Bitdefender verzus Windows Defender: Kto obhajuje najlepšie v roku 2020?

Windows nikdy nemali vynikajúcu reputáciu pre kybernetickú bezpečnosť. To prichádza s tým, že najobľúbenejší operačný systém PC. Preto na prvom mieste existuje antivírusový softvér, ako je Bitdefender. Našťastie spoločnosť Microsoft túto hrozbu ignorovala a do každej inštalácie systému Windows pridala program Windows Defender.


Či už môžete dôverovať programu Windows Defender, že váš počítač bude v bezpečí alebo nie, je iná záležitosť. Preto ju porovnáme s Bitdefenderom, našou voľbou ako najlepšieho antivírusového softvéru na trhu. Program Windows Defender sa dostal na náš najlepší bezplatný zoznam antivírusového softvéru a zaznamenal niektoré veľmi dobré skóre ochrany, ale úplné členenie si musíte prečítať ďalej..

Pred porovnaním Bitdefender verzus Windows Defender by ste sa tiež mali pozrieť na podrobnejšiu recenziu Bitdefenderu, než zistíte, kto vyhrá vojnu proti malvéru..

Nastavenie boja: Bitdefender verzus Windows Defender

S novými hrozbami, ktoré sa objavujú každý deň, si nemôžete dovoliť zvoliť si antivírusovú súpravu, ktorá vám neponúka najlepšie pokrytie. Bitdefender je platená možnosť, ktorá sa zhoduje so zoznamom prémiových funkcií. Je to horná časť zoznamu odporúčaní. Program Windows Defender je zadarmo, čo znamená, že má obmedzenia, s ktorými sa stretneme.

Aby ste získali najjasnejší prehľad o tom, ako sa jeden antivírusový softvér formuje oproti druhému, testujeme Bitdefender a Windows Defender v piatich oblastiach. Najprv začneme s funkciami, kým sa ponoríme do stanovovania cien, užívateľskej prívetivosti, kvality ochrany, ktorú poskytujete, a zákazníckej podpory, ktorú ponúkajú..

Výherca každého kola získa bod a prvé, ktoré získa tri body, vyhrá celkovo. Každú sekciu zakončíme rekapituláciou a vysvetlíme naše možnosti. Potom uvítame vaše myšlienky v komentároch.

Vlastnosti

Či už platíte za antivírus alebo si vyberáte alternatívu zdarma, musíte vedieť, či sú tieto funkcie dostatočné na to, aby vás ochránili. S ohľadom na to sa zameriame na to, čo Bitdefender a Windows Defender ponúkajú svojim používateľom.

BitDefender

Používatelia Windows sú víťazmi v cene, pretože v rámci každého balíka získajú ochranu údajov Bitdefenderu v reálnom čase a pokročilú ochranu pred hrozbami. To znamená, že vás ochráni pred všetkými druhmi škodlivého softvéru, dokonca aj so zložitejšími druhmi.

BitDefender-Vlastnosti

Väčšina balíkov Bitdefender obsahuje ochranu pred počítačovými útočníkmi, ktorí využívajú výhody vášho mikrofónu alebo webovej kamery, s obmedzeniami oboch. Bitdefender je jedným z našich najlepších odporúčaní týkajúcich sa zabezpečenia webovej kamery pred týmito druhmi hrozieb.

Detekcia hrozieb Bitdefenderu ide ešte ďalej so skenermi zraniteľnosti softvéru a WiFi. Súčasťou balenia je aj brána firewall na ochranu pred vonkajšími hrozbami.

Ak sa obávate nákupu online, môžete využiť výhodu Bitdefender Safepay, ktorá vám umožňuje prehliadať online v bezpečnom prostredí. Môžete ho použiť na ľubovoľnú webovú stránku, ale Bitdefender vás upozorní, aby ste prešli na Safepay, ak zistí, že sa pokúšate uskutočniť platbu bez toho, aby ste to urobili..

Safepay dobre funguje aj s obmedzenou sieťou VPN spoločnosti Bitdefender, najmä ak neviete o nebezpečenstvách verejných sietí Wi-Fi a riskujete svoje údaje v otvorenej sieti WiFi. Za dáta dostanete denný príspevok, ale maximálna výška je 200 MB. Ak je ochrana VPN dôležitá, budete chcieť kombinovať Bitdefender s poskytovateľom VPN, ako je ExpressVPN (pozrite si našu recenziu ExpressVPN).

Bitdefender prichádza so správcom hesiel, ktorý chráni vaše najcitlivejšie údaje, čo je pekný doplnok. Je to základné a ľahké funkcie, ale ako uvidíte v našej správe Rozmazanie, nemusí to nevyhnutne znamenať nesprávneho správcu hesiel, najmä ak ho chcete iba nastaviť a zabudnúť. Pravdepodobne by sme však odporúčali predovšetkým Dashlane (pozri našu Dashlaneovu recenziu). 

Vzhľadom na riziko ransomware je dobré vidieť, že nástroj Bitdefender zabraňuje zmenám súborov v najcitlivejších súboroch a ponúka komplexné šifrovanie súborov na uzamknutie všetkých dôležitých dokumentov. K dispozícii je tiež elegantný skartovač súborov, ktorý vymaže všetky vaše súbory.

Je dôležité si uvedomiť, že zatiaľ čo väčšina týchto funkcií je štandardná pre používateľov systému Windows s najzákladnejším balíkom Bitdefender Internet Security, musíte si vybrať jeden z plánov viacerých operačných systémov Bitdefender, napríklad Total Security, na zabezpečenie vášho počítača Mac alebo Android..

Celkovo vzaté, Bitdefender má jednu z najkomplexnejších skupín funkcií, ktoré sme videli v ktorejkoľvek z našich antivírusových kontrol.

Ochranca systému Windows

Program Windows Defender je bezplatná a predvolená antivírusová možnosť pre väčšinu používateľov systému Windows a je súčasťou samotného systému Windows. V závislosti od konkrétnej verzie systému Windows 10 môže mať program Windows Defender aj názov Windows Security alebo Windows Defender Security.

Windows Defender-Vlastnosti

Táto ochrana sa vypne a po inštalácii umožní konkurentovi, napríklad Bitdefenderu, prevziať kontrolu. Po jeho odstránení však program Windows Defender znovu aktivuje svoju vlastnú ochranu.

Základom programu Windows Defender je typický antivírusový program. Môžete spustiť rýchlu kontrolu a vyhľadať okamžité hrozby, ale okrem dôkladnejšej kontroly systému tiež umožňuje cielenú kontrolu konkrétnych priečinkov alebo jednotiek..

Program Windows Defender obsahuje ochranu webu vďaka technológii SmartScreen, ochrane systému Windows proti phishingu a škodlivému softvéru. Táto funkcia je predinštalovaná do programu Microsoft Edge a čoskoro bude k dispozícii používateľom prehliadača Google Chrome s rozšírením ochrany prehliadača Windows Defender. Vďaka tomu bude prehliadač Chrome – náš výber ako najbezpečnejší webový prehliadač – ešte bezpečnejší na používanie.

SmartScreen využíva rozsiahle skúsenosti Microsoftu s cloud computingom a využíva rozsiahlu databázu hrozieb založenú na cloudu, ktorá ponúka najširšiu možnú ochranu. Program Windows Defender tiež ponúka nepretržitú ochranu, aby sa zabránilo inštalácii škodlivého softvéru, ako aj ochranu pred neoprávneným zásahom na zablokovanie všetkých kritických nastavení.

Defender tiež obsahuje špecifickú ochranu proti ransomware. V predvolenom nastavení bude chrániť určité priečinky, napríklad priečinok s dokumentmi, ale môžete ho prispôsobiť tak, aby chránil všetky požadované priečinky. Tieto súbory sa automaticky zazálohujú na váš účet OneDrive (pozrite si našu recenziu OneDrive).

Súčasťou ochrany programu Windows Defender je aj sieťový a systémový firewall s prispôsobiteľnými nastaveniami podľa typu používanej siete..

Program Windows Defender neponúka všetky ozdoby, ako napríklad Bitdefender, ale ponúka solídnu alternatívu k antivírusovému balíku tretích strán. Jedna zrejmá vec, na ktorú treba poukázať, je však v názve. Program Windows Defender je súčasťou systému Windows 10 a nedá sa nainštalovať na iné zariadenia.

Okolo jednej myšlienky

Porovnanie programu Windows Defender s bitdefenderom by bolo nespravodlivé pred niekoľkými rokmi, ale spoločnosť Microsoft rozšírila a vylepšila svoje vlastné antivírusové funkcie pomocou skokov a obmedzení.. 

Program Windows Defender sa snaží byť všestranným balíkom zabezpečenia a dobre sa mu darí s ochranou ransomware a bránou firewall. Jednoduchá pravda je, že Bitdefender ponúka viac, aj keď za to musíte platiť.

Víťaz prvého kola: BitDefender

stanovenie ceny

Antivírusoví vývojári radi ponúkajú niekoľko cenových plánov, ktoré zaisťujú určité vlastnosti za vyššími nákladmi. Bitdefender sa nelíši a ponúka niekoľko programov, aj keď s obzvlášť dobrými zľavami pre nových zákazníkov. Pozrime sa, ako porovnávajú Bitdefender a Windows Defender v cenovej bitke.

BitDefender

Bitdefender ponúka štyri cenové plány, ale každý z nich má rôzne ceny v závislosti od počtu zariadení, ktoré chcete pokryť, alebo od dĺžky pokrytia.

Pri pohľade na počet zariadení, ktoré chcete pokryť, môžu noví zákazníci získať veľké zľavy na cene bitdefenderu výberom plánu, ktorý pokrýva tri zariadenia. Plány, ktoré pokrývajú jedno až 15 zariadení, môžete zakúpiť, aj keď niektoré z nich sú špecifické pre určité programy a prichádzajú bez zľavy.

Najlacnejší program, ktorý ponúka Bitdefender, je Antivirus Plus. Rozsah pokrytia je od jedného do 10 zariadení po dobu jedného až troch rokov. Zvláštnosti zľavy znamenajú, že noví zákazníci pravdepodobne zistia, že najlacnejšie predplatné sa týka skôr troch zariadení než jedného zariadenia..

Bitdefender vylučuje niektoré funkcie, ako napríklad šifrovanie súborov a sieťový firewall, z Antivirus Plus, ale budete mať úplnú antivírusovú ochranu, ako aj Safepay a niektoré ďalšie doplnky. Je k dispozícii iba pre používateľov systému Windows, rovnako ako Internet Security, ďalší balík Bitdefender.

Internet Security obsahuje všetko, čo Bitdefender ponúka, chýba mu iba ochrana proti krádeži a „OneClick Optimizer“, ktorý by ste našli v najdrahšom úplnom bezpečnostnom pláne.. 

Total Security prichádza s pokrytím až pre päť alebo 10 zariadení, ako aj s podporou pre Mac a pre mobilné operačné systémy ako Android. Napriek počiatočným nákladom je to jedna z našich najlepších možností ako najlepší antivírusový systém pre Android a je na jeden rok pokrytia a na päť zariadení drahší ako internetová bezpečnosť len o 5 dolárov..

Na vrchole je sada Bitdefender Family Pack, ktorá prichádza s pokrytím až 15 zariadení a všetkými funkciami Total Security, ako aj s ochranou proti krádeži, ale za to zaplatíte ďalšiu prémiu.

Ochranca systému Windows

Radi by sme hovorili o rôznych cenových balíkoch programu Windows Defender, ale nemusíme. Je úplne zadarmo a dodáva sa ako súčasť inštalácie systému Windows 10 bez ďalších poplatkov.

Úroveň ochrany alebo funkcií, ktoré budete mať k dispozícii, sa nijako nelíšia. Jediné náklady sú, samozrejme, za licenciu na systém Windows 10, ale sú to náklady na celý váš operačný systém, nie na program Windows Defender..

Druhé myšlienky

Porovnanie plateného a bezplatného antivírusového softvéru je trochu nespravodlivé, napriek tomu to však urobíme. Aplikácia Windows Defender vyhráva toto kolo. Koniec koncov je 0,00 dolárov lepšia ako 59,99 dolárov za rok.

Víťaz druhého kola: Ochranca systému Windows

Užívateľská prívetivosť

Ak antivírusový softvér nie je užívateľsky prívetivý, odloží priemerného používateľa počítača. Budeme testovať a uvidíme, ako ľahké sa budú používať Bitdefender aj Windows Defender.

BitDefender

Inštalácia a používanie Bitdefenderu trvá asi 10 minút. Základný inštalátor sa postará o stiahnutie väčšiny vašich inštalačných súborov za vás a po postupe niekoľkých kliknutí nevyžaduje veľa interakcie od vás.

BitDefender-Client

Po inštalácii je používanie Bitdefenderu pomerne jednoduché. Hlavný klient sa zameriava na informačný panel, ktorý ponúka rôzne typické akcie, napríklad rýchle skenovanie, aby vám ušetril čas. Ostatné oblasti, ako napríklad ochrana a súkromie, sú na ľavej strane a umožňujú vám prístup k celému súboru funkcií.

Nastavenia môžete ľahko prispôsobiť kliknutím na položku „nastavenia“ v ľavom dolnom rohu. Ak si nie ste istí niektorou z funkcií alebo nastavení, kliknutím na otáznik nad každou oblasťou získate užitočné rady.

Používateľom Pro sa bude páčiť prispôsobenie, ale začiatočníkom sa bude páčiť prístup hands-off, ktorý vám ponúka Bitdefender. Je tu niečo pre každého, ale ak ste nútení klienta otvoriť a používať, Bitdefender vám uľahčí hľadanie cesty..

Ochranca systému Windows

Spoločnosť Microsoft vynaložila veľké úsilie na to, aby ich rozhranie Windows 10 bolo čo najjednoduchšie použiteľné a program Windows Defender sa nelíši. Spravidla ho nájdete ako ikonu štítu na paneli úloh systému Windows alebo v oblasti nastavení systému Windows.

Windows-Defender-Client

Sekcia „stručný prehľad“ poskytuje okamžitý prehľad o ochrane programu Windows Defender. Kliknutím na niektorý z týchto blokov, napríklad „zisťovanie vírusov a hrozieb“, sa dostanete do oblasti nastavení tejto funkcie.

Neexistujú žiadne rozsiahle zoznamy komplikovaných funkcií a program Windows Defender vysvetľuje nejasné možnosti. Keď ste mimo hlavnej oblasti, môžete sa pohybovať z ľavého bočného panela, podobne ako Bitdefender. 

Program Windows Defender sa predvolene aktivuje pri spustení systému Windows, pokiaľ nemáte nainštalovaný iný antivírus. Ak nainštalujete iný antivírus, program Windows Defender vypne niektoré zo svojich služieb a umožní inému poskytovateľovi predísť konfliktom.

Celkovo vzaté je program Windows Defender príjemný na používanie. Zobrazí sa výzva, keď bude potrebné niečo rozhodnúť alebo ak sa vyskytne problém, ale inak to bude fungovať na pozadí.

Okrúhle tri myšlienky

Bitdefender aj Windows Defender ponúkajú užitočných klientov, pre ktorých sú dokonca začiatočníci priateľskí. Ľahko prístupný dashboard na Bitdefendere je však o niečo lepší, najmä keď si ho môžete prispôsobiť. Okrem toho ponúka možnosť okamžitého skenovania. Z týchto dôvodov bitdefender v tomto kole úzko vyhráva.

Víťaz 3. kola: BitDefender

ochrana

Antivírus nie je ničím, čo neposkytuje užitočnú ochranu. Používame prehľady od troch firiem zaoberajúcich sa testovaním zabezpečenia, aby sme zistili, či vás Bitdefender alebo Windows Defender lepšie chránia a či spomalí váš počítač..

BitDefender

Pri testovaní Bitdefenderu od mája do júna 2019 spoločnosti AV-TEST došlo k miernemu poklesu v predchádzajúcich skóre od marca do apríla, čo predstavuje celkovú ochranu pred škodlivým softvérom na 97,1 percenta. Celkové skóre ochrany tiež kleslo zo 6 na 5,5.

BitDefender-AVTest-June19

Tento pokles v skóre ochrany je sklamaním a tiež došlo k poklesu percentuálnych podielov (zo 14 na 19 percent), hoci celkové skóre výkonnosti zostalo rovnaké na 6.

Bitdefender získal lepšiu skóre pri testovaní z testov ochrany AV-Comparatives z februára až mája. Bitdefender blokoval celkovo 751 hrozieb celkovo 99,9 percentami – to je dosť na to, aby ste získali najvyššie skóre Advanced + skóre AV pre ochranu +.

V apríli 2019 tiež získala skóre Advanced + na testovanie výkonu, hoci v porovnaní s iným antivírusovým softvérom to bolo 11 z 15 na základe skóre dopadu. To ho stavia na rovnakú úroveň ako antivírusový softvér, napríklad Trend Micro Antivirus, pretože naše preskúmanie Trend Micro Antivirus môže ďalej vysvetliť.

Testovanie MRG-Effitas však malo pre Bitdefender dokonalé výsledky. Z 339 hrozieb zistil Bitdefender všetkých 339 pri testovaní plného spektra Q1 2019, čím získal najvyššie ocenenie úrovne 1 – zodpovedajúce oceneniu Avira (pozri našu recenziu v Avire)..

Ochranca systému Windows

Program Windows Defender mal v teste AV-TEST v máji a júni 2019 identické percento skóre ako bitdefender na 97,1 percenta, ale mal celkové skóre ochrany 6, čím sa zvýšilo skóre 5,5 bitdefenderu. Toto skóre tiež držal od marca do apríla 2019, kde tiež dostal 6 zo 6. 

Windows-Defender-AVTest-June19

Skóre AV-TEST znamenajú, že program Windows Defender rozpoznal ako jeden z najlepších antivírusových programov pre domácich používateľov v systéme Windows spolu s produktmi Kaspersky, Norton a F-Secure..

Program Windows Defender sa v teste AV-Comparatives vo februári až máji 2019 daril celkom dobre a blokoval 749 hrozieb 99,8 percentami, čo je iba o 0,1 percenta menej ako skóre Bitdefenderu. Čo je však viac znepokojujúce, zistil sa samotný počet falošne pozitívnych výsledkov Windows Defender – 74 oproti dvom pre Bitdefender.

To znamená, že program Windows Defender získal nižšie ocenenie „Advanced“, ale spoločnosť AV-Comparatives konkrétne poznamenáva, že toto nižšie skóre je na zadnej strane týchto falošných poplachov..

Spoločnosť MRG-Effitas bola láskavejšia k spoločnosti Microsoft a udelila jej rovnaké skóre úrovne 1, aké získal Bitdefender pri testovaní Q1 2019. Z tých istých 339 vzoriek ich program Windows Defender automaticky zablokoval.

Kolo štyri myšlienky

Bitdefender bol vždy jedným z najlepších na ochranu, ale v niektorých jeho najnovších skóre zaznamenal pokles. Program Windows Defender tvrdo konkuruje niektorým vynikajúcim skóre výkonu, ale toľko falošných poplachov od spoločnosti AV-Comparatives ukazuje, že v zdokonalení detekčných systémov spoločnosti Microsoft je ešte stále veľa práce..

Vzhľadom na rôznorodosť skóre na obidvoch stranách je to bitva pre Bitdefender a Microsoft tu.

Víťaz štvrtého kola: kresliť

podpora

Ak sa niečo pokazí, budete chcieť najlepšiu podporu, ktorú môžete získať pre svoj antivírus. V tejto časti testujeme zákaznícku podporu od spoločností Microsoft a Bitdefender.

BitDefender

Bitdefender nevyužíva možnosti podpory. Môžete zavolať na jednu zo 16 rôznych liniek podpory v rôznych krajinách sveta, poslať e-mail alebo s niekým hovoriť naživo.

BitDefender-Site-Support

Bitdefender ponúka zákazníkom podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale môžete využiť svoju rozsiahlu databázu znalostí ako alternatívu s častými otázkami a pokynmi, ktoré vám pomôžu pri riešení zjavnejších problémov.. 

K dispozícii je tiež komunitné fórum s oddielmi v angličtine a ďalších jazykoch, ktoré sa zaoberajú rôznymi produktmi Bitdefender a bežnými problémami.

Ochranca systému Windows

Vzhľadom na to, že bitdefender je platený produkt, je spravodlivé povedať, že platíte za prémiový zákaznícky servis. Program Windows Defender je zadarmo, takže je tu o niečo menej.

Windows-Defender-Site-Support

Existuje fórum „odpovedí“ komunity, kde môžete klásť otázky týkajúce sa programu Windows Defender, ale toto fórum je určené pre bežných používateľov systému Windows. K dispozícii sú tiež užitočné príručky a články o tom, ako udržiavať zariadenie v aktuálnom stave a ako postupovať pri riešení niektorých bežných problémov.

Ak potrebujete podporu, môžete si kúpiť technickú podporu systému Windows Premium, ktorá stojí 49 dolárov ročne na telefonickú a online podporu systému Windows.

K dispozícii je tiež aplikácia „Získať pomoc“ – súčasťou systému Windows – ktorá vám umožňuje hovoriť s agentom podpory alebo s virtuálnym chatom, ktorý vám môže pomôcť pri zrejmých odpovediach. Vzhľadom na obrovský počet používateľov systému Windows je však pravdepodobné, že ak budete potrebovať kritickú pomoc, budete musieť za podporu platiť.

Kolo päť myšlienok

Odbery bitdefenderu sa dodávajú s prémiovými podpornými balíčkami, ale systém Windows nie. Ak chcete rovnakú úroveň podpory, budete musieť spoločnosti Microsoft za privilégium zaplatiť. Vzhľadom na náklady 49,99 dolárov by ste rovnako mohli kúpiť Bitdefender rovnako.

Víťaz prvého kola: BitDefender

Záverečné myšlienky

Program Windows Defender je predvolený antivírusový program na počítačoch so systémom Windows, preto nie je spravodlivé porovnávať ho s alternatívou, ako je napríklad Bitdefender. Spoločnosť Microsoft urobila dobre, keď premenila to, čo bývalo veľmi základné, na jeden z najlepších, aspoň podľa AV-TEST..

Pre všetkých pozitív však program Windows Defender jednoducho nie je prémiovou antivírusovou ochranou. Bitdefender vám ponúka viac funkcií a ľahko použiteľného klienta, ako aj oveľa lepšiu podporu zákazníkov.

Víťaz: Bitdefender

To je dôvod, prečo nebude Bitdefender vyradený z jeho koruny ako našej obľúbenej antivírusovej sady. Možno však nájdete jednu z alternatív v našej sekcii antivírusových článkov, ktorá lepšie vyhovuje vašim potrebám.. 

Používate Bitdefender alebo nechávate veci na spoločnosti Microsoft? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v sekcii nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map