Bitdefender vs McAfee Antivirus: Greenhorn bojuje za veterána v roku 2020

Existuje veľa dobrého bezplatného antivírusového softvéru, ale tí, ktorí platia, majú k dispozícii najlepšiu ochranu, funkcie a podporu. Nájdenie správneho antivírusového softvéru môže byť zložité, najmä s veľkými menami, ako sú Bitdefender a McAfee Antivirus, ktoré dominujú na trhu.


Aby sme vám pomohli nájsť tú správnu ochranu, testujeme Bitdefender a McAfee, aby sme zistili, ktorý z nich je najlepším antivírusovým softvérom. Sme veľkými fanúšikmi Bitdefenderu tu na Cloudwards.net, ale McAfee je v antivírusovej hre už 30 rokov, preto si musíme udržať veľkú povesť. Musíte si však prečítať, či to funguje rovnako dobre ako Bitdefender.

Pred kontrolou alebo po prečítaní tohto porovnania Bitdefender verzus McAfee Antivirus sa oplatí pozrieť sa na našu kontrolu Bitdefenderu a kontrolu McAfee Antivirus, aby ste dostali jasnejšiu predstavu o výhodách a nevýhodách oboch softvérov..

Nastavenie boja: Bitdefender verzus McAfee Antivirus

Aby sme získali McAfee aj Bitdefender spravodlivý záber, testujeme obe v piatich kolách. Najprv sa pozrieme na funkcie a ceny, predtým ako vyhodnotíme, ako sú užívateľsky prívetivé, skončí naše porovnanie hodnotením kvality ochrany a podpory zákazníkov..

Každú sekciu zaokrúhlime nahor vyhlásením víťaza, ktorý získa bod. Prvé až tri body alebo viac budú vyhlásené za celkového víťaza. V našej záverečnej časti vysvetlíme, prečo sme dospeli aj k tomuto záveru.

Ak nesúhlasíte s ničím, čo sme spomenuli, zanechajte komentár na konci článku, aby ste mohli začať diskusiu.

1

Vlastnosti

Ochrana vášho zariadenia pred počítačovou kriminalitou je pre vývojárov antivírusových programov na plný úväzok. Ak neinvestujú do novších a kvalitnejších funkcií, nezískate za svoje peniaze najlepšiu hodnotu.

Pozrime sa, ako porovnávajú Bitdefender a McAfee, keď sa pozrieme na funkcie, ktoré ponúkajú obe spoločnosti.

BitDefender

Štruktúra produktu Bitdefenderu môže byť na prvý pohľad trochu divná (alebo nadbytočná), ale hrabať sa trochu hlbšie a uvidíte, že ponúka viac funkcií ako väčšina. 

Ochrana vášho zariadenia pomocou „viacvrstvovej ochrany ransomware“ prichádza ako štandard a sú k dispozícii ďalšie funkcie, ako je skartovanie súborov, ochrana proti phishingu a ochrana osobných údajov..

BitDefender-Vlastnosti

Máte tiež prístup k nástrojom na analýzu siete, sieťovému firewallu, blokovaniu webovej kamery a mikrofónu a ďalším rozšíreniam prehliadača, ktoré vás chránia.

Nástroj Bitdefender vynára veci, aby vám pomohol zostať v bezpečí na webe pomocou Safepay, izolovaného prehliadača s virtuálnou klávesnicou, ktorý vám umožňuje bezpečne pristupovať k vašim najosobnejším webovým stránkam, napríklad k profilom vašej banky alebo sociálnych médií..

Spojte Safepay s Bitdefender VPN a zostanete v bezpečí, dokonca aj v otvorených sieťach Wi-Fi. Jednou menšou nevýhodou je dátový limit 200 MB za deň, limit, ktorý môžete vidieť v niektorých najlepších bezplatných službách VPN, a nie prémiový produkt. Mali by ste radšej kombinovať bitdefender so službou ako ExpressVPN (pozrite si našu recenziu ExpressVPN).

Funkcie ochrany osobných údajov sa dostávajú do popredia so správcom hesiel, čo rozširuje použiteľnosť Safepay, môžete ju však používať aj v iných prehliadačoch. Je to obmedzená ponuka a nebude konkurovať správcovi hesiel, ako je napríklad Dashlane, ako uvidíte z našej kontroly Dashlane..

Nástroje na šifrovanie súborov, ako aj skener zraniteľnosti, sa snažia vytvoriť ďalšiu ochranu. Na najdrahších plánoch Bitdefenderu sú k dispozícii aj nástroje na optimalizáciu krádeže a rýchlosti.

McAfee Antivirus

Zameranie spoločnosti McAfee je v mene jej hlavnej bezpečnostnej sady Total Protection. Ponúka ochranu pred malvérom a spamom a využíva „analýzu hrozieb založenú na cloudu“ spoločnosti McAfee, aby ste boli informovaní o najnovších hrozbách.

McAfee-Vlastnosti

Rovnako ako v prípade nástroja Bitdefender však existuje jasný signál, že spoločnosť McAfee sa snaží byť všestranná a má funkcie mimo ochrany pred škodlivým softvérom. Štandardom všetkých balíkov McAfee sú nástroje na zabezpečenie siete vrátane sieťového brány firewall a správcu.

K dispozícii je tiež skartovanie súborov, rozšírenia prehliadača a skener zraniteľnosti, ktorý vám pomôže vtiahnuť sa do lepších metód kybernetickej bezpečnosti..

Podpora mobilných telefónov a počítačov Mac je štandardne k dispozícii s nástrojmi na ochranu proti krádeži a vzdialenému určovaniu polohy a stierania pre vaše mobilné zariadenia. Program McAfee tiež obsahuje nástroje, ktoré vám pomôžu vykonávať vzdialené zachytenia kamery, aby zachytili zlodejov, hoci je to obmedzené na systém Android.

Na produktoch McAfee však existujú prémiové funkcie. Za blokovanie antispamových e-mailov a rodičovskú kontrolu budete musieť zaplatiť trochu navyše, aby ste uzamkli zariadenia pre mladších používateľov webu.. 

Odberatelia produktov McAfee v balíkoch Internet Security, Total Security a LiveSafe tiež dostávajú bezplatné predplatné True Key, nástroja na správu hesiel spoločnosti McAfee. Je to lepšie ako správca hesiel Bitdefenderu a má rozhranie, ktoré používatelia LastPass nájdu známy (pozri našu kontrolu LastPass).

Okolo jednej myšlienky

Spoločnosť McAfee sleduje trh tým, že ponúka širšiu škálu funkcií navrhnutých tak, aby sa stal hlavným bezpečnostným balíkom, ktorý potrebujete. Bitdefender však zodpovedá svojim ponukám a ponúka viac ako štandard.

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti McAfee Total Protection

2

cena

Ak je pre vás dôležitá dostupnosť – a je to pre nás -, mali by ste zvážiť cenu antivírusu skôr, ako sa zaviažete na jednoročný, dvoj- alebo trojročný plán.. 

Pozrime sa bližšie na to, ako sú dostupné (alebo nie) bitdefender aj McAfee porovnaním ich cenových plánov..

BitDefender

Bitdefender ponúka štyri hlavné plány. Náklady závisia od počtu zariadení, ktoré chcete chrániť, ako aj od dĺžky plánu, a to až do troch rokov..

Noví zákazníci môžu využiť veľké zľavy na plány troch zariadení, okolo 50 percent. V niektorých prípadoch vám tieto zľavy zlacnia uzatvorenie plánu troch zariadení ako plánu jedného zariadenia.

Funkcie bitdefenderu sú rozložené pomerne rovnomerne, ale najlacnejšiemu ponúkanému plánu, Bitdefender Antivirus Plus, chýbajú niektoré doplnky, napríklad ochrana webovej kamery a mikrofónu, šifrovanie súborov alebo rodičovská kontrola. Je to tiež obmedzené na Windows, ako je ich ďalší plán, Bitdefender Internet Security. 

Je škoda, že jeho lacnejšie balíčky sú iba pre Windows, najmä preto, že Bitdefender robí náš najlepší antivírus pre užší zoznam Mac.

Antivirus Plus a Internet Security ponúkajú pokrytie od jedného do 10 zariadení na jeden až tri roky. Ak potrebujete využiť najlepší antivírus pre Android, budete musieť za Bitdefender Total Security zaplatiť ďalších približne 5 dolárov..

Toto má všetko, čo by ste videli v iných plánoch, okrem ochrany proti krádeži, s pokrytím pre päť alebo 10 zariadení. 

Ak nestačí pokrytie pre 10 zariadení, môžete si vybrať rodinnú súpravu Bitdefender. K dispozícii je 15 zariadení a náklady okolo 20 dolárov ročne navyše v porovnaní s predplatným Total Security.

McAfee Antivirus

Z viac ako 30 produktov, ktoré spoločnosť McAfee predáva, iba päť súvisí s antivírusovou výrobou a nie všetky sú silne inzerované na webovej stránke spoločnosti McAfee..

V dolnej časti hromady, skrytej pred zobrazením na webovej stránke McAfee, je McAfee Antivirus. V systéme Windows je obmedzený na jeden počítač a pre nových zákazníkov prichádza so zľavou 5 dolárov. Maloobchodný predaj predstavuje 34,99 dolárov.

Ak hľadáte podporu pre mobil a Mac, Antivirus Plus je ďalším produktom. Poskytuje pokrytie pre 10 zariadení pri približne dvojnásobnej cene, ale stále so zľavou 5 dolárov.

Hlavným produktom v zostave McAfee je však Total Protection s pokrytím pre jedno, päť a 10 zariadení. Vďaka týmto zľavám je celková ochrana iba o 5 dolárov drahšia ako McAfee Antivirus za jeden rok.

Za svoje peniaze získate všetko, čo spoločnosť McAfee ponúka s programami Antivirus a Antivirus Plus, pričom získate aj rodičovskú kontrolu a funkcie proti spamu. Získate tiež licenciu na päť zariadení pre správcu hesiel True Key a ochranu proti krádeži ID.

Skôr menšia hodnota za vaše peniaze je McAfee Internet Security, čo je dvojnásobok ceny zníženej celkovej ochrany, ktorá stojí 84,99 dolárov za rok. Toto je umiestnené tesne pod úplnou ochranou v pyramíde produktov McAfee Antivirus, s iba jednou licenciou True Key a bez prístupu k zámku súborov McAfee, čo je šifrovaná ochrana úschovne pre vaše súbory.. 

Na vrchole je McAfee LifeSafe, ktorý ponúka neobmedzené pokrytie zariadenia za 104.99 dolárov ročne. Dodáva sa so všetkými funkciami Total Protection a zároveň dodáva cloudové úložisko. 

Druhé myšlienky

Spoločnosť McAfee jednoznačne zamýšľa tlačiť svojich zákazníkov na drahšie plány, pretože zakrýva mnoho lacnejších balíkov. Cenové plány pre McAfee a Bitdefender sú do značnej miery podobné, ale Bitdefender ponúka štedrejšie zľavy pre nových zákazníkov, vďaka čomu je Bitdefender víťazom tu.

Kolo: Cena za antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti McAfee Total Protection

3

Užívateľská prívetivosť

Zákazníci očakávajú, že antivírusový softvér bude čo najjednoduchší, najmä pre začiatočníkov. Z tohto dôvodu sa pozrieme na to, ako sú užívateľsky prívetivé Bitdefender aj McAfee, od inštalácie až po všeobecné použitie..

BitDefender

Bitdefender umožňuje inštaláciu jednoduchým a ľahkým procesom. Počas niekoľkých minút je inštalácia dokončená a vyžaduje si len veľmi malú interakciu s používateľom. Reštartujte neskôr a zobrazí sa vám hlavný klient.

BitDefender-Client

Klient Bitdefender je založený na niekoľkých kľúčových sekciách, ale prvou oblasťou, ktorú uvidíte, je informačný panel. Tu môžete nájsť a ľahko pristupovať k bežným funkciám, ako je napríklad rýchla kontrola počítača alebo aktivácia nástroja Bitdefender Safepay. 

Túto oblasť môžete prispôsobiť svojim vlastným potrebám, ale predvolené akcie sú pravdepodobne také, ku ktorým budete chcieť ľahký prístup. Bitdefender vám rád ponúka užitočné tipy, napríklad odporúčania na prepnutie na jeho VPN alebo upozornenie na otvorené siete Wi-Fi.

Môžete ich však stlmiť v oblasti nastavení, ktorú nájdete v ponuke naľavo. Nájdete tu aj väčšinu ďalších možností, ktoré sú uvedené v časti „ochrana“, „súkromie“ a „pomôcky“. Všetko je usporiadané jasným a konzistentným spôsobom av prípade potreby sú ponúknuté užitočné tipy.

Ak potrebujete prispôsobiť Bitdefender, môžete vďaka individuálnym profilom, ktoré vám môžu pomôcť stlmiť upozornenia počas pracovnej doby, napríklad.

Nie je veľa antivírusového softvéru, ktorý by zodpovedal jednoduchosti klienta Bitdefender (naša recenzia Avira poukazuje na jednu z mála, ktorá dokáže). Vďaka jasne rozmiestneným funkciám a ľahko nastaviteľným nastaveniam je to klient, ktorý by mohol navigovať dokonca aj počítačový začiatočník.

McAfee Antivirus

Stiahnutie programu McAfee je jednoduchý proces, ale jeho inštalácia je iná záležitosť. Inštalácia na náš testovací stroj sa ukázala ako veľmi pomalá, od začiatku do konca trvala 20 až 30 minút.

McAfee-Installation

Zdalo sa, že sa úplne zastavilo na samom konci procesu inštalácie, a to ešte pred dokončením, čo si vyžadovalo reštartovanie. Počas nášho testu to mohol byť ojedinelý incident, ale nie je to skvelý spôsob, ako začať. 

Po spustení je klient McAfee jednoducho na pohľad, ale jeho navigácia môže byť trochu mätúca..

McAfee-Client

V hornej časti uvidíte sekcie pre bezpečnosť, identitu, súkromie a oblasť vášho vlastného účtu. Je to dosť jednoduché a ak chcete začať s typickou kontrolou vírusov, stačí prejsť na „zabezpečenie počítača“ a začať veci.

Na nájdenie mnohých požadovaných funkcií a nastavení však budete musieť kliknúť na ikonu ozubeného kolieska nastavení v pravom hornom rohu klienta. Toto nie je najzreteľnejšie miesto na nájdenie väčšiny funkcií, ktoré by ste očakávali v hlavnej „domovskej“ oblasti informačného panela.. 

Niektoré prvky, napríklad váš správca hesiel, sú nezávislé od hlavného klienta. K nim budete musieť pristupovať osobitne. 

Zistíte tiež, že sa automaticky inštalujú rozšírenia prehľadávača, ktoré nájdete pri najbližšom vyhľadávaní Google. Môže to byť nepríjemné, ako sme zistili v našej poslednej kontrole, ale môžete sa odhlásiť odstránením rozšírení.

Okrúhle tri myšlienky

Používanie McAfee je dosť jednoduché, ale pomalá inštalácia a zlé rozloženie klienta ho znižujú. Naopak, Bitdefender je jednoduchý, ľahký a rýchly na navigáciu a inštaláciu, vďaka čomu je tu ľahkým víťazom.

Zaokrúhlené na bod užívateľskej prívetivosti pre antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti McAfee Total Protection

4

ochrana

Veľké značky ako Bitdefender a McAfee existujú vďaka svojej povesti, ktorá bola vybudovaná po mnoho rokov poskytovaním kvalitnej antivírusovej ochrany.

Aby sme sa ubezpečili, že Bitdefender aj McAfee sú na vrchole svojej hry, analyzujeme laboratórne správy od troch nezávislých bezpečnostných spoločností, aby sme zistili, akú výkonnosť dosiahli v testoch v reálnom svete..

BitDefender

AV-TEST zvyčajne dáva vysoké skóre pre Bitdefender, ale počas testov z mája do júna 2019 došlo k miernemu poklesu v celkovom skóre ochrany, čo ukazuje, že 100% hrozieb bolo zablokovaných v máji, ale iba 98,8% v júni. To znamená, že celkové skóre ochrany Bitdefenderu kleslo na 5,5 zo 6.

BitDefender-AVTest-June19

Podobne Bitdefender videl mierny pokles v celkovom percentuálnom skóre výkonu, ale bol schopný udržať svoje 6 zo 6 skóre. V porovnaní s AV Comparatives dosiahol bitdefender veľmi vysoké skóre, s 99,9-percentnou úspešnosťou ochrany: iba jedna slečna s 751 úspechmi.

To, ako aj vysoké skóre výkonnosti v apríli 2019, znamenali, že bitdefender získal cenu Advanced + – najvyššie ocenenie, ktoré ponúka spoločnosť AV Comparatives – za ochranu aj výkon..

Z nášho finálneho laboratória vykonala spoločnosť MRG-Effitas test Q1 2019 v celom spektre. Bitdefender sa daril dobre a dostal odporúčanie na úrovni 1 „certifikované“, s celkovým hodnotením 100% úspešnosti s 339 vzorkami.

Toto „ocenené“ ocenenie úrovne 1 ho zaradilo do rovnakej ligy ako ostatní veľkí hráči, napríklad Trend Micro Antivirus + (pozri našu recenziu Trend Micro Antivirus +).

McAfee Antivirus

Spoločnosť McAfee mala v teste AV-TEST nižšie ako bitdefender v teste máj – jún 2019, pričom skóre 5 zo 6. mája zaznamenala 99,3-percentnú úspešnosť, zatiaľ čo v júni 97%. Skóre výkonnosti však bolo lepšie, keď sa zhodovalo 6 zo 6 bitdefenderu.

McAfee-Installation

Pri testovaní skutočnej ochrany AV-Comparatives od februára do mája 2019, s veľkosťou vzorky 752, sa spoločnosť McAfee chovala o niečo horšie ako bitdefender. Blokovala 746 vzoriek, ale zmeškala šesť, s celkovou úspešnosťou 99,2 percenta, čo zodpovedá skóre Avast (pozri naše hodnotenie Avast Pro).

Nakoniec, v teste MRG-Effitas v celom spektre v Q1 2019, spoločnosť McAfee nedokázala splniť požiadavky na certifikáciu s rovnakou úrovňou 1 ako Bitdefender. 

Skóre bolo najhoršie zo všetkých 11 testovaných antivírusových programov. Pri použití 339 vzoriek bolo úplne vynechaných 0,88 percenta, dokonca aj po 24 hodinách, a ďalších 2,65 percent si vyžadovalo ďalší pokus do 24 hodín, aby sa dalo zistiť.

Kolo štyri myšlienky

McAfee má veľké meno a povesť, ale skóre odráža zmeškané príležitosti, pričom vzorky škodlivého softvéru ohrozujú testy z každého laboratória. Bitdefender sa daril lepšie, zvyčajne s vysokým skóre a iba s niekoľkými malými kvapkami. Pre Bitdefender je tu ľahké vyhrať.

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti McAfee Total Protection

5

podpora

Veľká podpora zákazníkov je základom každého úspešného podnikania a poskytovatelia antivírusových programov sa nelíšia. V tomto poslednom kole sa pozrieme na podporu, ktorú ponúkajú spoločnosti McAfee a Bitdefender zákazníkom.

BitDefender

Podpora zákazníkov od spoločnosti Bitdefender sa šíri rôznymi spôsobmi. Ak chcete telefonicky hovoriť o probléme, môžete so spoločnosťou hovoriť pomocou jednej zo 16 liniek podpory po celom svete.

BitDefender-Site-Support

Bitdefender môžete tiež kontaktovať prostredníctvom živého chatu alebo pomocou systému predaja e-mailov s podporou 24/7. Menšie problémy môžete vyriešiť aj prezretím databázy znalostí a častých otázok, ktoré ponúka nástroj Bitdefender. 

Obsahuje príručky a návody na video, pomocou ktorých môžu zákazníci pracovať. Používatelia môžu tiež využívať komunitné fórum, kde môžu anglickí a neanglickí používatelia klásť otázky a hovoriť o problémoch s ostatnými používateľmi a pracovníkmi technickej podpory..

McAfee Antivirus

Spoločnosť McAfee ponúka podobné procesy na podporu zákazníkov. Miestne telefónne linky podpory existujú v desiatkach krajín, aj keď niektoré sa vracajú do väčších call centier (ako je Afganistan, ktorý má pre USA predvoľbu +1)..

K dispozícii je tiež podpora živého chatu, ale ak čelíte technickým problémom, môžete použiť nástroj na riešenie problémov, ktorý je k dispozícii na webových stránkach spoločnosti McAfee, aby ste sa pokúsili automaticky opraviť technické problémy.

V opačnom prípade je k dispozícii rozsiahla informačná databáza s návodmi, pomocou ktorých je možné postupovať. Jeho navigácia môže byť trochu náročná, ale existuje aj možnosť vyhľadávania. Ak máte problémy, môžete sa porozprávať s AI chatbotom o usmernenie.

K dispozícii je tiež systém podpory živého chatu, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Na pohovor s podporným agentom nemusíte čakať dlho – len pár minút pri našich testoch. Rovnako ako Bitdefender, aj McAfee ponúka komunitné fórum na riešenie problémov s ostatnými používateľmi a pracovníkmi technickej podpory.

Ako poslednú možnosť môžete platiť aj za program McAfee TechMaster. Jedná sa o službu vzdialenej podpory, kde pracovníci spoločnosti McAfee môžu za vás nainštalovať a vyriešiť problémy na vašom počítači – za príplatok.

Kolo päť myšlienok

Ako by ste očakávali od veľkých značiek, Bitdefender a McAfee ponúkajú všetky podporné služby, aké si viete predstaviť. Spoločnosť McAfee ponúka trochu navyše, s ďalšou vzdialenou podporou, chatom typu AI a softvérom na riešenie problémov, ktorý vám pomôže vyriešiť bežné problémy..

Kolo: Podporný bod pre celkovú ochranu spoločnosti McAfee

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo spoločnosti McAfee Total Protection

6

Záverečné myšlienky

Spoločnosť McAfee má veľké meno a povesť, ale skóre, ktoré sme videli, ukazuje, že ochrana, ktorú dostávate, ju nezodpovedá. Na rozdiel od toho bitdefender vyhovuje našim odporúčaniam a pri laboratórnych testoch zasahuje takmer dokonalé skóre.

McAfee má pre zákazníkov veľa možností podpory, ale Bitdefender to prekonal v každom ďalšom kole. Dokonca aj v cene zistíte, že bitdefender ponúka lepšiu hodnotu za vaše peniaze, ponúka viac funkcií a jednoduchší klient a väčšie zľavy pre nových zákazníkov..

Víťaz: Bitdefender

Stále poskytujeme Bitdefender palce ako náš najlepší antivírusový výber, ale pozrite si niekoľko ďalších antivírusových článkov a porovnajte ho s inými veľkými značkami, ako je AVG.

Ste fanúšikom McAfee, alebo uprednostňujete Bitdefender? Dajte nám vedieť, ktorá z nich je podľa vás najlepšia v našej sekcii s komentármi nižšie. Ešte raz ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me