Avast vs AVG: Bitka o najlepší antivírus zdarma roku 2020

Ak plánujete používať svoje zariadenia na internete v roku 2019 a neskôr, musíte investovať do kvalitného antivírusu. Avast a AVG sú dve z najväčších možností na antivírusovom trhu a tento softvér bol nainštalovaný na milióny počítačov a mobilných zariadení na celom svete. 


O oboch antivírusoch sme hovorili rozsiahle v našom kole bezplatného antivírusového softvéru. Oba produkty vlastní a prevádzkuje rovnaká spoločnosť. Spoločnosť Avast v roku 2016 kúpila predtým nezávislý program AVG. 

Aby sme videli, ako tieto antivírusové súrodenci fungujú, budeme ich testovať v tomto porovnávaní Avast proti hlave proti AVG. Ak sa chcete pozrieť na každý antivírus osobitne, môžete si pred začatím čítania prečítať našu kontrolu Avast Pro a kontrolu AVG Antivirus..

Nastavenie boja: Avast vs. AVG

Bežní čitatelia služby Cloudwards.net budú poznať formát, ale ak ste nový, pristupujeme k našim porovnávacím recenziám. Naše porovnania sú rozdelené do piatich kôl, ktoré zahŕňajú vlastnosti, ceny, užívateľskú prívetivosť, antivírusovú ochranu a zákaznícky servis.

Víťazovi udelíme bod z každého jednotlivého kola s vysvetlením, prečo sme si vybrali tento antivírusový program po dokončení každého kola. Víťazom bude prvý antivírus, ktorý dosiahne tri alebo viac bodov. V našom konečnom závere vás prevedieme našimi rozhodnutiami.

Na rozhodovanie používame kombináciu vlastných testov a správ z nezávislých bezpečnostných laboratórií. Ak chcete nesúhlasiť alebo ak chcete zdieľať svoje vlastné myšlienky, napíšte nám na konci tejto kontroly komentár..

1

Vlastnosti

Zoči-voči hrozbám, ktoré prináša neustále rastúci priemysel v oblasti počítačovej kriminality, je pre bezpečnostné spoločnosti jednoducho nemožné vyhnúť sa pridávaniu nových funkcií, aby sa prémiový antivírusový softvér vyplatil za. 

S ohľadom na to a naštartovanie vecí sa chystáme zoznámiť s funkciami, ktoré zákazníci Avast a AVG ponúkajú zákazníkom..

avast

Avast je vybavený funkciami, a to ako vo svojom bezplatnom pláne, tak aj pre prémiových zákazníkov. Je to naša odporúčaná voľba pre používateľov systému Android, ako sme už predtým navrhli v našom najlepšom článku o antivírusoch pre Android.

Avast-Vlastnosti

Avast sa sústreďuje na antivírusovú ochranu a hrozby, ako je ransomware, blokujú dokonca zadarmo. Ak však chcete pridať k celkovej bezpečnosti svojej siete, Avast ponúka nástroj na skenovanie v sieti na vyhľadávanie zraniteľností a odporúčanie riešení.

Zákazníci Avast Premium získajú webovú ochranu DNS na blokovanie phishingu, ako aj nástroj Sandbox, ktorý vám umožní vyskúšať nový (a potenciálne nebezpečný) softvér a testovať neznáme súbory na infekciu.

Toto izolované testovacie prostredie vo všeobecnosti bráni potenciálnemu škodlivému softvéru v interakcii s vašimi počítačovými súbormi a systémom. Spoločnosť Avast sa zaoberá všetkými infikovanými súbormi, ktoré zistí. Zákazníci spoločnosti Avast môžu tiež využívať výhodný Avast Secure Browser, vlastný prehliadač Avast s ďalšími funkciami ochrany osobných údajov a zabezpečenia.

Odberatelia Premium dostávajú ďalšiu ochranu súkromia, a to pomocou bezpečnostného nástroja, ktorý obmedzuje prístup na webovú kameru, aby zabránil potenciálnym hackerom v prezeraní alebo zaznamenávaní kanála. Avast tiež ponúka šifrovanie súborov na zabránenie šifrovania ransomware, ako aj nástroj na bezpečné odstránenie určitých súborov.

Ochrana VPN je súčasťou najdrahšieho plánu Avast Ultimate, a to vďaka Avast SecureLine VPN, o ktorej podrobnejšie hovorí naša recenzia Avast SecureLine VPN. Nejde o VPN najvyššej úrovne, ale urobí to, ak potrebujete prístup na web, keď ste v nezabezpečenej sieti..

Predplatitelia služby Avast Ultimate tiež získajú používanie hesiel Avast. Tento správca hesiel je v poriadku pre základné použitie, ale nejde o náhradu za 1 kľúčové slovo (pozrite si našu recenziu s 1 heslom).

AVG

Rovnako ako Avast, AVG je jedným z najlepších bezplatných antivírusov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, s miliónmi používateľov, ktorí ho používajú na počítačoch PC a Mac po celom svete, ale ponúka vynikajúci výber funkcií pre „prémiových“ zákazníkov..

AVG-Funkcia

AVG je štandardne dodávaná so základnou antivírusovou ochranou, pričom bežná ochrana pred škodlivým softvérom je zmiešaná s niektorými neobvyklými funkciami, ako je napríklad kontrola e-mailových príloh. Počas procesu inštalácie môžete nainštalovať aj prehliadač s označením AVG.

AVG Secure Browser (ako sa nazýva prehliadač) je presne rovnaký ako Avast Secure Browser, a to vďaka prepojeniu AVG-Avast. Používa rovnakú základňu ako Google Chrome, takže veľa používateľského rozhrania bude podobné, ale s ochranou súkromia, blokovaním reklám a zabudovaným správcom hesiel.

Ak sa prihlásite na odber prémiového plánu AVG, získate ochranu webovej kamery pred zastavením snoopers, ďalšiu ochranu ransomware, skartovač súborov na vymazanie citlivých súborov a vylepšenú systémovú bránu firewall. K dispozícii je tiež ochrana proti phishingu vďaka extra bezpečnosti DNS.

Vďaka predplatnému AVG Ultimate na najvyššej úrovni získate prístup k niektorým ďalším produktom, ako je AVG TuneUp. Je to podobné s predplatným modelom Avastu, kde sa rôzne produkty kombinujú do jedného bezpečnostného balíka.

AVG TuneUp je podobný programom Avira System Speedup Pro a Software Updater Pro s nástrojmi na odstránenie dočasných súborov, zlepšenie systémových nastavení a automatickú aktualizáciu nezabezpečeného softvéru (pozri našu recenziu v Avire).. 

AVG nezahŕňa TuneUp so svojimi plánmi, ale môžete si tiež vziať ďalšie predplatné AVG Secure VPN. Podobne ako zabezpečený prehliadač, aj zabezpečená VPN je Avastova SecureLine VPN, ale pre zákazníkov AVG je rebranded. 

Je to v poriadku, ak máte prístup do siete Netflix na cestách, ale mali by ste byť lepší s iným poskytovateľom z našej najlepšej ponuky VPN pre sieť Netflix, ako je napríklad NordVPN (pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN)..

Okolo jednej myšlienky

Zostava funkcií Avastu a AVG je dosť podobná. Niektoré funkcie, napríklad zabezpečený prehliadač, sa zdieľajú, ale Avast ponúka prémiovým zákazníkom niekoľko ďalších funkcií, napríklad Avast Sandbox, čím sa stáva víťazom tohto prvého kola..

Kolo: Funkcie poukazujú na Avast Pro

Logo Avast Pro
Logo AVG AntiVirus

2

cena

Väčšina prémiových antivírusových produktov vyžaduje predbežný ročný poplatok. Ak sa zamknete do antivírusového produktu na rok alebo dlhšie, musíte sa ubezpečiť, že to stojí za to. Pozrime sa na to, ako sú ceny Avast a AVG ocenené, aby sme mohli posúdiť ich dostupnosť a hodnotu za peniaze.

avast

Avast má v súčasnosti tri produktové plány, pričom Avast Free je plán ako taký. Avast Free je štandardne dodávaný s ochranou Avast, ako aj s niekoľkými prekvapujúcimi doplnkami, ako je napríklad základný správca hesiel a sieťový skener..

Avast Premium Security je prvý „prémiový“ plán od spoločnosti Avast, hoci je to technicky plán rozdelený na dve polovice. Premium Security Single-Device poskytuje antivírusovú ochranu pre jedno PC s Windows 69,99 dolárov ročne, spolu s antivírusovou ochranou Avast, e-mailovou a phishingovou ochranou, testovacím nástrojom Sandbox a šifrovaním súborov proti malvéru.

Ak chcete chrániť viac ako jedno zariadenie, je potrebné Avast Premium Security Multi-Device. Zahŕňa rovnaké funkcie ako jedno zariadenie, ale rozširuje ich na 10 zariadení vrátane podpory pre Android a Mac, 89,99 dolárov ročne.

Na vrchole zoznamu produktov je Avast Ultimate. Je to 99,99 dolárov ročne, vrátane Avast SecureLine VPN a Avast Passwords. Napodiv však podporuje iba jedno Windows PC, čo je o krok späť v porovnaní s Premium Security Multi-Device.

Pre väčšinu zákazníkov je Avast Premium Multi-Device najlepším plánom, pokiaľ nemáte v úmysle použiť dodatočný správca VPN a hesiel spoločnosti Avast..

AVG

Cenový plán AVG je podobný cenám Avastu a má tri plány pre zákazníkov, vrátane AVG Free pre neplatiacich používateľov. K dispozícii je tiež samostatný antivírusový produkt AVG pre používateľov počítačov Mac ponúkaný bezplatne s menším počtom funkcií. Väčšina produktov AVG sa sústreďuje na ochranu Windows.

Na rozdiel od Avastu, ktorý ponúka iba neobmedzené pokrytie zariadenia v jednom pláne, AVG rozširuje svoju materskú spoločnosť tým, že ponúka pokrytie pre neobmedzené množstvo zariadení vo všetkých svojich plánoch..

79,99 dolárov za rok, prvý prémiový produkt AVG, AVG Internet Security, nie je lacný. Dodáva sa s antivírusovou ochranou, blokovaním webovej kamery, ochranou proti spamu, mobilnou ochranou pre zariadenia s Androidom, sieťovou bránou firewall a vlastným šifrovaním súborov na blokovanie útokov s ransomware..

Najdrahším produktom v zostave AVG je AVG Ultimate, ktorý stojí o 20 dolárov viac ako AVG Internet Security. Technicky sa však jedná o dva produkty v jednom, pričom funkcie AVG Internet Security sú kombinované s programom AVG TuneUp, nástrojom na optimalizáciu systému $ 50 na odstránenie nevyžiadaných súborov a aktualizáciu zastaralého softvéru..

Niektoré produkty AVG vyžadujú samostatné predplatné, napríklad AVG Secure VPN. Z tohto dôvodu nechajte AVG Secure VPN nevynechanú a pozrite si naše recenzie VPN, kde nájdete alternatívu. Ako sme však už spomenuli, bolo by ťažké nájsť lepšiu alternatívu ako NordVPN alebo ExpressVPN..

Druhé myšlienky

S jedným bezplatným a dvoma prémiovými programami (a navyše bezplatným produktom pre používateľov počítačov Mac) je cenová štruktúra AVG veľmi jednoduchá a štedrá ponuka neobmedzeného pokrytia zariadenia na zlepšenie ponuky.

Naopak, cenové plány spoločnosti Avast sú trochu mätúce. S dvoma plánmi s podobnými názvami a najdrahším plánom pokrývajúcim menej zariadení, ako je plán bezprostredne pred ním, sa Avast skutočne musí pozrieť na svoju dcérsku spoločnosť, aby získala nápady, ako štruktúrovať svoje vlastné produkty. S ohľadom na to, aj keď sú ceny zhruba podobné, AVG tu vyhráva kvôli prehľadnosti.

Kruh: Cena za AVG AntiVirus

Logo Avast Pro
Logo AVG AntiVirus

3

Užívateľská prívetivosť

Pri skúmaní antivírusového softvéru z hľadiska jeho používateľskej prístupnosti máme tri víťazné faktory: jeho jednoduchosť a rýchlosť, ako aj to, aké ľahké je pre väčšinu používateľov inštaláciu a používanie. Pomocou týchto faktorov sa bližšie pozrieme na to, ako sú AVG a Avast užívateľsky prívetivé.

avast

Avast má inštalačný program vhodný pre začiatočníkov, ktorý určuje zlatý štandard pre antivírusové inštalácie. Vyžaduje si malý vstup, pokiaľ si neželáte prispôsobiť inštalačný program skôr, ako začne.

Po nainštalovaní Avastu prejde niekoľko vecí, napríklad rýchla antivírusová kontrola a kontrola zastaralého softvéru. Aktualizuje všetok starý softvér, ktorý nájde, s vašim súhlasom.

Avast-Client

Po inštalácii je klient spoločnosti Avast potešením používať. Navigácia je jednoduchá, s tmavou farebnou schémou, ktorá upriamuje vašu pozornosť na najdôležitejšie výzvy a ikony. Menej dôležité funkcie sú skryté v ľavom menu.

Avast vás nezaútočí v stovkách kategórií, namiesto toho ponúka iba štyri. Napríklad „ochrana“ zobrazí vaše antivírusové možnosti a sieťovú ochranu spolu s režimom izolovaného priestoru. Avast obsahuje užitočný popis, ktorý vysvetľuje účel každej funkcie vedľa nej.

Prispôsobenie Avastu je jednoduché; stačí vstúpiť do nastavení Avastu prostredníctvom ponuky, ktorá je k dispozícii v pravom hornom rohu klienta.

V minulosti sme sa zmienili o tom, ako sa nám nepáčia pokusy spoločnosti Avast „rozširovať“ produkty prostredníctvom svojho vlastného klienta. To sa, bohužiaľ, nezmenilo, pretože produkty, ktoré nie sú zahrnuté v lacnejších predplatných produktov Avast, zostávajú v klientovi. Kliknutím na tieto sa dostanete na stránku s pokladňou, kde nájdete drahšie predplatné.

To by sa mohlo ukázať ako mätúce, najmä pre nových zákazníkov. Ak plánujete používať Avast, po inštalácii klienta na to dajte pozor.

AVG

S konečne malým inštalačným súborom 1 MB je AVG jedným z najrýchlejších antivírusových programov na inštaláciu. Dokonca prekonal 5MB inštalačný súbor Webroot SecureAnywhere a zhoduje sa s inštalačným časom dvoch minút (pozrite si našu predchádzajúcu recenziu produktu Webroot SecureAnywhere).

AVG-Installer

Rovnako ako Avast, AVG ponúka dve možnosti inštalácie – rýchlu inštaláciu na použitie predvolených nastavení AVG alebo prispôsobenú metódu inštalácie, kde si môžete vybrať, ktoré funkcie chcete povoliť pred začatím inštalácie..

Po inštalácii má AVG úhľadného klienta, ktorý sa dá čo najjednoduchšie používať, pričom päť častí oddeľuje vaše funkcie. Sekcia „počítač“ ponúka prístup k antivírusovej ochrane, zatiaľ čo „platby“ zahŕňajú váš zabezpečený prehliadač a funkcie ochrany osobných údajov.

AVG-Client

Ak chcete spustiť antivírusovú kontrolu, AVG ponúka šesť predvolených možností, od rýchlych testov, keď je počítač spustený, až po spustenie testov na prítomnosť vírusových infekcií. Prístup k nim získate kliknutím na ikonu ozubeného kolieska vedľa tlačidla „skenovať počítač“ na hlavnej obrazovke.

Sekcie v AVG sú rozmiestnené v horizontálnej ponuke tlačidiel na hlavnej obrazovke klienta. Môžete si ich prispôsobiť v ponuke nastavení, ku ktorej máte prístup z ponuky AVG v pravom hornom rohu klienta. 

Úroveň prispôsobenia v programe AVG je dobrá a užitočné popisy vysvetľujú komplexné funkcie. Môžete prispôsobiť všetko, od vzhľadu klienta AVG až po individuálne nastavenia pre každú funkciu, vrátane citlivosti antivírusovej ochrany AVG.

Okrúhle tri myšlienky

Avast aj AVG dodržiavajú najlepšie štandardy tohto odvetvia, pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť. Obaja klienti sa ľahko používajú a inštalujú a ponúkajú rozsiahle prispôsobenie, aj keď nie sme fanúšikmi vzostupnej techniky spoločnosti Avast na lacnejších plánoch. Napriek tomu medzi nimi neexistuje jasný víťaz, ktorý by tak urobil remízou.

Kolo: Užívateľská prívetivosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Avast Pro
Logo AVG AntiVirus

4

ochrana

Ak ste si prečítali ďalšie časti tohto porovnávacieho prehľadu, je čas sa zamerať, pretože ochrana je najdôležitejším prvkom antivírusového softvéru. Funkcie, stanovovanie cien a užívateľská prívetivosť sú dobré na zváženie, ale ak je ochrana v koši, produkt je v koši – obdobie.

S ohľadom na to použijeme nezávislé správy z troch nepriradených laboratórií na testovanie bezpečnosti, aby sme sa zamerali na ochranu, ktorú zákazníci Avast a AVG ponúkajú zákazníkom..

avast

Počas testu AV-Test z júla-augusta 2019 sa Avast daril veľmi dobre, so skóre 6 zo 6 pri ochrane a 5,5 zo 6 pri výkone. Najmä skóre výkonnosti bolo o niečo nižšie ako zaznamenaný priemer v priemysle.

Avast-AVTest-August2019

Prijateľné – hoci nie dokonalé – skóre ochrany bolo zaznamenané v teste ochrany AV-Comparatives vo februári až máji 2019, pričom 746 zo 752 testovaných vzoriek bolo blokovaných Avastom počas testovania.. 

Túto celkovú mieru úspechu 99,2 mohla spoločnosť AVG porovnávať iba počas tohto testu, ale pre laboratórium stačilo udeliť Avast ocenenie „Advanced“ spoločnosti AV-Comparatives za kvalitu ochrany. Spoločnosť Avast tiež udelila najvyššie ocenenie „Advanced +“ za výkon na najvyššej úrovni so skóre strednej tabuľky v teste výkonnosti spoločnosti AV-Comparatives z apríla 2019..

Počas posledného testovania ochrany Q2 2019 sa spoločnosť MRG Effitas zamerala na ochranu podnikovej úrovne spoločnosti Avast, ale toto skóre bolo žiaľ veľmi zlé. Viac ako štyri percentá z 398 vzoriek zmeškali.

Zlé skóre stačilo na to, aby MRG Effitas vyhlásil, že Avast test úplne zlyhal. Aj keď sa ochrana podnikania líši od ochrany spotrebiteľa, nemožno to ignorovať. Mimo Avastu zlyhalo iba testovanie McAfee na MRG Effitas (pozri naše hodnotenie úplnej ochrany McAfee).

AVG

V súlade s testom Avast, posledným testom ochrany AV-Test z júla-augusta 2019 sa zistilo, že AVG dosiahol 6 zo 6 výsledkov ochrany, pričom 99,5% skóre ochrany bolo hlásených v júli a 100% bolo hlásených v auguste. Z hľadiska výkonu dostala spoločnosť AVG 5,5 zo 6.

AVG-AVTest-August2019

Počas testu ochrany AV-Comparatives vo februári až máji 2019 AVG zastavil 746 vzoriek škodlivého softvéru z celkového počtu 752, so šiestimi zlyhaniami a celkovou úspešnosťou 99,2%. 

To opäť zodpovedalo skóre Avastu za toto obdobie. Je dôležité si uvedomiť, že technológie AVG a Avast zdieľajú technológiu, takže toto skóre zhody nie je prekvapujúce.

Pri testovaní škodlivého softvéru MRG Effitas v Q2 2019 nebol AVG vôbec testovaný. O skóre Avastu sme už hovorili v predchádzajúcej časti, takže túto správu laboratória pre program AVG preskočíme.

Kolo štyri myšlienky

Avast a AVG zdieľajú rovnaký antivírusový skenovací stroj, takže rovnaké skóre od oboch poskytovateľov by nemalo byť šokom. Obidve antivírusy sa darili dobre, hoci zlé skóre na ochranu firmy Avast pri testovaní MRG Effitas mohlo byť dôvodom na obavy. S rovnakým skóre sú však AVG a Avast rovnakými víťazmi tohto kola – je to remíza.

Kolo: Ochrana Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Avast Pro
Logo AVG AntiVirus

5

podpora

V neposlednom rade sa toto posledné kolo zameria na spôsoby podpory zákazníkov, ktoré ponúka Avast aj AVG zákazníkom, ako aj kvalitu podpory, ktorú pravdepodobne dostanete..

avast

Platiaci zákazníci Avastu – vrátane zákazníkov využívajúcich bezplatnú 30-dňovú prémiovú skúšobnú verziu – sú jediní, ktorí môžu získať priamu podporu. 

Avast-Site-Support

Medzi priame spôsoby podpory patrí predaj vstupeniek a prémiová linka podpory, ktorá je zákazníkom k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Na webe je k dispozícii informačná základňa s oddielmi pre jednotlivé produkty Avast, ktoré sa zaoberajú základnými problémami, ako je napríklad spôsob inštalácie produktu.

K dispozícii je tiež fórum zákazníkov s viac ako miliónom príspevkov. Fórum je oddelené jazykom a produktom, kde môžete klásť otázky a dostávať podporu od zamestnancov spoločnosti Avast a ďalších zákazníkov spoločnosti Avast. Odpovede môžete vyhľadať pomocou príspevkov.

Ak však máte problém, ktorý sa nedá vyriešiť, môžete zaplatiť za technickú podporu Avast Total Care.

Táto prémiová podpora zahŕňa priamu vzdialenú podporu pracovnej plochy od agentov Avast na riešenie problémov a infekcií. Táto drahá možnosť vás môže stáť buď 79 dolárov alebo 119 dolárov za hovor, v závislosti od toho, ako zložitá je oprava, alebo neuveriteľných 199 dolárov ročne za neobmedzenú pomoc..

AVG

Metódy podpory AVG sú rozsiahle, so živým chatom pre zákazníkov, systémom predaja lístkov e-mailom pre podrobnejšie otázky a tromi 24/7 telefonickými podpornými linkami so sídlom vo Veľkej Británii, Austrálii a USA..

AVG-Site-Support

On-line je k dispozícii obmedzený FAQ, s otázkami oddelenými jednotlivými produktmi, spolu s sprievodcami podpory, ktoré vám pomôžu nainštalovať (alebo odstrániť) produkty AVG alebo zmeniť váš plán. Fórum podpory pre zákazníkov nájdete lepším zdrojom.

Fórum je usporiadané podľa najnovších príspevkov, ale môžete si prezrieť rôzne oddiely o rôznych témach a produktoch. Ak potrebujete ďalšiu podporu, potom (napríklad Avast), môžete za ňu zaplatiť.

Cena 199 dolárov ročne za AVG Total Care zodpovedá ponuke spoločnosti Avast a, podobne ako Avast, odporúčame, aby to väčšina používateľov dokonca nezvažovala..

Kolo päť myšlienok

Technická podpora pre Avast a AVG je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a live chat. Určite je dobrá pre zákazníkov, ktorí potrebujú ďalšiu pomoc. Drahá cena za priamu technickú podporu je pre spoločnosť trochu známkou, ale nemusíte za ňu platiť. Vzhľadom na rovnakú úroveň podpory zo strany AVG aj Avastu je to remíza.

Kolo: Podpora Žiaden jasný víťaz, body za oba

Logo Avast Pro
Logo AVG AntiVirus

6

Záverečné myšlienky

V mnohých ohľadoch sú produkty AVG a Avast takmer rovnaké produkty. Zákazníkom oboch produktov sú k dispozícii rebrandingované funkcie a podporné metódy. Nie je preto žiadnym prekvapením, keď zistíme, že toto porovnanie končí smrteľnou horúčavou.

Aplikácia Avast vyhráva s funkciami s niekoľkými doplnkami, ako je napríklad zahrnutá karanténa, ktorú AVG neponúka. V porovnaní so svojím detským bratom, AVG, má však mätúcu štruktúru cien. Avast je napriek tomu víťazom tohto zápasu Avast verzus AVG. 

víťaz: Avast
Bitdefender však zostáva najlepším antivírusovým softvérom na súčasnom trhu, ako vysvetľuje naša kontrola Bitdefenderu. Môžete sa tiež pozrieť na našu predchádzajúcu porovnávaciu recenziu Bitdefender verzus Avast a pozrieť sa, ako si Avast v porovnaní s ňou počína.

Či už ste fanúšikom AVG alebo Avast, dajte nám vedieť o svojich názoroch na oba produkty v komentároch nižšie. Ak chcete získať ďalšie recenzie a porovnania produktov, prečítajte si naše ďalšie antivírusové články. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me