Hola VPN: Prečo by ste sa tomu mali vyhnúť aj v roku 2020

Každý, kto sa prepadol trhu virtuálnej súkromnej siete, je si vedomý, že existuje veľa podvodov. Aj keď naši najlepší sprievodcovia VPN pre iPhone a najlepší sprievodcovia VPN pre Android dávajú odporúčania, ktoré služby by ste mali používať na svojom mobilnom zariadení, Google Play a App Store sú stále problematické aplikácie..


Jedným z najhorších páchateľov je izraelská spoločnosť Hola VPN, ktorá pristupuje k bezplatnému modelu VPN z inej perspektívy. S viac ako 184 miliónmi používateľov – prinajmenšom podľa svojich webových stránok – je Hola VPN jednou z najpopulárnejších sietí VPN v okolí, napriek tomu, že spoločnosť za ňou ilustruje manipuláciu so spotrebiteľmi..

Pri registrácii od spoločnosti CNN Money and Business Insider sa Hola VPN javí ako legitímna služba, ale jej manipulácia s tlačou a spotrebitelia ju nemôžu vykopať z ničivých podmienok služby, čo hovorí, že Hola VPN predáva prístup k vašim zariadenia pre podniky a prípadne zločincov z celého sveta.

Čo je to Hola VPN?

Ak hľadáte bezplatné služby VPN, sieť Hola VPN sa nevydrží. Rovnako ako mnoho možností online, je to bezplatná sieť VPN, ktorá sľubuje odblokovanie väčšiny webových stránok z ktorejkoľvek krajiny, ale z nášho dôvodu urobila z nášho dôvodu najhoršiu bezplatnú príručku VPN..

Na rozdiel od toho, povedzme, Windscribe, ktoré obmedzuje množstvo dát, ktoré môžu používatelia bezplatne používať, neexistujú žiadne obmedzenia pre bezplatný plán Hola VPN (prečítajte si našu kontrolu Windscribe). Namiesto toho tvrdí, že môže prevádzkovať sieť VPN zadarmo vytvorením siete typu peer-to-peer, vďaka čomu by spoločnosť nemusela udržiavať servery na celom svete..

Je to zaujímavý obchodný model, ale každý, kto vie, čo sa môže pri pripojeniach P2P pokaziť, už vidí krv vo vode.

Poďme sa dostať na rýchlosť. VPN je sieť serverov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú po celom svete. K týmto serverom sa pripájate pred pripojením na internet, čím účinne maskujete svoj pôvod a prenos. Hola VPN robí to isté, ale namiesto udržiavania siete serverov vás premení na sieť.

Povedzme napríklad, že sa nachádzate vo Veľkej Británii a americký rezident chce streamovať prehrávač BBC iPlayer (prečítajte si našu najlepšiu príručku pre sieť VPN pre BBC iPlayer). Namiesto vyhradeného servera vo Veľkej Británii bude Hola VPN používať počítačové zdroje zariadenia od obyvateľov Spojeného kráľovstva. Stručne povedané, používateľ v USA bude tunelovať prostredníctvom zariadenia používateľa vo Veľkej Británii.

To nie sú skryté informácie. V skutočnosti bola Hola ocenená za model, keď bol uvedený na trh v roku 2014. Zámerom bolo, že nečinné zariadenia, ako napríklad váš smartfón, by vytvorili sieť na doručovanie obsahu, ktorá by smerovala do tunela a zrýchľovala internet pre ľudí na celom svete. Bohužiaľ, to sa nestalo.

Web Adios, Hola, ktorý bol spustený deviatimi odborníkmi na bezpečnosť, našiel v systéme viaceré zraniteľné miesta a nešlo len o jednoduchý dohľad. Smerovaním údajov cez vaše zariadenie umožnila Hola VPN komukoľvek, kto tunelovanie v sieti sleduje, aby vás sledoval cez internet vrátane inštalačného adresára, jedinečného kľúča relácie a ďalších osobných údajov..

Horšie je, že táto aplikácia povolila komukoľvek spúšťať programy vo vašom počítači, čo znamená, že hacker môže bez vášho vedomia vyložiť malware z vášho zariadenia. Z dôvodu hlboko zakorenených povolení, ktoré spoločnosť Hola potrebuje, používatelia mali na svojich zariadeniach nainštalované veci, ako sú rootkity, čo je nepríjemný malware, s ktorým má aj ten najlepší antivírusový softvér problémy..

To je Hola izolovane. Králičia diera sa tam bohužiaľ nekončí. Prístup k zariadeniam používateľov je síce dosť zlý, ale vyžaduje si veľa know-how. Toľko, že by to mohlo byť ťažšie, ako prasknúť zariadenie niekoho iným spôsobom. Z tohto príbehu je desivé, že sieť Hola VPN nefunguje na základe jedinečného obchodného modelu. Speňažuje vašu adresu IP.

Hola a Luminati

Predtým, než zachádzate príliš hlboko, je dôležité, aby ste pochopili spojenie medzi Hola VPN a Luminati. Ofer Vilenski je zakladateľom spoločností Hola VPN, HolaCDN a Luminati. V súčasnosti je prezidentom Luminati a výkonným predsedom Holy. Aj keď sa zdá, že sa nikto neskrýva, že sú obe spoločnosti zviazané – nie je to BestVPN a Buffered – to je dôkaz, že sú.

Luminati však nie je VPN. Namiesto toho predáva siete otrokových počítačov. Myšlienka je taká, že smartfóny, tablety a počítače sú v určitej časti dňa nečinné, takže spoločnosť Luminati využíva výpočtové zdroje týchto počítačov v čase nečinnosti, aby podnikom poskytla ďalšie zdroje..

Prípady použitia takejto služby sú podľa Luminatiho na ich „asi“ stránke početné. Môžete napríklad otestovať svoje webové stránky vo viacerých mestách po celom svete alebo spustiť skripty na zhromažďovanie informácií bez rozsiahlych výpočtových nákladov. Aj keď sú to legitímne potreby, spôsob, akým ich Luminati napĺňa, nie je.

Dnes má spoločnosť Luminati 35 miliónov obytných IP adries a 2 milióny mobilných IP adries. Dokázala získať jednu desatinu obyvateľov USA zotročením zariadení pomocou Hola VPN a predajom IP adries cez Luminati. Aj keď to bol známy fakt už v roku 2015, Luminati tvrdí, že v roku 2016 začal fungovať nezávisle od Holy.

To však nie je pravda. V licenčnej zmluve spoločnosti Hola pre koncového používateľa, ktorá je označená ako naposledy aktualizovaná v roku 2018, sa jasne uvádza, že „na oplátku za bezplatné používanie servera Hola VPN VPN zdarma, umiestnenia falošnej polohy GPS spoločnosti Hola a urýchľovača videa Hola môžete byť rovnocennou osobou v sieti Luminati. “

Nebezpečenstvo byť rovesníkom

Aj keď sme už hovorili o tom, že nebezpečenstvo Hola VPN je uzavretou sieťou typu peer-to-peer, myšlienka, že ostatní si môžu kúpiť prístup k vášmu zariadeniu, je ešte hrozivejšia. Spoločnosť Luminati v zásade legálne predáva botnety, produkt, ktorý by bol za normálnych okolností dostupný na temnej sieti iba za účelom počítačovej kriminality..

Botnet je skratka pre „robotickú sieť“. Tento koncept je ľahko pochopiteľný. Je to sieť strojov s nainštalovanými robotmi. Roboty umožňujú každému, kto je pri kormidle, aby na vašom zariadení urobil takmer všetko, čo chcú. Inštaláciou siete Hola VPN súhlasíte s inštaláciou robota na vašom počítači.

Hola neskrýva skutočnosť, že na vašom počítači použije ďalšie zdroje, ale nie je jasné, na čo by sa tieto prostriedky mohli použiť. Botnety sú horúcou komoditou, ktorá vytvára tony výnosov pre tých, ktorí ich prevádzkujú prostredníctvom podvodov s reklamami, ťažby kryptomeny a distribuovaných útokov odmietnutia služby..

Jeden z najslávnejších botnetov bol známy ako ZeroAccess, ktorý zhromaždil 1,9 milióna IP adries v sieti P2P. Symantec, ktorý vytvoril Norton Security (prečítajte si našu recenziu Norton Security), študoval botnet v roku 2013, aby zistil, aký veľký vplyv mal.

Zistilo sa, že botnet má dva účely: ťažbu bitcoínov a páchanie podvodov s kliknutiami. Ťažba bitcoínov generovala okolo 2 000 dolárov za deň, čo predstavuje až asi 800 000 dolárov ročne, zatiaľ čo podvody s kliknutiami priniesli desiatky miliónov.

Spoločnosť ZeroAccess použila otroky na falšovanie kliknutí na reklamu, takže vyzerala, akoby boli reklamy populárnejšie ako boli. Len z toho botnet generoval 488 TB dennej prevádzky, čo poškodilo tých, ktorí v ňom boli zabalení. Každý užívateľ, ktorý bol súčasťou botnetu, minú ročne okolo 110 dolárov za elektrinu, čo ročne predstavuje až 204 miliónov dolárov.

Aby sme to mohli urobiť z perspektívy, množstvo použitej elektriny, ktorú ZeroAccess používa, by mohlo napájať viac ako 100 000 domácností.

Je to sieť s 1,9 miliónmi IP adries. Luminati sedí s 37 miliónmi. Aj keď sú rozdelené medzi mnoho používateľov, environmentálne a ekonomické účinky sú stále prítomné. Tým, že ste rovesníkom v sieti Luminati, potenciálne zvyšujete účet za elektrinu, dávate peniaze do rúk zločincov a kradnete toľko potrebnej elektrickej energie.

Nehovoríme, že každý, kto používa Luminati, je zločinec. Existujú legitímne prípady použitia. Môže sa však použiť na počítačovú kriminalitu. Zraniteľnosti v systéme Hola VPN umožňujú používateľom spoločnosti Luminati dodávať malware do zariadení používateľov a využívať silu siete na spáchanie akýchkoľvek trestných činov, ku ktorým môže dôjsť pomocou botnetu..

Uložte bolesť hlavy

Chápeme, že šetrenie peňazí je dôležité, ale vaše súkromie je niečo, čo by ste si mali vážiť. Za odblokovanie nových filmov na serveri Netflix alebo ochranu torrentingu sa oplatí potenciálne riziko použitia bezplatnej siete VPN, napríklad siete Hola VPN. Nakoniec vždy platíte a nízka mesačná cena, ktorú účtujú legitímne siete VPN, bude z dlhodobého hľadiska lacnejšia..

Ospravedlňujeme sa za to, že ste hľadali našu najlepšiu VPN, ExpressVPN, ak máte rozpočet. Aj keď si myslíme, že to stojí za to cenu – môžete vidieť, prečo v našej správe ExpressVPN – nepochybne je to jedna z drahších možností.

Existujú však možnosti rozpočtu, najmä CyberGhost a Private Internet Access. Mesačná cena spoločnosti CyberGhost nie je pôsobivá – je rovnaká ako cena služieb ExpressVPN – ale jej viacročné zmluvy sú bezkonkurenčné. Za rovnakú cenu, akú poskytuje služba ExpressVPN za rok, môžete získať tri roky s CyberGhostom (prečítajte si našu recenziu CyberGhost)..

CyberGhost je najlacnejším poskytovateľom, ktorý by sme stále považovali za špičkovú, ale PIA nie je hlboko pod ním. PIA je tiež oveľa lacnejšia. S polovičnou mesačnou sadzbou CyberGhost, so značnými zľavami na viacročné plány, je PIA tou najlepšou hodnotou na trhu (prečítajte si našu recenziu PIA)..

Iba za pár dolárov mesačne môžete mať legitímnu sieť VPN, ktorá vás chráni. Možnosti zadarmo sú atraktívne, ale hrubé zneužitie vášho súhlasu môže viesť k scenáru nočnej mory. Hola VPN je táto nočná mora. Aj keď poskytovateľ nie je taký degenerovaný ako Hola, bezplatné siete VPN zvyčajne znamenajú, že vaše údaje sa zhromažďujú a predávajú za účelom zisku.

Záverečné myšlienky

Bohužiaľ, Hola VPN nie je jediná svojho druhu. Aj keď to môže byť jediný, kto sa tak nízko vyrovná, existuje veľa podvodov VPN online. Nikdy to nie je dobrý nápad lacno a to platí najmä pre VPN. Ak hľadáte stream, torrent alebo sa len chcete chrániť online, nezabudnite ísť na legitímnu službu.

Nie je ťažké ich nájsť. Naše recenzie VPN ukazujú, ktorí poskytovatelia sa domnievame, že sú nad ostatnými, a testovali sme okolo 50. Od zrýchlenia rýchlosti až po kopanie do podrobností o ochrane súkromia sme vykonali špinavú prácu, aby ste našli sieť VPN, ktorá vám vyhovuje.

Ktorú sieť VPN používate? Dajte nám vedieť svoje myšlienky o tom v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map