Ak ste Dane žijúci v zahraničí, pravdepodobne ste si všimli, že v Dánsku nemáte prístup k obsahu alebo webovým stránkam. Dostanete iba chybové správy. Je to kvôli geoblokom, ktoré obmedzujú prístup k obsahu do Dánska, pokiaľ tam nie ste fyzicky. 


Našťastie však môžete zmeniť svoju IP adresu na dánsku a streamovať exkluzívny obsah z DR TV alebo dokonca pristupovať k svojmu účtu Danske Bank. Ukážeme vám, ako ho získať.

Adresa IP je skupina náhodných čísel, ktorá obsahuje informácie o vašej polohe a zariadení, ktoré používate. Zmenou vašej súčasnej adresy IP na adresu v Dánsku môžete podviesť webové stránky, aby si mysleli, že ste tam, aj keď nie, a obísť georestrictions.

Ako získať dánsku IP adresu

Svoju IP adresu môžete zmeniť dvoma spôsobmi: proxy alebo virtuálna súkromná sieť. Server proxy pracuje v prehliadači a môže vám pomôcť získať dánsku adresu IP. 

Nevýhodou tejto metódy je, že nešifruje žiadne z vašich údajov, čo znamená, že vašu identitu je možné vysledovať späť k vám a vaše pripojenie nie je zabezpečené. Je tiež nespoľahlivá a neodblokuje služby streamovania médií.

Najlepším spôsobom je použitie VPN. Okrem získania dánskej adresy IP zakryje aj vašu skutočnú polohu, zaistí vaše pripojenie a zašifruje vaše údaje pred zvedavými očami.. 

Na rozdiel od serverov proxy môže sieť VPN odomknúť aj stránky s obmedzeným prístupom, takže môžete pristupovať k širokému spektru dánskeho obsahu zo streamovacích služieb, ako sú Netflix, Hulu a ďalšie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu VPN verzus proxy verzus Tor.

Mnoho poskytovateľov v našom najlepšom článku VPN vám poskytne to, čo potrebujete, ale niektorí sú vhodnejší pre Dánsko ako ostatní. Vami vybraná sieť VPN musí mať v Dánsku dobrú bezpečnosť, rýchle pripojenia a servery, inak nebudete môcť získať dánsku adresu IP..

ExpressVPN

ExpressVPN je najlepšia sieť VPN v okolí. Má rozsiahlu sieť serverov, ktorá zahŕňa Dánsko, vynikajúcu bezpečnosť a prísnu politiku neprihlásenia. Má tiež povesť rýchlych serverových rýchlostí, a preto je na prvom mieste v zozname najrýchlejších služieb VPN. 

Nielen to, že poskytuje neobmedzenú šírku pásma a je veľmi spoľahlivé. Spoľahlivo tiež obchádza geobloky spoločnosti Netflix, a preto je našou najlepšou sieťou VPN pre sieť Netflix.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Funguje na platformách Windows, MacOS, Linux, Android a iOS a ľahko sa inštaluje a používa. Má tiež rozšírenia prehliadača pre Google Chrome, Safari a Mozilla Firefox. Ak si ju chcete pred prihlásením vyskúšať, máte k dispozícii sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu plus 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

ExpressVPN ponúka zákaznícku podporu 24/7 prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu. Jeho priateľský a ochotný personál poskytuje dôkladné odpovede, ak potrebujete pomoc s inštaláciou alebo inými otázkami. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN, aby ste si lepšie prečítali túto službu.

NordVPN

NordVPN vám tiež môže poskytnúť dánsku IP adresu. Sieť viac ako 5 000 serverov pokrýva 60 krajín, pričom 79 v Dánsku. Má tiež špeciálne servery vyladené špeciálne pre hranie hier, ochranu osobných údajov alebo torrentovanie (prečítajte si našu najlepšiu príručku VPN pre torrenting). 

Poskytuje prvotriednu bezpečnosť so spínačom zabíjania a servermi s dvojitým skokom, ktoré šifrujú vaše pripojenie dvakrát. Navyše sú zavedené zásady neprihlásenia, aby bolo dodržané vaše súkromie.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má tiež neobmedzenú šírku pásma a dobrú rýchlosť, hoci sa môže spomaliť pri pripojení na veľké vzdialenosti. Toto však kompenzuje rýchlymi prepínacími časmi servera. Spoločnosť NordVPN tiež odblokuje Netflix a ďalšie streamingové služby. Pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN, kde nájdete ďalšie podrobnosti o službe.

Môžete ho nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS až na šiestich zariadeniach s jediným pripojením. Zákaznícka podpora je k dispozícii prostredníctvom e-mailu a živého rozhovoru a zahŕňa tiež užitočnú informačnú základňu s ďalšími informáciami o riešení problémov. Poskytuje 30-dňové okno na vrátenie platby, takže si pred vyskúšaním mesačného alebo ročného plánu môžete vyskúšať, či sa vám páči..

CyberGhost

CyberGhost je ďalší dobrý spôsob, ako získať dánsku IP adresu, pretože má viac ako 4700 serverov v 59 krajinách, z toho 42 v Dánsku. Bezpečnosť je dobrá, so slušnými rýchlosťami a špeciálnymi servermi na streamovanie a torrentovanie. Má neobmedzenú šírku pásma a môže sa dostať do Netflixu a ďalších streamingových služieb. Navyše neuchováva záznamy o vašej online aktivite.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete ich nainštalovať a používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS s až siedmimi zariadeniami pripojenými súčasne na jeden účet. Niet divu, že sa radí na prvé miesto v našej najlepšej sieti VPN pre zoznam viacerých zariadení. 

K dispozícii je sedemdňová skúšobná verzia, vďaka ktorej môžete zistiť, či sa vám to páči, a poskytuje veľkorysú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, na ktorú sa môžete spoľahnúť, ak stále nie ste pripravení sa zaviazať. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Nebezpečenstvo používania dánskej adresy IP

Použitie dánskej adresy IP nehrozí. Existuje však niekoľko vecí, ktoré potrebujete vedieť o používaní internetu v krajine.

Správa orgánu presadzovania slobody z roku 2019 hovorí, že internet v Dánsku je bezplatný, pretože jeho občania majú slobodu prejavu a združovania, ako aj plné politické práva. Dánsko je však súčasťou aliancie Nine Eyes, ktorá pozostáva z krajín, ktoré spolupracujú pri zhromažďovaní a zdieľaní informácií prostredníctvom hromadného dohľadu..

Deväť očí je rozšírenie Aliancie piatich očí, ktorej účelom je koordinovať výmenu vojenských signálov a spravodajských informácií vo forme alebo prvotných údajov, ako aj hotové správy medzi členskými štátmi.. 

Dánska vláda vydala výkonný príkaz na uchovávanie údajov, ktorý ohrozuje súkromie občanov prostredníctvom rušivého sledovania a protokolovania relácií, ktoré boli povinní implementovať všetci poskytovatelia internetových služieb. Takto sa vytvorilo obrovské množstvo údajov, ktoré vystavujú informácie používateľov riziku potenciálneho narušenia bezpečnosti.

Internetová cenzúra sa však vo veľkej miere používa na obmedzenie webových stránok na zdieľanie súborov a filtrovania stránok týkajúcich sa hazardných hier a torrentov, ako aj stránok súvisiacich s nezákonnými činnosťami, ako je napríklad predaj drog.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že tento sprievodca vám pomôže získať dánsku adresu IP. Najlepšia cesta je použitie VPN, pretože vás oslobodzuje od rušivého sledovania a cenzúry. Navyše ponúka dobrú bezpečnosť a udržuje vašu skutočnú identitu skrytú.

Každá z odporúčaných možností vám môže poskytnúť adresu IP pre Dánsko, ale spoločnosť ExpressVPN je naším víťazom vďaka vynikajúcej bezpečnosti, rýchlym rýchlostiam a dobrej podpore zákazníkov. Navyše môžete použiť jeho 30-dňové okno na vrátenie platby alebo sedemdňovú skúšobnú verziu, aby ste si pred odberom všimli, či sa vám to páči. Pozrite si našu knižnicu VPN, kde nájdete ďalšie užitočné príručky.

Máte skúsenosti so získaním dánskej adresy IP? Radi by sme si vypočuli vaše odporúčania. Povedzte nám o nich v sekcii komentárov. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me