Ako získať iránsku IP adresu v roku 2020: telegram Teheránu

Môže byť ťažké pochopiť, prečo by ste chceli mať iránsku IP adresu z dôvodu veľmi obmedzeného internetu. Ak však chcete získať prístup k obsahu alebo reláciám, ktoré sú k dispozícii iba v tejto krajine, napríklad k obsahu na webe Netflix Irán, budete ho potrebovať. Z tohto dôvodu vám v tomto článku povieme, ako získať iránsku IP adresu. 


Keď budete online, premiestnenie alebo cestovanie po celom svete môže priniesť neočakávané prekvapenia. Možno zistíte, že časť obsahu alebo služieb, na ktoré ste zvyknutí, je neprístupná. Je to pravdepodobne preto, že je obmedzené na jednu krajinu. 

Webové stránky a online služby sledujú vašu IP adresu a zisťujú, kde sa nachádzate. Ak je obsah obmedzený na určitú krajinu a vy tam nie ste, zobrazí sa chybová správa. Nazýva sa to geoblokovanie a je bežnejšie, ako si myslíte.

Finančné spoločnosti, streamingové platformy a mnoho ďalších online služieb menia obsah, ktorý môžete vidieť alebo blokovať, v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate.

Povedzme, že sa chcete prihlásiť na svoj bankový účet online. Ak sa nenachádzate v krajine, v ktorej ste ju nastavili, je pravdepodobné, že nebudete mať prístup. Pomáha to v boji proti podvodom online. Je to nepríjemné, ale keď zmeníte svoju adresu IP, budete sa môcť prihlásiť ako zvyčajne. 

Streamujúci gigant Netflix je ďalším príkladom online služby s geoblokom. Je k dispozícii vo väčšine krajín, ale knižnica v každej z nich je iná. Aj keď sú niektoré programy dostupné všade, iné sú pre svoju krajinu alebo kultúru výhradné pre jednu krajinu. Navyše, v každej krajine je potrebný malý preukaz, aby bolo možné vysielať reláciu.

Viac sa o tom dočítate v našom sprievodcovi zákazom siete Netflix VPN. Stručne povedané, ak chcete získať prístup k iránskej knižnici Netflix, budete potrebovať iránsku IP adresu. Ak chcete získať špeciálne odporúčania, prečítajte si naše najlepšie porovnania VPN pre Netflix.

Ak sa chcete dozvedieť viac o miestnych novinkách v spravodajskom kanáli Al-Alam, budete musieť získať adresu IP z Iránu..

Ako získať iránsku IP adresu

Existuje niekoľko spôsobov, ako zmeniť svoju adresu IP a obidve sú jednoduché. Najjednoduchšia cesta je cez proxy. To znamená, že ako si môžete prečítať v našom porovnaní VPN a proxy verzus Tor, sú to zlé nápady. Nebudete chránení zabezpečením a vaša adresa IP zostane vystavená. 

Najlepším spôsobom, ako získať inú adresu IP, je virtuálna súkromná sieť. Sú ľahko použiteľné a obsahujú dobrú bezpečnosť a ďalšie funkcie. Mnoho poskytovateľov tiež neuchováva záznamy, čo znamená, že vaše online aktivity sú súkromné. Vaša skutočná IP adresa je tiež chránená. 

Môžete si vybrať iba našu najbezpečnejšiu sieť VPN, ale musíte sa uistiť, že získa iránsku IP adresu. Na to musí mať servery v krajine.

Ak je pre vás Netflix prioritou, nezabudnite, že niektoré siete VPN nedokážu prekonať systém zisťovania VPN (ďalšie informácie nájdete v časti Chyba servera proxy servera Netflix). Ak chcete získať prístup, musíte si vybrať ten, ktorý ho dokáže obísť.

VPNArea

V našom najlepšom kole VPN sme prešli všetkými poskytovateľmi, ale v čase písania mali servery v Iráne iba spoločnosť VPNArea. Našťastie je to dobrá služba. Má dobrú bezpečnosť, ktorú môžete zvýšiť pomocou svojich serverov s dvojitým skokom. K dispozícii je tiež prepínač zabíjania, ktorý v prípade zlyhania siete VPN preruší vaše pripojenie. Navyše, vaše aktivity sú utajené kvôli svojej politike neprihlásenia.

VPNArea-Slider1

VPNArea-Slider2

VPNArea-Slider3

VPNArea-Slider4

VPNArea-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Existujú špeciálne servery na torrenting a streamovanie, ale VPN nie je taká rýchla ako jej konkurenti, ako si môžete prečítať v našej recenzii VPNArea. Získate však neobmedzenú šírku pásma a môže sa dostať do siete Netflix. Môžete ho nainštalovať na Windows, MacOS, Linux, Android a iOS s pripojeným až šiestimi zariadeniami súčasne. Je to jednoduché nastavenie a používanie.

Ak potrebujete pomoc, existuje praktická informačná základňa pre malé problémy. Podporu môžete kontaktovať aj prostredníctvom priameho chatu a e-mailu 24/7. Cena VPNArea je spravodlivá vzhľadom na poskytované služby. Mesačný program však nenabízí najlepšiu hodnotu, takže by ste sa radšej rozhodli pre dlhšie predplatné. Navyše je tu k dispozícii 30-dňové okno na vrátenie platby, takže môžete vyskúšať bez rizika.

Nebezpečenstvo použitia iránskej adresy IP

Aj keď vo vašej IP adrese nehrozí žiadne nebezpečenstvo, mali by ste si vopred vypracovať pravidlá pre jednotlivé krajiny. Mnohé krajiny uplatňujú prísne pravidlá, ktoré môžu používateľov potrestať za určité online aktivity, nehovoriac o rozsahu online dohľadu, ktorý vykonávajú vlády na celom svete. 

V Iráne sa presadzuje právo šaríje a online svet je riskantné miesto. Krajina kontroluje to, čo môžu občania vidieť pomocou vlastného halal internetu. Pokus o prístup k zakázanému obsahu môže viesť k potrestaniu. 

Hazardné hry a používanie zoznamovacích webov nie sú povolené. Niektoré sociálne médiá a aplikácie na odosielanie správ boli navyše zakázané. Internet je monitorovaný a tých, ktorí k takýmto webovým stránkam a službám pristupujú, je možné sledovať prostredníctvom ich IP adresy. 

Objavili sa správy o tom, že niektoré siete VPN boli počas volebných období zablokované, a ďalšie správy naznačujú, že sú povolené iba povolené siete VPN. Právne postavenie VPN je nejasné, ale tie, ktoré sú autorizované, sú s najväčšou pravdepodobnosťou predmetom prieskumu. Ak chcete získať podrobnejšie informácie, prečítajte si článok o najlepšej sieti VPN pre Irán.

Existuje tiež nebezpečenstvo počítačovej kriminality. Nezáleží na tom, v ktorej krajine ste, počítačová kriminalita je možná. Verejné WiFi je populárne, ale nikdy neviete, aké bezpečné je pripojenie. Najlepšie je vyzbrojiť zabezpečenou sieťou VPN a antivírusom.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že teraz viete, ako bezpečne získať iránsku IP adresu. Najlepším spôsobom je použitie siete VPN, pretože vás ochráni pred nastiami online a skryje vašu skutočnú adresu IP pred snoopermi..

Spravidla odporúčame niekoľko poskytovateľov, ktorí túto úlohu splnia, ale v tomto prípade je VPNArea jediný, ktorý má servery v Iráne. Napriek tomu je to dobrá služba so slušnou bezpečnosťou a súkromím, ako aj ďalšie užitočné funkcie. Okrem toho môžete použiť 30-dňovú lehotu na vrátenie platby, aby ste sa uistili, že sa vám bude páčiť. 

Máte skúsenosti so získaním iránskej adresy IP? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov. Radi by sme o tom počuli. Prezrite si našu knižnicu VPN, kde nájdete aj ďalšie užitočné príručky. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map