Kaspersky vs Avast: Anti-Virus spĺňa prvotriednu bezpečnosť v roku 2020

Ak chcete najlepšiu ochranu antivírusového softvéru, musíte do nej investovať. Aj keď je Avast jednou z najlepších bezplatných antivírusových softvérových volieb, ponúka aj silnú sadu funkcií pre platenie zákazníkov pomocou Avast Premium Security (predtým Avast Pro). Program Kaspersky Anti-Virus je podobný, má dobré ceny a priateľské rozhranie pre nových zákazníkov.


Pomôžeme vám rozhodnúť sa medzi týmito dvoma v tomto porovnávaní medzi spoločnosťami Kaspersky a Avast. Predtým, ako začneme, prečítajte si našu individuálnu kontrolu programu Kaspersky Anti-Virus a recenzie Avast Pro, aby ste lepšie preskúmali výhody a nevýhody antivírusového softvéru..

Nastavenie boja: Avast vs Kaspersky

Aby sme vám pomohli urobiť správne rozhodnutie, testujeme Kaspersky a Avast v bitke o päť kôl.

Najprv sa pozrieme na vlastnosti a ceny pred vyhodnotením užívateľskej prívetivosti, kvality ochrany a celkového ponúkaného zákazníckeho servisu. Vyberieme si víťaza a bod za každé kolo, s rýchlym zhrnutím nášho rozhodnutia.

1

Vlastnosti

Pri hrozbe útokov na ransomware by ste mali investovať do antivírusového softvéru s funkciami, ktoré vás chránia.

Preskúmame funkcie, ktoré sú súčasťou Kaspersky aj Avast, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorá ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze..

Kaspersky

Kaspersky Anti-Virus je prvý antivírusový produkt, ktorý spoločnosť Kaspersky ponúka zákazníkom. Je to iba systém Windows a je navrhnutý s ohľadom na „základnú“ antivírusovú ochranu.

Kaspersky-Vlastnosti

Kaspersky Anti-Virus spolu s typickou antivírusovou ochranou chráni pred novšími hrozbami, ako je napríklad kryptominácia, pri ktorej sa váš počítač zmení na generátor pre kryptomeny, ako sú bitcoiny..

Aplikácia Kaspersky Internet Security, prvý plán, ktorý ponúka ochranu Mac a mobilných zariadení, poskytuje rovnakú ochranu ako antivírusový program, ale s niekoľkými doplnkami. Internet Security prichádza s dodatočnou ochranou súkromia, ktorá blokuje monitorovanie webovej kamery, ako aj ochranu pred pokusmi o phishing.

Kaspersky Safe Money je tiež zahrnutý, aby vás chránil online. Toto je izolovaný prehliadač, ktorý vám poskytuje bezpečné webové prostredie pre online bankovníctvo alebo nakupovanie. Chráni pred keyloggery a snímanie obrazovky.

Bezpečné peniaze môžete kombinovať s Kaspersky Secure Connection, obmedzenou službou virtuálnej súkromnej siete zahrnutou v programoch Internet Security a Total Security, ktoré vám pomôžu chrániť pred niektorými nebezpečenstvami verejných sietí WiFi..

S dátovým limitom okolo 200 MB denne zodpovedá rovnaká ochrana VPN, ktorú poskytuje Bitdefender, s vlastným produktom (pozrite si naše hodnotenie Bitdefenderu, ako aj porovnanie Bitdefender verzus Kaspersky).. 

Spoločnosť Kaspersky nezíska rovnakú ochranu VPN, akú by ste získali u plne kvalifikovaného poskytovateľa VPN. Medzi najlepších poskytovateľov VPN budú patriť neobmedzené údaje, takže vám odporúčame kombinovať Kaspersky s poskytovateľom, ako je ExpressVPN (pozrite si našu recenziu ExpressVPN).

Aplikácia Kaspersky Total Security na hornom konci obsahuje aj rodičovskú kontrolu, ochranu súborov pred cloudom a správcu hesiel.

Zahrnutí správcovia hesiel sú zvyčajne pomerne základné. Výnimkou je aplikácia Kaspersky Password Manager, ktorá obsahuje špičkové funkcie a ľahko použiteľné rozhranie, ako ukazuje recenzia nášho Kaspersky Password Manager..

avast

Avast má jednu z najširších množín funkcií, ktoré uvidíte v akomkoľvek antivírusovom balíku, s veľkorysým bezplatným plánom, ktorý blokuje bežné hrozby, ako sú vírusy a ransomware, a zároveň obsahuje sieť na kontrolu zraniteľnosti, ktorá blokuje potenciálne pokusy o hackovanie..

Avast-Vlastnosti

Avast Premium je prvý platený balík, ktorý Avast ponúka, a okrem vyššie uvedených funkcií získate aj ochranu DNS, aby ste zabránili phishingovým útokom ukradnúť vaše údaje, ako aj sieťový firewall. 

Jednou z najzaujímavejších funkcií je však „pieskovisko“. Toto je úplne izolované prostredie na testovanie súborov na vašom PC. Ak si myslíte, že je súbor alebo aplikácia podozrivá, môžete ich skontrolovať spustením v režime karantény. Ak sa zistí hrozba, je možné ju bezpečne odstrániť a zastaviť.

Avast Premium tiež obsahuje ochranu pred nevyžiadanou poštou pre vašu poštovú schránku, ktorú môžete integrovať do svojich obľúbených poštových klientov. K dispozícii sú aj funkcie na ochranu súkromia, napríklad blokovanie webovej kamery, čo je užitočné, ak v súčasnosti neviete, ako webovú kameru zabezpečiť..

Zahrnutá je ochrana súborov, šifrovanie najcitlivejších súborov a komplexnejší režim skartovania súborov. Spoločnosť Avast sa tiež stará o akýkoľvek zastaraný softvér pomocou nástroja na automatickú aktualizáciu všetkého, čo zistí.

Zákazníci Avast Ultimate, ktorí zaplatia trochu navyše, získajú všetky vyššie uvedené funkcie spolu s ďalšími výrobkami Avast. Cleanup Premium uvoľňuje miesto na disku a odstraňuje nevyžiadané súbory, zatiaľ čo Avast SecureLine poskytuje ochranu VPN predplatiteľov Ultimate (pozrite si našu samostatnú kontrolu VPN Avast SecureLine VPN).

Avast tiež prichádza so správcom hesiel Avast Passwords. Na rozdiel od spoločnosti Kaspersky to nie je tak funkčné, ako niektorí najlepší správcovia hesiel, napríklad Dashlane (pozri našu recenziu Dashlane)..

Okolo jednej myšlienky

Ako by ste očakávali od dvoch veľkých hráčov, ako sú Avast a Kaspersky, funkcie sú bohaté. Čím viac sa rozhodnete zaplatiť, tým viac funkcií získate. Obaja majú jedinečné funkcie na ochranu súkromia a ochranu, ktoré poskytujú účastníkom najvyššiu hodnotu za peniaze, vďaka čomu je tento kolo remíza.

Kolo: Funkcie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus
Logo Avast Pro

2

stanovenie ceny

Antivírusový softvér by mal byť cenovo dostupný, ale mal by tiež stáť za to. Pozrime sa na cenové plány, ktoré ponúka spoločnosť Kaspersky aj Avast, aby sme zistili, či niektorý softvér nespĺňa tieto kritériá..

Upozorňujeme, že nejde o porovnanie bezplatných verzií Kaspersky a Avast; Takmer výlučne sa pozeráme na platené plány, pretože tie poskytujú najlepšiu bezpečnosť a to je všetko.

Kaspersky

V ponuke sú tri cenové plány spoločnosti Kaspersky. Každý program má rôzne ceny v závislosti od počtu zariadení a dĺžky pokrytia, ktoré potrebujete.

Medzi týmito tromi plánmi, ktoré ponúkajú ročné pokrytie pre tri zariadenia, nie je obrovský rozdiel v cene. Najdrahší produkt Kaspersky Anti-Virus je lacnejší iba o 15 dolárov ako najdrahší balík Total Security so 60-percentnou zľavou pre nových zákazníkov..

Kaspersky Anti-Virus je balík iba pre Windows, ktorého plány pokrývajú tri alebo päť zariadení až na tri roky. Pretože ide o plán iba pre systém Windows, rozsah pokrytia (tri až päť zariadení) by mal byť pre väčšinu používateľov úplne prijateľný. 

Pre väčšinu používateľov ponúka Kaspersky Internet Security vyššiu hodnotu. Za 8 dolárov – v porovnaní s antivírusovým plánom – získajú noví zákazníci Internet Security pokrytie mobilných zariadení a počítačov Mac pre tri až päť zariadení. Internet Security prichádza s oveľa viac funkciami ako antivírus, s izolovaným prehliadačom bezpečných peňazí a rôznymi kontrolami ochrany osobných údajov.

Ak potrebujete viac ako päť zariadení, musíte namiesto toho investovať do programu Kaspersky Total Security. Zahŕňa funkcie ponúkané v rámci Internet Security, ale dodáva ochranu súborov, rešpektovaného správcu hesiel a rodičovskú kontrolu.

Úplnú bezpečnosť môžete prepojiť s dvoma užívateľskými účtami a pokryť päť alebo 10 zariadení až na tri roky. Používateľské účty sa dajú použiť na prístup k rodičovským kontrolám a správcovi hesiel, čo z neho robí užitočnú funkciu pre rodičov. 

Celkovo sú cenové plány spoločnosti Kaspersky cenovo dostupné a vo všeobecnosti ponúkajú dobrú hodnotu. Vďaka 60% zľavnenej sadzbe vo všetkých týchto plánoch je spoločnosť Kaspersky mimoriadne dobrá voľba pre nových zákazníkov. Môžete si tiež vyskúšať všetky plány spoločnosti Kaspersky zadarmo na 30 dní.

avast

K dispozícii sú tri balíčky Avast. Aplikácia Avast Internet Security, ktorú sme preskúmali v rámci nášho predchádzajúceho preskúmania Avast, sa odvtedy začlenila do balíka Premium Security strednej triedy..

V spodnej časti je antivírusový program Avast Free. Toto zahŕňa bezplatne skener WiFi a správcu hesiel spolu s bežnou ochranou pred malvérom, ktorú spoločnosť Avast ponúka.

Ďalší plán, Avast Premium Security, je rozdelený na dve časti. Prémiové zabezpečenie jedného zariadenia ponúka pokrytie pre jeden počítač so systémom Windows za 69,99 dolárov ročne. Dodáva sa so svojou karanténou, ochranou pred nevyžiadanou poštou a phishingom, funkciami blokovania súkromia a ochranou zabezpečených súborov.

Je to tiež o 10 dolárov menej ako nediskontovaná Kaspersky Internet Security, ale viac ako dvojnásobná cena diskontovanej sadzby.

Ak chcete chrániť ďalšie zariadenia vrátane Android, Mac alebo iOS, budete musieť platiť za Avast Premium Security Multi-Device. Je to rovnaké ako Premium Security Single-Device, ale zahŕňa pokrytie až 10 zariadení za ďalších 20 dolárov ročne.

Najdrahší balík pre zákazníkov spoločnosti Avast je Avast Ultimate. Stojí to o 10 dolárov ročne viac ako Premium Security Multi-Device so všetkými predchádzajúcimi funkciami spolu so správcom hesiel, ochranou VPN a vyčistením súborov..

Avast Ultimate je krok späť, ak potrebujete pokrytie pre viac ako jedno zariadenie. Aj keď je to najdrahší balík, pokrýva iba jeden počítač. Vďaka tomu je Avast Premium Security Multi-Device najlepšou voľbou pre zákazníkov, ktorí potrebujú chrániť viac ako jedno zariadenie.

Druhé myšlienky

Aj keď Avast ponúka mimoriadne štedrý bezplatný balík, je to platené balíčky mätúce. Najdrahší plán pokrýva menej zariadení ako balík pod ním, bez ponúkania nových zliav pre zákazníkov.

Naproti tomu spoločnosť Kaspersky má jasnejšie cenové plány so zľavami pre nových zákazníkov, ktoré sú mimoriadne štedré, najmä v porovnaní s alternatívami plných cien od spoločnosti Avast..

Kolo: Cenový bod pre Kaspersky Anti-Virus

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus
Logo Avast Pro

3

Užívateľská prívetivosť

Musíte si byť istí, že zvolený antivírusový softvér sa ľahko používa, najmä ak ste začiatočník. Aby sme vám pomohli, uvidíme, či sú Kaspersky a Avast užívateľsky prívetivé, od inštalácie až po všeobecné použitie potom.

Kaspersky

Počiatočný inštalačný program Kaspersky je malý, má veľkosť menšiu ako 3 MB. Vyžaduje si určitú interakciu od používateľov, ale väčšina zahrnutých krokov zahŕňa akceptovanie rôznych zmluvných podmienok. 

Po nainštalovaní vás Kaspersky núti vás preskočiť rôzne ponuky, aby ste našli najdôležitejšie funkcie. Antivírusové skenovanie, bezpečné peniaze a ďalšie hlavné funkcie spoločnosti Kaspersky sú okamžite k dispozícii na úvodnom paneli.

Kaspersky-Client

Ak chcete získať prístup k niektorým z ďalších funkcií, stlačením tlačidla „viac nástrojov“ v dolnej časti pôvodného informačného panela sa dostanete do širšieho zoznamu. Každá možnosť má pod sebou stručný popis, ktorý vám pomôže porozumieť niektorým žargónom Kaspersky.

Používatelia spoločnosti Kaspersky môžu prispôsobiť takmer každú časť svojej ochrany z ponuky nastavení, ktorá je prístupná kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v ľavom dolnom rohu.

Ak si chcete prispôsobiť citlivosť antivírusového skenovania, karta „Skenovanie“ v ponuke nastavení vám umožní zmeniť úroveň zabezpečenia, ktorá určuje intenzitu antivírusového skenovania spoločnosti Kaspersky..

Ak chcete nechať Kaspersky bežať na pozadí, môžete. Spoločnosť Kaspersky vás upozorní na všetky potenciálne problémy, ktoré si môžete prečítať ďalej kliknutím na tlačidlo „podrobnosti“ na hlavnom paneli.

avast

Inštalačný program Avast je jednoduchý a rýchly. Pokiaľ si neželáte prispôsobiť inštaláciu, stačí kliknúť na tlačidlo „Inštalovať“ a začať proces. Potom počkajte na dokončenie procesu.. 

Po inštalácii vás spoločnosť Avast požiada, aby ste potvrdili niektoré počiatočné podmienky ochrany osobných údajov, a potom vykonajte úvodnú kontrolu, aby ste skontrolovali, či v počítači nie je prítomný malware a zastaraný softvér..

Avast-Client

Rozhranie Avast sa veľmi ľahko ovláda a má atraktívne sivé pozadie, ktoré je v kontraste s hlavnými tlačidlami a ikonami. Ponuka naľavo umožňuje prístup k ďalším funkciám Avast, vrátane správcu hesiel a Avast SecureLine VPN.

Nastavenia a funkcie sú usporiadané správne. Kliknutím na kartu funkcie, napríklad „Ochrana osobných údajov“, sa pod každou z nich zobrazí zoznam relevantných funkcií s krátkym trojslovným popisom..

Bohužiaľ, niektoré z možností, ktoré Avast „zahŕňa“ v rámci klienta, sú samostatné produkty. Kliknutím na ne (napríklad „SecureLine VPN“) sa dostanete na stránku pokladní. Toto je obzvlášť zrejmé v službe Avast Free, ale služba Avast Premium nie je imunná voči týmto záludným reklamným metódam.

V správe Avast Pro sme sa už zmienili o tom, aké sklamanie je, že tieto nezahrnuté funkcie sa stále zobrazujú v klientovi, najmä preto, že by to mohlo zmiasť nových používateľov.. 

Ak potrebujete kompletnú sadu funkcií Avast, Avast Ultimate obsahuje všetko za jedinú cenu.

Okrúhle tri myšlienky

Kaspersky aj Avast sa ľahko používajú a dajú sa rýchlo nainštalovať. Avšak zvýšenie Avastu sa môže ukázať ako rušivé a mätúce. Navigácia v klientovi Kaspersky je tiež o niečo ľahšia, so všetkými dôležitými funkciami.

Kruh: Miesto pre používateľskú prívetivosť pre Kaspersky Anti-Virus

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus
Logo Avast Pro

4

ochrana

Ochrana je pravdepodobne najdôležitejšou kategóriou nášho porovnávacieho preskúmania. Ak vás jeden alebo obidva antivírusy nemôžu chrániť, budete si musieť pozrieť ďalšie antivírusové recenzie, kde nájdete alternatívy.

Pomocou nezávislých správ od troch bezpečnostných spoločností budeme posudzovať úroveň a kvalitu ochrany, ktorú ponúkajú spoločnosti Kaspersky a Avast, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní..

Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky začína vo svojom testovacom protokole z júla-augusta 2019 s dokonalým skóre z programu AV-Test. Spoločnosť AV-Test udelila spoločnosti Kaspersky 6 zo 6 za ochranu so 100-percentným skóre ochrany za júl a august. Skóre výkonnosti bolo podobné, s menším spomalením práce s PC ako priemer v priemysle.

Kaspersky-AVTest-August2019

Podobný výkon bol zaznamenaný pri testovaní v reálnom svete od spoločnosti AV-Comparatives vo februári až máji 2019. Zo 752 vzoriek bolo všetkých 752 zablokovaných bez falošných pozitív – ďalšia 100-percentná úspešnosť.

Toto, spolu s primeraným skóre výkonu v apríli 2019 testoch, získalo spoločnosť Kaspersky ocenenie Advanced + AV-Comparatives – najvyššie dostupné – za výkon aj ochranu. Pre výkon bol Kaspersky zaradený do rovnakej kategórie ako ESET NOD32 (pozri našu recenziu ESET NOD32).

Naše finálne laboratórium, MRG Effitas, zaznamenalo pre spoločnosť Kaspersky ďalší vynikajúci výkon pri teste plného spektra Q2 2019. Všetkých 398 vzoriek bolo zablokovaných, buď automaticky alebo pomocou blokovania správania, čím sa získala cena Certified Level 1 za MRG Effitas.

avast

Aj keď to nezasiahlo 100%, skóre ochrany Avastu počas testu AV-Test júl – august 2019 bolo takmer dokonalé, s úspešnosťou 99,5% v júli a 100% v auguste. Celkovo AV-Test dáva Avastu plných 6 zo 6 na ochranu.

Skóre výkonnosti pre Avast však nebolo také hviezdne. Celkovo bola výkonnosť spoločnosti Avast počas testovania v priemere o niekoľko percentuálnych bodov vyššia ako priemer v priemysle. To znamenalo pokles výkonu na 5,5 zo 6.

Avast-AVTest-August2019

V testoch ochrany AV-Comparatives z apríla 2019 neboli skóre dokonalé, ale neboli také hrozné. Z celkového počtu 752 vzoriek bolo zablokovaných 746 vzoriek, čo ignorovalo šesť vzoriek škodlivého softvéru s celkovou úspešnosťou 99,2%. 

Toto umiestni Avast do stredu balenia s ocenením Advanced Level strednej úrovne s ďalšími antivírusmi, ako je AVG (pozrite si našu recenziu AVG).

Skóre výkonnosti z testu výkonnosti spoločnosti AV-Comparatives z apríla 2019 bolo lepšie. Aj keď to bolo stále v polovici balenia v porovnaní s inými antivírusmi, Avast získal cenu Advanced + za výkon spoločnosti AV-Comparatives +.

Spoločnosť MRG Effitas testovala Avast Business Antivirus – skôr ako jeden zo spotrebiteľských produktov, ako je Avast Premium – vo svojom teste Q2 na celé spektrum. Tento test pre Avast bol veľmi zlý a umiestnil ho na spodnú časť hromady s McAfee (pozri naše hodnotenie úplnej ochrany McAfee)..

Pri testovaní MRG Effitas sa počas jeho testovania vynechali takmer štyri percentá z 398 vzoriek a počas počiatočných testov sa vynechalo takmer päť percent. Aj keď sa to týkalo obchodného produktu spoločnosti Avast, zlé skóre sa nedá diskontovať, vzhľadom na pravdepodobnosť, že obchodné a spotrebiteľské produkty zdieľajú podobné zdroje.

Kolo štyri myšlienky

Zatiaľ čo iné kolá boli blízko, toto nie je. Kaspersky mal perfektné skóre na ihrisku. Naproti tomu mala Avast dobré skóre z dvoch laboratórií, ale jeho neuspokojivo zlé skóre od MRG Effitasu nemožno ignorovať, čím sa Kaspersky stal víťazom tu.

Kolo: Ochranný bod pre Kaspersky Anti-Virus

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus
Logo Avast Pro

5

podpora

Poskytovatelia antivírusových programov, ako sú Kaspersky a Avast, sú rovnakí ako akékoľvek iné podniky a vyžadujú najlepšiu zákaznícku podporu, ktorá im pomôže vyriešiť potenciálne problémy zákazníkov..

V tejto záverečnej časti sa pozrieme na zákaznícku podporu, ktorú môžu ponúkať poskytovatelia antivírusových programov.

Kaspersky

Pre významného poskytovateľa antivírusového softvéru sú možnosti zákazníckej podpory spoločnosti Kaspersky dosť zlé. Zdá sa, že priama podpora nie je niečo, čo spoločnosť Kaspersky chce ponúknuť.

Niektoré otázky týkajúce sa podpory môžete odoslať prostredníctvom sociálnych médií, ale nejde o žiadny priamy rozhovor a zdá sa, že telefonická podpora nie je ani jednou z možností. Spoločnosť Kaspersky síce ponúka možnosť začiarknutia podpory, ale je skrytá v dolnej hlavičke webovej stránky. 

Kaspersky-Site-Support

Ak potrebujete pomoc, spoločnosť Kaspersky poskytuje informačnú základňu s užitočnými príručkami a komunitné fórum na kladenie otázok. Znalostná základňa je podrobne rozdelená do kategórií podľa produktu a podľa bežných problémov.

Fórum je aktívne, oddelené produktom a jazykom. Zákazníci aj zamestnanci reagujú na otázky a problémy, aj keď sa zdá, že odpovede zamestnancov sú obmedzené na odpovede na zásoby.

avast

Chceli by sme povedať, že Avast ponúka viac ako Kaspersky, ale nie je to tak. Podobný nedostatok možností priamej podpory je v prípade bezplatných používateľov v poriadku, ale pre platiacich zákazníkov spoločnosti Avast je veľmi nedostatočné, pokiaľ nechcete platiť navyše..

Avast-Site-Support

Avast má vedomostnú základňu s podpornými sprievodcami oddelenými jednotlivými produktmi, ktoré si používatelia môžu prezerať. Zahŕňajú základné problémy, napríklad spôsob inštalácie softvéru.

Môžete poslať podporné otázky, ale tento proces je trochu zložitý. Pred vyplnením formulára na odoslanie musíte vyplniť dotazník.

K dispozícii je tiež podporné fórum s viac ako 1,3 miliónom pracovných miest a podobným počtom členov. Fórum je oddelené produktom a jazykom. V tomto čísle môžete vyhľadávať príspevky k predchádzajúcim vydaniam, čím sa stáva všeobecne užitočným zdrojom.

Ak potrebujete telefonickú podporu, bude sa od vás očakávať, že za túto privilégium zaplatíte veľkú cenu. Avast Total Care ponúka priamu technickú podporu. Pri cene 199 dolárov ročne ide o obrovské dodatočné náklady navyše k vášmu predplatnému Avast a nie je to niečo, čo by sme odporučili.

Kolo päť myšlienok

Online podpora od spoločností Kaspersky a Avast je v poriadku, ale metódy priamej podpory od oboch poskytovateľov úplne chýbajú. Služba Avast síce poskytuje priamu podporu, ale očakáva sa, že za túto privilégium zaplatíte značnú prémiu, čo nie je nič, čo odporúčame. Rovnako zlá, je to remíza pre oboch poskytovateľov antivírusových programov, pokiaľ ide o zákaznícku podporu.

Kolo: Podpora Žiaden jasný víťaz, body za oba

Logo spoločnosti Kaspersky Anti-Virus
Logo Avast Pro

6

Verdikt

V tomto porovnávacom hodnotení Kaspersky utrel podlahu Avastom. Získali dokonalé skóre pre ochranu, dobre sa im darilo aj s veľkorysými zľavami pre nových zákazníkov a ľahko použiteľným rozhraním s dostatočným uspokojením začiatočníkov aj výkonných používateľov..

víťaz: Kaspersky

Avast však nie je hroznou možnosťou. Je to stále jeden z najlepších bezplatných antivírusov na trhu, aj keď jeho skóre ochrany bolo nerovnomerné, má vlastnosti porovnateľné s Kaspersky. Ceny nie sú príliš zlé, ale postrádajú také zľavy, ktoré robia Kaspersky atraktívnym riešením.

Kaspersky samozrejme nie je najlepším antivírusom. Ak hľadáte niečo iné, prečítajte si niektoré z našich ďalších antivírusových článkov, kde nájdete ďalšie porovnania a recenzie.

Čo si myslíte o Kaspersky? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map