Bezpečnostné tipy pre iPhone: Udržujte svoje zariadenie v bezpečí v roku 2020

Spoločnosť Apple dlhodobo ponúka bezpečnosť operačného systému, ktorý prevádzkuje svoje produkty. Ocenením zariadení iOS za integrovaný softvér a hardvér Apple vytvoril príbeh, ktorému používatelia veria. Je lákavé, ako dôverovať bezpečnosti vášho iPhone hneď po vybalení z krabice, je dôležité prijať ďalšie opatrenia na zaistenie bezpečnosti vašich údajov.


Existuje však nevýhoda, ktorá vám umožní zablokovať váš iPhone. Čím viac krokov podniknete na ochranu pred bezpečnostnými hrozbami, tým ťažšia bude vaša skúsenosť s používaním. Je na vás, aby ste určili rozsah záruk, ktoré ste ochotní implementovať. Predstavíme vám spôsoby, ako sprísniť zabezpečenie vášho iPhone, ktoré sa týkajú prevencie hrozieb a obnovy dát.

Zabezpečenie vášho iPhone si vyžaduje čas, ale vďaka týmto jednoduchým opatreniam sa budete cítiť lepšie.

VPN pre iPhone

Smartfóny idú so sebou všade. To znamená, že pravdepodobne robíte väčšinu streamovania, surfovania a nakupovania na svojom mobilnom zariadení. Ak chcete chrániť svoje súkromie a zároveň robiť tieto veci na cestách, virtuálna súkromná sieť pre iPhone je nevyhnutnosťou.

Keďže spoločnosti sledujú vašu online aktivitu, aby lepšie uspokojili svoju reklamu podľa svojho vkusu, vaše súkromie je na pochybách. VPN môže pomôcť šifrovaním vášho internetového prenosu a maskovaním vašej IP adresy pred zvedavými očami.

Pochopenie VPN je ťažšie ako nastavenie jedného. Toto je téma, na ktorej sme tu na Cloudwards.net nadšení, a máme veľa zdrojov pre tých, ktorí sa chcú hlbšie venovať téme – stačí sa pozrieť na nášho najlepšieho sprievodcu VPN. Ak chcete získať informácie o tom, čo je to VPN a ako to funguje, prečítajte si náš článok o VPN, aby ste sa dostali na vyššiu rýchlosť.

Existuje niekoľko skvelých možností VPN pre iPhone – môžete vidieť našich päť najlepších v našich najlepších VPN službách pre iPhone – ale ExpressVPN je naša obľúbená. Ak ste si prečítali našu recenziu ExpressVPN, nemalo by to prekvapiť. Nehodnotili sme to len najlepšie pre iPhone, ale celkovo to najlepšie z našich recenzií VPN.

ExpressVPN-Speed-test

Je to však drahé. Našťastie existujú lacnejšie možnosti. Súkromný prístup na internet a server VyprVPN urobili zníženie našich tipov na iPhone. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našich recenziách PIA a VyprVPN. Môžete tiež vidieť, ako sa VyprVPN porovnáva s naším najlepším poskytovateľom v porovnaní VyprVPN verzus ExpressVPN..

ExpressVPN môže chrániť aj vašu pracovnú plochu. Ak sa rozhodnete vybaviť svoj iPhone pomocou VPN, zvážte aj uzamknutie vášho MacBooku alebo iMacu. Návrhy a ďalšie informácie o jeho výhodách nájdete v našom príspevku o najlepšej VPN pre Mac. Najprv sme tam ohodnotili aj ExpressVPN.

Správcovia hesiel pre iPhone

Ochrana osobných údajov pre iPhone

Po získaní správcu hesiel by ste si želali, aby ste si ho stiahli skôr. Poskytuje nielen ďalšiu úroveň bezpečnosti, ale tiež urýchľuje webovú navigáciu. Pre všetky svoje prihlasovacie údaje si nemusíte pamätať heslá. Namiesto toho manažér ukladá tieto informácie a automaticky ich vyplňuje.

Spôsob, akým to funguje, je jednoduchý. Keď web, ktorý ste už navštívili, napríklad Amazon.com, požiada o vaše prihlasovacie údaje, správca hesiel vám pošle výzvu s požiadavkou na vyplnenie požadovaných polí pre vás. Namiesto písania e-mailu a hesla z klávesnice sa na prihlásenie pomocou správcu hesiel vyžaduje iba niekoľko klepnutí.

Existuje niekoľko manažérov hesiel, z ktorých si môžete vybrať. Do zariadenia iPhone je zabudovaná iCloud Keychain od spoločnosti Apple. Aj keď je to dobrá voľba, môžeme ju odporučiť iba používateľom, ktorí používajú výlučne produkty Apple.

Existujú lepšie možnosti a spoločnosť Apple ich zjednodušila. Pridala funkciu v systéme iOS 12 s názvom Automatické dopĺňanie, ktorá integruje aplikácie tretích strán do nastavení iPhone. Potrebujete iba aplikáciu, ktorá uloží a vyplní vaše heslá.

Vybrali sme pre vás ťažké kroky a porovnali sme najlepšieho správcu hesiel pre aplikácie pre iOS. 1Password sa v tejto príručke umiestnil na prvom mieste kvôli vynikajúcej používateľskej skúsenosti (prečítajte si našu recenziu s 1 heslom), ale celkovo to nie je najlepší správca hesiel..

Najvyšším výberom v recenziách správcu hesiel je Dashlane (prečítajte si našu recenziu Dashlane), aj keď mobilný zážitok spoločnosti 1Password ho zrazí o niekoľko kolíkov pre iPhone. Môžete vidieť, ako sa tieto dva porovnávajú v našom slovníku Dashlane verzus 1Password.

1Password dokáže ukladať a synchronizovať heslá vo všetkých operačných systémoch, či už ide o iOS, macOS alebo Windows OS, a v našom najlepšom správcovi hesiel pre systém Mac je na druhom mieste. Jedinou nevýhodou je, že neexistuje žiadny bezplatný plán. Ak máte obmedzený rozpočet, prečítajte si našu najlepšiu bezplatnú správu hesla.

Po nainštalovaní a nastavení správcu hesiel sa vám zdá, že je to základná aplikácia, o ktorej ste nikdy nevedeli, že ju potrebujete.

Zálohovanie zariadenia iPhone do cloudového úložiska

Osobné údaje uložené v telefóne, ako sú fotografie, kontakty a správy, sú dôležité. Na riziko, že to znie ako prednášajúci rodič, je dobré vytvoriť si kópiu svojich informácií. Budete radi, že ste to urobili, ak stratíte iPhone alebo náhodne niečo vymažete. Aplikácie sa dajú ľahko získať späť, ale fotografie, kontakty a správy sú nenahraditeľné.

Cloudová služba zálohovania je najjednoduchším spôsobom uloženia obsahu vášho iPhone. Spoločnosť Apple ponúka záložnú službu s názvom iCloud, ktorá je pohodlne zabudovaná do nastavení zariadenia. Ak sa chcete dozvedieť, ako ho používať, prečítajte si nášho sprievodcu zálohovaním vášho sprievodcu pre iPhone. Ak ste už zálohovali pomocou iCloud, či už ste to urobili na iPhone alebo iPad, obnovte iPad zo zálohy iCloud takto:.

Napriek tomu, aké ľahké je použitie, iCloud zaostáva v porovnaní s inými zálohovacími službami. V minulosti sme informovali o cloudovej bezpečnosti spoločnosti Apple. Ak máte pochybnosti o používaní služby zálohovania od spoločnosti Apple, zvážte použitie tretej strany. Naše najlepšie cloudové zálohovanie pre sprievodcu iPhone je dobré miesto, kde začať.

IDrive Review

Ak nemáte šancu prečítať si naše rebríčky, náš prehľad IDrive ukazuje, prečo získal prvé miesto. IDrive dobre spolupracuje s iPhone v tom, že je pohodlný, rýchly a bezpečný, a práve tak si to užívatelia Apple želajú.

Zálohovanie zariadenia iPhone do počítača

Ak sa vám nepohodlne zálohuje cloudový server, existuje vždy staromódny spôsob: uloženie do počítača. Na stiahnutie bezplatného softvéru potrebujete iba váš iPhone, kábel USB a pripojenie na internet.

Používatelia systémov Mac a Windows dostanú iTunes ako voliteľnú možnosť. Môžete synchronizovať kontakty, kalendáre, fotografie, aplikácie a hudbu. Akýkoľvek iný obsah, ktorý chcete kopírovať, bude vyžadovať manuálne zálohovanie, ktoré uloží takmer všetky údaje do zariadenia.

Jedinou nevýhodou je, že nemôžete pristupovať ani prezerať obsah zálohy iTunes. Je to kópia uložená niekde na vašom počítači, ktorú môžete obnoviť iba v prípade potreby. Ak vám služba iTunes vyhovuje a chcete sa dozvedieť viac o tom, ako ju používať, prečítajte si nášho sprievodcu zálohovaním iTunes.

Dobrou správou je, že existujú alternatívy k iTunes. Zlá správa je, že vás budú stáť.

Pre používateľov iných počítačov ako Mac odporúčame iExplorer. Na rozdiel od iTunes, ktorý ponúka prehrávanie médií, iExplorer vyniká ako softvér na správu telefónu. Má minimalistické rozhranie, ktoré vyzerá podobne ako iTunes. Navyše ponúka viac ako prehrávač médií Apple a umožňuje ukladať textové správy v bežných formátoch, ako sú .txt a .pdf.

CopyTrans ponúka podobné funkcie ako iTunes a iExplorer na správu telefónu. Obsahuje aj kontakty a poznámky a ďalšie informácie. Za 29,99 dolárov je to lacnejšia možnosť ako aplikácia iExplorer.

Ďalšie informácie o týchto nástrojoch nájdete v našej príručke o zálohovaní textových správ na iPhone.

Vstavané bezpečnostné tipy pre iPhone

Aktualizácia softvéru vášho telefónu iPhone prináša viac než len zavedenie nových funkcií. Pomáha tiež chrániť vaše údaje. Zakaždým, keď spoločnosť Apple vydá novú aktualizáciu, vylepší sa OS, ktorý ju prispôsobí aktuálnym hrozbám.

Spustením zastaranej verzie na vašom iPhone otvoríte zariadenie zraniteľnostiam, ktoré môžu ohroziť údaje. Spoločnosť Apple uľahčuje aktualizáciu najnovšieho softvéru zahrnutím sťahovača do nastavení, ktoré vás upozorní zakaždým, keď klesne nová verzia..

Ak chcete skontrolovať, akú verziu softvéru váš iPhone používa, prejdite na ikonu nastavení, ktorá vyzerá ako strieborná kovová výstroj. Klepnite na „všeobecné“ a vyberte „aktualizácia softvéru“. Uvidíte jednu z dvoch vecí: že váš softvér je aktuálny alebo je k dispozícii iná verzia na stiahnutie.

Bezpečnostné tipy pre iPhone

Môžete tu tiež zapnúť „automatické aktualizácie“, ktoré pre vás stiahnu a nainštalujú nové verzie softvéru, ak ich nechcete skontrolovať manuálne.

Ak máte iPhone 6 alebo novší a stále má tlačidlo domov, pravdepodobne viete o funkcii Touch ID. To vám umožňuje používať odtlačok prsta na otvorenie uzamknutej obrazovky a na prístup k iPhone bez zadania číselného prístupového kódu. Je to nielen vhodné na obídenie obrazovky uzamknutia, ale aj mnohé aplikácie tretích strán ju používajú na zdravie a kondíciu.

Dajte si pozor na nedôveryhodné aplikácie, ktoré požadujú vaše dotykové ID. Apple tvrdí, že aplikácie vet boli odoslané do obchodu App Store, ale tie podvodné stále prechádzajú trhlinami. Existujú správy o podvode s identifikátorom Touch ID, ktoré podnecuje používateľov k tomu, aby nakupovali pomocou odtlačkov prstov drahé nákupy.

Na základe vyššie uvedených opatrení sa okolo vášho zariadenia iPhone vybuduje príslovečné brnenie. Ďalšie tipy, ako zostať v bezpečí pri používaní internetu, nájdete v našom online sprievodcovi ochranou osobných údajov.

Záverečné myšlienky

Po vybalení bude iPhone spĺňať bezpečnostné štandardy mnohých používateľov. Je dodávaný s vstavanými funkciami, ktoré chránia údaje, ale to neznamená, že je nezraniteľný voči hrozbám. Pre tých, ktorí chcú maximálnu bezpečnosť, sú potrebné ďalšie opatrenia.

Zo všetkých metód podrobne uvedených v tomto článku je získanie VPN najlepším východiskovým bodom na zvýšenie bezpečnosti vášho iPhone. To v kombinácii so správcom hesiel a pravidelným zálohovaním údajov chráni váš iPhone pred poškodením. Použitím týchto metód podnikáte kroky, aby ste zabránili narušeniu vášho iPhone a osobných informácií.

Existujú bezpečnostné tipy pre iPhone, na ktoré sme zabudli prejsť? Ako udržujete svoj iPhone v bezpečí? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map