8 najlepších blokátorov reklamy, ktoré fungujú v prehliadačoch Chrome, Safari a Firefox v roku 2020

Keďže internet sa čoraz viac komercializuje, reklama sa stala skutočnosťou online života. Reklamy môžu rýchlo vytiecť akékoľvek potešenie z webových stránok, od ťažko viditeľných až po rušivé a rušivé sprava. Bohužiaľ, online reklama tu zostáva, takže sme zostavili tento zoznam ôsmich najlepších blokátorov reklamy, aby sme vám ich pomohli sami vylúčiť.


Náš výber číslo jedna (celkovo aj pre Android) – AdGuard – beží na vašom počítači a blokuje reklamy vo všetkých vašich aplikáciách. Za použitie musíte zaplatiť, zatiaľ čo ďalšie dve položky v našom zozname – uBlock Origin a AdBlock – sú rozšírenia prehliadača zdarma a tipy na výber najlepšieho blokovania reklám pre prehliadače Firefox a Google Chrome..

Ďalším krokom je Windscribe’s R.O.B.E.R.T a NordVPN’s Cybersec, ktoré sú skvelými možnosťami, ak ste tiež na trhu VPN. A konečne, AdLock – ďalšia možnosť blokovania reklám pre celé zariadenie – prináša vzadu spolu so vstavanými blokovačmi reklám pre Opera, Firefox a Safari..

Zoznam najlepších blokátorov reklamy z roku 2019

 1. AdGuard – najlepší blokovač reklám pre Android
 2. uBlock Origin – najlepší blokovač reklám pre Firefox
 3. AdBlock – najlepší blokovač reklám pre prehliadač Chrome
 4. CyberSec od spoločnosti NordVPN
 5. R.O.B.E.R.T z Windscribe
 6. Prehliadač Firefox
 7. AdLock
 8. Prehliadač Opera

1. AdGuard

Ak ste ochotní zdvihnúť trochu peňazí, aby ste zlepšili svoje online skúsenosti, AdGuard pri výbere blokovania reklám rozdá vašu najlepšiu stávku. Na rozdiel od väčšiny podobných služieb nie je služba AdGuard rozšírením o reklamný blok, ale skôr aplikáciou pre počítač.

Namiesto blokovania reklám na navštívených webových stránkach ich blokuje v celom systéme, či už sú vo vašom prehliadači, Skype, váš torrent klient alebo čokoľvek iné..

AdGuard-Main-Panel

Táto všadeprítomnosť ho odlišuje od ostatných položiek v tomto zozname a predstavuje obrovský bonus, najmä ak používate veľa softvéru, ktorý sa spolieha na reklamy, pretože tieto môžu byť často oveľa nepríjemnejšie (a oveľa ťažšie sa ich zbaviť) ako tradičné webové stránky. reklama. Je tiež veľmi ľahké prispôsobiť a upraviť nastavenia v AdGuard, pretože celá vec je zabalená v elegantnom a upratanom rozhraní..

AdGuard Stealth

Ďalej AdGuard letí úplne pod radarom. Po rozsiahlom testovaní sme boli schopní navštíviť najrôznejšie webové stránky, ktoré používajú zákaz blokovania reklám, pričom žiadny z nich nebol nikdy múdrejší, že sme navštívili ich webové stránky bez toho, aby sme sa museli zaoberať ich reklamami.. 

Ak váš prehliadač v predvolenom nastavení nemá bezpečné prehliadanie, môžete nastaviť, aby AdGuard robil ťažkopádne webové stránky, o ktorých je známe, že obsahujú malware alebo phishingové programy.

V službe AdGuard je v rámci služby vhodne pomenovaná „tajný režim“ zahrnutá veľa ochrany súkromia. Môžete skryť, ktorý hľadaný výraz vás priviedol na web, maskovať, aký prehliadač používate, od samotnej spoločnosti Google a dokonca blokovať parametre sledovania webových adries.

AdGuard-Privacy

Môžete tiež nastaviť časovač na mazanie súborov cookie tretích strán a súborov cookie prvej strany, ako aj blokovať WebRTC, upozornenia, webové stránky, ktoré pristupujú k vašej polohe, Flash a Java. Nakoniec je možné zakázať sprostredkovanie HTTP a AdGuard môže tiež maskovať vašu IP adresu a agenta používateľa.

Pokiaľ ide o ceny, AdGuard pravdepodobne banku nezlomí, pretože ročné predplatné vám prinesie 2,49 USD mesačne. Existuje 14-dňová skúšobná doba na jej otestovanie a rozhodnutie, či sa vám to páči. Dokonca aj keď zaplatíte predplatné, môžete získať úplnú náhradu do 60 dní od nákupu. Licencia sa vzťahuje na tri samostatné zariadenia a je tu tiež možnosť zaplatiť jednorazový poplatok 59,99 dolárov.

2. uBlock Pôvod

Ak nechcete blokovať reklamy v celom systéme, ale chcete iba čisté prehliadanie webu, potom je uBlock Origin pre vás tou správnou voľbou.. 

Na rozdiel od AdGuard, uBlock existuje iba ako rozšírenie prehliadača, a teda funguje iba pre reklamy zobrazené na skutočných webových stránkach prostredníctvom webového prehľadávača. V tejto úlohe sa však darí dobre, čím sa zaraďuje na miesto v našom zozname najlepších rozšírení zabezpečenia prehľadávača.

uBlock-Main-Panel

uBlock využíva pôsobivý zoznam filtrov az každého testovaného blokovania reklám identifikoval najväčší počet reklám a sledovačov pomerne veľkou rezervou, dokonca prekonal platené možnosti v tomto zozname. Taktiež dokáže obísť zákazy blokovania reklám, čo znamená, že ich nemusíte rutinne deaktivovať, aby ste mohli navštíviť svoju obľúbenú webovú stránku, ktorá je rozšírená o reklamy..

uBlock s filtrom a zoznamy

uBlock je tiež neuveriteľne ľahký a používa oveľa menej systémových prostriedkov ako iné rozšírenia prehliadača Chrome blokujúce reklamy. Dizajn dashboardu nanešťastie vyzerá ako priamo v 90. rokoch, ale ak dokážete ignorovať úprimne škaredé používateľské rozhranie, existuje veľké množstvo nastavení a ďalších ochranných prvkov, ktoré môžete vyladiť..

uBlock-Privacy

Čo sa týka ochrany osobných údajov, môžete WebRTC vypnúť, zabrániť tak úniku vašej IP adresy, ako aj vypnúť sprostredkovanie HTTP, správy CSP a žiadosti o predbežné načítanie. K dispozícii je tiež ponuka zoznamov filtrov, ktorá vám poskytuje prehľad všetkých rôznych reklamných filtrov, ktoré môžete povoliť.

3. AdBlock

Popri uBlock je AdBlock ďalším obrom vo svete blokovania reklám. Názov je trochu mätúci, pretože ho nemožno zamieňať s AdBlock Pro alebo AdBlock Plus, čo sú úplne samostatné rozšírenia, ktoré nemajú nič spoločné..

Adblock-Main-Panel

AdBlock je k dispozícii ako rozšírenie pre prehliadače Firefox aj Google Chrome (a teda väčšina prehliadačov založených na prehliadači Chromium, ako sú Vivaldi alebo Brave) a z väčšej časti funguje rovnako v oboch prehliadačoch. Aj keď neblokuje toľko reklám a požiadaviek na sledovanie ako uBlock, predstavuje oveľa čistejšie a zrozumiteľnejšie rozhranie..

V prehliadači Chrome prichádza tiež s možnosťou blokovania reklám v živých tokoch siete Twitch, čo väčšina blokátorov reklamy nedokáže urobiť. Môžete tiež nastaviť bielu listinu kanálov YouTube, aby ste zaistili, že vaši obľúbení tvorcovia obsahu stále zarábajú z vašich zhôd nejaké peniaze. V podobnom duchu môžete povoliť „prijateľné reklamy“, ktoré umožnia prejsť určitým nenápadným reklamám.

Adblock-Nastavenie

AdBlock tiež ponúka niektoré menšie ochrany súkromia prostredníctvom EasyPrivacy, ktoré jednoduchým spôsobom blokuje webové stránky, aby zistili, kde ste fyzicky, z ktorých webových stránok ste prišli a vašu IP adresu. Bohužiaľ, používa trochu viac pamäte RAM ako uBlock, ale ak používate prehliadač Google Chrome, spotreba RAM pravdepodobne nie je príliš vysoká v zozname problémov.

4. CyberSec od spoločnosti NordVPN

CyberSec je blokovanie reklám, ktoré je súčasťou systému NordVPN, a ak chcete získať úplné informácie o jeho funkciách, prejdite na našu recenziu spoločnosti NordVPN. Je to tiež jeden z našich najlepších výberov pre najlepšieho poskytovateľa VPN, takže určite stojí za zváženie, či ste na trhu virtuálnej súkromnej siete..

CyberSec-Nastavenie

NordVPN neponúka žiadne štatistiky o tom, koľko CyberSec blokuje pre vás, takže je ťažké získať empirické výsledky o jeho výkone. Zdá sa však, že blokuje reklamy dosť dobre, pretože počas nášho testovania sme ich nemohli vidieť. CyberSec sa tiež dokáže skryť, čo znamená, že pri návšteve určitých webových stránok sa nezobrazí výzva na zakázanie blokovania reklám..

NordVpn pripojeného

Jeden problém s CyberSec (ktorý zdieľa R.O.B.E.R.T, náš ďalší záznam) je, že ak chcete pracovať, musíte byť pripojení k VPN serveru. Ak uprednostňujete neustále pripojenie k sieti VPN, nejde o problém, ale väčšina používateľov bude aj naďalej chcieť blokovať reklamy, keď prechádzajú bežným pripojením, čo by vyžadovalo samostatné rozšírenie..

5. R.O.B.E.R.T od Windscribe

Windscribe je poskytovateľ VPN, ktorý sa umiestnil na špičke nášho zoznamu najlepších bezplatných služieb VPN. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe ako celku, môžete prejsť k nášmu prehľadu Windscribe, ale tu sa pozrieme výlučne na vstavaný systém blokovania reklám, ktorý je dodávaný so službou s názvom R.O.B.E.R.T.

Pretože Windscribe neponúka žiadne štatistiky – podobne ako CyberSec spoločnosti NordVPN – je ťažké presne povedať, ako efektívne R.O.B.E.R.T blokuje reklamy, ale pri našich testoch sa zdalo dosť dobre. 

Windscribe-blokovanie reklám rozpoznaná

Bohužiaľ sa jej nepodarí skryť svoju aktivitu pred webmi, ktoré ju hľadajú, čo znamená, že napríklad veľká časť spravodajských kanálov vám zabráni v čítaní ich obsahu bez toho, aby ste najskôr deaktivovali funkciu Windscribe..

Windscribe-blokátorov Nastavenie

R.O.B.E.R.T okrem reklám blokuje aj sledovače, prvky sociálnych médií a škodlivý softvér. Poskytuje tiež určité ochrany osobných údajov blokovaním WebRTC, únikov miest a informácií o časových pásmach a tiež vám umožňuje rutinne obnovovať agenta používateľa, aby skryl svoju identitu..

6. Prehliadač Firefox

Pri prehliadaní nastavení prehliadača Firefox sa vám nebude zobrazovať fráza „blokovanie reklám“, v prehliadači je však zabudovaná. Firefox namiesto toho, aby volal svoj systém na blokovanie reklám, sa sám rozhodne pre termín „ochrana sledovania“. 

Aj keď to neblokuje toľko žiadostí ako vyhradený blokovač reklám, stále to robí celkom slušnú prácu a tiež sa dokáže skryť pred skriptmi na detekciu reklamných blokov..

Firefox-tracking-Nastavenia

Ak hľadáte ďalšie informácie o prehliadači, pozrite si našu recenziu prehliadača Firefox, kde nájdete úplné zhrnutie.

7. AdLock

AdLock je ďalší blokovač reklám pre všetky zariadenia v duchu nášho výberu číslo jedna, AdGuard. Nanešťastie, hoci služba AdLock odviedla slušné reklamy blokujúce prácu, zistila a zablokovala oveľa menej žiadostí ako AdGuard. 

AdLock-Main-Panel

Je to tiež o niečo drahšie, s jednoročnou licenciou s cenou 36 dolárov, ktorá pokrýva šesť samostatných zariadení. Máte tiež možnosť zaplatiť 90 dolárov za rovnakú licenciu, ale tentoraz na celý život.

AdLock-Nastavenie

K dispozícii je dvojtýždňová skúšobná verzia, ktorá vám umožní rozhodnúť sa, či sa vám služba páči, a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že nespĺňa vaše očakávania. Neexistuje tiež nič v ceste pokročilejšej ochrane súkromia, ako napríklad blokovanie WebRTC alebo ochrana IP, čo je ďalší dôvod, prečo je AdLock v porovnaní so svojimi konkurentmi tak ďaleko na zozname..

8. Prehliadač Opera

Vstavaný blokovač reklám Opery je slušný v blokovaní reklám, je však ťažké presne povedať, ako sa zarovnáva s našimi ostatnými výbermi, pretože prehliadač neposkytuje žiadne štatistické údaje o tom, koľko reklám sa mu podarilo zablokovať. Aj keď to vyzeralo dosť dobre – počas prevádzky sme nevideli veľa reklám – Opera má veľký problém s maskovaním blokovania reklám z webových stránok..

Opera-Adblock-Nastavenia

Pokiaľ vieme, takmer všetky webové stránky, ktoré používajú detekciu blokovania reklám, zaznamenali skutočnosť, že sme blokovali reklamy pomocou Opery, ktorá nás uzamkla z mnohých rôznych webových stránok. Toto je obrovský problém pre blokovanie reklám a hlavný dôvod, prečo je Opera úplne na konci tohto zoznamu.

Opera-blokovanie reklám rozpoznaná

Opera tiež neblokuje reklamy na Facebooku, vďaka čomu si myslíme, že s platformou sa nejako zaoberalo zobrazovaním reklám, čo nie je celkom dobrý vzhľad funkcie blokovania reklám. Ak sa chcete dozvedieť viac o prehliadači ako celku, prečítajte si našu recenziu v opere.

Opera, Facebook

Najlepšie blokovanie reklám zadarmo: uBlock Origin

UBlock Origin sme už v tomto článku podrobne prebrali, takže sa nebudeme obťažovať opakovaním tu. Stačí povedať, že uBlock je prvotriedny blokovač reklám a skutočnosť, že je úplne zadarmo, je iba čerešničkou na torte. Ak platíte peniaze za blokovanie reklám, je to, čo nechcete robiť, potom je uBlock najlepšou voľbou.

Ďalšou možnosťou, ktorú by ste si mohli vyskúšať, je AdBlocker Ultimate, ktorý sa dodáva ako rozšírenie Firefox aj Chrome.

Najhoršie blokátory reklamy

Mimo našich tipov na výber existuje ešte viac „blokátorov reklamy“, ktoré sú o niečo viac ako podvody. Spúšťajú to tak, aby to nebolo naozaj zlé na blokovaní reklám, na systémy zberu údajov, ktoré sa vás ani nesnažia primerane chrániť..

Niektoré z týchto služieb, ako napríklad AdBlock Pro a uBlock Plus, sa úmyselne skryjú pomocou mien, ktoré sú podobné legitímnym blokátorom reklamy, a dúfajú, že namiesto toho zmiasť používateľov pri sťahovaní softvéru. Iné, ako napríklad blokovanie inteligentných automaticky otváraných okien, Webutation alebo HD pre YouTube, nie sú také záludné, ale nestojí to za čas ani miesto na disku..

Jedna služba – AdBlock Plus – je z väčšej časti dokonale prijateľnou možnosťou blokovania reklám, s jednou významnou výzvou: spoločnosti potrebujú peniaze, aby umožnili svoje reklamy. Väčšinou to nebude zrejmé, takže ak sa vám AdBlock Plus skutočne páči, môžete ho aj naďalej používať, ale toto správanie je prinajmenšom výrazným konfliktom záujmov, ak nie hraničným podvodom.

Výber najlepších blokátorov reklamy

Najdôležitejším kritériom pri rozhodovaní o tom, ktoré blokátory reklamy sú najlepšie, je, samozrejme, ich účinnosť pri blokovaní reklám. To zahŕňa pôsobenie ako blokátor reklamy YouTube, ale tiež odstránenie ďalších druhov videoreklám, nepríjemných bannerových reklám, žiadostí o sledovanie a akýchkoľvek ďalších reklám, na ktoré môžete myslieť..

Okrem základnej funkcie blokovania reklám sme sa zaoberali aj tým, aká ďalšia ochrana bola poskytovaná každou službou. To sa väčšinou točí okolo blokovania rôznych sledovačov a ponúkania zvýšenej ochrany súkromia. 

Niektorí blokátory reklám tiež obchodujú s konkrétnymi webmi, aby umožnili zobrazovanie reklám na ich doménach, čo je obrovský konflikt záujmov a môže blokovanie blokov rýchlo zhoršiť ako zbytočné..

A konečne, pretože reklamy sú tak dôležitou súčasťou online firiem, mnohé z nich zaviedli opatrenia na zisťovanie, kedy používatelia blokujú svoje reklamy, a následne im bránia v prístupe k obsahu. Blokovač reklám, ktorý dokáže obísť tieto obmedzenia, je okamžite oveľa atraktívnejší ako tie, ktoré nedokážu.

Blokujú reklamy skutočne??

Z veľkej časti áno. Blokátory reklám fungujú tak, že naskenujú skripty, ktoré sa spúšťajú na webových stránkach, a krížovo ich prepojia so zoznamom známych reklamných skriptov. Ak sa niečo zhoduje, skript sa nemôže načítať, čo má za následok nezobrazenie reklamy. Aj keď zvyčajne nie je možné doslova zablokovať všetky reklamy, najlepší blokátory reklám sú dosť prekliate.

Sú blokátory reklám nezákonné?

Blokátory reklám sú úplne legálne a pri ich inštalácii a používaní pri prehliadaní Internetu sa nikdy nenájdete v žiadnom právnom probléme. Aj keď by ste určite mohli urobiť prípad, že to bude kradnúť (a sme si istí, že tam sú niektorí právnici, ktorí to vyskúšali), nikto sa nikdy nestretol s právnymi dôsledkami za použitie blokovania reklám..

Inštaláciou blokovača reklám a prehliadaním internetu však nebudete páchať žiadne zločiny, ale nezabudnite, že na žiadnej webovej stránke, na ktorej je založený jej obchodný model okolo reklám, sa z vašej návštevy neuvidia žiadne príjmy. Ak ste teda veľkým fanúšikom konkrétneho webu a chcete sa podieľať na zabezpečení jeho nepretržitého fungovania, zvážte jeho zaradenie na bielu listinu.

Záverečné myšlienky

Na konci dňa máte na výber veľa možností blokovania reklám. Ak ste ochotní zaplatiť malý poplatok, potom je AdGuard ľahko najlepšou voľbou, pretože získate pokrytie celého zariadenia a vynikajúci výkon. 

Na druhú stranu, uBlock Origin a AdBlock sú úplne zadarmo a skvelé na blokovanie reklám vo vašom prehliadači, takže ak je to miesto, kde sú vaše potreby, potom by ste tiež mali ísť s jednou z týchto možností, ktorá vás nebude stáť cent..

Čo si myslíte o našom výbere blokátorov reklamy? Mali ste s niektorou z nich zlé skúsenosti, alebo nám unikol váš obľúbený výber? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map