Dashlane vs Keeper: Tussle na vrchole v roku 2020

Pokiaľ ide o správu vašich hesiel, je ťažké umiestniť najvyššiu úroveň Keepera a Dashlana. Oba nástroje sú na vrchole hry na správu hesiel s vynikajúcou bezpečnosťou a množstvom jedinečných funkcií. V tomto porovnaní Dashlane vs Keeper ich obidve hodíme do kruhu, aby sme zistili, čo vyjde hore. 


Obaja sme prikývli v našom najlepšom sprievodcovi správcom hesiel, takže toto porovnanie Keeper vs Dashlane sa už oneskorilo. V nasledujúcich niekoľkých tisícoch slov porovnáme dva nástroje pre jednotlivé body, pokrývajúce vlastnosti, ceny, bezpečnosť, užívateľskú prívetivosť a ďalšie, a to všetko pred vyhlásením víťaza.. 

Dlhá odpoveď je, dobre, dlhá, takže čítajte ďalej, ak chcete zistiť, do akej miery sú tieto dva rovnaké. Pre krátku odpoveď je Dashlane lepšou možnosťou, aj keď iba o kúsok. Ak to vyhovuje vašim záujmom, vždy sa môžete zaregistrovať na účet s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. 

Predtým, ako sa do toho zapojíte, prečítajte si našu recenziu Keepera a Dashlaneovu recenziu, ak potrebujete viac informácií o oboch možnostiach.

Nastavenie boja: Dashlane vs Keeper

Rovnako ako pri všetkých našich porovnaniach, Keeper a Dashlane to zvíťazia v sérii kôl, z ktorých každé stojí za bod. Ten, kto nakoniec príde s väčším počtom bodov, bude naším víťazom. To znamená, že existuje určitá miestnosť na krútenie, najmä pokiaľ ide o možnosti ako Keeper a Dashlane. 

Obidva nástroje sú vynikajúci správcovia hesiel a mnoho kôl ponechávajú na osobných preferenciách. Aj keď sa pokúsime byť čo najobjektívnejší, existujú určité aspekty jednej služby, ktorú uprednostňujete pred druhou. 

Z tohto dôvodu odporúčame prečítať si každé kolo, a nie len skrátiť víťazov. Budeme udeľovať body na základe toho, čo považujeme za najdôležitejšie pre každé kolo (to je dôvod, prečo sme tu predsa len). To znamená, že si môžete slepo vybrať jednu z nich a vyjsť s vynikajúcim správcom hesiel.

1

zabezpečenia

Dashlane a Keeper budú chrániť vaše heslá na rozdiel od LogMeOnce, ktorý dokonca nešpecifikuje veľkosť kľúča pre jeho šifrovanie (prečítajte si našu kontrolu LogMeOnce). Aj keď sú obaja vybavené šifrovaním AES-256 a bezpečnostným modelom s nulovými znalosťami, pre toto kolo je jasný víťaz. 

Počnúc Keeperom sú vaše heslá chránené tým najlepším z najlepších: AES-256 (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). Vaše heslá sú zamknuté za hlavným heslom, ktoré Keeper nikdy neuvidí ani neuchováva. Na overenie vášho účtu používa 100 000 iterácií PBKDF2 na vygenerovanie kľúča, ktorý sa potom viaže na vaše hlavné heslo. 

Brankár-review-security-audit

Teoreticky to znamená, že Keeper nemôže obnoviť váš účet, ak zabudnete svoje hlavné heslo. Existuje však riešenie. Keeper sa pri registrácii vygeneruje aj dátový kľúč na základe bezpečnostnej otázky a odpovede. Znova sa uloží iba kľúč, nie vaša otázka alebo odpoveď. Ak stratíte prístup k svojmu účtu, pomocou tejto otázky ho môžete obnoviť. 

Aj keď je to zaujímavé z hľadiska obnovy účtu, bezpečnostné otázky sú zvyčajne slabé, ako zdôrazňujeme v našich šiestich tipoch, ako zabrániť sprievodcovi krádežou identity. Našťastie môžete problém obísť povolením dvojfaktorovej autentifikácie vo svojom účte. Z tohto hľadiska má Keeper množstvo možností vrátane podpory najlepších 2FA aplikácií. Pred zodpovedaním bezpečnostnej otázky budete musieť zadať overovací kód a do obnovy účtu pridať ďalšiu úroveň zabezpečenia. 

Patentovaná bezpečnosť Dashlaneho

Dashlane ide o krok ďalej. Používa model s dvoma tajnými kľúčmi, čo znamená, že na odomknutie účtu potrebujete hlavné heslo a jedinečný kľúč zariadenia. Tento kľúč zariadenia je generovaný na základe špecifikácií hardvéru a softvéru pri sťahovaní Dashlane a je uložený lokálne v šifrovanom formáte. 

dashlane-review-identita-dashboard

Tento bezpečnostný model je podobný ako 1Password a pridáva formu dvojfaktorovej autentifikácie, ktorá sa deje na pozadí (prečítajte si našu 1Password kontrolu). Na rozdiel od hesla 1Pasword však Dashlane využíva modernejší algoritmus hashovania Argon2d, ako môžete vidieť v našom porovnaní Dashlane vs 1Password. 

Aj keď Dashlane a Keeper sú bezpečné možnosti na uloženie vašich hesiel, Dashlane hromadí balíček viac v váš prospech. Online bezpečnosť je predovšetkým o kurzoch, a z tohto dôvodu Dashlane vyjde na vrchol. 

Kolo: Bezpečnostný bod pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo Keepera

2

stanovenie ceny

Keeper je jedným z lacnejších správcov hesiel, ktorý je k dispozícii a ponúka osobný plán na menej ako 3 doláre mesačne. Aj keď je drahší ako RoboForm (prečítajte si našu recenziu pre RoboForm), Keeper je o niečo lacnejší ako väčšina ostatných možností, vrátane LastPass a 1Password. Ak chcete získať maximum, musíte zaplatiť dvojnásobok osobnej ceny. 

Aj keď osobné plány ponúkajú neobmedzenú správu hesiel, spoločnosť Keeper ponúka Max Bundle, ktorý zahŕňa správcu hesiel a KeeperChat. Keeper’s Max Bundle, ktorý poráža štandardného správcu hesiel, zahŕňa tmavé monitorovanie webu a bezpečné ukladanie súborov, čo odôvodňuje cenu za mesiac 5 dolárov mesačne. 

Bohužiaľ, 5 dolárov za mesiac je miesto, kde začína Dashlane. Jeho základný plán je drahý, aj keď je vybavený množstvom funkcií. Za cenu získate neobmedzenú správu hesiel, sledovanie tmavého webu a virtuálnu súkromnú sieť. Posledná funkcia však nemá šancu na naše najlepšie výbery VPN. 

Dashlane tiež ponúka svoje predplatné Premium Plus za dvojnásobnú cenu, čo sa viac podobá ochrane proti krádeži identity ako správca hesiel. Získate všetky funkcie prémiového plánu s pridaním monitorovania úveru a poistením proti krádeži identity 1 000 000 dolárov. Aj keď sú dobroty pekné, v porovnaní s inými správcami hesiel je cena jednoducho príliš vysoká. 

Dashlane a Keeper majú podobné vlastnosti na svojich 5 $ úrovniach, ale Keeper ponúka lacnejší vstupný bod pre tých, ktorí jednoducho hľadajú správcu hesiel. Aj keď sa chystáme dať toto kolo Keeperovi, pri skúšaní oboch nehrozí žiadne riziko. Dashlane a Keeper ponúkajú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. 

Kolo: Cenový bod pre Keepera

Logo Dashlane
Logo Keepera

3

Rodinné plány

Prevádzkovateľ prikývol na uzde v našom najlepšom správcovi hesiel pre rodinné príručky, ktorý porazil iba Bitwarden a 1Password (prečítajte si našu recenziu v Bitwardene). Mnoho funkcií dostupných v Maxi Bundle Keepera má väčší zmysel v kontexte rodiny. Našťastie existuje viacužívateľská verzia balíka Max Bundle. 

brankár zdieľanie

Základný plán rodiny je dodávaný s piatimi šifrovanými trezormi za 4,99 dolárov mesačne, ako aj s 10 GB šifrovaného ukladania súborov a neobmedzeného zdieľania hesiel. Za dvojnásobnú cenu môžete znova upgradovať na Max Bundle. Pri 9,99 dolárov mesačne pre päť účtov nie je rodina Max Bundle zlá, najmä ak vezmeme do úvahy to, že zahŕňa KeeperChat..

Dashlane nemá nič spoločné s plánom rodiny. Aj keď pre malé podniky ponúka viacužívateľské plány – v zozname najlepších manažérov hesiel pre malé podniky je v skutočnosti zoznam – nič nie je zacielené na päť alebo menej používateľov. Z tohto dôvodu má Keeper v tomto kole druhé víťazstvo. 

Kolo: Rodinné plány ukazujú na strážcu

Logo Dashlane
Logo Keepera

4

Plán zadarmo

Dashlane zmeškal miesto v našom najlepšom sprievodcovi správcami hesiel, ktorý bol porazený možnosťami ako LastPass, KeePass a RememBear. Bohužiaľ to obmedzuje vaše zadania, ako to robí McAfee True Key, čo vám umožňuje ukladať iba 50 hesiel na váš bezplatný účet. Ak však chcete spravovať niekoľko prihlásení zadarmo, Dashlane túto možnosť poskytuje. 

dashlane-review-prihláška

Môže to povedať viac ako Keeper, čo ponúka bezplatný plán, avšak s automatickým dopĺňaním obmedzeným na mobilné zariadenia a bez synchronizácie viacerých zariadení. Aj keď sa Dashlane Free cíti skôr ako „Dashlane Lite“, stále existuje možnosť pre tých, ktorí si chcú službu vyskúšať po dlhšiu dobu.. 

Dashlaneho bezplatný plán však stále nie je ideálnym riešením. Získate 50 záznamov, ale tie sa rýchlo zaplnia. Okrem toho neponúka synchronizáciu viacerých zariadení podľa svojho bezplatného plánu ani žiadne z funkcií Premium, ako je napríklad sledovanie tmavého webu. Je to pekná možnosť mať okolo seba, ale ani jeden z našich konkurentov v tomto kole nevystupuje príliš veľa.

Kolo: Voľný plánovací bod pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo Keepera

5

Jednoduchosť použitia

Keeper bol zvyknutý používať fušku, ale od tej doby sa stal celkom príjemným správcom hesiel. Po vybalení podporuje Keeper tri typy záznamov: heslá, totožnosti a kreditné karty. Umožní vám to však pridať k týmto typom položiek toľko vlastných polí, že ich zmeníte na čokoľvek chcete. 

edit-password-management-record

Dashlane používa odlišný prístup a ponúka niekoľko ďalších typov záznamov, ale neumožňuje vlastné položky. To znamená, že má niekoľko ďalších možností, ako automaticky dopĺňať vaše prihlasovacie údaje. 

dashlane-review-edit-entry

Pokiaľ ide o jednoduché použitie, je ťažké postaviť Dashlana vs Keepera. Obidve ponúkajú vynikajúci používateľský zážitok s množstvom možností filtrovania, importom nezmyslov a podporou viacerých typov záznamov. Dashlane má však výhodu, pokiaľ ide o rozšírenie prehliadača, ktoré funguje ako miniatúrna verzia celej aplikácie. 

dashlane-review-Autofill

Dashlane získal miesto v našom najlepšom sprievodcovi rozšíreniami na správu hesiel na zadnej strane možností automatického dopĺňania. Pomocou rozšírenia si môžete vybrať, či vyplní záznamy na samostatnej stránke alebo na celom webe. Okrem toho môžete rýchlo zobraziť obsah úložiska z rozšírenia. 

Rozšírenie správcu je vynikajúce, aj keď neposkytuje toľko možností ako Dashlane. Je ťažké oceniť bod buď týmto kolom, pretože Dashlane aj Keeper ponúkajú vynikajúcu používateľskú skúsenosť. Na základe možností automatického dopĺňania však upozorňujeme na Dashlana.

Kolo: Ľahký bod použitia pre Dashlane

Logo Dashlane
Logo Keepera

6

Vlastnosti

Väčšina správcov hesiel je ľahká, pokiaľ ide o funkcie, ponúka iba niekoľko možností dvojfaktorovej autentifikácie a, ak budete mať šťastie, zdieľanie hesiel. Našťastie to nie je prípad našich konkurentov. Keeper a Dashlane sú obaja plnení dobrotami, ale za prístup k nim budete musieť zaplatiť prémiovú cenu.. 

Počnúc Dashlane, základné predplatné prichádza s obmedzenou VPN, monitorovaním temného webu a samozrejme správou hesiel. Jeho najunikátnejšou vlastnosťou je však automatický menič hesiel. Pomocou neho môžete aktualizovať svoje prihlasovacie údaje na viacerých weboch jediným kliknutím. 

dashlane-review-password-changer

Správca niečo také nemá, ale obsahuje aj niekoľko zaujímavých doplnkov. Najdôležitejšie je, že ponúka KeeperChat. Táto aplikácia na odosielanie správ ponúka šifrovanie typu end-to-end, čo znamená, že nikto nemôže zachytávať vaše správy. Okrem toho spoločnosť KeeperChat ponúka stiahnutie správ, samodeštruktívne správy a súkromnú galériu médií.

Za prístup do služby KeeperChat budete musieť zaplatiť za balík Max Bundle, čo má zmysel. Čo nedáva zmysel, je BreachWatch. Táto funkcia monitoruje porušenia údajov, aby vás upozornila na všetky hrozby vo vašom účte. Bohužiaľ to nie je zahrnuté v základnom pláne. Na druhej strane Dashlane zahŕňa monitorovanie porušenia údajov vo svojom pláne Premium. 

Keeper však pre toto kolo nie je nadol. Prevádzkovateľ ponúka miestne automatické dopĺňanie, čo je funkcia, ktorú preskočia ďalší správcovia hesiel vrátane Dashlane. V aplikácii môžete určiť klávesové skratky, ktoré automaticky vyplnia vaše používateľské meno a heslo v miestnych aplikáciách, čo odráža prostredie prehliadača. 

Brankár-review-brankár-fill

Aj keď Dashlane má viac funkcií, Keeperove sú užitočnejšie. Ak chcete získať prístup ku všetkému, musíte si kúpiť Max Bundle, ale vzhľadom na to, že to stojí rovnako ako pri základnom predplatnom spoločnosti Dashlane, nejde o tvrdý predaj. Zjednodušene povedané, Keeper ponúka viac za menej a zarába tým víťazstvo v tomto kole. 

Kolo: Funkcie bodu pre Keepera

Logo Dashlane
Logo Keepera

7

podpora

Správcovia hesiel sú jednoduché nástroje, a preto sa podpora často kladie na backburner. Rovnako ako v predchádzajúcom kole, aj Dashlane a Keeper ponúkajú lepšiu podporu ako väčšina ostatných. Obidve možnosti majú viac kontaktov, ako aj prostriedky na svojpomoc, čo znamená, že vždy môžete nájsť odpoveď na každú otázku, ktorú máte. 

Keeper má podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu a e-mailu, ktorý by ste však mali použiť na akékoľvek technické otázky. Aj keď opakovaní živých rozhovorov sú pri odpovediach užitočné a rýchle, zvyčajne len skopírovali informácie z informačnej databázy Keepera, keď sme sa opýtali na technické aspekty služby.. 

Brankár-support-centrum

Dashlane má tiež živú podporu pre chat a e-mail, ale nie nepretržite. Živý rozhovor je počas pracovného týždňa obmedzený na otváracie hodiny, e-mailová podpora je však k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dashlane však ponúka e-mailovú podporu v angličtine, francúzštine a nemčine, čím poskytuje viac možností medzinárodným zákazníkom. 

dashlane-review-Knowledgebase

Často by ste však nemali potrebovať ani možnosti kontaktovania. Obaja naši konkurenti majú husté vedomostné základne, pričom Keeper tiež ponúka videonávody a podporné webové semináre. Dashlane ide o niečo hlbšie v podporných článkoch, často však ide o viac ako 1 000 slov, aby vysvetlil zložité témy. 

Úprimne povedané, toto kolo Dashlane vs Keeper je príliš blízko na to, aby sa dalo volať. Obidve sú na vrchole svojej hry, pokiaľ ide o služby zákazníkom, s prekvapivo silnými prostriedkami na svojpomoc. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať dostatok zdrojov podpory. 

Kolo: Podpora Žiaden jasný víťaz, body za oba

Logo Dashlane
Logo Keepera

8

Záverečné myšlienky

Z našich siedmich kôl každý z našich pretekárov vyšiel so štyrmi bodmi, pričom posledné kolo skončilo nerozhodne. Keeper a Dashlane sú vynikajúci správcovia hesiel, s prvotriednou bezpečnosťou, vynikajúcimi používateľskými rozhraniami a množstvom funkcií. Keď príde na to, výber jedného je založený na vašom rozpočte. 

Dashlane je drahší, aj keď prichádza s lepším bezpečnostným modelom. Na druhej strane má prevádzkovateľ niekoľko užitočných funkcií, ale nie je taký plynulý ako Dashlane. Za naše peniaze je víťazom Dashlane, ale mohol by ľahko ísť oboma smermi. 

víťaz: Dashlane

Čo si však myslíte? Súhlasíte s tým, že Dashlane je víťazom tohto porovnania Dashlane vs Keeper alebo je Keeper lepšou voľbou? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me