Bitdefender vs AVG: Platené vs zadarmo v roku 2020

Pokiaľ nie je počítač úplne izolovaný od vonkajšieho sveta, vždy budete čeliť riziku kybernetického útoku. Môže to byť nečestný súbor, ktorý ste stiahli, podivná príloha k e-mailu, ktorú ste otvorili, alebo infikovaná karta USB, ktorú ste pripojili. Ako na tom záleží, je to, čo robíte, aby ste sa pripravili na potenciálne poškodenie..


Z tohto dôvodu máme na ochranu nás antivírusový softvér, ako je AVG a Bitdefender. Táto bitka Bitdefender verzus AVG nie je toľko Dávida vs Goliáša, ako je Goliáš vs. Goliáš. Obaja sú renomovaní, uznávaní a oceňovaní antivírusy, a preto ich budeme testovať, aby sme zistili, ktorý z nich si zaslúži titul najlepšieho antivírusového softvéru..

Skôr ako začneme porovnávať tieto dva súbory, mali by ste sa bližšie pozrieť na našu kontrolu antivírusového softvéru Bitdefender a kontrolu AVG. Získate tak lepšie pochopenie rozdielov, slabých stránok a silných stránok oboch stránok, ktoré vám pomôžu pri prijímaní konečného rozhodnutia.

Nastavenie boja: Bitdefender verzus AVG

Pri porovnávaní dvoch veľkých hráčov, ako sú Bitdefender a AVG, je dôležité pokryť čo najviac možností. Predtým, ako porovnáme cenové plány, užívateľskú prívetivosť, antivírusovú ochranu a zákaznícku podporu, otestujeme obe z piatich kôl a až potom, ako poskytneme náš konečný verdikt, najprv preskúmame vlastnosti produktu.

Aby sme vám veci uľahčili, vyberieme víťaza a pre každé kolo pridelíme bod. Víťazom bude prvý antivírus, ktorý získa tri body. Po každej sekcii poskytneme rýchle zhrnutie, aby sme vysvetlili, prečo sme sa rozhodli.

1

Vlastnosti

Antivírusový softvér nie je len bariérou proti vírusom. Chráni vás pred každou formou počítačovej hrozby, od phishingu po ransomware. Čím viac funkcií ponúka antivírusový program, tým lepšie sú tieto obrany – teoreticky.

Pozrime sa na funkcie, ktoré Bitdefender aj AVG ponúkajú. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako zostať na webe v bezpečí, prečítajte si nášho online sprievodcu ochranou osobných údajov.

Bitdefender Antivirus

Existuje dôvod, prečo bitdefender zasahuje znova na začiatok zoznamu odporúčaní znova a znova. Vďaka množstvu funkcií, ktoré ponúka, je jedným z najbezpečnejších antivírusových programov na súčasnom trhu, ale nachádzajú sa v celej škále produktov..

Niektoré funkcie, napríklad „pokročilá ochrana pred hrozbami“ spoločnosti Bitdefender a „úplná ochrana údajov v reálnom čase“, sú štandardom všetkých plánov Bitdefenderu. Toto tvorí súčasť celkovej ochrany Bitdefenderu, ale je to viac než len antivírus.

BitDefender-Vlastnosti

Na začiatok môžu používatelia Bitdefenderu štandardne používať filtrovanie webu a ochranu proti sledovaniu. Súčasťou balenia je skener zraniteľnosti siete Wi-Fi a nezabezpečený softvérový skener, ktorý kontroluje možné bezpečnostné otvory.

Na zlepšenie vašej online bezpečnosti je k dispozícii viac funkcií vrátane uzamknutého prehľadávača s názvom Bitdefender Safepay. 

To beží v izolovanom prostredí, aby sa zabránilo komukoľvek sledovať vaše používanie webu, čo je ideálne pre online bankovníctvo alebo nákupy. Je dodávaný s virtuálnou klávesnicou na zastavenie zaznamenávania keyloggerov zaznamenávania akýchkoľvek hesiel alebo citlivých údajov.

Bitdefender, ktorý urobil veci ešte o krok ďalej, ponúka aj službu VPN, hoci čoskoro nezíska žiadne ocenenia ako jeden z najlepších poskytovateľov VPN.. 

Máte maximálny limit 200 MB za deň, čím sa dostanete do rovnakej ligy ako poskytovateľ bezplatných sietí VPN. Ak je pre vás dôležitá ochrana VPN (pozri našu recenziu spoločnosti NordVPN), bol by lepší poskytovateľ služieb, ako je NordVPN, lepší..

Bitdefender tiež ponúka správcu hesiel. Funguje to dobre s programom Safepay, ktorý vám poskytuje bezpečný prístup k vašim heslám a bezpečným bankovým údajom. Ak chcete, môžete ho použiť aj v prehliadači Chrome alebo Firefox. Je to trochu základné a nie na rovnakej úrovni ako Dashlane, ako preukáže naša aktualizácia Dashlane.

Môžete sa ďalej chrániť pomocou ochrany webovej kamery a mikrofónu (na zastavenie zvedavých očí a uší), sieťového brány firewall, šifrovania súborov a ochrany proti krádeži. Niektoré z týchto funkcií sú však dostupné iba v prípade najskorších plánov Bitdefenderu.

AVG

Bitdefender môže byť jedným z našich obľúbených, ale AVG nie je pozadu. Je to jeden z najlepších dostupných antivírusových programov, ale jeho prémiové funkcie nie sú také zlé.

AVG-Funkcia

AVG kombinuje základnú ochranu proti bežnému malvéru s ochranou ransomware, ako aj niekoľko doplnkov, napríklad ochranu e-mailových príloh. Môžete tiež používať AVG Secure Browser, ktorý je súčasťou zadarmo.

Je to rebranded verzia Avast Secure Browser, čo nie je prekvapujúce, keďže Avast teraz vlastní AVG. Je založený na prehliadači Chromium, ktorý je základným kódom prehliadača Google Chrome, ale zahŕňa rôzne doplnky na ochranu osobných údajov, ako je napríklad blokovanie reklám a správca základných hesiel (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Chromium a prehliadač Google Chrome)..

Prémioví používatelia získajú ďalšiu bezpečnosť pomocou brány firewall, ochrany webovej kamery a komplexného nástroja na skartovanie súborov. Získate tiež ochranu pred nevyžiadanou poštou pre svoju e-mailovú schránku a ochranu DNS, ktorá vám pomôže zastaviť phishingové útoky.

Ochranu proti krádeži môžete pridať aj s pokročilejším balíkom AVG Ultimate. Ako doplnok môžete tiež uzavrieť ďalšie predplatné AVG Secure VPN. Je to prerobená verzia Avast SecureLine VPN, takže si pozrite úplný prehľad VPN Avast SecureLine VPN, kde nájdete úplné informácie o spustení.

Okolo jednej myšlienky

AVG je pôsobivý bezplatný antivírus, ale ponúka iba slušný výber prémiových funkcií. Niektoré z nich, napríklad AVG Secure VPN, nie sú súčasťou vášho antivírusového programu vôbec a vyžadujú ďalšie predplatné. 

Bitdefender naopak obsahuje omnoho širšiu škálu funkcií pre používateľov bez dodatočných nákladov na odber antivírusového programu, ktorý by ste zaplatili, čo je tu lepšou možnosťou.

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

2

cena

Cena, ktorú platíte za svoju ochranu, môže byť malá alebo veľká. Ak sa zaväzujete k viacročným antivírusovým programom, musíte vedieť, či je to dobrá hodnota za vaše peniaze.

Z tohto hľadiska porovnajme dostupnosť Bitdefenderu a AVG, aby sme zistili, či jeden antivírus stojí za prémiové predplatné.

Bitdefender Antivirus

Ak ste novým zákazníkom, môžete si predplatiť bitdefender s veľkou zľavou na programy s pokrytím tromi zariadeniami. Zľavy sa pohybujú od 30 do 50 percent v závislosti od plánu.

Bitdefender má štyri samostatné programy s rôznymi cenami v závislosti od počtu zariadení, ktoré potrebujete, a od počtu rokov, ktoré hľadáte. Bitdefender ponúka plány od jedného do troch rokov.

Väčšina funkcií je sústredená v hlavných programoch Bitdefender Internet Security a Total Security. Lacnejší plán, Bitdefender Antivirus Plus, však ponúka základnú ochranu. Chýba mu niekoľko prémiových funkcií, napríklad rodičovská kontrola alebo šifrovanie súborov, a je obmedzená na počítače so systémom Windows.

Prvým plánom, ktorý obsahuje väčšinu prémiových zoznamov funkcií Bitdefenderu, je Internet Security, ďalšia možnosť iba pre systém Windows. Je to 79,99 dolárov ročne bez zľavy, ale pre nových zákazníkov je to 44,99 dolárov ročne na pokrytie troch zariadení.

Hodnotili sme Bitdefender ako jeden z najlepších antivírusov pre Mac, ale ak chcete používať Bitdefender v Macu, budete potrebovať minimálne predplatné Bitdefender Total Security. Poskytuje tiež podporu pre Android. S uplatnením zliav to stojí 49,99 dolárov ročne, čo je o 5 dolárov ročne drahšie ako internetová bezpečnosť.

Uvidíte tiež ochranu proti krádeži s plánmi pokrývajúcimi päť alebo 10 zariadení. Ak to nestačí, ponúka rodina bitdefenderových balíkov (silne zľava 59,99 dolárov ročne za prvý rok) krytie pre 15 zariadení.

AVG

Videli sme nejaké podivné cenové plány od poskytovateľov antivírusových programov, ale AVG nespadá do tejto kategórie. Má dva prémiové plány a používa svoj bezplatný antivírus ako odrazový mostík. 

Varovanie pre používateľov počítačov Mac. AVG ponúka bezplatný antivírusový systém Mac so základnou ochranou, ale bez prémiového pokrytia, s výnimkou prístupu k AVG TuneUp alebo AVG Secure VPN. Ich prvotriedna antivírusová ochrana sa vo veľkej miere zameriava na pokrytie počítačov so systémom Windows.

Na rozdiel od služby Bitdefender nemusíte platiť viac za pokrytie viacerých zariadení. Dostanete neobmedzené pokrytie zariadenia bez ohľadu na vaše predplatné. AVG Antivirus Free vás chráni pred najzávažnejšími počítačovými hrozbami, ale prvým prémiovým balíkom je AVG Internet Security.

79,99 dolárov za rok, doplníte svoje bezplatné pokrytie AVG pomocou ochrany prehliadača, zabezpečenia webovej kamery, sieťového firewallu, ochrany proti spamu a bezplatného prístupu k aplikácii AVG Android Antivirus Pro. K dispozícii je tiež šifrovanie priečinkov, ktoré chráni vaše najcitlivejšie súbory a zvyšuje obranu ransomware.

AVG Ultimate je druhý a najdrahší balík AVG. Je to o 20 dolárov ročne viac ako AVG Internet Security, ale sú to technicky dva balíčky v jednom. 

Popri funkciách, ktoré by ste očakávali od AVG Internet Security, získate bezplatne aj prístup k AVG TuneUp – prémiový optimalizačný nástroj 49,99 USD ročne. Bude optimalizovať váš počítač, odstraňovať súbory a aktualizovať softvér.

AVG TuneUp sa podobá systému Avira System Speedup Pro, ktorý je súčasťou prémiového programu Avira Prime (pozri našu recenziu v Avire)..

Jedinou nevýhodou je, že niektoré ďalšie bezpečnostné doplnky, napríklad Secure VPN, vyžadujú svoje vlastné predplatné. Vzhľadom na to, že poskytovatelia antivírusových programov vo všeobecnosti neponúkajú najlepšie pokrytie VPN, pozrite si ExpressVPN alebo alternatívu z našich recenzií VPN.

Druhé myšlienky

Je osviežujúce vidieť jednoduché plány od AVG s iba dvoma prémiovými plánmi a neobmedzeným pokrytím zariadenia. Plány bitdefenderu sú v porovnaní s tým trochu mätúce a ak budete musieť pokryť viac zariadení, musíte platiť navyše..

To znamená, že bez prémiových antivírusových programov AVG pre počítače Mac a bez zľavnených balíkov je oveľa lacnejšie uzavrieť predplatné Bitdefenderu, najmä v prvom roku..

Kolo: Cena za antivírus Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

3

Užívateľská prívetivosť

Antivírusový softvér by mal byť rýchly, jednoduchý a ľahko sa inštaluje a používa. V tomto kole vyhodnotíme, či sú Bitdefender a AVG užívateľsky prívetivé alebo nie, počnúc inštaláciou a až po hĺbkové preskúmanie oboch antivírusových klientov.

Bitdefender Antivirus

Ak máte rýchle pripojenie k internetu, môžete si stiahnuť, nainštalovať a mať Bitdefender v prevádzke približne za 10 minút. Inštalačný súbor je veľký (okolo 500 MB), ale po začatí inštalácie nevyžaduje veľa interakcie po reštarte.

Toto nie je najrýchlejší inštalátor, aký sme kedy videli. Inštalácia systému Webroot s veľkosťou inštalačného programu 5 MB je oveľa rýchlejšia (pozrite si našu recenziu zabezpečenej aplikácie Webroot SecureAnywhere).

BitDefender-Client

Hlavný klient Bitdefenderu sa sústreďuje okolo palubnej dosky s bežnými akciami na skenovanie vášho počítača alebo prístupom k prémiovým funkciám, ako je napríklad Safepay. Prístrojovú dosku môžete prispôsobiť obľúbeným funkciám, aby ste k nim mali ľahší prístup.

Bitdefender sa vám veľmi páči – budete si musieť zobraziť kontextové okná na paneli úloh, ktoré vás upozorní, keď si Bitdefender myslí, že musíte niečo urobiť, ako napríklad prepnúť na Safepay, keď máte prístup k pokladni. Ak sa ukáže, že je dráždivý, môžete ich deaktivovať v oblasti nastavení. 

Môžete ich stlmiť aj pomocou prispôsobených profilov, ktoré sú uvedené v časti Nastavenia. Tieto nastavenia prepnú nastavenia Bitdefenderu za určitých podmienok, napríklad keď sa pripájate k otvorenej sieti WiFi alebo ak hráte počítačovú hru.

AVG

Už sme spomenuli malú inštaláciu produktu Webroot, ale na rozdiel od Bitdefenderu je spoločnosť AVG schopná napadnúť ju. Dodáva sa s inštalátorom, ktorý má veľkosť menšiu ako 1 MB, a jeho inštalácia trvala približne dve minúty.

AVG-Installer

Máte dve možnosti: Stačí kliknúť na „nainštalovať“ a nechať AVG spracovať veci, alebo si môžete prispôsobiť svoju inštaláciu AVG a nakonfigurovať, ktoré funkcie by ste chceli povoliť ešte predtým, ako bude nainštalovaná..

Hlavný klient AVG je čistý, uprataný a neuveriteľne jednoduchý. Nie ste preťažení funkciami alebo tlačidlami. Vaše funkcie sú rozdelené do piatich kategórií, od „počítača“ pre vašu všeobecnú ochranu po „platby“ pre vašu ochranu proti spamu.

AVG-Client

Kliknutím na sekciu zobrazíte jednotlivé „štíty“, ktoré si môžete prispôsobiť kliknutím na ikonu nastavení v pravom hornom rohu. Najvýznamnejšou možnosťou pre používateľov na hlavnej obrazovke klienta je „skenovať počítač“, ktorý spustí komplexnú kontrolu škodlivého softvéru vášho počítača..

Ak chcete, môžete upraviť skenovanie pomocou šiestich predvolených možností kliknutím na tlačidlo nastavení vedľa ikony „skenovať počítač“. Môžete vykonať rýchle kontroly, kontroly na úrovni bootovania alebo špeciálne kontroly vymeniteľných zariadení alebo jednotlivých priečinkov.

V oblasti nastavení môžete svoju inštaláciu ďalej prispôsobiť. Každé nastavenie obsahuje popis, ktorý vysvetľuje, čo robí, aby vám umožnil ľahkú navigáciu v oblasti nastavení.

Okrúhle tri myšlienky

Je to ťažké uskutočniť, pretože produkty AVG a Bitdefender majú najlepšie rozhrania pre antivírusový softvér, ktoré sme videli. AVG však zachytáva výhru jednoduchšími možnosťami a jasnejšou úpravou v oblasti nastavení a oveľa rýchlejšou inštaláciou.

Kolo: Miesto pre používateľskú prívetivosť pre AVG AntiVirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

4

ochrana

Ochrana je najdôležitejšou časťou nášho porovnania. Antivírusový softvér môže vyzerať skvele, ale ak vás nechráni pred nebezpečnými hrozbami, nestojí to za inštaláciu.

Hĺbkové správy z troch nezávislých bezpečnostných laboratórií použijeme na preskúmanie kvality ochrany, ktorú ponúkajú Bitdefender a AVG.

Bitdefender Antivirus

Testovanie v reálnom svete od mája do júna 2019 spoločnosti AV-TEST ukázalo mierny pokles výkonu Bitdefenderu od ich posledného testu so skóre ochrany 5,5 zo 6. Hoci v máji nedošlo k žiadnym hrozbám, v júni došlo k poklesu na 98,8%.

BitDefender-AVTest-June19

Došlo tiež k poklesu výkonu (pri pohľade na percentuálne skóre), ale Bitdefender si celkovo udržal 6 zo 6 skóre. Spoločnosť AV Comparatives zaznamenala podobne vysoké skóre vo svojich testoch ochrany od februára do mája 2019, pričom bolo zistených 751 zo 752 nebezpečenstiev a celkovo 99,9% úspešnosť..

Veľmi hodnotili aj Bitdefender v testoch výkonnosti z apríla 2019 a získali výkon Advanced + Award Bitdefender AV Comparatives – najvyššie ocenené – za výkon a ochranu. To ho zaradilo do rovnakej ligy ako Kaspersky (pozrite si naše porovnania Bitdefender verzus Kaspersky a našu kontrolu Kaspersky Anti-Virus).

MRG-Effitas dal bitdefenderu ďalšie vysoké skóre v Q1 2019 „In the Wild 360“ teste s plným spektrom. Bola 100 percentná úspešnosť z testovacej vzorky s veľkosťou 339 a získala spolu s ďalšími poskytovateľmi, ako je F-Secure, ocenenie MRG-Effitas 1. úrovne spolu s ďalšími poskytovateľmi, ako je F-Secure (pozri našu recenziu antivírusu F-Secure)..

AVG

AVG získal podobné, aj keď nie dokonalé skóre od AV počas testu výkonnosti od mája do júna 2019. V máji to bolo 5,5 zo 6, s dokonalou 100-percentnou mierou ochrany v máji, ale v júni klesla na 97%. Skóre výkonnosti bolo lepšie na 6 zo 6.

AVG-AVTest-June19

Test AV-Comparatives vo februári až máji 2019 ukázal úspešnosť programu AVG vo výške 99,2%, čo zodpovedá spoločnosti McAfee (pozrite si našu recenziu spoločnosti McAfee Total Protection). Z celkového počtu 752 vzoriek škodlivého softvéru bolo zistených 746, pričom šesť zmeškalo.

Technicky MRG-Effitas netestoval AVG v teste Q1 2019. Testovali však Avast. AVG je dcérskou spoločnosťou väčšej spoločnosti Avast a ako sa spoločnosť Avast potvrdila v roku 2018, AVG teraz používa rovnaký základný modul na testovanie vírusov ako Avast.

S ohľadom na to sa pri pohľade na skóre Avastu z úplného spektra testu MRG-Effitas ukázalo, že miera úspešnosti je 99,71%, pričom prišlo o 0,29%. Nie je to dokonalé skóre, ktoré dosiahol Bitdefender, ale stále dosť na to, aby získal rovnakú „certifikovanú“ cenu úrovne 1.

Kolo štyri myšlienky

Ako by ste očakávali od dvoch najlepších poskytovateľov antivírusových programov, skóre ochrany pre AVG aj Bitdefender bolo takmer dokonalé. Bitdefender má o niečo lepšie skóre, ale nie dosť na to, aby bol presvedčivý. Rozdiely medzi týmito dvoma boli extrémne malé, čo viedlo k tomuto remízu.

Kolo: Ochrana Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

5

podpora

Ak máte problém s antivírusovým softvérom, pravdepodobne sa budete musieť obrátiť na zákaznícku podporu. V tomto poslednom kole sa chystáme porovnať zákaznícku podporu, ktorú ponúkajú Bitdefender a AVG.

Bitdefender Antivirus

Bitdefender je globálna spoločnosť s rôznymi spôsobmi podpory dostupnými pre zákazníkov. Ak napríklad chcete telefonickú podporu zákazníkov, máte na výber 16 regionálnych telefónnych liniek.

BitDefender-Site-Support

Ak by ste sa radšej zaoberali týmto problémom vo svojom počítači, môžete sa obrátiť na agentov podpory Bitdefenderu prostredníctvom živého chatu alebo poslať podporný lístok e-mailom s dostupnosťou podpory 24/7. 

K dispozícii je tiež informačná báza pre zákazníkov s jednoduchými príručkami, ktoré skúmajú, ako nainštalovať softvér alebo riešiť bežné problémy. Niektorí z týchto sprievodcov sa dodávajú s videami, v opačnom prípade sa však zobrazí súprava pokynov s podpornými obrázkami.

K dispozícii je tiež fórum podpory komunity, kde zákazníci môžu klásť otázky a otázky týkajúce sa podpory. Na to reagujú iní užitoční zákazníci, ale personál spoločnosti Bitdefender fórum monitoruje a sám na otázky odpovie.

AVG

AVG tiež ponúka široký výber metód podpory. S AVG môžete hovoriť prostredníctvom živého rozhovoru alebo telefonicky. V USA, Veľkej Británii a Austrálii existujú tri podporné linky 24/7. Na webových stránkach je k dispozícii aj systém predaja lístkov na e-maily.

AVG-Site-Support

Každá funkcia produktu obsahuje FAQ, spolu s niektorými sprievodcami, ktoré vám pomôžu nainštalovať alebo odinštalovať AVG alebo zmeniť predplatné. Celkovo je FAQ často obmedzené a pravdepodobne by ste našli ďalšie informácie na komunitnom fóre.

Fórum je trochu nezvyčajné, príspevky sú zoradené podľa najnovšej aktivity. Existujú samostatné sekcie pre rôzne témy, napríklad „AVG Protection“. Podobne ako v prípade nástroja Bitdefender aj zákazníci a zamestnanci reagujú na otázky včas.

Ak ste skutočne zaseknutí, môžete zaplatiť za špičkovú technickú podporu, kde pracovníci AVG môžu pomocou pripojenia na vzdialenú plochu nastaviť veci alebo odstrániť akýkoľvek zistený malware. Je to drahá možnosť, stojí však 79 až 119 dolárov za hovor alebo 199 dolárov za neobmedzenú pomoc počas celého roka.

Kolo päť myšlienok

Od špičkových poskytovateľov, ako sú Bitdefender a AVG, by ste očakávali nepretržitú podporu. Navigačná databáza spoločnosti Bitdefender a fórum komunity sa ľahšie navigujú ako program AVG a existuje väčší počet regionálnych telefónnych liniek pre zákazníkov. Je to blízko, ale bitdefender vyhrá toto kolo.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo AVG AntiVirus

6

Záverečné myšlienky

Bitdefender a AVG sú dva z najväčších antivírusov a medzi nimi nie je veľký rozdiel. Obaja mali pôsobivé skóre ochrany z troch nezávislých laboratórií a obaja majú širokú škálu možností podpory pre používateľov.

AVG má pekné rozhranie, ale Bitdefender ponúka viac prémiových funkcií, ktoré sú zahrnuté ako súčasť poplatkov za antivírusové programy, a nie ako ďalšie doplnky. AVG je náš obľúbený bezplatný antivírus, ale Bitdefender zostáva našou najlepšou voľbou pre prémiových zákazníkov.

Víťaz: Bitdefender Antivirus

Ak nemáte záujem o program AVG alebo Bitdefender, naše antivírusové články by vám mali poskytnúť niekoľko alternatívnych možností na zváženie. Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map