Avira vs Bitdefender: Blízky antivírusový boj v roku 2020

Bitdefender a Avira sú našimi dvoma najlepšími antivírusovými možnosťami a pokiaľ ide o naše recenzie, patria medzi najlepšie antivírusové programy, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Dosiahli najvyššie známky takmer vo všetkých kategóriách, čo sťažuje používateľom výber medzi nimi. Aby sme vám pomohli, testujeme Bitdefender a Avira, aby sme zistili, kto vyjde na vrchol.


Predtým, ako budete čítať ďalej, môže byť užitočné pozrieť sa na našu samostatnú kontrolu bitdefenderu a kontrolu Avira. Získate tak jasnejšiu predstavu o každom antivírusovom programe, ktorý vám umožní preskúmať jeho výhody a nevýhody pred tým, ako prejdete týmto bitdefenderom vs. Avira priamo na hlavu..

Nastavenie boja: Bitdefender verzus Avira

Naše porovnávacie testovanie sa bude trochu odlišovať od našich jednotlivých antivírusových hodnotení. Porovnávame obidva antivírusy v rovnakých piatich kategóriách ako naše samostatné recenzie, počnúc prvkami pred prechodom na tvorbu cien, užívateľskú prívetivosť, ochranu a zákaznícku podporu.

Ak potrebujete rýchlu odpoveď, poskytneme krátke kolo a na konci každej kategórie rozhodneme o víťazovi. Každá kategória získa bod a prvý, kto získa tri alebo viac bodov, je celkový víťaz.

1

Vlastnosti

Výber antivírusu, ktorý bude chrániť iba pred vírusmi, je v poriadku, ale vírusy nie sú jediné počítačové hrozby. Antivírus holých kostí vás nechráni pred neoprávneným získavaním údajov ani nezabezpečí celú sieť pred pokusmi o prienik.

Preto je dôležité pozrieť sa na funkcie, ktoré ponúka Bitdefender aj Avira zákazníkom, čo sa chystáme urobiť v tomto kole.

Bitdefender Antivirus

Bitdefender je jedným z našich najobľúbenejších antivírusov a v súčasnosti je naším najvyšším odporúčaním. Je to jedna z najbezpečnejších volieb antivírusového softvéru pre používateľov tam, čiastočne vďaka rozsahu funkcií, ktoré ponúka.

BitDefender-Vlastnosti

Bitdefender je vo svojom jadre špičkovým antivírusom s rozsiahlou ochranou pred škodlivým softvérom a ransomwarom. Chráni vás pred najnovším a najkomplikovanejším škodlivým softvérom vďaka jeho „pokročilej ochrane pred hrozbami“, ktorá monitoruje a blokuje podozrivú aktivitu.

Ochrana pred škodlivým softvérom však nie je jediným trikom v rukáve Bitdefenderu. Je dodávaný ako široká sada zabezpečenia s ochranou mikrofónu a webovej kamery, spolu s ochranou proti sledovaniu a celkovými rozšíreniami o filtrovanie webu.

Môžete tiež využiť WiFi skener na vyhľadanie vašej zrejmej zraniteľnosti, ktorú môžete opraviť. K dispozícii je tiež skener pre váš počítač, ktorý hľadá nezabezpečený softvér.

Ak sa obávate krádeže identity, Bitdefender obsahuje prehliadač v karanténe, takže môžete bezpečne prehľadávať sieť. Bitdefender Safepay beží úplne izolovane: Jedná sa o samostatný prehliadač s virtuálnou klávesnicou, ktorý obchádza všetky potenciálne keyloggery ukladajúce vaše heslá.. 

Safepay je ideálny, ak sa chcete bezpečne prihlásiť do svojej banky alebo ak nakupujete online. Bitdefender kombinuje Safepay s bezplatnou službou VPN, hoci má limit 200 MB. Pretože nejde o úplnú sieť VPN – a siete VPN sa nezaoberajú bitdefenderom – nebude sa porovnávať s najlepšími poskytovateľmi VPN..

Namiesto toho je dátový strop dobrý v porovnaní s bezplatnými službami VPN. Ak potrebujete lepšiu ochranu VPN, ExpressVPN by bola silnou alternatívou (pozrite si našu recenziu ExpressVPN). 

Zahrnutý správca hesiel Bitdefenderu sa výborne kombinuje so Safepay. Rovnako ako v prípade siete Bitdefender VPN je to dobrá možnosť zahrnúť, ale nezhoduje sa s najvyšším správcom hesiel, ako je napríklad Dashlane (pozrite si našu recenziu podľa Dashlane)..

Bitdefender sa pokúša byť jediným bezpečnostným balíkom, ktorý potrebujete. Ďalšie funkcie, napríklad šifrovanie súborov a ochrana proti krádeži, sú dobrým doplnkom. Bitdefender je jednou z najlepších možností nášho najlepšieho antivírusového softvéru pre systém Android a je dobrou voľbou pre používateľov systému Android, ale podporuje aj systémy Mac a iOS..

Avira

Rovnako ako Bitdefender, aj Avira nie je len základný antivírus. Využíva úplný výber ponúkaných bezpečnostných produktov av mnohých prípadoch ich spája spolu s niektorými z bezplatných alebo prémiových produktov..

Avira-Vlastnosti

Avira Prime, riešenie „všetko v jednom“, je na vrchole hromady potenciálnych zákazníkov Avira a poskytuje plný prístup k svojim prémiovým produktom. Antivirus Pro a ďalšie produkty Avira tiež ponúkajú prístup k nástrojom Avira, ale niektoré z nich môžu byť aj obmedzenejšie verzie..

Avira Prime kombinuje rôzne ďalšie produkty Avira, ale Antivirus Pro je jeho hlavnou ponukou. Antivirus Pro je Avira ochrana v reálnom čase proti škodlivému softvéru, ktorý sa dobre umiestňuje pred vlastnou ochranou Bitdefenderu. 

Avira tiež ponúka nástroj na vyčistenie systému na zníženie akejkoľvek neefektívnosti systému a softvérový skener na identifikáciu zastaralého (a teda rizikového) softvéru a ich aktualizáciu.

Avira tiež ponúka bezpečnostnú ochranu pre online nakupovanie. Ochrana osobných údajov spoločnosti Avira obmedzí stovky rôznych skrytých nastavení ochrany osobných údajov a obmedzí tak sledovanie online. Môžete tiež vyskúšať Phantom VPN, ktoré predplatitelia Avira Prime neobmedzene využívajú.

Phantom VPN Pro je lepšia ako ponuka Bitdefenderu s obmedzeným prístupom, ale stále nie je v rovnakej lige ako najlepšie alternatívy VPN, napríklad NordVPN (pozri našu recenziu spoločnosti NordVPN)..

K dispozícii je tiež správca hesiel podobný ponuke Bitdefenderu, ako aj zabezpečenie mobilných zariadení so systémom Android a iOS na blokovanie určitých škodlivých webových stránok a volajúcich..

Avira môže očakávať, že budete platiť trochu viac za niektoré z pokročilejších funkcií, ale mnohé z „prémiových“ funkcií, ako je Phantom VPN, sú ponúkané zadarmo, ale s obmedzeniami. To znamená, že si môžete vyskúšať a vyskúšať mnohé funkcie Avira, ktoré vás zaujímajú, bez toho, aby ste museli platiť vopred.

Okolo jednej myšlienky

Vždy to bolo tvrdé porovnanie medzi Bitdefenderom a Avirou. Sú vybavené pokročilými funkciami, vďaka ktorým sú obidve konkurenčné bezpečnostné sady a najvyššia antivírusová ochrana v centre. Nie je toho veľa na to, aby ste ich oddelili, čím by sa toto kolo stalo remízou.

Kolo: Funkcie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Avira Logo
Logo antivírusového softvéru Bitdefender

2

cena

Ak ste sa rozhodli platiť za antivírus, musíte sa ubezpečiť, že za jeho funkcie a kvalitu dostanete spravodlivú cenu..

Bitdefender aj Avira ponúkajú bezplatné produkty, ale sú to „prémiové“ balíčky, ktoré nás zaujímajú, takže sme väčšinou preskočili bezplatnú diskusiu o bezplatných bitdefenderoch proti Avire. Z tohto dôvodu porovnajme cenové balíčky, ktoré tieto spoločnosti ponúkajú.

BitDefender

Noví zákazníci budú mať najväčší úžitok z cenových plánov spoločnosti Bitdefender. Pri programoch pokrývajúcich tri zariadenia existujú veľké zľavy – až okolo 50 percent.

Existujú štyri plány pre zákazníkov a cena, ktorú zaplatíte, bude závisieť od počtu zariadení, ktoré chcete pokryť, ako aj od dĺžky vášho pokrytia, až do troch rokov..

Na spodnom konci je Bitdefender Antivirus Plus. Chýbajú mu niektoré z naj prémiovejších funkcií, ktoré ponúkajú balíčky vyššej kategórie, ako napríklad webová kamera a ochrana proti krádeži. Nie je k dispozícii ani v počítačoch Mac, pretože ide o balík iba pre systém Windows.

Pre nových členov je Antivirus Plus k dispozícii za približne 40 dolárov ročne pre tri zariadenia alebo 59,99 dolárov za rok, ak nemáte uplatnené nové zákaznícke zľavy.

Takmer úplný výber prémiových funkcií je k dispozícii aj v Bitdefender Internet Security, nasledujúcom stupni od Antivirus Plus. Toto má veľkú zľavu pre nových zákazníkov a stojí 44,99 dolárov ročne na pokrytie tromi zariadeniami, čo predstavuje zľavu až 79,99 dolárov ročne bez zľavy..

Používatelia počítačov Mac, Android a iOS budú musieť namiesto toho upgradovať na predplatné Bitdefender Total Security. Bitdefender je jednou z našich možností ako najlepší antivírus pre systém Mac, takže ak ste používateľom systému Mac, určite stojí za zváženie zaplatenia ďalších 5 dolárov ročne za celkovú bezpečnosť v porovnaní s internetovou bezpečnosťou, ak ste novým zákazníkom..

Väčšina balíkov ponúka pokrytie od jedného do 10 zariadení, ale celková bezpečnosť je obmedzenejšia, namiesto toho sa plánuje pokrytie piatich alebo 10 zariadení. Ak chránite veľkú rodinu pomocou veľkého počtu zariadení, budete potrebovať rodinnú súpravu Bitdefender.

Family Pack pokrýva 15 zariadení a prichádza s veľkou zľavou pre nových zákazníkov: 59,99 dolárov ročne za prvý rok, potom 119,99 dolárov ročne potom.

Avira

Avira má podobný spôsob stanovovania cien ako Bitdefender, pričom zákazníci si môžu vybrať počet zariadení, ktoré majú pokryť, od jedného do piatich alebo neobmedzené pokrytie zariadenia pomocou predplatného Avira Prime..

Môžete platiť mesačne alebo ušetriť peniaze platením za pokrytie od jedného do troch rokov. Neexistujú žiadne veľkorysé zľavy pre nových zákazníkov, ale ceny sú podobné cenám nediskontovaných cien spoločnosti Bitdefender s určitými výkyvmi..

Bitdefender neposkytuje mesačné predplatné, preto je dobré vidieť, ako to Avira ponúka. Avira Antivirus Pro, najlacnejší plán spoločnosti Avira, predstavuje 57,99 dolárov ročne, čo pokrýva tri zariadenia. 

Najlacnejší plán spoločnosti Avira stojí o 20 dolárov viac ako bitdefender Antivirus Pro, ak máte propagačnú mieru pre nových zákazníkov Bitdefender. Avira Antivirus Pro plán je však o 2 doláre lacnejší ako cena, ktorú spoločnosť Bitdefender nepropaguje.

Avira Internet Security Suite je na rovnakej úrovni ako Bitdefender Internet Security. Dodáva sa s niekoľkými ďalšími prémiovými funkciami – vrátane softvéru Avira Password Manager Pro a softvéru Updater Pro – a stojí približne 70 dolárov ročne. 

Ak nemáte novú zľavu pre používateľov, je to približne o 10 dolárov lacnejšie ako internetové zabezpečenie Bitdefenderu, alebo o 26 dolárov drahšie, ak ju máte..

Avira Prime je dokonalý balík Avira so všetkými prémiovými funkciami a dobre sa hodí k celkovej bezpečnosti Bitdefenderu a rodinnému balíku Bitdefender..

Možnosť Avira Prime, ktorá pokrýva päť zariadení za 99,99 dolárov ročne, je o 10 USD vyššia ako nediskontovaná celková bezpečnosť Bitdefenderu alebo o 55 dolárov drahšia ako diskontovaná celková bezpečnosť. 

Lepšia hodnota je Avira Prime s neobmedzeným pokrytím zariadenia na 129,99 dolárov ročne. Je to o 10 dolárov ročne viac ako nediskontovaná rodinná sada Bitdefender, Avira však ponúka 15 neobmedzených zariadení a nie 15 zariadení Bitdefender..

Avira je cena za pokrytie a vlastnosti mimoriadne dobrá a mesačné balíčky z neho robia cenovo dostupnejšiu možnosť pre zákazníkov. Iba spoločnosť AVG ponúka mesačný plán s podobnou sadou funkcií a povesťou (pozrite si našu recenziu AVG).

Druhé myšlienky

Avira aj Bitdefender majú opäť s dobrou sadou funkcií a konkurencieschopnou cenou niečo pre každého. Mesačné plány spoločnosti Avira robia z tohto riešenia dostupnejšiu možnosť, ale Bitdefender to prevyšuje výraznými zľavami pre nových zákazníkov. S zľavnenými cenovými plánmi bitdefender porazil Aviru s celkovým víťazstvom v oblasti tvorby cien.

Kolo: Cena za antivírus Bitdefender

Avira Logo
Logo antivírusového softvéru Bitdefender

3

Užívateľská prívetivosť

Zákazníci antivírusového programu potrebujú veľkú ochranu, ale musia vedieť porozumieť a používať softvér, ktorý si kúpili. Zrozumiteľnosť pre používateľa je dôležitá; Ak nemôžete navigovať antivírusom v čase krízy, máte problémy.

Uvidíme, či sú Bitdefender alebo Avira v tomto porovnávacom kole užívateľsky príjemnejšie. Začneme s procesom inštalácie skôr, ako preskúmame klientov oboch softvérov.

BitDefender

Proces inštalácie Bitdefenderu je pomerne jednoduchý a rýchly, aj keď nie najrýchlejší, pretože sa zobrazí naša recenzia produktu Webroot SecureAnywhere..

S dobrým pripojením na internet si môžete Bitdefender stiahnuť a nainštalovať približne za 10 až 15 minút. Má veľký inštalačný súbor (približne 500 MB), ale veľká časť inštalácie je automatizovaná a vyžaduje len malú interakciu používateľa.

BitDefender-Client

Klient Bitdefender začína centrálnou oblasťou dashboardov. Tu je možné rýchlo získať prístup k bežným funkciám Bitdefenderu, ako je rýchle antivírusové skenovanie. Ak chcete, môžete svoj informačný panel prispôsobiť bežným funkciám, ako je napríklad Safepay.

Z ľavej strany je jednoduchý prístup k iným oblastiam, napríklad k funkciám ochrany osobných údajov. Bitdefender sa snaží čo najviac automatizovať veci, ale na paneli úloh sa z času na čas zobrazia pripomenutia alebo varovania. Môže vás napríklad povzbudiť, aby ste pri návšteve svojich webových stránok online bankovníctva používali prémiové funkcie, ako je Safepay.

Všetky výstrahy alebo varovania môžete stlmiť z oblasti nastavení Bitdefenderu, ku ktorej môžete tiež ľahko pristupovať z ponuky na ľavej strane. Ak potrebujete vypnúť alebo zmeniť nastavenia pre určité prostredia (napríklad keď pracujete alebo hráte), môžete použiť vlastné profily.

Oblasť nastavení je užitočná a obsahuje užitočné tipy. Ak si nie ste istí, kliknite na ikonu otáznika nad každou oblasťou.

Klient Bitdefender ponúka dobrú rovnováhu medzi tým, že dáva zákazníkovi veľa možností na prispôsobenie inštalácie Bitdefenderu a zároveň zabezpečí, aby začiatočníci neboli ohromení..

Avira

Inštalačný súbor pre Avira je menší ako Bitdefender (177 MB oproti 500 MB). Inštalátor je plynulý a dobre navrhnutý, ale v porovnaní s inštaláciou Bitdefenderu budete musieť potvrdiť niekoľko ďalších možností..

Avira sa prispôsobí a nakonfiguruje v závislosti od predplatného produktu, ktorý máte. Ak ste si predplatili drahší balík Avira, napríklad Internet Security alebo Prime, budete mať samostatnú oblasť dashboardu, ktorá vám umožní ľahký prístup ku všetkým vašim ďalším produktom Avira..

Avira-review-interface

Napríklad používatelia Avira Prime uvidia Antivirus Pro ako súčasť svojho predplatného, ​​spolu so zoznamom ďalších produktov, ako je Phantom VPN Pro. Ak ste sa prihlásili na odber antivírusového programu Avira Antivirus Pro, budete mať prístup iba k antivírusovému klientovi.

Avira-Client

Klient Antivirus Pro je ľahko zrozumiteľný vďaka svojej jasnej bočnej ponuke. V oblasti „status“ sa zobrazuje aktuálny stav vašej ochrany vrátane ransomwaru a webovej ochrany s možnosťou rýchleho skenovania počítača..

Ďalšie funkcie, napríklad sieťový firewall, sú prístupné zo sekundárnej ponuky v časti „moduly“. Tieto časti obsahujú užitočné tipy na vysvetlenie účelu každej funkcie.

Avira vás nepreťažuje zbytočnými funkciami alebo nastaveniami. Podobne ako Bitdefender má prednosť jednoduché rozhranie, ale antivírus si môžete prispôsobiť kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v ľavom dolnom rohu.

Oblasť nastavení nie je najjednoduchšie pochopiteľná, ale je rozsiahla. Existujú odkazy na informačné príručky pre určité nastavenia, napríklad „Čo je Protection Cloud?“. Môžete tiež umiestniť kurzor myši nad nastavenia a zobraziť vysvetlenie v poli „description“ dole.

Čistý vzhľad spoločnosti Avira skrýva výkonný antivírus pod ním a podobne ako v prípade nástroja Bitdefender záleží na tom, ako klienta používate. Väčšina používateľov nebude musieť ísť hlboko za režim „rýchleho skenovania“, ale ak to potrebujete, môžete si svoju ochranu ľahko prispôsobiť.

Okrúhle tri myšlienky

Ako by ste od týchto najlepších antivírusov očakávali, užívateľská prívetivosť je mimoriadne dôležitá a medzi nimi nie je veľa miesta. Bitdefender aj Avira ponúkajú ľahko použiteľných klientov, ale s množstvom možností na konfiguráciu nastavení, ako ich chcete.

Kolo: Užívateľská prívetivosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Avira Logo
Logo antivírusového softvéru Bitdefender

4

ochrana

Antivírusy si nekúpite, ako dobre vyzerajú. Ochrana je všetko a ak váš antivírusový softvér nie je schopný túto úlohu splniť, ste v ohrození.

V tomto kole použijeme nezávislé správy z troch laboratórií na testovanie bezpečnosti, aby sme porovnali ochranu, ktorú v tomto kole ponúkajú Bitdefender aj Avira..

BitDefender

Bitdefender sa v testoch ochrany AV-Testu daril dobre od mája do júna 2019. Aj keď skóre mierne kleslo z predchádzajúcich testov, stále sa darilo dobre, s celkovým skóre 5,5 z maximálne 6. 

BitDefender-AVTest-June19

Podobný pokles bol zaznamenaný v percentách skóre výkonu Bitdefenderu, ale celkové skóre zostalo 6 zo 6. 

Podľa bodového hodnotenia spoločnosti AV Comparatives vo februári až máji 2019 sa bitdefender daril veľmi dobre. Z 752 vzoriek bolo detegovaných a blokovaných 751 vzoriek s celkovou úspešnosťou 99,9%. Testovanie výkonnosti AV Comparatives sa tiež osvedčilo pre Bitdefender a získalo najvyššie ocenenie Advanced + od spoločnosti AV Comparatives.

Týmto sa Bitdefender umiestni do rovnakej kategórie ako ESET NOD32 (pozri naše porovnania Bitdefender verzus ESET NOD32 a naše hodnotenie ESET NOD32)..

V spoločnosti MRG Effitas si Bitdefender získal dobré výsledky pri testovaní celého spektra Q2 2019. Z vzorky s veľkosťou 398 má Bitdefender 100-percentnú úspešnosť, čo mu dáva najvyššie „certifikované“ skóre MRG Effitas úrovne 1, čo zodpovedá Kaspersky (pozri našu kontrolu Kaspersky Anti-Virus).

Avira

V teste Avira v máji až júni 2019 sa skóre ochrany účinne zhodovalo s bitdefenderovými skóre, s celkovým skóre ochrany 5,5 z 10. Skóre výkonnosti bolo tiež 5,5 zo 6, čo bolo o niečo nižšie ako skóre bitdefenderu 6.

Avira-AVTest-June19

Testovanie AV-Comparatives pre Avira od februára do mája 2019 bolo však lepšie ako bitdefender. Z celkového počtu 752 vzoriek bolo zablokovaných všetkých 752, čo zodpovedá skóre, ktoré sa dokázalo vyrovnať iba aplikácii Kaspersky Anti-Virus.

Skóre výkonnosti bolo v teste Avira v teste AV-Comparatives z apríla 2019 o niečo horšie. Z celkového počtu 14 antivírusových programov získala Avira 13 zo 14 celkových dopadov. Horšie bolo len program Windows Defender od spoločnosti Microsoft (pozri porovnanie Bitdefender verzus Windows Defender). Celkovo bolo ocenené „vyspelým“ ocenením strednej úrovne.

Celorozsahové testovanie MRG Effitas z Q2 2019 ukázalo pre Avira takmer dokonalé skóre. Z 398 vzoriek bolo zablokovaných 397, čo predstavuje celkovú úspešnosť 99,74%. Bolo to dosť dobré na to, aby MRG Effitas udelil Avire svoje „certifikované“ skóre úrovne 1, aby zodpovedalo bitdefenderu.

Kolo štyri myšlienky

Skóre ochrany Bitdefenderu a Aviry boli extrémne vysoké a veľmi podobné. Každý z nich mal len jedno alebo dve vynechané skóre, takže je ťažké umiestniť výhercu na obe strany. Toto kolo je celkovo remíza.

Kolo: Ochrana Žiadny jasný víťaz, body za oba

Avira Logo
Logo antivírusového softvéru Bitdefender

5

podpora

Ak platíte za antivírusovú ochranu, mali by ste očakávať kvalitnú zákaznícku podporu. Uistíme sa, že Bitdefender a Avira vám v tomto kole ponúknu tú správnu úroveň podpory zákazníkov.

BitDefender

Ako by ste očakávali od medzinárodného podnikania, ako je Bitdefender, existuje veľa možností podpory po celom svete pre zákazníkov. Na úvod je k dispozícii 16 regionálnych telefónnych liniek zákazníkom takmer na každom kontinente.

BitDefender-Site-Support

Ak telefonická podpora nie je pre vás, môžete namiesto toho hovoriť so zamestnancami technickej podpory prostredníctvom priameho rozhovoru alebo môžete prostredníctvom e-mailu odoslať dotazy na podporu. Zákazníkom je k dispozícii podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Na bežné problémy so zákazníkmi sa dá odpovedať pomocou sprievodcov z informačnej databázy. Sprievodcovia sú jednoduché, ale dodávajú sa s užitočnými pokynmi, obrázkami a videami, ktoré zákazníkom pomôžu pri riešení ich problémov.

Môžete tiež využiť bezplatnú podporu poskytovanú prostredníctvom fóra podpory, kde na vaše otázky odpovedia ostatní zákazníci a zamestnanci.

Avira

Ako vysvetľuje naša pôvodná recenzia spoločnosti Avira, skutočným poklesom pre spoločnosť Avira bola nekonzistentnosť v jej zákazníckej podpore. 

Avira-Site-Support

Robí veľa vecí v poriadku, s rozsiahlou informačnou základňou a užitočným kanálom YouTube, s návodmi a tipmi na používanie vo viacerých jazykoch. Databáza znalostí obsahuje časté otázky a príručky vysvetľujúce, ako riešiť určité chyby alebo problémy.

Preskúmanie kanála vedomostí a kanála YouTube je ťažké a pomocou vyhľadávača musíte nájsť požadovaný obsah. Rovnako ako v prípade Bitdefenderu existuje aj komunitné fórum, na ktorom môžu zákazníci uverejňovať všetky svoje otázky, na ktoré odpovedajú pracovníci Avira a ďalší zákazníci..

Ak potrebujete priamu podporu, môžete využiť telefonickú a e-mailovú podporu vo viacerých jazykoch. Táto možnosť je k dispozícii iba pre „prémiových“ zákazníkov. Najprv sa musíte prihlásiť, aby ste to overili.

Kolo päť myšlienok

Avira má dobrú zákaznícku podporu, s rozsiahlymi sprievodcami a rôznymi metódami podpory. Aj keď Avira je dobrá, bitdefender je lepší, s jasnými sprievodcami, aktívnejším fórom a širšou škálou možností telefonickej podpory pre zákazníkov.

Kolo: Podporný bod pre Bitdefender Antivirus

Avira Logo
Logo antivírusového softvéru Bitdefender

6

Záverečné myšlienky

Sme veľkými fanúšikmi Bitdefenderu a Aviry na Cloudwards.net a toto porovnanie bolo vždy ťažké zavolať. Medzi týmito antivírusovými spoločnosťami je sotva čosi, keď sa zameriame na užívateľskú prívetivosť a celkovú kvalitu ochrany.

Avira aj Bitdefender sa výborne používajú a vy budete mať vynikajúci zážitok z toho, ktorý antivírusový softvér si vyberiete. Rozsiahle zľavy spoločnosti Bitdefender pre nových zákazníkov a lepšia podpora zákazníkov však Bitdefender posunú o trochu dopredu. 

To je dôvod, prečo Bitdefender zostáva v tomto porovnaní našou najlepšou voľbou a našim celkovým víťazom.

Víťaz: Bitdefender

Avira a Bitdefender sú produkty najvyššej úrovne, ale ak hľadáte inú možnosť, môžete si v našich antivírusových článkoch prečítať ďalšie porovnania, recenzie a zhrnutia. Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map