Pripojenie k Afganistanu cez internet na pozeranie televíznych relácií alebo využívanie služieb online zo zahraničia môže byť frustrujúce. Pravdepodobne ste si všimli nepríjemné chybové hlásenia, ktoré sa objavia, čo znamená, že ste narazili na geobloky. Na obídenie týchto blokov budete potrebovať afganskú IP adresu. Táto príručka vám ukáže, ako ju získať bez prílišných problémov.


IP adresa je jedinečná sada číslic, ktorá informuje každú online službu alebo webovú lokalitu o vašej polohe, ISP, zariadení, ktoré používate, a informáciách o prehliadači. Ak zmeníte svoju adresu IP na afgánsky, podvedie vás to, že ste v krajine, aby ste mali prístup k službám a pozerali verejnú televíziu..

Ako získať afganskú IP adresu

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete získať afganskú IP adresu, ale tieto dve bežné používajú proxy alebo virtuálnu súkromnú sieť alebo VPN.

Proxy je zadarmo na používanie a funguje vo vašom prehliadači, ale neponúka bezpečnostné funkcie. Je tiež nespoľahlivá a neskrýva vašu IP adresu, takže odhaľuje vašu pravú identitu.

Najlepším spôsobom je použitie VPN. Nielenže získate adresu IP pre Afganistan, ale budete tiež bezpečne prehliadať a vaše pripojenie je zabezpečené vďaka bezpečnostným funkciám nachádzajúcim sa vo väčšine sietí VPN.. 

Taktiež odblokuje streamingové služby, ako je Netflix a ďalšie online služby, takže máte prístup k požadovanému obsahu. Náš článok VPN verzus proxy verzus Tor vysvetľuje základné rozdiely medzi servermi proxy a VPN.

Z našich recenzií VPN si môžete vybrať VPN, ale ak chcete získať afganskú IP adresu, musíte mať servery v Afganistane. Ak je Netflix vašou prioritou, veľmi málo VPN môže obísť svoje inteligentné filtre a detektory, takže si vyberte ten, ktorý to dokáže spoľahlivo. Prečítajte si náš článok o chybe servera proxy Netflix a získajte viac informácií.

Vybrali sme dvoch poskytovateľov, ktorí majú servery v Afganistane, bezpečnostné funkcie VPN a môžu obísť geobloky. 

HideMyAss

HideMyAss je dobrá VPN s rozsiahlou sieťou viac ako 960 serverov pokrývajúcich 280 miest v 190 krajinách vrátane Afganistanu. Ponúka dobrú bezpečnosť s 256-bitovým šifrovaním AES a prepínačom kill.

Jedna z jeho jedinečných funkcií, nazývaná „zabíjanie aplikácií“, vám umožňuje aplikovať VPN na váš výber aplikácií namiesto zabezpečenia celého pripojenia. Jedinou ďalšou službou VPN, ktorá túto funkciu ponúka, je Astrill (prečítajte si našu recenziu Astrill)..

HMA-Slider1

HMA-Slider2

HMA-Slider3

HMA-Slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Ponúka tiež „režim slobody“, ktorý vás automaticky nasmeruje do krajiny so zákonmi o slobode prejavu. Toto sa hodí, ak chcete obísť afganské online cenzúry a obmedzenia slobody prejavu. Odblokuje tiež Netflix, ale môže dôjsť k niekoľkým nezrovnalostiam s aplikáciou BBC iPlayer alebo k nemu nebudete mať vôbec prístup..

Jeho hlavnou nevýhodou sú jej rýchlosti, ktoré nie sú na úrovni najrýchlejších poskytovateľov VPN, a jej sporná politika ochrany osobných údajov, pretože uchováva denníky aktivít po dobu 30 dní..

HideMyAss môžete nainštalovať na Windows, MacOS, Android a iOS a súčasne pripojiť až päť zariadení. Podpora je k dispozícii prostredníctvom živého chatu a e-mailu, ako aj užitočného fóra komunity a databázy znalostí, ktorá umožňuje riešenie problémov.

Nemusí to byť najlacnejšia služba, ale ponúka bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu a 30-dňové okno na vrátenie platby, takže si ju môžete pred prihlásením vyskúšať. Ďalšie informácie o službe nájdete v našej recenzii HideMyAss.

PureVPN

PureVPN vám môže tiež poskytnúť afganskú IP adresu, ale to je jediný dôvod, prečo vytvára tento zoznam. Ak vykonávate citlivé činnosti online, neodporúčame ich používať. S HideMyAss na tento účel ste skutočne lepšie.

PureVPN-homepage-2018

Jeho bezpečnosť je v poriadku, aj keď ju budete musieť nastaviť na 256-bitové šifrovanie a navyše v prípade výpadku spojenia dôjde k prepínaču zabíjania. Jeho rýchlosti sú tiež spravodlivé a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma. Jej zásady ochrany osobných údajov sú však dosť nekonzistentné, ako to môžete prečítať v našej recenzii PureVPN.

Aplikáciu PureVPN môžete nainštalovať na systémy Windows, MacOS, Android a iOS a súčasne pripojiť až päť zariadení. Nie je to však v našich najlepších sieťach VPN pre zoznam viacerých zariadení. Podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a existuje 31-dňová záruka vrátenia peňazí, takže ju môžete vyskúšať. 

Nebezpečenstvo použitia afganskej adresy IP

Pri používaní afganskej adresy IP nehrozí žiadne skutočné nebezpečenstvo, je však potrebné poznať informácie o používaní internetu v krajine..

Podľa orgánu obhajcu slobody Sloboda je v súčasnosti v Afganistane napadnutá sloboda internetu, pretože vláda uvalila cenzúru v snahe kontrolovať, čo občania majú alebo nemôžu mať prístup. Občianske slobody a politické práva sú prakticky obmedzované korupciou, násilím, sponzorstvom a chybnými procesmi.

Vláda filtruje stránky ako Facebook, Twitter a YouTube, okrem iného, ​​na všetok obsah súvisiaci s alkoholom a drogami, hazardnými hrami, násilím a sexom. Navyše, v krajine je prísne zakázaný akýkoľvek jazyk považovaný za urážku islamu – medzi rôznymi nepríjemnými témami..

Afganistanský zákon o médiách napriek tomu, že je v ústave zakotvená sloboda prejavu, núti mediálne domy blokovať všetky správy, ktoré sa považujú za protináboženské. Taktiež nemôžu diskutovať o tabuistických témach vrátane tém, ktoré urážajú alebo urážajú jednotlivcov, ani odhaľujú totožnosť obetí násilia..

Režim Talibanu už nemusí byť pri moci, ale Afganci sa ešte stále tešia skutočnej online slobode z dôvodu cenzúry internetu. Určitý pokrok sa však dosiahol pri otváraní webu, hoci pomaly. 

Napriek tomu stále existujú obmedzenia týkajúce sa toho, čo si občania môžu prezerať alebo zdieľať online. Vláda tiež pracuje na zákonoch o kybernetickej bezpečnosti, ktoré chránia používateľov internetu v krajine.

Záverečné myšlienky

Získanie afganskej adresy IP nie je ťažké. Dúfame, že táto príručka pomohla uľahčiť proces jej získania. Najlepším spôsobom je použitie siete VPN, pretože vás udrží v bezpečí online skrytím vašej identity a skutočnej adresy IP pri zabezpečení pripojenia pred online hrozbami. Pozrite si náš archív zabezpečenia online, kde nájdete ďalšie tipy, ako sa chrániť.

HideMyAss je dobrá VPN so servermi v Afganistane a slušnou bezpečnosťou a navyše sa dostáva do siete Netflix a ďalších streamingových služieb. Odporúčame vám ho použiť na získanie adresy IP pre Afganistan. Môžete to tiež vyskúšať pomocou bezplatného sedemdňového skúšobného obdobia a 30-dňového okna na vrátenie platby.

Ak máte skúsenosti alebo odporúčania, ako získať afganskú adresu IP, radi by sme sa o nej dozvedeli. Podeľte sa o ne v sekcii komentárov nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me