Dashlane VS 1Password: Kto vyhrá túto bitku v roku 2020?

Pokiaľ ide o správu hesiel, nie je to o nič lepšie ako Dashlane a 1Password. Obaja správcovia hesiel sa radí medzi najväčšie možnosti tam, sú vybavené synchronizáciou viacerých zariadení, vynikajúcou bezpečnosťou a podporou pre heslá, kreditné karty a ďalšie. Ak hľadáte správcu hesiel, bude vám dobre slúžiť. 


Sme tu preto, aby sme každého manažéra hesiel hodili pod mikroskop. V tomto porovnaní Dashlane vs 1Password sa chystáme preskúmať podrobnosti, ktoré oddeľujú tieto vynikajúce služby. Od funkcií po zabezpečenie až po určovanie cien sa dostaneme do drsného štrku, takže viete, ktorý je pre vás lepším správcom hesiel.. 

Úprimne povedané, môžete použiť buď Dashlane vs 1Password a byť v poriadku, aj keď medzi nimi existujú rozdiely, ktoré preskúmame v tomto článku. Odporúčame tiež prečítať si Dashlane recenziu a 1Password review, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, ako sa správajú v porovnaní so zvyškom trhu so správcami hesiel..

Nastavenie boja: Dashlane vs 1 hesla

1Password a Dashlane sú dvaja najlepší dvaja manažéri hesiel, ktoré sme používali. Úprimne povedané, môžete si slepo vybrať buď a budete mať skvelý zážitok. Účelom tohto porovnania Dashlane vs 1Password nie je deklarovať jeden ako definitívne lepšiu možnosť, ale skôr sa dostať do detailov a zistiť, ktorý nástroj vyjde na začiatok. 

Naši dvaja pretekári to zvíťazia v sérii kôl, z ktorých každé stojí za bod. Počas tohto sprievodcu slovami Dashlane vs 1Password zahodíme každého do kruhu, porovnáme jeho bezpečnosť, ceny, jednoduchosť použitia, vlastnosti a ďalšie. Bez ohľadu na to, ktorá služba príde nakoniec s väčším počtom bodov, bude náš víťaz. 

Ako už bolo spomenuté, dostaneme sa sem do burín, najmä pokiaľ ide o bezpečnosť. Aj keď Dashlane a 1Password sú na vrchole hry správcu hesiel, medzi týmito dvoma službami sú určité kľúčové rozdiely. S týmto sprievodcom slovami Dashlane vs 1Password by ste mali byť schopní urobiť informované rozhodnutie o najlepšej možnosti pre vás.

1

zabezpečenia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, s Dashlaneom a 1 heslom sa musí veľa rozprávať. Pre krátku odpoveď, obidve ponúkajú vynikajúce zabezpečenie, sú vybavené nulovým znalostným modelom a špičkovým šifrovaním AES-256. Ak chcete preskočiť technické podrobnosti, budete vedieť, že budete chránení bez ohľadu na to, s ktorým z nich idete. 

Šifrovanie a overovanie

My sme tu však, aby sme rozdelili chĺpky, takže začnime od vrcholu. Po šifrovaní sú obe služby zvukové. 

Dashlane používa AES-256 na zabezpečenie obsahu vášho úložiska. Kľúč pre túto šifru je vygenerovaný pomocou vášho hlavného hesla, ktoré Dashlane nikdy nevidel. Namiesto toho používa Dashlane hash Argon2d plus 32-bajtovú soľ na overenie vášho účtu pri prihlásení (viac informácií o tomto procese nájdete v našom popise šifrovania)..

Prihláste sa s Dashlanom ešte o niečo viac, ku ktorému sa dostaneme za minútu. 1Password má podobný proces, ktorý používa šifrovanie AES-256 a pre autentizáciu hash svojho hlavného hesla. Používa o niečo viac starý algoritmus hashovania a funkciu odvodenia kľúčov – PBKDF2-HMAC-SHA256 – ale na 100 000 kôl je stále dosť bezpečný. 

Väčšina manažérov hesiel sa tam zastaví, ale Dashlane a 1Password idú o krok ďalej. Dashlane používa kľúč zariadenia na autentifikáciu nových zariadení, ktoré sú potrebné na prístup do vášho trezoru. Tento kľúč je založený na hardvérových a softvérových charakteristikách vášho zariadenia a 38 náhodných znakov generovaných funkciou OpenSSL RAND_byte.

1Password tiež používa odvodenie dvoch tajných kľúčov. Vždy, keď si stiahnete aplikáciu, 1Password vygeneruje 128-bitový tajný kľúč, ktorý je opäť založený na hardvérových a softvérových charakteristikách. Kľúč zariadenia, vaše hlavné heslo a náhodná soľ sa používajú spoločne na overenie vášho účtu.

Dvojfaktorové overenie

Obaja naši konkurenti prichádzajú s viacerými možnosťami pre 2FA vrátane podpory našich najlepších aplikácií pre 2FA. Počnúc Dashlanom môže byť druhým faktorom buď QR kód alebo šesťmiestny kľúč. Kódy QR sú podporované aplikáciami ako LastPass Authenticator a Google Authenticator. Kód je založený na čase a mení sa každých 30 sekúnd. 

V prípade, že nemáte prístup k druhému faktoru, má Dashlane niekoľko možností obnovenia. Prvým je záložné telefónne číslo, ktoré vám umožní overiť totožnosť pomocou nového zariadenia a vypnúť 2FA. Okrem toho môžete určiť statické kódy, ktoré obchádzajú 2FA v prípade, že potrebujete pristupovať do svojho účtu. Rovnako ako vaše hlavné heslo, aj Dashlane tieto kódy neukladá. 

1Password má podobnú podporu prostredníctvom aplikácií, ako sú Authy a Microsoft Authenticator, ale ide ešte ďalej, pokiaľ ide o podnikanie. Podnikoví predplatitelia majú prístup k integrácii Duo, ktorá poskytuje celopodnikové viacfaktorové overenie. Bohužiaľ, 1Password nemá toľko trezorov na zlyhanie, ak stratíte druhý faktor. 

Tieto dve slová sú vyrovnané, pričom 1 slovo má viac možností pre podnikanie a Dashlane ponúka viac pre jednotlivcov. Okrem softvéru 2FA, Dashlane a 1Password podporujú hardvérové ​​kľúče U2F ako YubiKey.

Nástroje s otvoreným zdrojom

Je potrebné zdôrazniť, že 1 kľúčové slovo je postavené výhradne na softvéri s otvoreným zdrojom. Napriek tomu, že 1Password je komerčný správca hesiel, nemá problém nechať svoj zdrojový kód na masách. Aj keď Dashlane využíva nejaký softvér s otvoreným zdrojovým kódom, svoj formát súboru nedáva k dispozícii všetkým. 

Softvér s otvoreným zdrojovým kódom jednoducho obsahuje viac očí, čo zvyčajne vedie k lepšiemu zdrojovému kódu a je užitočné pre bezpečnostné audity. Bez zabezpečenia predstavuje prístup 1Password váš šifrovaný trezor nikdy zastaraný. Každý môže použiť zdrojový kód na čítanie formátu súboru 1 hesla. 

Zostavenie dohromady

Zber tohto víťaza je ťažký. Dashlane ponúka modernejšiu funkciu odvodenia kľúčov, ale oba nástroje fungujú na princípe autentifikácie zariadenia a používateľa. Na druhej strane 1Password je postavené na otvorených štandardoch, zatiaľ čo Dashlane udržuje všetko blízko hrudníka. 

Vzhľadom na modernejšiu funkciu odvodenia kľúča od spoločnosti Dashlane a ochranu pred odcudzením identity, získame toto kolo víťazom. Obidva nástroje ponúkajú mimoriadnu bezpečnosť, takže budete v bezpečí bez ohľadu na to, ktorý správca hesiel si vyberiete. 

Kolo: Bezpečnostný bod pre Dashlane

2

stanovenie ceny

Dashlane je jedným z najdrahších manažérov hesiel a jeho prémiový plán sa pohybuje okolo 5 dolárov mesačne. Prémiový plán vám poskytuje funkcie, ako je sledovanie tmavého webu, bezpečné ukladanie súborov a virtuálna súkromná sieť. Ten je však v porovnaní s našimi najlepšími výbermi VPN menej funkčný a nepríjemnejší.

1Password je primeranejšie 3 doláre mesačne, ale chýba mu Dashlaneho extra funkcia. Základný plán stále ponúka 1 GB šifrovaného ukladania dokumentov a neobmedzené ukladanie hesiel. K dispozícii sú tiež funkcie, ako je režim cestovania a obnovenie položiek, ku ktorým sa dostaneme v kole funkcií nižšie. 

Netreba poprieť, že 1 kľúčové slovo je lacnejšie a ponúka väčšinu toho, čo robí Dashlane za 2 doláre mesačne. Stále sú však na drahom konci vecí. Keeper aj RoboForm ponúkajú lacnejšie mesačné sadzby a zároveň pridávajú niektoré svoje jedinečné vlastnosti (prečítajte si naše recenzie Keeper a RoboForm, ako aj porovnanie Dashlane vs Keeper). 

Dashlane má viac poistného plánu, ako dokonca jeho prémiový plán, avšak vo forme Premium Plus. (Čo si budú ďalej myslieť?) Keďže je služba Premium Plus menšia ako správca hesiel a poskytuje viac ochrany proti krádeži identity, pridáva monitorovanie kreditov a poistenie proti krádeži identity vo výške 1 000 000 dolárov približne za 10 dolárov mesačne.. 

Bez ohľadu na to, môžete vyskúšať Dashlane alebo 1Password skôr, ako si kúpite, aj keď postup pre každý je iný. Dashlane ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí navyše k bezplatnému plánu (viac o druhom za minútu). 1Password na druhej strane neponúka vrátenie platby, ale pre nových používateľov je k dispozícii 30-dňová bezplatná skúšobná verzia. 

Rodinné plány

Mnoho manažérov hesiel ponúka rodinné plány, v ktorých sa môže ubytovať päť používateľov (napríklad si prečítajte našu recenziu LastPass). 1Password za rovnakú cenu ako predplatné Premium s Dashlane ponúka rodinný plán podporujúci päť používateľov. Každý používateľ dostane funkcie osobného predplatného vrátane 1 GB úložiska dokumentov. Prečítajte si náš 1Password vs LastPass kus.

To je dôvod, prečo 1Password získal prvé miesto v našom najlepšom správcovi hesiel pre rodiny s deťmi. Aj keď sa plán začína na päť používateľov, môžete pridať viac za 1 $ na používateľa a zdieľať päť obmedzených vstupov pre hostí. 

Z dôvodu prístupu viacerých hesiel 1Password, ku ktorému sa dostaneme za minútu, môže vaša rodina segmentovať svoje účty, zatiaľ čo všetko ponecháva v jednej oblasti. Centrálne centrum všetkých vašich trezorov vám umožňuje obnoviť aj účty ostatných členov rodiny. 

Na druhej strane Dashlane nemá plán rodiny. Iste, existuje podnikateľský plán, ktorý môžete použiť s hŕstkou používateľov, ale nič konkrétne zamerané na rodiny. To v kombinácii s vysokou cenou Dashlaneho v tomto kole posúva 1 kľúčové slovo.

Kolo: Cenový bod pre 1 heslá

3

Plán zadarmo

Aj keď 1Password a Dashlane premeškali známku nášho najlepšieho sprievodcu správou hesiel – ktorý bol porazený možnosťami ako LastPass a Bitwarden (prečítajte si našu recenziu v Bitwardene) – v tejto časti je jasný víťaz. Aby to bolo jednoduché, 1Password nemá bezplatný plán a Dashlane áno. 

To znamená, že Dashlane nemá vynikajúci bezplatný plán. Máte obmedzených 50 záznamov a nemáte prístup k synchronizácii viacerých zariadení. Aj keď to nie je také obmedzené, ako Kaspersky Password Manager alebo McAfee True Key, ktorých maximálny počet je 15, Dashlane neponúka veľa bezplatných používateľov (prečítajte si našu recenziu Kaspersky Password Manager a McAfee True Key). 

Stále je to niečo. Ďalšie možnosti, napríklad KeePass, ponúkajú viac priestoru zadarmo, ale Dashlane má stále výhodu, pokiaľ ide o použiteľnosť a vlastnosti. Prečítajte si náš kúsok KeePass verzus LastPass.

Aj napriek bezplatnému plánu vám Dashlane stále ponúka chuť svojho prémiového členstva. Môžete začať zadarmo a upgradovať neskôr alebo vyskúšať Premium alebo Premium Plus. Pokiaľ do 30 dní prepnete na službu Free, dostanete svoje peniaze späť. 

Kolo: Voľný plánovací bod pre Dashlane

4

Jednoduchosť použitia

1Password aj Dashlane majú solídne užívateľské prostredie, aj keď 1Password je flexibilnejšia. Okrem mobilných aplikácií má 1Password aj rozšírenie prehliadača, desktopové aplikácie a rozhranie prehliadača. Máte na výber, ako chcete získať prístup k svojim heslám, bez ohľadu na to, na ktorom zariadení ste. 

Funguje to však inak ako ostatní správcovia hesiel. Namiesto toho, aby vám dal jeden trezor na uloženie všetkých vašich hesiel, vám 1Password umožňuje mať toľko úschovní, koľko chcete. V každom trezore môžete svoje záznamy ďalej usporiadať pomocou značiek. Ak importujete heslá z inej aplikácie, 1Password sa bude snažiť čo najlepšie priraďovať značkám k svojim položkám.

1Password-review-klenby

Hoci 1Password je technicky správca hesiel, dokáže oveľa viac, než len ukladať svoje prihlasovacie údaje. Má širokú škálu podpory pre ďalšie typy vstupov, vrátane pasov, programov odmien, informácií o serveri a ďalších. Položky sú navyše prispôsobiteľné, čo vám umožňuje pridať alebo odstrániť toľko polí, koľko chcete.

1Password-review-add-entry

Dashlane nie je tak flexibilný, čo vedie k efektívnejšiemu zážitku. Vaše rôzne typy záznamov sú rozmiestnené v ponuke na ľavej strane bez podpory vlastných typov záznamov. Svoje heslá môžete usporiadať do kategórií, ktoré poskytuje Dashlane, ale mimo nich nie je veľa.

dashlane-review-prihláška

Úprimne povedané, obidva nástroje sa veľmi ľahko používajú. To znamená, že k tejto minci sú dve strany. Dashlane nemá toľko možností. To, čo jej chýba vo funkcii, sa však snaží o prístupnosť. Má tradičnejšie rozloženie, ktoré ponúka všetky informácie, ktoré väčšina používateľov potrebuje. 

dashlane-review-edit-entry

1Password je však výkonnejší, výkon je o to pôsobivejší, že je aplikácia prístupná. Toto kolo Dashlane vs 1Password by mohlo ísť oboma smermi. To znamená, že Dashlane má racionálnejší prístup, takže mu v tomto kole udelíme výhru.

Kolo: Ľahký bod použitia pre Dashlane

5

Rozšírenie prehliadača

Dashlane aj 1Password ponúkajú rozšírenie prehliadača, ktoré slúži na automatické dopĺňanie a rýchly prístup k vašim heslám. 1Password ponúka rozšírenie, ktoré funguje nezávisle od akejkoľvek inej aplikácie. Rozšírenie 1Password X vám umožňuje prístup k vašim prihlasovacím údajom z ľubovoľného prehliadača Chrome, Firefox a ďalších prehliadačov. 

1Password už podporuje iOS, Android, MacOS a Windows. S heslom 1Password X však podporuje aj systémy Linux a ChromeOS. Je pravda, že Dashlane má rozhranie prehliadača, ktoré môžete použiť s rozšírením. S heslom 1Password však toto rozšírenie potrebujete len na prezeranie, upravovanie a mazanie svojich záznamov. 

Oba nástroje majú solídne rozšírenia prehľadávača, ale flexibilita 1Password so svojou samostatnou verziou ho posunie v tomto kole dopredu.

Okrúhle: Bod rozšírenia prehľadávača pre 1 heslá

6

Vlastnosti

Súčasťou dôvodu, že Dashlane a 1Password sú také vysoké, sú ich vlastnosti. Počnúc Dashlane sa posunula od jednoduchej správy hesiel vo verzii šesť, pridala VPN, ochranu pred krádežou identity a tmavý webový monitoring. Základom sú účty, vrátane neobmedzeného ukladania a zdieľania, ako aj synchronizácia viacerých zariadení. 

Hoci funkcie ochrany pred krádežou identity sú, úprimne povedané, v poriadku, Dashlane má veľa nástrojov na správu hesiel. Rovnako ako mnoho iných správcov hesiel obsahuje aj informačný panel totožnosti. Tam budete môcť zobraziť slabé, kompromitované a opätovne použité heslá. Dashlane okrem toho využíva priestor aj na upozornenie na nedávne porušenia údajov. 

dashlane-review-password-health

Jedinečnou funkciou Dashlane je však automatický menič hesiel. V spojení s vynikajúcim generátorom hesiel spoločnosti Dashlane môžete pomocou tohto nástroja automaticky aktualizovať heslá vo svojich účtoch. Dashlane podporuje širokú škálu webov vrátane Reddit a Citrix. 

Automatický menič hesiel nie je kúzelným nástrojom, aj keď je skvelou funkciou. Pre stránky, ktoré podporuje Dashlane, je to vynikajúce, aj keď ich veľa chýba.

dashlane-review-password-changer

1Password má viac zameranú skúsenosť. Chýba mu ochrana proti krádeži identity a sledovanie tmavého webu, hoci stále prichádza s neobmedzeným ukladaním a synchronizáciou viacerých zariadení. 

Rovnako ako Dashlane, aj tento ponúka bezpečnostný panel vo forme strážnej veže 1Password. Strážna veža ide nad rámec iných služieb analýzy zabezpečenia a krížovým odkazom na vaše záznamy poskytuje adresu Haveibeenpwned.com, aby zistila, či nedošlo k narušeniu niektorého z vašich účtov. 

1Password-review-rozhľadňa

Aj keď chýba menič hesiel, 1Password ponúka jedinečné otočenie na modeli správcu hesiel. Súčasťou vášho predplatného je cestovný režim, ktorý chráni vaše osobné údaje na cestách. Ak je povolený, režim cestovania uloží všetky osobné informácie do vášho mobilného zariadenia do vášho trezora a odstráni všetko, čo je uložené lokálne. 

Údaje sú samozrejme uložené v cloude a vo chvíli, keď vypnete režim cestovania, sa vaše údaje synchronizujú s databázou cloud. Ak by sa však váš telefón počas cestovania skonfiškoval alebo stratil, osoba, ktorá ho zistí, nebude môcť na vašom zariadení vyhľadať žiadne informácie. Vaše osobné údaje jednoducho neexistujú ani s potrebnými kľúčmi. 

Aj keď má Dashlane viac funkcií, 1Password má viac zameraný zoznam. Ochrana VPN a krádeže identity s Dashlane sú vítanými prírastkami, aj keď horšími verziami iných častí softvéru. Pretože 1Password zameriava svoju platformu, funkcie sa cítia lepšie pre manažéra hesiel. 

Kruh: Funkcie bod pre 1 heslo

7

Mobilné aplikácie

Dashlane a 1Password boli na prvom mieste v zozname najlepších manažérov hesiel pre iOS. Hoci 1Password vyšiel na vrchole, bol to taký priestor, že jeden mohol obsadiť priestor. Obaja poskytujú vynikajúci mobilný zážitok, bez ohľadu na to, či používate systém Android alebo iOS.

Počnúc heslom 1Password môžete vidieť všetky informácie, ktoré môžete získať vo verzii pre stolné počítače, a to iba na mobilnom zariadení. K dispozícii sú funkcie ako Strážna veža, ako aj podpora viacerých trezorov, automatické dopĺňanie a prehliadač 1 hesiel. Podporuje dokonca notifikácie a autentifikáciu cez Apple Watch, ak ich chcete používať pre 2FA. 

1Password-iOS

Dashlane je podobne robustná mobilná aplikácia s podporou biometrického prihlásenia a 2FA. Zahŕňa informačný panel, kde môžete skontrolovať ochranné prvky proti krádeži identity Dashlane. Nájdete tu oznámenia o svojich informáciách na temnom webe, o celkovom zdravotnom stave hesla a o všetkých nedávnych relevantných porušeniach údajov. 

Dashlane-iOS

Dashlane navyše prichádza s funkciami špecifickými pre mobilné zariadenia, ako je ukladanie kontaktov, aj keď môžete vždy ukladať kontakty do 1 hesla pomocou vlastných typov položiek. 1 heslá má však jednu jedinečnú výhodu: cestovný režim. 

Aj keď je to vynikajúca funkcia sama o sebe, cestovný režim je špecificky relevantný pre mobilné zariadenia a ponúka ochranu, ktorú neprešli iní správcovia hesiel. Z mobilného zariadenia môžete rýchlo odstrániť všetky svoje osobné informácie a uložiť ich do úschovne 1 hesiel. Akonáhle je pobrežie čisté, môžete všetko obnoviť pomocou kohútika. 

Pre citlivé údaje na cestách je táto funkcia obrovská. Režim cestovania je samozrejme skvelý na cestovanie, má však aj iné aplikácie. Povedzme napríklad, že idete na koncert alebo na výlet do kempingu, pričom oboje je spojené s rizikom straty telefónu. Môžete odstrániť všetky osobné údaje a uložiť ich do úschovne pre prípad, že dôjde k zmiznutiu vášho mobilného zariadenia, aby nedošlo k ohrozeniu vašich údajov.. 

Round: Mobile Apps Point for 1Password

8

Podnikateľské plány

Aj keď veľké podniky budú mať lepšiu ponuku s manažérom podnikových hesiel, ako je Zoho Vault alebo OneLogin (prečítajte si naše hodnotenie OneLogin a recenzia Zoho Vault), Dashlane a 1Password majú k dispozícii malé obchodné plány. V skutočnosti obaja získali miesto v našom najvyššom správcovi hesiel pre sprievodcu malými firmami. 

Dashlane má jednoduchý prístup k stanovovaniu cien podnikov. Existuje jeden plán, ktorý stojí 4 dolárov na používateľa mesačne. To však presahuje deväť až päť. Dashlane obsahuje pre každého používateľa niečo, čo sa nazýva Smart Spaces. To im umožňuje mať obchodný priestor a osobný priestor namiesto toho, aby všetko uchovávali v jednom zdieľanom trezore.

Neexistuje minimálny počet používateľov, hoci Dashlane ponúka špecializovaného správcu účtov pre viac ako 50 rokov. Okrem všetkých funkcií plánu Premium majú podnikatelia prístup k administračnej konzole pre správu používateľských a bezpečnostných politík, ako aj nástroje pre zabezpečenie používateľov a zdieľanie skupín. 

1Password veci komplikuje trochu viac. Namiesto zamerania sa výlučne na menšie podniky ponúka viac úrovní podnikových služieb. Plán tímov je najpriamejším porovnaním s obchodným plánom spoločnosti Dashlane. Za 4 dolárov na používateľa mesačne dostane každý užívateľ 1 GB úložiska dokumentov, integráciu Duo pre celú podnikovú MFA a neobmedzené zdieľané trezory.

Podnikanie predstavuje dvojnásobnú cenu, 8 dolárov na používateľa mesačne, hoci prichádza s dostatočným počtom funkcií na zdôvodnenie ďalších nákladov. 

Vďaka podpore poskytovania služieb Active Directory, vlastných skupín, správ o používaní a vlastných rolí môže byť 1Password Business najflexibilnejším správcom podnikových hesiel v okolí. Každý používateľ vášho účtu dostane bezplatný plán rodiny a 5 GB úložiska dokumentov. 

1Password Business je síce drahý, ale plný funkcií. Ak sa však počet používateľov zvýši, cena sa môže ľahko ohromiť, takže plán je vhodný pre menšie podniky, ktoré potrebujú veľa funkcií. Tí, ktorí hľadajú stovky účtov, sa lepšie hodia pre podnikový plán. 

Tieto vlastné riešenia sú drahé, vrátane všetkých funkcií 1Password Business, ako aj špecializovaného správcu účtov, palubného inžiniera a školenia prispôsobeného nastavenia. Pre veľké podniky sú však tieto funkcie bezkonkurenčné. 

V prípade malých podnikov 1Password a Dashlane chodia na nohách s prstami, pričom obidve ponúkajú kompetentné plány pre tímy s menej ako 100 používateľmi. 1Password má viac funkcií pre skutočné podnikové aplikácie, vrátane integrácie adresárov a podrobnej kontroly nad používateľmi a trezormi. Tieto ďalšie funkcie postačujú na to, aby sa v tomto kole dostalo do vedenia.

Kolo: Podnikateľské plány smerujú k 1 heslu

9

podpora

Dashlane a 1Password sú z hľadiska podpory dosť vyrovnané, to znamená, že sú vynikajúce. 1Password ponúka podporné trasy prostredníctvom svojho Twitteru, kontaktného e-mailu a fóra komunity. Ak sa viac zaujímate o vyriešenie problémov sami, je k dispozícii aj informačná základňa.

1Password-review-contact-page

Pre Dashlane sú možnosti podobné. Existuje informačná báza a e-mailová adresa, hoci neexistujú žiadne komunitné fóra. Namiesto toho ponúka živé rozhovory počas pracovného týždňa od 9:00 do 18:00. EST v angličtine, ako aj francúzska a nemecká podpora prostredníctvom e-mailu. Bohužiaľ, žiadna z kontaktných možností nepretržite beží.

dashlane-review-Knowledgebase

Možnosti Dashlaneho kontaktu sú solídne, ale jeho vedomostná základňa vyniká najviac. Články prechádzajú do hĺbky a pokrývajú rôzne platformy snímkami obrazovky a viacerými sekciami. Ak máte otázku, Dashlane má pravdepodobne odpoveď vo svojej informačnej databáze. 

1Fóra hesiel sú pôsobivejšie. Aj keď je komunita tam aktívna, sú tu aj opakovaní podpory 1 hesiel. Pri testovaní služby sme neustále videli nové vlákna s odpoveďami už po niekoľkých minútach, bez ohľadu na dennú dobu. Znalostná základňa je tiež skvelá, s množstvom tém a videonávodov, ale fóra vynikajú najviac. 

1Password-review-fór

Dashlane má viac možností kontaktu, aj keď je live chat obmedzený na otváracie hodiny. 1Password, na druhej strane, má veľmi aktívne fórum a rovnaké množstvo detailov vo svojej znalostnej databáze. Toto kolo je, žiaľ, príliš blízko na to, aby sme naň mohli zavolať, a preto mu budeme venovať jeden bod. 

Kolo: Podpora Žiaden jasný víťaz, body za všetkých

10

Záverečné myšlienky

Z našich deviatich kôl v tomto porovnaní Dashlane vs 1Password, 1Password vyšiel so šiestimi bodmi a Dashlane so štyrmi, pričom posledné kolo samozrejme skončilo remízou. Aj keď je to konečný záver v bodovej stupnici, k tomuto príbehu je toho viac, než je výsledková tabuľka.

Víťaz: 1Password

Je dôležité pamätať na to, že počas tohto porovnávania Dashlane vs 1Password sme uskutočňovali hovory na základe preferencie (kolá „ľahkého použitia“ a „funkcií“ sú dokonalými príkladmi). Viaceré kolá mohli prebehnúť oboma smermi, preto vás žiadame, aby ste si prečítali naše úplné recenzie, ak si želáte hlbší pohľad na každý z týchto nástrojov.. 

Vďaka tomu je náš víťaz 1Password. Súhlasíte s tým, že by to malo byť? Prečo áno alebo prečo nie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me