Vitajte v príručke Cloudwards.net pre najlepší antivírusový softvér. Chceme vás obísť smotanou plodiny, ktorú sme našli v našich antivírusových recenziách, a tiež vás informovať o tom, čo antivírusový systém chráni a aké preventívne opatrenia môžete podniknúť mimo bežného skenovania.


Antivírusové programy porovnávame v piatich kolách: funkcie, ceny, užívateľská prívetivosť, ochrana a podpora. Za každý program sa budú hodnotiť tri programy a na konci vyhlásime celkového víťaza.

Predtým, ako pôjdeme do kôl, sa chystáme definovať, čo je antivírusový program do roku 2020, prejsť základné typy škodlivého softvéru a zistiť, či sa nachádzajú vo vašom počítači, a zvážiť výhody a nevýhody bezplatné antivírusové programy.

Viac o:

 • Najbezpečnejší antivírusový softvér 2020
 • Najlepšie bezplatný antivírusový softvér do roku 2020
 • Najlepšie antivírusové programy pre Android 2020

Definovanie antivírusu v roku 2020

Väčšina ľudí, ktorí trávili čas okolo počítača, môže poskytnúť základnú definíciu antivírusu. Jednoducho povedané, chráni počítač pred vírusmi. Aj keď to stále platí, antivírusy, ako ich poznáme dnes, sa lepšie opisujú ako antimalware.

Škodlivý softvér je zastrešujúci pojem pre škodlivý softvér. Vírusy sú na zozname, ale

 programy sa v priebehu rokov rozrástli, aby vyhoveli rôznorodejšiemu súboru hrozieb, ktoré nie všetky žijú na pracovnej ploche.

Mnoho antivírusových programov teraz prichádza ako prémiové bezpečnostné balíky, vrátane ochrany viacerých počítačov, operačných systémov a mobilných zariadení. Samozrejmosťou sú aj zvýšené bezpečnostné opatrenia, ako napríklad ochrana proti krádeži identity a šifrovanie súborov.

Rozhranie Panda Security

Antivírusy nie sú také reaktívne, ako bývali. Pred infikovaním vášho počítača hľadajú malware. Jedným typickým spôsobom, ktorý sa dosahuje, je použitie monitorovania správania a strojového učenia.

Najlepšie antivírusy dokážu identifikovať hrozby, ktoré nie sú známe tým, že sa naučia chovať predtým nájdený malware a aplikujú ho na nový softvér. To im umožňuje zistiť a odstrániť nový malware z vášho počítača, a to aj v prípade, že ho neobsahuje databáza známeho škodlivého softvéru.

Toto učenie sa rozširuje aj na váš prehliadač, kde na vás čaká pokladník škodlivého softvéru, ktorý ho len čaká na jeho stiahnutie. Prehliadače sa zlepšili o vstavanom zabezpečení, najmä v prehliadači Google Chrome, ale vyhradený antivírus dokáže odstrániť útoky, ktoré nemusia zistiť.

Pred prechodom na náš zoznam definujme bežný malware, s ktorým sa môžete stretnúť, a ako zistiť, či ste už boli infikovaní.

Typy malwaru a útoky

Virus-Malware

Existuje veľa foriem škodlivého softvéru a každý z nich by sme ich nemohli pokryť. Zdvorilí programátori píšu každý deň nový malware pre nové zneužitie. Stále však existujú široké archetypy, o ktorých by ste mali vedieť.

adware

Adware je jedným z najbežnejších typov malvéru a je vytvorený tak, aby bežal pod radarom tých, ktorí ho nehľadajú. Vo väčšine prípadov sa váš vyhľadávací nástroj zmení, na webových stránkach, ktoré navštevujete, sa zobrazí viac reklám av niektorých prípadoch sa na vašom počítači zobrazia aj reklamy..

Zvyčajne dostanete adware ako súčasť bezplatného softvéru. Mnoho používateľov preklikáva inštalačných technikov bez toho, aby si na to museli myslieť, a takto sa plazí. Uistite sa, že ste s inštalátormi ostražití a zrušte začiarknutie všetkých políčok, ktoré požadujú inštaláciu ďalšieho softvéru..

Zložitá vec je, že to nie je nezákonné alebo vždy škodlivé. V mnohých prípadoch sa používateľ prihlási do „bezpečného“ prehliadača, ktorý je navrhnutý tak, aby priniesol reklamné doláre pre toho, kto napísal softvér. Aj keď je softvér ťažké odstrániť, nesnaží sa od vás nič ukradnúť. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorá sa má chrániť pred týmto typom škodlivého softvéru, je venovať pozornosť inštalátorom.

Roboty a botnety

Roboty sú škodlivé. Sú navrhnuté tak, aby prenikli do vášho počítača a umožnili hackerovi vykonávať akcie na vašom počítači na diaľku. Roboty sa môžu nahradiť ako červy a šíriť sa do ďalších strojov, ako sú vírusy.

Nie je to ako Matrix, kde hacker vytiahne príkazový riadok a pošle vám správu. Ak má váš počítač bot, pravdepodobne je súčasťou botnetov, otrokov, ktoré sa najčastejšie používajú na útoky DDoS..

Všetky roboty v botnete volajú na hostiteľských počítačoch, aby vykonali akciu naraz, zvyčajne zlyhajú webový server a zrušia stránku. Strach z botnetov spočíva v tom, že môžete byť jedným z nich bez akýchkoľvek významných náznakov, najmä ak ste používali malafidovú službu, napríklad Hola VPN..

keylogger

Samovysvetľujúci, ale škaredý malware, keyloggery ukladajú všetky stlačenia klávesov na hostiteľskom počítači. Väčšina antivírusových programov dokáže detekovať keyloggery, pretože ide o aktívny proces, existujú však aj iné spôsoby, ako sa chrániť.

Pri zadávaní citlivých údajov môžete použiť klávesnicu na obrazovke, ale odporúčame vám použiť správcu hesiel zo zoznamu najlepších správcov hesiel. Nielenže sa nedotknete klávesnice, ale ušetríte čas prihlásením na webové stránky.

ransomware

Ransomware šifruje údaje na vašich počítačoch a drží ich ako rukojemníkov, kým nezaplatíte výkupné. Vaše dokumenty, médiá a ďalšie sa budú kódovať, až kým neprídete s hotovosťou, aby ste ich dostali späť.

Na rozdiel od iného škodlivého softvéru viete, či je na vašom počítači. Útočník vás upozorní s pokynmi na odoslanie platby a odomknutie vašich údajov. Zvyčajne budete musieť zaplatiť pomocou kryptomeny, aby mohol útočník zostať v anonymite.

Ostatné ransomware sú viac zdvorilé. Scareware napríklad predstavuje antivírusový program, ktorý tvrdí, že vo vašom počítači zistil nespočetné množstvo problémov. Vírusy uzamknutej obrazovky načítajú falošný web, zvyčajne falošnú vládu alebo agentúru vydávajúcu kreditné karty, a pred vstupom do vášho zariadenia vyžadujú platbu..

Bez ohľadu na to, v akej forme príde, neplatíte výkupné. Daná osoba už vyradila spôsob, ako zapojiť počítač, takže pravdepodobne nebude dať súbory späť. Najlepším spôsobom, ako odstrániť ransomware, je vrátiť sa k bodu obnovenia systému vo Windows a spustiť kontrolu UEFI.

Môžete tiež obísť celý problém a naformátovať pevný disk, ale musíte ho za to zálohovať. Pozrite si náš prehľad najlepších cloudových úložísk a najlepších poskytovateľov zálohovania online, aby ste zistili, ako čo najlepšie urobiť.

Rootkit

Rootkit je podobný robotu, ale na rozdiel od botnetov sa viac zaujíma o infikovanie jedného počítača. Sada softvérových nástrojov umožňuje neoprávnenému užívateľovi prístup k vzdialenému počítaču, čo im umožňuje spúšťať súbory a meniť konfigurácie systému.

Pretože rootkity sú tak hlboko zakorenené, je ťažké ich odhaliť a odstrániť. Získanie tejto úrovne prístupu si však vyžaduje čas, takže väčšina antivírusov by mala zistiť a odstrániť rootkity, pretože získavajú používateľské povolenia..

V prípade, že už máte rootkit a nedá sa odstrániť pomocou skenovania na počítači, najlepšou možnosťou je spustiť skenovanie UEFI, aby ste ho šnupali, skôr ako sa načíta váš operačný systém..

spyware

Spyware je zložitý, pretože nie je nezákonný ani škodlivý. Je to softvér navrhnutý tak, aby vás špehoval, zhromažďoval údaje o vašich možnostiach prehliadania, rozhodnutiach o kúpe a ďalších. Vo väčšine prípadov je to spôsob, ako predávať informácie obchodníkom. Nedávny príklad, Red Shell, prešiel mnohými počítačovými hrami a spôsobil polemiku v hernej komunite.

Takýto spyware vkladajú vývojári softvéru úmyselne, ale nie vždy je to tak. Niekedy je to spôsob, ako zachytiť obrazovku, zaznamenať citlivé prihlasovacie údaje alebo špehovať na webových kamerách, aby ste nahliadli na Tomsa.

Našťastie je ľahké ho zistiť a odstrániť. Mnoho moderných antivírusov zahŕňa aj ochranu webovej kamery a blokuje prístup ku všetkým programom, pokiaľ to nepovolíte.

trójsky

Trojan-Virus

Podobne ako trójsky kôň sa tento druh škodlivého softvéru predstavuje ako niečo užitočné, ale vo vnútri obsahuje škodlivé užitočné zaťaženie. Samotný trójsky kôň však nie je škodlivý softvér, len čokoľvek v ňom je.

Je to jeden z najbežnejších spôsobov dodávania škodlivého softvéru do počítača. Je to tiež jeden z najnebezpečnejších, pretože sa používa na doručovanie keyloggerov, ransomware, rootkitov a ďalších. Trójske kone patria medzi prvé veci, ktoré hľadajú antivírusy.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť trójskym koňom, je nestiahnúť nič pochybné. Mali by ste si dať pozor napríklad na bezplatné prevodníky PDF a falošné antivírusy. Vo viac škodlivých prípadoch sťahovanie stiahne dvojnásobnú povinnosť, inštaláciu trójskeho koňa a adware na váš počítač v rovnakom spustiteľnom súbore.

Vírus

Jednou z najranejších a najúčinnejších hrozieb pre počítače sú vírusy už dlho, aspoň dosť dlho na to, aby vyhrali pojem „antivírus“. Vyzerajú tak, že sa reprodukujú čo najrýchlejšie, čím infikujú váš stroj a všetko, s čím sa spojíte.

Najdesivejším aspektom vírusov je to, ako rýchlo sa môžu šíriť a spôsobiť ničenie. Zvyčajne sa používajú na ukradnutie alebo poškodenie veľkého množstva údajov a často spomaľujú váš počítač na indexové prehľadávanie prostredníctvom systémových zdrojov.

Našťastie vírusy sú menej bežné ako predtým, pretože antivírusy sa stali sofistikovanejšími. Namiesto toho však zaujali aj iný malware, najmä ransomware a roboty.

phishing

Aj keď to nie je technicky forma škodlivého softvéru, phishing je silnou hrozbou pre kybernetickú bezpečnosť. Niekto, kto vystupuje ako legitímna inštitúcia, vás kontaktuje e-mailom, telefónom alebo textom a požiada vás o poskytnutie citlivých informácií. Zvyčajne je to banka, poisťovňa alebo agentúra vydávajúca kreditné karty.

Cieľom je prilákať používateľa, aby klikal na infikovanú URL, zvyčajne na falošný platobný portál, a zadal informácie, ako napríklad meno používateľa a heslo. Počas nášho antivírusového testovania sme videli emuláciu bánk, PayPal a poisťovacích agentúr.

Webové stránky, ktoré neoprávnene získavajú údaje, sa neustále menia, často zostávajú na deň alebo menej, zhromažďujú údaje a prepínajú sa do režimu offline. Prvou líniou obrany je rešpektovanie priečinka s nevyžiadanou poštou a nevydávanie informácií bez poverení. Dbajte na to, aby ste pri zadávaní citlivých informácií znova skontrolovali webovú adresu, na ktorej sa nachádzate.

Ako identifikovať malvér

Väčšina škodlivého softvéru je určená na to, aby na vašom počítači zostala tak dlho, ako je to možné. Existujú aj iné schémy, ako napríklad ransomware, ktoré zverejňujú ich prítomnosť. Okrem týchto informácií záleží na vás, či máte malware.

Po stiahnutí antivírusu z nášho zoznamu a vykonaní kontroly budete vedieť, či sa v počítači nenachádza škodlivý softvér, ale pred tým existujú znaky, na ktoré treba dávať pozor..

Prvým je pomalý výkon. Škodlivý softvér rýchlo prežúva systémové prostriedky, často preto, že programy sa píšu rýchlo a bez optimalizácie. Ak váš počítač beží pomalšie ako obvykle, možno máte malware.

CPU bolo pripnuté

V systéme Windows môžete pomocou správcu úloh zobraziť aktívne úlohy a využitie zdrojov. Prejdite zoznamom a zistite, či existujú aktívne procesy, ktoré majú podivné názvy alebo sa nezdajú byť spojené s žiadnymi aplikáciami. Nie je však dobré tieto procesy ukončiť, pretože neodstránite škodlivý softvér a môže to byť proces spojený s legitímnou aplikáciou..

Iné formy škodlivého softvéru, ako napríklad roboti, nemusia vykazovať žiadne známky toho, že sa nachádzajú v počítači. Z tohto dôvodu je najlepšie vykonať úplnú kontrolu antivírusu často, aj keď si nevšimnete spomalenie systému alebo podivné aktívne procesy..

Antivírusy zadarmo: Dobrý, zlý & škaredý

Zatiaľ čo platené riešenia sú takmer vždy lepšie, na trhu existujú antivírusy zadarmo. Myslíme si, že by ste nemali zostať nechránení len preto, že vaša peňaženka nepodporuje úplný plán, ale výhody bezplatných ponúk sú určité..

Začnime tým dobrým. Hlavným miestom predaja bezplatných antivírusov je to, že sú zadarmo. Spoločnosti ako Avast, Malwarebytes, Avira a Norton tlačili na ochranu antivírus zdarma. Stiahnete si inštalačný program a to je všetko, žiadne peniaze.

Rozhranie malwarebytes

Rovnako ako čokoľvek, čo je zadarmo, existujú obmedzenia. Dostávate stiahnutú verziu plateného softvéru a neustále výzvy na aktualizáciu. Napríklad Avira Free poskytuje iba skenovanie na požiadanie. Spoločnosti tvrdia, že platená aj bezplatná verzia sa aktualizuje novými podpismi škodlivého softvéru, ale nie vždy sa vykonávajú rovnakým tempom.

Rozdiel je malý, ale platené antivírusy dávajú vyššie detekčné čísla ako ich bezplatné náprotivky. Za predpokladu, že sú obe aplikácie aktualizované pomocou rovnakých podpisov škodlivého softvéru, môžeme predpokladať, že tieto aktualizácie sa najprv objavia pre platených používateľov a potom pre bezplatných..

Čas je základom antivírusových programov. Nulové zneužívania sú útoky uskutočňované v ten istý deň, keď sa ich využitie dozvie. Tí, ktorí majú antivírusy zadarmo, sú voči nim zraniteľnejší. Platené produkty zvyčajne používajú sofistikovanejšie sledovanie správania na detekciu škodlivého softvéru v noci, zatiaľ čo bezplatné produkty sa spoliehajú na známe podpisy škodlivého softvéru a základné detekčné metódy..

Nie je relevantné, či ide o komplexnejší systém monitorovania správania alebo rýchlejšiu aktualizáciu podpisov škodlivého softvéru. V priemere majú bezplatné antivírusové programy mierne horšie výsledky ako platené náprotivky. Je to však malá rezerva, že platené riešenia sa niekedy snažia zdôvodniť.

Táto medzera je vytvorená vo vlastnostiach zameraných na použiteľnosť alebo ochranu. Na zozname sa pri inovácii zvyčajne dostanete rodičovská kontrola, ochrana ransomware a možnosti podpory.

Rodičovská kontrola Sophos

Funkcie ľahko prevyšujú cenu. Skenovanie škodlivého softvéru vo vašom počítači dokáže vyčistiť jeho zvyšky, ale ochrana proti krádeži identity, ransomware a mobilným útokom sú funkcie, ktoré získate pri platených antivírusoch.

Stručne povedané, platené antivírusy sú lepšie ako bezplatné. Miera detekcie je podobná, ale vďaka zvláštnym ochranným funkciám a robustnejšej infraštruktúre je aktualizácia opodstatnená. Bezplatná ochrana je stále lepšia ako žiadna ochrana, preto si prečítajte túto príručku, v ktorej nájdete naše odporúčania týkajúce sa najlepšieho bezplatného antivírusového softvéru.

Prvé kolo: Funkcie

Antivírusy sú viac ako len ochrana vášho počítača. K dispozícii sú základné plány, ale základný produkt sa vyvinul z obslužného nástroja na prémiový bezpečnostný balík. Naše prvé kolo sa zameria na funkcie, ktoré zlepšia vašu bezpečnosť a skúsenosti bez hromadenia systémových prostriedkov alebo zapadnutia používateľského rozhrania.

Virtuálne súkromné ​​siete a nástroje na správu hesiel nebudú patriť medzi tie, ktoré zvažujeme. Tieto nástroje sa stali bežným doplnkom antivírusových balíkov, ale dosahujú horšie výsledky ako naši najlepší správcovia výberov VPN a hesiel. Urobíme výnimku, ak zahrnutý správca VPN alebo správca hesiel môže chodiť medzi nohami medzi našimi špičkami v týchto kategóriách..

Namiesto toho sa zameriavame na funkcie, ako je skartovač súborov, rodičovská kontrola a zabezpečený prehliadač. Väčšina antivírusov zabezpečuje váš aktuálny prehliadač, ale hľadáme ďalšiu aplikáciu, ktorá chráni platby online, blokuje reklamy a vymaže súbory cookie..

Okrem toho sú funkcie špecifické pre daný produkt. Bitdefender Antivirus obsahuje napríklad profily na ladenie skenov a AVG obsahuje bezplatnú skúšobnú verziu svojho softvéru TuneUp na odstránenie odpadu vo vašom počítači. Funkcie, ako sú tieto, pomáhajú vyniknúť určitým antivírusom od ostatných a budú sa používať ako tiebreakery pre produkty s podobnými sadami funkcií..

V tomto kole hľadáme nasledujúce veci:

 • Skartovač súborov
 • Rodičovská kontrola
 • Zabezpečený prehliadač
 • Extra funkcie

AVG

AVG ponúka veľkorysú bezplatnú ponuku so základnou ochranou pred malvérom, ochranou proti ransomware a ďalšími. Našou obľúbenou funkciou z bezplatného plánu je zabezpečený prehliadač AVG, rozhranie prehliadača Chromium s predinštalovanými rozšíreniami, ako sú napríklad blokovanie reklám, čistič súborov cookie a správca hesiel..

Prehliadač, ktorý je rovnaký ako Avast Secure Browser, vyniká inými antivírusmi. Ide o známe rozhranie, ktoré zvyšuje vašu rýchlosť a chráni vás. Pokiaľ môžete ísť bez integrácie so spoločnosťou Google, bezpečný prehliadač nie je zlá možnosť.

Internet Security pridáva funkcie ako firewall, ochrana webovej kamery a šifrovanie súborov. Z množstva je najužitočnejšie šifrovanie súborov, ktoré poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia proti škaredému ransomware.

Nastavenia ochrany AVG

Dôvodom, prečo sa spoločnosť AVG v tomto kole radí na prvé miesto, je však balík Ultimate. Kombinuje sa to Internet Security a AVG TuneUp. TuneUp je vynikajúci nástroj na čistenie, ktorý dokáže spravovať hromadné súbory, ktoré spomaľujú výkon jednotky a opravujú systémové prostriedky na pozadí aplikácií na pozadí. Keď sme testovali TuneUp, z našich diskov sa vyčistilo viac ako 12 GB.

AVG spĺňa naše kritériá rodičovskou kontrolou, zabezpečeným prehliadačom, skartovačom súborov a ďalšími funkciami, ako je napríklad TuneUp. Existuje aj množstvo ďalších funkcií, o ktorých si môžete prečítať v našej úplnej recenzii AVG.

BitDefender

Bitdefender Antivirus je náš porovnávací antivírusový program pre funkcie. Keby to nebolo pre program AVG TuneUp, v tomto kole by to ľahko zaujalo prvé miesto. Bude sa však musieť uspokojiť za sekundu. Zráža sa na päte AVG s profilmi výkonu, bezpečného online bankovníctva a Bitdefender Photon.

Má pôsobivú sadu ochranných funkcií a spĺňa našu základnú úroveň rodičovskej kontroly, skartovač súborov a bezpečný prehliadač, ako to môžete prečítať v našej recenzii Bitdefenderu. Získate úplné šifrovanie súborov a ochranu ransomware, monitor sieťových hrozieb, filter phishingu a Anti-Theft, nástroj, ktorý pomáha lokalizovať vaše zariadenie v prípade straty alebo krádeže..

BitDefender-profilu Nastavenie

Našou obľúbenou funkciou sú profily výkonnosti, exkluzívne pre Bitdefender. Profily môžete nastaviť tak, aby sa automaticky kopali, keď sa vykonávajú určité akcie alebo sa spustia aplikácie.

Bitdefender zvýši ochranu v oblastiach, potlačí upozornenia alebo urobí všetko potrebné na základe toho, čo robíte. Napríklad pracovný profil môže zvýšiť ochranu e-mailov a sietí pri potlačení upozornení na skenovanie.

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť výkon, je Bitdefender Photon, ktorý prehľadá vaše hardvérové ​​a softvérové ​​konfigurácie a optimalizuje skenovanie pre dané nastavenie. Ušetríte zdroje a zvýšite rýchlosť, aby ste mohli zariadenie naďalej používať, zatiaľ čo Bitdefender skenuje.

Kaspersky

Mnoho antivírusov by si mohlo vziať tretí slot pre toto kolo. ESET, Panda Security a Norton boli uchádzačmi, ale musíme ich dať spoločnosti Kaspersky, aby sa zamerala na kvalitu pred kvantitou a jej funkciami.

Zahŕňa všetko, čo v tomto kole hľadáme: skartovač súborov, rodičovské kontroly a zabezpečený prehliadač. 

Medzi ďalšie významné funkcie patrí ochrana webovej kamery a čistič súkromia. Zametie váš systém z hľadiska akýchkoľvek identifikačných údajov a vyčistí ich. Aj keď vám prostriedok na ochranu súkromia ušetrí toľko miesta ako AVG TuneUp, ochráni vás pred krádežou identity. Môžete si prečítať naše tipy, ako zabrániť krádeži identity a naučiť sa viac spôsobov, ako sa chrániť.

Blokovač sledovania Kaspersky

Získate bezpečné peniaze, čo je bezpečný spôsob riešenia online transakcií, ale Kaspersky chráni aj váš normálny prehliadač. Súkromné ​​prehliadanie blokuje pokusy zhromažďovať údaje z webových analýz do sociálnych sietí. Viac informácií o súkromnom prehliadaní a ďalších funkciách spoločnosti Kaspersky si môžete prečítať v našej kontrole Kaspersky Antivirus.

Druhé kolo: Ceny

Rovnako ako u všetkých našich sprievodcov sme sa pozerali na cenu, pretože sa to týka hodnoty. Napríklad neustále hodnotíme ExpressVPN v hornej časti svojej kategórie. Je to drahé, ale odôvodňuje svoju cenu robustnou sadou funkcií, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii ExpressVPN.

Služba však nie je dobrá len preto, že je lacná, preto sa pozrieme na cenu a funkciu nastavenú vo vzťahu k sebe navzájom. Napríklad F-Secure je drahší ako McAfee Total Protection, ale laboratórne výsledky ho hodnotia vyššie ako jeho konkurenti s červeným tienením.

Mimo celkovej hodnoty sa pozeráme na zostavu plánu. To zahŕňa, koľko zariadení môže byť v pláne, aké operačné systémy podporuje, atď. Kaspersky Internet Security, antivírus, ktorý ponúka vynikajúce laboratórne výsledky, je obmedzený na päť zariadení, čo z neho robí ťažký predaj rodinám..

Ako je uvedené vyššie, platené antivírusy sú vo všeobecnosti lepšie ako ich bezplatné náprotivky. Stále však existujú výhody pre bezplatné ponuky. Pri určovaní poradia zvážime, či antivírus poskytuje bezplatný plán ako malý faktor.

V tomto kole hľadáme nasledujúce položky:

 • hodnota
 • Podpora zariadenia
 • Podpora operačného systému
 • Bezplatný plán

avast

Avast je najlepší hodnotovo orientovaný antivírus. Veľkorysá bezplatná ponuka vyniká a nízke náklady na Avast Pro sa pohybujú okolo polovice ceny iných antivírusov. Aj keď sú funkcie svetlé, dokázali sa odlíšiť v laboratórnych výsledkoch, ako to môžete prečítať v našej recenzii Avast Pro.

V porovnaní s balíkom zabezpečenia, ako je Bitdefender, je to ľahšie, ale za menej ako polovicu ceny stále veľa stúpa. Avast obsahuje zabezpečený prehliadač, ktorý je rovnaký ako zabezpečený prehliadač AVG. Má rozšírenia, ako sú napríklad blokovanie reklám, čistič súborov cookie a ďalšie, chýba mu však integrácia so spoločnosťou Google.

Našou obľúbenou funkciou na Avast Free a Pro je Wi-Fi Inspector. Preverí všetky zariadenia pripojené k vašej sieti a upozorní vás na zraniteľné miesta. Je to užitočné najmä pri určovaní rozsahu verejných sietí Wi-Fi, ale dá sa použiť aj na identifikáciu problémov vo vašej domácej sieti.

Jediný problém s Avastom je, že operačné systémy nemožno kombinovať. Dokonca aj plány viacerých zariadení sú obmedzené na PC. Ponuka počítačov Mac, Android a iOS je zadarmo alebo lacná, ale zmierňuje bolesť plánov systému Windows.

Napriek hodnote Avast Pro, existuje mnoho ďalších funkcií, ktoré zaručujú upgrade. Napríklad Avast Ultimate nemá rovnakú hodnotu za dolár ako lacné ponuky, ale prichádza s Avast SecureLine, prekvapivo dobrou VPN pre balík služieb. Môžete si prečítať našu recenziu Avast SecureLine, aby ste sa o nej dozvedeli viac.

Úplná ochrana spoločnosti McAfee

Spoločnosť McAfee získala v našej kontrole McAfee Total Protection „slušné“ skóre kvôli zlému výkonu stolného počítača v dôsledku blokovania kontextových okien, ale neexistuje lepšia možnosť pre vysoký počet zariadení za nízku cenu..

Za menej ako 50 dolárov ročne môžete prémiovým balíkom spoločnosti McAfee ochrániť až 10 zariadení. Podporuje Windows, MacOS, Android a iOS a môžete ich všetky synchronizovať v používateľskom rozhraní. Antivírus je najvhodnejší pre rodinu, ktorá potrebuje chrániť viac počítačov a spravovať ich v jednej oblasti.

Získate tiež veľa funkcií. McAfee obsahuje True Key, dôstojný softvér na správu hesiel, ktorý sa nedostane na úroveň Dashlane (prečítajte si našu recenziu Dashlane). Ako dodávaný softvér je to však dobré. Získate päť licencií, ktoré by samy osebe bežali 99,99 dolárov ročne.

Vítané sú aj funkcie ako skartovač súborov a čistič prehľadávača. McAfee Total Protection je dobrá voľba na ceste, ktorá vyniká v akejkoľvek oblasti. Ak však chcete chrániť čo najviac zariadení za najnižšiu cenu, je to najlepšia voľba.

Domov Sophos

Na rozdiel od mnohých antivírusov má Sophos Home jednoduchú cenovú schému. K dispozícii je bezplatný a platený variant, oboje s vysokým počtom zariadení vzhľadom na ich cenu. Bezplatný program chráni tri zariadenia a platené chráni 10, čo je krádež len za 50 dolárov.

V bezplatnom pláne nemáte veľa funkcií. Máte základný antivírus, ktorý chráni pred štandardnou sadou škodlivého softvéru vrátane ransomwaru, rodičovských kontrol a vzdialenej správy na kontrolu všetkých svojich zariadení..

Prémia však stojí za aktualizáciu, avšak s trojnásobným počtom zariadení a množstvom nových funkcií. Získate ochranu webovej kamery a keyloggeru, pokročilé odstránenie škodlivého softvéru a bankovú ochranu. Rodičovská kontrola a vzdialená správa na 10 zariadeniach svietia ešte viac.

Máme však výhrady k ochrane, ako to môžete prečítať v našej domovskej recenzii Sophos. Napriek tomu je cena vynikajúca. Získate podporu pre mnoho zariadení a množstvo funkcií za približne polovicu ceny porovnateľných balíkov.

Tretie kolo: užívateľská príjemnosť

Väčšina antivírusov sa ľahko používa. Existujú výnimky, ale napriek tomu nemali šancu zostaviť tento zoznam. Zvážime celkovú použiteľnosť, ale viac sa zaujímame o možnosti a spôsob, ako sa tieto možnosti zobrazujú.

Jadro každého antivírusu, skenovanie, je najväčším problémom. Hľadáme veľa režimov skenovania a jednoduchý spôsob, ako ich pochopiť. Cielené kontroly sú nevyhnutnosťou a funkcie, ako je napríklad drag-and-drop skenovanie ESET, sú vítané.

Pri skenovaní sa zameriavame na výkon, aspoň z praktických testov. Monitorujeme využitie procesora počas kontroly, pretože je to jeden z mála spôsobov, ako merať výkon mimo tvrdenia, že antivírus „je pomalý“. Rovnako ako v prípade skóre ochrany sa oprieme o laboratóriá na testovanie výkonu, na ktoré sa budeme venovať v ďalšom kole.

Výkon však presahuje skenovanie. Napríklad Panda Security má atraktívne rozhranie, ktoré sa snaží príliš ťažko zabaliť funkcie. Jeho daň zo systémových prostriedkov dokonca priniesla nášmu výkonnému testovaciemu stroju počas používania indexové prehľadávanie počas používania a reagovala na vstup používateľa mierne po tom, čo prešiel cez.

V tomto kole hľadáme nasledujúce veci:

 • Možnosti skenovania
 • Prístupnosť nastavení
 • Výkon skenovania
 • Voľnobeh

AVG

Zatiaľ čo iné kolá sú blízko, toto nie je. AVG je na prvom mieste s množstvom možností a jednoduchým spôsobom, ako ich všetky pochopiť. Inštalátor spustí prispôsobenie a dá vám možnosť vybrať si, ktoré komponenty ochrany sa majú nainštalovať. Ak sa vás napríklad ochrana webovej kamery netýka, môžete túto funkciu vynechať.

Obzvlášť nás ohromujú režimy skenovania. Máte šesť predvolieb: základné rozmítanie, hlboké skenovanie, cielené skenovanie, skenovanie výkonu, skenovanie bootovania a skenovanie USB. Páčilo sa nám, že cielená kontrola môže byť zameraná na konkrétne súbory a kontroly výkonu môžu zvýšiť vašu rýchlosť pomocou TuneUp. Užitočné sú aj bootovacie skenovania, najmä ak vás ransomware blokuje mimo vášho počítača.

Režimy prehľadávania AVG

Každá kontrola, rovnako ako všetky ostatné komponenty, má svoje vlastné nastavenia. Môžete spravovať trvanie automaticky otváraných okien, nastaviť spôsob, akým AVG rozpoznáva typy súborov, nastaviť vlastné oblasti skenovania a oveľa viac. Nemusíte však meniť žiadne z týchto nastavení, a vďaka čomu je program AVG tak výkonný. Poskytuje vám tieto možnosti bez akéhokoľvek tlaku na ich zmenu.

AVG završuje naše kritériá vynikajúcim výkonom. Pri hlbokom skenovaní sme si všimli nanajvýš 5 percentné využitie CPU oproti nečinnosti. Idle výkon bol tiež dobrý, s rozhraním zips spolu.

BitDefender

Bitdefender má druhé miesto v tomto kole kvôli jeho prispôsobiteľnému rozhraniu. Existujú moduly, ktoré môžete nakonfigurovať tak, aby zostavili prednú stránku používateľského rozhrania ľubovoľným spôsobom. Bitdefender ich nazýva Quick Action a my sa nám páči, že vám umožňuje prispôsobiť zážitok bez zbytočného plytvania priestorom.

Ostatné nastavenia sú na štyroch záložkách v ponuke na ľavej strane. Bitdefender používa podobné rozloženie dlaždíc ako domovská stránka a kliknutím na ktorúkoľvek z možností otvoríte ponuku rozšírených nastavení..

BitDefender-Interface

Bitdefender síce nie je tak hlboký ako AVG, ale má veľa energie zabalenú do intuitívneho rozhrania. Nie je pochýb o tom, kde sa konkrétne nastavenie alebo funkcia nachádza, a ak ste pahýľ, preskakovanie cez rozhranie dlaždíc je jednoduché.

Získate tiež profily a Bitdefender Central, čo je webové používateľské rozhranie na správu zariadení, nastavenie rodičovských kontrol a spracovanie fakturácie. Oddelenie týchto oddielov pomáha udržať rozhranie, ktoré sa týka ochrany, a prehľadávač so všetkým ostatným.

Výkon je dobrý, ale nie vynikajúci. Počas vykonávania kontroly, napríklad pri spúšťaní webových stránok, došlo k miernemu poklesu. Celkovo je však rozhranie úhľadné a nástroj Bitdefender nemá príliš veľa systémových prostriedkov.

ESET NOD32

NOD32 má zdanlivo jednoduché rozhranie. K dispozícii je hlavná obrazovka zobrazujúca stav vášho počítača a šesť ľavých kariet na navigáciu. Na rozdiel od širokého prístupu Bitdefenderu k tabulovaniu, možnosti v rozhraní ESET vás zavedú k špecifickým funkciám, ako sú skenovanie alebo aktualizácie..

Rozšírené nastavenia sú skryté. Môžete sa k nim dostať tak, že prejdete na „nastavenie“ a potom na „pokročilé nastavenie“. Otvoria sa tu protipovodňové dvere s možnosťou predkladania vzoriek, vylepšenia detekčného motora a nastavenia ochrany siete.

Rozhranie ESET NOD32

Tieto nastavenia sa nedajú ťažko nájsť, ale sú pochované natoľko, že ich normálny používateľ nikdy nenájde. Každý, kto pohodlne konfiguruje softvér tak, aby vyhovoval jeho potrebám, nájde množstvo nástrojov, všetko však bez ohrozenia integrity rozhrania.

Režimy skenovania sú tiež stabilné. K dispozícii je úplné skenovanie, skenovanie vymeniteľných médií, cielené skenovanie a skenovanie UEFI. Môžete tiež presunúť súbory alebo priečinky do rozhrania a začať cielené skenovanie. Ak sa chcete dozvedieť viac o nastaveniach skenovania a o ďalších možnostiach, ktoré spoločnosť ESET ponúka, prečítajte si našu recenziu ESET NOD32.

Štvrté kolo: ochrana

Antivírusy sú určené na ochranu, a preto je toto kolo najdôležitejšie z piatich. Porovnávame naše praktické testy s laboratórnymi výsledkami, aby sme získali prehľad o tom, ako vás antivírus chráni pred neustálym prúdom online hrozieb..

Najprv sa pozrieme na identifikáciu a odstránenie softvéru na základe výsledkov testov. Scenár je taký, že používateľ už má škodlivý softvér a na jeho nájdenie a zničenie potrebuje antivírus. Vo väčšine prípadov to bude známy malware, ktorý je súčasťou antivírusovej databázy.

Ďalším problémom je nulový malware. Skontrolujeme, či antivírusový program monitoruje správanie a ako dobre identifikuje škodlivý softvér, a to aj v prípade, že preň nebol vygenerovaný podpis. Pozrime sa aj na falošné poplachy, ktoré sú občasným neúmyselným dôsledkom monitorovania správania.

Okrem odstránenia škodlivého softvéru, ktorý už existuje, budeme hľadať proaktívne bezpečnostné opatrenia vrátane ochrany ransomware, webovej kamery a prehliadača. Taktiež otestujeme schémy neoprávneného získavania údajov a zistíme, či ich antivírusový program dokáže identifikovať.

V tomto kole hľadáme nasledujúce položky:

 • Identifikácia a odstránenie škodlivého softvéru
 • Nulová ochrana pred škodlivým softvérom
 • Proaktívna bezpečnosť
 • Výkonnosť phishingu

BitDefender

Bitdefender bol v našich praktických testoch najbezpečnejším antivírusom. Z laboratórií je tiež veľa kývnutí, čo sa radí medzi jednu z najlepších možností medzi poskytovateľmi antivírusových programov. V aprílovej analýze spoločnosti AV-Test sa zistilo, že je 100-percentná účinnosť proti divému a nulovému malvéru, ktorý prekonal priemerný priemyselný priemer 99,5%..

Bolo to tiež jedno zo štyroch antivírusov, ktoré získali certifikát úrovne 1 od spoločnosti MRG Effitas. Analýza celého spektra Q1 2018 testovala 18 antivírusových programov s trójskymi koňmi, ransomware, zadnými vrátkami, finančným škodlivým softvérom a ďalšími. Certifikácia znamená, že bitdefender bol na 100% úspešný pri blokovaní všetkých 337 vzoriek v týchto výsledkoch testu.

BitDefender-blokovaných-webové stránky

V súlade s našimi kritériami podnik Bitdefender prijíma množstvo proaktívnych ochranných opatrení. Získate ochranu údajov v reálnom čase, spolu s monitorovaním sieťových hrozieb, šifrovaním súborov na ochranu pred ransomware a Anti-Fraud, filtračným systémom, ktorý vás upozorní na webové stránky, ktoré môžu ukradnúť vaše informácie.

V prípade hlbokých problémov, ako sú rootkity, Bitdefender obsahuje záchranný režim. Na rozdiel od bežného skenovania UEFI, Bitdefender identifikuje rootkit a reštartuje počítač do záchranného režimu. Tam môže správne odstrániť malware.

F-Secure

F-Secure si v našich praktických testoch vedela dobre a získala vysoké známky z laboratórií. Kontrola nastavení antivírusových testov štandardov organizácie pre antivírus a stolové vzorky Wicar boli všetky blokované programom F-Secure. Aj keď to spočiatku zlyhalo pri prevzatí jednotky, súbor ihneď odstránil.

Spoločnosť AV-Test zistila, že je vo svojej májovej a júnovej analýze 100% účinná proti útokom škodlivého softvéru typu malware a útokom na nultý deň, čo je nad priemerom 99,6 v tom čase. Spoločnosť AV-Comparatives zistila, že aj počas testov bola stopercentne účinná, čo nedokázal ani Bitdefender.

Webová stránka F-Secure Antivirus je zablokovaná

Podobne celá analýza spektra MRG Effitas za Q1 2018 jej udelila osvedčenie úrovne 1, hoci test sa uskutočnil s F-Secure Business..

F-Secure je na druhom mieste vďaka priepastnému výkonu, pokiaľ ide o falošné poplachy. Spoločnosť AV-Comparatives, napriek tomu, že bola svedkom vynikajúceho výkonu, jej udelila dve z troch hviezd, pretože z 216 vzoriek použitých v marcovom hodnotení vrátila 30 falošných poplachov..

Našťastie, F-Secure neodstraňuje iba nesprávne falošné poplachy, ako to robia iné antivírusy. Pokiaľ sa dokážete zaoberať vstupom používateľa, patrí F-Secure medzi najbezpečnejšie antivírusy na trhu. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii antivírusového softvéru F-Secure.

Kaspersky

Kaspersky je tvrdý produkt na ochranu, najmä pre našich čitateľov z USA. Naše praktické testy ukázali dobré výsledky, ale nie vynikajúce a ruská vláda má obavy o ochranu súkromia. Ako sme vždy uviedli v našich antivírusových recenziách, pri presnejších číslach sa spoliehame na laboratóriá a výsledky spoločnosti Kaspersky nemožno poprieť..

AV-Test a AV-Comparatives sa k tomu správali dobre. Spoločnosť AV-Test vo svojom aprílovom hodnotení zistila 100% blokádu rozšíreného a nultého škodlivého softvéru, ktorý v tom čase dosiahol najlepší priemer 99,5%. Spoločnosť AV-Comparatives získala podobné čísla, pričom spoločnosť Kaspersky zaznamenala od februára do júna priemernú blokovú mieru 99,7%.

Kaspersky blokoval webovú stránku

Kaspersky tiež získal certifikát úrovne 1 od spoločnosti MRG Effitas v rámci úplnej spektrálnej analýzy Q1 2018 a prešiel náročnou simuláciou bankového bankovníctva spoločnosti MRG Effitas, čo je test, ktorý zlyhal v prípade dvoch tretín antivírusových programov..

Aj proaktívne ochranné opatrenia. Kaspersky obsahuje režim bezpečného bankovníctva na ochranu transakcií online a úplného šifrovania súborov. Existujú výhrady týkajúce sa ochrany osobných údajov, ale spoločnosť Kaspersky bola stále na špičke v laboratórnych výsledkoch.

Piate kolo: Podpora

Všetok softvér potrebuje podporu a to je posledná oblasť, v ktorej sa zameriame na hodnotenie najlepšieho antivírusového softvéru.

Najprv vyhodnotíme možnosti priamej podpory a časy odozvy. E-mailová podpora je dobrá, ale telefonický a živý rozhovor sú lepšie. Každý antivírus, ktorý ponúka všetky tri, získa za toto kolo bonusové body.

Ďalej hľadáme podporu pre domácich majstrov. Všetky antivírusy, ktoré sme testovali, majú v určitej podobe vedomostnú základňu, hoci niektoré sú lepšie ako iné. Antivírusový program môže tiež pomôcť videonávody a komunitné fórum.

Je nepravdepodobné, že budete potrebovať veľa podpory, ale v prípade, že tak urobíte, nechceme, aby to spôsobovalo urážku. Naposledy zvažujeme celkovú použiteľnosť systému podpory vrátane navigácie v databáze znalostí a nájdenia možností priamej podpory.

V tomto kole hľadáme nasledujúce položky:

 • Viaceré možnosti priamej podpory
 • Videonávody
 • Fórum Spoločenstva
 • Podporte použiteľnosť

BitDefender

Bitdefender je, rovnako ako u funkcií, referenčným bodom podpory. Získate celú škálu možností priameho kontaktu vrátane e-mailu, živého chatu a telefónu, ako aj databázy znalostí, fóra komunít a mnohých videí s návodom..

Znalostná základňa je robustná a články pokrývajú každý produkt, ktorý ponúka Bitdefender. Niekedy bude k dispozícii sprievodný videonávod, napríklad články uvedené v článkoch o inštalácii. Témy sú základné, ale stále je to príjemné začlenenie pre tých, ktorí môžu mať problémy s nastavením antivírusu.

Fóra sú k dispozícii v piatich jazykoch: angličtina, nemčina, francúzština, rumunčina a španielčina. Anglické fórum je najaktívnejšie, ale veľmi sa nám páči, že program Bitdefender uspokojuje väčšie publikum.

To tiež pomáha informovať vás o miestnom škodlivom softvéri, ak nežijete v anglicky hovoriacej krajine. Ak ste napríklad anglickým hovorcom žijúcim v Nemecku, môže sa vyskytnúť malware, ktorý sa tam sústreďuje a ktoré fórum môže pomôcť identifikovať.

Telefonická podpora je k dispozícii aj vo viacerých jazykoch. Ak sa nachádzate mimo týchto regiónov, existujú miestne telefónne čísla pre 16 krajín a anglická horúca linka 24/7.

Trend Micro

Trend Micro má najjednoduchší systém podpory, aký sme videli pre antivírus. Existuje jedna oblasť na prehľadávanie vedomostnej základne, získavanie stiahnutí, prezeranie príručiek a sledovanie videonávodov. Všetky priame trasy kontaktov sú tiež pokryté live chatom, telefonickou a emailovou podporou.

Znalostná základňa je rozdelená podľa produktu s krátkym FAQ v hornej časti, takže môžete nájsť bežné odpovede. Namiesto samostatných stránok s článkami Trend Micro organizuje túto časť so skladacími odpoveďami, takže rýchle skenovanie je oveľa jednoduchšie.

Fóra Trend Micro

Sprievodcovia produktmi a videonávody sa menej zameriavajú na riešenie problémov a viac na nastavenie a používanie Trend Micro. Páči sa nám segregácia, pretože môžete naskenovať vedomostnú základňu, ak máte problémy, alebo ak sa chcete dozvedieť viac o konkrétnej funkcii, preskočte na sprievodcov..

Našou obľúbenou funkciou podpory je live chat. Trend Micro používa Facebook so špecializovaným zástupcom podpory menom Vanessa. Odpovedá na otázky od pondelka do piatka od 14:00 do 11:00. PST a na rozdiel od iných živých chatovacích systémov hovoríte so skutočnou osobou. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu programu Trend Micro Antivirus +.

McAfee má dobrú, ale nie veľkú podporu. V našom zozname je na treťom mieste, pretože obsahuje rozsiahlu databázu znalostí a užitočný nástroj na riešenie problémov.

Môžete kontaktovať spoločnosť McAfee prostredníctvom priameho rozhovoru alebo telefónu. Bohužiaľ neexistuje e-mailová podpora. Napriek tomu sú tieto dve možnosti 24 hodín denne postačujúce. Spoločnosť McAfee má tiež virtuálneho asistenta, ktorý je formou živého rozhovoru, ktorý vás nasmeruje na možnosti pre kutilov pre akékoľvek otázky.

McAfee Virtual-Asistent

Znalostná základňa je vynikajúca. Pri hľadaní článku, ktorý potrebujete, môže byť problém, návod je jasný. Spoločnosť McAfee má dlhý zoznam tém, od inštalácie softvéru po riešenie problémov.

Fóra sú k dispozícii, ak potrebujete ísť hlbšie. Je to skupina technikov, ktorí hovoria o bezpečnosti a sú rovnako aktívni ako akékoľvek technické fórum. Existujú sekcie pre základnú podporu produktov, ale aj oblasti, kde sa hovorí o bezpečnostných správach a nedávnom škodlivom softvéri.

Ak máte problémy s rozhraním spoločnosti McAfee, pomôže vám nástroj na riešenie problémov identifikovať problémy s inštaláciou. Je to malý doplnok podpory, ale ten, ktorý iné antivírusy nemajú.

Najlepšie antivírusové programy

Pokiaľ ide o antivírusy, je v hornej časti veľa priestoru. Fantastické ponuky od spoločností Kaspersky, Webroot, AVG a ďalších sťažujú vyhlasovanie víťazov za ťažkú. V tejto príručke sa však stále vyskytuje antivírus, ktorý sa dostal do štyroch kôl, viac ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ.

Od svojho ľahko použiteľného rozhrania po vynikajúce skóre ochrany je Bitdefender náš najlepší antivírusový softvér. Obzvlášť sa nám páčia rýchle akcie, ktoré môžete nakonfigurovať v používateľskom rozhraní a v nástroji Bitdefender Central, čo je rozhranie prehliadača na správu všetkých vašich zariadení.

Jediným kolom, na ktorý sa Bitdefender nemohol dostať, bolo určovanie cien. Nie je to tak, že bitdefender je drahý, ale že jeho plán zostavy je mätúci. Bitdefender Antivirus Plus a Internet Security sú k dispozícii pre jedno až desať zariadení, ale obe sú Windows. Z tohto dôvodu ste nútení do drahšej totálnej bezpečnosti, ak chcete chrániť viac operačných systémov.

Táto aktualizácia sa však oplatí. Bitdefender nastavuje našu referenčnú hodnotu pre antivírusové funkcie, prichádza s rodičovskými kontrolami, profilmi skenovania závislých od zdrojov, zabezpečeným prehliadačom a obmedzenou sieťou VPN. S ohľadom na funkcie stojí Total Security za to, najmä keď ju môžete získať lacnejšie ako konkurencia podpísaním viacročného plánu..

Najlepšie zadarmo antivírus 

Máme dva výbery za najlepší bezplatný antivírus, ktorý prichádza od tej istej spoločnosti. Spoločnosť Avast získala AVG v roku 2016 za 1,3 miliardy dolárov. Oba produkty zdieľajú bezpečnostnú infraštruktúru Avast, ale sú z hľadiska vlastností nezávislé.

Každý, kto to vyskúšal, však bude vedieť, že to nie je úplne pravda. Rozhrania sa za posledné dva roky stali viac podobné, takže by sme povedali, že medzi nimi je malý rozdiel.

Ak by sme si museli vybrať a skutočne to rozdeľuje chĺpky, vybrali by sme AVG ako najlepší bezplatný antivírus. Celkovo sa nám páčia možnosti prispôsobenia počas inštalácie a celkovo jej nastavenia. Skutočným predajným bodom je 30-dňová skúšobná verzia programu AVG TuneUp, ktorá počas testovania vyčistila viac ako 12 GB odpadu z nášho počítača počas testovania..

Logo AVG

Ako sme uviedli vyššie, platené antivírusy sú v priemere bezpečnejšie ako ich bezplatné náprotivky. AVG a Avast sú vo svojej ponuke veľkorysé, a to natoľko, že inovácia na jeden z ich prémiových balíkov rýchlo prevyšuje cenu.

Rozdiely medzi AVG a Avast sú malé, takže sa uistite, že sa pokúsite získať dojem, pre ktorý sa hodí.

Ďalšie možnosti, ako sú Bitdefender Free a Avira Free, sú slušné, ale poskytujú rovnaký počet funkcií ako AVG alebo Avast. Pokiaľ sú z hľadiska ochrany lepšie, platené verzie Bitdefenderu a Aviry žiaria oveľa viac ako bezplatné verzie.. 

Najlepšie Android Antivirus

Náš sprievodca sa sústredil na antivírusy na stolných počítačoch, ale chceme sa zamerať aj na mobilné zariadenia. Páči sa nám Avast Mobile Security ako najlepší antivírus pre Android, čo je bezplatný softvér, ktorý sa podporuje pomocou nenápadných reklám..

S funkciou blokovania hovorov, bránou firewall a nástrojom na obnovenie zariadenia ide nad rámec skenovania, ktoré sleduje, či je telefón odcudzený, a umožňuje vám diaľkové ovládanie jeho vymazania..

Ak máte plán Avast, ktorý podporuje Android, odomknete prémiové funkcie spolu s odstránením reklám. Jednou z funkcií je uzamykanie v aplikácii, kde vaše zariadenie bude pred otvorením aplikácií vyžadovať kód PIN. Malware nebude mať povolený prístup k aplikáciám, ako je napríklad mobilné bankovníctvo alebo PayPal.

Jedinou nevýhodou je, že ide iba o Android. Používateľom systému iOS odporúčame aplikáciu Bitdefender Mobile Security, aplikáciu dostupnú pre systémy iOS a Android. Je to zaplatené, ale prémiový balík Bitdefender ho zahŕňa do ceny.

Záverečné myšlienky

Existuje veľa skvelých možností pre antivírusy. Niektoré z nich sú v konkrétnych oblastiach lepšie ako iné, napríklad vlastnosti alebo ochrana, ale ktorákoľvek z tu uvedených možností vám bude dobre slúžiť.

Bitdefender vyniká svojím robustným zoznamom funkcií, vynikajúcim skóre ochrany a podporou viacerých zariadení v rôznych operačných systémoch. Používateľské rozhranie patrí medzi to najlepšie, čo sme videli, aj vďaka rýchlym akciám pre ľahkú navigáciu.

AVG dáva Bitdefenderu beh za svoje peniaze. Vzhľadom na nízke náklady na program AVG a jeho rozsiahly zoznam funkcií je to tiež dobrá voľba. Rozhranie je prinajmenšom v našich testoch lepšie ako rozhranie Bitdefender, ale výsledky ochrany nie sú také dobré.

Celkovo sa veľa týka osobných preferencií, preto nám v komentároch dajte vedieť svoj obľúbený antivírus. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Najlepšie antivírusový softvér – často kladené otázky

Aký je najlepší antivírusový systém Windows 10??

Bitdefender je najlepší antivírusový softvér pre systém Windows 10. Vďaka množstvu funkcií, ľahko použiteľnému rozhraniu a vynikajúcim výsledkom ochrany je de facto voľbou pre zabezpečenie vášho počítača so systémom Windows.

Aký je najlepší Mac Antivirus?

Bitdefender je najlepší antivírusový softvér pre počítače Mac. Rovnako ako jeho počítačový náprotivok, aj aplikácia pre MacOS prináša vynikajúcu ochranu a široký zoznam funkcií. Aplikácia macOS sa však môže pochváliť ešte jednoduchším rozhraním, ktoré dokonale zapadá do systému Apple OS.

Aký je najlepší antivírusový systém Android??

Avast poskytuje najkomplexnejšiu ochranu pred škodlivým softvérom pre Android vrátane skenera, blokovania hovorov, brány firewall a nástroja na ochranu proti krádeži. Aplikácia je podporovaná reklamami, môžete ich však odstrániť pomocou plateného plánu.

Aký je najlepší bezplatný antivírusový program??

AVG je najlepší bezplatný antivírusový softvér, a to najmä vďaka zoznamu funkcií. Aj keď nemá rovnaké výsledky ochrany ako Bitdefender, ponúka funkcie, ktoré sa zvyčajne zobrazujú iba v platených aplikáciách.

Aký je najlepší antivírusový program pre iPhone?

Avira je najlepší antivírusový softvér pre iPhone. Vyznačuje sa podobnými výsledkami ochrany ako Bitdefender, pričom má oveľa štedrejší bezplatný plán. Mnohé z jeho funkcií sú bezplatné, ale na prístup ku všetkým môžete prejsť na platený program.

Potrebujem antivírusový softvér?

Takmer vo všetkých prípadoch potrebujete antivírusový softvér. Hrozba počítačovej kriminality sa neustále vyvíja a antivírus pracuje nadčas, aby sa z týchto hrozieb odstránil, takže nemusíte.

Je antivírusový softvér nebezpečný?

Antivírusový softvér je zriedkavo nebezpečný, ak používate renomované meno. Vyskytli sa prípady, keď faux antivírusový softvér skutočne infikuje váš počítač namiesto toho, aby ho chránil, takže je najlepšie sa držať odporúčaného softvéru, ako je Bitdefender..

Prečo je antivírusový softvér nesprávny??

Antivírusový softvér vo väčšine prípadov nie je zlý. Niektoré aplikácie, napríklad Norton a McAfee, sú však veľmi rušivé pre vašu históriu prehliadania. Odporúčame držať sa u súkromia poskytovateľa, ako je Bitdefender Antivirus.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me