Ako zálohovať a obnoviť záložky Firefox v roku 2020

Zálohovanie záložiek je kľúčovou funkciou väčšiny webových prehliadačov a Firefox nie je výnimkou. Či už prechádzate na nový prehliadač, nastavujete Firefox na novom zariadení alebo jednoducho udržujete svoj zoznam obľúbených webových stránok v bezpečí, vedieť, ako zálohovať a obnovovať záložky Firefox, je nesmierne užitočné.


Našťastie Firefox poskytuje množstvo rôznych spôsobov, ako to urobiť, od zálohovania v súbore JSON pre Firefox až po import a export vo formáte HTML, ktorý je čitateľný pre všetky webové prehliadače. Ak prehliadač ešte nepoužívate, prečítajte si našu recenziu prehliadača Firefox a zistite, či je pre vás to pravé.

Ak používate prehliadač Chrome (prečítajte si našu prehliadku Google Chrome) alebo Opera (prečítajte si našu prehliadku Opera), môžete si tiež pozrieť bitky Opera proti Firefoxu a Firefoxu proti prehliadaču Chrome a zistiť, ako sa Firefox porovnáva s vaším aktuálnym prehliadačom..

Ako zálohovať záložky Firefoxu

Ak chcete iba vytvoriť zálohu záložiek prehliadača Firefox, aby boli v prípade zlyhania zariadenia bezpečné, môžete vytvoriť archív JSON, ktorý môžete neskôr ľahko importovať späť do prehliadača Firefox..

Nezabudnite, že ak ste sa zaregistrovali do účtu Firefox, prehliadač automaticky synchronizuje vaše záložky, aby sa mohli automaticky importovať do nového zariadenia alebo s novou inštaláciou. Táto príručka sa však zameria na to, ako manuálne vykonať túto úlohu.

Firefox-Library

Začnite spustením prehliadača a stlačte Ctrl + Shift + B. Tým sa otvorí časť knižnice so záložkami, kde môžete vybrať možnosť „importovať“ & záloha “na hornom paneli nástrojov. Potom pokračujte výberom, kam chcete uložiť súbor JSON, a to je všetko.

Firefox Backup-Dialog

Upozorňujeme, že to nemusí nevyhnutne postačovať na ochranu vašich záložiek, pretože všetko, čo ste urobili, je vytvorenie miestneho súboru na ich uloženie, ktorý je rovnako náchylný na zlyhania alebo stratu údajov ako samotné súbory Firefoxu. Aby ste sa uistili, že ste náležite chránení, musíte súbor JSON uložiť do nejakého cloudového úložiska alebo online zálohovania..

JSON-Archive

Ak ešte nemáte službu úložiska v cloude alebo zálohovacie riešenie online, mali by ste sa čoskoro pozrieť na jeho získanie. Umožní vám bezpečne zálohovať nielen vaše záložky prehliadača Firefox, ale aj všetky ďalšie súbory, ktoré budete musieť v prípade zlyhania obnoviť..

Ak nepotrebujete zálohovať celý systém, prečítajte si náš zoznam najlepších poskytovateľov cloudového úložiska alebo preskočte priamo na našu recenziu Sync.com, čo je náš najlepší výber.

Na druhej strane, ak by ste chceli niečo, čo automaticky zálohuje celý systém do cloudu, potrebujete online zálohovaciu službu. Môžete si prečítať našu recenziu IDrive, ktorá je našim obľúbeným poskytovateľom, alebo si môžete pozrieť úplný zoznam najlepších služieb zálohovania v cloude, aby ste získali úplný obraz o poli.

Ako zálohovať záložky Firefoxu

 1. Spustite Firefox
 2. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + B
 3. Kliknite na „importovať“ & záloha “na paneli nástrojov
 4. Vyberte „záložné záložky“
 5. Vyberte umiestnenie uloženia pre súbor JSON

Export záložiek Firefoxu

Zálohovanie záložiek pomocou vyššie uvedených krokov vám síce v budúcnosti umožní obnovenie prehliadača Firefox, nebude však veľmi nápomocné, ak chcete exportovať záložky prehliadača Firefox do úplne samostatného webového prehľadávača. Ak však exportujete záložky z prehliadača Firefox, môžete ich importovať z prehliadača Firefox do prehliadača Chrome alebo iného prehliadača.

HTML-Archive

Z tohto dôvodu budete musieť exportovať svoje záložky ako súbor HTML. Proces je takmer totožný s vykonaním zálohy, keď začnete spustením prehliadača Firefox a stlačením klávesov Ctrl + Shift + B a následným kliknutím na položku „importovať“ & záloha “na hornom paneli nástrojov. Pred výberom umiestnenia pre uloženie súboru musíte vybrať „export záložiek do HTML“.

Firefox-Export-dialóg

Po dokončení exportu sa uistite, že ste tento súbor náležite zabezpečili jeho uložením do cloudu (napríklad pomocou OneDrive alebo Dropbox) alebo spustením služby zálohovania..

Ako exportovať záložky Firefoxu

 1. Spustite Firefox
 2. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + B
 3. Kliknite na „importovať“ & záloha “na paneli nástrojov
 4. Vyberte možnosť „exportovať záložky do HTML“
 5. Vyberte umiestnenie uloženia pre súbor HTML

Ako obnoviť záložky Firefoxu

Po zálohovaní záložiek Firefoxu ako súboru JSON môžete použiť na jednoduché obnovenie záložiek Firefoxu, či už je to preto, že chcete preinštalovať Firefox alebo nastaviť prehliadač na novom zariadení.. 

Podobne ako pri zálohovaní, aj v prípade, že ste sa do svojho účtu prihlásili, to robí Firefox automaticky, ale nasledujúce pokyny vám dajú možnosť vykonať manuálne..

Firefox Sync

Rovnako ako predchádzajúce pokyny, kroky sú jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je spustiť prehliadač Firefox a stlačením klávesov Ctrl + Shift + B vyvolať knižnicu záložiek. Odtiaľ kliknite na „importovať“ & záloha “a vyberte možnosť„ obnoviť “.

Firefox-Obnovenie dropdown

Teraz môžete vybrať zálohu zo zoznamu vygenerovaného automaticky prehliadačom Firefox alebo kliknutím na možnosť „Vybrať súbor…“ manuálne vybrať zálohu. Týmto sa otvorí dialógové okno so súbormi, v ktorom môžete vybrať súbor JSON, ktorý ste vytvorili pri zálohovaní, a voila, všetky vaše záložky budú teraz obnovené do Firefoxu.

Firefox Obnova-File-dialóg

Ako obnoviť záložky Firefoxu

 1. Spustite Firefox
 2. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + B
 3. Kliknite na „importovať“ & záloha “na paneli nástrojov
 4. Vyberte možnosť „obnoviť“
 5. Vyberte zo zoznamu zálohu alebo kliknite na „Vybrať súbor …“ a vyberte konkrétny záložný súbor, z ktorého chcete obnoviť

Importujte svoje záložky Firefoxu

Na rozdiel od možnosti obnovenia vám import umožňuje získať všetky svoje záložky z ľubovoľného zdroja, ak boli vopred exportované do súboru HTML. To vám umožní napríklad obnoviť záložky prehliadača Chrome v prehliadači Firefox, ak prepínate z jedného prehliadača na druhý.

Ak chcete importovať záložky prehliadača Firefox, stačí znova spustiť prehliadač, stlačiť Ctrl + Shift + B a vybrať „import“ & záloha “na paneli nástrojov. Teraz kliknite na možnosť „importovať záložky z HTML“ a v dialógovom okne, v ktorom sa nachádzate, vyberte príslušný súbor HTML.

Ako importovať záložky do prehliadača Firefox z archívu HTML.

 1. Spustite Firefox
 2. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + B
 3. Kliknite na „importovať“ & záloha “na paneli nástrojov
 4. Vyberte možnosť „importovať záložky z HTML“
 5. Vyberte súbor HTML, z ktorého chcete importovať

Záverečné myšlienky

Tam to máte, všetko, čo potrebujete vedieť o zálohovaní, obnovení, importovaní a exportovaní záložiek Firefoxu. Vyzbrojení týmito znalosťami si môžete byť istí, že nikdy nestratíte prístup k svojmu zoznamu záložiek, a môžete tiež nastaviť nové prehliadače alebo zariadenia pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí.

Čo si myslíte o našom sprievodcovi, ako zálohovať a obnovovať záložky prehliadača Firefox? Už ste pochopili, ako to urobiť, alebo je stále časť procesu, o ktorej si nie ste istí? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map