Najlepší bezplatný správca hesiel do roku 2020: strážcovia telesnej stráže

Pokiaľ ide o online bezpečnosť, existuje niekoľko nevyhnutnejších nástrojov ako správca hesiel. Okrem správcov hesiel, ktoré zvyšujú bezpečnosť vášho prehliadania tým, že vám umožňujú používať dlhé, náhodne generované heslá, uľahčujú aj prehliadanie. Vďaka automatickému dopĺňaniu, filtrovaniu a podpore vlastných položiek sú správcovia hesiel na jednom mieste pre vaše osobné údaje. 


V tejto príručke pre najlepšieho správcu hesiel vám pomôžeme priekopníkom uložiť vaše heslá v prehliadači. Máme päť výberov z našej najlepšej príručky správcu hesiel, ktorá zaistí vaše prihlásenie s najlepším šifrovaním a ponúkne niektoré ďalšie funkcie v procese. 

Ak chcete vynechať hooplu, zaregistrujte sa na odber pomocou LastPass. Hoci to nie je dokonalý správca hesiel, LastPass ponúka vo svojej bezplatnej verzii viac ako akýkoľvek iný nástroj. Existujú však niektoré hodné alternatívy vrátane Bitwardenu, o ktorých si môžete prečítať viac nižšie.

Najlepšie bezplatné Password Manager 2020

 1. LastPass
 2. Bitwarden
 3. KeePass
 4. NordPass
 5. RememBear

1. LastPass

LastPass patrí medzi najlepších správcov hesiel z jedného dôvodu: synchronizácia viacerých zariadení. Ako sme videli s nespočetnými ďalšími nástrojmi vrátane Dashlane, 1Password a Sticky Password, synchronizácia viacerých zariadení je kľúčovou funkciou vyhradenou pre prémiové úrovne. S programom LastPass ho však získate zadarmo. 

LastPass-Slider1

Hoci to nie je jediný bezplatný správca hesiel so synchronizáciou viacerých zariadení – o ostatných sa budeme baviť o chvíľu – LastPass je najlepší. Je to komerčný produkt, ktorý je kompatibilný s funkciami a použiteľnosťou, ktoré by ste od každého plateného nástroja očakávali. To zahŕňa vynikajúce automatické dopĺňanie, bezpečnostnú výzvu a nádherné rozhranie prehliadača. Je tiež dodávaný s slušným generátorom hesiel.

LastPass-review-Autofill

LastPass je zdravý aj z hľadiska bezpečnosti. Aj keď tento nástroj v roku 2015 utrpel hack, model používateľov s nulovými znalosťami údajov LastPass chránil údaje používateľov. Útočníci sa vzdali šifrovaných databáz, ale pretože LastPass neuchováva vaše hlavné heslo – kľúč, ktorý sa použil na dešifrovanie údajov – hackerom zostalo len hromadu šibenice.. 

Ako populárny, bezplatný správca hesiel, LastPass bol terčom kontroverzie, ktorá siaha až do roku 2015. Z nášho testovania však LastPass môže pri zabezpečovaní vašich údajov chodiť medzi ostatnými s akýmkoľvek iným správcom hesiel..

Inovácia na verziu LastPass Premium

Aj keď je program LastPass bezplatný, v porovnaní s platenou možnosťou chýbajú niektoré jeho funkcie. Predplatné za 3 doláre mesačne dodáva prioritnú technickú podporu a spoločné zdieľanie. Bezplatný program je obmedzený na zdieľanie medzi dvoma používateľmi, čo znamená, že heslo môžete zdieľať iba s jedným ďalším používateľom. 

A čo je dôležitejšie, Premium sa dodáva s automatickým dopĺňaním aplikácií. Hoci LastPass nemá lokálnu aplikáciu – nástroj je vyhradený pre váš prehliadač – platiaci účastníci si môžu stiahnuť aplikáciu LastPass pre aplikácie. Tento nástroj umožňuje automatické dopĺňanie hesiel pre miestne aplikácie, ako je to možné v prehliadači. 

LastPass má niekoľko ďalších možností členstva vrátane rodinného plánu hodného nášho najlepšieho správcu hesiel pre rodiny s deťmi. Viac informácií o týchto možnostiach nájdete v našej úplnej kontrole LastPass. Ak by ste s ním radšej trávili čas, môžete sa tiež zaregistrovať. 

2. Bitwarden

Bitwarden je jediný testovaný správca hesiel, ktorý je blízko dethroningu LastPass (prečítajte si našu časť Bitwarden verzus Lastpass). Je to otvorený, bezplatný správca hesiel, ktorý sa šokujúco ľahko používa. Aj keď mu chýbajú niektoré vymoženosti komerčných správcov hesiel, Bitwarden zahanbuje ďalšie otvorené nástroje.. 

bitwarden-slider2

Bez útraty peňazí ponúka Bitwarden synchronizáciu viacerých zariadení, neobmedzené úložisko a možnosti dvojfaktorovej autentifikácie. K dispozícii je tiež prémiový plán, aj keď, ako sme zdôraznili v našej revízii v Bitwardene, cíti sa ako plán „podpory vývojárov“ viac ako čokoľvek iné.. 

To znamená, že prémiový plán je lacný za 10 dolárov ročne, pričom sa pridáva prioritná podpora zákazníkov, ukladanie súborov 1 GB, ďalšie možnosti 2FA a správa o stave hesla. 

Existujú aj plány pre viacerých používateľov vrátane plánu rodiny a podnikania. Enterprise, čo je Bitwardenov plán zameraný na podniky, urobila náš zoznam najlepších správcov hesiel pre malé podniky. Je to drahšie ako iní manažéri podnikových hesiel, ako je Zoho Vault, hoci prichádza s pokročilými funkciami, ako je integrácia služby Active Directory. 

Prekvapivo otvorený zdroj

Väčšina nástrojov s otvoreným zdrojovým kódom je ťažké používať (k nasledujúcemu príkladu sa dostaneme). Našťastie to tak nie je v prípade Bitwardenu. Je to bezpečný správca hesiel, ktorý je kompatibilný s verejným auditom spoločnosti Cure53, modelu s nulovými znalosťami a verejne dostupného zdrojového kódu na serveri GitHub. Aj keď to znie ako známy príbeh iného open-source softvéru, Bitwarden sa cíti ako komerčný produkt. 

bitwarden-new-theme

Rozhranie je čisté a Bitwarden ponúka flexibilné užívateľské rozhranie prispôsobené viacerým témam. Aj keď to nie je tak prispôsobiteľné ako 1Password, Bitwarden sa cíti robustnejší ako niektorí iní manažéri platených hesiel (príklad si môžete prečítať v recenzii Steganos Password Manager). Ak ste na plote, nie je dôvod nevyberať Bitwardena na testovaciu jazdu. 

3. KeePass

KeePass je horšia strana mince s otvoreným zdrojom. Aj keď je robustný, pokiaľ ide o funkcie, najmä pre bezplatného správcu hesiel, KeePass je z hľadiska použiteľnosti pozadu. Napriek tomu, pokiaľ vám nevadí, že vám ruky zašpinia, ponúka veľa funkcií bez mincí vrátane synchronizácie viacerých zariadení. 

KeePass-slider4

Na rozdiel od našich predchádzajúcich dvoch záznamov je KeePass zadarmo a sám. Vývojový tím môžete podporiť darmi prostredníctvom služby PayPal alebo bezhotovostným prevodom, alebo sa zaviazať k mesačnému príspevku prostredníctvom služby Flattr. Neexistuje však prémiová možnosť. S plánom zadarmo dostanete všetko. 

„Všetko“ v tomto prípade znamená všetko. KeePass je vysoko flexibilný správca hesiel, ktorý ponúka viac možností pri ukladaní hesiel, a to z hľadiska umiestnenia aj bezpečnosti. V mnohých ohľadoch to vyzerá ako šifrovací softvér, ktorý vám umožňuje prispôsobiť spôsob autentifikácie, zabezpečenia a správy vašich prihlásení. 

KeePass-database-nastavenia

Viac možností zvyčajne znamená horšiu použiteľnosť, a to je bohužiaľ prípad KeePassu. Desktop aplikácia je fuška, ktorá sa dá obísť, s datovaným užívateľským rozhraním a nadmerným množstvom možností. Technici by sa nemali obťažovať, ale nováčikovia budú pravdepodobne považovať možnosti KeePass za príliš ohromujúce..

4. NordPass

NordPass je správca hesiel od gigantu virtuálnej privátnej siete NordVPN (prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN). Aj keď platená možnosť je miestom, kde si NordPass príde na svoje, bezplatná verzia nie je príliš zlá. Zahŕňa všetky základné funkcie služby vrátane automatického dopĺňania a automatického ukladania, ale iba pre jedno zariadenie. 

nordpass-Slider1

Synchronizácia viacerých zariadení a zdieľanie hesiel nie sú k dispozícii s bezplatnou verziou. Aj keď je to sklamanie, NordPass je stále jedným z najlepších správcov hesiel v okolí. Je postavený na ľahkom používaní, podobne ako pri NordLocker. Rozhranie je zjednodušené, rovnako ako aplikácia prehliadača, a nastavenie je hračkou vďaka rozsiahlej podpore importu spoločnosti NordPass.. 

nordpass-review-import

Okrem hesiel NordPass podporuje poznámky a ukladanie kreditných kariet, ale nič iné. Tlmič je synchronizovaný na viacerých zariadeniach. Ak chcete získať prístup k svojim prihláseniam na viacerých zariadeniach, musíte vykonať inováciu na verziu Premium. 

Našťastie prémiová cena nie je príliš vysoká. Ak si zakúpite najdlhšiu dobu, NordPass stojí menej ako 3 doláre mesačne, ponúka synchronizáciu až so šiestimi zariadeniami a zdieľanie hesla. 

Pokiaľ ide o bezpečnosť, NordPass je zdravý. Všetko je zamknuté za vašim hlavným heslom, o ktorom má spoločnosť NordPass nulovú znalosť. Namiesto toho sa šifrovanie uskutočňuje lokálne s XChaCha20, čo znamená, že NordPass nikdy neuvidí vaše heslá v dešifrovanej podobe.. 

Nemá tiež kľúč potrebný na dešifrovanie vašich súborov, takže ak by hacker skončil s databázou, žiadne z vašich prihlásení by nebolo ohrozené. 

Viac informácií o bezpečnostnej štruktúre spoločnosti NordPass a ďalších funkciách sa dozviete v našej recenzii spoločnosti NordPass alebo si ju môžete dať vyfotiť sami. 

5. RememBear

Náš zoznam je doplnený RememBearom, ďalším manažérom založeným na VPN, ako je NordPass (viac informácií nájdete v recenzii TunnelBear). Rovnakým spôsobom je to obmedzené a skrýva sa synchronizácia viacerých zariadení za prekvapivo drahú výplatnú bránu. To znamená, že RememBear ponúka neobmedzené úložisko pre jedno zariadenie, čím ho stavia pred možnosti ako McAfee True Key. 

remembear-prihláška

Použiteľnosť je názov hry, pokiaľ ide o RememBear. Rovnako ako NordPass môže ukladať prihlasovacie údaje, poznámky a informácie o kreditných kartách, ktoré sú uvedené v ich ľavej časti v ponuke na ľavej strane. Obchádzanie aplikácie je jednoduché, s niekoľkými možnosťami triedenia záznamov a vyhľadávacieho panela. 

K dispozícii je tiež systém úspechov, ktorý vás odmeňuje za využitie rôznych funkcií RememBear. Medzi ne patrí inštalácia rozšírenia prehliadača, pridanie zabezpečenej poznámky, pridanie kreditnej karty a tweeting o RememBear. Splnením ľubovoľného z piatich bonusov získate 6 dolárov za prémiové členstvo. 

remembear-úspechy

Žiaľ, budete potrebovať túto zľavu. RememBear je jedným z najdrahších manažérov hesiel v okolí s mesačným plánom na 6 dolárov mesačne. Inovácia na prémiu má svoje výhody, vrátane synchronizácie viacerých zariadení a prioritného zákazníckeho servisu. Ak sa rozhodnete pre ročný fakturačný cyklus, môžete ušetriť 50 percent. 

Aj keď má RememBear v porovnaní s programami LastPass a Bitwarden nejaké zjavné problémy, stále je to kompetentný správca hesiel. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii RememBear alebo sa môžete zaregistrovať a bezplatne si ho naplánovať.

Výber najlepších správcov hesiel zdarma

Predtým, ako sa dostaneme k našim výberom, chceme ponúknuť nahliadnutie za oponu do toho, ako sme ich vyrobili. Pre bezplatnú správu hesiel stojí nad ostatnými kľúčová funkcia: synchronizácia viacerých zariadení. Nástroje na správu hesiel, ktoré ponúkajú túto funkciu, sa dostali na začiatok zoznamu (naše prvé tri výbery to ukazujú). 

Je tu však o niečo viac. Niektorí správcovia hesiel, ktorí sú vynikajúcimi v platenej kapacite, padajú na ploche, pokiaľ ide o ich bezplatnú verziu. Napríklad, Dashlane môže byť najlepším správcom hesiel v okolí, ale jeho bezplatný plán je obmedzený na 50 záznamov a neprichádza so synchronizáciou viacerých zariadení.. 

Pri vytváraní tohto zoznamu sme sa mimo funkcií zaoberali hlavne bezpečnosťou. Pri navrhovaní bezplatných správcov hesiel je naším cieľom prinútiť vás, čitateľa, aby ste prekopali zabudovaného správcu hesiel, z ktorých väčšina je plná bezpečnostných zraniteľností. 

Možnosti uvedené nižšie fungujú s najlepším šifrovacím a nulovým znalostným modelom, čo znamená, že aj keby boli vaše heslá ukradnuté, hacker by ich nemohol dešifrovať..

Všetko ostatné bolo vedľajšie z hľadiska funkčnosti a bezpečnosti, aj keď sme pri objednávaní zoznamu stále uvažovali o ľahkom používaní, funkciách a rozšíriteľnosti. Bez ohľadu na to, ktorú z možností nižšie vyberiete, budete mať možnosť zachovať svoje prihlasovacie údaje. Niektoré nástroje umožňujú synchronizáciu medzi zariadeniami.  

Sú správcovia hesiel bezpečné? 

Mali by ste byť opatrní, keď dôverujete akémukoľvek softvéru pomocou svojich hesiel, najmä tým, ktorí tvrdia, že nič nestoja. Ako sa hovorí, nič nie je nikdy skutočne zadarmo, takže ak sa zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je. Našťastie existuje niekoľko dôveryhodných správcov hesiel vrátane LastPass, Bitwarden a KeePass.. 

Ak zistíte, že správca hesiel je bezplatný a ktorý nie je uvedený v tejto príručke, nezabudnite sa opýtať, ako tento nástroj zarába peniaze. Vo väčšine prípadov sa bezplatní správcovia hesiel ponúkajú na skúšobnej báze a slúžia ako reklama na podrobnejší platený plán. Existujú výnimky s nástrojmi, ako je KeePass, ktoré prijímajú dary. 

Okrem toho je najlepšie nedôverovať správcovi hesiel, ktorý nesie „bezplatného“ prezývateľa. Ak existuje bezplatný plán bez možnosti darovania alebo inovácie, spoločnosť za ním pravdepodobne predá vaše informácie alebo skimming heslom za účelom zisku. Nedivte sa však. Ak sa budete držať vyššie uvedených možností, budete v poriadku.

Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o bezplatných správcov hesiel, je ťažké poraziť LastPass. Ponúka širokú škálu vynikajúcich funkcií, synchronizáciu viacerých zariadení a predovšetkým ľahko použiteľné rozhranie. Ak hľadáte správu hesiel v prehliadači bez vynaloženia desetníka, odporúčame funkciu LastPass. 

Bitwarden je vynikajúcou alternatívou, ktorá zaisťuje vaše heslá pomocou špičkového šifrovania, ktoré sú podrobne uvedené v zdrojovom kóde. Je to najbližšie, čo sme našli pre LastPass, pokiaľ ide o použiteľnosť, vlastnosti a bezpečnosť, čo z neho robí hodnú alternatívu. 

Pod tým obetujete v jednej alebo druhej oblasti. Napríklad KeePass ponúka bezkonkurenčný zoznam nastavení, ale trpí zložitým a datovaným rozhraním. RememBear a NordPass majú opačný problém, pretože ponúkajú efektívne používateľské rozhranie, ale nemajú veľa dôležitých funkcií. 

Aký správca hesiel však používate zadarmo? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map