Dashlane vs LastPass: Bitka o najlepších správcov hesiel v roku 2020

Dashlane a LastPass sú dvaja z najlepších hodnotených správcov hesiel v okolí, ktorí si získali miesto v našej najlepšej príručke pre správcov hesiel. Aj keď majú výhody a nevýhody ako akýkoľvek softvér, Dashlane a LastPass utierajú konkurenciu a ponúkajú jedinečné vlastnosti, vynikajúcu použiteľnosť a konkurencieschopné ceny.. 


V tomto porovnaní Dashlane vs LastPass vykonávame experiment, pri ktorom umiestnime dvoch manažérov hesiel v hornej časti poľa proti sebe, aby sme zistili, ktorý z nich vyjde navrch. Predtým, ako vyhlásime svojho víťaza, budeme hovoriť o funkciách, cenách, zabezpečení, podpore, ľahkom používaní a ďalších. 

Úprimne povedané, môžete ísť s manažérom hesiel a byť v poriadku. Dashlane a LastPass sú pred balením takmer vo všetkých smeroch a porazili nováčikov ako RememBear (prečítajte si našu recenziu RememBear). Napriek tomu medzi nimi existujú určité rozdiely, vďaka ktorým môže byť pre vás lepšou voľbou. 

Predtým, ako sa do toho zapojíte, nezabudnite, že priamo porovnávame LastPass verzus Dashlane. Ak chcete vidieť, ako sa správajú vo vzťahu k zvyšku trhu, alebo si len chcete získať podrobnejší pohľad, prečítajte si naše hodnotenie Dashlane a hodnotenie LastPass..

Nastavenie boja: Dashlane vs. LastPass

LastPass a Dashlane sa chystajú zvíťaziť v sérii kôl, pokrývajúcich všetky hlavné oblasti, ktoré zvyčajne hodnotíme v našich recenziách. Budeme ich posudzovať v každej oblasti a udeľujeme bod víťazovi každého kola. Služba, ktorá nakoniec získa viac bodov, bude našim celkovým víťazom. 

Existuje však priestor na osobný názor. LastPass a Dashlane sú vynikajúci správcovia hesiel, ktorí dokážu ľahko synchronizovať heslá medzi vašimi zariadeniami. Aj keď zvolíme definitívny prístup k vyhláseniu víťaza, jeden alebo druhý môže byť pre vás lepší v závislosti od vášho rozpočtu, potrebných funkcií alebo iných faktorov.. 

Neboj sa však, že v tomto zápase Dashlane vs LastPass pokryjeme všetky uhly. Od bezpečnosti po mobilný zážitok až po podporu sme dôkladne otestovali našich dvoch konkurentov, aby ste vedeli, ktorá je najlepšia voľba. 

1

zabezpečenia

Bezpečnosť je najdôležitejším aspektom každého správcu hesiel a Dashlane aj LastPass získali vysoké hodnotenie vo svojich recenziách. Obaja poskytujú bezpečnostné výstrahy a možnosti dvojfaktorovej autentifikácie, ktoré sú vynikajúce. 

Počnúc Dashlane používa model nulových znalostí a šifrovanie AES-256. K overeniu dôjde pomocou hashu hlavného hesla, ktoré sa vygeneruje pomocou Argon2d. 

Dashlane však ide nad rámec bežného modelu zabezpečenia správcu hesiel. Kedykoľvek použijete nové zariadenie, Dashlane vygeneruje kľúč zariadenia založený na určitých špecifikáciách hardvéru a softvéru, ktorý nijako nesúvisí s hlavným heslom. Model je taký silný, že štúdia MIT v roku 2016 považovala za takmer nemožné prasknúť. 

LastPass nie je tak jedinečný, aj keď stále robí kroky, aby váš trezor bol v bezpečí. Opäť ste chránení pomocou AES-256 a modelu nulových vedomostí. V tomto prípade LastPass použije 100 000 kôl PBKDF2 vo vašom hlavnom hesle na vygenerovanie autentifikačnej hodnoty hash. Tento hash sa potom používa na vytvorenie autentifikačného kľúča, ktorý sa porovná s databázou LastPass. 

Je dôležité si uvedomiť, že vaše hlavné heslo nikdy neopustí váš počítač. Namiesto toho sa na overenie totožnosti použije hash hash, ktorý poskytuje dve vrstvy ochrany. Bohužiaľ to nie je celý príbeh s LastPass.

LastPass Hack

LastPass utrpel v roku 2015 porušenie údajov, čo malo za následok opustenie jeho serverov rozsiahlej databázy šifrovaných trezorov používateľov. Aj keď boli údaje ukradnuté, žiadne skutočné informácie neboli ohrozené. Kvôli šifrovaciemu modelu LastPass a modelu nulových vedomostí útočili útočníci s partiou nepoužiteľného bláznovstva.. 

Porušenie je dôkazom bezpečnostného modelu LastPass. To znamená, že to nie je z háčika. Aj keď Dashlane a LastPass ide o technickú ochranu, je skutočnosťou, že spoločnosť LastPass zaznamenala porušenie, a Dashlane to v tomto kole nezískal.. 

Kolo: Bezpečnostný bod pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

2

cena

Ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť LastPass získala najvyššie miesto v našej najlepšej bezplatnej príručke pre správu hesiel, zatiaľ čo Dashlane sa snažil o zníženie, toto kolo nie je súťažou. Jednoducho povedané, LastPass ponúka lepšiu hodnotu. Ak však hľadáte správu hesiel a ochranu pred krádežou identity, je toho viac.

Od verzie LastPass sa táto bezplatná verzia najviac drží. Získate synchronizáciu viacerých zariadení a neobmedzené úložisko bez toho, aby ste museli minúť desetník, s ktorým sa ostatní správcovia hesiel snažia držať krok. Ak máte záujem o zdieľanie hesla, budete potrebovať prémiový plán. Avšak, len 3 doláre za mesiac, cena je nízka. 

LastPass má tiež solídny plán rodiny, aj keď uprednostňujeme viac slov 1Password (prečítajte si našu recenziu 1 hesla, ako aj porovnania Dashlane verzus 1Password a 1Password vs LastPass). Ste obmedzení na šesť používateľov, ale sotva záleží na cene. Za 4 $ mesačne kupujete v zásade šesť prémiových licencií, plus prístup k rodinnému informačnému panelu a neobmedzenému zdieľaniu priečinkov.

Dashlane je jedným z najdrahších manažérov hesiel v okolí, čo je jeho najväčšia slabina. K dispozícii je bezplatný plán, ktorý je možné vybaviť automatickým vyplňovaním a bezpečnostnými upozorneniami, máte však obmedzených na 50 záznamov a do svojho trezoru máte prístup iba na jednom zariadení. Platená verzia Premium ponúka synchronizáciu viacerých zariadení, sledovanie tmavého webu a neobmedzené úložisko. 

Premium Plus je však najpôsobivejší plán. Za takmer 10 dolárov mesačne je to najdrahší správca hesiel, aký sme kedy videli. Premium Plus prichádza s úplným správcom hesiel, monitorovaním kreditov a ochranou proti krádeži identity 1 000 000 dolárov. V porovnaní s naším najlepším softvérom na ochranu pred krádežou identity cena nie je zlá. 

Aj keď je ľahké urobiť argument pre Dashlana, vzhľadom na to, koľko funkcií je v balení, nie je možné poprieť cenu. LastPass ponúka najlepší bezplatný plán zo všetkých správcov hesiel, ktorých sme videli, pričom mesačná cena zostane slušne nízka. 

Kolo: Cena bodu za LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

3

Autofill

Pokiaľ ide o automatické dopĺňanie, LastPass aj Dashlane pracujú v prehliadači úžasne. V prehliadačoch Chrome a Firefox sme zriedka narazili na problémy s testovaním jedného z nich, či už ide o zadanie kreditnej karty alebo prihlasovaciu stránku. Každý nástroj má však svoje silné stránky, pokiaľ ide o automatické dopĺňanie. 

Dashlane ponúka väčšiu kontrolu v prehliadači. Prostredníctvom tohto rozšírenia môžete určiť, či chcete vyplniť prihlasovacie informácie, formuláre, či už ide o adresu URL, na ktorej sa nachádzate. Môžete si tiež vybrať, či sa nastavenia vzťahujú na konkrétnu stránku súvisiacu s doménou alebo celým webom, čo vám umožní prispôsobiť, ako bude automatické dopĺňanie reagovať. 

dashlane-review-Autofill

LastPass nemá toľko flexibility, ukazuje relevantné prihlásenie pre web, na ktorom sa nachádzate, ani všetky možné vyplniteľné položky. Aj keď automatické dopĺňanie funguje perfektne, narazili sme na niekoľko problémov s tým, ako LastPass rozpoznáva polia. Najmä nezistí vždy, kedy je k dispozícii pole pre zadanie kreditnej karty, čo znamená, že uložené karty sa v rozšírení nezobrazia.. 

LastPass-chróm-rozšírenie-review

LastPass má výhodu miestneho automatického dopĺňania. Ak sa prihlásite na odber Premium, môžete použiť nástroj LastPass Autofill for Apps, ktorý prinesie prostredie prehliadača na vašu pracovnú plochu. Aj keď je to užitočná funkcia, má Dashlane lokálnu aplikáciu a vzhľadom na možnosti rozšírenia prehľadávača je tu dosť času na udelenie výhry v tomto kole.. 

Kolo: Automatické dopĺňanie pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

4

Podnikateľské plány

LastPass a Dashlane ponúkajú komplexné obchodné plány, a preto obaja vytvorili nášho najlepšieho správcu hesiel pre zoznam malých firiem – napriek tomu, že nie sú tak robustní ako OneLogin a Zoho Vault (prečítajte si naše recenzie OneLogin a Zoho Vault). LastPass však ponúka viac možností ako Dashlane. 

Počnúc posledným menovaným ponúka spoločnosť Dashlane jednotný obchodný plán, pri ktorom sa každý rok účtuje 4 dolárov na používateľa mesačne, ak sa účtuje ročne. Je to rovnaké ako s plánom Premium, aj keď to prichádza s niekoľkými doplnkami vrátane správcu účtu pre viac ako 50 používateľov a administračnej konzoly pre správu používateľských a bezpečnostných zásad.. 

LastPass je viac roztrieštený, pokiaľ ide o obchodné plány. Existujú dva základné plány: tímy a podnik. Prvý z nich je určený pre päť až 50 používateľov s 4 dolármi na používateľa mesačne, zatiaľ čo druhý je pre akýkoľvek tím s viac ako piatimi používateľmi. Zahŕňa tiež integráciu adresárov a možnosti jednotného prihlásenia.

LastPass-review-business-cenová

Posledné dva plány pridávajú adaptívnu viacfaktorovú autentifikáciu, buď ako vlastnú službu, alebo v spojení s Enterprise. LastPass je drahší, s Enterprise taktovaním o 2 doláre na užívateľa viac ako Dashlane. To znamená, že prichádza s SSO a adaptívnou makrofinančnou pomocou, ktorej Dashlane chýba, čo dáva LastPass vyhrať toto kolo. 

Kolo: Podnikateľské plány poukazujú na program LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

5

Mobilné aplikácie

Správcovia hesiel väčšinou vymýšľajú skúsenosti s prehliadačom, s výnimkou niektorých nástrojov (príklad nájdete v prehľade Passwork). Mobilné zariadenia sú však trochu zložitejšie. Našťastie, ako dvaja z najväčších a najlepších správcov hesiel v okolí, Dashlane a LastPass ponúkajú efektívne a efektívne aplikácie pre Android a iOS.. 

Mobilná aplikácia LastPass sa takmer podobá aplikácii prehliadača, a preto si našla miesto v najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu iOS. Automatické dopĺňanie funguje úžasne, pričom LastPass podporuje biometrické overovanie v systémoch Android a iOS. V mobilnej aplikácii však chýba niekoľko funkcií.

LastPass-iOS

S Dashlaneom nemôžete usporiadať svoje príspevky ako vy. Dashlane okrem toho podporuje aj položky špecifické pre mobilné zariadenia, napríklad kontakty. Všetky štandardné funkcie tiež fungujú dobre, pričom Dashlane podporuje automatické dopĺňanie na najnovšej verzii systému Android a iOS a zobrazuje plnú verziu svojho bezpečnostného panela.. 

Dashlane-iOS

Bez ohľadu na to, ktorý správca hesiel si vyberiete, prístup k heslám na mobilných zariadeniach nie je problémom. Dashlane však ponúka robustnejšiu mobilnú aplikáciu, ktorá je vybavená vynikajúcim panelom identity, možnosťami organizácie a automatickým dopĺňaním. Z tohto dôvodu získava výhru na mobilnom konci vecí. 

Round: Mobile Apps Point for Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

6

Jednoduchosť použitia

Dashlane a LastPass sa ľahko používajú, na rozdiel od LogMeOnce a Steganos (prečítajte si našu recenziu LogMeOnce a recenziu správcu hesiel Steganos). Ak máte problémy s jednoduchým používaním, môžete si vybrať jeden z nástrojov a byť v poriadku. 

To znamená, že Dashlane je flexibilnejší. Na rozdiel od používateľského rozhrania exkluzívneho pre prehliadač LastPass používa lokálnu aplikáciu. Po stiahnutí aplikácie a vytvorení účtu vás Dashlane požiada o import hesiel z prehliadača. Vzhľadom na to, že väčšina ľudí má heslá vedome uložené v databáze svojho prehľadávača, je to rýchly spôsob nastavenia. 

dashlane-password-import

Obchádzať Dashlane je jednoduché. Kategórie trezorov sú rozmiestnené v ľavom menu a veľa spôsobov, ako usporiadať svoje príspevky. Rozšírenie prehľadávača to odzrkadľuje a umožňuje vám rýchly prístup do vášho trezora a generátora hesiel bez nutnosti otvárať lokálnu aplikáciu.

dashlane-review-edit-entry

Neexistuje však používateľské rozhranie prehliadača, ktoré svieti LastPass. Aj keď chýba lokálna aplikácia, LastPass sa dá spustiť v ľubovoľnom prehliadači. Z hľadiska použiteľnosti je LastPass viac-menej rovnaký ako Dashlane. Na ľavej strane používateľského rozhrania sú možnosti usporiadania záznamov, podpora vlastných šablón položiek a ľahko použiteľné menu..

LastPass-review-kategórie

Skutočnosť, že LastPass funguje vo vašom prehliadači, je však veľkou výhodou. Bez ohľadu na to, na ktorom počítači alebo prehliadači používate, môžete rýchlo pristupovať k svojim heslám, dokonca aj na verejných počítačoch. V kombinácii s väčším priestorovým dizajnom LastPass získava toto kolo víťazstvo. 

Kolo: Jednoduchosť použitia bodu LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

7

Plán zadarmo

Obaja naši konkurenti ponúkajú bezplatnú verziu, aj keď LastPass má výhodu. Hoci LastPass nie je jedinou bezplatnou možnosťou – prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordPass pre ďalší príklad – má funkciu, ktorú takmer žiadny iný správca hesiel neurobí: synchronizácia viacerých zariadení. 

Svoje záznamy môžete synchronizovať na všetkých svojich zariadeniach, aj keď neplatíte. LastPass navyše ponúka zdieľanie jeden na jedného a neobmedzené úložisko. Úprimne povedané, bezplatný plán hanbí LastPass Premium. Dodatočné 3 doláre mesačne poskytujú niekoľko ďalších funkcií, vrátane zdieľania medzi jednotlivcami a prioritnej podpory, ale zadarmo zahŕňa väčšinu toho, čo hľadáme. 

Dashlane Free bohužiaľ nie. Hoci rozumieme rezervovanie synchronizácie viacerých zariadení pre Dashlane Premium, bezplatná verzia obmedzuje vaše zadania. Do svojho trezoru môžete uložiť iba 50 záznamov, bez ohľadu na to, v ktorej kategórii sa nachádzajú. Aj keď tento limit nie je taký prísny ako kľúč McAfee True Key, stále je to limit (prečítajte si našu recenziu programu McAfee True Key). 

V porovnaní s programom LastPass sa bezplatná verzia systému Dashlane nenačítava. V porovnaní s inými bezplatnými nástrojmi je však nevýrazný. Aj keď to nie je také pekné ako Dashlane, KeePass a Bitwarden ponúkajú zadarmo neobmedzený úložný priestor a sú otvoreným zdrojom, na spustenie systému (prečítajte si naše recenzie KeePass a Bitwarden a zistite, ako sa Bitwarden porovnáva s LastPass).. 

Je trochu prekvapujúce, že LastPass je kráľom plodín, pokiaľ ide o zabezpečenie vašich hesiel zadarmo. Dashlane vynakladá solídne úsilie, ale so svojimi obmedzeniami a nedostatkom synchronizácie viacerých zariadení sa dostane cez LastPass. 

Kolo: Bezplatný plánovací bod pre program LastPass

Logo Dashlane
Logo LastPass

8

Vlastnosti

LastPass je pomerne ľahký, pokiaľ ide o jeho vlastnosti, mimo pozoruhodného desktopového nástroja LastPass for Applications. Inak je to štandard. Dostali ste výzvu na zabezpečenie, kde môžete zistiť, ako sa vaše heslá postavia proti ostatným používateľom LastPass, podporu pre vlastné záznamy a automatické dopĺňanie..

LastPass-review-security-výzva

K dispozícii je tiež nástroj LastPass Authenticator. Aj keď to nie je technicky súčasť LastPass, Authenticator vám umožňuje povoliť dvojfaktorové overenie na väčšine webových stránok, čím si získa miesto v našom najlepšom sprievodcovi 2FA aplikáciami. Na používanie aplikácie Authenticator však nemusíte platiť ani platiť za LastPass. Je ponúkaný zadarmo ako samostatná služba. 

Dashlane je úplne opakom programu LastPass. Plnené na okraj s funkciami a cenou, ktorá sa má zhodovať, prešiel Dashlane nad rámec štandardného správcu hesiel do niečoho podobného ochrane proti krádeži identity.. 

Dashlane Premium obsahuje tmavý webový monitoring, zdravotné stredisko pre heslá a VPN, ale namiesto toho by sme vám radšej mali zvoliť ten najlepší VPN zoznam.. 

dashlane-review-password-health

Jeho najunikátnejšou funkciou je však automatický menič hesiel, ktorý môže aktualizovať heslá na podporovaných stránkach jediným kliknutím myši. LastPass má podobnú funkciu, hoci sa nám počas testovania nikdy nepodarilo správne fungovať. 

Dashlane nemôže meniť heslá na všetkých stránkach, ale zoznam podporovaných adries URL je stále zdĺhavý, vrátane Reddit a Citrix (prečítajte si našu recenziu Citrix ShareFile). 

Dashlane je drahší ako LastPass, ale prichádza so zoznamom funkcií na zdôvodnenie ceny. Od upozornení na porušenie pravidiel až po sledovanie tmavého webu až po poistenie proti krádeži identity, Dashlane ide nad rámec toho, že je iba správcom hesiel.. 

Kruh: Predstavuje bod pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

9

podpora

Dashlane má najlepšiu podporu, akú sme videli od správcu hesiel, čo je prekvapujúce vzhľadom na to, ako zvyčajne je pre tieto nástroje nevýrazná podpora. Okrem ľahko použiteľnej vedomostnej základne ponúka Dashlane podporu e-mailov a živých rozhovorov. E-mailová podpora prebieha sedem dní v týždni, zatiaľ čo live chat je k dispozícii od pondelka do piatka od 9:00 do 18:00. EST. 

Podpora je väčšinou zameraná na anglicky hovoriacich zákazníkov, hoci Dashlane ponúka počas pracovných dní francúzsku a nemeckú e-mailovú podporu. Našťastie by ste sa nemali veľa snažiť o podporu. Znalostná základňa je výnimočná, naplnená až po okraj všetkými detailmi o Dashlaneovi a jeho fungovaní.

dashlane-review-Knowledgebase

LastPass so svojimi podpornými zdrojmi neponúka rovnakú úroveň starostlivosti. Dostali ste vedomostnú základňu, ktorá pokrýva základy aplikácie, ale obsahuje len veľmi málo spôsobov riešenia problémov so zdrojmi. Existujú spôsoby, ako kontaktovať LastPass, ak máte problém, ale budete musieť prejsť niekoľkými obručami. 

LastPass-review-Knowledgebase

Ak chcete kontaktovať spoločnosť LastPass, musíte použiť vedomostnú základňu. Namiesto toho, aby ste ponúkali kontaktný formulár e-mailovej adresy, v dolnej časti každého článku databázy znalostí je tlačidlo „podpora kontaktov“. Vzhľadom na to, ako málo je na riešenie problémov, je potrebná jasnejšia cesta na kontakt. 

LastPass-review-contact-support

LastPass napriek tomu ponúka podporu zákazníkom, ktorí platia, a nie, takže to nie je všetko zlé. Bez ohľadu na to je nepopierateľné, že Dashlane ponúka spoľahlivejšie zdroje podpory, a to pre tých, ktorí potrebujú kontaktovať tím podpory aj pre obsah pri riešení svojich vlastných problémov. Z tohto dôvodu Dashlane získa víťazstvo v tomto poslednom kole. 

Kolo: Podporný bod pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo LastPass

10

Záverečné myšlienky

Z našich deviatich kôl získal Dashlane päť bodov, zatiaľ čo LastPass získal štyri body. Ako sa očakávalo, počas súťaže boli obaja krk a krk, hoci Dashlane stále víťazí. Aj keď je drahý, ponúka Dashlane robustnejší zoznam funkcií a lepšiu bezpečnosť ako LastPass.

Víťaz: Dashlane

LastPass je napriek tomu dôstojným súperom. Vďaka najlepšiemu bezplatnému plánu, ktorý sme videli od akéhokoľvek správcu hesiel, a výnimočnej použiteľnosti, je LastPass vynikajúcim nástrojom. Aj keď nedosahuje výšky Dashlane, LastPass je stále presvedčivou možnosťou, najmä pre tých, ktorí majú rozpočet.. 

Výber je však na vás. Chystáte sa s Dashlane alebo LastPass? Dajte nám vedieť, ako ste sa rozhodli, ako aj to, čo sa vám páči, v komentároch nižšie. Prečítajte si tiež naše porovnanie Dashlane vs Keeper. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me