chráneného autorskými právami alebo ho odradili, ale ak budete pirátom, mali by ste používať VPN.

Komunikácia typu peer-to-peer, ktorá je torrentom, má veľkú šírku pásma, takže nie všetci poskytovatelia sú k nej priateľskí. To sa nezaoberá ani zjavnými problémami porušovania autorských práv.

Otázka nezákonnosti torrentu je chaotická, ale nedodržiavate zákon, ak kradnete materiál chránený autorskými právami. Používanie siete VPN vás však môže ochrániť pred súdnym konaním. Rovnako ako v prípade súkromia, aj skrytie vašej adresy IP a identity znamená, že nikto nedokáže zistiť, kto robí čo na serveri VPN, takže torrenting sa stane férovou hrou.

Výber najlepších poskytovateľov VPN

Vzhľadom na všetky použitia sietí VPN je ťažké zničiť to, čo je najlepšia sieť VPN. Vytvorili sme však niektoré kritériá a vybrali sme troch najlepších poskytovateľov v každej kategórii, takže máte predstavu, čo hľadať.

Jednoduchosť použitia

Niektoré siete VPN sa notoricky ťažko používajú – prečítajte si príklad našej správy AirVPN – preto by sa nemali prehliadať tie siete, ktoré ponúkajú efektívny zážitok. VPN, ktoré sú príkladom dobrého ľahkého používania, majú rovnováhu sily a použiteľnosti bez toho, aby obetovali základné funkcie, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si zážitok. Prečítajte si našu recenziu programu TunnelBear a zistite, ako vyzerá nadmerne zjednodušená podoba.

Nemalo by sa tiež znižovať estetiku. Dokonca aj poskytovatelia, ktorí majú jednoduché rozhrania, ako napríklad Hide.me (prečítajte si našu recenziu Hide.me), zaostávajú za najlepšími poskytovateľmi, ak ich rozhranie nevyzerá príliš horúco. Našli sme poskytovateľov s dizajnom zdravého rozumu, ľahkým procesom platby a veľkým množstvom energie.

ExpressVPN

Žiadna VPN nekombinuje výkon a použiteľnosť podobne ako ExpressVPN, čo z nej robí skvelú voľbu pre používateľov systému Android a Mac. Zjednodušené rozhranie umožňuje pripojenie aj najextrémnejších technofóbov a zároveň ponúka dostatok energie pod kapotou, aby mohli drotári mať svoje hračky. Po inštalácii stačí kliknúť na tlačidlo „pripojiť“.

ExpressVPN-App pripojeného

Napriek mobilnej aplikácii má ExpressVPN veľa funkcií. Skutoční nadšenci však nemusia oceniť jeho obchodovateľný prístup. Ľahko nájdete server, ktorý hľadáte, pretože ExpressVPN oddeľuje miesta podľa regiónov a krajín a na každom môžete vykonať rýchly test rýchlosti, aby ste zistili, ktorá je pre vás najvhodnejšia..

CyberGhost

Minulá iterácia CyberGhostu mala nezvyčajné užívateľské skúsenosti, ktoré z dôvodu krivky učenia znížili o niekoľko kolíkov. Verzia 7 však zjednodušila rozhranie a zároveň zachovala funkcie, ktoré odlišujú CyberGhost.

cyberghost-review-rozšíril-ui

Veľké množstvo funkcií znamená, že to nie je také plug-and-play ako ExpressVPN, ale tí, ktorí majú skúsenosti so softvérom, nájdu vynikajúcu rovnováhu sily a použiteľnosti..

Rovnako ako ExpressVPN, CyberGhost má rozhranie v štýle smartphonu s niekoľkými tlačidlami. Ak sa chcete pripojiť, stačí zaškrtnúť prepínač „pripojiť“. Rozhranie sa však dá rozšíriť. S ním môžete prehľadávať špeciálne servery CyberGhost, konfigurovať nastavenia automatizácie a pristupovať k mnohým funkciám, ktoré ponúka. O tom sa môžete dozvedieť v našej recenzii CyberGhost.

NordVPN

NordVPN má ešte ďalší prístup. To však neznamená, že je to neprístupné. Namiesto používania aplikácie v štýle smartfónu sa program NordVPN otvára s mapou, ktorá zobrazuje všetky umiestnenia na serveri. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si miesto a začiarknutím prepínača „pripojiť“.

NordVPN-Main-Screen

Tretie miesto však má, pretože zvyšok používateľského rozhrania je spravodlivý. Prechádzanie cez jeho vlastnosti a možnosti konfigurácie je rovnaké ako pri akejkoľvek inej VPN a komplikovanejšie ako ExpressVPN vzhľadom na to, koľko nastavení existuje. Napriek tomu jej prístup k navigácii na serveri získal bronzovú medailu.

rýchlosť

Rýchlosť VPN

Na rozdiel od jednoduchosti použitia je rýchlosť merateľná. Náš ponor do najrýchlejších poskytovateľov VPN poskytol informácie o tom, ktoré VPN boli rýchle a kde nás výsledky prekvapili. Zatiaľ čo najvyšší výber je stále ExpressVPN, naše ďalšie dve odporúčania sa najskôr neobjavili.

Naše odporúčania zakladáme na testoch spustených u 16 poskytovateľov s 256-bitovou verziou OpenVPN a AES. Niektorí poskytovatelia, napríklad CyberGhost, majú oveľa lepšie výsledky s inými protokolmi. OpenVPN s 256-bitovým AES je štandard, ktorý hľadáme, preto vychádzame z našich odporúčaní.

ExpressVPN

Ako obľúbenú webovú stránku Cloudwards.net s potešením konštatujeme, že ExpressVPN je najrýchlejšia a najkonzistentnejšia VPN, ktorú sme testovali. Počas našich testovacích kôl mal NordVPN rýchlejší priemer, ale jeho nekonzistentný výkon nás v celosvetovom meradle bránil v odporúčaní. ExpressVPN je naopak pevný.

Bolo odolné na každom testovanom serveri. Náš vážený priemer, ktorý uprednostnil naše testovacie miesto v USA, bol okolo 70 percent našej nechránenej rýchlosti. Ak v USA iba zohľadníme, stratili sme iba okolo 20 percent. V celom rade ExpressVPN tiež udržiaval nízku latenciu, čo z neho robí najlepšiu VPN pre hranie.

Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet nás prekvapil. Aj keď naše testovanie v hodnotení PIA ukázalo, že bolo rýchle, predpokladali sme, že to bolo kvôli nízkej úrovni šifrovania, ktorá je predvolene nastavená. V našej najnovšej sérii testov sme zistili, že to tak nie je. Aj keď je šifrovanie aktivované, PIA je druhou najrýchlejšou sieťou VPN na trhu.

V porovnaní s ExpressVPN mala v USA pomalšie rýchlosti, ale dokázala dohnať medzinárodne. Pri výpočte váženého priemeru to bolo len o 5 megabitov za sekundu pomalšie ako ExpressVPN. Ak chcete vidieť, ako sa hromadí v iných oblastiach, prečítajte si naše porovnania ExpressVPN verzus PIA.

Astrill

Astrill je často tromf na iných poskytovateľov – a môžete vidieť, prečo v našej Astrill preskúmanie – ale to malo dobré ukazuje v našom poslednom kole testovania. Jeho vážený priemer bol približne rovnaký ako pri PIA, len sa posunul pred našich ostatných najrýchlejších poskytovateľov, AirVPN a TorGuard (prečítajte si našu recenziu z TorGuardu)..

Astrill ponúka dva proprietárne protokoly a oba sú rýchlejšie ako OpenVPN. Napriek tomu je na treťom mieste vďaka dobrému, ale nezaujímavému výkonu v medzinárodnom meradle a nekonzistentnosti v porovnaní s ExpressVPN..

zabezpečenia

Zabezpečenie VPN

Všetky VPN najvyššej úrovne a väčšina sietí VPN na cestách poskytujú tajnú omáčku, pokiaľ ide o bezpečnosť: 256-bitový AES s OpenVPN. To sťažuje určenie toho, ktorý je „najlepší“, pretože väčšina poskytovateľov má rovnaké štandardy, pokiaľ ide o štandardy šifrovania a protokolu..

S ohľadom na to sme vystopovali troch poskytovateľov, ktorí idú nad rámec šifrovania vašich údajov. Okrem poskytovania typickej bezpečnosti VPN pridávajú aj bezpečnostné funkcie, ktoré vás môžu chrániť pri pokuse obísť cenzúru alebo vám pri otvorení prehliadača poskytnú pokoj..

NordVPN

NordVPN má veľa bezpečnostných prvkov, vďaka čomu je ľahký prvý výber. Okrem nastavení špičkového šifrovania a protokolov obsahuje mnoho špeciálnych serverov. Pokiaľ ide o bezpečnosť, servery s dvojitým skokom sú najzaujímavejšie, pretože v podstate umožňujú dvojnásobné šifrovanie.

Je tiež dodávaný s CyberSec, ktorý je vstavaným nástrojom na blokovanie škodlivého softvéru a reklám. Väčšina blokátorov reklám VPN je zlých, ale CyberSec je pôsobivá. Hoci to nie je náhrada za najlepší antivírusový softvér, Cybersec môže blokovať nepríjemné reklamy alebo vás ochrániť pred zotročením v botnete. Prečítajte si našu sprievodcu botnetom, aby ste sa o tom dozvedeli.

TorGuard

TorGuard je vynikajúcou voľbou pre zabezpečenie VPN. Nerobí nič zvláštne, ale spája prvotriedne zabezpečenie s prispôsobiteľnosťou, čo z neho robí skvelú voľbu pre drotárov. Je nastavený na používanie OpenVPN s 256-bitovým AES po vybalení z krabice, ale môžete zmeniť používaný protokol a šifru. Väčšina poskytovateľov vám umožňuje iba zmeniť veľkosť kľúča.

Okrem toho má TorGuard užitočný prepínač zabíjania. Okrem globálnej práce na pripojení môžete nastaviť, aby fungovalo v konkrétnych aplikáciách. Môžete ho napríklad nastaviť tak, aby prerušil pripojenie k vášmu klientovi torrentingu, ak VPN zlyhá pri zachovaní neporušeného pripojenia vášho prehliadača.

ExpressVPN

ExpressVPN má štandardné bezpečnostné funkcie, ktoré radi vidíme. Zahŕňa prepínač zabíjania, dodáva sa s 256-bitovým AES a môže podporovať OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP a SSTP. To znamená, že kvôli bezpečnosti je na treťom mieste.

Aj keď je štandardom bezpečnostných špecifikácií, ExpressVPN je čokoľvek iné, iba čo sa týka stability. Počas nášho testovania, ktoré trvá už dlhý čas, pretože ho používa veľa spisovateľov služby Cloudwards.net, ExpressVPN nikdy nevnikla žiadosť DNS alebo adresa IP a v niekoľkých prípadoch, keď sa spustil prepínač kill, sa spojenie okamžite prerušilo. Všetky tieto aspekty mu pomohli dostať sa na prvé miesto v našej najlepšej virtuálnej sieti VPN pre úložisko cloud.

súkromia

Ochrana osobných údajov je bodom sporu mnohých zákazníkov nakupujúcich prostredníctvom siete VPN. Poskytovatelia VPN podávajú tonu tvrdení „no log“, z čoho vyplýva niečo, čo nie je pravda. Urobili sme špinavú prácu s cieľom nájsť poskytovateľov, ktorí majú jasný postoj k súkromiu a neevidujú nič, čo by umožňovalo osobnú identifikáciu.

Aj keď máme tri najlepšie tipy, neznamená to, že ostatní poskytovatelia uvedení v tejto príručke vedú denníky. Pokiaľ je nám známe, žiadne z našich odporúčaní nerobí. V tejto časti sa viac opierame o zákony o ochrane osobných údajov v krajinách, v ktorých sa poskytovatelia nachádzajú, ako o čokoľvek iné, čím sa znižuje riziko, že osobné údaje sa dostanú do nesprávnych rúk..

ExpressVPN

ExpressVPN preukázal, že je poskytovateľom ochrany osobných údajov. Jeho poloha na Britských Panenských ostrovoch má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete a ExpressVPN nesie vládny postoj k svojej službe VPN.

ExpressVPN vedie iba prevádzkové záznamy. Informácie umožňujúce identifikáciu osôb sa nesledujú ani neuchovávajú v systémovej pamäti, a to ani dočasne. Keby niekto klope na dvere ExpressVPN, čo je vzhľadom na jeho umiestnenie nepravdepodobné, zamestnanci nebudú mať nič iné, iba prázdny pevný disk..

Mullvad

Pokiaľ ide o užívateľské dáta, Mullvad má jasný „hands-off“ prístup. Okrem toho, že je Mullvad jednou z mála služieb, ktoré akceptujú hotovosť ako platbu, vyžaduje iba málo informácií o vás. Nemusíte mať zaznamenané používateľské meno, heslo ani informácie o platbe. Mullvad o vás nič nevie, takže nemôže nič odovzdať.

Namiesto toho, aby ste sa zaregistrovali, vás Mullvad požiada o vygenerovanie čísla účtu. To je to, čo budete používať na prihlásenie a zaplatenie ďalších služieb. Mullvad pracuje na princípe, že platíte za čas, ktorý chcete, s možnosťou pridať ďalšie, kedykoľvek budete chcieť. Prevracia skript o ochrane súkromia tak, ako má len málo ďalších poskytovateľov.

NordVPN

NordVPN má tiež jasný postoj k súkromiu. Neuchováva o vás nič a predovšetkým vyžaduje od vás informácie. Všetko, čo musíte urobiť počas registrácie, je zadanie e-mailovej adresy. Jeho poloha v Paname je tiež upokojujúca, pretože nie je potrebné uchovávať informácie o používateľovi.

Denníky, ktoré musí uchovávať pre účely servisu, sa udržiavajú na minime. Spoločnosť NordVPN ukladá vašu e-mailovú adresu a platobné informácie na zrejmé účely a sleduje analytiku na svojej webovej stránke. Mimo to však nie je nič zaznamenané. Vaše meno, adresa IP a miesto nie sú k dispozícii.

Umiestnenie servera

Počet serverov v sieti VPN sa stal súťažou merania, ktorú viete. Na veľkosti však nie vždy záleží. Pri výbere našich odporúčaní sme brali do úvahy veľkosť serverovej siete a, čo je dôležitejšie, jej šírenie. Len preto, že spoločnosť má 5 000 serverov, to neznamená, že sa nachádzajú na užitočných miestach.

Malé siete však nie sú dobré. Prečítajte si našu recenziu služby VyprVPN a zistite, ako to bolí službu.

Okrem hlavných médií na svete sme hľadali aj siete s umiestneniami, ktoré sú na trhu VPN nedostatočne zastúpené. Najmä v Afrike, na Strednom východe a vo väčšine Ázie sú výpadky sietí VPN, takže poskytovatelia serverov v týchto lokalitách sa posunuli dopredu.

ExpressVPN

ExpressVPN má tému a to je konzistentnosť. Napriek tomu, že má rozsiahlu sieť viac ako 3 000 serverov, je na prvom mieste vďaka konzistentnému výkonu na rôznych miestach. Má aj možnosti exotického servera, takže tam získal body za brownie.

ExpressVPN-celosvetovo Miesta

Je na 148 miestach, každé s rôznym počtom serverov. Sieť ExpressVPN pokrýva 94 krajín, čo väčšina konkurentov neprekonáva. Zahŕňa každý kontinent s výnimkou Antarktídy, s pevným pokrytím v Ázii a Afrike. Niektoré servery v exotických lokalitách, ako sú napríklad Vientiane alebo Algier, sú síce virtuálne, takže buďte opatrní, ak máte obavy o bezpečnosť.

NordVPN

Spoločnosť NordVPN je známa svojou rozsiahlou sieťou serverov. V čase písania má 5 196 serverov, čo je pravdepodobne najväčšia sieť serverov akejkoľvek VPN. Hoci na webe je veľa serverov, nie sú také rozptýlené ako ExpressVPN. Napriek tomu, že ich je toľko, má NordVPN zastúpenie iba v 60 krajinách.

NordVPN-Server-Map

Hovoríme, že „iba“ je to zlá vec, keď to tak nie je. Sieť serverov nemá také veľké rozšírenie ako ExpressVPN, ale v porovnaní s akýmkoľvek iným poskytovateľom je stále pôsobivá. Môže byť však ťažké vyhľadať server, ktorý chcete. V zozname NordVPN sú uvedené možnosti, ale nie je jasné, kde sa nachádzajú v konkrétnej krajine.

HideMyAss

HideMyAss má problémy, pokiaľ ide o rýchlosť a súkromie, ale jeho serverová sieť je pôsobivá. Má vyše 280 miest na výber vo viac ako 190 krajinách. V sieti sa tiež nachádzajú neobvyklé miesta vrátane Kapverd, Falklandských ostrovov a Fidži.

HMA! Serverlist

Pokiaľ ide o zastúpenie, HideMyAss je lídrom v tomto odvetví. To však znamená, že triedenie možností je ťažké. Našťastie poskytuje „režim slobody“, ktorý automaticky nasmeruje vaše pripojenie cez najbližšiu krajinu pomocou prísnych zákonov o slobode prejavu.

stanovenie ceny

Náklady na VPN

Ako vidno v našom najhoršom bezplatnom sprievodcovi VPN, existujú dôvody, prečo by ste mali platiť za sieť VPN. To znamená, že by ste sa nemali pokaziť len preto, že by ste mali platiť. Okrem nájdenia najlacnejších VPN na trhu sme hľadali aj poskytovateľov, ktorí ponúkajú najvýhodnejšiu hodnotu pre váš dolár. Ak si nemôžete dovoliť sieť VPN, môžete si prečítať našu sekciu nižšie s našim bezplatným doporučením.

Cena bola najdôležitejším aspektom, zvážili sme však aj počet súčasných pripojení, možnosti platby a lehotu vrátenia platby pre každého poskytovateľa. Naše tri najlepšie tipy nielenže prinášajú veľa hodnoty, ale poskytujú vám aj flexibilitu pri odstúpení od odberu.

Súkromný prístup na internet

Výber nášho najlepšieho poskytovateľa pre túto sekciu nebol jednoduchý, pretože jeden poskytovateľ môže mať nižšiu mesačnú sadzbu, ale horšiu lehotu na vrátenie, zatiaľ čo druhý môže mať opačnú pozíciu. PIA má však najlepšiu rovnováhu medzi hodnotami svojich plánov, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre ochranu súkromia v rozpočte.

Mesačná sadzba je lepšia ako väčšina sietí VPN, ale horšia ako naše ďalšie dva výbery. PIA je na prvom mieste vďaka svojim ročným a dvojročným plánom, ktoré sú omnoho lacnejšie ako takmer všetky ostatné dostupné VPN. Plány prichádzajú s piatimi súčasnými pripojeniami a môžete platiť takmer ľubovoľným spôsobom, vrátane bitcoínov.

Hoci je to najlepšia hodnota, PIA nie je dokonalá. Poskytuje iba sedemdennú záruku vrátenia peňazí, čo je jedno z najkratších období, ktoré sme videli. Viac informácií o tom, prečo si myslíme, že to stojí za to, nájdete v našej kontrole PIA.

Mullvad

Mullvad má k cenám nezmyselný prístup. Jeho služba stojí 5,60 dolárov mesačne a môžete si kúpiť toľko, koľko chcete naraz. Neexistujú žiadne viacročné zľavy ani doplnky, ktoré by ste pridali k svojmu plánu. Cena je taká, aká je. To robí Mullvad nezvyčajným medzi poskytovateľmi VPN a softvérovými spoločnosťami všeobecne, ale to, čo ho skutočne odlišuje, sú jeho platobné možnosti.

Prijíma chladné, tvrdé peniaze. Môžete poslať akúkoľvek sumu v hotovosti v akejkoľvek mene na Mullvad s číslom svojho účtu a za to bude pripísaná suma na váš účet. Príkladom je Mullvad: ak pošlete 17 EUR, váš účet bude pripísaný na 100 dní používania.

Mullvad je taký podivný, ako je očarujúci, a jeho racionálny prístup má veľa rád. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii Mullvad alebo to môžete vyskúšať s obmedzením na tri hodiny.

SaferVPN

SaferVPN nemá flexibilitu PIA alebo Mullvad. Plány sa ponúkajú na jeden, dva alebo tri roky, bez možnosti platiť mesačne. Napriek tomu, že bodky pre tých, ktorí majú obmedzenú hotovosť, SaferVPN má niektoré z najnižších viacročných sadzieb, aké sme videli. Navyše ponúka trojročný plán, ktorý je medzi poskytovateľmi neobvyklý.

Skutočnosť, že nemôžete platiť mesačne, je kompenzovaná 30-dňovým oknom na vrátenie platby a 24-hodinovou bezplatnou skúšobnou verziou. Skúšku nenájdete z domovskej stránky, ale ak o to požiadate agenta chatu, poskytne adresu URL, na ktorej sa môžete zaregistrovať a stiahnuť. Viac sa dozviete v našej recenzii SaferVPN.

Streaming

Streamovanie VPN

Jedným z najbežnejších spôsobov použitia VPN je obídenie geoblokov, ktoré boli zavedené streamingové platformy. Napriek agresívnym marketingovým tvrdeniam nie všetky VPN môžu poraziť zákaz Netflix VPN. Naše odporúčania dokázali, že tieto obmedzenia môžu bez problémov obísť.

Aj keď sú naše prvé tri tipy dobré, odporúčame vám prečítať si našu najlepšiu sieť VPN pre streamovanie a najlepších sprievodcov sieťou VPN pre Netflix, ak sa chcete hlboko ponoriť do tejto témy. Okrem možnosti obísť obmedzenia VPN sme hľadali aj funkcie špecifické pre streamovanie.

ExpressVPN

ExpressVPN opäť nevyhrá, pretože ponúka najprestížnejšie funkcie, ale preto, že je najodolnejší. ExpressVPN dokáže obísť takmer akýkoľvek geoblok z ľubovoľného miesta, čo z neho robí ideálnu voľbu pre pozorovateľov s nárazovým pohybom. Je tiež rýchly, takže vždy môžete streamovať vo vysokom rozlíšení alebo lepšie.

Okrem víťazstva v našom sprievodcovi Netflixom získal ExpressVPN korunu v našej najlepšej VPN pre BBC iPlayer. Nemá dedikované servery ani ďalšie funkcie na streamovanie, ale pri streamovaní svieti aj vynikajúci výkon zobrazený v iných aspektoch služby..

CyberGhost

Na rozdiel od ExpressVPN má CyberGhost časť svojho rozhrania určenú na streamovanie. Verzia 7 má špeciálne servery pre viac ako 50 streamingových platforiem, a to všetko od filmov po hudbu. Každý server je optimalizovaný pre konkrétnu platformu na základe jeho umiestnenia. Napríklad, kanál 4 je optimalizovaný na U.K. serveri a Netflix je optimalizovaný pre U.S.

Počas nášho testovania sme zistili, že na streamovanie Netflixu môžete použiť server UK 4. Aj keď sa tým, ktorí vylúpili záclonu, niektoré z mágie vytráca, prístup CyberGhostu zázraky pre nováčikov. Tí, ktorí nie sú oboznámení s VPN, nebudú mať otázky, na ktoré streamovacie platformy majú prístup a na aký server by mali používať.

NordVPN

NordVPN vždy sleduje ExpressVPN a táto skutočnosť je rovnaká, pokiaľ ide o streamovanie. Môže obísť takmer akýkoľvek geoblok, čím získate prístup k sieťam Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer a ďalším. Počas nášho testovania sme boli schopní pristupovať k nim as dôslednosťou, ale rýchlosť ubližovala zážitku.

Pokiaľ ide o streamovanie, môže to byť solídne, ale pokiaľ ide o rýchlosť, nie je solídne. Nekonzistentný výkon spoločnosti NordVPN medzi servermi znamená, že budete tráviť čas sledovaním polohy, ktorú by ste mohli použiť na streamovanie. Napriek tomu schopnosť spoločnosti NordVPN obísť obmedzenia je pre túto sekciu tretím miestom.

Najlepšie VPN: ExpressVPN

best-vpn-expressvpn

Z našich siedmich sekcií získal ExpressVPN miesto v šiestich z nich. Jeho slabou stránkou je jej tvorba cien, čo nie je také zlé v porovnaní s poskytovateľmi, ako sú Hide.me a Astrill. Aj keď nejde o poskytovateľa, ktorý je najviac zameraný na hodnotu, ExpressVPN má všetko v poriadku. Je rýchla, bezpečná a zameraná na ochranu súkromia, vďaka čomu je najlepšou sieťou VPN pre takmer každú úlohu.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Aj keď sa nám páči ExpressVPN za jeho cenu, nie je to hrozné. Rovnako ako v prípade všetkých sietí VPN je jej mesačná sadzba rovnaká, ale ročná sadzba je v súlade s očakávaniami od poskytovateľa špičkových políc. Jediná vec, ktorú sa vzdávate, je niekoľko súčasných spojení.

Získate to jeden z najpevnejších dostupných VPN zážitkov. Čo ExpressVPN obchoduje s funkciami, ktoré vyrovnáva. Od prihlásenia po prvé pripojenie je všetko o ExpressVPN plynulé a odolné. Celkovo je jeho serverová sieť rýchla a schopná obísť obmedzenia.

To je jeden z dôvodov, prečo si vzal koláč v našich najlepších službách VPN pre sprievodcu Čínou. Konzistentnosť ExpressVPN z neho robí ideálnu voľbu pre obídenie cenzúry, kde výpadok pripojenia VPN môže znamenať veľké pokuty alebo dokonca uväznenie. Počas nášho testovania prepínač zabíjania pracoval v zriedkavých prípadoch, keď sa spustil a jeho tunel nikdy netesnil.

Navyše má silný postoj k súkromiu. Zásady ochrany osobných údajov ExpressVPN sú jasné. Za žiadnych okolností, ani dočasne, neeviduje informácie o vás. Všetko, čo vie, je používateľ ExpressVPN pripojený k serveru a niektoré ďalšie, neidentifikovateľné informácie, ako napríklad verzia aplikácie.

Pokiaľ ide o ExpressVPN, je to všetko v poriadku a vy sa môžete dozvedieť prečo v našej recenzii ExpressVPN. Ak s tým chcete radšej tráviť čas, môžete tak urobiť bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Najlepšie bezplatné VPN: Windscribe

best-vpn-for-torrenting-nordvpn

Náš najlepší bezplatný sprievodca VPN sa venuje tejto téme hlboko, ale nie je k dispozícii veľa možností. Snažili sme sa zhromaždiť aj päť poskytovateľov, ktorí mali bezplatné plány, ktoré neohrozia súkromie, bezpečnosť ani rýchlosť.

rozhranie Windscribe

preferencie windscribe

rozšírenie prehliadača windscribe

windscribe možnosti ochrany osobných údajov

skúšky tesnosti proti vetru

predchádzajúca

Ďalšie

To znamená, že existuje jeden poskytovateľ, ktorý nič neohrozuje. Windscribe má najlepší bezplatný plán, aký sme videli, s niekoľkými možnosťami, ako v budúcnosti upgradovať na platený program. Získate 10 GB dátového prenosu a prístupu k obmedzenej serverovej sieti, ale všetky ostatné funkcie zostanú nedotknuté. To zahŕňa škálu nástrojov ochrany osobných údajov pre prehliadače Windscribe a kontrolu ich adries URL.

Aj keď 10 GB prenosu údajov z neho robí najlepšiu bezplatnú sieť VPN, možnosti inovácie ju posunú ešte ďalej. Do svojho bezplatného plánu môžete pridať miesta za 1 USD a každé ďalšie miesto pridá k vášmu mesačnému limitu ďalších 10 GB. Navyše, ak ste spokojní s obmedzeným výberom servera, môžete si kúpiť neobmedzené množstvo dát iba za 1 USD.

Okrem toho Windscribe robí poznámky z modelu „free to play“, pokiaľ ide o jeho bezplatný plán. Základné číslo je 10 GB, ale vykonaním určitých úloh môžete získať viac údajov. Tweeting vám zarobí ďalších 5 GB, zatiaľ čo riešenie hashovania mínovej kryptomeny vám môže zarobiť až 10 GB natrvalo alebo mesačne zdarma zadarmo.

Windscribe je raritou, pokiaľ ide o ceny VPN, a to natoľko, že si v tejto príručke zaslúži svoju vlastnú časť. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Windscribe alebo sa zaregistrujte na bezplatnú skúšobnú verziu a zistite, ako sa vám to páči.

Logo Windscribe

Prehľad Windscribe

Začína sa od 417 dolárov mesačne
Plán zadarmo k dispozícii Všetky plány

Navštívte Windscribe

Najlepšie VPN pre Torrenting: NordVPN

best-voľne vpn-windscribe

Náš najlepší VPN pre sprievodcu torrentingom zdieľa všetkých poskytovateľov, o ktorých si myslíme, že sú preň vhodné, ale spoločnosť NordVPN získala zlatú medailu. Aj keď naše ďalšie tipy, ako napríklad ExpressVPN a CyberGhost, sú z hľadiska bezpečnosti rovnaké, spoločnosť NordVPN ich ohraničuje špeciálnymi servermi na pripojenie P2P..

predchádzajúca

Ďalšie

Servery P2P sú navrhnuté na torrentovanie a ponúkajú zvýšenú bezpečnosť a tok údajov pre tieto dátové pripojenia. Ak sa obávate, že sa to dozviete, môžete tiež použiť jeden zo serverov spoločnosti NordVPN s dvojitým skokom. Táto metóda pripojenia vás nasmeruje cez dva servery VPN, čím efektívne zdvojnásobí úroveň bezpečnosti.

To všetko je podporené prísnymi zásadami spoločnosti NordVPN bez protokolovania a metódami viacnásobného prihlásenia. Môžete tiež použiť e-mail horáka a platiť bitcoinmi, aby ste sa uistili, že nie sú zaznamenané žiadne osobné informácie.

NordVPN nie je dokonalý, ale je blízko. Špecifiká služby sa môžete dozvedieť v našej recenzii NordVPN alebo ju vyskúšať bez rizika s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí..

Logo NordVPN

Prehľad NordVPN

Začína sa od 349 dolárov mesačne
Ušetrite 71% všetky plány

Navštívte spoločnosť NordVPN
30-dňová záruka

Záverečné myšlienky

Za nami je ďalší rok recenzií a ExpressVPN je stále najlepšia VPN, ktorú si môžete kúpiť. Aj keď je to drahé, vyvažuje všetko, čo od poskytovateľa požadujeme, tak, ako to neurobí žiadny iný. To však pre vás nemusí byť najlepšia voľba, ak sa snažíte šetriť desetník alebo sa nestaráte o jeho efektívny prístup.

Veľmi sa nám páčia NordVPN a CyberGhost. Obaja majú rozšírené rozhranie a neobvyklé vlastnosti. Ak sa snažíte ušetriť peniaze, odporúčame vám ísť na PIA alebo Windscribe.

Súhlasíš? Ak nie, ktorú VPN by ste ohodnotili najlepšie? Dajte nám vedieť prečo v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Logo ExpressVPN

Kontrola ExpressVPN

Začína sa od 666 dolárov mesačne
Ušetrite 49% všetky plány

Navštívte stránku ExpressVPN
30-dňová záruka

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map