ExpressVPN vs Astrill: Dva drahí uchádzači čelia v roku 2020

ExpressVPN bol v našich zápasoch proti sebe veľmi úspešný a sú na to dobré dôvody. Ak si prečítate našu recenziu ExpressVPN, uvidíte, že ponúka užívateľsky prívetivý zážitok, ktorý je pre každého ľahký na vyzdvihnutie a použitie, ale stále obsahuje veľa funkcií. Je to naša obľúbená sieť VPN a osvedčila sa, že si zaslúži túto pozíciu.


Astrill je naopak zameraná na tých, ktorí chcú VPN s maximálnou funkčnosťou. To je však spojené s cenou a ľahkosťou použitia, ako to môžete prečítať v našej recenzii Astrill. 

V tomto článku ich porovnávame, aby sme zistili, ktorá z nich je celkovo lepšia, aj keď osobitným kategóriám budeme venovať osobitnú pozornosť..

Nastavenie boja: ExpressVPN vs Astrill

Rovnako ako v prípade akejkoľvek hospodárskej súťaže je potrebné stanoviť pravidlá, aby sa konkurenti mohli vzájomne angažovať na rovnakom poli. Kombinovali sme niektoré časti, ktoré sa nachádzajú v našom najlepšom článku VPN, aby sme zaistili, že každý bod bude mať približne rovnakú váhu. Trvalo to 9 kôl.

Päť kôl, na ktoré sa zameriame, sú funkcie, ceny, jednoduchosť použitia, rýchlosť a bezpečnosť. V každom kole poskytneme prehľad toho, čo hľadáme, ponoríme sa do výkonnosti každého poskytovateľa v tejto oblasti, urobíme záver a pridelíme body.

1

Vlastnosti

Pokiaľ ide o funkcie VPN, sú niektoré, ktoré sú nevyhnutné, a ďalšie, ktoré sú skôr čerešňou. Tie, ktoré považujeme za povinné pre dobré VPN, sú prepínač zabíjania a schopnosť automatického pripojenia.

Tieto dve funkcie sú pre bezpečnosť kritické a akákoľvek VPN bude bez nich menej bezpečná. Okrem týchto funkcií sú dobre viditeľné aj funkcie, ako napríklad rozdelené tunelovanie a dôveryhodné siete, čo používateľom poskytuje veľkú kontrolu nad tým, ako a kedy sa VPN pripája..

Mnoho sietí VPN nakoniec ponúka nastavenia, ktoré blokujú úniky DNS a umožňujú vám vybrať si z niekoľkých protokolov. Podrobnejšie sa na ne pozrieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“.

ExpressVPN

ExpressVPN je bohatý na funkcie a môže byť ťažké ho poraziť v tejto kategórii, ale ako sme videli v našich zápasoch ExpressVPN verzus CyberGhost, je možné napadnúť vládnuceho kráľa. ExpressVPN skrýva svoju hĺbku funkcií za jednoduchým rozhraním.

Ponúka klientom množstvo zariadení. Zahrnuté sú všetky hlavné platformy, vrátane Windows, MacOS, iOS a Android, ako aj aplikácie pre veci, ako sú PlayStations a Roku, čo uľahčuje ochranu všetkých zariadení vo vašej domácnosti.. 

expressvpn-review-speed-test

Pokiaľ ide o desktopového klienta, existujú nastavenia na automatické spustenie klienta pri spustení počítača a pripojenie bez vstupu používateľa. K dispozícii je tiež prepínač kill, ako aj ľahko použiteľná možnosť rozdeleného tunelovania, ktorá vám umožní vybrať, ktoré programy používajú pripojenie VPN a ktoré používajú nechránené pripojenie.. 

ExpressVPN tiež umožňuje používateľom vybrať si z niekoľkých protokolov, ktorých podrobnejšie rozoberieme v časti „Zabezpečenie a ochrana osobných údajov“. Nakoniec umožňuje používateľom prístup k serverom DNS, čo je pekná funkcia, ktorej sa čoskoro budeme venovať aj podrobnejšie.

Astrill

Aj keď Astrill nepokrýva toľko zariadení ako ExpressVPN, robí slušnú prácu. Ponúka klientov pre Android, iOS, macOS, Windows, Linux a routery. Napriek tomu nemusí klientom ponúkať zariadenia, ako sú PlayStations a streamingové stroje, ale ponúka používateľom spôsob ochrany týchto zariadení pomocou funkcie zdieľania VPN.

Zdieľanie VPN umožňuje Astrill umožniť všetkým zariadeniam vo vašej sieti používať zabezpečené pripojenie VPN k počítaču. To má svoje nevýhody a nie je to také dobré, ako mať špecializované aplikácie na týchto zariadeniach, ale ponúka používateľom dobrý spôsob, ako zaistiť bezpečnosť všetkých svojich zariadení..

Astrill-VPN zdieľanie

Astrill tiež poskytuje používateľom robustnú funkciu rozdeleného tunela, ktorá vám umožňuje filtrovať, ktoré programy používajú pripojenie VPN a konkrétne webové stránky. Astrill navyše ponúka pôsobivé úrovne prispôsobenia prepínača kill, čo vám umožňuje nechať niektoré programy v chode, ale iné zabiť, ak dôjde k strate pripojenia VPN.

Rovnako ako ExpressVPN, Astrill poskytuje používateľom výber protokolov, ale umožňuje vám tiež vybrať si z niekoľkých možností šifrovania. Okrem toho môžete používať servery DNS spoločnosti Astrill alebo nastaviť svoje vlastné DNS. 

Okolo jednej myšlienky

Astrill neponúka špecializovaných klientov pre toľko zariadení, ako je ExpressVPN, ale poskytuje používateľom možnosti, ako tieto zariadenia chrániť. Hoci ExpressVPN v tomto ohľade porazil Astrill, takmer všetko ostatné sa hýbe v jeho prospech.

Má rovnaké funkcie ako ExpressVPN, napríklad rozdelené tunelovanie a súkromné ​​servery DNS, ale dáva užívateľovi väčšiu kontrolu nad tým, ako sú nakonfigurovaní. Nielenže umožňuje používateľom filtrovať podľa programu rozdelené tunelovanie, ale umožňuje im tiež filtrovať svoje pripojenie podľa toho, na aké webové stránky sa chystajú..

Okrem toho ponúka svoje vlastné súkromné ​​servery DNS a umožňuje používateľom nastaviť server DNS, ktorý chcú používať. Celkovo ponúka viac prispôsobenia spôsobu fungovania siete VPN, pričom v prvom kole dosiahol vyššiu úroveň ako ExpressVPN. 

Kolo: Funkcie bod pre Astrill

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

2

cena

Nikto nechce preplatiť nič, a to vrátane siete VPN. Preto pokrývame ceny každej siete VPN. V tejto sekcii sa tiež zameriame na to, aký druh bezplatnej skúšobnej verzie služby VPN ponúka, ak existujú, ako aj na obdobia ich vrátenia a aké spôsoby platby akceptujú..

ExpressVPN 

ExpressVPN je jedným z najdrahších poskytovateľov na trhu, ako vidíte v našom VyprVPN verzus ExpressVPN. Jeho mesačná cena je strmá, ale nie nevyhnutne predražená za to, čo dostanete.

Ak sa zaregistrujete na najdlhšie obdobie (15 mesiacov), získate 50% zľavu v porovnaní s mesačnou lehotou, zatiaľ čo šesťmesačné obdobie ponúka niekoľko dolárov. ExpressVPN má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ale neposkytuje bezplatný plán ani skúšobnú verziu. 

Akceptuje veľa platobných možností vrátane kreditných kariet, PayPal a bitcoínov. Táto možnosť je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú maximalizovať svoju anonymitu online, pretože kryptomena v skutočnosti nezanecháva žiadnu papierovú stopu. ExpressVPN tiež akceptuje takmer tucet ďalších spôsobov platby vrátane Sofort, Mint a UnionPay, čo je oveľa viac ako IPVanish (prečítajte si našu časť ExpressVPN vs IPVanish).

Za cenu vám ExpressVPN ponúka päť spojení s neobmedzenou šírkou pásma a neponúka spôsob, ako zvýšiť toto číslo bez zriadenia druhého účtu.. 

Astrill

Prekvapivo má Astrill dokonca vyššie ceny ako ExpressVPN. Mesačný plán je jedným z najnákladnejších na trhu a rovnako ako v prípade ExpressVPN, pri registrácii na najdlhšiu dobu, v tomto prípade 12 mesiacov, získate 50% zníženie ceny. K dispozícii je tiež šesťmesačný plán, ktorý ponúka mierne zľavy nad mesačnú sadzbu. 

Astrill tiež ponúka niekoľko ďalších doplnkov a inovácií, vrátane VIP plánu, ktorý údajne poskytuje vyššie rýchlosti a dáva vášmu pripojeniu prvoradú prioritu na serveroch VPN. To takmer zdvojnásobuje náklady na mesačný plán.

Existuje aj možnosť získať súkromnú adresu IP a môžete si kúpiť predkonfigurovaný smerovač, ktorý ľahko chráni všetky domáce zariadenia. Na rozdiel od ExpressVPN, Astrill neobmedzuje vaše pripojenia a okrem toho, že vám umožňuje používať toľko zariadení, koľko chcete, vám poskytuje neobmedzenú šírku pásma.

Ponúka používateľom bezplatnú týždennú skúšobnú verziu, ktorá je príjemná na získanie pocitu za službu pred zaplatením, nie je to však také veľkorysé, ako ponúkať bezplatný plán VPN. Bezplatná skúšobná verzia je však jediná šanca, že sa rozhodnete. Všetky predaje sú konečné.

Astrill pokrýva hlavné spôsoby platby vrátane kreditnej karty, PayPal a bitcoínu. Rovnako ako ExpressVPN akceptuje aj metódy ako UnionPay a Alipay.

Druhé myšlienky

Aj keď Astrill ponúka týždennú bezplatnú skúšobnú verziu, bolo by lepšie vidieť záruku vrátenia peňazí, napríklad 30-dňovú politiku ExpressVPN. Obaja poskytovatelia akceptujú bitcoíny, čo je skvelé pre bezpečnosť.

Nakoniec, aj keď ani jeden poskytovateľ nie je taký cenovo dostupný, ako povedzme, spoločnosť NordVPN, o ktorej sa môžete dozvedieť v našej recenzii spoločnosti NordVPN, spoločnosť Astrill berie svoje ceny do krajnosti. Už tak vysoké ceny sa s doplnkami ešte zhoršujú, čo z neho robí jednu z najdrahších sietí VPN na trhu, čo znamená, že tento bod pôjde do ExpressVPN (prečítajte si naše porovnanie ExpressVPN vs NordVPN).

Kolo: Cena bodu za ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

3

Jednoduchosť použitia

Zdá sa, že každá sieť VPN má svoj vlastný pohľad na to, ako ponúknuť vizuálne príťažlivý a ľahko použiteľný softvér, pričom ho stále udržiava nabitý funkciami. V tomto kole sa pozrieme na to, ako každý z našich konkurentov pristupuje k problému.

Posúdime, ako vyzerá každý klient a aké ľahké je jeho používanie. Každú webovú stránku tiež krátko navštívime, aby sme sa ubezpečili, že je ľahké sa dostať na miesto, kde musíte byť. Poskytovateľ, ktorý celkovo ponúka lepšiu používateľskú skúsenosť, získa bod za toto kolo. 

ExpressVPN

ExpressVPN robí vynikajúcu prácu pri vyvažovaní funkcií s čistým a elegantne vyzerajúcim klientom. Keď otvoríte aplikáciu, zobrazí sa vám minimalistická obrazovka, ktorá má v strede veľké tlačidlo napájania, ktoré spája a odpojuje sieť VPN..

expressvpn-review-server-navigation

Nižšie je text, ktorý označuje, či ste pripojení, a pod ním je rámček, na ktorom sa zobrazuje tunel. Zoznam serverov je usporiadaný a ľahko sa prehľadáva. Je užitočná vyhľadávacia funkcia pre zoznam serverov a možnosť zoradiť podľa kontinentu. 

Táto časť klienta je všetko, čo väčšina ľudí bude potrebovať a predstavuje najdôležitejšie súčasti VPN efektívnejšie. Kliknutím na tri riadky v ľavom hornom rohu obrazovky môžete otvoriť ponuky, ktoré sú tiež dobre rozložené.

Ponuky nastavení sú ľahko navigovateľné a znenie poskytuje jasný opis toho, čo každé nastavenie robí. Pokiaľ ide o web, ide o štandardný formát webových stránok VPN. Existuje niekoľko červených tlačidiel, ktoré vám pomôžu začať s nákupom a založenie účtu je jednoduché.

Astrill

Webová stránka spoločnosti Astrill má podobné celkové usporiadanie ako webová stránka ExpressVPN. Najatraktívnejšími prvkami webovej stránky sú tlačidlá, ktoré vás prevedú prípravou na bezplatnú skúšobnú verziu. Po skončení skúšobnej doby a ľahkého získania súborov na stiahnutie je ľahké zistiť, kde si môžete nastaviť platený účet.

Po nastavení klienta na počítači si všimnete, že je malý. Ide o tretinu veľkosti klienta ExpressVPN a má menej rafinované rozloženie a vzhľad.

Astrill-Interface

V hornej časti je obrovský prepínač, ktorý zaberá asi polovicu malého okna a umožňuje vám pripojenie alebo odpojenie VPN. Nižšie je rozbaľovacia ponuka, ktorá zobrazuje vybratú krajinu a umožňuje vám vybrať si, kam sa chcete pripojiť. K dispozícii je tiež graf, ktorý zobrazuje rýchlosť pripojenia VPN na prvej obrazovke.

Aj keď existuje zoznam funkcií pre vyhľadávanie na zozname serverov, Astrill nie je dobre prehľadný na prehliadanie ako ExpressVPN a nakoniec sa cíti stiesnený kvôli malej veľkosti klienta. Vpravo hore je rozbaľovacia ponuka na výber protokolu a v ľavom hornom rohu je trojriadková ikona, ktorá otvára ponuky..

Ponuky nastavení v Astrille nie sú celkom elegantne usporiadané ako v ExpressVPN a hľadanie toho, čo v nich hľadáte, môže byť otázkou pokusu a omylu, kým sa nezaoberáte miestom, kam sa má pamätať všetko.

Hoci Astrill obsahuje veľa robustných funkcií, robí to za cenu. Je to cena a navrhnutá ako VPN pre výkonných používateľov, ktorí chcú podrobnú kontrolu nad tým, ako ich VPN funguje a ako sa správa, aj keď to prináša menej príjemné prostredie pre používateľov..

Okrúhle tri myšlienky

ExpressVPN má veľmi elegantného klienta, ktorý vyzerá pekne a funguje rovnako dobre. Dosahuje skvelú rovnováhu medzi ponúkaním bezdrôtovej siete VPN pre tých, ktorí chcú veci jednoducho nastaviť, a poskytovaním možnosti používateľom veľa možností konfigurácie..

Astrill na druhej strane ponúka zážitok veľmi bohatý na funkcie, ktorý je zameraný na tých, ktorí chcú zo svojej VPN vyťažiť maximum. Rozhranie je menšie a ponuky sú preplnené. Chýba mu veľa poľských výrazov, ktoré má ExpressVPN, čo znamená, že tu ide o bod ExpressVPN.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

4

rýchlosť

Rovnako ako všetky sekcie v našich zápasoch, rýchlosť je základným kameňom akejkoľvek dobrej VPN. Bez slušných rýchlostí sa budú VPN cítiť pomaly a nereagujú, zatiaľ čo VPN s dobrými rýchlosťami uľahčia a spríjemnia prehliadanie a streamovanie webu.. 

Aby sme zachovali spravodlivosť, nastavili sme každú z VPN, ktoré skúmame, aby používali rovnaký protokol, OpenVPN a rovnaké šifrovanie, 256-bitový AES. Testovali sme tiež tých istých päť miest a potom sme porovnali rýchlosti, ktoré sme videli na papieri. 

ExpressVPN 

ExpressVPN je najkonzistentnejšia VPN, ktorú sme testovali, pokiaľ ide o rýchlosti z jedného miesta na druhé.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9161,8310.22
Inteligentné umiestnenie – mesto Kansas44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapore24485.472.98
Japonsko163100,824,84

Čas pingov sa z jedného servera na druhý zvýšil, to je však nevyhnutné. Latencia nebola nikdy dosť vysoká, aby bola zlá pre prekonanú vzdialenosť. ExpressVPN často vyžaduje určitý čas na nadviazanie spojenia, niekedy aj 10 sekúnd alebo viac. 

Po nadviazaní spojenia to funguje dobre. Mnohokrát sme mali zapnutú sieť VPN a ani sme si toho nevšimli, pretože webové stránky a dokonca aj videá sa načítajú bez viditeľných oneskorení..

V našom testovaní bol každý server spoľahlivo rýchly a ponúkol pekný výkon. Nikdy sme nemali webovú stránku, ktorá by sa načítala dlho, alebo sme nemali videopamäť, a to ani pri vysokých rozlíšeniach. ExpressVPN rutinne patrí k najvyšším z našich najrýchlejších zoznamov VPN az dobrého dôvodu. 

Astrill

Astrill rýchlo nadviazala spojenie a nikdy nám nedala problémy z hľadiska spoľahlivosti. Časy pingov boli tiež nízke, čo mu poskytovalo solídny potenciál ako VPN na hranie.

To znamená, že výkon z jedného miesta na druhé bol neistý. Brazílske a japonské servery sa vrátili omnoho pomalšie ako niektoré miesta, ktorým je zvyčajne venovaná väčšia pozornosť, napríklad v USA a Veľkej Británii.

Miesto: Ping (ms): Stiahnuť (Mbps): Nahrať (Mbps):
nechránený984.4311.50
Los Angeles, CA6565,9510.30
Spojene kralovstvo11373,307,70
Rusko16192.106,91
Japonsko30597,442,83
Irán50637,421.49

Celkovo boli trvalé rýchlosti sťahovania a nahrávania stabilné, ale pomalé servery strácajú Astrill veľké body, pokiaľ ide o spoľahlivé rýchlosti. Aj napriek tomu bolo prehliadanie spoľahlivé a iba pomalšia polovica sekundy sa prejavila na serveroch, ktoré boli pomalšie.. 

Videá sa načítali dobre a keď sa video začalo prehrávať, nikdy sa nevyskytol problém s ukladaním do vyrovnávacej pamäte, a to ani pri streamovaní rýchlosťou 1080p a 60 snímok za sekundu. 

Kolo štyri myšlienky

Aj keď Astrill dokáže rýchlo nadviazať stabilné spojenie a má krátke pingové časy, nie je to tak konzistentné medzi servermi ako ExpressVPN. ExpressVPN má porovnateľné časy ping, ale športuje rýchlejšie a spoľahlivejšie rýchlosti na všetkých svojich miestach po celom svete. 

Navyše, keď došlo na prehliadanie, pingova výhoda nebola pre Astrill zrejmá. V skutočnosti bolo načítanie webových stránok a videí pomalšie. Z tohto dôvodu ExpressVPN považuje miesto za rýchlosť. 

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

5

Bezpečnosť a súkromie

Nakoniec sa pozrieme na hlavný dôvod, prečo veľa ľudí získava VPN: bezpečnosť a súkromie. Analyzujeme zabezpečenie, ktoré ponúka každá sieť VPN, pričom sa zameriame na dostupné protokoly a typy šifrovania, ako aj na testovanie únikov DNS.. 

V každej politike ochrany osobných údajov prejdeme aj jemným hrebeňom, aby sme zistili, aké informácie VPN zhromažďujú.

ExpressVPN 

ExpressVPN umožňuje používateľom vybrať si z niekoľkých bežných protokolov vrátane OpenVPN, L2TP a PPTP. Z tých, ktoré hľadáme a odporúčame používať, je OpenVPN, pretože ide o bezpečný protokol s otvoreným zdrojom, ktorý ponúka solídny výkon.. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o protokoloch, pozrite si naše rozdelenie protokolov VPN. 

Pokiaľ ide o šifrovanie, ExpressVPN vám nedáva možnosti, ale skôr uzamyká používateľov do AES-256. Je prakticky nemožné sa zlomiť ani so superpočítačom. Kombinácia OpenVPN a 256-bitového AES je najlepším prípadom bezpečnosti. 

V pripojení ExpressVPN sa nepodarilo nájsť úniky DNS, čo ďalej potvrdzuje bezpečnú povahu protokolu a šifrovania. 

Pokiaľ ide o zásady ochrany osobných údajov, ExpressVPN patrí k najlepším na trhu. Aj keď to nie je najstručnejšie alebo najjednoduchšie interpretovateľné, ako sme videli, ponúka dobrú úroveň ochrany používateľov. ExpressVPN nezhromažďuje informácie týkajúce sa používania jeho VPN, vrátane otázok DNS, histórie prehliadania alebo dátového obsahu.

Okrem toho má sídlo na Britských Panenských ostrovoch, ktoré majú niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete a ďalej zabezpečujú ochranu osobných údajov používateľov.. 

Astrill

Astrill ponúka veľa možností pre protokoly a šifrovanie, od štandardov, ako je OpenVPN, až po vlastné možnosti, vrátane StealthVPN a OpenWeb. Aj keď je pekné mať špecializované možnosti, ako sme už spomínali, OpenVPN a AES 256-bit sú to, čo hľadáme, a Astrill im ponúka.

Zistili sme, že Astrill je bez únikov DNS a iných druhov únikov údajov. 

Pokiaľ ide o zásady ochrany osobných údajov, Astrill však začína zaostávať. Hoci neuchováva identifikačné informácie týkajúce sa používania jej VPN, uchováva krátkodobé denníky, ktoré obsahujú dosť informácií.

Zaznamenané informácie pozostávajú z údajov z posledných 20 spojení vrátane krajiny, ku ktorej je pripojená, trvania pripojenia a použitého zariadenia. Tieto informácie sa používajú na poskytovanie služieb VPN a na zabezpečenie toho, že veci fungujú dobre, a bolo by ťažké spojiť ich s používateľom, ale stále sú to informácie, ktoré sa zaznamenávajú a uchovávajú, aj keď iba na krátky čas.

Kolo päť myšlienok

Obe VPN ponúkajú možnosti, pokiaľ ide o protokoly, vrátane toho, čo považujeme za zlatý štandard, ktorý je OpenVPN spárovaný s 256-bitovým šifrovaním AES. Počas testovania sa obom poskytovateľom nevyskytli úniky DNS a IP adries.

ExpressVPN však vo svojej politike ochrany osobných údajov ponúka omnoho viac anonymity a súkromia ako Astrill. Astrill zaznamenáva značné množstvo údajov o pripojeniach používateľov, keď sa používa jeho VPN, čo ho stráca v poslednom kole a odovzdáva miesto ExpressVPN.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre ExpressVPN

Logo ExpressVPN
Logo Astrill

6

Záverečné myšlienky

Aj keď Astrill dokázala zaujať čoskoro náskok so svojím bodom v časti „Funkcie“, ktoré sa nakoniec stalo jeho jediným bodom, pričom konečné skóre bolo 4: 1 v prospech ExpressVPN..

Víťaz: ExpressVPN

ExpressVPN ponúka solídne funkcie, aj keď to úplne nezodpovedá zážitkom skúseného používateľa, ktorý ponúka Astrill. Vyniká svojím užívateľsky príjemným dizajnom, porovnateľne spravodlivými cenami, spoľahlivými rýchlosťami a vynikajúcou ochranou súkromia a bezpečnosti.

Ak máte skúsenosti s ExpressVPN alebo Astrill, radi by sme sa dozvedeli, ako sa porovnáva s našimi v komentároch nižšie. Prezrite si aj našu časť ExpressVPN verzus PIA. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map