ExpressVPN VS NordVPN: Dva titány sa v roku 2020 zhodia

ExpressVPN a NordVPN sú dve z najznámejších VPN na trhu. Či už ste na nich videli reklamy na YouTube, alebo či ich niekto spomenul, je pravdepodobné, že ste počuli aspoň o jednom z týchto titanov tohto odvetvia.. 


Aj keď sme vykonali špeciálnu kontrolu ExpressVPN a kontrolu NordVPN, máme pocit, že nestačí len sa pozrieť na každú VPN vo svojej vlastnej bubline. Preto sme sa rozhodli, že je čas dať tieto dve hlavy do hlavy v zúčtovaní ExpressVPN vs NordVPN a zistiť, ktorá z nich má korunu za najlepšiu VPN.

Nastavenie boja: NordVPN vs ExpressVPN

Aby sme sa ubezpečili, že naše porovnávanie NordVPN vs ExpressVPN je spravodlivé, vyvinuli sme jednoduchý súbor pravidiel. Rozdelili sme veci do deviatich kôl, pričom každá sekcia sa zameriava na zásadný aspekt výkonu VPN. 

V každom kole diskutujeme o výkonnosti jednotlivých sietí VPN v tejto oblasti a porovnáme ich výkonnosť. Každé kolo zabalíme vyhlásením víťaza a VPN získa bod. 

S týmito dvoma najlepšími uchádzačmi je možné – a dokonca pravdepodobné – zviazať kolo. Ak k tomu dôjde, obidve VPN majú bod. VPN s najvyšším počtom bodov na konci je víťaz a v tomto prípade šampión šampiónov.

1

rýchlosť

Keď sme naposledy robili článok ExpressVPN vs NordVPN, bolo toto kolo veľmi zreteľné: ExpressVPN mal na všetkých miestach lepšie rýchlosti ako NordVPN. V skutočnosti, ak sa pozriete na naše najrýchlejšie zaokrúhľovanie VPN, zaradili sme NordVPN do „nečestných zmienok“ v jednom bode, pretože si vybudovali povesť tak nekonzistentného v našich testoch rýchlosti.. 

Zdá sa však, že v priebehu niekoľkých mesiacov sa NordVPN neustále zlepšuje. V našich rýchlostných testoch k tomuto článku bola spoločnosť NordVPN schopná obchodovať s údermi ExpressVPN z miesta na miesto.

Rýchlosti NordVPN

Umiestnenie: PingDownloadUpload
nechránený4292,67343,85
U.S..11238,98288,49
Spojené kráľovstvo81183,2567,81
Hong Kong212157,84174,16
Izrael142161,87113,61

Spoločnosť NordVPN, začínajúc miestnymi americkými servermi, mala kratší pingový čas a vyššiu rýchlosť sťahovania aj nahrávania. Po presťahovaní sa do Veľkej Británie má NordVPN stále výhodu, pokiaľ ide o ping, ale ExpressVPN získava rýchlosť sťahovania a nahrávania. 

Rýchlosti ExpressVPN

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený4292,67343,85
U.S..21173,35189,19
Spojené kráľovstvo93205,52275,18
Hong Kong217125,19126,88
Izrael13972.8633,58

NordVPN je v Hongkongu celkovo rýchlejší, zatiaľ čo ExpressVPN v Izraeli dokáže mať nižší ping, ale NordVPN má oveľa lepšie rýchlosti. Napriek tomu, že sa dosiahol pokrok na papieri, stále existuje niekoľko problémov, ktorým NordVPN čelí, pokiaľ ide o rýchlosť. 

Pre začiatočníkov trvá pripojenie NordVPN o niečo dlhšie. ExpressVPN môže získať stabilné pripojenie za približne päť až sedem sekúnd a spojenie sa okamžite cíti stabilné. Pripojenie NordVPN môže trvať 10 až 15 sekúnd, a dokonca aj potom, čo softvér oznámi, že je pripojený, môže skutočne trvať ešte niekoľko sekúnd, kým sa skutočne rozbehne. 

Trvá trochu dlhšie, kým sa pripojíte k serveru, je jedna vec, ale skutočný problém s programom NordVPN spočíva v tom, že rýchlosti na papieri úplne neodrážajú skutočný výkon.. 

Aj keď sa spoločnosť NordVPN určite zlepšila ako kedysi bola a je to skutočne rýchla VPN, zdá sa, že stále má podobné problémy so stabilitou a spoľahlivosťou, aké sme diskutovali v článku o najrýchlejších sieťach VPN..

NordVPN niekedy funguje bezchybne a cíti sa veľmi rýchlo a pohotovo. Inokedy sa však veci spomaľujú a dokonca jednoduché textové webové stránky môžu načítať náhodne 30 sekúnd.. 

ExpressVPN je naopak veľmi spoľahlivý. Je ľahké neúmyselne nechať zariadenie ExpressVPN pripojené niekoľko dní naraz a nikdy si ho ani neuvedomiť – už sme to urobili predtým. 

Z tohto dôvodu toto kolo venujeme spoločnosti ExpressVPN. Napriek tomu, že NordVPN má lepšiu výkonnosť na papieri, stále ho trápi problém nekonzistencie a v náhodnom a nevyhovujúcom období náhle stratí pepľa. Pre tých, ktorí hľadajú rýchlu a spoľahlivú sieť VPN bez vysokej ceny ExpressVPN (do ktorej sa dostaneme neskôr), si pozrite našu kontrolu súkromného prístupu na internet (prečítajte si aj naše porovnanie ExpressVPN verzus PIA).

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

2

Streaming

ExpressVPN a NordVPN sú jedny z najlepších z hľadiska streamovania výkonu. ExpressVPN aj NordVPN podporujú streaming na všetkých serveroch namiesto toho, aby vyžadovali dedikované streamingové servery. 

Môžete sa pripojiť k akémukoľvek serveru a Netflix, Hulu a Amazon Prime Video budú fungovať dobre bez ohľadu na to, ktorú sieť VPN používate. V skutočnosti sa NordVPN aj ExpressVPN objavujú v našich najlepších sieťach VPN pre Netflix a najlepších VPN pre zoznamy Hulu.. 

To znamená, že tu stále existuje jasný víťaz. ExpressVPN sa načítava do videí okamžite a cíti sa veľmi dobre reagujúci pri praní videa. Z nejakého dôvodu sa spoločnosť NordVPN snažila pri načítaní streamovaného videa na ľubovoľnú stránku, ktorú sme vyskúšali.

Posilňuje to, čo sme povedali v poslednom kole. Napriek vynikajúcemu výkonu v testovaní rýchlosti, NordVPN veľa koktal, keď sme vyskúšali streamovanie videa, bez ohľadu na to, na akom serveri sme alebo na akom webe sme streamovali. 

Dokonca aj stránky ako YouTube a Twitch, ktoré nepoužívajú geoblokovanie, dosahovali veľmi nízku výkonnosť. Na NordVPN bol Twitch nabitý na 360p. Bol to výrazný kontrast k ExpressVPN, ktorý okamžite načítal Twitcha v rozlíšení 1080p a 60 snímok / s. 

Aj keď je schopný pristupovať k obsahu, služba NordVPN sa načítala v tak nízkej kvalite a obnovovacej frekvencii, že dávame kolo streamingu ExpressVPN. 

ExpressVPN sa dá ľahko vyhnúť geobloku a zároveň zakaždým načítať takmer okamžite v plnom vysokom rozlíšení. Niet divu, že je to naša najlepšia sieť VPN na streamovanie.

Kolo: Streamingový bod pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

3

Bezpečnosť a súkromie

Pokiaľ ide o bezpečnosť, sú NordVPN a ExpressVPN takmer identické. Obe VPN používajú OpenVPN ako protokol spárovaný so šifrovaním AES-256. ExpressVPN má tiež IKEv2 a L2TP a dokonca umožňuje používateľom zmeniť konfiguračné súbory OpenVPN tak, aby vytáčali v určitých aspektoch protokolu, ale je to trochu nad rámec toho, čo je väčšina používateľov ochotná. 

protocol-options expressvpn-review-

NordVPN ponúka protokol IKEv2 ako protokol, ale toto nie je nainštalované spolu s klientom a musí sa nastaviť manuálne. Ak chcete viac možností, pokiaľ ide o protokol a šifrovanie, nezabudnite sa pozrieť na našu kontrolu protokolu VyprVPN. Ponúka niekoľko protokolov vrátane proprietárneho protokolu „Chameleon“. 

ExpressVPN aj NordVPN majú dokonale funkčný prepínač zabíjania a pri testovaní VPN sme nikdy neboli schopní zistiť akýkoľvek druh adresy IP alebo úniku DNS. Ako keby toto kolo ešte nebolo dosť blízko, obe VPN majú tiež veľmi podobné zásady ochrany osobných údajov a ani jedna z nich nikdy nezverejnila informácie o používateľovi. 

nordvpn-review-killswitch

Nikto neprihlási vašu IP adresu a obaja poskytovatelia VPN zhromažďujú iba absolútne minimálne množstvo informácií, napríklad e-mailovú adresu a spôsob platby.. 

NordVPN pred nejakým časom utrpel hack, ale, ako to popisujeme v tomto článku, zdá sa, že zraniteľnosť rýchlo a efektívne riešila..

Môžeme s istotou povedať, že budete mať možnosť bezpečne prehľadávať web bez ohľadu na to, ktorú z týchto sietí VPN si vyberiete, a preto tento kruh vyhlasujeme za kravatu. Viac informácií nájdete v našom článku o najbezpečnejších sieťach VPN.

Kolo: Bezpečnosť a súkromie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

4

torrenting

Aby sme otestovali výkon torrentingu každého poskytovateľa VPN, stiahneme si videosúbor 1,4 GB, čo je približne taká veľkosť, akú môžete očakávať, že bude mať epizódu 30-minútovej televíznej show. ExpressVPN sa dokázal rýchlo zrýchliť pri našom testovacom sťahovaní a trávil väčšinu času sťahovania rýchlosťou približne 7,5 MB / s..

Sťahovanie ExpressVPN pokračovalo v zrýchľovaní okolo dvoch a pol minútových minút a do konca sťahovania dosiahlo rýchlosť 13 MB / s. Celé sťahovanie trvalo iba tri minúty a 15 sekúnd a skončilo, keď sa zdalo, že v nádrži je ešte viac. Existuje potenciál, že ExpressVPN by mohol dosiahnuť väčšie rýchlosti pri väčšom sťahovaní.

NordVPN začal o niečo pomalšie ako ExpressVPN, ale stále pokračoval v lezení po celú dobu sťahovania. O dve a pol minúty sa sťahovanie sťahovalo s horúcou rýchlosťou 17 MB / s a ​​sťahovanie sa skončilo o tri minúty a päť sekúnd.. 

Zvláštna časť je, že na výsledky, ktoré sme dostali, sme nepoužili vyhradené servery P2P, ktoré ponúka NordVPN, len sme používali bežné servery v USA. Servery P2P boli omnoho pomalšie a ich sťahovanie trvalo približne šesť minút.

Na rozdiel od „streamingového“ kola sme tu videli, že NordVPN skutočne využíva svoju vynikajúcu rýchlosť, ktorú sme videli na papieri … pokiaľ využívate servery, ktoré nie sú P2P. Toto je najrýchlejšie stiahnutie súboru torrent, ktorý sme doteraz videli, a znamená, že spoločnosť NordVPN doteraz vyhrala svoje prvé kolo, čím ďalej upevnila svoje miesto ako najlepšiu sieť VPN na torrenting..

Round: Torrenting Point pre NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

5

Umiestnenie servera

ExpressVPN je jedným z najlepších poskytovateľov VPN pre tých, ktorí chcú čo najviac možností umiestnenia. Umožňuje používateľom pripojiť sa k serverom v 95 krajinách vrátane niektorých zriedkavých serverov, ako sú Keňa a Laos. Distribúcia serverov je vynikajúca a zahŕňa niekoľko možností na Strednom východe av Afrike, takže server môžete mať relatívne blízko, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate..

expressvpn-review-server-lokality

NordVPN má v skutočnosti väčší počet serverov ako ExpressVPN, s približne 4500 servermi na zhruba 2 000 ExpressVPN, ale šírenie nie je také pôsobivé. NordVPN má servery iba v 62 krajinách.

nordvpn-review-markeru selekcie

Obaja poskytovatelia majú slušné siete, ale sieť VPN s najväčším počtom miest v skutočnosti nie je ani jedným z týchto špičkových konkurentov, ale HideMyAss. Ak si prečítate našu recenziu funkcie HideMyAss, uvidíte, že má serverovú sieť s 290 umiestneniami v 190 krajinách..

HideMyAss dnes proti týmto dvom nekonkuruje. ExpressVPN má k dispozícii viac miest a je víťazom tohto kola. 

Round: Server Locations Point for ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

6

Súčasné pripojenia

Väčšina služieb VPN obmedzuje používateľov na určitý počet súčasných pripojení z niekoľkých dôvodov. Môžu sa pohybovať od zabránenia nadmernému zaťaženiu servera až po sťaženie zdieľania účtov pre ľudí.

Ak máte doma veľa zariadení, ktoré chcete chrániť, je dôležité zabezpečiť, aby ste ich mohli pokryť všetky, najlepšie pomocou jediného predplatného VPN. Pokiaľ ide o NordVPN a ExpressVPN, je to blízko, ale NordVPN využíva výhody.

NordVPN umožňuje používateľom pripojiť naraz až šesť zariadení, zatiaľ čo ExpressVPN umožňuje iba päť súčasných pripojení, vďaka čomu je NordVPN jasným víťazom. Ak máte veľa zariadení, ktoré chcete chrániť a nechcete sa obťažovať viacerými účtami, pozrite si našu kontrolu Windscribe. Windscribe umožňuje neobmedzený počet simultánnych pripojení na jeden účet. 

Kolo: Simultánne spojovacie body pre NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

7

stanovenie ceny

NordVPN aj ExpressVPN, počnúc najkratšími plánmi a spracovaním, ponúkajú možnosť registrácie mesačne. Cena NordVPN za túto možnosť je o približne 1 dolár mesačne nižšia ako cena ExpressVPN. Ďalej ExpressVPN ponúka šesťmesačný plán, ktorý je o niekoľko dolárov menej za mesiac ako mesačný plán NordVPN alebo ExpressVPN. 

Obidve služby VPN sa posunú ešte ďalej a majú ročný plán, pričom ročný plán NordVPN je technicky nižší ako v prípade ExpressVPN. ExpressVPN však s týmto plánom v skutočnosti zahŕňa ďalšie tri mesiace zadarmo, vďaka čomu sú mesačné náklady tesne pod úrovňou spoločnosti NordVPN..

Tu končí možnosti ExpressVPN, ale NordVPN stále pokračuje. NordVPN má tiež dvojročný plán a dokonca aj možnosť prihlásiť sa na tri roky. Dvojročné a trojročné plány prekonávajú akúkoľvek cenu, ktorú musí ExpressVPN ponúknuť, pričom trojročná možnosť je jedným z najkonkurenčnejších plánov (pozrite si naše porovnania ExpressVPN vs CyberGhost a NordVPN vs CyberGhost a pozrite sa na hodnotenie CyberGhost, kde nájdete pohľad na najväčšieho konkurenta spoločnosti NordVPN, pokiaľ ide o dostupné dlhodobé plány VPN.)

Obidve služby VPN majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a obe akceptujú nielen kreditné a debetné karty, ale aj bitcoíny. Bohužiaľ, žiadna služba VPN nemá bezplatnú skúšobnú verziu, takže ak hľadáte bezplatnú sieť VPN, prečítajte si náš najlepší článok o bezplatných sieťach VPN.. 

NordVPN ponúka v krátkodobom horizonte lepšie ceny vďaka mesačným cenám, zatiaľ čo ExpressVPN má mierne ročné plány. Tam, kde NordVPN skutočne svieti, je to z dlhodobého hľadiska trojročný plán, ktorý vytvára jednu z najlepších hodnôt, ktoré sme videli. Z tohto dôvodu toto kolo dávame spoločnosti NordVPN. 

Kolo: Cenový bod pre NordVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

8

Užívateľská prívetivosť

Používateľské rozhrania ExpressVPN a NordVPN sú v mnohých ohľadoch polárnymi protikladmi, ale obidve fungujú dobre. Softvérový dizajn ExpressVPN používa veľmi čisté rozloženie s minimálnym vizuálnym neporiadkom, čo umožňuje menšiu veľkosť okna. Toto kompaktné okno má v strede veľké tlačidlo pripojenia, pod ním je ponuka servera a dole dole pár miest. 

expressvpn-review-start

Na druhej strane má NordVPN okno, ktoré je asi štyrikrát väčšie ako v prípade ExpressVPN. Dôvodom, prečo NordVPN potrebuje všetok tento priestor na obrazovke, je to, že rozhranie obsahuje veľkú mapu sveta. 

Na tejto mape sú malé bubliny na každom mieste so serverom, ku ktorému sa môžete kliknutím pripojiť. Vľavo od mapy je zoznam dostupných polôh pre prípad, že mapa nie je uprednostňovaným spôsobom prehliadania polôh. 

nordvpn-review-server-navigation

Pri prechode do nastavení má NordVPN mierny okraj. Usporiadanie nastavení je o niečo lepšie, ale čo je dôležitejšie, NordVPN v menu podáva vysvetlenie toho, čo jednotlivé nastavenia robia. Toto uľahčuje, dokonca aj pre tých, ktorí nie sú oboznámení s používaním VPN, nakonfigurovať nastavenia podľa svojich predstáv. 

nordvpn-review-nastavenia

Nakoniec sú obe tieto VPN veľmi užívateľsky príjemné. Naozaj záleží na tom, či si ceníte mať kompaktný softvér, ktorý ponecháva väčšinu obrazovky viditeľný, alebo mať peknú mapu, ktorá zobrazuje všetky dostupné miesta. Z tohto dôvodu toto kolo končí remízou. 

Kolo: Užívateľská prívetivosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

9

Vlastnosti

Pre začiatočníkov majú ExpressVPN aj NordVPN všetky základné vlastnosti, ktoré očakávame od všetkých dôstojných sietí VPN. Obe možnosti majú funkčný vypínač zabíjania a tiež spôsob automatického pripojenia pri štarte. Obaja poskytovatelia ponúkajú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 

Pokiaľ ide o ďalšie zvončeky a píšťalky, každá VPN má jednu osobitnú funkciu navyše. Pre spoločnosť NordVPN je to „CyberSec“. Jedná sa o blokovanie reklám, ktoré vám tiež pomôže chrániť vás pred škodlivým softvérom, phishingom a inými hrozbami online. Robí to jednoducho blokovaním webových stránok, ktoré slúžia tomuto druhu obsahu. 

Veľkou ďalšou funkciou ExpressVPN je rozdelenie tunelov. Jedná sa o neuveriteľne užitočnú funkciu, ktorá vám umožňuje zvoliť pre jednotlivé aplikácie, ktoré počítačové programy používajú zabezpečené pripojenie VPN a ktoré programy používajú vaše bežné internetové pripojenie..

expressvpn-review-nastavenia

To znamená, že by ste mohli sťahovať torrent súbor prostredníctvom pripojenia VPN počas hrania hry na svojom nízko bežnom internetovom pripojení. Toto je vynikajúca funkcia, ktorú je ťažké nájsť, a implementácia tejto funkcie ExpressVPN je jednou z najlepších dostupných vďaka priamej jednoduchosti, pokiaľ ide o jej nastavenie..

Blokátor NordVPN je pekný, ale pokiaľ ide o blokovanie reklám, existuje nespočet ďalších možností a mnoho ľudí už používa jednu samostatnú sieť od svojej VPN. Rozdelené tunelovanie je funkcia, ktorá je hodnotná a ťažko sa dá nájsť, čo znamená, že ExpressVPN sa ujíma posledného kola.

Kolo: Funkcie bodu pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo NordVPN

10

Záverečné myšlienky

Ako sme očakávali, veľa kôl v tomto kole ExpressVPN vs NordVPN skončilo nerozhodným spôsobom. Obidve tieto VPN sú vynikajúce a sú špičkou v tomto odvetví (prečítajte si našu časť NordVPN vs IPVanish), ale vďaka funkcii split tunneling mohla spoločnosť ExpressVPN v tomto zápase zvíťaziť o jediný bod. Vynikajúca spoľahlivosť ExpressVPN bola tiež hlavným rozhodujúcim faktorom pri jej postupe v niekoľkých kolách. 

Víťaz: ExpressVPN

Ak ste už mali skúsenosti s používaním služieb NordVPN alebo ExpressVPN, vždy sa o tom zaujímame v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me