Avast VPN vs ExpressVPN: Ako sa SecureLine zmeria v roku 2020?

Dnes sa pozeráme na dvoch poskytovateľov VPN, ktorí sú pravdepodobne doménovými názvami, prinajmenšom vo svete kybernetickej bezpečnosti, ale z veľmi odlišných dôvodov. ExpressVPN je jedným z – ak nie najlepším – VPN na súčasnom trhu. Môže sa pochváliť množstvom funkcií, vynikajúcou rýchlosťou a špičkovou bezpečnosťou, o ktorej sa môžete dočítať v našej recenzii ExpressVPN.. 


Na druhej strane spoločnosť Avast má veľký podiel na trhu so softvérom na boj proti škodlivým softvérom. O tomto antivírusovom softvéri si môžete prečítať v našej recenzii Avast Pro, ale dnes sa pozeráme na pokus Avastu o VPN so SecureLine VPN. 

V našej recenzii VPN Avast SecureLine sme neboli príliš ohromení jej celkovým výkonom, ale zistili sme, že je veľmi užívateľsky príjemný a má vynikajúce rýchlosti. Rozhodli sme sa, že by bolo zaujímavé umiestniť tieto dva giganty proti sebe do zápasu Avast SecureLine VPN vs ExpressVPN..

Nastavenie boja: Avast VPN vs. ExpressVPN

Na dosiahnutie spravodlivej hospodárskej súťaže musia existovať pravidlá. Vyvinuli sme deväťnásobné vhadzovanie týchto VPN, aby mohli súťažiť. Kolesá zahŕňajú veci ako rýchlosť, bezpečnosť, užívateľská prívetivosť a výkon streamovania.. 

Každá z týchto kategórií má rovnakú váhu, pretože každá z nich je kritickým aspektom, ktorý ľudia hľadajú pri výbere siete VPN. V každom kole sa pozrieme na to, ako sa poskytovatelia porovnávajú, a potom si vyberieme víťaza. Víťaz každého kola dostane bod a ten, ktorý má na konci najviac bodov, je vyhlásený za majstra.

1

rýchlosť

Testovali sme každú VPN na rovnakých piatich miestach po celom svete, aby sme ich porovnali. Tiež sme urobili základné meranie rýchlosti internetu bez VPN, aby sme zistili, koľko straty výkonu každá VPN spôsobila.

Využitie rýchlosti siete VPN

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Spojené kráľovstvo)13194,3012.24
Nemecko49191,789,74
Rusko11439,396.03
Brazília22841,301.12
U.S..8575.042,62
Južná Kórea47218.943.07

Rýchlosti ExpressVPN

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9161,8310.22
Inteligentné umiestnenie – mesto Kansas44105,497,94
Toronto3590,577,89
Amsterdam145103,124,48
Singapore24485.472.98
Japonsko163100,824,84

ExpressVPN a Avast SecureLine VPN fungovali pôsobivo dobre, pričom každé obchodovanie zasiahlo určité miesta s časom ping a rýchlosťou sťahovania. Videli sme, že ExpressVPN porazil Avast SecureLine v časoch ping na troch miestach, zatiaľ čo sieť Avast VPN bola v predstihu na dvoch miestach.

Pokiaľ ide o rýchlosti sťahovania, VPN Avast SecureLine VPN dokázala získať väčšiu šírku pásma na troch z piatich miest, čo bolo celkom prekvapujúce, pretože služba ExpressVPN v minulosti urobila výnimočne dobre, ako môžete vidieť v našom najrýchlejšom kole VPN.. 

To znamená, že ExpressVPN porazil Avast v rýchlosti nahrávania na každom mieste. A čo viac, skutočná skúsenosť s používaním ExpressVPN sa zdala oveľa citlivejšia. 

Avast SecureLine VPN môže načítanie stránok často trvať dve až tri sekundy, ale potom sa zdalo, že dobre využíva svoju rýchlosť. ExpressVPN sa naopak načítal veľmi rýchlo, bez ohľadu na to, ktorý server sme použili. 

Z dôvodu dozadu a rýchlojších rýchlostí, ktoré sme videli pri testovaní, je tento rozdiel v reálnom svete rozhodujúcim faktorom a tento kolo vyhráva ExpressVPN.

Kolo: Rýchly bod pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

2

Streaming

Pokiaľ ide o odmietnutie používateľov VPN: BBC iPlayer, spustili sme testovanie streamingu na tých najnešťastnejších stránkach. ExpressVPN dokázal ľahko prekonať blokádu BBC, rovnako ako Avast SecureLine VPN, keď sme používali vyhradený server pre streamovanie vo Veľkej Británii.

Avast-SecureLineVPN-Streaming-BBCIplayer

Hoci ExpressVPN nemá dedikované servery na streamovanie, zdá sa, že všetky jeho servery fungujú v tejto úlohe dobre bez akýchkoľvek špeciálnych úprav.. 

SecureLine VPN má dedikované streamingové servery a urobila si cestu do obsahu BBC iPlayer, ale ak uvažujete, že pre Netflix môžete použiť Avast SecureLine VPN pre Netflix, možno budete musieť znova zvážiť. Keď sme sa pokúsili získať prístup zo servera na streamovanie v USA, spoločnosť Netflix dostala chybové hlásenie.

Toto robí toto kolo jasným víťazstvom pre ExpressVPN, pretože sa dokázalo dostať na akékoľvek stránky, ktoré sme vyskúšali, aj bez dedikovaných serverov na streamovanie. Toto by malo byť prekvapením takmer pre nikoho, pretože ExpressVPN získal na prvom mieste v našej najlepšej sieti VPN na streamovanie článku chvíľu späť.

Kolo: Streamingový bod pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

3

Bezpečnosť a súkromie

Avast SecureLine VPN neponúka užívateľom inú možnosť, pokiaľ ide o protokoly a šifrovanie. Namiesto toho uzamkne používateľov systému Windows do šifrovania AES-256 a protokolu OpenVPN. Ak sa pozriete na náš článok o zabezpečení VPN, uvidíte, že táto kombinácia je prvotriedna a bude vás v bezpečí a zvuku online. 

Používatelia Apple, ktorí chcú používať Avast VPN, budú uzamknutí v protokole IKEv2, ktorý sa používa, pretože s operačnými systémami Apple sa viac správa ako OpenVPN. Poskytuje tiež spoľahlivejší výkon a stabilitu a zároveň poskytuje používateľom spoľahlivú ochranu. 

ExpressVPN tiež ponúka používateľom zlatý štandard OpenVPN s AES-256, ako aj niekoľko ďalších možností protokolu, ako sú L2TP a PPTP, ktoré by sme vlastne neodporúčali používať, ale je pekné mať túto možnosť. Rozšírenie ExpressVPN pre prehliadače tiež pridáva niekoľko ďalších vrstiev zabezpečenia, napríklad zabránenie geolokácii HTML5.

protocol-options expressvpn-review-

Tam, kde sa veci Avast SecureLine VPN skutočne rozpadajú, je to, čo sa týka ochrany osobných údajov používateľov. Avast má komplikovanú politiku ochrany osobných údajov, ktorá priznáva, že Avast VPN vedie záznamy. 

Nielen to, ale kopanie do histórie spoločnosti ukazuje, že protokolovanie Avast VPN bolo vynútením práva použité na priradenie e-mailovej adresy k IP na nájdenie niekoho. 

 

Zásady ochrany osobných údajov ExpressVPN sú omnoho stručnejšie a transparentnejšie a ExpressVPN nikdy neposkytol informácie vládnym orgánom, pretože nemá adresy IP ani nič, čo by skutočne pomohlo pri vyšetrovaní. K tomu prispieva aj skutočnosť, že sa minuli Britské Panenské ostrovy, ktoré majú výnimočné zákony o ochrane súkromia.

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany osobných údajov pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

4

torrenting

Predchádzajúca časť úzko súvisí s otázkou torrentingu. ExpressVPN aj Avast Secure VPN umožňujú torrentovanie na svojich platformách. VPN Avast SecureLine VPN dokonca ide tak ďaleko, že ponúka špecializované servery P2P, ktoré ExpressVPN neposkytuje. 

Avast-SecureLineVPN-client-servery

Rovnako ako sme diskutovali o streamovaní, dedikované servery pre niečo neznamenajú vždy lepší výkon alebo vyššiu bezpečnosť. ExpressVPN aj Avast SecureLine VPN zaistia vaše pripojenie v bezpečí a v súkromí počas torrentu a obidve tiež ponúkajú spoľahlivé rýchlosti pri sťahovaní.

Na čom však skutočne záleží, je to, že ExpressVPN v podstate nie je schopný poskytnúť informácie o vás orgánom (najmä ak platíte bitcoínom, o ktorom budeme krátko diskutovať), zatiaľ čo Avast VPN vedie protokoly IP adries a odovzdáva ich orgánom.

Takže, ak ste boli zvedaví, či je Avast VPN vhodná na torrentovanie, krátka odpoveď znie nie. Na rozdiel od tohto nedostatku súkromia v sieti Avast VPN má ExpressVPN aj výhodu rozdeleného tunelovania, čo vám umožňuje vybrať si, ktoré aplikácie používajú pripojenie VPN a ktoré používajú bežný internet.. 

expressvpn-review-nastavenia

To znamená, že môžete niečo torrentovať pomocou zabezpečeného pripojenia VPN a súčasne sťahovať ďalšie menej citlivé súbory alebo iba prehliadať web pomocou vysokorýchlostného nechráneného pripojenia.. 

Round: Torrenting Point pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

5

Umiestnenie servera

Avast SecureLine VPN má 55 serverov v 34 rôznych krajinách. Celkové rozšírenie serverov je úctyhodné a niektoré ťažko vyhľadateľné miesta získavajú toľko potrebnej pozornosti, ako je Nový Zéland a Brazília, ale väčšina krajín má iba jeden server. To môže spôsobiť problémy so šírkou pásma a môže viesť k spomaleniu výkonu počas špičkových hodín používania. 

ExpressVPN má naopak viac ako 2 000 serverov v 94 krajinách. Toto je jeden z najfrekventovanejších serverov na dnešnom trhu a poskytuje sieti ExpressVPN potrebnú infraštruktúru na zvládnutie obrovského množstva prenosov po celý deň.

expressvpn-review-server-lokality

Jedinou sieťou VPN, ktorá prevyšuje tento počet miest, je HideMyAss, o ktorej sa dočítate v našej recenzii HideMyAss. Ponúka virtuálny prístup k 290 serverovým umiestneniam v 190 krajinách. Čo je na tom zaujímavé, je to, že HideMyAss je vlastníkom Avastu, čo nás zaujíma, prečo sa počet VPN serverov SecureLine javí tak slabý. 

Round: Server Locations Point for ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

6

Súčasné pripojenia

Začneme tým, že sa pozrieme na súčasné spojenia s ExpressVPN, pretože to veci uľahčuje. ExpressVPN v podstate ponúka jediný plán s niekoľkými časovými rámcami, o ktorých budeme hovoriť podrobnejšie v nasledujúcej časti, ale všetky tieto možnosti umožňujú päť simultánnych pripojení.

Avast SecureLine VPN nie je taká jednoduchá. Má veľa plánov dostupných v rôznych časových rámcoch, pričom väčšina z týchto plánov pokrýva iba jedno zariadenie. Existuje však plán viacerých zariadení Avast, ktorý umožňuje používateľom chrániť až päť zariadení. 

Avast-SecureLineVPN-webové stránky-Ceny

Pretože obaja poskytovatelia ponúkajú plán s piatimi pripojeniami, toto kolo jednoducho končí remízou. Ak máte niekoho, kto má veľa zariadení, ktoré potrebujú ochranu, odporúčame vám vyskúšať si CyberGhost buď v našej vyhradenej recenzii CyberGhost alebo v našej hre ExpressVPN vs. CyberGhost..

Kolo: Simultánne spojenia Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

7

stanovenie ceny

ExpressVPN je jednou z drahších možností, pokiaľ ide o VPN. Ak sa pozriete na niektoré z našich ďalších článkov o porovnávaní, napríklad ExpressVPN verzus IPVanish, zistíte, že ExpressVPN toto kolo v minulosti niekoľkokrát prehralo.. 

Ako sme už spomenuli, ExpressVPN ponúka jeden program v troch obdobiach: jeden mesiac, šesť mesiacov a 15 mesiacov, čo je technicky jednoročné predplatné s uvrhnutými tromi bezplatnými mesiacmi. Tento plán je podobný pri stanovovaní cien pre zariadenia Avast SecureLine VPN plán.

Cena VPN Avast však zahŕňa aj veľa možností pre jednotlivé zariadenia, ktoré ponúkajú veľkú hodnotu pre tých, ktorí majú záujem chrániť iba jedno zariadenie. Toto je obzvlášť veľa pre tých, ktorí chcú pre svoj telefón iba získať VPN, pretože ročný plán jedného telefónu prichádza na skromných 20 dolárov ročne.. 

Na rozdiel od ExpressVPN ponúka Avast VPN bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá používateľom umožňuje sedem dní vyskúšať si VPN bez toho, aby im poskytli akékoľvek informácie. Nie je to až také veľkorysé ako bezplatný plán ProtonVPN, o ktorom si môžete prečítať v našej recenzii ProtonVPN, ale napriek tomu je to skvelý spôsob, ako vyskúšať VPN.. 

Okrem bezplatnej skúšobnej verzie je tiež možné zrušiť Avast VPN a získať vrátenie platby, ak tak urobíte do 30 dní od registrácie, ale rovnaká možnosť je k dispozícii aj v službe ExpressVPN. Pokiaľ ide o platobné možnosti, Avast prijíma iba kreditné alebo debetné karty a PayPal, zatiaľ čo ExpressVPN ich prijíma, rovnako ako bitcoíny a asi tucet ďalších. 

Je ťažké povedať, ktoré z nich sú lepšie, pokiaľ ide o stanovovanie cien. Avast VPN ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, ale ExpressVPN akceptuje bitcoíny a niekoľko ďalších spôsobov platby, ktoré Avast neakceptuje. Avast ponúka veľa plánov, ktoré môžu ušetriť peniaze používateľov jedného zariadenia, ale plán viacerých zariadení umožňuje porovnávanie cien. 

Nakoniec, ktorý z týchto modelov tvorby cien je pre vás lepší, bude závisieť od jednotlivca, čo znamená, že toto kolo nazývame kravatu. 

Kolo: Ceny Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

8

Užívateľská prívetivosť

Na prvý pohľad ponúkajú obidve VPN solídne užívateľské prostredie. Klient Avast VPN je dosť prázdny, ale to uľahčuje vyhľadanie toho, čo hľadáte. Na druhej strane, ExpressVPN má oveľa viac, najmä v ponuke nastavení. Dokáže však udržiavať veci dobre usporiadané v rozhraní, čo uľahčuje použitie ako jednoduchšie rozhranie Avast..

expressvpn-review-start

Po dlhšom používaní každého softvéru sme našli jednu zvláštnosť s klientom Avastu. Kedykoľvek sme sa pokúsili kliknúť a pretiahnuť ho, okno by sa myšou nepohybovalo plynulo. Namiesto toho koktal po obrazovke.

Prirodzene, bolo to trochu ohľaduplné a mysleli sme si, že s naším počítačom môže byť niečo zlé, ale keď sme ich presúvali, každé ďalšie okno fungovalo. 

Avast-SecureLineVPN-Client-Odpojené

Medzi posunutím myši a posunom okna Avast VPN došlo tiež k oneskoreniu. Toto oneskorenie prakticky znemožnilo umiestniť okno, kam sme chceli, pretože aj keď sme prestali pohybovať myšou, okno by chvíľu pokračovalo v cestovaní a tiež zastavilo.. 

Tým sa vytvorilo tlmenie pre inak užívateľsky príjemné rozhranie a nedostatok akýchkoľvek podobných problémov s ExpressVPN znamená, že toto kolo rozdávame ExpressVPN.. 

Kruh: Miesto pre používateľskú prívetivosť pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

9

Vlastnosti

V každej sieti VPN vždy hľadáme a očakávame niekoľko základných funkcií. Medzi tieto základné vlastnosti patrí určitý druh automatického pripojenia a prepínač zabíjania. Obidve tieto funkcie majú zásadný vplyv na bezpečnosť služby, takže ak nebudete mať niektorú z týchto funkcií, výrazne to poškodí VPN. 

Avast-SecureLineVPN-Client-Splash

Obaja poskytovatelia majú tieto funkcie k dispozícii, ale ExpressVPN poskytuje lepšie celkové vykonanie. Napríklad v sieti Avast SecureLine VPN je v predvolenom nastavení vypnutý prepínač kill, čo nikdy neodporúčame, zatiaľ čo ExpressVPN ho má zapnutý už od začiatku.. 

Pretože obe VPN ponúkajú najdôležitejšie funkcie, preskúmali sme, aké ďalšie funkcie sú zahrnuté, aby sme určili, ktorá VPN je lepšia. Ako sme však už mnohokrát videli, napríklad v článku ExpressVPN verzus TunnelBear, môže byť pri programovaní ExpressVPN veľmi ťažké poraziť..

ExpressVPN má rozdelené tunelovanie, čo je neuveriteľne všestranná funkcia, ktorú je prekvapivo ťažké nájsť. Ďalší hlavný príklad nájdete v našej recenzii StrongVPN.. 

Rozdelené tunelovanie umožňuje používateľom vybrať si, ktoré programy používajú chránené pripojenia VPN a ktoré používajú rýchlejšie a otvorenejšie nechránené pripojenie k internetu. ExpressVPN ponúka vynikajúcu funkciu testovania rýchlosti.

expressvpn-review-speed-test

Navyše, ako sme sa zmienili v časti „Zabezpečenie“, ExpressVPN ponúka štyri možnosti protokolu, zatiaľ čo Avast ponúka iba jednu. Avastu tiež chýba delené tunelovanie. Vďaka prepracovanejším prepínačom zabíjania a automatickému pripojeniu, ako aj rozdelenému tunelovaniu a rôznorodejším bezpečnostným možnostiam je ExpressVPN v tomto kole bez premýšľania..

Kolo: Funkcie bodu pre ExpressVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo ExpressVPN

10

Záverečné myšlienky

Nakoniec ExpressVPN vyhral takmer každé kolo. Nemohli sme použiť Avast VPN pre Netflix, zatiaľ čo ExpressVPN s tým nemal žiadne problémy. Pri pokuse o zmenu polohy sme mali problémy s pohybom rozhrania Avastu zvláštnym spôsobom a zistili sme tiež, že Avast sleduje informácie o používateľovi a dokonca ich odovzdal orgánom.

Víťaz: ExpressVPN

ExpressVPN nemá žiadny z týchto problémov a navyše ponúka oveľa viac funkcií ako Avast SecureLine VPN. Rozhodnutie je jasné: ExpressVPN je tu lepšou možnosťou. Ak ste už mali skúsenosti s niektorým z týchto poskytovateľov, informujte nás o tom v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map