Avast SecureLine VPN vs NordVPN: Kto je v roku 2020?

Avast je meno, ktoré niektorí čitatelia už možno poznajú. Spoločnosť Avast začala koncom 80. rokov ako softvérová spoločnosť v oblasti kybernetickej bezpečnosti a teraz chráni viac ako 435 miliónov počítačov na celom svete, vďaka čomu je jej antivírus najúčinnejšou anti-malware aplikáciou, ktorá v súčasnosti existuje..


Pre tých, ktorí sa zaujímajú o túto stranu produktovej rady spoločnosti Avast, si môžete pozrieť našu recenziu Avast Pro, ale v tomto článku sa zameriavame na Avast SecureLine VPN, čo je softvér Avast pre VPN softvér. V rámci nášho preskúmania VPN Avast SecureLine VPN sme zistili, že ponúka spoľahlivé rýchlosti a bezpečnosť pri jednoduchom používaní.

Mysleli sme si, že by bolo vhodné dosiahnuť zhodu medzi týmto titánom antivírusového priemyslu a titánom odvetvia VPN, NordVPN. Ak sa pozriete na našu recenziu spoločnosti NordVPN, zistíte, že je to jedna z našich najobľúbenejších položiek a vyniká takmer v každej kategórii okrem rýchlosti.

Nastavenie boja: NordVPN vs. Avast SecureLine VPN

Na porovnanie našich dvoch súperiacich poskytovateľov VPN sme pre tieto články vyvinuli jednoduchú štruktúru. Rozdeľujeme veci do piatich kôl, pričom v každom zdôrazňujeme jeden kľúčový prvok výkonu VPN. V prvom kole sa pozrieme na vlastnosti, po ktorých nasleduje cena v druhom, potom ľahké použitie, rýchlosť a nakoniec bezpečnosť. 

Každé kolo začíname krátkym zaznamenaním toho, čo hľadáme a aké varovné signály nechceme vidieť. Potom diskutujeme o výkonnosti jednotlivých VPN v danej kategórii. Nakoniec zabalíme každé kolo tým, že sa pozrieme na to, ktoré VPN sa darilo lepšie, a priradíme bod víťazovi kategórie.

Kravata je možná, a ak je tomu tak, každému poskytovateľovi za dané kolo pridelíme bod. VPN s najväčším počtom bodov na konci je vyhlásená za celkového víťaza.

1

Vlastnosti

Tak, ako to robíme s našimi úplnými recenziami VPN, začíname tieto porovnávania hodnotením funkcií, ktoré ponúka každý poskytovateľ. Hľadáme pár kľúčových funkcií: prepínač zabíjania a nejaký spôsob automatického pripojenia k sieti VPN. 

Obidve tieto funkcie majú významný vplyv na bezpečnosť a akákoľvek VPN bez jednej alebo oboch z nich je takmer nepoužiteľná. Okrem toho sú pekne viditeľné funkcie vrátane blokátorov reklamy alebo rozdeleného tunelovania, ale získajú iba body navyše VPN a nepovažujú sa za povinné.. 

Avast SecureLine VPN

Aj na prvý pohľad vyzerá rozhranie Avast SecureLine VPN neplodne. Zameranie sa na nastavenia iba posilňuje tento pocit prázdnoty. 

Nastavenia pozostávajú z troch kariet, z ktorých každá obsahuje iba niekoľko riedkych políčok. Počnúc všeobecnou kartou je tu možnosť zapnúť alebo vypnúť upozornenia zo softvéru, začiarkavacie políčko, či sa klient spúšťa pri štarte a možnosť zapnúť alebo vypnúť aktualizácie verzie beta..

Avast-SecureLineVPN-Client-Network-Profile

Táto funkcia beta by mohla ohroziť stabilitu vašej VPN, na čo Avast poukazuje. Druhá karta je označená ako „zabezpečenie siete“ a ponúka niekoľko možností súvisiacich s automatickým pripojením VPN.

Stránka zabezpečenia siete je tiež miestom, kde je prepínač kill, ktorý bol pre nás v predvolenom nastavení vypnutý. Pre tých, ktorí používajú SecureLine VPN, odporúčame, aby ste sa ubezpečili, že je zapnutá, aby sa maximalizovala bezpečnosť, pretože bez nej by sa vaša VPN mohla odpojiť bez toho, aby ste si toho všimli, a mohli by ste pokračovať v nakupovaní online alebo prezeraní súkromných informácií bez akejkoľvek ochrany.. 

Konečná karta nemá žiadne začiarkavacie políčka, ale namiesto toho poskytuje používateľom spôsob inštalácie rozšírení prehľadávača Avast SecureLine jedným kliknutím. Aj keď Avast pokrýva holé minimum funkcií, ktoré sme spomenuli, je to všetko. Neexistujú žiadne ďalšie funkcie okrem tých, ktoré sú povinné. 

NordVPN

NordVPN nie je nevyhnutne to najlepšie, čo sa týka funkcií, ako sme videli v článku NordVPN verzus TorGuard, ale stále má v rukáve dosť pár trikov. Od základov má NordVPN robustný prepínač zabíjania, ktorý je viac ako len začiarkavacie políčko.

Existuje prepínač zabíjania na internete, ktorý funguje rovnako ako prepínač zabíjania Avast SecureLine a ďalšie, ktorý blokuje internetovú prevádzku, keď je odpojená sieť VPN. Okrem toho existuje aj prepínač zabíjania aplikácií. To vám umožní definovať zoznam programov, ktoré NordVPN uzavrie, ak dôjde k strate spojenia s VPN (prečítajte si našu recenziu Astrill pre inú službu so zabíjaním aplikácie). 

nordvpn-review-killswitch

K dispozícii sú tiež možnosti automatického pripojenia, ktoré vám umožňujú pripojenie buď pri spustení aplikácie alebo pri zistení nedôveryhodnej siete, čo je skvelá obrana proti nebezpečenstvám verejných WiFi.. 

Na rozdiel od VPN Avast SecureLine vám NordVPN tiež umožňuje zvoliť si, kam sa VPN pripojí, keď sa automaticky pripojí. Ak nemáte na mysli konkrétne miesto, môžete si tiež zvoliť región, ku ktorému sa chcete pripojiť, a spoločnosť NordVPN automaticky vyberie rýchly server..

Pokiaľ ide o doplnky, spoločnosť NordVPN nedávno pridala funkciu s názvom CyberSec, ktorá vám pomáha zostať v bezpečí online blokovaním stránok s pokusmi o malware alebo phishing. CyberSec funguje aj ako blokátor ad. 

Aj keď to nie je také účinné ako vyhradený blokovač reklám, ako sú napríklad tie na našich 99 bezplatných nástrojoch na ochranu vášho súkromia, je to pekná funkcia. NordVPN má tiež možnosť používať zmätené servery, čo umožňuje ľuďom v miestach, kde je používanie VPN obmedzené, stále sa pripájať k sieti NordVPN.

Okolo jednej myšlienky

Avast SecureLine VPN pokrýva najzákladnejšie funkcie a zastavuje ich. NordVPN ide nad rámec toho, čo je základné, vrátane prepínača zabíjania aplikácií a niekoľkých možností na prispôsobenie chovania automatického pripojenia.. 

Navyše, NordVPN vyvoláva množstvo ďalších dobrôt, ako sú servery na blokovanie ad a malware a zmätené servery. Toto prvé kolo je pre NordVPN výhrou v suchom stave. 

Kruh: Bod funkcie pre NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

2

stanovenie ceny

Keď nakupujete za čokoľvek, jednou z prvých vecí – ak nie prvá -, ktorú ľudia chcú vedieť, je cena. Preto sme sa touto otázkou venovali v druhej časti, ale neprestávame sa len pozerať na cenu.

Taktiež skúmame, aký druh pravidiel pre vrátenie platby je k dispozícii a či existuje nejaký druh bezplatnej skúšobnej verzie. Ďalej zohľadňujeme, aké druhy platobných možností sú akceptované a čo plán obsahuje, napríklad koľko súčasných pripojení je povolených. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN má nepotrebné množstvo plánov a možností stanovovania cien. Existuje možnosť získať iba licenciu na jedno zariadenie pre Android alebo jeden iPhone alebo iPad, ktorý sa dodáva za pár dolárov mesačne.

Existuje tiež možnosť získať licenciu na jedno zariadenie pre stolný alebo prenosný počítač so systémom Windows alebo MacOS. Tieto plány nie sú k dispozícii v mesačnom časovom rámci a musia sa zakúpiť v jedno-, dvoj- alebo trojročnom trvaní.

Všetky tri z týchto časových rámcov však majú takmer rovnaké mesačné náklady, čo predstavuje približne päť dolárov. Nakoniec je tu tiež možnosť zakúpenia plánu, ktorý pokrýva až päť zariadení ľubovoľnej rozmanitosti, vrátane mobilných, Windows a MacOS.

Tento plán je k dispozícii vo všetkých štyroch časových rámcoch, od jedného mesiaca po tri roky. Mesačné ceny sú slušné a prichádzajú o pár dolárov mesačne menej ako konkurenti najvyššej úrovne. Ročný plán to znižuje o niekoľko dolárov, zatiaľ čo dvojročné a trojročné možnosti neznížia mesačnú cenu o viac ako niekoľko desiatok. 

Keď príde čas vyskúšať, Avast SecureLine VPN prijíma buď kreditné karty alebo PayPal, ale žiadne formy kryptomeny. Pred nákupom ponúka spoločnosť Avast potenciálnym používateľom týždennú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú je možné ľahko nastaviť. Zahŕňa tiež váš nákup pomocou 30-dňovej politiky vrátenia platby. 

NordVPN

Zostava plánov NordVPN je omnoho jednoduchšia ako Avast SecureLine VPN. Existuje iba jeden plán, ktorý je k dispozícii v štyroch časových rámcoch. Mesačné ceny sú očakávané od sietí VPN najvyššej úrovne a určite nie sú pre nikoho pôsobivým riešením.. 

Ročný plán však túto cenu znižuje na polovicu, čím sa mesačné náklady takmer rovnajú ročným cenám Avast SecureLine VPN. Dvojročné a trojročné plány spoločnosti NordVPN túto cenu ešte viac znižujú, čo z neho robí cenovo priaznivejšiu alternatívu ako plán Windows alebo Mac jedného zariadenia Avast.. 

Nielen to, ale všetky plány spoločnosti NordVPN zahŕňajú až šesť súčasných spojení. Aj keď spoločnosť NordVPN neponúka žiadnu bezplatnú skúšobnú verziu, nezhoduje sa s 30-dňovými pravidlami vrátenia platby Avast SecureLine VPN. To znamená, že ak služba nefunguje tak, ako by ste očakávali, stále existuje spôsob, ako získať späť svoje investície. 

NordVPN tiež akceptuje viac druhov platieb ako Avast SecureLineVPN, vrátane kreditných kariet, PayPal, UnionPay, Alipay a dokonca bitcoínov. Aj keď spoločnosť NordVPN nie je neprekonateľná, pokiaľ ide o tvorbu cien – ako sme videli v článku NordVPN verzus PureVPN – jej trojročné oceňovanie patrí k najlepším. 

Druhé myšlienky

Aj keď sieť Avast SecureLine VPN ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, nie je to najlepšie, čo sme videli (pravdepodobne by išlo o ProtonVPN, o ktorom si môžete prečítať v našej recenzii ProtonVPN). Bezplatná skúšobná verzia spoločnosti Avast je jedinou nohou, ktorú má oproti spoločnosti NordVPN. 

NordVPN ponúka cenový model, ktorý je ľahšie zrozumiteľný a viac pripojení na účet, prijíma viac spôsobov platby a dokonca má lepšie ceny, ak sa rozhodnete pre trojročné možnosti. Aj keď je ťažké odhadnúť cenu jedného mobilného zariadenia Avast SecureLine, tento plán je vynikajúcou možnosťou, o ktorú by veľa ľudí nemalo záujem..

Kolo: Cenový bod pre NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

3

Jednoduchosť použitia

Ľahké použitie je niečo, čo sa dá ťažko objektívne určiť, ale je to stále niečo, čo je nepopierateľne dôležité. Dobre skonštruovaný softvérový nástroj môže uľahčiť zložité úlohy, zatiaľ čo nesprávne navrhnutý môže spôsobiť, že jednoduché úlohy budú frustrujúce a časovo náročné.. 

V tomto kole popisujeme rozloženie jednotlivých sietí VPN a to, čo sa má používať. Vyzeráme vysoko a nízko na problémy a dokonca sa pokúšame spôsobiť trochu zmätok so softvérom tým, že spôsobíme náhodné odpojenia a otvoríme ďalšie náročné softvérové ​​programy, zatiaľ čo spustíme VPN, aby sme sa pokúsili spôsobiť zlyhania a nestabilitu. 

Avast SecureLine VPN

Ako sme už videli v časti funkcií, Avast SecureLine VPN má veľmi minimalistický prístup k svojmu používateľskému rozhraniu. Okno je o niečo väčšie ako väčšina sietí VPN, ale je potrebné vyplniť tento priestor len veľmi málo.

Takmer dve tretiny okna je obsadené prepínačom na pripojenie a odpojenie VPN. Pod touto značkou sa zobrazuje vaša IP adresa, keď nie je chránená, ako aj vaša chránená IP a doba pripojenia po zapnutí siete VPN..

Avast-SecureLineVPN-Client-Odpojené

V dolnej tretine okna sa zobrazuje text krajiny, ktorú ste práve vybrali, a názov miesta v texte. Existuje tlačidlo s označením „zmeniť umiestnenie“, ktoré rozširuje úplný zoznam serverov, ktorý po otvorení a správnom usporiadaní zaberá celé okno..

Môžete prehľadávať všetky dostupné miesta v abecednom zozname alebo si vybrať jednu z kariet vľavo, ktorá obsahuje miesta zoskupené podľa kontinentu, ako aj niekoľko ďalších kariet, ako sú dedikované streamingové servery.. 

Nastavenia – vidíme ich len veľmi málo – sa dajú ľahko nájsť. Všetky možnosti sú tiež vysvetlené v riadku alebo dvoch, aby pomohli prvým používateľom VPN nájsť cestu. Klient je stabilný a nezaznamenali sme žiadne pády, ale vyskytla sa jedna zvláštnosť softvéru.

Keď kliknete a potiahnete okno, aby ste sa pohybovali, spôsobí to podivný efekt s nízkou snímkovou frekvenciou. Okno sa pohybuje pomalšie ako myš a posúva sa skôr koktavejšie než hladko. Po prepustení myši alebo po zmene smeru sa bude pohybovať ešte o sekundu alebo dve, takže je takmer nemožné umiestniť okno, kam chcete..

Celkovo sa klient Avast SecureLine VPN javí ako riešenie typu fire-and-zabudni pre tých, ktorí nechcú pracovať s akýmikoľvek nastaveniami, ale má tiež do očí bijúcu vadu, keď na chvíľu potiahne celý počítač, keď ho potiahne.. 

NordVPN

Už na prvý pohľad sa rozhranie spoločnosti NordVPN cíti viac ako v prípade sietí Avast SecureLine VPN. Namiesto veľkého a väčšinou prázdneho okna je pravá dve tretiny klienta obsadená mapou, ktorá zobrazuje všetky dostupné miesta s modrými značkami.. 

Môžete kliknúť na značku v požadovanom umiestnení pripojenia alebo môžete použiť zoznam serverov na ľavej strane okna. NordVPN nemá žiadne možnosti zoskupovania ako Avast SecureLine VPN, ale má vyhľadávací panel, ktorý pomáha nájsť miesta. 

nordvpn-review-server-navigation

Pokiaľ ide o nastavenia, spoločnosť NordVPN ponúka oveľa viac ako VPN Avast SecureLine VPN, ale je dobré ju udržať spravovateľnú. K dispozícii sú iba tri karty nastavení a jedna pre informácie o účte.

Tri karty nastavení sú „všeobecné“, „automatické pripojenie“ a „rozšírené“. Na „všeobecnej“ stránke sa nachádza väčšina funkcií, ktoré väčšina používateľov bude niekedy potrebovať, a stránka „automatické pripojenie“ je presne pomenovaná a obsahuje všetky príslušné nastavenia týkajúce sa toho, ako a kedy sa VPN pripojí automaticky.. 

Karta „Rozšírené“ obsahuje možnosti protokolu a DNS, s ktorými sa väčšina používateľov nebude musieť obťažovať. Klient spoločnosti NordVPN je dobre optimalizovaný a potrebuje len malé množstvo systémových prostriedkov. Nedokázali sme spôsobiť žiadne havárie alebo problémy so softvérom a všetko prebieha plynulo, keď je klient otvorený, či už sa pripája, je už pripojený alebo jednoducho beží na voľnobeh.. 

Okrúhle tri myšlienky

Klient Avast SecureLine VPN je efektívny a ľahko použiteľný. Zdá sa, že vyššie uvedenými vlastnosťami sa Avast snažil vytvoriť VPN, ktorú by mohol ktokoľvek ľahko používať, a mnohými spôsobmi dosiahol, že.

Mali sme však problém s presunutím okna, ktoré sa v službe NordVPN nenachádzalo. Okrem toho menšie, ale ešte robustnejšie rozloženie dizajnu NordVPN založené na mapách sa hodí pre užívateľskú prívetivosť svojimi vlastnými spôsobmi. NordVPN sa zúčastňuje tohto kola, najmä z dôvodu problému Avast SecureLine VPN pri zmene polohy okna.

Kolo: Ľahký bod použitia pre NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

4

rýchlosť

V štvrtom kole sa posunieme z ríše subjektívnych a vstúpime do sveta tvrdých dát. Aby sme otestovali rýchlosť každej VPN, zmerali sme čas pingu, rýchlosti sťahovania a rýchlosti uploadu každej VPN na piatich rôznych miestach, od prakticky vedľa dverí po celom svete.. 

Porovnávame to s naším meraním kontroly bez VPN, aby sme videli, ako dobre si každý poskytovateľ vedie. Taktiež berieme naše testy do reálneho sveta, aby sme potvrdili naše výsledky na papieri načítaním niektorých streamovaných videí a sťahovaním väčších súborov, aby sme zistili, ako sa veci vyvíjajú.. 

Avast SecureLine VPN

Vytvorenie pripojenia Avast SecureLine VPN trvá trochu času, od približne piatich sekúnd až po 10 sekúnd. Po pripojení sa výkonnosť medzi jednotlivými krajinami výrazne líši.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Spojené kráľovstvo)13194,3012.24
Nemecko49191,789,74
Rusko11439,396.03
Brazília22841,301.12
U.S..8575.042,62
Južná Kórea47218.943.07

V USA a Veľkej Británii sme zaznamenali veľmi slušný výkon s nízkymi časmi pingov a trojmiestnymi rýchlosťami sťahovania. V Japonsku a Brazílii sa však výkonnosť výrazne znížila. Časy pingov boli stále v rozumnej miere, vzhľadom na obrovské zahrnuté vzdialenosti, ale rýchlosť sťahovania klesla na použiteľné – aj keď nevýrazné – úrovne..

Keď prišiel čas na skutočné testovanie výkonu Avast SecureLineVPN, zistili sme, že veci sú trochu pomalé na to, aby sme mohli začať. Spustenie načítavania webových stránok a videí by trvalo ďalšie dve alebo tri sekundy, ale keď sa niečo začalo načítavať, všetko fungovalo normálne. Po počiatočnom čase načítania boli videá predvolene nastavené na 1080p a nemuseli sa ukladať do vyrovnávacej pamäte.

NordVPN

Ako sme už mnohokrát diskutovali, napríklad v článku NordVPN verzus IPVanish, spoločnosť NordVPN mala určité problémy, pokiaľ ide o poskytovanie konzistentných rýchlostí. V skutočnosti z tohto dôvodu dokonca získala nečestnú zmienku v našom najrýchlejšom kole služieb VPN.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

Z jedného servera na druhý, dokonca aj na rovnakom mieste, sa môžu rýchlosti pohybovať od vynikajúcich po prakticky nepoužiteľné. Zdá sa, že príde na šťastie remízy a väčšinu času jednoducho odpojením a opätovným pripojením to môžete napraviť pripojením k inému serveru.. 

To znamená, že sme tento problém v skutočnosti nemali, a to znamená, že spoločnosť NordVPN by na tom mohla pracovať. Pri našom testovaní tohto článku boli rýchlosti vysoké vo všetkých smeroch, pričom každé miesto vracalo trojciferné rýchlosti sťahovania a nahrávania. 

Pokiaľ ide o použitie v reálnom svete, výkon je rovnako dobrý, ako by naznačovali čísla. Dokonca aj najvzdialenejší server v Japonsku sa cítil veľmi pohotovo a predtým, ako sa veci začali načítavať, došlo k veľmi malému oneskoreniu. Dokázali sme ľahko sledovať videá vo formáte 1080p, dokonca aj pri rýchlosti 60 snímok / s, bez akýchkoľvek problémov s vyrovnávaním. Jedinou sťažnosťou, ktorú môžeme vzniesť, je, že rovnako ako Avast SecureLine VPN, aj NordVPN môže chvíľu trvať, kým sa spojenie vytvorí.. 

Nie je nezvyčajné čakať asi 10 sekúnd na pripojenie sa k sieti NordVPN. Akonáhle je pripojenie pripojené, môže to chvíľu trvať ďalších 10 sekúnd. Pozrite sa, ako sa porovnáva s našou najrýchlejšou sieťou VPN v našom produkte ExpressVPN vs NordVPN.

Kolo štyri myšlienky

Aj keď sa NordVPN v minulosti ukázal ako problematický, jeho výkon v testovaní tohto článku vykazuje známky zlepšenia. Každý testovaný server mal vynikajúce rýchlosti na papieri a vykonával rovnako dobre, ako to naznačovali čísla v našom testovaní v reálnom svete. 

Avast SecureLine VPN bola použiteľná plošne, ale mala oveľa väčšie rozdiely medzi servermi ako NordVPN. Avast SecureLine VPN sa tiež cítila menej citlivá ako NordVPN a chvíľu trvala, než sa webové stránky začali načítavať, zatiaľ čo NordVPN sa cítila porovnaním okamžite. 

Kolo: rýchlostný bod pre NordVPN

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

5

zabezpečenia & súkromia

NordVPN doteraz každé kolo zvíťazilo, čím sa skóre zlepšilo na štyri, čo znamená, že je nemožné, aby Avast SecureLine VPN zvíťazila celkovo aj napriek tomuto poslednému kole. To znamená, že sme uložili, čo by mohlo byť najdôležitejšou časťou pre poslednú: bezpečnosť a súkromie. 

V tomto kole sa zameriame na to, aké protokoly a šifrovania používa každá VPN a testujeme veci, ako sú úniky DNS. Pozeráme sa tiež na históriu každej siete VPN, aby sme zistili, či existuje záznam o zabezpečení alebo o pozadí porušenia. 

Ďalej sa venujeme zásadám ochrany osobných údajov každého poskytovateľa, aby sme zistili, aký druh informácií sa zhromažďuje a ako sa používajú. 

Avast SecureLine VPN

Ako sme už uviedli, Avast SecureLine VPN nedáva používateľom veľa možností, takže protokol aj šifrovanie sú uzamknuté a závisia od zariadenia, ktoré používate.. 

Pre používateľov zariadení Windows a Android používa Avast SecureLine VPN protokol OpenVPN. Ak sa pozriete na rozpis protokolu VPN, uvidíte, že ide o vysoko dôveryhodný protokol s otvoreným zdrojovým kódom. 

Používatelia zariadení iOS a macOS však budú používať IKEv2, ktorý je menej bezpečný ako OpenVPN, ale stále ponúka primeranú úroveň ochrany. Pri šifrovaní VPN Avast SecureLine spáruje oba protokoly s AES-256, čo je špičkové šifrovanie. 

Namiesto politiky ochrany osobných údajov, ktorá sa osobitne týka siete SecureLine VPN, má spoločnosť Avast jednotnú politiku ochrany osobných údajov, ktorá sa vzťahuje na všetky jej produkty a služby. Z tohto dôvodu je politika expanzívna a platí pre ohromujúcich 39 strán. 

Úplne na konci tohto 39-stranového eposu sa nachádzajú informácie, ktoré sa špecificky týkajú siete VPN. V tejto časti sa uvádza, že sieť Avast SecureLine VPN zhromažďuje informácie vrátane informácií o tom, aký operačný systém používate, časť vašej adresy IP (aj keď jej nestačí na identifikáciu) a server, ktorý používate..

V ďalších častiach politiky ochrany osobných údajov sa okrem toho spomínajú veci ako „informácie o vašich záujmoch“ ako veci, ktoré o vás môže spoločnosť Avast zhromažďovať. V tejto politike sa tiež ukazuje, že informácie, ktoré zhromažďuje spoločnosť Avast, sa zdieľajú s mnohými tretími stranami. 

Samotná dĺžka týchto zásad ochrany osobných údajov a niektoré ich znenie sú trochu znepokojujúce a neponúkajú celkom jasný obraz o tom, do akej miery sa chce spoločnosť Avast dozvedieť o vás pomocou svojich produktov.. 

NordVPN

Podobne ako Avast SecureLine VPN, aj spoločnosť NordVPN neposkytuje zákazníkom skutočné možnosti, pokiaľ ide o protokoly a šifrovanie. Namiesto toho blokuje používateľov v kombinácii OpenVPN a AES-256, čo sa práve stáva, presne to, čo väčšina ľudí navrhuje. Toto kombinované zariadenie ponúka solídny výkon a vynikajúcu bezpečnosť.

Avšak, ako už možno viete tí z vás, ktorí venovali pozornosť technickým správam, spoločnosť NordVPN nedávno prešla bezpečnostným narušením. Stručne povedané, hackeri dokázali ukradnúť kľúč TLS, ktorý im umožnil spustiť útok nazývaný útok „muž v strede“.

To znamená, že hackeri mohli nastaviť server tak, aby sa javil ako jeden zo serverov v skutočnej sieti spoločnosti NordVPN. Používatelia sa mohli nevedome pripojiť k tomuto falošnému serveru a hackerom tak poskytnúť prístup k ich informáciám. 

Rovnaká zraniteľnosť sa medzičasom objavila aj v iných sieťach VPN a spoločnosť NordVPN tento problém vyriešila a naďalej sa snaží zabezpečiť, aby sa tento druh vecí už nikdy nemohol opakovať, ale bez ohľadu na to sa jedná o trvalú škvrnu v zázname spoločnosti NordVPN..

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, spoločnosť NordVPN udržuje veci stručné a robí primerane dobrú prácu, aby sa vyhla nadmernému právnemu žargónu. Jediná informácia, ktorú spoločnosť NordVPN potrebuje na založenie účtu, je e-mailová adresa a nič vám nebráni v tom, aby ste na tento účel použili falošnú e-mailovú adresu..

VPN sama nezhromažďuje žiadne identifikačné informácie. Zhromaždené údaje týkajúce sa vášho používania siete VPN sú obmedzené na veci, ako je zaťaženie servera, ktoré sa používa na údržbu siete.

Kolo päť myšlienok

VPN NordVPN aj Avast SecureLine VPN ponúkajú to, čo považujeme za zlatý štandard pre zabezpečenie VPN: OpenVPN a AES-256. Avast SecureLine VPN to však ponúka iba na určitých platformách, zatiaľ čo spoločnosť NordVPN nedávno zaznamenala závažné narušenie bezpečnosti. 

Spoločnosť NordVPN napísala solídne zásady ochrany osobných údajov, ktoré sú primerane krátke a napísané spôsobom, ktorému rozumie takmer každý. Avast, na druhej strane, má smiešne dlhé zásady ochrany osobných údajov, ktoré vám často môžu položiť viac otázok ako odpovedí.. 

Medzi porušením pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN a politikou ochrany súkromia Avast SecureLine VPN sa zdá, že obaja poskytovatelia musia trošku vyčistiť svoje konanie. Toto kolo končí remízou.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Avast SecureLine VPN
Logo NordVPN

6

Záverečné myšlienky

NordVPN pri víťazstve päť ku jednej dokázala, prečo je to jedna z najplodnejších sietí VPN na súčasnom trhu. Prekročil sieť Avast SecureLine VPN od začiatku do konca s vyššími rýchlosťami, viacerými funkciami a užívateľsky príjemnejším rozhraním. 

Víťaz: NordVPN

Z nejakého dôvodu sa antivírusové spoločnosti snažia konkurovať na trhu VPN, ako sme videli v iných prípadoch, napríklad pri kontrole siete Bitdefender VPN. Zdá sa, že druh špecializácie požadovanej na súťaženie na trhu VPN a požadované investície do siete vytvárajú prekážku vstupu na trh pre firmy v iných častiach sveta kybernetickej bezpečnosti.. 

Ak ste už niektorú z týchto sietí VPN už predtým používali, vždy radi počúvame vaše názory na ne v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map