Ako získať vietnamskú IP adresu v roku 2020?

Ak ste z Vietnamu, ale žijete v zahraničí, možno budete chcieť sledovať určitú zábavu online alebo získať prístup k domácej banke cez internet. Bez vietnamskej adresy IP sa to však môže ukázať ako problematické, pretože geobloky obmedzujú to, čo môžete sledovať alebo prístup mimo Vietnamu (ďalšie informácie nájdete v našej príručke geoblokov).. 


Zmena vašej adresy IP môže spôsobiť, že bude vyzerať, akoby ste v krajine, čo vám umožní sledovať na televízii Netflix relácie VTV3 alebo Vietnamci. Zostavili sme tohto sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako získať vietnamskú adresu IP.

Ako získať vietnamskú IP adresu

Najjednoduchší spôsob získania vietnamskej adresy IP je pomocou servera proxy, ale to neznamená, že je to najlepší spôsob. Ako si môžete prečítať v našom najlepšom sprievodcovi proxy, servery proxy nefungujú vždy. Neposkytujú ani žiadnu bezpečnosť, ktorá vás bezbranne vystavuje kybernetickým útokom. Server proxy odhalí vašu skutočnú adresu IP, čo znamená, že sa dá vysledovať späť k vám. Získajte ďalšie informácie z porovnania našich VPN a proxy verzií Tor.

Lepším riešením je použitie virtuálnej súkromnej siete. S VPN môžete zmeniť svoju IP adresu a vaše aktivity zostanú súkromné, pokiaľ VPN bude mať pravidlá bez protokolov. Jeho bezpečnosť vás navyše ochráni pred počítačovými útokmi, hackermi a rušivým dohľadom.

Ak chcete vietnamskú adresu IP, potrebujete sieť VPN so serverom v krajine. Odporúčame vám tri, ktoré vám môžu pomôcť zmeniť vašu IP adresu na vietnamskú.

ExpressVPN

ExpressVPN je jednou z najlepších služieb VPN so servermi najvyššej kvality v rôznych krajinách sveta vrátane Vietnamu. Je to tiež najrýchlejšia sieť VPN na trhu a najlepšia sieť VPN pre streamovanie, takže môžete sledovať Netflix bez obáv z chyby proxy servera Netflix..

Má silnú sadu funkcií vrátane IP adresy a kontroly únikov DNS, vstavaných testov rýchlosti a diagnostického nástroja. Bezpečnosť ExpressVPN je prvotriedna s 256-bitovým šifrovaním AES a prepínačom kill, a neuchováva protokoly, ktoré rešpektujú vaše súkromie.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

ExpressVPN môžete nainštalovať na Windows, MacOS, Linux, Android, iOS a BlackBerry. Ak potrebujete akúkoľvek pomoc s inštaláciou alebo riešením problémov, zákaznícky servis je k dispozícii prostredníctvom živého chatu, e-mailu a databázy znalostí.

Nevýhodou je jeho cena, ktorá stojí 99 dolárov ročne, čo z nej robí jednu z najdrahších služieb VPN na trhu. Ak si to však chcete vyskúšať, máte k dispozícii 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a získajte podrobnejší pohľad.

NordVPN

NordVPN vám môže poskytnúť IP adresu pre Vietnam. Prevádzkuje viac ako 5 000 serverov v 60 krajinách, z ktorých dva sú vo Vietname. NordVPN kombinuje niekoľko výkonných funkcií, vrátane pôsobivých rýchlostí a špeciálnych serverov vyladených špeciálne pre úlohy, ako je hranie hier, ochrana osobných údajov alebo torrentovanie (prečítajte si našu najlepšiu príručku VPN pre torrenting).

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Poskytuje vynikajúcu bezpečnosť pomocou šifrovania AES-256 s protokolom OpenVPN a neuchováva protokoly o vašej online aktivite, čo vás chráni pred stavom snooping. NordVPN má tiež vypínacie prepínače a servery s dvojitým skokom a bezplatný softvér proti škodlivému softvéru CyberSec má ďalšiu vrstvu ochrany pred počítačovou kriminalitou..

Táto služba sa ľahko používa a má klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Jeho rozhranie je intuitívne a jasné, takže výber servera pre Vietnam je jednoduchý. Navyše, prichádza s 30-dňovým oknom na vrátenie platby, takže máte dostatok času na vyskúšanie. Pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete ďalšie podrobnosti o službe.

CyberGhost

CyberGhost je ďalšou dobrou voľbou na získanie vietnamskej adresy IP. Ponúka slušný balík s viac ako 4 600 servermi pokrývajúcimi 60 krajín, z toho 10 vo Vietname. Jeho bezpečnosť je dobrá a rýchlosti sú slušné. Navyše nie sú k dispozícii žiadne obmedzenia šírky pásma a môžete sa tiež dostať do služby Netflix a ďalších streamingových služieb. CyberGhost tiež neuchováva záznamy o vašej online aktivite.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Inštalácia a používanie v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS je jednoduché, a to až so siedmimi zariadeniami pripojenými súčasne na jeden účet. To je dôvod, prečo je v našej najlepšej VPN sieti na viacerých zariadeniach. Na zabezpečenie toho, že sa vám bude páčiť, môžete využiť sedemdňovú skúšobnú verziu programu CyberGhost. Ak si stále nie ste istí, existuje 45-dňová záruka vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Nebezpečenstvo používania vietnamskej adresy IP

Ak chcete použiť vietnamskú adresu IP, pre Vietnam existuje niekoľko konkrétnych pravidiel, ktoré potrebujete poznať. 

Správa organizácie Freedom House, advokácie, hovorí, že internet vo Vietname je veľmi obmedzený a cenzurovaný. V skutočnosti to dalo pevné „nie slobodné“ skóre kvôli drastickému zákroku krajiny v oblasti online prejavu a aktivistov..

Vietnamský komunistický režim prostredníctvom tzv. Bambusovej brány Firewall zakazuje akýkoľvek protivládny alebo antikomunistický obsah, aby jeho obyvatelia nikdy tento obsah nečítali ani nepozerali. Štát kontroluje väčšinu médií a spravodajských stredísk a monitoruje, čo hovoria občanom. Blokuje tiež WordPress, Blogger, Twitter a príležitostne Facebook. Niet divu, že Vietnam patrí medzi päť najlepších krajín, ktoré blokujú web.

Zákazy navyše obmedzujú používateľov sociálnych médií a blogerov v získavaní akýchkoľvek informácií o vládnych orgánoch alebo webových stránkach. Vietnam má za sebou históriu väznenia obhajcov a kritikov slobody slova, ktorí držia jedného z najvyššieho počtu blogerov a disidentov na svete.. 

Rovnaké zaobchádzanie sa nemusí vzťahovať na zahraničných novinárov, ale ak nespĺňajú podmienky, hrozí im odmietnutie predĺženia víz. Reportéri bez hraníc považujú Vietnam za „internetového nepriateľa“, čo znamená, že nie je bezpečné miesto pre prácu novinárov. Viac informácií nájdete v našom článku o najlepšej sieti VPN pre Vietnam.

Záverečné myšlienky

Získanie vietnamskej adresy IP je jednoduchšie s VPN. Jednoducho si zaregistrujte jeden server a vyberte si server vo Vietname, aby vykonával online bankovníctvo alebo sledoval televízne programy, akoby ste boli doma. Je to bezpečnejšie ako iné metódy a nemusíte sa starať o vládny dohľad alebo kybernetické útoky.

Odporúčame ExpressVPN, pretože chráni vaše súkromie a bezpečnosť vo Vietname – a pomáha vám vyhnúť sa bráne firewall z Bambusu. Má tiež silnú sieť serverov a vysoké rýchlosti pre streamovanie a sťahovanie. Ďalšie dve možnosti – NordVPN a CyberGhost – sú tiež spoľahlivými poskytovateľmi služieb s dobrou rýchlosťou a bezpečnosťou a môžu odblokovať streamovacie služby.. 

Máte návrhy na dobré vietnamské VPN služby? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me