Avira vs. Avast: Ktorý je najlepší antivírusový softvér v roku 2020?

Avast je na vrchole nášho najlepšieho zoznamu antivírusového softvéru zdarma, má však svoje vlastné prémiové plány pre tých, ktorí potrebujú trochu navyše.


Avira sedí na druhom konci trhu a poskytuje účastníkom jeden z najlepších antivírusových programov pre počítače PC, Mac a mobilné zariadenia.

Ak sa rozhodujete, do ktorého antivírusového softvéru by ste mali investovať, mala by vám pomôcť táto porovnávacia recenzia Avira vs. Avast. Ak chcete získať viac informácií o obidvoch poskytovateľoch, pozrite si našu samostatnú recenziu spoločnosti Avira a recenzie Avast.

Zostavenie boja: Avira vs Avast

Aby sme vám pomohli usporiadať výhody Avira aj Avast, budeme ich testovať v priebehu piatich kôl. Ak si nie ste istí formátom, náš antivírusový archív je doplnený niektorými z našich predchádzajúcich kontrol porovnávania.

Našich päť kôl sa zaoberá funkciami, cenami, užívateľskou prívetivosťou, ochranou a kvalitou služieb zákazníkom. Vyhlásime víťaza každého kola, udelíme bod Avira alebo Avast a vysvetlia, prečo v rekapitulácii pod.

Celkovým víťazom je prvý poskytovateľ, ktorý získal tri alebo viac bodov. Posledné myšlienky si preberieme naspodku, použijeme na to kombináciu faktov, nezávislé testovanie a vlastný úsudok. Páčia sa nám vaše pripomienky, takže neváhajte a nesúhlaste s našimi úvahami v časti komentáre.

1

Vlastnosti

Antivírusová ochrana je trochu ako hra s rozšvihaným krkom. Ak je jedna hrozba porazená, iná sa objaví ďalšia. Nové typy nebezpečného škodlivého softvéru alebo počítačových hrozieb vyžadujú, aby antivírusový softvér pridal nové funkcie s cieľom poskytnúť celkovú najlepšiu ochranu. V tomto prvom kole sa porozprávame o vlastnostiach, ktoré spotrebiteľom ponúkajú produkty Avira a Avast.

Avira

V našej predchádzajúcej recenzii Avira sme poskytovateľovi udelili dokonalé stopercentné skóre za kvalitu ponúkaných funkcií. Avira nie je v žiadnom prípade zjednodušená, s rôznymi bezpečnostnými produktmi v rámci viacerých predplatných programov, bezplatných aj platených.

Avira-Vlastnosti

Spoločnosť Avira kladie veľký dôraz na svoj najvyšší produkt Avira Prime. Tento plán umožňuje predplatiteľom úplný prístup k celej rade prémiových produktov Avira. Dodáva sa s Avira Antivirus Pro, základnou antivírusovou ochranou Avira. O tejto ochrane sme v minulosti hovorili priaznivo v našom porovnávacom hodnotení Avira vs. Bitdefender.

Odberatelia Avira tiež získajú prístup k nástroju na čistenie zvanému System Speedup Pro, ktorý odstraňuje dočasné súbory a zrýchľuje váš počítač, ako aj softvérový skener na aktualizáciu všetkých zastaraných a rizikových aplikácií, ktoré ste nainštalovali. Získate tiež porovnávacie skóre zo 100 v rôznych oblastiach vrátane výkonu a ochrany osobných údajov s tipmi na zlepšenie.

Pre tých, ktorí sa obávajú nebezpečenstva verejných WiFi, ponúka Avira virtuálne privátne sieťové riešenie pre zákazníkov s názvom Phantom VPN. Pre používateľov Avira Prime je to neobmedzené, čím ho predstihuje obmedzenú službu VPN ponúkanú s Bitdefenderom (pozrite si našu recenziu Bitdefenderu)..

Avira Phantom VPN nezodpovedá kvalite najlepších poskytovateľov VPN na trhu, napríklad ExpressVPN, ale je dobré mať túto možnosť k dispozícii. Avira poskytuje zákazníkom aj správcu hesiel, ktorý vám pomôže naučiť sa, ako nastaviť silné heslo pre svoje účty.

Ak sa obávate o svoje súkromie, Avira Privacy Pal pracuje prostredníctvom rôznych nastavení vášho PC a prehliadača, aby optimalizoval spôsob použitia vašich údajov. Spolu s ďalšími funkciami zakáže prístup k polohe a odstráni súbory cookie na ochranu osobných údajov.

Mobilná ochrana sa ponúka aj používateľom so zariadeniami Android a iOS. Blokuje nebezpečné webové stránky, falošné a podozrivé volajúce osoby a umožňuje vám sledovať zariadenie v prípade odcudzenia.

Mnoho funkcií je ponúkaných s plným prístupom k určitým odberateľom – alebo zadarmo s určitými obmedzeniami – čo vám umožní vyskúšať produkty Avira, ktoré sa vám páčia ako prvé.

avast

Už dlho sme fanúšikmi Avastu pre funkcie, ktoré uvidíte, najmä v bezplatnom pláne Avastu. Je to tiež možnosť, ktorú odporúčame používateľom systému Android v našom najlepšom zozname antivírusov pre systém Android.

Avast-Vlastnosti

Bezplatný plán spoločnosti Avast je vybavený vlastnými funkciami a má rozsiahlu antivírusovú ochranu, ktorá blokuje najväčšie hrozby vrátane ransomware. Ak sa obávate o ďalšie zariadenia vo vašej sieti, vstavaný sieťový skener skontroluje, či nedochádza k rizikám, aby sa znížila pravdepodobnosť kybernetického útoku.

Ak chcete platiť, Avast Premium prevezme všetky vyššie uvedené funkcie a pridá ochranu DNS na zníženie pokusov o phishing. K dispozícii je tiež testovací nástroj s názvom Avast Sandbox, ktorý môžete použiť na bezpečné testovanie neznámeho softvéru.

Namiesto toho, aby ste ohrozili svoj počítač, Avast Sandbox vám umožní testovať nový softvér alebo otvárať podozrivé súbory v izolovanom testovacom režime, čím zabráni interakcii so zvyškom vášho počítača. Ak Avast zistí problém, môžete ho bezpečne odstrániť bez rizika infekcie.

Súčasťou služby Avast Premium sú aj funkcie na ochranu osobných údajov vrátane nástroja na blokovanie webovej kamery, ktorý vám bez dovolenia zabráni vyvrcholiť snooperom. Používatelia využívajúci Avast môžu tiež využiť šifrovanie súborov na zabezpečenie svojich súborov, ako aj nástroj na odstránenie „skartovania“ na úplné vymazanie všetkých citlivých súborov, ktoré chcete odstrániť..

Ak hľadáte ochranu VPN a správcu hesiel, ako aj nástroj na vyčistenie súborov na odstránenie nevyžiadaných súborov, musíte sa pozrieť na Avast Ultimate v hornej časti zoznamu produktov Avast. VPN Avast SecureLine VPN je v poriadku, ale nie je to jeden z lepších produktov VPN, ako vysvetľuje naša recenzia Avast SecureLine VPN..

Je to podobná situácia pre imaginatívne pomenované heslá Avast Passwords. Ak chcete uložiť niekoľko hesiel, bolo by to viac ako prijateľné. Ak potrebujete viac funkcií, mali by ste sa namiesto toho pozrieť na jedného z najlepších správcov hesiel, ako je napríklad Dashlane (pozrite si našu kontrolu Dashlane)..

Okolo jednej myšlienky

Je ťažké posúdiť toto kolo. Avira aj Avast ponúkajú komplexný zoznam funkcií určených na ochranu pred všetkými druhmi hrozieb. Medzi týmito poskytovateľmi antivírusových programov existuje veľa podobností, vďaka čomu je táto kolá remíza.

Kolo: Funkcie Žiadny jasný víťaz, body za oba

Avira Logo
Logo Avast Pro

2

stanovenie ceny

Skôr ako sa dostanete na kreditnú kartu, mali by ste starostlivo zvážiť cenu antivírusu, ktorý sa rozhodnete kúpiť. S rôznymi plánmi, zľavami a funkciami, ktoré treba brať do úvahy, je potrebné zistiť, ktorá hodnota je najlepšia. Pozrime sa na ceny, ktoré musíte zaplatiť za predplatné Avira alebo Avast.

Avira

Avira má cenové nastavenie, ktoré je v súčasnosti na trhu s antivírusmi pomerne typické. Jednotlivé plány Avira sa ponúkajú s rôznymi pokrytiami v závislosti od dĺžky alebo počtu zariadení.

Pretože Avira rozdeľuje mnoho svojich funkcií na niekoľko „produktov“, namiesto toho odkazuje na svoje plány ako „bezpečnostné balíčky“. Na predaj sú k dispozícii tri takéto „zväzky“.

Je to jeden z mála poskytovateľov antivírusových programov, ktorý ponúka mesačné platby a ročné plány s lepšou hodnotou dostupné od jedného do troch rokov. Na rozdiel od niektorých svojich konkurentov Avira neponúka zľavnené ceny pre nových zákazníkov.

Najlacnejším ponúkaným programom je Avira Antivirus Pro. Je to takmer 60 dolárov za ročné predplatné, ktoré sa vzťahuje na tri zariadenia. Je to trochu drahé, najmä v porovnaní so základnými plánmi, ktoré ponúkajú iní poskytovatelia, ako je Comodo (pozrite si našu recenziu v rámci balíka Comodo Internet Security Suite)..

Antivirus Pro je základnou možnosťou, ktorá prichádza s ochranou súkromia, sťahovaním a skenovaním e-mailov, najvyššou úrovňou antivírusovej ochrany a webovým filtrom na blokovanie podozrivých webových stránok. Je k dispozícii pre používateľov Windows a Mac.

Lepšou možnosťou však je Avira Internet Security Suite. Zahŕňa ochranu Antivirus Pro, ako aj prístup k samovysvetľujúcim funkciám Software Updater Pro a Password Manager Pro za pouhých 13 dolárov viac ako Antivirus Pro, s ročným predplatením troch zariadení..

Na vrchole zoznamu „zväzkov“ v Avire je Avira Prime. To zahŕňa všetky vyššie spomenuté funkcie vrátane sieťového skenera, ochrany VPN, nástrojov na vylepšenie ochrany osobných údajov a zabezpečenia mobilných zariadení pre vlastníkov zariadení s Androidom alebo iOS..

Avira Prime prichádza na 99,99 dolárov ročne pre päť zariadení, ale môžete upgradovať na neobmedzené pokrytie zariadenia za ďalších 30 dolárov ročne. Toto je mimoriadne štedré pre rodiny s veľkými rodinami, zatiaľ čo mesačné plány ponúkajú cenovo dostupnú alternatívu.

avast

Rovnako ako Avira, aj Avast prichádza s tromi produktovými plánmi, čo je v porovnaní s naším predchádzajúcim preskúmaním Avast zredukované portfólio. Jedným z týchto produktov je Avast Free, nezvyčajná možnosť antivírusového softvéru, ale samostatný plán.

Avast Free Antivirus, ako už názov napovedá, nestojí vôbec nič, ale prichádza s výrobou antivírusových programov Avast, nástrojom na skenovanie v sieti a základným správcom hesiel pre zákazníkov..

Prvý plán, ktorý vás skutočne stojí, sú Avast Premium Security, ale sú to technicky dva plány. Prvým z nich je Premium Security Single-Device, ktoré spotrebiteľom ponúka antivírusové pokrytie pre jeden počítač so systémom Windows za takmer 70 dolárov ročne, čo je o 10 dolárov viac, ako je základný plán programu Avira Antivirus Pro..

Dodáva sa však s väčšinou funkcií Avastu, vrátane testovacieho nástroja karantény, ochrany pred phishingom a e-mailovým spamom, ako aj šifrovania a skartovania zabezpečených súborov..

Ďalšie zariadenia vyžadujú predplatné zariadenia Avast Premium Security Multi-Device. Tým sa rozširuje pokrytie Avastu na mobilné zariadenia s Androidom a iOS. Získate tiež ochranu pre zariadenia Mac s pokrytím až 10 zariadení. Stojí to 90 dolárov ročne, čo je o 20 dolárov viac v porovnaní s prémiovým zabezpečovacím zariadením.

Najdrahší plán spoločnosti Avast je Avast Ultimate. Je to 100 dolárov ročne – o 10 dolárov viac ako Premium Security Multi-Device – ponúka ochranu VPN a správcu hesiel, ako aj funkcie na vyladenie zariadenia.

Avast Ultimate však bude chrániť iba jeden počítač so systémom Windows. Ak potrebujete chrániť viac zariadení, musíte radšej ísť o trochu lacnejší plán viacerých zariadení Avast Premium Security Multi-Device..

Druhé myšlienky

Avastov bezplatný plán je pôsobivý, ale platené plány sú trochu mätúce, pričom najdrahší plán pokrýva menej zariadení ako ten, ktorý je hneď pod ním.. 

Produktové plány spoločnosti Avira sú ľahšie pochopiteľné a lacnejšie ako rovnocenné plány spoločnosti Avast, čím sa Avira stáva víťazom tu.

Kolo: Cenový bod pre Avira

Avira Logo
Logo Avast Pro

3

Užívateľská prívetivosť

Od inštalácie až po každodenné používanie musí byť antivírusový softvér niečo, čo môže použiť každý. Pozrime sa na to, ako ľahko použiteľné sú Avira a Avast, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá z nich je pre vás najlepšia..

Avira

Inštalačný súbor spoločnosti Avira je stredne veľký (okolo 180 MB) a pre používateľov je rýchly na dokončenie. Nie je veľa možností pre používateľov, pričom väčšina nastavení používa samotný inštalačný program Avira.

Avira-Interface

Po inštalácii bude dashboard Avira vyzerať inak, v závislosti od toho, aký produkt máte. Používatelia Avira Prime budú mať klienta, ktorý vás prepojí na Antivirus Pro a akékoľvek ďalšie produkty vo vašom pláne predplatného, ​​napríklad produkt VPN spoločnosti Avira..

Zákazníci Avira Antivirus Pro nemajú prístup k samostatnému klientovi Avira, pretože nebudú mať k dispozícii žiadne ďalšie produkty Avira. Antivírusový klient je samostatný a jasne usporiadaný, aby ho zákazníci pochopili.

Avira-Client

Antivírusový klient má päť kategórií prístupných z ľavého menu. Predvolená kategória stavu vám poskytuje rýchlu aktualizáciu vašej ochrany. Tlačidlo „skenovať“ v strede vám umožní rýchlo začať skenovať.

Ak chcete získať prístup k ďalším funkciám, môžete listovať po kartách ostatných kategórií. Kliknutím na „karanténa“ sa dostanete do všetkých súborov v karanténe, zatiaľ čo časť „moduly“ vám umožní prístup k vašej bráne systému Avira..

Každá časť obsahuje popisy, ktoré vám pomôžu porozumieť niektorým z zahrnutých funkcií. To však nie je veľký problém, pretože hlavný antivírusový klient Avira nie je preťažený zbytočnými tlačidlami alebo funkciami..

Ak však potrebujete čokoľvek prispôsobiť, kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v ľavej dolnej časti klienta sa dostanete do nastavení spoločnosti Avira. Táto oblasť nastavení pod kapotou je rozsiahla s odkazmi na online sprievodcov a oblasťou „popisu“ jednotlivých nastavení, ktoré vám môžu pomôcť porozumieť čomukoľvek zložitému.

Čisté rozhranie Avira skrýva mimoriadne silný antivírus. Časť „skenovanie“ uspokojí väčšinu používateľov, zatiaľ čo oblasť „nastavenie“ vám umožní prispôsobiť si ochranu Avira akýmkoľvek spôsobom..

avast

Aj keď Avira vyžaduje počas inštalácie určitý vstup od používateľa, Avast vyžaduje veľmi málo. Stlačením tlačidla „Inštalovať“ spustíte proces a postaráte sa o takmer celú inštaláciu.

Po dokončení inštalácie budete musieť potvrdiť niektoré konečné podmienky. Avast potom spustí po inštalácii kontrolu počítača, aby skontroloval, či dokáže zistiť škodlivý softvér. Spustí tiež kontrolu zastaralého softvéru a ponúkne možnosť aktualizovať všetko, čo zistí.

Avast-Client

Avast má jedného z najjednoduchších antivírusových klientov na navigáciu, s atraktívnou farebnou schémou, vďaka ktorej vynikajú všetky zrejmé výzvy a nastavenia. Ak potrebujete prístup k ďalším funkciám, môžete to urobiť z ľavého menu.

Iba so štyrmi kategóriami sa dá väčšina funkcií Avastu ľahko nájsť. Karta „ochrana“ prináša možnosti antivírusového skenovania, ochranu siete, Avast Sandbox a ďalšie funkcie. Každá funkcia má stručný popis, ktorý vysvetľuje, čo robí.

Ak potrebujete prispôsobiť Avast, môžete vstúpiť do ponuky „Nastavenia“ kliknutím na tlačidlo „Ponuka“ v pravom hornom rohu..

Ak kliknete na funkciu, ktorá nie je zahrnutá, Avast vás prevedie priamo na stránku predaja, aby ste mohli produkt zakúpiť. Klient nemá skryty funkcie, ktoré nemáte, ak máte lacnejšie predplatné Avast (alebo bezplatný Avast plán).

Naše predchádzajúce hodnotenie Avast Pro sa zaoberalo našou nedôverou s takýmto druhom reklamy, ale je to skôr nepríjemnosť ako vážny problém. Pre nových zákazníkov by to však mohlo byť problematické a mätúce, takže by ste si mali dávať pozor.

Okrúhle tri myšlienky

Ako by ste od týchto najlepších hráčov očakávali, sú z hľadiska užívateľskej ústrety obaja veľmi rovní. Obe antivírusy sa inštalujú rýchlo a ľahko sa používajú, aj keď Avira ponúka viac možností prispôsobenia pre výkonných používateľov. 

Nie sme veľkými fanúšikmi ťažkého zamerania predaja v rámci klienta Avast v porovnaní s jasnosťou ponuky spoločnosti Avira, vďaka čomu je Avira lepšou možnosťou tu.

Kolo: Miesto pre používateľskú prívetivosť pre Avira

Avira Logo
Logo Avast Pro

4

ochrana

Najdôležitejšou súčasťou našich porovnávacích recenzií je náš pohľad na celkovú kvalitu ochrany. Namiesto toho, aby sme to testovali sami, používame nezávislé správy od troch bezpečnostných spoločností: AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas. Pozrime sa, ako sa pri testoch v reálnom svete porovnáva ochrana pred Avira a Avast.

Avira

Počnúc AV-Testom získala Avira počas testu ochrany v máji až júni 2019 ochranu 5,5 zo 6. Bola zaznamenaná aj zhoda s výkonnosťou 5,5 zo 6, s mierne nižším skóre výkonnosti v porovnaní s priemerom v priemysle. 

Avira-AVTest-June19

Počas testu ochrany spoločnosti AV-Comparatives vo februári až máji 2019 Avira zablokovala všetkých 752 vzoriek s veľkosťou vzorky 752. Počas testu sa tomuto skóre dokázalo vyrovnať iba program Kaspersky Anti-Virus (pozrite si našu recenziu programu Kaspersky Anti-Virus).

Počas testu výkonnosti spoločnosti AV-Comparatives v apríli 2019 však skóre výkonnosti pre Avira nebolo také dobré. Zo 14 antivírusov, ktoré testovala, bola Avira číslo 13, pričom skóre programu Windows Defender bolo horšie. Spoločnosť AV-Comparatives ocenila spoločnosť Avira cenou „Advanced“ za výkon spolu s produktom Trend Micro (pozrite si našu recenziu Trend Micro Antivirus +).

Posledný laboratórny test od MRG Effitas v Q2 2019 ukázal, že Avira blokovala z veľkosti vzorky 398 397. Za toto skóre udelila spoločnosť MRG Effitas spoločnosti Avira skóre „Certified“ úrovne 1, čo zodpovedá skóre F-Secure (pozrite si našu recenziu antivírusu F-Secure)..

avast

So skóre 6 zo 6 bolo skóre Avastu počas testu ochrany AV-Testu v júli a auguste 2019 o niečo lepšie ako skóre Aviry. Skóre výkonnosti nebolo také dobré, s 5,5 zo 6.

Avast-AVTest-August2019

Počas testu ochrany spoločnosti AV-Comparatives vo februári až máji 2019 boli zaznamenané skóre prijateľné, pričom Avast blokoval 746 zo 752 vzoriek škodlivého softvéru. Zmeškal šesť, s celkovou úspešnosťou 99,2%. Spoločnosť AV-Comparatives udelila spoločnosti Avast ocenenie „Advanced“ za ochranu.

Skóre výkonnosti Avastu nebolo príliš zlé v teste AV-Comparatives z apríla 2019, keď sedel uprostred stola a získal najvyššie ocenenie „Advanced +“..

MRG Effitas netestuje spotrebiteľské produkty spoločnosti Avast, ale v poslednom teste Q2 2019 otestoval produkt Avast Business Antivirus. Bohužiaľ, na rozdiel od iných laboratórnych testov, Avast pôsobil veľmi zle, takmer päť percent vzoriek zmeškalo. Iba test McAfee sa v teste MRG Effitas choval zle (pozri našu recenziu na celkovú ochranu McAfee).

Je pravdepodobné, že podnikové a spotrebiteľské antivírusové produkty spoločnosti Avast zdieľajú rovnaký skenovací stroj, takže toto zlé skóre nemožno ignorovať.

Kolo štyri myšlienky

Kvalita Avastu mala všeobecne dobré skóre, pokiaľ ide o kvalitu jeho ochrany, okrem skóre od MRG Effitas. Vzhľadom na to, ako sa to darilo, to však nemožno ignorovať. Avira naproti tomu obstála vo všetkých testoch, čím sa stala víťazom tohto kola.

Kolo: Ochranný bod pre Avira

Avira Logo
Logo Avast Pro

5

podpora

V záverečnej časti sa pozrieme na celkovú kvalitu zákazníckej podpory od spoločností Avira a Avast.

Avira

Zákaznícka podpora spoločnosti Avira je trochu zasiahnutá a chýba, je však rozsiahla. Priama e-mailová a telefonická podpora je obmedzená na prémiových zákazníkov. Pred prihlásením sa musíte prihlásiť, aby ste si overili svoje predplatné.

Avira-Site-Support

Na webovej stránke ponúka Avira podrobnú databázu znalostí s podpornými sprievodcami návodmi v niekoľkých jazykoch. Existuje aj rozsiahla častá otázka, ktorá odpovedá na otázky týkajúce sa rôznych bežných problémov.

Nanešťastie je navigácia v databáze znalostí trochu náročná, ale ak narazíte na problémy, môžete uverejniť príspevky na fóre komunity sami. Monitorujú ho zákazníci a zamestnanci, ktorí budú odpovedať na všetky vaše otázky.

Môžete sa tiež pozrieť na kanál YouTube spoločnosti Avira s videami, ktoré odpovedajú na otázky, skúmajú témy, ako sú ochrana osobných údajov a bezpečnosť, a ponúkajú užitočné tipy pre začiatočníkov..

avast

Priama podpora je k dispozícii iba pre prémiových zákazníkov Avast. Používatelia, ktorí využívajú prémiovú verziu, však môžu využiť priamu podporu spoločnosti Avast. 

Avast-Site-Support

Okrem toho má Avast vedomostnú základňu pre všetkých používateľov a sprievodcov oddelených každým plánom produktu pokrývajúcim bežné témy, napríklad inštaláciu. Tieto príručky obsahujú ľahko použiteľné pokyny s užitočnými obrázkami.

K dispozícii je podporné fórum s 1,3 miliónmi príspevkov a individuálne fóra pre rôzne produkty a jazyky. Na fóre môžete vyhľadávať existujúce príspevky, ktoré tiež odpovedajú na otázky týkajúce sa minulých problémov.

Ak potrebujete rozsiahlu technickú podporu, budete za ňu platiť veľkú cenu. Avast ponúka balík Total Care na priamu podporu vo výške 199 dolárov ročne. Tieto dodatočné náklady sú mimoriadne drahé a nejde o balík, ktorý odporúčame.

Kolo päť myšlienok

Avira ponúka zákazníkom širokú škálu podpory vrátane užitočných sprievodcov a množstva možností priamej podpory. Možnosti Avastu sú veľmi podobné, ale pretože priama technická podpora vyžaduje drahý doplnkový balík, podpora Avira je celkovo lepšia.

Kolo: Miesto podpory pre Avira

Avira Logo
Logo Avast Pro

6

Záverečné myšlienky

Aj keď Avast aj Avira ponúkajú značný počet funkcií, túto porovnávaciu recenziu získava Avira. Vďaka lepšiemu skóre ochrany ako Avast a ľahšiemu použitiu používateľského rozhrania je Avira lepšou možnosťou.

víťaz: Avira

Avira je jedným z najlepších antivírusov na trhu. Aj keď Bitdefender zostáva našou najlepšou voľbou, pravdepodobne nebudete sklamaní predplatným Avira.

Ak hľadáte alternatívu, môžete sa pozrieť na naše ďalšie antivírusové články, kde nájdete ďalšie recenzie a porovnania. Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map