Bitdefender verzus Malwarebytes: hlava k hlave v roku 2020

Bitdefender a Malwarebytes sú dva z najuznávanejších produktov na trhu s antivírusmi. Obaja majú širokú škálu funkcií a konkurencieschopné ceny a investujú do svojho výskumu, a preto sú ich výrobky tak dobre považované. Majú však svoje rozdiely, najmä v tom, ako dobre chránia váš počítač.


V tomto porovnávaní Bitdefender verzus Malwarebytes porovnávame a porovnávame Bitdefender a Malwarebytes, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorá z nich je lepšou možnosťou. Bitdefender utrel podlahu s Avastom v našom Bitdefender verzus Avast priamo v hlave, takže uvidíme, či to môže urobiť aj Malwarebytes..

Budeme posudzovať, ako sa výrobky zhodujú v priebehu piatich kôl. Ak by ste chceli získať viac podrobností, pozrite si našu kontrolu antivírusového softvéru Bitdefender alebo kontrolu antivírusového softvéru Malwarebytes.

Nastavenie boja: Bitdefender verzus Malwarebytes

Bitdefender a Malwarebytes porovnávame v niekoľkých kolách, aby sme vám pomohli posúdiť, čo je lepšie. Zameriavajú sa priamo na vlastnosti, ceny, užívateľskú prívetivosť, ochranu a podporu, čo sú rovnaké kritériá, aké používame v našej najlepšej ponuke antivírusového softvéru. Víťazom bude poskytovateľ, ktorý absolvuje najviac kôl.

Ako ukazuje porovnanie Bitdefender vs Kaspersky, aj keď je víťaz, nie je vždy taký jasný obraz. Odporúčame prečítať si každú sekciu, namiesto toho, aby ste sa len pozerali na víťazov, pretože niektoré kolesá môžu byť pre vás dôležitejšie ako iné, napríklad ceny alebo funkcie..

1

Vlastnosti

Keď už hovoríme o funkciách, sú preč dni, keď antivírusový softvér prehľadal súbory iba na prítomnosť škodlivého softvéru. Ochrana pred malvérom je stále dôležitá pre Bitdefender a Malwarebytes, ale tiež sa pozrieme na ďalšie funkcie, ktoré ponúkajú.

BitDefender

Medzi najzákladnejšie plány Bitdefenderu patria vynikajúce funkcie, ako napríklad ochrana ransomwaru, rozšírenie proti sledovaniu a skartovanie súborov. Tieto plány, žiaľ, postrádajú aj ďalšie bezpečnostné prvky, napríklad bránu firewall.

BitDefender-Protection-Vlastnosti

Ak hľadáte balík Total Security, zoznam funkcií bude oveľa dlhší. Zahŕňa ochranu webovej kamery, šifrovanie súborov, rodičovskú kontrolu a obojsmerný firewall.

Súčasťou každého plánu je aj klient VPN, ale jeho používanie je obmedzené na 200 MB denne. Môžete upgradovať na neobmedzený plán, ale ak hľadáte VPN, existujú lepšie možnosti pre vaše peniaze. Páči sa nám ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).

Navyše je tu Safepay, čo je bezpečný prehliadač určený pre online bankovníctvo a nakupovanie. Keď v prehliadači otvoríte webovú stránku, ktorá podporuje online platby, program Bitdefender vás vyzve na spustenie Safepay. Zahŕňa virtuálnu klávesnicu, ktorá má hackerom zabrániť v zaznamenávaní vašich údajov pomocou záznamníka stlačení klávesov.

Vo všetkých produktoch Bitdefenderu je zahrnutá aj správca hesiel, s výnimkou verzie systému MacOS. Môže ukladať citlivé informácie, ako sú heslá a podrobnosti o kreditných kartách, a podľa potreby ich automaticky dopĺňať. Je to užitočná funkcia, ale nájdete lepšiu podporu od našich najlepších správcov hesiel, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu kontrolu Dashlane)..

Ak sa rozhodnete pre drahšie plány, Bitdefender ponúka veľa skvelých funkcií na vytvorenie všestranného bezpečnostného balíka pre váš počítač. Z dolného hľadiska vás prekvapia ďalšie funkcie, ale existujú opomenutia, ako napríklad ochrana vašich mobilných zariadení..

Malwarebytes

Ak hľadáte produkt s ďalšími funkciami, malwarebytes to tak nie je. Táto služba nezahŕňa veľa funkcií, ktoré ponúka Bitdefender.

Neexistuje žiadny správca hesiel, rodičovská kontrola ani skartovač súborov. Neposkytuje tiež ochranu VPN ani webkamery, takže nebudete chránení pred skrytými, zvedavými očami. Ak sa rozhodnete pre Malwarebytes, budete si musieť prečítať nášho sprievodcu o tom, ako zabezpečiť webkameru.

Malwarebytes-Nastavenie

V ponuke nastavení nájdete ďalšie funkcie. S trochou hľadania nájdete možnosť zapnúť ochranu pred malvérom. Naše tipy na ochranu ransomware sa tu môžu hodiť.

Malwarebytes ľahko pracuje s potenciálne nechcenými programami a v oblasti nastavení môžete nastaviť svoju preferovanú odpoveď, napríklad automatické mazanie. Je to vynikajúci spôsob, ako zabrániť napríklad tomu, aby sa nainštalovali nežiaduce panely s nástrojmi.

Funkcie ochrany Malwarebytes sú to, čo by ste očakávali od kvalitného antivírusového balíka, ale je sklamaním, že mu chýbajú ďalšie funkcie.

Okolo jednej myšlienky

Pokiaľ ide o funkcie, je tu iba jeden víťaz. Dokonca aj lacnejšie plány Bitdefenderu obsahujú viac funkcií ako Malwarebytes. Ak vám nezaujíma nič iné ako základné funkcie ochrany, môže stačiť Malwarebytes. Pre väčšinu je však toto kolo jednoznačným prínosom pre Bitdefender.

Kolo: Funkcie poukazujú na antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo antivírusu Malwarebytes

2

cena

Porovnanie cien antivírusových produktov je výzvou. Mnohé ponúkajú niekoľko platobných plánov, ako aj možnosti pre viac zariadení, takže je ťažké určiť, či produkt stojí za cenu. Pozrime sa na plány, ktoré ponúkajú Malwarebytes a Bitdefender, aby sme zistili, ktoré z nich sa objavia navrchu.

BitDefender

Bitdefender ponúka niekoľko vynikajúcich propagačných akcií, ale zľavy sa vzťahujú iba na vašu prvú platbu. Môžete si zvoliť dlhodobejšie obdobie a využívať nižšiu sadzbu ročne až tri roky.

Bitdefender Antivirus Plus je najlacnejším plánom, v dôsledku toho obsahuje najmenšie vlastnosti. Bitdefender Internet Security je ďalší balík a na rozdiel od Bitdefender Antivirus Plus obsahuje ochranu webovej kamery a bránu firewall.

Vyšším zoznamom balíkov Bitdefender je Bitdefender Total Security. Poskytuje ochranu až pre päť zariadení a je jedinou možnosťou, ktorá zahŕňa podporu systémov iOS a Android spolu so systémami Windows a MacOS. V skutočnosti získal náš hlas ako najlepší antivírusový program pre počítače Mac.

Na vrchole hromady je Bitdefender Premium Security, ktorý ponúka všetky funkcie Bitdefender Total Security, ale zahŕňa prioritnú podporu, neobmedzený prenos VPN a podporu pre 10 zariadení..

Aktuálne zvýhodnené ponuky budú chrániť až tri zariadenia. Existuje možnosť pokryť iba jednu, ale na tento cenový plán nie je zľava. Za prvý rok zaplatíte viac za ochranu jedného zariadenia, ako by ste ochránili až päť v programe Bitdefender Total Security..

Stručne povedané, čím viac zariadení pokrývate, tým viac zaplatíte za privilégium.

Ak využijete propagačné ceny, ceny za Bitdefender sú dobré, od Bitcof Antivirus Plus od 29,99 $ ročne pre Bitdefender Premium Security.

Ak si môžete dovoliť rozdiel, zvýšením funkcií medzi jednotlivými úrovňami sa vyplatí predplatné Bitdefenderu. Ak chcete vyskúšať Bitdefender Total Security alebo Bitdefender Premium Security, môžete využiť aj bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu.

Malwarebytes

Pre osobné použitie existujú dve hlavné možnosti pre potenciálnych používateľov Malwarebytes. Malwarebytes Premium pokrýva iba jedno zariadenie, zatiaľ čo Malwarebytes Premium for Home vám umožňuje pokryť až 10 zariadení. Cena sa zvyšuje s každým pridaným zariadením, podobne ako pri ESET NOD32 (prečítajte si našu recenziu ESET NOD32)..

Oba plány pracujú s Windows, MacOS, Android a Chrome OS. Ak chcete pokryť zariadenie so systémom iOS, musíte si stiahnuť aplikáciu Malwarebytes a platiť ďalších 1,49 USD mesačne.

Malwarebytes for Teams môže pokryť až 20 zariadení so samostatnými inštaláciami, čo z neho robí dobrú voľbu pre malé podniky. Pre väčšie organizácie je Malwarebytes Endpoint Protection for Business spravované cloudové riešenie, ktoré ochráni toľko zariadení, koľko si môžete dovoliť..

Obchodné plány zahŕňajú pokročilé možnosti, ako napríklad zmiernenie zneužitia, ktoré vás ochráni pred neodoslaným softvérom, analýza užitočného zaťaženia na testovanie nerozpoznaného škodlivého softvéru a zmiernenie ransomwaru, aby sa zabránilo šifrovaniu vašich súborov bez vášho súhlasu. Môžete tiež pridať prémiovú zákaznícku podporu vďaka Malwarebytes Endpoint Protection a Response.

Malwarebytes-upgrade-Options

Ak chcete pokryť iba jedno zariadenie, Malwarebytes Premium začína pri atraktívnej cene 39,99 dolárov za rok. Pridaním zariadení sa cena za zariadenie zvyšuje ročne o 10 dolárov, ale stále ide o konkurenčný plán. K dispozícii je tiež bezplatná 14-dňová skúšobná verzia, ktorá vám dáva možnosť vyskúšať si tieto funkcie pred zakúpením.

Druhé myšlienky

Cena Malwarebytes Premium a Bitdefender Internet Security je podobná. Kľúčový rozdiel spočíva v tom, že Malwarebytes Premium pokrýva iba jedno zariadenie. Bitdefender Internet Security pokrýva až tri zariadenia za rovnakú cenu. Bitdefender Premium Security podporuje až 10.

Ak máte iba jedno zariadenie, ktoré chcete pokryť, nie je ľahké rozlíšiť tieto dve možnosti z hľadiska ceny. Z tohto dôvodu budeme toto kolo nazývať remízou.

Kolo: Cena Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo antivírusu Malwarebytes

3

Užívateľská prívetivosť

Po nainštalovaní a nastavení antivírusového programu by ste si ich nemali všimnúť, okrem prípadu, keď sa vyskytne problém. Aká jednoduchá je inštalácia, ktorá sa môže v jednotlivých produktoch veľmi líšiť. Niektorí poskytovatelia, napríklad Norton, žiadajú o vašu plnú pozornosť (prečítajte si našu kontrolu zabezpečenia Norton)..

Bližšie sa pozrieme na skúsenosti, ktoré budete mať pri inštalácii a používaní Bitdefenderu a Malwarebytes.

BitDefender

Inštalácia programu Bitdefender nie je rýchla práca. Sťahovanie váži takmer pol gigabajtu a inštalácia trvala viac ako 10 minút. Akonáhle to bolo z cesty, zvyšok skúsenosti bol vynikajúci.

Rozhranie patrí medzi najlepšie, čo sme videli. Väčšinu hlavnej obrazovky tvoria prispôsobiteľné dlaždice známe ako „rýchle akcie“. Získate päť slotov, ktoré ponúkajú skratky k funkciám, ktoré používate najviac. Na hlavnom paneli si môžete vybrať takmer akúkoľvek funkciu vrátane vecí ako VPN, skartovač súborov, kontrola systému a nástroje na vyčistenie disku..

BitDefender-Client

Na ľavej strane obrazovky sú ponuky. K možnostiam máte prístup pod nadpismi „ochrana“, „pomocné programy“ a „súkromie“. K dolnej časti rozhrania sú tiež menšie ponuky vrátane nastavení.

V ponuke „Nastavenia“ môžete nastaviť rôzne profily podľa toho, ako počítač používate. Napríklad profil „film“ zastaví prerušenia počas sledovania mediálneho obsahu. Profil „work“ zakáže kontextové okná a pozastaví naplánované kontroly.

Napriek zdĺhavému procesu inštalácie je Bitdefender jedným z najprijateľnejších antivírusových produktov, ktoré sme používali. Dômyselný prístrojový panel znamená, že vďaka vylepšeniu sú všetky vaše obľúbené funkcie dostupné kliknutím.

Malwarebytes

Inštalácia Malwarebytes je rýchla a jednoduchá. To vás prevedie týmto procesom, takže o chvíľu budete v prevádzke.

Prístrojová doska však nie je taká čistá ako u nástroja Bitdefender. Ponuky bočného panela sú rozdelené do samostatných kariet, takže nájdenie požadovaného nastavenia môže trvať trochu lovu. Neexistuje tiež spôsob, ako pripnúť najpoužívanejšie nastavenia na informačný panel.

Malwarebytes-Dashboard

Je ľahké spadnúť z králičích otvorov jedál a zistiť, že čelíte zrnitým nastaveniam, ktoré dokonca pre technických používateľov môžu byť mätúce. Úroveň kontroly je však pôsobivá a osloví mocných používateľov.

Spustenie skenovania je jednoduché a bleskové. Počiatočné skenovanie v našich testoch trvalo menej ako štyri minúty, aj keď to fungovalo pri 100% využití CPU. Dobrou správou je, že ak máte spustené ďalšie procesy, Malwarebytes ochotní zdieľať.

Samotný počet možností, ktoré môžete vyladiť v prípade Malwarebytes, môže byť pre niektorých ohromujúci. To tiež robí hľadanie funkcií, ktoré chcete výzvou. Ak však viete, čo robíte, pre vysokú úroveň kontroly je potrebné veľa povedať.

Okrúhle tri myšlienky

Malwarebytes má solídne rozhranie a ľahko sa inštaluje. Proti inému antivírusovému produktu by mohlo trvať toto kolo.

Bitdefender má jedno z najprijateľnejších rozhraní, aké sme videli, a môžeme ho označiť iba pre pomerne zdĺhavý proces inštalácie. Rack this one up ako ďalšie víťazstvo pre Bitdefender.

Zaokrúhlené na bod užívateľskej prívetivosti pre antivírusový program Bitdefender

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo antivírusu Malwarebytes

4

ochrana

Váš antivírus môže mať množstvo skvelých funkcií, ale vďaka svojej ochrane bude žiť alebo zomrieť. V tomto kole porovnáme výsledky z troch nezávislých laboratórií a zistíme, ako vás chránia Malwarebytes a Bitdefender..

BitDefender

Bitdefender je jedným z vysoko hodnotených antivírusových produktov na trhu. Rok čo rok získal takmer perfektné výsledky z testovacích laboratórií, ktoré kontrolujeme. Niekedy však stratila známky výkonnosti, najmä na menej výkonnom hardvéri.

V správe AV-Test od marca do apríla 2019 získal bitdefender skóre ochrany 6 zo 6. Poskytoval 100% ochranu pred útokmi škodlivého softvéru v ten deň, čo bolo pred priemerným skóre v priemysle 99,3%. Zistila tiež 100 percent rozšíreného a rozšíreného škodlivého softvéru, ktorý sa objavil v priebehu štyroch týždňov pred testom.

BitDefender-Site-Blokované

Spustenie Bitdefenderu malo podľa AV-testu vplyv na rýchlosť počítača. Spúšťanie webových stránok sa spomalilo o 19 percent v porovnaní s priemerným skóre odvetvia 14 percent. Spustenie softvéru však bolo iba o niečo pomalšie ako priemerné skóre v priemysle.

V testoch AV-Comparatives od februára do marca 2019 mala bitdefender 100% mieru ochrany a vrátila len jednu falošnú pozitivitu. Pre porovnanie, F-Secure Antivirus mal 14 falošne pozitívnych výsledkov (prečítajte si našu kontrolu antivírusového softvéru F-Secure Antivirus).

Spoločnosť MRG Effitas vo svojej analýze plného spektra Q1 2019 udelila osvedčenie Bitdefender Level 1. To znamená, že pri prvej expozícii alebo zo známych vzorcov správania sa zistilo 100% hrozieb škodlivého softvéru. To bolo lepšie ako v prípade niektorých známych antivírusových značiek vrátane spoločností McAfee a Avast (prečítajte si našu recenziu Avast Pro). Bitdefender tiež vrátil nulové falošné poplachy.

Malwarebytes

V správe AV-Test od marca do apríla 2019 Malwarebytes zaznamenal ochranu 5,5 zo 6. V apríli ponúkla ochranu pred 100% útokov škodlivého softvéru v nultý deň, ale v marci sa podarilo dosiahnuť iba 99,2%. To je pod priemerom 99,3 percenta v celom odvetví.

V marci a apríli Malwarebytes zistil iba 99,5 percenta rozšíreného a rozšíreného škodlivého softvéru objaveného štyri týždne pred testom. Keďže priemer v priemysle je takmer 100 percent, nie je to vynikajúci výsledok.

Malwarebytes-Site-Blokované

V skóre výkonnosti sa mu darilo lepšie, keď pri spúšťaní webových stránok došlo k spomaleniu 10 percent, čo je nad priemerom odvetvia. Spustenie softvéru však nebolo o 22% pomalšie, čo bolo viac ako dvojnásobok priemeru v priemysle.

Ani AV-Comparatives, ani MRG Effitas nemá posledné výsledky pre Malwarebytes. To znamená, že spoločnosť MRG Effitas zlyhala pri analýze Malwarebytes pri analýze spektra za celé Q1 2018.

Kolo štyri myšlienky

Bitdefender sa opäť ukázal byť jednou z najúčinnejších možností ochrany a bol certifikovaný ako „najlepší produkt“ spoločnosťou AV-Test. Jeho skóre výkonnosti bolo pod priemerným priemyslom, ale nie príliš.

Malwarebytes neurobil zle, ale neposkytuje úplnú ochranu pred útokmi škodlivého softvéru a nie je tak dôkladne testovaný výskumníkmi ako Bitdefender. V našej priamej bitke je bitdefender jasným víťazom.

Kolo: Ochranný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo antivírusu Malwarebytes

5

podpora

Ak sa antivírusový softvér pokazí, môžete byť nechránení, preto je nevyhnutná rýchla a účinná podpora. V našom poslednom kole porovnáme úrovne podpory, ktoré zákazníkom Bitdefender a Malwarebytes ponúkajú.

BitDefender

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, Bitdefender má všetko. Zákaznícku podporu Bitdefenderu môžete kontaktovať prostredníctvom živého chatu, telefonickej podpory a e-mailu. K dispozícii je tiež informačná báza, komunitné fórum a užitočný video-how-how. Články pomocníka sú usporiadané podľa tém, aby vám pomohli zvládnuť bežné úlohy a funkcie.

BitDefender-Site-Support

Fórum je prosperujúce a aktívne. Rýchly prehľad ukázal, že na nové otázky zvyčajne odpovedal člen technickej podpory do jedného alebo dvoch dní. Je tiež dobre segregovaná a zobrazuje iba príspevky týkajúce sa vašich konkrétnych produktov. Fóra sú k dispozícii aj vo viacerých jazykoch.

Živé rozhovory a telefonická podpora sú k dispozícii 24 hodín denne, s vyhradenými telefónnymi linkami v 16 krajinách v rôznych jazykoch. Pre všetkých ostatných je k dispozícii celosvetová podpora 24/7 v angličtine.

Malwarebytes

Malwarebytes ponúka live chat, ale funguje iba od 1:00 do 17:00. PST. Keď sme sa pokúsili kontaktovať agenta na živom rozhovore, čakacia doba bola viac ako 10 minút. Nemohli sme nájsť ani možnosť telefonickej podpory. Namiesto toho sme boli požiadaní, aby sme vyplnili podporný lístok.

Malwarebytes-Site-Support

Nové príspevky na fóre dostávajú všeobecnú automatickú odpoveď na robot, čo nie je užitočné. Odpovede v komunite sú užitočné a odpovedajú na väčšinu otázok, ale zvyčajne to trvá niekoľko dní.

K dispozícii sú tiež videá a návody na najbežnejšie úlohy, ako je inštalácia a aktivácia. Sú dobre pripravené a ľahko sa dajú sledovať, ale ich je len obmedzený počet, takže ak budete mať zložitejší problém, nebudú im veľmi nápomocní..

Kolo päť myšlienok

Bitdefender má vynikajúcu podporu s mnohými možnosťami kontaktu, ktoré fungujú 24 hodín denne, 7 dní v niekoľkých jazykoch. Komunita je vedená dobre a obsahuje užitočné informácie.

Malwarebytes ako spoločnosť sa oveľa ťažšie zmocní. Živý chat je k dispozícii iba v nastavených hodinách a ak chcete hovoriť s ľudskou bytosťou, budete zápasiť. Fórum je dobré a návody sú pekné, ale Bitdefender opäť odchádza ako jasný víťaz.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Logo antivírusového softvéru Bitdefender
Logo antivírusu Malwarebytes

6

Záverečné myšlienky

Bitdefender vyhodil Malwarebytes z vody v každej kategórii okrem ceny. Aj v tejto kategórii bitdefender pokrýval viac zariadení za podobné ceny.

Malwarebytes bol prepustený skutočnosťou, že neponúka rovnakú úroveň ochrany ako Bitdefender a nemá funkcie, ale inštalácia je jednoduchá a ľahko použiteľná. Nie je to hrozné, ale v tomto prípade to bolo proti oveľa silnejšiemu súperovi.

Bitdefender bol jasným víťazom aj v našich ďalších porovnaniach. Je to naše najlepšie odporúčanie pre antivírusový softvér, pretože ponúka vynikajúcu ochranu a najlepšie rozhranie, aké sme videli v antivírusovom produkte.

Ak sa chcete pozrieť na konkurentov spoločnosti Malwarebytes a Bitdefender, prečítajte si naše ďalšie antivírusové recenzie.

Víťaz: Bitdefender

Súhlasíte s naším víťazom? Ktorý antivírus si vyberiete? Zanechajte nám komentár nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map