Ako získať tureckú IP adresu v roku 2020: Infiltrovanie do Istanbulu

Ak ste sa presťahovali z Turecka alebo cestujete, možno zistíte, že nemáte prístup k online obsahu, na ktorý ste zvyknutí. Niektoré webové stránky a online služby sú obmedzené na konkrétne krajiny. Ak nie ste v tejto krajine, zobrazí sa vám chybová správa. Môžete sa však ľahko dostať cez tureckú IP adresu.


Vaša IP adresa je ako značka virtuálneho ID, ktorá hovorí webovým serverom a online službám, ktoré navštívite, kde ste. V niektorých prípadoch sa obsah práve zmení tak, aby vyhovoval krajine, v ktorej sa práve nachádzate. Jazyk sa napríklad môže zmeniť. V iných prípadoch je blokovaný v inej krajine. Nazýva sa to geoblokovanie.

Napríklad streamovací gigant Netflix je dostupný vo väčšine krajín, ale knižnica v každej sa líši. Niektoré relácie sú k dispozícii iba v jednej alebo dvoch krajinách, takže ich môžete zobraziť iba vtedy, ak ste na týchto miestach, ako to môžete prečítať v našom článku o zákaze VPN služby Netflix.. 

V niektorých prípadoch sú na vine licenčné obmedzenia. Iné dôvody sa týkajú jazyka a kultúry prehliadky. Ak chcete získať prístup k tureckej verzii Netflixu, budete potrebovať tureckú IP adresu. Ak Netflix je to, čo hľadáte, pozrite si aj nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre Netflix.

Možno vám chýbajú vaše obľúbené turecké relácie, napríklad Cukur, alebo si chcete prezerať PuhuTV alebo BluTV. Po zmene adresy IP na adresu v Turecku ich budete môcť sledovať.

Ďalším dôvodom, prečo možno potrebujete tureckú IP adresu, je prihlásiť sa na svoj bankový účet online. Mnoho bánk alebo iných finančných služieb neumožňuje zákazníkom prihlásiť sa z iných krajín, ako je ich domovská krajina. Je to bolesť, ale je to bezpečnostná funkcia, ktorá pomáha v boji proti podvodom. Zmeňte svoju IP adresu a získate prístup.

Ako získať tureckú IP adresu

Zmena adresy IP je jednoduchá. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Jedna možnosť je s proxy, ale neodporúčame to. Proxy nie sú vždy funkčné a dokonca aj tie najlepšie bezplatné servery poskytujú malú až žiadnu bezpečnosť, aby vás ochránili pred počítačovou kriminalitou. Vaša adresa IP navyše nie je skrytá, takže ju možno vysledovať späť k vám. Viac sa dozviete v našom sprievodcovi VPN verzus proxy verzus Tor.

Ďalším spôsobom, ako získať tureckú IP adresu, a spôsobom, ktorý odporúčame, je použitie virtuálnej súkromnej siete. Sú nabité funkciami, ako je zabezpečenie, a skryjú vašu sieť VPN pred snoopermi. Bonusom je, že väčšina služieb VPN má pravidlá ochrany osobných údajov, v ktorých sa uvádza, že neuchovávajú denníky. To znamená, že o vašej online aktivite nie sú žiadne záznamy.

Z našich recenzií VPN si môžete jednoducho zvoliť sieť VPN, ale musíte si vybrať, ktorá je vhodná pre Turecko. Ak v tejto krajine nemáte servery, nebudete môcť získať tureckú adresu IP. 

Ak ide o Netflix, musíte skontrolovať, či poskytovateľ môže obísť inteligentný systém zisťovania VPN. Spoľahlivo to môže urobiť len málokto. Náš kus chyby proxy servera Netflix ide do detailov.

ExpressVPN

ExpressVPN je dobrá voľba na získanie tureckej IP adresy. Má obrovskú sieť serverov, ktorá zahŕňa prítomnosť v Turecku. Budete chránení vynikajúcou bezpečnosťou a vaše online aktivity budú vďaka tajným zásadám neprihlásené v tajnosti. Ak chcete streamovať, budete radi, že jeho neobmedzená šírka pásma a rýchlosť z neho robia najlepšiu sieť VPN na streamovanie..

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Svojich klientov si môžete nainštalovať do systémov Windows, MacOS, Android a iOS. Je to vyladiteľné, ale je to tiež skvelá voľba pre začiatočníkov, pretože v podstate funguje po vybalení z krabice. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, čo znamená, že si ju môžete vyskúšať ako prvú. Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii ExpressVPN.

NordVPN

Ďalšou dobrou voľbou na získanie adresy IP v Turecku je NordVPN. Po celom svete má viac ako 5 000 serverov a 18 v Turecku. Má najlepšiu bezpečnosť na trhu a politiku neprihlásenia. Jeho rýchlosti sú dobré, ale pri pripojení na vzdialené servery sa môžu spomaliť. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a je skvelé dostať sa do streamingových služieb. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Existujú ľahko použiteľné klientov pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Môžete tiež vyskúšať pred nákupom aj 30-dňové obdobie vrátenia platby. Pozrite sa na našu recenziu spoločnosti NordVPN, aby ste si lepšie prečítali túto službu.

TorGuard

TorGuard je ďalšou slušnou voľbou pre spoofing vašej polohy v Turecku. Má sieť viac ako 3 000 serverov vrátane serverov v Turecku. Má dobrú bezpečnosť, ktorú je možné prispôsobiť, a prísnu politiku bez protokolov. Je to rýchle, ale môže sa spomaliť na veľké vzdialenosti alebo ak je bezpečnosť vyššia.

TorGuard-Slider1

TorGuard-Slider2

TorGuard-Slider3

TorGuard-Slider4

TorGuard-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má neobmedzenú šírku pásma, ale nemôže sa dostať do siete Netflix, pokiaľ si nekúpite vyhradenú adresu IP. V zásade sa predávajú podľa krajín a pomocou jednej z nich budete mať prístup k požadovaným streamovacím službám. 

TorGuard môžete používať na Windows, MacOS, Android a iOS. Používa sa ľahko, ale nastavenie mobilného zariadenia môže byť bolesť. Má sedemdennú záruku vrátenia peňazí, takže si môžete byť istí, že sa vám bude páčiť. Pozrite sa na našu recenziu TorGuard, kde nájdete viac informácií o poskytovateľovi.

Nebezpečenstvo používania tureckej adresy IP

Pri zmene adresy IP nehrozí žiadne nebezpečenstvo, ale pred pripojením na turecký server by ste mali vedieť, čo by ste mali vedieť. Zákony každej krajiny sú odlišné a to, čo môže byť v súčasnej krajine v poriadku, vám môže pristáť v hromade problémov v inej. 

Mnoho vlád sa podieľa na online dohľade a Turecko nie je výnimkou. Od pokusu o prevrat v roku 2016 boli monitorované tisíce účtov sociálnych médií. Unikajúce e-maily odhalili, že Generálne riaditeľstvo pre bezpečnosť zaplatilo 600 000 dolárov spoločnosti sledovacieho softvéru Hacking Team. 

Úrady môžu získať prístup k komunikačným údajom aj bez súdneho príkazu, ako si môžete prečítať v našej najlepšej položke VPN pre Turecko. Torrentové weby môžu byť blokované, ale zákon o autorských právach sa zameriava viac na tých, ktorí zdieľajú obsah chránený autorskými právami. Vláda navyše zakázala niektoré siete VPN a mnoho webových stránok je zablokovaných.

Niektoré kategórie reči, napríklad ohováranie, môžu byť potrestané pokutami, uväznením alebo oboma, takže by ste mali byť opatrní pri uverejňovaní príspevkov online.. 

Kybernetická kriminalita je ďalším rizikom, ktoré by ste mali vziať do úvahy. Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, nikdy neviete, aké nebezpečenstvo číha na verejných WiFi sieťach. Hackeri, ransomware a ďalšie nebezpečenstvá mohli čakať, kým sa na nich nezaistí ďalší nezabezpečený používateľ. Správy ukazujú, že počítačové hrozby stále prebiehajú. Najlepším riešením je zaistiť bezpečnosť pomocou VPN a antivírusu.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že sme vám pomohli pochopiť, ako bezpečne získať tureckú adresu IP. Najbezpečnejší spôsob, ako to dosiahnuť, je s VPN, pretože to vás ochráni a skryje vašu pravú identitu. 

Všetky naše odporúčania vám poskytnú to, čo potrebujete, ale ExpressVPN je najlepšou voľbou z dôvodu jeho vynikajúcich bezpečnostných, súkromných a streamovacích funkcií. Navyše s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí nemáte čo stratiť. 

Ak máte skúsenosti so získaním tureckej adresy IP, informujte nás o tom v časti Poznámky. Radi by sme o tom počuli. V našej knižnici VPN nájdete ďalšie články, ktoré by vás mohli tiež zaujímať. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me