Ako získať českú IP adresu v roku 2020: Cesta do Prahy

Ak sa počas cestovania snažíte získať prístup k webovej stránke alebo službe, ale všetko, čo sa vám zobrazuje, je chybové hlásenie alebo iná verzia, no práve ste boli privítaní v prekrásnom svete geoblokov. Nemajte strach, pretože ich môžete obísť zmenou adresy IP. V tomto článku vám ukážeme, ako získať českú adresu IP.


Vaša IP adresa je preplnená informáciami, vrátane vašej polohy. Keď navštívite webovú stránku alebo použijete službu, oznámi im, kde sa nachádzate. Ak je web alebo služba k dispozícii iba v konkrétnej krajine a vy tam nie ste, nebudete mať k nim prístup. Svoju polohu však môžete pokaziť zmenou adresy IP.

Použime Netflix ako príklad geobloku. Jeho knižnica je v každej krajine iná. Niektoré predstavenia sú k dispozícii všade, zatiaľ čo iné sú k dispozícii iba v jednej alebo dvoch krajinách. Americká verzia má najväčšiu knižnicu na svete. Z dôvodu obmedzení autorských práv a rôznych jazykov alebo kultúr nie je praktické sprístupňovať všetky relácie vo všetkých krajinách.

Možno vám chýbajú vaše obľúbené relácie z českej knižnice. Ak tam nenájdete, na prístup k nim budete potrebovať českú adresu IP. Pre viac informácií si prečítajte náš článok o zákaze Netflix. Môžete tiež vyskúšať našu najlepšiu príručku pre sieť VPN pre Netflix, kde nájdete špecializované odporúčania.

Možno budete tiež chcieť získať prístup k českým streamingovým službám, ako je Česká televize alebo Prima televize. Čokoľvek chcete, budete potrebovať českú IP adresu, aby ste ju mohli vidieť.

Možno budete potrebovať aj českú IP adresu. Niektoré finančné služby, napríklad online bankovníctvo, umožňujú používateľom prihlásiť sa iba z domovskej krajiny. Je to frustrujúce, ale obmedzenia sú tu preto, aby pomohli bojovať proti podvodom a zaistili bezpečnosť vašej identity. Stačí zmeniť svoju adresu IP a budete sa môcť prihlásiť ako zvyčajne.

Ako získať českú IP adresu

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť svoju adresu IP na českú, je pomocou nášho najlepšieho bezplatného servera proxy. Mnoho ľudí ich používa, ale neodporúčame ich. Môžu byť nespoľahlivé a neobsahujú žiadne bezpečnostné funkcie, vďaka ktorým by ste vy a vaša adresa IP mohli byť zraniteľní. Naše porovnanie VPN verzus proxy verzus Tor ide do detailov.

Odporúčame vám používať virtuálnu súkromnú sieť. Sieť VPN vám umožní zmeniť vašu adresu IP a zároveň vás bude chrániť pomocou vstavaného zabezpečenia. Chráni tiež vašu adresu IP, aby sa k vám nedalo vysledovať nič. Väčšina našich najlepších zoznamov VPN obsahuje aj zásady neprihlásenia, čo znamená, že vaše online aktivity sú chránené.

Aj keď si z našich recenzií VPN mohli vybrať iba jednu možnosť, musíte sa ubezpečiť, že je vhodná pre Českú republiku. Serverové siete sa líšia podľa poskytovateľa VPN, takže musíte skontrolovať, či sú v Českej republike servery, inak nie je potrebné ich používať..

Netflix má navyše jeden z najlepších systémov detekcie VPN na svete, takže budete potrebovať ten, ktorý ho dokáže prekonať. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu časť venovanú chybe proxy servera Netflix.

ExpressVPN

Na získanie českej IP adresy vám odporúčame ExpressVPN. Vo svojej rozsiahlej sieti má české servery a budete chránení vynikajúcou bezpečnosťou. Navyše existuje pevná zásada neprihlásenia, čo znamená, že vaše aktivity zostanú súkromné. Má tiež najrýchlejšie rýchlosti, neobmedzenú šírku pásma a ľahko sa dostane do Netflixu, preto je naša najlepšia VPN na streamovanie.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Podporuje hlavné operačné systémy a používa jedného z najjednoduchších klientov, takže je ideálny pre začiatočníkov. Zahrnutá je aj 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám poskytuje dostatok času na to, aby sa vám páčila. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a získajte podrobnejší pohľad.

NordVPN

Môžete tiež použiť službu NordVPN na získanie českej adresy IP, pretože tam je 45 jej serverov. Chráni vás niektorá z najlepších zabezpečení na trhu a rešpektuje vaše súkromie pomocou zásady neprihlásenia. Má dobré rýchlosti, ale môže sa spomaliť na veľké vzdialenosti a šírka pásma nie je nijako obmedzená. Môže sa dostať aj do Netflixu a ďalších streamingových služieb.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Svojich ľahko použiteľných klientov môžete nainštalovať do systémov Windows, MacOS, Android a iOS. NordVPN prichádza s 30-dňovým oknom na vrátenie platby, takže by ste mali mať dostatok času na vyskúšanie. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii NordVPN.

CyberGhost

CyberGhost je ďalšou dobrou voľbou na získanie českej adresy IP. Má tam 40 serverov, čo je dosť. Jeho bezpečnosť je dobrá a nevedie záznamy o vašich online aktivitách. Jeho rýchlosti sú slušné a vy využijete neobmedzenú šírku pásma. Budete sa môcť dostať aj do služby Netflix a ďalších streamingových služieb.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete ho použiť na Windows, MacOS, Android a iOS. Navyše môžete pripojiť až sedem zariadení súčasne, a preto je to jedna z našich najlepších sietí VPN pre viac zariadení. Sedemdňovú skúšobnú verziu môžete využiť na to, aby sa vám to páčilo. Ak si stále nie ste istí, existuje aj záruka vrátenia peňazí. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu CyberGhost.

Nebezpečenstvo použitia českej adresy IP

Zmena adresy IP nie je nijak zvlášť nebezpečná, ale v niektorých krajinách môžu akcie online spôsobovať problémy. Najlepšie je vedieť o všetkom, čo je nezákonné alebo nebezpečné online, ako ukazuje veľa našich článkov o VPN.

Mnoho vlád na celom svete sa podieľa na rozsiahlom dohľade a aj keď neexistujú žiadne dôveryhodné správy, ktoré česká vláda robí, nevieme, čo môže robiť. Používanie siete VPN zaistí, že zostanete v anonymite.

V Českej republike rastie počítačová kriminalita a častejšie sa vyskytuje pri verejných WiFi. Keďže sa hotspoty stávajú čoraz obľúbenejšími, mali by ste sa pri ich používaní ubezpečiť, že máte dobrú VPN a antivírusový program.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že teraz rozumiete, ako získať českú IP adresu najbezpečnejším spôsobom. Najlepším spôsobom zmeny adresy IP je použitie siete VPN, pretože vás chránia mnohé bezpečnostné funkcie.

Na získanie českej IP adresy vám odporúčame použiť ExpressVPN. Má tam servery a vďaka svojej vysokej bezpečnosti vás ochráni. Navyše je rýchly a môže vás priviesť k streamovacím službám. Vďaka 30-dňovej záruke vrátenia peňazí nemáte čo stratiť, skúste to.

Ak máte skúsenosti so získaním českej adresy IP, informujte nás o tom v časti Poznámky nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me