Ako skryť svoju IP adresu a zostať v bezpečí na internete v roku 2020

Žijeme vo veku sledovaného štátu a nie je to len štátne sledovanie. Vlády a korporácie kráčajú ruka v ruke po ceste k totalite v uzamknutom kabíne a zapínajú sa jacky. Aj keď existuje veľa spôsobov, ako to zmeniť, v tomto článku hovoríme o tom, ako tomu zabrániť, a ukážeme vám, ako skryť svoju adresu IP..


Dôvody sú jednoduché: ak nevedia, kto ste alebo odkiaľ ste, nikto za vami nemôže prísť. Ak skryjete svoju IP adresu, budete oveľa bezpečnejší. Odporúčame ju ako jeden z najdôležitejších krokov, ktoré môžete urobiť v našom online sprievodcovi ochranou osobných údajov..

Ako bonus vás budú ťažšie sledovať reklamy, aj keď používanie jedného z najlepších blokátorov automaticky otváraných okien je stále dobrý nápad a ľahšie získate prístup k geoblokovanému obsahu na celom svete. O tom hovoríme viac v našom článku o obchádzaní zákazu siete Netflix VPN.

Ako skryjem svoju IP adresu?

Než začneme diskutovať o tom, ako skryť vašu adresu IP, porozprávajme sa o tom, čo robíte. V prvom rade svoju adresu naozaj neskrývate, ani ju nevymieňate za inú. Vyprázdnenie alebo odstránenie vašej adresy IP nie je možné. Bez neho by ste nemohli navštíviť webové stránky alebo dokonca získať prístup k miestnej sieti. Ak si nie ste istí, čo to všetko znamená, prečítajte si nášho sprievodcu fungovaním záznamov DNS.

Ak chcete nahradiť svoju IP adresu, musíte ju poslať na iný server. Za normálnych okolností máte prístup na internet vysielaním signálu poskytovateľovi internetových služieb a odtiaľ kamkoľvek, kam chcete. Ak sa snažíte skryť svoju prítomnosť, musíte ju od svojho poskytovateľa internetových služieb poslať na druhý server, aby ste ju zakryli IP adresou daného servera..

Povedzme napríklad, že ste v Los Angeles. Za normálnych okolností posielate svoje pripojenie na internet do sveta prostredníctvom dátového centra napríklad v Burbanku v Kalifornii, ale chcete zachovať to, čo robíte v tajnosti od vášho poskytovateľa internetových služieb a, v konečnom dôsledku, od Národnej bezpečnostnej agentúry USA a jej programu PRISM. Ak to chcete urobiť, musíte sa pripojiť k serveru tretej strany po vašom serveri založenom na Burbanku.

Keď to urobíte, otvorí sa vám svet príležitostí. Neexistuje pravidlo, podľa ktorého by ste si mali vyberať server v Kalifornii alebo dokonca v USA. Napríklad by ste mali prístup k ponukám Netflix v iných krajinách alebo vykonať nejaké bankovníctvo v zahraničí. Možnosti sú prakticky nekonečné, ale všimnite si, že čím ďalej je server, tým viac sa vaše pripojenie spomalí.

Ak skryjete svoju adresu IP, nezostanete len pred zvedavými očami, otvoríte sa aj svetu zábavy. Môžete získať rakúsku IP adresu a sledovať tam verejnú televíziu alebo sa pripojiť k Británii a sledovať všetky ročné obdobia Doktor Who na BBC.

Existujú dva jednoduché spôsoby, ako získať túto dodatočnú mieru bezpečnosti a pridanej zábavy, ako aj niekoľko komplikovanejších. Prejdeme po nich jeden po druhom, počnúc proxy.

Skryť IP adresu pomocou Proxy prehliadača

Najjednoduchší spôsob, ako skryť svoju IP adresu, je použitie proxy, alebo, ak je to technicky správne, proxy prehliadača. Vo väčšine prípadov prejdete na webovú stránku služby, zadáte webovú adresu, na ktorú chcete ísť a server proxy „prevezme“ váš prehliadač v špeciálnom okne a dopraví vás kamkoľvek budete chcieť. Je to také jednoduché.

Hideo-proxy

Jeho jednoduchosť však prináša niekoľko nevýhod, najmä bezpečnosť. Hovoríme o tom podrobne v našom článku, ktorý zvažuje klady a zápory VPN verzus proxy verzus Tor, ale krátka verzia je, že servery proxy sú zo svojej podstaty neisté. Vaše pripojenie je presmerované, ale to je všetko. Každý, kto má myseľ, môže vidieť, čo robíte.

Táto porucha trpí aj to najlepšie bezplatné proxy, preto na Cloudwards.net odporúčame používať virtuálnu súkromnú sieť.

Skryť IP adresu pomocou VPN

Sieť VPN je krokom nahor od servera proxy v tom, že presmeruje vašu komunikáciu a zároveň ju zašifruje, čo je omnoho lepšie ako štandardné pripojenie. Vysvetlujeme to podrobne v našej príručke zabezpečenia VPN, ale výsledkom je, že VPN je zlatým štandardom pre skrytie vašej adresy IP. Ak použijete dobrý, môže sa ľahko dostať cez Veľký Firewall a ruský zákaz VPN.

expressvpn-review-speed-test

VPN sú omnoho lepšie ako proxy, keď sa dostanú aj cez geobloky, čo je ďalší dôvod, prečo ich uprednostňujú pred svojimi menšími súrodencami. To znamená, že existujú aj dve nevýhody.

Po prvé, VPN sa vo všeobecnosti ťažšie používajú ako proxy servery, čo si vyžaduje inštaláciu a interakciu s klientom. Nie je to príliš zlé, ale pri prehliadaní našich recenzií VPN možno budete chcieť venovať osobitnú pozornosť našej sekcii „jednoduché použitie“..

Druhá nevýhoda je podstatnejšia, a to cena. Dobré siete VPN stoja peniaze a naše najlepšie výbery VPN vás vrátia o 30 až 100 dolárov ročne. Existujú bezplatné siete VPN, ale ako si môžete prečítať v našom najlepšom článku o bezplatných sieťach VPN, často sú stiahnuté verzie platenej možnosti. Často obmedzia, koľko ich môžete mesačne použiť, alebo vás obmedzia na niekoľko, zvyčajne pomalších serverov.

Aj keď nikdy nie je ľahké rozdeliť sa na peniaze, VPN sú najlepším spôsobom, ako investovať do svojej bezpečnosti a anonymity online, s bonusom, ktorý vám umožňuje streamovať obsah vášho srdca..

Skryť IP adresu pomocou Tor

Tor

Treťou možnosťou, keď chcete skryť IP adresu, je použitie Tor. Ak ste už nejaký čas boli, pravdepodobne to poznáte ako TOR, pretože názov bol pôvodne skratkou „The Onion Router“. Tor je v podstate sieť s otvoreným zdrojom, ktorá využíva servery zriadené dobrovoľníkmi na prístup na internet bez zanechania stopy.

Namiesto toho, aby ste poslali svoje pripojenie z domu na váš ISP server, namiesto toho by ste sa nechali odraziť od niekoľkých uzlov, miest, kde sa internet šíri do širšieho sveta. Nie je to na rozdiel od tých hlúpych scén v televíznych seriáloch, kam chodia po kybernetických zločincoch a vyšetrovatelia musia sledovať zločincov pomocou niekoľkých spojení.

Existuje niekoľko vážnych nedostatkov pri používaní Tor, ktoré nám však bránia v odporúčaní pre väčšinu používateľov. Vďaka svojej decentralizovanej povahe s otvoreným zdrojovým kódom sa rýchlo stal štandardným spôsobom prístupu k temným webovým stránkam, ako je Silk Road a iné nerovnosti, v ktorých sa darí počítačovej kriminalite..

Z tohto dôvodu sa orgány činné v trestnom konaní veľmi zaujímajú o monitorovanie premávky, ktorá by mohla prechádzať uzlom Tor, takže ste len o krok ďalej, aby ste sa nezobrazili na radaroch FBI alebo Europolu. Je to kybernetický ekvivalent prekročenia povolenej rýchlosti na ceste pred vašou miestnou policajnou stanicou.

Okrem toho väčšina webových stránok odmieta prenos prichádzajúci cez pripojenie Tor, pretože sa im nechce spájať s temným webom. Ak je bežným internetom obchod s alkoholom, užívatelia Toru sú nemytými pokusmi o zavesenie von z dverí.

Iné spôsoby, ako skryť svoju IP adresu

Existujú aj iné spôsoby, ako skryť svoju adresu IP okrem sietí VPN, proxy a Tor, ale často sú nepraktické, neúčinné, morálne nejednoznačné alebo kombináciou troch.

Jedným zo spôsobov, ako skryť svoju IP adresu, je prístup na internet pomocou mobilných dát vášho smartfónu. Mohli by ste k nemu priviazať aj počítač. Nie je to však dobrý spôsob, ako zostať ukrytý na internete, pretože vaša SIM karta bude zvyčajne spojená s vaším menom a adresou. Navyše, väčšina používateľov smartfónov môže byť sledovaná a poskytovatelia sú vždy radi, že môžu spolupracovať so zákonom.

Ďalšou možnosťou je použitie WiFi pripojenia niekoho iného, ​​ale je to mizerný spôsob, ako sa správať k svojmu kolegovi. V tomto veku bezpečnostných kamier nie je prihlásenie do kaviarne také bezpečné, ako by ste chceli. Je to len ďalší spôsob, ako pozvať ťažkosti, najmä ak robíte niečo nezákonné, ako je napríklad torrentovanie v Európe alebo USA, alebo ak hovoríte v Rusku alebo Číne.

Záverečné myšlienky

Ak chcete skryť svoju adresu IP, odporúčame vám na to použiť sieť VPN. Aj keď sú proxy zadarmo, sú neúčinné a neponúkajú žiadne miesto v blízkosti zabezpečenia VPN. Pokiaľ ide o Tor a ďalšie metódy, sú málo účinné a pravdepodobne budú mať väčšie problémy, ako sa oplatí. Ak potrebujete rýchle odporúčanie, pozrite si našu recenziu ExpressVPN.

Aký je podľa vás najlepší spôsob, ako skryť svoju IP adresu? Chýba nám spoľahlivý spôsob, ako to urobiť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. Zostaňte v bezpečí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map