Domov Bitdefender verzus Sophos: Bitka vírusových vírusov v roku 2020

Je dôležité investovať do najlepšieho antivírusového softvéru na trhu. Bitdefender je na vrchole nášho zoznamu odporúčaní pre hĺbku funkcií a ochranu, ktorú ponúka. Spoločnosť Sophos má vlastného konkurenta spoločnosti Bitdefender, domovskej stránky Sophos, o ktorej sme v minulosti mali zmiešané názory.


Tieto dva antivírusy podrobíme skúške porovnaním porovnania medzi hlavami Sophos Home a Bitdefender. Nemôžeme pokryť všetko, takže sa pozrite na našu samostatnú kontrolu bitdefenderu a recenziu Sophos Home a získajte úplný obraz o oboch.

Nastavenie boja: Sophos vs Bitdefender

Aby sme sa uistili, že za svoje peniaze získavate hodnotu, budeme testovať Bitdefender a Sophos Home v piatich kolách..

Naše porovnanie sa bude vzťahovať na vlastnosti, ceny, užívateľskú prívetivosť, ochranu a služby zákazníkom. Za každé kolo vyhlásime víťaza a túto službu udelíme bodom. Po každej sekcii vysvetlíme svoje zdôvodnenie rýchlym zaokrúhlením.

Celkový víťaz bude prvý, kto dosiahne celkovo tri alebo viac bodov. Na konci urobíme rýchlu rekapituláciu našich záverečných myšlienok. Na naše rozhodnutie použijeme náš najlepší úsudok spolu s dôkazmi, ale ak nesúhlasíte, zanechajte prosím komentár..

1

Vlastnosti

Existuje dobrý antivírusový program, ktorý vás chráni pred vírusmi. Novšie a škodlivejšie hrozby, ako je ransomware, vás môžu vystaviť riziku a musíte veriť, že váš antivírus má správne funkcie na ochranu pred najhoršími z nich.

Aby sme vám pomohli pri roztriedení marketingu, porovnáme funkcie ponúkané v Bitdefender a Sophos Home.

BitDefender

Aj keď Bitdefender umožňuje platiť za určité funkcie, väčšina z nich je štandardom vo všetkých svojich produktových plánoch. Niektoré antivírusy sú „len“ antivírusy, ale Bitdefender sa snaží byť pre vaše zariadenia širšou sadou zabezpečenia.

Dokonca aj jeho spodný plán, Antivirus Plus, obsahuje viac ako typický antivírus, najmä ak ho porovnávate s inými „základnými“ antivírusovými možnosťami, ako je napríklad Trend Micro Antivirus + (pozri našu recenziu na Trend Micro Antivirus)..

BitDefender-Vlastnosti

Ochrana pred škodlivým softvérom je stále stredobodom pozornosti a vo všetkých balíkoch je zahrnutá ochrana viacerých vrstiev. Ochrana, ktorú ponúka Bitdefender, ignoruje žargón, je vysoko kvalitná, o čom sa neskôr dozvieme viac.

Súčasťou sú aj nástroje na filtrovanie webu a sieťový skener – oba navrhnuté tak, aby blokovali hrozby zvonka vašej siete – spolu so skenerom zraniteľnosti softvéru. Sieťový firewall prispieva k tejto obrane pre zákazníkov Bitdefender Internet Security a Total Security.

Jednou z vysoko uznávaných funkcií Bitdefenderu je izolovaný webový prehliadač Bitdefender Safepay, ktorý vám pomáha zaistiť bezpečnosť na webe. Vďaka klávesnici na obrazovke vám umožní bezpečne prihlásiť sa na svoje obľúbené nákupné stránky a platiť bez toho, aby boli vaše citlivé údaje zachytené..

Súčasťou služby Safepay je vlastná služba VPN spoločnosti Bitdefender, ktorá vás chráni v otvorených sieťach WiFi. Dodáva sa s denným limitom 200 MB, takže aj keď budete môcť šifrovať základné prehliadanie webu, nebudete môcť preháňať veci..

Najlepší poskytovatelia VPN nemajú žiadne dátové limity a oveľa väčší výber, takže môžete radšej použiť Bitdefender s VPN službou ako ExpressVPN (pozrite si našu recenziu ExpressVPN).

Aby ste ešte viac posilnili svoju webovú ochranu, Bitdefender obsahuje manažéra hesiel a doplnky na filtrovanie webu. Správca hesiel nie je náhradou za Dashlane, ale je dobré začať s ním (pozrite si našu Dashlane kontrolu).

Ochrana proti krádeži, sledovanie a ochrana proti špehovaniu (s blokovaním webovej kamery a mikrofónu), spolu s ochranou vašich súborov, vám pomôžu ďalej vás pokryť. Zoznam funkcií nástroja Bitdefender je rozsiahly, pretože sa snaží vyrezať obrázok ako jedinú ochranu, ktorú by ste mohli potrebovať.

Domov Sophos

Zákazníci Sophos Home dostávajú veľa bez toho, aby museli platiť dolár. Spolu s antivírusovou ochranou zahŕňa bezplatný plán Sophos aj monitorovanie webu a rodičovskú kontrolu, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre rodičov..

Sophos-home-Vlastnosti

Vypožičiava si tiež funkcie zo svojej obchodnej línie s nástrojmi vzdialenej správy, ktoré vám pomôžu sledovať bezpečnosť a ochranu viacerých zariadení. Táto služba sa ponúka s očakávaním, že po usadení inovujete, aby ste získali viac funkcií.

S ohľadom na to sú najlepšie funkcie pre platiacich zákazníkov. Sophos je ďalšia bezpečnostná spoločnosť, ktorá verí, že prevencia je najlepšou ochranou a ponúka ochranu na ochranu vášho zariadenia pred monitorovaním videa alebo zaznamenaním keyloggingu.. 

Zariadenia USB sa kontrolujú a každé zariadenie vyžaduje výslovný súhlas používateľa predtým, ako bude mať prístup k vášmu počítaču. Toto sa opäť javí ako ďalší prechod zo zamerania spoločnosti Sophos na ochranu podnikania, pretože by sme očakávali, že dôverujete väčšine svojich vlastných zariadení USB, ale nesťažujeme sa..

Bitdefender má Safepay, ale neexistuje samostatný prehliadač od spoločnosti Sophos. Existuje však „banková ochrana“, ktorá počas bankovníctva online sleduje a blokuje podozrivý malware. Nie je jasné, či sa to líši od štandardnej ochrany Sophos Home.

Zahrnuté je však filtrovanie webu, ktoré by malo zablokovať prístup k podozrivým phishingom alebo iným napadnutým webom. To by malo pomôcť zlepšiť vašu online bezpečnosť.

Jednou z veľkých oblastí ochrany, ktorú Sophos chce presadzovať, je jej ochrana ransomware. Tým sa monitoruje a zastaví akýkoľvek podozrivý prístup k vašim najdôležitejším súborom a zložkám a obnoví sa, ak dôjde k poškodeniu.

Okolo jednej myšlienky

Extra funkcie znamenajú mimoriadnu ochranu a Bitdefender je v tomto ohľade ďaleko pred mnohými svojimi konkurentmi. Sophos Home sa snaží ťažko konkurovať, ale mnohé z jeho funkcií sú dosť štandardné. 

O Sophose nie je nič vynikajúce, zatiaľ čo Bitdefender má veľa, od izolovaného prehľadávania po ochranu proti krádeži, vďaka čomu je Bitdefender víťazom tohto kola..

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Sophos

2

cena

Pokiaľ sa nerozhodnete pre jednu z najlepších možností antivírusového softvéru na trhu, musíte zaplatiť. Investovanie do antivírusu vám poskytne lepšiu ochranu, ale pokiaľ to nie je hodnota za peniaze, nemá zmysel platiť.

Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či sú Bitdefender a Sophos Home cenovo dostupnými možnosťami, pozrieme sa na cenové plány oboch antivírusov..

BitDefender

Bitdefender vďaka novým značným zľavám pri registrácii dobre oslovuje nových zákazníkov. V rámci štyroch produktových plánov spoločnosti Bitdefender sú k dispozícii zľavy až 50 percent.

Každý zo štyroch plánov Bitdefenderu má rôzne ceny, pričom zákazník môže zmeniť dĺžku pokrytia z jedného na tri roky alebo podľa počtu zariadení.

Najlacnejší plán, Antivirus Plus, je tiež plán s najmenšími zahrnutými funkciami. Ako sa dalo očakávať, prichádza s jadrovou ochranou bitdefenderu pred škodlivým softvérom, ale sú tu nejaké ďalšie bonusy, napríklad firewall, ktorý blokuje počítačové útoky..

Antivirus Plus je určený pre počítače s operačným systémom Windows, ale ak máte doma pripojenie k spoločnosti Microsoft, môžete zmeniť svoje pokrytie pomocou plánov, ktoré môžu pokrývať jedno až 10 zariadení..

Väčšina používateľov bude chcieť preskočiť Antivirus Plus a ísť priamo na Bitdefender Internet Security, ktorý obsahuje väčšinu funkcií Bitdefenderu. Rovnako ako antivírusový program Plus, aj systém Windows je v porovnaní s lacnejšou alternatívou lacnejší len o približne 5 dolárov..

Internet Security sa zameriava na ochranu súkromia, blokovanie webovej kamery a mikrofónu, šifrovanie súborov a rodičovské bloky na ochranu mladých rodín. Aj keď je možnosť troch zariadení jediným programom so zľavou, môžete chrániť aj jedno, päť a desať zariadení.

Za ďalších 10 dolárov ročne získate ochranu mobilných zariadení, ktorú odporúčame ako jeden z najlepších antivírusov pre Android so systémom Bitdefender Total Security, ktorý pokrýva päť alebo 10 zariadení. Získate tiež ochranu proti krádeži spolu s nástrojmi, ktoré vám pomôžu zrýchliť váš počítač, ako aj ochranou Mac.

Ak máte veľkú rodinu, musíte sa pozrieť na rodinné balíčky Bitdefender. Dodáva sa s pokrytím pre 15 zariadení, spolu so všetkou ochranou, ktorú ponúka Total Security, za 60 dolárov so zľavou.

Domov Sophos

V porovnaní s bitdefenderom sú plány spoločnosti Sophos ľahko zrozumiteľné. Sú rozdelené do dvoch kategórií: zadarmo a platené.

Funkcie pre zákazníkov Mac a Windows sa líšia, ale cenové plány sú rovnaké. Bezplatný plán ponúka detekciu škodlivého softvéru a hrozieb AI, vzdialenú správu a filtrovanie webu na blokovanie škodlivých webových stránok.

S bezplatným programom máte možnosť zaistiť a prepojiť tri zariadenia (Mac alebo Windows) so svojím účtom. Bezplatní zákazníci tiež získajú bezplatnú skúšobnú verziu Sophos Home Premium po dobu 30 dní, ktorá sa po uplynutí platnosti vráti k bezplatnému plánu.

Sophos Home Premium stojí 50 dolárov ročne, s pokrytím pre 10 zariadení. Skromné ​​funkcie zahrnuté do bezplatného plánu sa inovujú, navyše blokujú škodlivý softvér a šifrovanie disku, aby blokovali ransomware, ako aj zvýšenú ochranu webu s cieľom blokovať phishing a ďalšie nebezpečné webové stránky..

Sophos Home Premium tiež ponúka možnosti blokovania súkromia na ochranu vašej webovej kamery, obrazovky a klávesnice pred prihlásením. Prémia prichádza aj so zákazníckou podporou počas pracovných dní v pracovné dni.

Druhé myšlienky

Cenové plány spoločnosti Bitdefender sú pre trh približne priemerné, ale vďaka veľkým zľavám pre nových zákazníkov je táto služba oveľa konkurencieschopnejšia, najmä s mnohými funkciami..

Jednoduchý poplatok Sophos Home 50 dolárov však nemožno ignorovať. Aj keď existuje menej funkcií, cenový plán je ťažké ignorovať. S toľkými výhodami na oboch stranách je toto kolo remíza.

Kolo: Cena Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Sophos

3

Užívateľská prívetivosť

S toľkými funkciami a možnosťami, ktoré sa dajú riešiť, sú najlepšie antivírusy tie, ktoré sa ľahko používajú pre profesionálov aj začiatočníkov..

Zrozumiteľnosť pre používateľov je rozhodujúca, preto sa zaoberáme tým, aké ľahké je nainštalovať a používať Bitdefender aj Sophos Home..

BitDefender

Jednoduchá inštalácia bitdefenderu nevyžaduje veľa úsilia, aby ste sa prebrali od začiatku do konca, a mali by byť dokončené do 10 minút. Klient Bitdefender je moderný a prehľadne usporiadaný s bočným panelom, ktorý vám umožňuje ľahký prístup k funkciám a ďalším nastaveniam.

BitDefender-Client

Počiatočný panel vám uľahčí prístup k bežným funkciám, napríklad k rýchlemu skenovaniu. Táto oblasť môže byť prispôsobená tak, aby pridávala ďalšie funkcie, ktoré môžete pravidelne používať, napríklad Safepay.

Bočný panel umožňuje prístup k ďalším funkciám pomocou ponúk na ochranu osobných údajov a ochranu. Sekcia „ochrana“ vám napríklad poskytuje rýchly prístup k skeneru zraniteľnosti brány firewall a softvéru.

Ak potrebujete ďalšiu podporu, Bitdefender sa pokúša upozorniť na lepšie bezpečnostné návyky pomocou upozornení na paneli úloh. Napríklad Bitdefender vás upozorní, aby ste používali Safepay, keď vstúpite na určité nákupné stránky.

Bitdefender tiež ponúka užívateľské profily na prispôsobenie nastavení Bitdefenderu v určitých prostrediach. Môžete si napríklad želať, aby sa výstrahy na paneli úloh spoločnosti Bitdefender stlmili počas hrania hier, alebo aby ste prísnejšie pravidlá brány firewall používali v otvorenej sieti Wi-Fi..

Oblasť „Nastavenia“, ktorá je prístupná z bočného menu, sa dá používať jasne a nad každou oblasťou sú dostupné ďalšie tipy na podporu vysvetlenia neobvyklých nastavení..

Jednoduché používanie je spojené s voľbou užívateľa v rámci celkového používateľského prostredia Bitdefenderu. Klient Bitdefender je takmer bezkonkurenčný, pričom iba špičkoví poskytovatelia, ako je Avira, sa ukázali ako užívateľsky prívetiví (pozri našu recenziu v Avire)..

Domov Sophos

Inštalácia Sophos Home je jednoduchá a vyžaduje si len malú interakciu od používateľa. Po dokončení začne Sophos Home úvodnú kontrolu vášho počítača.

Sophos-Home-Client

Sophos Home má čisté a jednoduché rozhranie, jedno z najjednoduchších, aké sme kedy videli. Nemalo by to vystrašiť nových používateľov, máme však niekoľko sťažností.

Rozlíšenie textu v klientovi je zlé a na niektorých miestach je ťažké prečítať ho, najmä popisy pod hlavnými tlačidlami. Ak máte slabý zrak, znevýhodnilo by vás to. Sophos Home sa však od nášho hlavného preskúmania vo všeobecnosti vylepšil v dizajne. 

Klient má viac možností pre používateľov, ale väčšina zmien je hlboká. Sophos Home môže stále vykonať iba hĺbkové skenovanie hlavnej systémovej jednotky. Skenovanie jednotlivých súborov alebo priečinkov je možné, musíte to však urobiť v Prieskumníkovi systému Windows a používateľom to v žiadnom okamihu nebude jasné..

Iba tlačidlo „skenovať počítač“ robí v klientovi čokoľvek. Zvyšok sú odkazy na nástroj na správu webu Sophos, ktorý sa otvorí v prehliadači.

Sophos-home-Site-Nastavenia

Online rozhranie, rovnako ako hlavný klient, je zrejmé, že sa používa s moderným rozhraním. 

Na stránke s webovými nastaveniami môžete zakázať alebo povoliť niektoré funkcie, ktoré sa načítajú, ako aj pridávajú ďalšie zariadenia Sophos Home. Nie je to mätúce a väčšina funkcií obsahuje stručné a užitočné vysvetlenie. 

Skutočne inovatívne antivírusy sú zriedkavé a cloudové riešenia, ako je Webroot SecureAnywhere, sa najviac sústredia na našu myseľ (pozrite si prehľad Webroot SecureAnywhere). Je dobré, že Sophos Home ponúka so svojím online rozhraním niečo iné, ale pre nových používateľov to môže byť mätúce.

Okrúhle tri myšlienky

Bitdefender je jedným z najlepších antivírusov, ktoré sa majú použiť, čo ukazuje, že inovácia nemusí brať z komfortu používateľov. 

Sophos Home dokazuje to isté, ale nie dobrým spôsobom. Zmeny v klientovi spôsobili, že jeho čítanie bolo zlé, a presunutím väčšiny (obmedzenej) konfigurácie online sú používatelia bez stabilného internetového pripojenia v nevýhode..

Zaokrúhlené na bod užívateľskej prívetivosti pre antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Sophos

4

ochrana

Pri hľadaní antivírusového softvéru záleží predovšetkým na jednej: ochrane. Ak vás antivírus nedokáže ochrániť, ste v ohrození.

Aby sme vám poskytli pokoj, používame zistenia z troch nezávislých bezpečnostných laboratórií na posúdenie kvality ochrany pred domami Bitdefender a Sophos.. 

BitDefender

Naše prvé laboratórium, AV-Test, oznámilo silné zistenia do júla až augusta. 2019 testov. Bitdefender získal plné známky so 6 zo 6 za ochranu a výkon systému. Jeho skóre ochrany bolo takmer 100% účinné, s iba 0,05% poklesom v auguste.

BitDefender-AVTest-June19

V spoločnosti AV Comparatives pokračoval Bitdefender v tejto výnimočnej téme s 99,9-percentnou úspešnosťou. Z celkového počtu 752 vzoriek škodlivého softvéru bolo zablokovaných 751 používateľov, čo získalo najvyššie ocenenie Advanced + v kategórii AV Comparatives.

Bitdefender tiež získal rovnaké ocenenie počas testu výkonnosti spoločnosti AV Comparatives v apríli 2019, ktorý sa zhoduje s bitmi Bitdefender verzus Sophos Home: Virová antivírusová bitka v roku 2020 (pozri porovnanie Bitdefender verzus Kaspersky, ako aj našu samostatnú kontrolu programu Kaspersky Anti-Virus)..

Testovanie škodlivého softvéru MRG-Effitas Q2 2019 neprinieslo žiadne prekvapenia. Z 398 vzoriek bolo všetkých 398 Bitdefenderom počas testov blokovaných. Týmto sa Bitdefender dostal do rovnakej kategórie ako Bitdefender vs Sophos Home: Vírusová antivírusová bitka v roku 2020 (pozri našu recenziu antivírusu F-Secure)..

Domov Sophos

Sophos dokázal v júli až auguste prekonať skóre AV-Testov spoločnosti Bitdefender s dokonalým 100 percentným skóre. 2019. Bolo to však z testovania obchodného produktu spoločnosti Sophos, Endpoint Security. Sophos Home nebol testovaný, ale jeho ochrana bude pravdepodobne rovnaká.

Hoci Sophos dosiahol 6 z 6 v oblasti ochrany, skóre bolo horšie z hľadiska výkonu s 5,5 v dôsledku pomalšej výkonnosti oproti priemeru v priemysle.

Sophos-Home-AVTest-August2019

AV-Comparatives netestoval Sophos Home od novembra 2016. Bohužiaľ, Sophos mal počas tohto testu znepokojivo nízku mieru úspešnosti antivírusu 96 percent, pričom 70 zlyhaní z 1 868 vzoriek.

MRG-Effitas testoval aj Sophos, ale iba ochranu podnikania, ktorú ponúka. Testovanie Q2 2019 ukázalo 100-percentnú úspešnosť, pričom 94,52% bolo zablokovaných okamžite a ďalších 5,48% bolo zablokovaných v dôsledku sofistikovaných testov správania sa malwaru..

Dôkladnejšie testy ochrany Sophosu sme vykonali aj v našej predchádzajúcej recenzii Sophos Home.

Kolo štyri myšlienky

Bitdefender ponúka zlatú štandardnú ochranu, ktorú dokáže porovnávať len veľmi málo antivírusov, s takmer dokonalým skóre na celej ploche.

Spoločnosť Sophos, so zameraním na ochranu podnikov, má k dispozícii obmedzenejšie skóre testovania. Aké skóre je k dispozícii, ukazuje zmiešané výsledky, aj keď skóre je v posledných testoch väčšinou vysoké. Ochrana bitdefenderu sa však ukázala byť konzistentnejšou.

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Sophos

5

podpora

Dobrá podpora zákazníkov nie je len dobrý obchod. V prípade poskytovateľov antivírusových programov musia zákazníci veriť, že môžu volať alebo posielať správy o pomoci, keď čelia problému, ktorý nedokážu sami vyriešiť..

V záverečnej časti sa zameriame na zákaznícku podporu, ktorú zákazníkom ponúkajú Bitdefender aj Sophos.

BitDefender

Bitdefender, globálna spoločnosť s metódami globálnej podpory, má širokú škálu podporných metód pre zákazníkov bez ohľadu na ich krajinu alebo jazyk. Ak chcete začať, Bitdefender ponúka Bitdefender vs Sophos Home: Virová antivírusová bitka v roku 2020 na rôznych kontinentoch.

BitDefender-Site-Support

Telefonickú podporu dopĺňa podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. Ak vaša podpora nie je naliehavá, môžete uverejniť otázky na fóre komunity, na ktoré zákazníci a pracovníci spoločnosti Bitdefender odpovedia do niekoľkých hodín..

Fórum je aktívne a má samostatné sekcie pre rôzne produkty Bitdefender, ako aj jazykovo špecifické fóra pre neanglických zákazníkov.

K dispozícii je tiež informačná základňa s jednoduchými príručkami, ktoré vysvetľujú, ako vykonávať určité úlohy alebo riešiť bežné problémy. Niektorí sprievodcovia prichádzajú s podporou videa, zatiaľ čo väčšina ponúka obrázky, ktoré vám pomôžu vysvetliť kroky.

Domov Sophos

Prémioví zákazníci môžu kontaktovať Sophos so žiadosťou o pomoc počas úradných hodín, od 8:00 do 20:00. EST, od pondelka do piatka. Na celom svete sú k dispozícii regionálne a medzinárodné bitdefender verzus Sophos Home: Vírusová antivírusová bitka v roku 2020 spolu s podporou živého chatu a lístkov..

Sophos-Home-Site-Support

Aj keď Sophos ponúka veľa bezplatných zákazníkov, podpora nie je jedným z nich. Po uplynutí bezplatnej skúšobnej verzie Sophos Premium bezplatní používatelia Sophos Home nemajú oficiálnu podporu nad rámec vedomostnej základne Sophos, ktorá obsahuje návody na inštaláciu a používanie softvéru..

Články sú podrobné a jasné, ale nejdú nad rámec jednoduchých tém. Ak potrebujete pomoc s čímkoľvek zložitým, budete sa musieť obrátiť priamo na Sophos.

K dispozícii je tiež oficiálny účet podpory Twitter, kde zákazníci môžu tweetovať otázky a žiadosti o pomoc.

Kolo päť myšlienok

Zákazníci Bitdefenderu a Sophosu dostávajú kvalitnú podporu. Obaja ponúkajú telefonickú a chatovú podporu, spolu s informačnou základňou, ktorú si zákazníci môžu prezrieť. 

Ponuka bitdefenderu je však o niečo silnejšia, s podporou 24/7, lepšou informačnou základňou a komunitným fórom, kde si zákazníci môžu klásť otázky.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti Sophos

6

Záverečné myšlienky

Sophos Home je od bezpečnostnej firmy, ktorá sa vo všeobecnosti zameriava viac na svoju ochranu podnikania. Odráža to mnoho funkcií, ktoré obsahuje, ako napríklad vzdialená správa. Dodáva sa s jednoduchým klientom, čo môže byť problém; jednoduchosť zachádza príliš ďaleko.

Bitdefender je naopak jedným z najlepších antivírusov, pretože ponúka viac ako jeho konkurenti. Viac funkcií, väčšia podpora a lepšia ochrana robia z produktov Bitdefenderu cenu. 

Víťaz: Bitdefender

Sophos nemusí ponúkať rovnakú sadu funkcií, ale zostáva dostupnou alternatívou. Prinajlepšom najlepšie konkuruje iným najlepším antivírusom, ako je napríklad AVG, ako sa ukáže naša recenzia AVG.

Bitdefender je stále naše najlepšie odporúčanie, ale nie je jediným poskytovateľom týchto služieb. Prezrite si naše ďalšie antivírusové recenzie a zistite, ako porovnávajú iné veľké mená.

Ste fanúšikom Sophos Home? Nebojte sa nás informovať, aké sú vaše myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map