Bitdefender vs Trend Micro Antivirus: výber toho najlepšieho v roku 2020

Bitdefender je najlepším antivírusovým softvérom, ktorý získava naše ocenenie za kvalitu jeho ochrany a služieb zákazníkom. Produkty kybernetickej bezpečnosti spoločnosti Trend Micro, ako napríklad Trend Micro Antivirus +, sú dobrými a cenovo dostupnými alternatívami. Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní o tom, ktoré kúpiť, vyskúšame ich v tomto porovnávaní Bitdefender verzus Trend Micro..


V tomto porovnávaní Bitdefender verzus Trend Micro Antivirus + však nemôžeme porovnávať všetko, takže nezabudnite skontrolovať našu individuálnu kontrolu Bitdefenderu a kontrolu Trend Micro Antivirus.. 

Nastavenie boja: Trend Micro Antivirus + vs. Bitdefender

Trend Micro a Bitdefender spolu bojujú s kybernetickými hrozbami už takmer 50 rokov, ale nenecháme jednu zo spoločností nechať odpočívať na vavrínoch. Toto porovnanie hlava-hlava podrobí obidve antivírusy testu v piatich kolách.

Predtým, ako sa pozrieme na cenové plány, užívateľskú prívetivosť, kvalitu ochrany a služby zákazníkom oboch spoločností, začneme s funkciami. Aby sme vám pomohli urobiť rozhodnutie, udelíme bod víťazovi každej kategórie (alebo bod každej z nich, ak ide o remízu).. 

Vysvetlíme vám, prečo v rýchlom kole po každej sekcii a na konci posledného kola hore. Celkový víťaz bude prvý, kto získa tri alebo viac bodov. Ak máte pocit, že sme boli nespravodliví (alebo príliš štedrí!), Nebojte sa nesúhlasiť v časti s komentármi.

1

Vlastnosti

Spoločnosti zaoberajúce sa antivírusovým softvérom sa musia radšej prispôsobiť, než sa vzdať neustále sa meniacim hrozbám v oblasti počítačovej kriminality. Nové vlastnosti sú prirodzeným dôsledkom a prinášajú väčšiu ochranu zákazníkom.

Aby sme zistili, či Bitdefender alebo Trend Micro sú ochranou, ktorú potrebujete, pozrieme sa na funkcie, ktoré obidve spoločnosti poskytujú.

BitDefender

Bitdefender, rovnako ako väčšina poskytovateľov antivírusových programov, neponúka všetky funkcie na konci svojho zoznamu produktov. Ak hľadáte viac ako len „antivírusový program“, produktové plány spoločnosti Bitdefender sú navrhnuté tak, aby vám vyhovovali. Má širokú škálu funkcií, ale za všetky musíte platiť viac.

BitDefender-Vlastnosti

Bitdefender sa zameriava predovšetkým na ochranu pred škodlivým softvérom. Okrem buzzwords je všeobecná antivírusová ochrana Bitdefenderu výnimočná a obsahuje ďalšie funkcie určené na reagovanie na viac nezvyčajné hrozby..

Aby vás ochránil, prehľadá zraniteľnosť vo vašom systéme nezabezpečený softvér, aby sa znížilo riziko počítačového útoku. Firewall je tiež zahrnutý na ochranu vášho systému, aj keď to nie je dostupné v základnom balíku Bitdefender Antivirus Plus.

Bitdefender obsahuje Safepay, jeho zablokovaný webový prehliadač, ktorý vám pomôže zostať na webe v bezpečí. Safepay vám poskytuje izolovanú oblasť na prístup k citlivým webom (napríklad online bankovníctvo) s virtuálnou klávesnicou, ktorá je chránená pred nástrojmi na zaznamenávanie klávesov.

Bitdefender obsahuje aj vlastnú obmedzenú službu VPN, ktorá sprísňuje Safepay, keď ste na cestách. Namiesto toho, aby ste nechali ignorovať nebezpečenstvá verejných sietí Wi-Fi, bitdefender vám poskytuje dátový tok 200 MB na šifrovanie pripojenia počas otvoreného pripojenia Wi-Fi..

Aj keď je povolený počet údajov porovnateľný s najlepšími bezplatnými sieťami VPN, je lepší ako nič. Ak potrebujete väčšiu ochranu, zvážte kombináciu Bitdefenderu a prémiovej VPN, ako je ExpressVPN (pozrite si našu recenziu ExpressVPN)..

Bitdefender obsahuje ochranu mikrofónov a webových kamier, ako aj rozšírenia filtrovania webu na blokovanie podozrivých webových stránok. K dispozícii je tiež základný správca hesiel, ale nie je to náhrada za správcu, ako je napríklad Sticky Password (pozri našu recenziu so Sticky Password).

K tomu všetkému patrí ochrana proti sledovaniu a krádeži, ako aj ochrana vašich mobilných zariadení. Možno budete musieť zaplatiť trochu navyše, ale Bitdefender sa snaží poskytovať zákazníkom všetky funkcie, ktoré by mohli očakávať od špičkového bezpečnostného produktu..

Trend Micro Antivirus+

Ak si predstavujete Bitdefender ako veľké jedlo formou bufetu, Trend Micro Antivirus + je snack, ale Antivirus + je iba jedným produktom zabezpečenia vo väčšom arzenáli Trend Micro..

Trend-Micro-Vlastnosti

Antivirus + je však základom jeho ochrany. Tento antivírusový systém iba pre systém Windows je dodávaný s ochranou proti ransomvéru a niečím, čo Trend Micro nazýva „pokročilým učením sa AI“, aby predpovedal a reagoval na správanie potenciálnych hrozieb.. 

Antivirus + tiež prichádza s e-mailovým skenerom a Pay Guard, nástrojom na uzamknutie vášho existujúceho webového prehľadávača. Nejde o náhradu Bitdefender SafePay, ale môže to zvýšiť bezpečnosť tým, že pred nákupom alebo bankou online deaktivujete všetky riskantné rozšírenia..

Ak chcete vidieť ďalšie funkcie, musíte sa pozrieť na jeden z ďalších antivírusových produktov Trend Micro. Trend Micro Internet Security pridáva funkcie zabezpečenia rodičov a zabezpečenia sociálnych médií. Dodáva sa tiež s nástrojmi na analýzu a optimalizáciu systému.

Trend Micro Maximum Security v hornej časti kombinuje vlastnosti ostatných produktov Trend Micro s doplnkami, ako sú napríklad správca hesiel a ochrana mobilných zariadení. Rovnako ako v prípade Bitdefender je správca hesiel Trend Micro v poriadku, ale nemôže držať sviečku pri alternatívach, ako je napríklad Dashlane (pozrite si našu kontrolu Dashlane)..

Keď sa pozrieme na zoznam funkcií Trend Micro, nie je na čo sa zvlášť sťažovať. Na kostiach je dosť mäsa na to, aby dodávali výrobkom ich hodnotu. Ak však hľadáte rozsiahlejšiu bezpečnostnú súpravu, budete sklamaní..

Okolo jednej myšlienky

Trend Micro obsahuje niektoré doplnky, ale jeho primárnym zameraním je ochrana, ako vidíme v balíku Antivirus +. Na rozdiel od toho vám Bitdefender poskytuje omnoho viac s funkciami navrhnutými tak, aby sa stal oveľa užitočnejšou sadou zabezpečenia na ochranu pred viac nezvyčajnými hrozbami..

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Trend Micro Antivirus + Logo

2

cena

Keď sa pozriete na antivírusové cenové plány, ktoré ponúka väčšina spoločností, môžete skončiť so zľavami, pokrytím zariadenia a dĺžkou pokrytia.. 

Ak chcete vedieť, či sú produkty Bitdefender alebo Trend Micro cenovo dostupné a oplatí sa im investovať, sme tu, aby sme pomohli s týmto porovnaním cenových plánov každej spoločnosti..

BitDefender

Bitdefender je cenovo výhodný poskytovateľ antivírusových programov pre nových zákazníkov s veľkými zľavami. Zľavy sa líšia, ale Bitdefender vo všeobecnosti ponúka zľavy pre nových zákazníkov vo výške viac ako 50 percent z obvyklej maloobchodnej ceny.

Bitdefender má pre zákazníkov štyri samostatné produkty, ktoré sa líšia podľa dĺžky pokrytia a počtu zariadení, ktoré potrebujete chrániť. 

Bitdefender Antivirus Plus je najlacnejším produktom a štandardnou súčasťou ochrany Bitdefenderu je, aj keď mu chýbajú niektoré ďalšie prémiové funkcie, ako napríklad sieťový firewall. Je to iba Windows s pokrytím jedným až 10 dostupnými zariadeniami.

Prvým balíkom, ktorý obsahuje väčšinu (aj keď nie všetky) funkcií Bitdefenderu, je Bitdefender Internet Security. Toto je tiež obmedzené na používateľov Windows, ale malo by vás stáť iba 5 dolárov mesačne v porovnaní s propagačnou sadzbou Bitdefenderu pre Antivirus Plus.

Dodáva sa s ochranou súkromia pre webovú kameru a mikrofón, zabezpečením brány firewall, rodičovskou kontrolou a šifrovaním vašich súborov. Rovnako ako Antivirus Plus sa môžete chrániť pomocou plánov pre jedno, tri, päť a desať zariadení. 

Ak však hľadáte ochranu pre Mac a mobil, budete potrebovať úplnú bezpečnosť Bitdefenderu. Pri zverejnení je diskontná sadzba pre úplnú bezpečnosť presne rovnaká ako internetová bezpečnosť, v opačnom prípade je medzi nimi iba 10 dolárov. Dodáva sa s mobilnou ochranou, ktorá si získala zmienku o našom najlepšom antivírusovom zozname pre Android.

Používatelia počítačov Mac sa tiež daria dobre, pretože Bitdefender je jedným z troch antivírusov, ktoré odporúčame v našom najlepšom zozname antivírusových programov pre počítače Mac. S pokrytím pre päť alebo 10 zariadení získate všetky vyššie uvedené funkcie spolu s ochranou proti krádeži.

Ak potrebujete chrániť viac ako 10 zariadení, budete potrebovať Bitdefender Family Pack s pokrytím pre 15 zariadení v cene. Diskontná cena je krádež, keď noví zákazníci dostanú okolo 60 dolárov z bežnej ceny okolo 120 dolárov.

Väčšina zákazníkov, ktorí hľadajú ochranu viacerých zariadení, nájdu najlepšiu hodnotu za peniaze v plánoch Total Security alebo Family Pack. Obe ponúkajú všetky funkcie, ktoré má Bitdefender, pričom zahŕňajú ochranu Mac a mobilných zariadení.

Trend Micro Antivirus+

Cenová štruktúra spoločnosti Trend Micro je navrhnutá tak, aby bola cenovo dostupná. Trend Micro Antivirus + je najlacnejší, ale ani drahšie plány nie sú za nízke ceny.

Obmedzenia funkcií sme už pokryli, ale program Antivirus + je obmedzený iným spôsobom: pokrytie. Za približne 40 dolárov získate ochranu pre jeden počítač so systémom Windows.

Pokrytie jedným zariadením na Bitdefender Antivirus Plus je rovnaká cena ako Trend Micro Antivirus +, hoci noví zákazníci môžu platiť rovnakú sumu na pokrytie troch zariadení pomocou Bitdefenderu, vďaka novým zákazníkom zľavy.

Pri pohľade na ďalšie produkty spoločnosti Trend Micro je služba Trend Micro Internet Security tiež len so systémom Windows a ponúka krytie pre tri zariadenia rýchlosťou približne 80 dolárov ročne. Je to rovnaká cena ako Bitdefender Internet Security, ale s menším počtom funkcií.

Jediným optonom pre mobilné telefóny a Mac je Trend Micro Maximum Security s pokrytím pre päť alebo 10 zariadení. Maximálna bezpečnosť je rovnaká cena ako najvyšší produkt Bitdefender, Total Security, ale s nižšími zľavami pre nových zákazníkov a menej funkcií.

Druhé myšlienky

Trend Micro je lacný a to je dobrá vec. Antivírusové produkty spoločnosti Trend Micro majú nanešťastie rovnakú cenu ako antivírusové produkty Bitdefenderu, ale s menšími zľavami pre nových zákazníkov a oveľa menej dostupných funkcií. Ak chcete pre svoje peniaze najlepší tresk, bitdefender zvíťazí nadol.

Kolo: Cena za antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Trend Micro Antivirus + Logo

3

Užívateľská prívetivosť

Nemali by ste inštalovať antivírusový program a mali by ste nechať zápasiť s funkciami, tlačidlami a nastavením. Ak to nie je užívateľsky prívetivé, nestojí to za to platiť.

V tejto časti nášho porovnania budeme testovať, či sú Bitdefender a Trend Micro ľahko použiteľné alebo nie, od inštalácie až po každodenné použitie..

BitDefender

Bitdefender má jednoduchý inštalátor, ktorý by vás mal sprevádzkovať a spustiť za menej ako 20 minút za predpokladu, že máte rýchle pripojenie. Inštalácia má veľkosť približne 500 MB, ale po jej stiahnutí sa väčšina inštalácie dokončí bez zásahu používateľa.

BitDefender-Client

Všetko o klientovi Bitdefenderu je navrhnuté tak, aby sa ľahko navigovalo. Hlavná časť hlavného panela poskytuje prístup k najbežnejším funkciám vrátane spustenia rýchleho antivírusového skenovania.

Toto je možné prispôsobiť, takže ak ste fanúšikom programu Bitdefender Safepay, môžete ho sem pridať kvôli rýchlemu prístupu. Ďalšie funkcie sú prístupné z bočného menu. Napríklad v časti „ochrana“ nájdete funkcie skenera zraniteľnosti a sieťového brány Bitdefender a ďalšie možnosti antivírusovej ochrany..

Bitdefender sa snaží byť proaktívny, takže keď zistí činnosti používateľa, ktoré by vás mohli ohroziť, upozorní vás, napríklad upozorní vás, aby ste používali Safepay. Vlastné profily môžete nastaviť tak, aby ignorovali tieto funkcie, keď je to nepohodlné (napríklad, keď pracujete alebo hráte). V ponuke „Nastavenia“ je tiež k dispozícii široká škála prispôsobení.

Bitdefender je skvelá voľba pre väčšinu používateľov a iba poskytovatelia, ako je Avira, ponúkajú takú výnimočnú používateľskú skúsenosť, ako vysvetľuje naše hodnotenie v Avire. Pre dôvtipnejších používateľov existuje veľa možností, ale Bitdefender bol jednoznačne navrhnutý tak, aby sa čo najľahšie používal.

Trend Micro Antivirus+

Trend Micro má menší inštalačný súbor ako Bitdefender (približne 250 MB) a napriek niekoľkým ďalším krokom by inštalácia nemala trvať dlhšie ako niekoľko minút.

Po reštarte budete pripravení. V našej správe sme už predtým spomínali, že Trend Micro s ostatnými antivírusmi nehrá dobre, a to je stále tak; pred inštaláciou vás upozorní na odstránenie všetkých konkurentov, ktorých máte.

Trend-Micro-Client

Klient Trend Micro je moderný, príťažlivý a zameraný na svoj hlavný účel: skenovať a chrániť škodlivý softvér. Po otvorení klienta sa zobrazí veľké okrúhle tlačidlo skenovania. Podržaním kurzora získate možnosti pre rýchle skenovanie alebo oveľa podrobnejšie skenovanie.

V hornej časti máte zoznam štyroch kategórií, ktoré vám poskytujú prístup k skrytým funkciám a nastaveniam Trend Micro. Napríklad „Ochrana osobných údajov“ vás privedie k funkciám ochrany osobných údajov, ako je služba Pay Guard, s možnosťami konfigurácie vedľa každej funkcie.

Ak vás niečo zmiatlo, každé nastavenie a funkcia má stručný popis. K pomoci a podpore spoločnosti Trend Micro sa dostanete aj kliknutím na ikonu otáznika v pravom hornom rohu obrazovky klienta.

Oblasť hlavných nastavení je prístupná z hlavnej obrazovky kliknutím na ikonu ozubeného kolieska hneď vedľa tlačidla „skenovať“. Trend Micro má veľa možností konfigurácie, väčšinou so samovysvetľujúcimi popismi a ikonami dodatočnej pomoci.

Klient Trend Micro je čistý a jednoduchý a zaraďuje ho do rovnakej kategórie ako iné užívateľsky príjemné alternatívy, ako je AVG (pozrite si našu recenziu AVG)..

Okrúhle tri myšlienky

Bitdefender aj Trend Micro majú klientov, ktorí sú užívateľsky prívetiví, ale Bitdefender má viac prispôsobenia pre používateľov a mierne jasnejší dizajn, vďaka čomu je lepšou možnosťou oboch.

Zaokrúhlené na bod užívateľskej prívetivosti pre antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Trend Micro Antivirus + Logo

4

ochrana

Ak hľadáte platbu za antivírusovú ochranu, nesledujete niečo, čo je efektívne len zo 70 alebo 80 percent. Chcete najlepšiu dostupnú ochranu, alebo to nestojí za investíciu.

Použijeme správy od troch nezávislých bezpečnostných spoločností, aby sme zistili, ako dobre fungujú Bitdefender a Trend Micro v testoch antivírusovej ochrany v reálnom svete..

BitDefender

Bitdefender sa ponoril v testoch AV-Test v máji až júni 2019, ale v poslednom testovaní v júli až auguste 2019 sa odrazil späť na vrchol. S takmer 100-percentnou účinnosťou počas júla a augusta získal Bitdefender celkovo 6 zo 6 kvality kvality svojej ochrany a výkonnosti systému..

BitDefender-AVTest-August2019

Skóre z testu ochrany AV-Comparatives z februára-mája 2019 bolo rovnako pôsobivé. Bitdefender zablokoval 751 zo 752 vzoriek škodlivého softvéru: celkovo 99,9-percentný úspech. V teste celkového výkonu sa tiež darilo dobre, pričom spoločnosť AV-Comparatives udeľovala spoločnosti Bitdefender svoje ocenenie „Advanced +“ v oboch kategóriách..

Týmto ocenením Bitdefender sedí s inými veľkými menami, ako je napríklad Kaspersky (pozrite si našu recenziu spoločnosti Kaspersky, ako aj porovnanie Bitdefender verzus Kaspersky)..

Naše finálne laboratórium, MRG Effitas, pokračovalo v tejto téme pre Bitdefender s 398 z 398 vzoriek blokovaných v Q2 2019 full-spektrálnych testoch. Táto 100-percentná úspešnosť získala ocenenie Bitdefender MRG Effitas ‘Level 1’ spolu s Norton Antivirus (pozri naše porovnania Bitdefender verzus Norton Antivirus).

Trend Micro Antivirus+

Neexistujú žiadne sporné konzistentné skóre AV-testu spoločnosti Trend Micro. Od roku 2013 má Trend Micro za každých okolností 6 bodov zo 6 bodov ochrany, s iba malým poklesom vo februári 2019. Testovanie v júli až auguste 2019 v AV-Teste to potvrdzuje, ďalších 6 zo 6 a perfektných 100 percent Skóre testu počas oboch mesiacov.

Výkonnostné testy boli o niečo horšie, so stabilnými 5,5 zo 6, čo znamená, že Trend Micro mal väčší vplyv na výkon PC ako priemery v priemysle..

Trend-Micro-AVTest-August2019

Trend Micro mal zmiešané úspechy v testoch AV-Comparatives február – máj 2019, pričom 749 zo 752 vzoriek bolo zablokovaných. 99,6-percentná úspešnosť je o niečo horšia ako bitdefender, ale nie o moc. 

Spoločnosť AV-Comparatives však nahlásila znepokojujúce 13 falošných poplachov, čím Trend Micro udelila ocenenie za ochranu „strednej úrovne“ za pokročilý stupeň. V testovaní výkonu sa tiež darilo zle, čím sa umiestnil na 13. mieste z 15 testovaných softvérov.

Celosvetové testy MRG Effitas Q2 2019 postavili Trend Micro blízko dna, iba 94 percent z 398 vzoriek bolo okamžite zablokovaných. Približne päť percent bolo blokovaných po opakovanom testovaní o 24 hodín neskôr, ale viac ako jedno percento bolo úplne vynechaných.

Aj keď Trend Micro dosiahol lepšie výsledky ako ostatní veľkí poskytovatelia, ako je Avast, nikde sa blížil 100-percentnej úspešnosti, ktorú MRG Effitas zaznamenala pre Bitdefender (pozri naše hodnotenie Avast).

Kolo štyri myšlienky

Trend Micro mal nejaké dobré skóre, ale neospravedlňuje sa počet falošných poplachov a priamych infekcií, ktoré tieto laboratóriá získali pri testovaní. Na druhej strane Bitdefender mal na ihrisku takmer dokonalé skóre.

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Trend Micro Antivirus + Logo

5

podpora

Ak sa niečo pokazí, mali by ste mať prístup ku kvalitnej zákazníckej podpore. V tejto časti budeme posudzovať kvalitu zákazníckej podpory od spoločností Bitdefender a Trend Micro.

BitDefender

Bitdefender má niekoľko kancelárií po celom svete a táto rozmanitosť sa odráža v jeho možnostiach podpory. Na rôznych kontinentoch sa napríklad nachádza 16 rôznych telefónnych liniek.

BitDefender-Site-Support

Okrem telefonickej podpory ponúka Bitdefender aj nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. K dispozícii je podporné fórum na kladenie otázok, ktoré monitorujú pracovníci Bitdefenderu, ako aj ostatní zákazníci.

Odpovede sú rýchle a fórum je aktívne, pričom zákazníci a zamestnanci zvyčajne odpovedajú každých pár hodín. Príspevky sú oddelené podľa produktu aj podľa jazyka.

Môžete tiež využiť vedomostnú základňu, ktorú poskytuje Bitdefender. Dodáva sa s jednoduchými a jasnými príručkami, ktoré sa týkajú najbežnejších problémov. Príručky sa v mnohých prípadoch dodávajú s obrázkami a videami, ktoré vám pomôžu pri riešení problémov.

Trend Micro Antivirus+

Podpora pre Trend Micro Antivirus + a ďalšie ochranné produkty Trend Micro sú ľahko dostupné z časti „pomoc a podpora“ na webovej stránke Trend Micro..

Trend-Micro-Site-Support

Všetko je usporiadané veľmi jasným spôsobom a podpora je oddelená produktom. Ak potrebujete niekoho hovoriť, môžete sa posúvať nadol a zobraziť možnosti pre sociálne médiá a tradičnejšie formy podpory, napríklad telefonická podpora..

Telefonická podpora počas úradných hodín je k dispozícii v mnohých krajinách, aj keď niektoré telefónne čísla sa nachádzajú na rovnakom mieste. Napríklad linka podpory Spojeného kráľovstva pokrýva aj Írsko a veľkú časť východnej Európy, Škandinávie a Blízkeho východu.

Ak potrebujete podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, je k dispozícii pre zákazníkov z USA a Kanady s balíkom „konečných služieb“ (ktorý zahŕňa Trend Micro Maximum Security), ale bude to stáť navyše.

K dispozícii je tiež živá podpora cez Facebook Messenger, ktorá je k dispozícii od pondelka do piatku. Môžete použiť fórum komunity, ale toto je jednoducho zoznam otázok uverejnených používateľmi, čo sťažuje navigáciu alebo vyhľadávanie v nich.

Kolo päť myšlienok

Dobrá podpora zákazníkov môže priniesť všetky rozdiely a spoločnosť Trend Micro prešla o krok ďalej. Aj keď podpora 24/7 stojí navyše, množstvo možností podpory (vrátane služby Facebook Messenger) zákazníkom uľahčuje riešenie ich problémov.

Bitdefender však nemôže byť tiež chybou, pretože poskytuje lepšie fórum a nepretržitú podporu. Celkovo je to remíza.

Kolo: Podpora Žiaden jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Trend Micro Antivirus + Logo

6

Záverečné myšlienky

Bitdefender bol vždy tvrdý antivírus, ktorý sa dá poraziť. Trend Micro je veľkým hráčom na trhu, ale v posledných testoch klesol, najmä so zmiešanými skóre ochrany.

Trend Micro sa ukázal byť konkurencieschopným v určitých oblastiach, ako je tvorba cien, ale Bitdefender jednoducho ponúkol viac. Rovnaké náklady, ale s lepšími zľavami pre nových zákazníkov a oveľa viac funkcií, robí Bitdefender zrejmým víťazom tu.

Víťaz: Bitdefender

To neznamená, že Trend Micro je zlá možnosť. Je cenovo dostupný a má veľa práv, najmä s toľkými možnosťami podpory zákazníkov, ale Antivirus + pravdepodobne stojí za to. Ak skutočne chcete predplatné Trend Micro, namiesto toho sa snažte o vyššiu úroveň zabezpečenia.

Ak však chcete minúť svoje peniaze rozumne, odporúčame vám Bitdefender. Ak hľadáte niečo trochu iné, pozrite si naše antivírusové recenzie, kde nájdete ďalšie odporúčania.

Používate Trend Micro a nesúhlasíte s naším porovnaním? Dajte nám vedieť vaše myšlienky v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map