Bitdefender vs Norton Antivirus: Rozbíjanie vírusov v roku 2020

Sme veľkými fanúšikmi Bitdefenderu tu na Cloudwards.net. To sa umiestnilo na prvom mieste, keď sme sa pozerali na najlepší antivírusový softvér na trhu. Bitdefender práve vyhral veľké antivírusové meno v našom porovnávaní Bitdefender verzus Kaspersky Anti-Virus. V tomto článku ju porovnávame s Norton Antivirus, jedným z najstarších príkladov antivírusového softvéru v okolí.


Očakávame, že sa obom darí dobre, ale uvidíme, ako Norton Antivirus porovnáva s Bitdefenderom v piatich kolách. Pred vyhlásením nášho víťaza porovnáme vlastnosti antivírových gigantov, cenové balíčky, užívateľskú prívetivosť, ochranu a podporu zákazníkov..

Skôr ako si prečítate toto porovnanie Bitdefender verzus Norton Antivirus, prečítajte si našu recenziu Bitdefender Antivirus a našu recenziu Norton Antivirus, aby ste získali úplný obraz každého softvéru..

Nastavenie boja: Bitdefender verzus Norton Antivirus

Bitdefender je náš najlepší antivírus, zatiaľ čo Norton robí náš najbezpečnejší zoznam antivírusového softvéru. S oboma budete v bezpečí, ale toto porovnanie je navrhnuté tak, aby vám pomohlo rozhodnúť sa pre seba. Najprv prejdeme základné pravidlá.

Ako už bolo spomenuté, pozeráme sa na päť kategórií, od funkcií po podporu zákazníkov. Každé kolo dostane víťaza a celkové skóre získa prvý až tri body. 

Odporúčame prečítať si všetky sekcie v plnom rozsahu, aby ste získali úplný prehľad o našich postojoch. V niektorých prípadoch bude najlepšia voľba pre vás závisieť od vašich okolností.

1

Vlastnosti

Od uvedenia programov Norton Antivirus a Bitdefender sa zmenil antivírusový priemysel. Výzvou pre vývojárov antivírusového softvéru je zostať na čele hry s novými funkciami a metódami na zachytávanie a prevenciu škodlivého softvéru a inej počítačovej kriminality.. 

Pozrime sa, ktoré funkcie Bitdefender a Norton Antivirus svojim zákazníkom ponúkajú.

BitDefender

Nebudete mať veľa z Bitdefenderu bez toho, že by ste museli platiť za jeho najdrahší balík. Našťastie by vám 30-dňová skúšobná verzia mala poskytnúť dostatok času na určenie, ktorý balík je pre vás najlepší.

BitDefender-Vlastnosti

S Bitdefender Total Security získate najvyššiu ochranu. Je to ponuka typu všetko v jednom s pokrytím pre viac zariadení. Bitdefender patrí medzi najlepšie antivírusové programy pre Android, ale tiež dobre chráni zariadenia iOS a macOS..

Všetci sme príliš dobre oboznámení s nebezpečenstvami verejných WiFi, a preto ponúka Bitdefender obmedzenú službu virtuálnej súkromnej siete s limitom 200 MB za deň. Nejde o riešenie najvyššej úrovne, takže ak ide o sieť VPN, pozrite sa na ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).

Ak máte obavy z bezpečného prehliadania, Bitdefender Safepay poskytuje bezpečné karanténne miesto pre vaše citlivé návštevy webu, napríklad online bankovníctvo alebo nakupovanie. Ak službu Safepay nepoužívate, budete upozornení pri každej návšteve stránky, o ktorej sa spoločnosť Bitdefender domnieva, že by vás mohla ohroziť.. 

Zahrnutý je aj správca hesiel, ktorý sa integruje do vášho bežného prehliadača a Safepay. Je to dobrá ponuka, ale možno by ste si mali pozrieť zoznam najlepších správcov hesiel pre niečo s viacerými funkciami, ako je napríklad LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass)..

Získate tiež ochranu ransomware so všetkými balíkmi Bitdefender, s výnimkou bezplatného, ​​ako aj so sieťovou bránou firewall. Bitdefender Total Security ponúka takmer príliš veľa funkcií na spomenutie, od bezpečného skartovania súborov po ochranu webovej kamery.

Celkovo vzaté Bitdefender ponúka najviac funkcií z možností v našom zozname antivírusových kontrol. Môže byť ťažké zistiť, ktoré funkcie sú k dispozícii pre určitý balík, ale okrem toho si musíme sťažovať len veľmi málo.

Norton Antivirus

Existujú štyri hlavné balíčky Norton. Rovnako ako v prípade nástroja Bitdefender existuje vo všetkých z nich niekoľko základných funkcií, ale celkovo je na zozname menej funkcií. 

Norton-Client-Security

Každý balík je dodávaný s úplnou sadou ochrany pred škodlivým softvérom, vrátane ochrany proti ransomwaru a spywaru, ako aj úložiska v cloude pre cloud. Získate tiež sieťový firewall a správcu hesiel.

Správca hesiel by sa nestaral o plnohodnotnú ponuku, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu recenziu podľa Dashlane), ale robí úlohu pre príležitostného používateľa..

Odberatelia balíkov Norton 360 získajú prístup k Norton Secure VPN pre bezpečné prehliadanie (prečítajte si našu recenziu Norton Secure VPN). Chýbajú druhy funkcií VPN, ktoré by ste videli v našom najlepšom zozname VPN pre Windows, ale je to pekný doplnok. Získate tiež ochranu webovej kamery.

Ak chcete viac funkcií, budete musieť upgradovať na jeden z drahších balíkov. Pomocou nástrojov na sledovanie webového prenosu a sťahovania aplikácií získate napríklad funkcie rodičovskej kontroly, ktoré pomáhajú chrániť vaše deti.

Distribúcia funkcií v balíkoch Norton je zameraná na drahšie balíčky, ako by ste mohli očakávať, ale v predplatnom Antivirus Plus a 360 Standard je dosť užitočných funkcií.

Okolo jednej myšlienky

Medzi Norton Antivirus a Bitdefender je veľa podobností. Norton Antivirus ponúka pre svoje balíčky veľa doplnkov, ale mnohé z nich, ako napríklad ochrana identity VPN a LifeLock, zahŕňajú ďalšie programy a zložitosť..

Pokiaľ ide o bezpečnostné funkcie, Norton Antivirus je základnejší. Väčšina funkcií, ako je napríklad správa hesiel a ochrana webovej kamery, sa zhoduje s programom Bitdefender, ktorý ponúka aj ďalšie základné funkcie.

Bitdefender zvíťazil v tomto kole, ale Norton Antivirus dokáže dobre ponúknuť bezpečnostné doplnky, ako napríklad ochranu identity, ktoré Bitdefender nemá.

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo zabezpečenia Norton

2

cena

Hovorili sme o ponúkaných plánoch predplatného. Obaja poskytovatelia antivírusových programov ponúkajú základné balíčky na pripojenie svojich používateľov pred ich rozšírením na niečo s viacerými funkciami.

Pozrime sa na to, čo získate za svoje peniaze pomocou predplatného Norton Antivirus alebo Bitdefender.

BitDefender

Bitdefender má k dispozícii štyri balíčky, ale ak hľadáte podporu pre viac zariadení, budete musieť minúť viac. Dobrou správou je, že pre nových používateľov existujú veľké zľavy.

Najlacnejší balíček, Antivirus Plus, je okolo 30 dolárov ročne, s podporou až troch PC so systémom Windows so zľavou. Akýkoľvek vyšší alebo nižší počet počítačov znamená, že sa účtuje plná cena. To je nezvyčajné, ale prijateľné, ak máte iba niekoľko počítačov so systémom Windows.

Balík strednej úrovne, Internet Security, je tiež obmedzený na Windows a má podobnú zľavu na tri zariadenia. Získate tiež funkcie, ako napríklad WiFi skener, rodičovskú kontrolu a sieťový firewall.

Používatelia mobilných telefónov a MacOS budú musieť investovať do Total Security, najdrahšieho balíka Bitdefenderu. Bitdefender je stále náš najlepší antivírusový program pre počítače Mac vďaka ochrane. Zľavnená sadzba je k dispozícii iba pre Total Security na svojich odberoch troch zariadení.

Svoju rodinu môžete chrániť aj pomocou plánu rodiny Bitdefender, ktorý podporuje 15 zariadení. Na rozdiel od iných zliav sa jeho 54-percentná zľava vzťahuje na všetkých 15 zariadení vo všetkých ročných plánoch, od 54,99 dolárov za jeden rok do 174,99 dolárov za tri roky.

Prví predplatitelia a obnovovatelia majú tiež niečo pozitívne na čo sa tešiť z predplatného Bitdefenderu. Aby ste čo najlepšie využili podporu viacerých zariadení, budete musieť platiť za úplnú bezpečnosť alebo plán rodiny. Antivirus Plus a Internet Security sú však dobré možnosti rozpočtu.. 

Môžete sa prihlásiť na odber akéhokoľvek balíka Bitdefender až na tri roky s výraznými zľavami. Bez ohľadu na to, aký balík chcete vyskúšať, mali by ste najskôr využiť 30-dňovú skúšobnú dobu úplnej bezpečnosti Bitdefenderu.

Norton Antivirus

Existujú zľavy pre pôvodných predplatiteľov Norton Antivirus, ale nie sú natoľko veľkorysí ako zľavy, ktoré ponúka Bitdefender.

Najzákladnejší plán Norton Antivirus, ktorý sa tiež nazýva Antivirus Plus, je okolo 60 dolárov ročne. Pre začínajúcich odberateľov existuje zľava 20%, pričom náklady sa znížia na približne 50 dolárov. Je to však balík holých kostí.

Ste obmedzení na jeden počítač PC alebo Mac so štandardnou ochranou pred malvérom, sieťovým firewallom, správcom hesiel a 2 GB úložiska v cloude. Takmer 60 dolárov na ochranu jedného zariadenia je zlá hodnota v porovnaní s bitdefenderom alebo iným poskytovateľom, ako je napríklad Avast (prečítajte si našu recenziu pre Avast Pro)..

Ďalšie dva plány programu Norton Antivirus, 360 Standard a 360 Deluxe, majú na kostiach viac mäsa. Pri zľavnenej cene 49,99 dolárov a 59,99 dolárov ročne získate väčšinu funkcií Norton, ktoré by ste očakávali, vrátane ochrany webovej kamery a prístupu VPN.

Rovnako ako Antivirus Plus, 360 Standard chráni iba jedno zariadenie, ale umožňuje tiež chrániť mobilné zariadenie. Ak chcete chrániť viac zariadení, budete potrebovať 360 Deluxe. Podporuje až päť počítačov, počítačov Mac a mobilných zariadení. Taktiež zvyšuje úložisko v cloude na 50 GB.

Jeden z najdrahších plánov, Norton 360 s LifeLock Select, dodáva ochranu pred krádežami identity a až 100 GB úložného priestoru v cloude spolu so všetkými funkciami, ktoré získate s 360 Deluxe.

Budete musieť zaplatiť 299,99 dolárov ročne za Norton 360 s LifeLock Unlimited Plus, aby ste získali neobmedzenú podporu a najvyššiu úroveň ochrany pred krádežou identity. S Avira Prime môžete získať podobnú neobmedzenú ochranu zariadenia za menej ako polovicu ceny (prečítajte si našu recenziu v Avire)..

Propagačné ceny pre Norton Antivirus sú v poriadku, ale ak chcete získať najlepšiu hodnotu, musíte zaplatiť za jeden z balíkov vyššej úrovne.

Druhé myšlienky

Ak je pre vás najdôležitejšia hodnota za peniaze, vyberiete Bitdefender pred Norton Antivirus. Obe spoločnosti vás prinútia platiť navyše za mobilné zariadenia a viac zariadení, ale pomocou Bitdefenderu budete mať prístup k viacerým funkciám za menej peňazí.. 

Kolo: Cena za antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo zabezpečenia Norton

3

Užívateľská prívetivosť

Najlepším typom antivírusu je ten, ktorý nezasahuje alebo nespomaľuje váš počítač a jeho používanie nie je ťažké. Preto sa podrobne zaoberáme otázkou, či je antivírusový program užívateľsky prívetivý.

V tomto kole sa chystáme posúdiť užívateľskú prístupnosť programov Bitdefender a Norton Antivirus a rozhodnúť sa, ktorý z nich je najlepší.

BitDefender 

Inštalácia bitdefenderu je bezbolestná a na ceste je k dispozícii niekoľko krokov a veľa vysvetlení. Klient je čistý, jednoduchý a efektívny pri vysvetľovaní väčšiny svojich funkcií používateľom. Prístrojová doska ponúka väčšinu nastavení a funkcií, od rýchlych skenov až po otvorenie Safepay, ako „rýchle akcie“ pre prístup.

Ak sa vyskytne problém, program Bitdefender vás informuje pomocou vyskakovacích okien a upozornení na bočnom paneli. Poskytuje informácie o tom, čo musíte urobiť, a opravy jedným kliknutím.

Väčšina používateľov sa nebude musieť presunúť z hlavného panela rýchlych akcií, ale k ďalším nastaveniam a funkciám môžete pristupovať z bočného menu, aby ste nakonfigurovali ochranu Bitdefenderu na mikro..

Celkovo vzato ponúka Bitdefender jednoduchosť pre príležitostných používateľov a pokročilejšie nastavenia pre profesionálov. Je to jeden z najlepších antivírusových klientov, ktorých sme už videli, a hodnotí ho vysoko z hľadiska jednoduchosti ovládania.

Norton Antivirus

Norton tiež neuľahčuje použitie vecí. Inštalácia je približne rovnaká ako pri Bitdefender. Je úhľadný, vykonáva väčšinu akcií za vás, musíte si však zaregistrovať účet.

Norton-Client-Performance

Čistý klient poskytuje používateľom možnosť prepínania medzi kartami s oblasťami skenovania, konfigurácie, výkonu a ďalšími funkciami, ako je napríklad správca hesiel a bezpečnostné rozšírenia. Rozšírenia nie sú skvelé – sú pomalé a objemné, mierne povedané – v predvolenom nastavení sú však deaktivované..

Príjemným krokom je monitorovanie využitia procesora Norton Antivirus na karte „Výkon“. V minulosti sa antivírusový program Norton Antivirus považoval za zdroj ošípaných a táto funkcia vedie k rozptýleniu tejto reputácie..

Celkovo vzaté, Norton sa ľahko používa, ľahko sa inštaluje a nemá veľký vplyv na používanie systému.

Okrúhle tri myšlienky

Norton Antivirus a Bitdefender sú dve z najznámejších značiek na trhu. Boli už príliš dlho na to, aby nevedeli, že ich cieľový trh očakáva jednoduchosť a efektívnosť.

Obe ponúkajú, ale Bitdefender uľahčuje mikromanažovanie jednotlivých funkcií. Je to remíza v tomto kole. Medzi nimi nie je dosť, aby to tak nazvali.

Kolo: Užívateľská prívetivosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo zabezpečenia Norton

4

ochrana

Ak vás antivírusový softvér nemôže chrániť, nemá zmysel. Aby sme si boli istí, že získavate najlepšiu ochranu, pozrime sa, ako dobre fungujú Bitdefender a Norton Antivirus proti najhorším hrozbám z troch testovacích laboratórií..

BitDefender

V spoločnosti AV-Test získal Bitdefender v marci a apríli 2019 99,3 percenta v teste ochrany pred škodlivým softvérom, čo bol mierny pokles oproti predchádzajúcemu skóre, ale stále dosť na to, aby získal dokonalých 6 zo 6.

Z hľadiska výkonnosti bitdefender dosiahol lepšiu skóre, so spomalením iba o 14 percent v porovnaní s priemernými 19 percentami. Celkovo AV-Test dal Bitdefenderu ďalšie dokonalé skóre, ktoré dobre vyhovuje našim očakávaniam. Bitdefender nie je zdrojom ošípaných.

V teste AV-Comparatives boli podobné výsledky. Hoci boli medzi februárom a májom 2019 zaznamenané dva falošné poplachy, Bitdefender zablokoval 751 hrozieb s 99,9% mierou ochrany. Spoločnosť AV-Comparatives tiež počas testu v apríli 2019 udelila spoločnosti Bitdefender najvyššie hodnotenie Advanced + za výkon.

Tretie laboratórium na testovanie bitdefenderu, MRG Effitas, dalo antivírusovému softvéru pri testovaní Q1 2019 hodnotenie Certified Level 1. Pri testoch s plným spektrom mala 100% úspešnosť pri vzorke s veľkosťou vzorky 339, čo znamená, že zachytilo každú hrozbu bez falošných pozitív.

Norton Antivirus

Testy AV-Test v marci a apríli 2019 ukázali rovnaké skóre ochrany 99,3% pred hrozbami škodlivého softvéru pre Norton Antivirus. Taktiež zodpovedala skóre výkonnosti Bitdefenderu, ale pri testovaní sa ukázala pomalšia. Aj keď skóre výkonu kleslo, ochrana pred škodlivým softvérom bola takmer dokonalá.

norton AVTest

Rovnaký obrázok nie je zrejmý z testovania ochrany AV-Comparatives od februára do mája 2019. Hlásil významných 21 falošných pozitív, ale automaticky blokoval 99,6 percent hrozieb. Počet falošných poplachov vyústil do celkového hodnotenia Norton Antivirus.

V spoločnosti MRG Effitas získal Norton Antivirus (hodnotený ako Symantec) v testoch Q1 2019 zodpovedajúcu certifikáciu úrovne 1. Testy celého spektra boli lepšie ako testy Bitdefenderu, pričom sa automaticky zistilo a zablokovalo 100 percent hrozieb. V každej testovacej kategórii získal Norton Antivirus 100 percent.

Kolo štyri myšlienky

Medzi týmito dvoma antivírusovými systémami nie je veľa. Počet falošných poplachov zaznamenaných AV-Comparatives pre Norton Antivirus je problém, ale zdá sa, že ide skôr o odľahlú ako normu.

Vďaka porovnateľným alebo mierne nižším skóre v prípade Norton Antivirus to však Bitdefender oddeľuje od príspevku. To znamená, že je to oholené. Nech si vyberiete ktorýkoľvek antivírus, budete dobre chránení.

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo zabezpečenia Norton

5

podpora

Ak čelíte hrozbe škodlivého softvéru, ktorú nedokážete vyriešiť, môžete očakávať, že sa budete opierať o odborné rady, ktoré vám budú poskytnuté. Na tento účel otestujeme podporu, ktorú v tomto kole získate od Bitdefenderu alebo Norton Antivirusu.

BitDefender

Bitdefender má všetky kontakty, ktoré radi vidíme. Ak dávate prednosť svojim problémom, môžete sa telefonicky obrátiť na zákaznícku podporu v 16 krajinách. 

K dispozícii je tiež živý chat, e-mail, fórum a informačná základňa, ktorá obsahuje návody a otázky na postupy. Fórum je aktívne a obsluhované agentmi technickej podpory Bitdefender a zúčastnenými zákazníkmi.

Odpovede môžete očakávať rýchlo, často v priebehu niekoľkých hodín. Príspevky vo fóre sú oddelené podľa produktu a sú k dispozícii v rôznych jazykoch. Podpora Bitdefenderu je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni pre zákazníkov.

Norton Antivirus

Spoločnosť Symantec, ktorá vlastní Norton Antivirus, ponúka zákazníkom telefonickú a živú komunikáciu prostredníctvom chatu, podobne ako Bitdefender, poskytuje aj podporné fórum, návody na používanie videí a vedomostnú základňu..

Norton-Site-Support

Znalostná základňa Norton Antivirus je prehľadná a rozdelená do kategórií pre rôzne produkty. Môžete hľadať konkrétne problémy alebo otázky a ak nenájdete to, čo hľadáte, môžete prejsť na iné spôsoby pomoci v dolnej časti každej stránky..

Články sú podrobné a obsahujú ľahko sledovateľné kroky na odstránenie problémov alebo vykonanie akcií, ako napríklad zálohovanie súborov alebo zmena predplatného..

Vo fóre nie je najjednoduchšie navigovať, ale je dobre zásobený dlhým archívom príspevkov, pomocou ktorého môžete vyhľadávať, ak vám informačná základňa veľa neponúka. Ak sa to nestane, podpora telefónu Norton 24/7 a živého chatu by mala byť vašim prvým prístavom.

Kolo päť myšlienok

Zákaznícka podpora Bitdefenderu a Norton Antivirusu je vynikajúca. Obe ponúkajú veľa možností podpory.

Bitdefender má oveľa čistejšiu a jednoduchšiu webovú stránku, a preto vyhrá. Fórum je modernejšie a ľahšie prehľadateľné a vedomostná základňa je dôkladná a jasná.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo zabezpečenia Norton

6

Záverečné myšlienky

Medzi Bitdefenderom a Norton Antivirusom existuje veľa podobností, ale z nášho porovnania je zrejmé, že Bitdefender je najlepšou voľbou pre spotrebiteľov..

víťaz: BitDefender

To neznamená, že s produktom Norton Antivirus je niečo konkrétne zlé. Vo antivírusovom svete má dlhý rodokmeň a ako ukazujú naše skóre ochrany, chráni vašu súpravu dobre.. 

Pokiaľ však ide o hodnotu, Bitdefender ponúka viac peňazí za vaše peniaze. Získate viac funkcií za lacnejšiu cenu. Ak sa chcete pozrieť na niektoré z našich ďalších porovnaní, navštívte náš antivírusový archív.

Vybrali by ste si Bitdefender pred Norton Antivirusom alebo urobili inú voľbu? Zanechajte nám svoje názory v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map