ExpressVPN vs TunnelBear: Návnada medveďa v roku 2020

Z desiatok virtuálnych súkromných sietí, ktoré sme testovali, sa ExpressVPN osvedčila ako jedna z najspoľahlivejších možností. Ponúka solídne funkcie v kombinácii s elegantným klientom a vysokými rýchlosťami, o ktorých si môžete prečítať viac v našej úplnej kontrole ExpressVPN. Odkedy sme začali robiť naše zápasy, porazilo každého súpera, ktorého prevzala. 


V tomto face-off je to proti TunnelBear, ktorý je jednou z najznámejších VPN. V našej recenzii TunnelBear sme zistili, že rýchlosť VPN je nevýrazná, ale klient bol milý a veľkorysý bezplatný plán pre niektorých používateľov predstavoval lákavú alternatívu..

Namiesto toho, aby sme sa zamerali na jednotlivých poskytovateľov, porovnávame ich, aby sme zistili, ktorá je lepšia a ponúka najlepšiu hodnotu za vaše peniaze.

Nastavenie boja: ExpressVPN vs. TunnelBear

Ak ste prehliadali náš najlepší článok VPN, viete, že ich rozdelíme do deviatich oddielov. V našich porovnaniach však znížime počet na päť a niektoré časti konsolidujeme do ďalších.

Napríklad vo vyhradených recenziách má zabezpečenie a ochrana súkromia vlastnú sekciu, zatiaľ čo tu sú spojené do jednej. Tým sa zabezpečí rovnomerné váženie každej časti a bodu.

Päť kôl, ktoré pokrývame, sú funkcie, ceny, jednoduchosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. V každom kole poskytneme stručný prehľad toho, čo hľadáme, pozrieme sa na každého poskytovateľa a potom dokončíme náš záver o tom, ako konkurenti urobili, a vyhlásime víťaza. VPN s najviac vyhranými kolami na konci dostane naše odporúčanie.

1

Vlastnosti

Najprv chceme osloviť, ktoré funkcie ExpressVPN a TunnelBear poskytujú. V tejto sekcii skontrolujeme, ktoré operačné systémy a platformy každá sieť VPN pokrýva, a potom sa ponoríme do dobrôt, ktoré sú zabudované do ich klientov..

Najdôležitejšie veci, ktoré hľadáme, sú prepínač zabíjania a schopnosť automaticky sa pripojiť pri štarte. Hľadáme ich, pretože majú významný vplyv na bezpečnosť VPN.

Okrem toho, všetko ostatné je len čerešničkou na torte, takže poďme sa ponoriť.

ExpressVPN

Z hľadiska funkcií je ExpressVPN naj robustnejším poskytovateľom VPN, aký sme kedy videli. Podporuje takmer každé zariadenie, na ktoré môžete myslieť, od samozrejmých, ako sú iOS, macOS, Windows a Android, až po nejasné, napríklad Nintendo Switch a NVIDIA Shield. Môže byť tiež nastavený na smerovačoch, čo uľahčuje ochranu všetkých vašich zariadení naraz. 

Desktopový klient ponúka niekoľko možností protokolu, vrátane OpenVPN, L2TP a PPTP. Existujú aj možnosti spustenia klienta pri spustení a automatické pripojenie pri spustení klienta.

expressvpn-review-speed-test

Prepínač zabíjania je zabudovaný do klienta kvôli bezpečnosti a tiež príjemnej funkcii rozdeleného tunela. Ten umožňuje používateľom definovať, ktoré programy na svojom počítači chcú používať chránené pripojenie VPN a ktoré programy chcú používať rýchlejšie a nechránené pripojenie. Túto funkciu ponúka iba niekoľko sietí VPN, pozrite si ďalšiu recenziu v sekcii StrongVPN.

ExpressVPN má tiež svoje vlastné servery DNS a umožňuje vám nakonfigurovať klienta tak, aby ich používal výhradne pri pripojení k sieti VPN. Keď sa dostaneme do sekcie „bezpečnosť a ochrana osobných údajov“, pozrieme sa, čo to znamená, ale v krátkosti to zabezpečí vyššiu úroveň bezpečnosti a zabráni tomu, aby vaše informácie prešli cez trhliny online..

TunnelBear

Zoznámenie sa s nastaveniami klienta TunnelBear ukazuje, že pokrýva najdôležitejšie funkcie, ktoré sme spomenuli. Existuje prepínač zabíjania označený ako „VigilantBear“. Jeho ďalšou výhodou je automatické opätovné pripojenie v prípade straty pripojenia.

TunnelBear poskytuje možnosť spustenia klienta pri spustení a môže byť nakonfigurovaný na automatické pripojenie k sieti VPN, keď nie je v dôveryhodnej sieti. Túto poslednú funkciu môžete použiť na vytvorenie tunela VPN prostredníctvom zabezpečeného pripojenia, keď ste na verejnej sieti Wi-Fi, ale pri používaní domácej siete Wi-Fi zostaňte na rýchlejšom nechránenom pripojení..

Tunnelbear-OS

TunnelBear vám nedáva veľa možností, pokiaľ ide o protokoly, ktoré sa podrobnejšie pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“. Jediné nastavenie, ktoré môžete zmeniť v súvislosti s protokolmi, je potlačenie TCP, ktoré používa inú verziu OpenVPN, aby ponúklo stabilnejšie pripojenie.. 

Okrem prepínačov na zabíjanie a dôveryhodných sietí nie je veľa, pokiaľ ide o zvončeky a píšťalky pochádzajúce z aplikácie TunnelBear. Horšie však je, že pri našich testoch nefungovalo na jedinej streamovacej službe. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer nás odmietli, keď sme sa snažili niečo sledovať.

Okolo jednej myšlienky

TunnelBear pokrýva najdôležitejšie funkcie, ktoré hľadáme, ale zastaví sa tam. Pokiaľ ide o funkcie, jednoducho nemôže konkurovať powerhouse ako ExpressVPN.

ExpressVPN ponúka rozdelené tunelovanie, súkromné ​​servery DNS a ďalšie protokoly. Zahŕňa tiež viac operačných systémov ako akákoľvek VPN, ktorú sme videli. Zaisťuje bod pre toto kolo.

Kolo: Funkcie bodu pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo TunnelBear

2

cena

Ceny sú jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré treba pri nákupe všetkého zamerať. Pokiaľ však ide o VPN, samotná spravodlivá cena nestačí na to, aby bola konkurencieschopná. Taktiež skúmame, či poskytovateľ ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, pravidlá vrátenia platby a aké spôsoby platby sú akceptované.

ExpressVPN

Jednou z prvých vecí, ktoré si veľa ľudí v súvislosti s ExpressVPN všimne, je jej prudká cena v porovnaní s mnohými poskytovateľmi. Mesačná cena je jednou z najvyšších, akú sme kedy videli, a šesťmesačná cena ponúka miernu zľavu. Najdlhšie obdobie, do ktorého sa môžete zaregistrovať, je 15 mesiacov, čím sa cena zníži na úroveň, ktorá je viac porovnateľná s ostatnými sieťami VPN..

Hoci ExpressVPN neposkytuje bezplatnú skúšobnú verziu, má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá je viac ako IPVanish (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus IPVanish). Pokiaľ ide o spôsoby platby, ExpressVPN akceptuje všetky hlavné formuláre vrátane kreditných kariet, PayPal a bitcoínov. Bitcoin je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú zostať pri používaní VPN čo naj anonymnejší a minimalizovať papierové stopy, ktoré zostávajú. 

ExpressVPN tiež akceptuje takmer pol tucta menej významných platobných metód vrátane vecí ako Sofort, Mint a UnionPay..

TunnelBear

TunnelBear ponúka slušný bezplatný plán, ktorý poskytuje používateľom 500 MB mesačne na šírku pásma. Dá sa zdieľať až s piatimi zariadeniami, ale menšie množstvo údajov sa pri rozšírení nezmení. Šírku pásma môžete rozšíriť o 1 GB tweeting o tom, koľko milujete TunnelBear. Ak máte záujem o veľkorysejší bezplatný plán, prečítajte si naše bezplatné kolotoče VPN.

Po prechode na platené predplatné získate neobmedzenú šírku pásma, ale stále ste obmedzení na päť zariadení. Mesačné ceny sú konkurencieschopné a ročná možnosť poskytuje solídnu zľavu, vďaka ktorej je lacnejšia ako ExpressVPN, ale nie tak cenovo dostupná ako Windscribe, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Windscribe. Prezrite si aj náš kúsok Windscribe verzus TunnelBear.

Je potrebné poznamenať, že ročná a mesačná sú jediné dve možnosti, ktoré ponúka spoločnosť TunnelBear. Neexistuje žiadna šesťmesačná možnosť, ako sú ponuky ExpressVPN, ani viacročné možnosti, aké získate pri Windscribe. 

Keď príde čas na zaplatenie predplatného, ​​spoločnosť TunnelBear akceptuje dve metódy. Môžete platiť kreditnou kartou alebo, ak chcete byť čo najviac anonymní a nevysledovateľní, použite bitcoiny. 

Nakoniec spoločnosť TunnelBear ponúka aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre tých, ktorí po použití služby zmenia názor.

Druhé myšlienky

Táto časť zápasov je často vynikajúcim príkladom príslovia „dostanete to, za čo platíte“. ExpressVPN je drahší ako TunnelBear, ale ako uvidíte vo zvyšku tohto článku, cena je oprávnená. 

Táto časť sa však týka cenotvorby a spoločnosť TunnelBear v tejto súvislosti bije ExpressVPN. Obaja poskytovatelia ponúkajú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ale iba spoločnosť TunnelBear ponúka užívateľom bezplatný plán na vyskúšanie. Okrem toho obe akceptujú bitcoiny pre maximálnu anonymitu používateľa.

Kolo: Cenový bod pre spoločnosť TunnelBear

Logo ExpressVPN
Logo TunnelBear

3

Jednoduchosť použitia

V tomto kole sa pozrieme na jednoduché použitie. Preveríme si všetko od webových stránok až po klienta, aby sme mali dobrý prehľad o tom, aký druh používateľskej skúsenosti ponúka ExpressVPN a ponuka TunnelBear. Toto je najviac subjektívne kolo, ale urobíme maximum pre to, aby sme dostali jasnú predstavu o tom, aké to je používať jednotlivé VPN.

ExpressVPN

Pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť, ExpressVPN používa rovnaký všeobecný model, aký používa veľká časť poskytovateľov VPN. Webové stránky nasmerujú ľudí na stránku, na ktorej sa musia nachádzať, aby mohli svoj účet zefektívniť. Je usporiadané správne a uľahčuje získanie pomoci alebo vyhľadanie súborov na stiahnutie.

Po nastavení účtu a spustení aplikácie sa zobrazí minimálna obrazovka. V hornej časti stránky sa nachádza veľké tlačidlo napájania, ktoré vás pripojí k sieti VPN. 

expressvpn-review-start

Pod ním je riadok textu, ktorý označuje, či ste pripojení k sieti VPN. Ďalej je pole, ktoré zobrazuje váš vybraný server. Kliknutím naň môžete otvoriť zoznam dostupných miest. Zoznam serverov je možné prehľadávať pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti a je usporiadaný podľa kontinentu, čo uľahčuje prehliadanie..

V ľavom hornom rohu je ikona s tromi vodorovnými čiarami, ktorá otvorí podrobnejšie ponuky a nastavenia. Nasadenie jednoduchého a minimálneho klienta dopredu a skrytie robustnejších funkcií v hlbších ponukách je vynikajúci spôsob, ako dať používateľom, ktorí chcú niečo jednoduchšie, jednoduché rozhranie a zároveň ponúknuť výkonným používateľom veľa možností.. 

Je to štýl, ktorý si osvojujú viacerí poskytovatelia VPN, a ExpressVPN dosiahol rovnováhu dobre. Klient sa ľahko používa, zatiaľ čo stále zabalí veľa funkcií.

TunnelBear

Rovnako ako väčšina poskytovateľov VPN má aj TunnelBear elegantný web, ktorý ponúka jednoduchý spôsob nastavenia vášho predplatného umiestnením niekoľkých veľkých tlačidiel „získajte teraz TunnelBear“ na webovú stránku.

Po nastavení účtu a stiahnutí klienta pokračuje všetko hladko. Klient má neobvyklé rozloženie, ktoré zobrazuje mapu s potrubiami v štýle Mario, ktoré vychádzajú zo zeme na miestach po celom svete. 

Tunnelbear-Client

Kliknutím na potrubie sa môžete pripojiť k tomuto umiestneniu. Kým sa VPN pripája, zobrazuje animáciu medveďa, ktorý sa vykopáva do zeme vo vašom mieste a vychádza z potrubia, ktoré ste si vybrali. 

Ak je všetok vkus zameraný na medvedeho trochu väčší, môžete si vybrať svoju polohu z rozbaľovacej ponuky v hornej časti okna a prepnutím prepínača zapnúť / vypnúť pripojenie. Zoznam serverov nemá spôsob, ako hľadať požadované miesto, nie je abecedný a nezobrazuje príznaky vedľa každého miesta, čo sťažuje prehľadávanie možností..

Klient má nezvyčajný a pohotový vkus a cíti sa príjemne na používanie, ale v konečnom dôsledku tento vkus vedie k nepríjemnejším zážitkom pre tých, ktorí hľadajú VPN so surovou praktickosťou.. 

Okrúhle tri myšlienky

Klient TunnelBear je síce atraktívny a nezvyčajný, má však svoje nevýhody. Malebný vzhľad medvede na mape dodáva klientovi sympatický charakter, je však menej efektívny ako klient ExpressVPN.. 

ExpressVPN robí svoju najlepšiu nohu vpred s elegantným a ľahko použiteľným rozhraním, ktoré zbavuje neporiadok. Potom, pre tých, ktorí chcú ísť hlbšie do konfigurácie a prispôsobenia, sú možnosti zastrčené v dobre organizovaných ponukách, ktoré sú ľahko dostupné.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo TunnelBear

4

rýchlosť

Rýchlosť je jednou z najpriamejších sekcií, pokiaľ ide o to, ako sa meria a ako sa dostávame k nášmu záveru. Otestujeme rýchlosť nášho nechráneného internetového pripojenia a potom ho porovnáme s rýchlosťou, ktorú môže VPN dosiahnuť pri pripojení k piatim serverom po celom svete.

Miesta použité pre každú sieť VPN sú rovnaké, aby boli výsledky porovnateľné. Robíme tiež niektoré prehliadanie webu a streamovanie, aby sme zaistili, že veci fungujú tak, ako by mali, a rýchlosti, ktoré vidíme na papieri, odrážajú skutočný výkon..

ExpressVPN

ExpressVPN patrí medzi najkonzistentnejšie VPN na trhu, pokiaľ ide o rýchlosť. Od jedného servera k druhému môžete očakávať takmer rovnaký výkon bez ohľadu na to, či sa pripájate k serveru vzdialenému sto míľ alebo niekoľko tisíc, na rozdiel od NordVPN (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus NordVPN).

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9161,8310.22
Inteligentné umiestnenie – mesto Kansas44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapore24485.472.98
Japonsko163100,824,84

Ping nebol nikdy mimo kontroly, ani keď sa pripájal na vzdialené miesto, napríklad do Japonska. Aj keď možno nebudete chcieť hrať hry, keď ste pripojení na vzdialený server, čas ping bol dosť nízky na to, aby sa na prehliadanie webových stránok a streamovanie obsahu príliš neovplyvnilo. Načítanie vecí sa rýchlo načítalo a webové stránky reagovali, čo je dôvod, prečo sa ExpressVPN radí na náš rýchly zoznam VPN.

Trvalé rýchlosti sťahovania a nahrávania boli pôsobivé, bez ohľadu na to, ktorý server sme použili, a niekedy bolo ľahké zabudnúť, že sme boli pripojení k sieti VPN, pretože surfovanie na webe sa cítilo tak rýchlo. 

TunnelBear

Zo servera na server bol výkon TunnelBear nekonzistentný. Niektoré servery vrátane amerického servera, ktorý bol nám najbližší, poklesli v priebehu troch štvrtín našej nechránenej rýchlosti sťahovania výrazne.. 

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, Spojené štáty)1672,025,82
Spojené štáty3354.515.12
Spojene kralovstvo19824.041.60
švajčiarsko22062,852,56
Japonsko35223,861.35
Brazília29567.991.91

Ako ste od týchto čísel očakávali, prehliadanie stránok sa často zdalo byť pomalé. Dokonca aj servery, ktoré vykazovali porovnateľnú rýchlosť ako ExpressVPN na papieri, boli pri načítaní webových stránok alebo videí zreteľne pomalšie. 

Je zvláštne, že vzdialenosť sa nezdala byť veľkým faktorom pri určovaní, ktoré servery majú slabý výkon a ktoré sa im darili dobre. Najvzdialenejší server, ktorý sme testovali, Japonsko, bol jeden z najlepších serverov, zatiaľ čo USA boli jedným z najhorších napriek tomu, že boli najbližšie..

Kolo štyri myšlienky

Víťaz je jasný. TunnelBear je nekonzistentný medzi jednotlivými servermi a má na niektorých miestach nedostatočné výsledky. Zdá sa, že poloha nemá žiadny vplyv na výkonnosť jednotlivých serverov, čo nás vedie k názoru, že nekonzistentnosť je príznakom nadmerne obchodovanej siete..

ExpressVPN, na druhej strane, fungoval dobre, s pôsobivou rýchlosťou a konzistentnosťou na všetkých serveroch. Toto kolo sa zameriavame na tento bod.

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo TunnelBear

5

Bezpečnosť a súkromie

Pravdepodobne sme uložili najdôležitejšie kolo za posledné obdobie: bezpečnosť a súkromie. Z hľadiska bezpečnosti sa zameriame na to, ktoré protokoly VPN ponúkajú a ktoré šifrovanie používajú. Taktiež hľadáme úniky DNS a IP adries, aby sme získali dobrú predstavu o tom, aké ľahké by bolo, keby vás niekto sledoval na webe, keď používate VPN..

V časti venovanej ochrane osobných údajov v tejto časti sa podrobne zaoberáme zásadami ochrany osobných údajov každého poskytovateľa a snažíme sa zistiť, koľko informácií o vašom používaní siete VPN zhromažďujú. Medzi týmito dvoma faktormi môžeme získať jasný obraz o tom, do akej miery VPN ochráni vašu anonymitu a bezpečnosť online.

ExpressVPN

ExpressVPN ponúka niekoľko protokolov vrátane OpenVPN, L2TP a PPTP. Z väčšej časti odporúčame, aby sa používatelia držali OpenVPN, pretože je to bezpečné a ponúka solídny výkon. Ak by ste sa však chceli dozvedieť viac o tom, čo znamenajú všetky tieto skratky, prečítajte si rozpis protokolu VPN. 

Pokiaľ ide o šifrovanie, neexistujú žiadne možnosti. Vždy máte nastavený 256-bitový AES. Je to výkonné šifrovanie a ponúka prakticky neprekonateľnú úroveň zabezpečenia, aj keď niekto dokázal zachytiť váš internetový prenos. 

Keď sme testovali úniky DNS alebo úniky adries IP, nedokázali sme nájsť príznaky úniku informácií cez trhliny.. 

Pokiaľ ide o súkromie, ExpressVPN je rovnako dobrý, ako sa dá. Hoci jej zásady ochrany osobných údajov nie sú naj stručnejšie, aké sme kedy videli, sú silné. V hornej časti dokumentu je uvedené, že nie je zaznamenaná aktivita, vrátane histórie prehľadávania alebo cieľa premávky. 

Systém ExpressVPN je navrhnutý tak, aby zhromažďoval čo najmenej informácií o používateľovi. Ak na úhradu používate bitcoiny, všetko, čo potrebujete, je e-mailová adresa a nič vám nebráni v tom, aby ste použili výkup. 

Pri používaní ExpressVPN je ľahké efektívne zanechať žiadne stopy. Spoločnosť má sídlo aj na Britských Panenských ostrovoch, ktoré majú niektoré z najsilnejších zákonov na ochranu údajov na svete, čo ďalej zaisťuje, že vaše údaje sú bezpečné a chránené vaše súkromie..

TunnelBear

TunnelBear ponúka menej protokolových možností ako ExpressVPN, ale pokrýva OpenVPN, čo je najlepšie. Taktiež zodpovedá šifrovaniu ExpressVPN s 256-bitovým AES. V pripojení aplikácie TunnelBear sa nepodarilo nájsť žiadne úniky DNS ani IP adries. 

Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov spoločnosť TunnelBear tvrdí, že sa nezaznamenávajú napríklad údaje o premávke, ale zhromažďuje prevádzkové údaje, aby pomohla udržiavať sieť VPN. Zahŕňa to používaný operačný systém a množstvo údajov, ktoré ste použili. Nič z toho nie je osobne identifikovateľné a rovnako ako v prípade ExpressVPN môžete dať e-mailovú adresu horáka a platiť bitcoinom, aby ste ostali anonymní..

Kolo päť myšlienok

Obaja poskytovatelia akceptujú bitcoíny a majú podobné zásady bez protokolovania. Majú tiež to, čo považujeme za zlatý štandard pre protokol a šifrovanie, čo je spárovanie OpenVPN s AES 256-bit.

Aj keď obe siete VPN majú zásady neprihlásenia a rešpektujú súkromie svojich používateľov, TunnelBear zhromažďuje viac prevádzkových informácií ako ExpressVPN, preto ExpressVPN venujeme posledný bod.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo TunnelBear

6

Záverečné myšlienky

TunnelBear v tomto zápase bojoval dobre a niekoľko bodov bolo ťažké rozhodnúť. Na konci dňa sa však ExpressVPN podarilo udržať solídne vedenie vďaka jeho rýchlemu výkonu, mnohým funkciám a užívateľsky prívetivému klientovi. 

Aj keď spoločnosť TunnelBear dokázala prevziať bod za ceny, konečné skóre je v prípade ExpressVPN štyri body a iba jedno v prípade TunnelBear.. 

Víťaz: ExpressVPN

Ak máte skúsenosti s ExpressVPN alebo TunnelBear, radi by sme počuli váš názor na veci uvedené v komentároch nižšie. Pozrite si aj naše porovnania ExpressVPN vs CyberGhost a ExpressVPN vs PIA. Dúfame, že ste si tento kus užili a ako vždy, vďaka za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map