Ako získať jemenskú IP adresu v roku 2020: Surfing to Sana’a

Ak ste Jemen žijúci alebo pracujúci v zahraničí a chcete získať prístup k obsahu, ktorý je k dispozícii iba v tejto krajine, budete potrebovať jemenskú IP adresu. 


Online služby ponúkané vládou alebo finančnými spoločnosťami menia to, čo vidíte alebo blokujete na základe vašej polohy. Banky to robia s cieľom bojovať proti podvodom online, ale ak zmeníte svoju adresu IP, budete sa môcť prihlásiť do svojho bankového účtu online ako normálne.

Adresa IP im pomáha zistiť, kde sa nachádzate, a ak sa nenachádzate v Jemene, zobrazí sa chybové hlásenie z dôvodu geografického blokovania. V skratke to znamená, že webová stránka obmedzuje prístup v závislosti od geografickej polohy. Na obídenie takého bloku je potrebné získať adresu IP, ktorá je zaregistrovaná v príslušnej krajine.

Streamovacie platformy tiež používajú geobloky na obmedzenie prístupu k obsahu špecifickému pre danú oblasť. Ak chcete napríklad získať prístup do knižnice Yemeni Netflix, budete potrebovať jemenskú IP adresu. Netflix je vo väčšine krajín, ale s rôznymi knižnicami obsahu, pretože potrebuje licenciu na letecké relácie v každej krajine. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN.

Jemen je však v stave občianskej vojny, a to sa odohráva v globálnom smerovacom stole, pretože internet krajiny je rozdelený pozdĺž bojových línií. Houthijskí povstalci držia Sana’a, hlavné mesto krajiny na severe, a ovládajú jemenského národného internetového operátora, JemenNet..

V júli 2018 povstalci Houthi prerušili hlavné vedenia z optických vlákien, ktoré spájajú používateľov, čím prerušili 80 percent internetových služieb v krajine. To znamená, že môžu vypnúť, obmedziť alebo cenzurovať pripojenie na internet, čo nie je priaznivá podmienka pre každého, kto nemá jemenskú IP adresu, a my vám ukážeme, ako ho získať.

Ako získať jemenskú IP adresu

Existujú dva spôsoby, ako získať jemenskú IP adresu, môžete použiť proxy alebo virtuálnu súkromnú sieť.

Proxy je najjednoduchšia cesta, po ktorej sa môžete vydať, ale ako si môžete prečítať v našom porovnaní VPN a proxy verzus Tor, nebudete chránení zabezpečením a vaša skutočná adresa IP by mohla ľahko odhaliť ktokoľvek, kto to chce urobiť..

Najlepším spôsobom, ako zmeniť svoju IP adresu, je VPN. Sú ľahko použiteľné, majú dobrú bezpečnosť a väčšina poskytovateľov udržiava vaše online aktivity v súkromí. Chráni tiež vašu skutočnú IP adresu. Niektorí môžu obísť inteligentný detekčný systém Netflixu (prečítajte si nášho sprievodcu chybou proxy servera Netflix, aby ste sa dozvedeli viac), takže budete musieť získať ten, ktorý k nemu má prístup, a poskytnúť jemenskú IP adresu.

HideMyAss

Všetci poskytovatelia v našom najlepšom kole VPN ponúkajú dobrú bezpečnosť a dostanú sa k streamovacím službám, ale od tohto písania majú servery v Jemene iba servery HideMyAss. Je to dobrá VPN s rozsiahlou sieťou serverov, ale jej rýchlosť nie je na úrovni najrýchlejších poskytovateľov VPN. Vedie tiež záznamy o vašej online aktivite, a preto nepriniesol škrty v našom zozname najlepších VPN pre cestujúcich..

HideMyAss ponúka prepínač zabíjania, ale namiesto ochrany celého pripojenia si môžete vybrať aplikácie, na ktoré sa vzťahuje. Táto funkcia s názvom „zabíjanie aplikácií“ vo väčšine sietí VPN chýba. Jedným z ďalších poskytovateľov, ktorí ju ponúkajú, je Astrill (prečítajte si našu recenziu Astrill)..

HMA-Slider1

HMA-Slider2

HMA-Slider3

HMA-Slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Bezpečnosť HideMyAss je dobrá a má 256-bitové šifrovanie AES. Režim „slobody“ vás navyše automaticky presmeruje krajinou so zákonmi o slobode prejavu. Toto sa hodí, keď chcete obísť cenzúru a vychutnať si otvorenejší internet. Môže tiež pristupovať k Netflixu, nemá však konzistentný prístup k iným platformám, ako je napríklad BBC iPlayer.

Jeho rozhranie je dobré a ceny sú slušné, hoci to nie je najlacnejší poskytovateľ. K dispozícii je bezplatná sedemdňová skúšobná verzia, ale vyžaduje sa zaznamenanie spôsobu platby. K dispozícii je tiež 30-dňové okno na vrátenie platby. Podporu môžete získať prostredníctvom živého chatu a e-mailu, ako aj prostredníctvom fóra komunity a databázy znalostí. Ďalšie informácie o službe nájdete v našej recenzii HideMyAss.

Nebezpečenstvo použitia jemenskej adresy IP

Použitie jemenskej IP adresy nie je reálne nebezpečenstvo, ale kvôli prebiehajúcej občianskej vojne musíte mať na pamäti niektoré informácie o krajine. Od svojho začiatku v roku 2015 čelia novinári a obhajcovia ľudských práv násilným útokom rebelov Houthi a ich protivníka, hadiho vlády.

Jediná služba internetu a prenosu údajov v krajine, JemenNet, je ovládaná Houthisom a v roku 2018 ju zaviedli ako útok proti saudskému režimu. Po 30 minútach útoku ľudia nemohli komunikovať prostredníctvom aplikácií na odosielanie správ, ako je Facebook, a mnoho aplikácií bolo zablokovaných.

Blokované však nie sú iba sociálne médiá. Aj všetko, čo je protivládne, vrátane tých, ktoré nesúhlasia s názormi rebelov, je blokované. To vedie k tomu, že občania sa snažia zostať informovaní o vývoji v boji a správach o vonkajšom svete. Okrem toho im škrtenie a pomalé pripojenie sťažujú prácu.

Populárna je aj verejná sieť Wi-Fi, ktorá vystavuje viac ľudí počítačovej kriminalite a podobne. Nemôžete povedať, aké bezpečné sú tieto hotspoty, takže použitie siete VPN vás môže chrániť.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že teraz viete najbezpečnejší spôsob, ako získať jemenskú IP adresu. Najlepším spôsobom je použitie siete VPN, pretože budete chránení pred online snoopsmi a inými hrozbami a vaše pripojenie bude tiež zabezpečené. Okrem získania jemenskej adresy IP skryje aj vašu skutočnú adresu IP.

Normálne by sme odporučili viac ako jedného poskytovateľa, ale v tomto prípade je HideMyAss jediný so servermi v Jemene. Nejde o zlú službu, pretože ponúka dobrú bezpečnosť, vynikajúcu zákaznícku podporu a ďalšie užitočné funkcie. Okrem toho môžete využiť bezplatnú sedemdňovú skúšobnú dobu a 30-dňovú lehotu na vrátenie platby, aby ste zistili, či sa vám to páči.

Máte odporúčania na získanie jemenskej adresy IP? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Pozrite si našu knižnicu VPN, kde nájdete ďalšie užitočné príručky. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me