Bitwarden vs LastPass: bezplatné boje v roku 2020

Bitwarden a LastPass sú dvaja najlepší správcovia hesiel v okolí, ktorí ponúkajú vynikajúce bezplatné plány, spoľahlivú bezpečnosť a dlhý zoznam funkcií. Pokiaľ ide o bezplatnú správu hesiel, nie je to o nič lepšie ako tieto dve možnosti. V našom porovnaní Bitwarden vs LastPass však môže vyhrať iba jeden. 


V priebehu niekoľkých kôl budeme porovnávať dva body za bodom, aby sme zistili, ktorá je lepšia možnosť. Pred vyhlásením víťaza sa dotkneme bezpečnosti, stanovovania cien, podpory, ľahkého používania, funkcií a ďalších položiek..

Pred ponorením dovoľujeme si poznamenať, že určité aspekty služby svietia viac v porovnaní s inými službami. Z tohto dôvodu odporúčame prečítať si naše recenzie Bitwarden a LastPass, aby ste získali predstavu o tom, ako títo správcovia hesiel fungujú voči zvyšku trhu..

Nastavenie boja: Bitwarden vs LastPass

Máme pred sebou šesť kôl, z ktorých každé je relevantné pre Bitwarden a LastPass. Obaja ho počas kola okradnú, aby videli, ktorá vláda je najvyššia. Každé kolo stojí za bod a na konci porovnania si všetky body spočítame, aby sme vyhlásili celkového víťaza.. 

Ako však uvádzame vo všetkých porovnaniach, existuje dostatočný priestor na osobné preferencie. Platí to najmä pre dva nástroje ako Bitwarden a LastPass, ktoré ponúkajú silné stránky v rôznych oblastiach. Z tohto dôvodu vám odporúčame prečítať si každú časť a dospieť k vlastnému záveru.

Využili sme obe služby, aby sme určili, ktorý je lepší. Aj keď zaujmeme definitívne stanovisko, lepší nástroj pre vás sa môže zmeniť podľa toho, čo potrebujete. Napríklad Bitwarden nie je tak flexibilný, pokiaľ ide o typy vstupov, ale má oveľa lepšiu podporu ako LastPass..

1

zabezpečenia

Bitwarden aj LastPass majú vynikajúcu bezpečnosť, aj keď jedna je určite lepšia ako druhá. Počnúc posledným ponúka LastPass štandardnú bezpečnosť pre správcov hesiel. To zahŕňa model nulových znalostí, šifrovanie AES-256 a množstvo možností pre dvojfaktorovú a viacfaktorovú autentizáciu.. 

Na overenie vášho účtu LastPass potrebuje iba hlavné heslo, na rozdiel od modelu Dashlane a 1Password s dvoma tajnými kľúčmi (viac informácií o tom nájdete v našej recenzii z Dashlane). Vaše hlavné heslo sa napriek tomu odosiela cez 100 000 kôl hashovania PBKDF2, aby sa váš trezor odomkol. To znamená, že LastPass nikdy neuvidí ani neuloží vaše heslo.

Pretože sa funkcia generovania kľúča používa na generovanie autentifikačného kľúča, vaše hlavné heslo v skutočnosti nikdy neopustí váš počítač.  

Šifrovanie LastPass, nanešťastie, nie je koniec príbehu. Služba bola v roku 2015 hacknutá, výsledkom čoho bolo odcudzenie nespočetných účtov. To znamená, že útočníci sa rozprestierali strašidelným bláznom. Model nulových vedomostí spoločnosti LastPass znamená, že do porušenia neboli zahrnuté potrebné údaje potrebné na dešifrovanie akýchkoľvek trezorov, takže neboli ohrozené žiadne údaje vo formáte prostého textu.. 

Prístup spoločnosti Bitwarden s otvoreným zdrojom

Bitwarden má podobné zabezpečenie ako LastPass, vrátane šifrovania AES-256 pre váš trezor a modelu nulových znalostí. Zdrojový kód je však tiež verejne prístupný a umožňuje komukoľvek ho prekopávať kvôli slabým miestam zabezpečenia. Nemecká firma pre kybernetickú bezpečnosť Cure53 to urobila a nenašla nič iné, iba drobné problémy s Bitwardenom. 

Najväčšou hrozbou pre bezpečnosť správcu hesiel je autentifikácia a Bitwarden je z tohto hľadiska solídny. Na overenie vášho účtu používa reťazec vygenerovaných kľúčov a hashovania, ale iba ak sa rozhodnete používať servery Bitwarden. 

Ako sa dostaneme do časti „Funkcie“, Bitwarden ponúka možnosť hosťovania, ktorá pri používaní správcu hesiel odstraňuje veľkú časť bezpečnostných rizík..

Pretože Bitwarden pracuje na báze otvoreného kódu, znamená to, že nie je možné ani uzamknutie dodávateľa. Celý zdrojový kód Bitwardenu je k dispozícii a komunita ho už použila na vytvorenie nástrojov, ktoré dokážu prečítať jeho formát súboru. Z tohto dôvodu budete mať stále prístup k svojim heslám, aj keď Bitwarden zbije. 

Hoci LastPass má solídne zabezpečenie, napriek jeho nešťastnému vniknutiu s hackermi ponúka Bitwarden viac. Pretože zdrojový kód je k dispozícii na audit, je vo svojej podstate bezpečnejší, čo vývojárom umožňuje zachytiť zraniteľné miesta skôr, ako sa stanú problémom. Okrem toho ponúka Bitwarden možnosť vlastného hosťovania, ktorá eliminuje takmer všetky riziká spojené s používaním správcu hesiel.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Bitwarden

Logo Bitwarden
Logo LastPass

2

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, medzi Bitwardenom a LastPassom je veľa čo hovoriť. Aj keď jeden je zameraný ako shareware a druhý je komerčný produkt, obidva ponúkajú vynikajúce bezplatné plány, pričom každý z nich si získal miesto v našej najlepšej bezplatnej príručke na správu hesiel. Pokiaľ však ide o platenie, existujú určité rozdiely.

Počnúc Bitwardenom je to softvér s otvoreným zdrojom a podobne ako KeePass je úplne zadarmo (prečítajte si našu recenziu KeePass). K dispozícii je platený program, ale Bitwarden zabezpečil, aby všetky jeho základné funkcie boli k dispozícii v bezplatnej verzii. To zahŕňa neobmedzené úložisko, synchronizáciu viacerých zariadení a možnosti dvojfaktorovej autentifikácie. 

Platený plán – ak to môžete nazvať – ​​pridá 1 GB šifrovaného úložiska súborov, niekoľko ďalších možností 2FA, zákaznícky servis a správy o zdraví hesiel. 

„Platené“ je tu však relatívny pojem. Prémia za bitwarden Premium stojí menej ako 1 $ mesačne, pričom na celý rok čaká iba 10 dolárov. V kontexte bezplatného plánu sa Premium cíti ako možnosť podporovať vývojárov viac ako čokoľvek iné.

LastPass má konvenčnejšiu cenovú štruktúru, ktorá sa hodí k prémiovej osobnej opcii vo výške 3 USD mesačne a rodinnej opcii iba 4 USD mesačne. V porovnaní s ostatnými bezplatnými správcami hesiel, napríklad RememBear, však LastPass vyniká svojím bezplatným plánom (prečítajte si našu recenziu RememBear). Je to preto, že zahŕňa neobmedzené ukladanie a synchronizáciu viacerých zariadení. 

Bezplatná verzia skutočne spôsobí, že platená bude vyzerať zle. Inovácia na prémiu prichádza s niekoľkými dobrotami, menovite s jedným zdieľaním a programom LastPass pre aplikácie, ale za 3 doláre mesačne sa za to nestojí.. 

LastPass ponúka rodinný plán, ktorý poskytuje ochranu až šiestim používateľom iba za 4 doláre mesačne, čo je ešte lacnejšie ako 1Password (prečítajte si našu 1Password kontrolu). 

Nesmieme sa nechať ujsť, Bitwarden má v skutočnosti vlastný rodinný plán a mesačne je to iba $ 1. Podporuje až päť používateľov a je vhodný pre neobmedzené zdieľanie a ukladanie. Aj keď postrádajú funkcie, ako je automatické dopĺňanie aplikácií, možnosti Bitwarden Premium a Family sú omnoho lacnejšie ako LastPass. Všetky ponúkajú väčšinu funkcií.

Kolo: Cenový bod pre Bitwarden

Logo Bitwarden
Logo LastPass

3

Jednoduchosť použitia

Čo sa týka otvorenia verzus komerčných produktov, jednoduchosť použitia je zvyčajne hlavným rozdielom (príklad nájdete v porovnaní s porovnaním KeePass a LastPass). Napriek tomu, že je Bitwarden produktom zdarma, jeho používanie je veľmi jednoduché. To znamená, že má hrsť malých rozdielov od LastPass. 

Bitwarden je program pre stolné počítače, čo znamená, že existuje miestna aplikácia na správu hesiel. Na webe Bitwarden existuje aj verzia založená na prehliadači, hoci neponúka takmer toľko možností ako aplikácia pre stolné počítače. Rozhranie je prekvapivo čisté, vaše typy vstupov sú v ponuke na ľavej strane, organizácia priečinkov a vyhľadávací panel. 

bitwarden-new-theme

Aj keď je Bitwarden veľmi pôsobivý pre softvér postavený na otvorenom kóde, má niekoľko kritických dohľadov. Po prvé, podporuje iba bezpečné poznámky, totožnosti, kreditné karty a heslá. Neexistujú žiadne vlastné polia ani typy položiek na ukladanie ďalších informácií. Ďalej musíte určiť, na ktorých adresách URL chcete toto heslo vyplniť. 

Našťastie sa môžete týmito problémami vyhnúť pomocou rozšírenia prehliadača, ktoré sa podobne ako lokálna aplikácia prekvapivo ľahko používa. Vďaka tomuto rozšíreniu môžete svoj trezor bezpečne prezerať, generovať nové heslo a zaznamenávať prihlasovacie údaje počas práce na internete.

bitwarden-rozšírenie

Aj keď použiteľnosť Bitwardenu je pôsobivá, pre LastPass to nie je nič. LastPass je založený úplne vo vašom prehliadači a ide kamkoľvek, bez ohľadu na to, či ste v systéme Windows, MacOS, ChromeOS alebo Linux. Rozhranie prehliadača je tiež veľmi ľahké obísť, čo vám umožňuje usporiadať položky do priečinkov a filtrovať ich rôznymi spôsobmi.

LastPass-review-klenba

V kontexte programu Bitwarden prichádza kicker LastPass vo forme vlastných záznamov. Po vybalení LastPass už podporuje dlhý zoznam typov položiek vrátane pasov, informácií o serveri, softvérových licencií a ďalších. Môžete si však tiež vytvoriť svoje vlastné položky, čo vám umožní ukladať, čo chcete. 

LastPass-review-custom-kategórie

V pozadí tiež prebieha automatizácia. Napríklad LastPass má univerzálne nastavenia na identifikáciu URL, zatiaľ čo tieto informácie musíte zadať ručne v Bitwardene. Aj keď sa Bitwarden stále dá ľahko obísť, v LastPass je dosť malých vylepšení, aby sa dal tento stôl na palubu.

Kolo: Jednoduchosť použitia bodu LastPass

Logo Bitwarden
Logo LastPass

4

Vlastnosti

Bitwarden a LastPass sú vybavené svojimi bezplatnými programami aj s funkciami. LastPass ponúka na svojom bezplatnom pláne dobrý rozsah vrátane bezpečnostnej výzvy, kde si môžete rýchlo prezrieť staré, opakovane použité a slabé heslá. LastPass tiež obsahuje automatický menič hesiel, ale nefungovalo to pri poslednom testovaní.

LastPass-review-security-výzva

Platba však prináša určité výhody, najmä vo forme hardvéru 2FA so štandardom FIDO U2F a LastPass for Applications. Táto možnosť vám umožňuje využiť funkciu automatického dopĺňania vo vašom prehliadači a používať ju v miestnych aplikáciách. Aj keď to nie je veľa, je to pekný bonus, ak platíte predplatné. 

Bitwarden ponúka podobné funkcie, hoci ich odlišuje medzi bezplatnými a platenými možnosťami. Napríklad obrazovka stavu hesiel – ktorá zobrazuje slabé, odkryté a staré heslá – a príslušné porušenia údajov sú vyhradené pre platený program. Napriek tomu, s akou lacnosťou je Bitwarden, je ťažké sa sťažovať.

bitwarden-porušenie-report

Najväčšou funkciou spoločnosti Bitwarden je však hosťovanie, ktoré je k dispozícii bez ohľadu na to, či platíte alebo nie. Pomocou Docker môžete ľahko hostiť serverovú infraštruktúru Bitwardenu vo vašej domácej NAS. Servery Bitwardenu môžete vždy používať – ​​nepoužíva sa cloudové úložisko, ako je napríklad Password Depot – ale hosting je najlepšou možnosťou, ak máte obavy o bezpečnosť.

bitwarden-self-host-tutorial

Tento proces je jednoduchý a vyžaduje iba dokovací stanicu a niekoľko príkazových riadkov. Aj keď je to voliteľná funkcia, skutočnosť, že vlastný hosting je do Bitwardenu zabudovaný s ľahkosťou, je pôsobivá. Rovnako ako v prípade iných aspektov spoločnosti Btiwarden, existuje dostatok možností, ako sa môžu technici vykopať, a to všetko pri zachovaní základných skúseností pre nováčikov.. 

To však nerobí z tohto kola automatické víťazstvo pre Bitwardena. Z hľadiska funkcií sú tieto funkcie veľmi blízko, pričom LastPass ponúka viac možností pre príležitostných používateľov a bitwardensky sa pripája k technikom. Funkcia standout je pre nás vlastným hosťom a Bitwarden získava toto kolo. To však znamená, že v závislosti od toho, čo hľadáte, by to mohlo ľahko ísť na LastPass. 

Kolo: Funkcie poukazujú na bitwarden

Logo Bitwarden
Logo LastPass

5

Podnikateľské plány

Keďže Bitwarden a LastPass ponúkajú štedré bezplatné programy, je bezpečné predpokladať, že väčšina cash flow pochádza od obchodných predplatiteľov. LastPass má rozsiahlejšiu škálu podnikateľských plánov, ktoré sa prispôsobujú veľkým i malým odevom, a preto si získal najlepší priekopník v našom najlepšom správcovi hesiel pre sprievodcu malými podnikmi.. 

LastPass-review-business-cenová

Bitwarden tiež získal miesto v sprievodcovi, hlavne preto, že je také lacné. V porovnaní s programom LastPass môžete ušetriť veľké. Napríklad program Bitwarden’s Teams, ktorý sa začína piatimi používateľmi za 5 dolárov mesačne, stojí iba 2 $ za každého ďalšieho používateľa. Podobný plán na LastPass stojí 3 dolárov na používateľa od začiatku.  

Cena spoločnosti Bitwarden za najvyšší stupeň podnikateľského plánu je 3 USD na používateľa a zahŕňa integráciu so službou Active Directory, skupinami používateľov a ďalšími. V porovnaní so Zoho Vaultom sú obchodné predplatné spoločnosti Bitwarden veľmi pôsobivé, vrátane funkcií najvyššej úrovne za zlomok ceny konkurencie (prečítajte si našu recenziu zoo trezora).. 

LastPass má však jednu veľkú výhodu: viacfaktorové overenie. Aj keď vás to bude stáť dosť cent, LastPass má kontextovú MFA, podobne ako OneLogin (prečítajte si našu recenziu OneLogin). Kontextová MFA namiesto toho, aby používala iba časový kód, pri overovaní účtu prihliada na rôzne faktory vrátane adresy IP, denného času a ďalších.. 

Volanie tohto kola je ťažké. LastPass má MFA k dispozícii, zatiaľ čo Bitwarden nie, ale za takúto funkciu sa účtuje vysoká cena. Na druhú stranu je Bitwarden omnoho lacnejší a na zavedenie je vhodný s množstvom obchodných funkcií. Stále však budete musieť nakupovať à la carte pre MFA. 

Vzhľadom na to, ako lacná môže byť MFA, dávame bitwardenovi výhru. To sa však môže zmeniť v závislosti od vašich obchodných potrieb.

Kolo: Podnikateľské plány poukazujú na bitwarden

Logo Bitwarden
Logo LastPass

6

podpora

Aj keď podpora správcu hesiel je zvyčajne zlá a podpora softvéru s otvoreným zdrojom je ešte horšia, LastPass a Bitwarden ponúkajú slušné zákaznícke služby. LastPass prichádza s informačnou základňou, fórami a kontaktmi prostredníctvom e-mailu. To znamená, že e-mailová podpora je k dispozícii iba v prípade, že najskôr použijete databázu znalostí. 

LastPass-review-contact-support

Budete musieť nájsť relevantný článok podpory a potom kliknutím na tlačidlo „Kontaktovať podporu“ prejdete na kontaktný formulár. Aj keď chápeme nasmerovanie používateľov na prostriedky svojpomoci najskôr, pochovanie kontaktného formulára v informačnej databáze je iba mätúce. Našťastie LastPass je uložený výborným komunitným fórom, ktoré je aktívne takmer vo všetkých hodinách dňa.

LastPass-review-fóra

Napriek tomu, že je Bitwarden úplne zadarmo, ide ešte ďalej, pokiaľ ide o služby zákazníkom. Prekvapivo existuje celá informačná základňa plná užitočných článkov. Bitwarden ponúka odkaz na svoju e-mailovú podporu na každej stránke s informáciami, dokonca aj na hlavnej stránke. Takto niet pochýb o tom, kam sa obrátiť s človekom. 

bitwarden-Knowledgebase

Bitwarden ponúka aj fóra, aj keď nie sú tak aktívne ako LastPass. Existujú dve sekcie: žiadosti o funkciu a podpora medzi používateľmi. Aj keď veľa členov je v pohotovosti, aby pomohlo ostatným, fóra nie sú také rozšírené, ako by sme dúfali. 

Celkovo je však ťažké povedať, že LastPass ponúka lepšie služby zákazníkom. Vzhľadom na to, že Bitwarden je vo svojej podstate bezplatný správca hesiel, úroveň podpory klesá. Aj keď ide o plne komerčný produkt, LastPass sa snaží udržať krok s krokom ďalej v tomto poslednom kole.

Kolo: Podporný bod pre Bitwarden

Logo Bitwarden
Logo LastPass

7

Verdikt

Pri jedinom víťazstve zo šiestich kôl je LastPass bohužiaľ porážkou tohto porovnania. Bitwarden ponúka dosť funkcií, bezpečnosti, cien a podpory, aby bol lepším správcom hesiel. Bitwarden má tiež výhodu dostupného zdrojového kódu, čo znamená, že je oveľa flexibilnejší. 

víťaz: Bitwarden

To však neznamená, že LastPass je zlý správca hesiel (v skutočnosti ďaleko od toho). Bitwarden ponúka dosť malých výhod na to, aby bol definitívne lepším správcom hesiel, ale to neznižuje boj, ktorý LastPass ponúka. Je to vynikajúci správca hesiel sám osebe a ponúka niektoré funkcie, ktoré Bitwarden nedokáže obstáť. 

Pre nás je však Bitwarden stále lepšou možnosťou. Súhlasíte alebo by sa spoločnosť LastPass mala stať víťazom? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map