1Password vs LastPass: Jeden správca hesiel do roku 2020

LastPass je ľahko jedným z najpopulárnejších správcov hesiel z dobrého dôvodu. Vďaka veľkorysému bezplatnému plánu, množstvu funkcií a prístupnému používateľskému rozhraniu je pre mnoho používateľov správcom hesiel. To však neznamená, že je to najlepší správca hesiel. 


1Password dáva LastPassu beh za svoje peniaze viac ako jedným spôsobom. V tomto porovnávaní LastPass vs 1Password ich hodíme do kruhu, aby sme zistili, ktorý z nich vyjde na vrchol. Počas vyhodnocovania funkcií, bezpečnosti, stanovovania cien a ďalších informácií si naši konkurenti počas série kôl vymenia obchod. 

Ak potrebujete ďalšie informácie o niektorom nástroji, prečítajte si našu recenziu LastPass a 1Password review. Ak chcete vynechať obruč, 1Password je lepšou možnosťou, aj keď existujú dôvody, aby ste zvážili LastPass, najmä ak máte rozpočet.. 

Nastavenie boja: 1Password vs LastPass

Postupuje to takto: máme deväť kôl, z ktorých každé má význam. Počas každého kola porovnáme a porovnáme LastPass a 1Password, aby sme zistili, ktorý nástroj je pre dané kolo lepší. Na konci získame bod. Po celkovom porovnaní sa body za vyhlásenie víťaza zhodujú. 

Rovnako ako pri všetkých našich porovnaniach však chceme upozorniť na opatrnosť. Pri výbere víťazov zaujmeme definitívne stanovisko – to je to, čo sme tu, aby sme urobili – ale niektoré sekcie majú určitú miestnosť na krútenie. Napríklad víťaz v kole „ľahkého použitia“ je do značnej miery založený na osobných preferenciách. 

Naše porovnanie uvádzame iba preto, že LastPass a 1Password sú dva vynikajúce nástroje na správu hesiel. Mohli by ste ísť oboma smermi a zažiť skvelé skúsenosti. Na druhej strane sme zistili, že jedna z nich je celkovo lepšia alternatíva pri ich porovnávaní medzi sebou.

1

zabezpečenia

LastPass a 1Password sú z hľadiska bezpečnosti rovnomerne zladené, ponúkajú vynikajúce šifrovanie a model nulových znalostí. To znamená, že existujú dôvody, prečo by ste mali používať 1 heslá verzus LastPass. Má jedinečný prístup k bezpečnosti, ktorý môže chrániť vaše prihlásenie v prípade porušenia. 

1Password používa bezpečnostný model s dvoma tajnými kľúčmi, čo znamená, že na odomknutie vašich hesiel sú potrebné dva šifrovacie kľúče. Jedným z nich je vaše hlavné heslo, ktoré 1Password nikdy neuvidí ani neuloží. Druhým je kľúč zariadenia, ktorý sa vygeneruje na základe špecifikácií hardvéru a softvéru, keď do svojho účtu pridáte nové zariadenie. 

1Password-review-rozhľadňa

LastPass nejde tak ďaleko, že ponúka iba jeden kľúč AES-256 na ochranu (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). Napriek tomu tento jediný kľúč ide ešte ďalej. LastPass opäť nevidí ani neuloží vaše hlavné heslo, čo znamená, že aj keď sú údaje o vašom účte ukradnuté, útočník nebude mať potrebný kľúč na dešifrovanie šifrovaného úschovne.. 

LastPass-review-security-výzva

Videli sme to v akcii v roku 2015, keď spoločnosť LastPass porušila údaje. Útočník rozdal s databázou hesiel, ale pretože boli šifrované, nemohli ohroziť žiadne údaje používateľského účtu. Je to preto, že LastPass nepozná vaše hlavné heslo pri vytvorení účtu. 

Obnovenie účtu

Ako už bolo spomenuté, 1Password a LastPass používajú model nulových znalostí, čo znamená, že vaše hlavné heslo sa na ich serveroch nikdy nikde neukladá. To znamená, že svoje hlavné heslo nemôžete obnoviť v prípade, že na to zabudnete. LastPass a 1Password bez vášho hlavného hesla nemajú prostriedky na preukázanie toho, že ste tým, komu hovoríte, že ste. 

Je to vynikajúce zabezpečenie, aj keď zabudnete svoje hlavné heslo, môže to spôsobiť problémy. Našťastie 1Password ponúka malú formu obnovenia účtu. Aj keď to nie je také tekuté ako systém na obnovenie účtu Keepera – prečítajte si viac podrobnejšie naše recenzie Keeperov – je to viac ako to, čo LastPass ponúka. 

Keď sa zaregistrujete pre účet s jedným heslom, zobrazí sa výzva na stiahnutie núdzovej súpravy. Tento hárok papiera obsahuje váš druhý tajný kľúč, vašu e-mailovú adresu a priestor na zapísanie hlavného hesla. Tento papier sa odporúča vytlačiť a uložiť na bezpečnom mieste, napríklad v bezpečnostnej schránke. 

1Password-review-núdzové-kit

Karta súpravy pre núdzové situácie obsahuje kód QR, ktorý môžete skenovať pomocou aplikácií 1Password, aby ste automaticky overili svoj účet. Je to vynikajúci spôsob, ako vykonať obnovenie účtu, ale je len na vás, aby ste si zabezpečili, že svoju núdzovú súpravu uložíte na bezpečnom mieste. 

Dvojfaktorové overenie

Obaja naši konkurenti podporujú viac možností dvojfaktorovej autentifikácie, pričom LastPass v skutočnosti poskytuje nástroj hodný nášho najlepšieho sprievodcu 2FA aplikáciami (viac o tom v kole „funkcií“). LastPass však ide o krok ďalej, ponúka podporu hardvéru 2FA a kontextové viacfaktorové overovanie alebo MFA. 

Viac sa o tom porozprávame v nižšie uvedenom kole „podnikateľské plány“, ale v krátkosti, makrofinančná pomoc spoločnosti LastPass používa na schvaľovanie prihlásení kontextovú analýzu, takmer rovnakým spôsobom ako OneLogin (prečítajte si našu recenziu OneLogin). Táto funkcia nie je k dispozícii jednotlivým používateľom, ale pre väčšinu ľudí to nie je problém. 

1Password ponúka softvér 2FA, a to buď prostredníctvom časových kódov alebo pomocou nejakej aplikácie na overenie totožnosti. LastPass podporuje rovnaké formy 2FA s podporou kľúčov U2F, napríklad YubiKey. 1Password tiež nedávno predstavil podporu pre hardvér 2FA. 

Dohromady LastPass ponúka veľa v oblasti bezpečnosti a ide ešte ďalej pre obchodných predplatiteľov. Základná štruktúra zabezpečenia 1Password je však technicky bezpečnejšia, aj keď obaja konkurenti môžu v praxi chrániť vaše silné heslá. Z tohto dôvodu dávame 1Password víťazstvo v tomto kole. 

Kolo: Bezpečnostný bod pre 1 heslo

1Password Logo
Logo LastPass

2

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o LastPass a 1Password, je o čom veľa hovoriť. LastPass je najlepší bezplatný správca hesiel v okolí, zatiaľ čo 1Password sa umiestnil na prvom mieste zoznamu v našom správcovi hesiel pre rodiny s deťmi. Obaja budú mať čas na žiarenie v budúcich kolách. Z tohto dôvodu sa zameriavame na individuálne oceňovanie. 

Naši dvaja konkurenti sú z hľadiska cien rovnomerne zladení a ponúkajú osobné predplatné za približne 3 doláre mesačne. Vďaka 1 heslu vám táto cena poskytne celú škálu funkcií a 1 GB šifrovaného ukladania súborov. Ukladanie dokumentov je pekné, ale bez možnosti nákupu viac je to najlepšie iba pre najkritickejšie dokumenty. 

LastPass stavia na svojom bezplatnom pláne pomocou zdieľania hesla s viacerými používateľmi a LastPass for Applications. Táto posledná funkcia je veľmi dobre viditeľná a umožňuje vám používať automatické dopĺňanie prehliadača LastPass v miestnych aplikáciách. Túto funkciu ponúka veľmi málo správcov hesiel – prečítajte si našu recenziu s RoboFormom – je preto pekné, že LastPass ju sprístupňuje. 

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať službu na vyskúšanie 30 dní, kým sa rozhodnete. V prípade 1 hesla je to 30-dňová skúšobná verzia Premium bez potreby kreditnej karty. LastPass tiež ponúka mesiac svojich platených funkcií, ale po uplynutí skúšobnej doby budete mať zavedený bezplatný účet. 

Nikto z nich však nenavrhuje pravidlá vrátenia platby. To nijako neubližuje, ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť LastPass má svoj voľný plán, na ktorý sa môže vrátiť. Vďaka 1 heslu budete mať prístup k svojmu účtu aj po uplynutí bezplatnej skúšobnej doby, ale bude „zamrznutý“. To znamená, že nemôžete pridávať, upravovať ani odstraňovať záznamy a automatické dopĺňanie je zakázané. 

Aj keď sú z hľadiska nákladov rovnaké, vyhráme LastPass. Má plynulejší systém na vybavovanie bezplatných pokusov, zatiaľ čo 1Password sa nemusí príliš spoľahnúť. Toto kolo by sa však mohlo obísť.

Kolo: Cenový bod pre LastPass

1Password Logo
Logo LastPass

3

Rodinné plány

LastPass a 1Password ponúkajú vynikajúce rodinné plány, ktoré môžu chrániť viacerých používateľov za nízku mesačnú cenu. 1Password požaduje 5 dolárov za svoj rodinný plán a ponúka päť používateľských účtov a päť hosťovských účtov na obmedzené zdieľanie hesiel. Nie ste však obmedzení na päť používateľov. Do svojho účtu môžete pridať ďalších členov za 1 USD. 

LastPass túto flexibilitu bohužiaľ nezabezpečuje, aj keď ju vyrovnáva s veľkorysejšou a lacnejšou možnosťou rodiny. LastPass ponúka za svoju rodinu iba 4 doláre mesačne. Okrem toho, čo získate s bežným plánom Premium, plán Rodiny obsahuje aj centrálny panel a neobmedzené zdieľané priečinky.. 

Rovnako ako v predchádzajúcom kole, aj toto sa dalo ľahko obísť. LastPass je lacnejší a ochráni väčšinu rodín. To znamená, že je nepopierateľné, že 1Password ponúka väčšiu flexibilitu používateľom s veľkými rodinami. 1Password navyše ponúka obnovenie účtu prostredníctvom iných členov rodiny, zatiaľ čo LastPass nie. 

Je to malá výhra, ale napriek tomu výhra. V tomto kole dávame bod 1 heslu. 

Kruh: Rodinné plány smerujú k 1 heslu

1Password Logo
Logo LastPass

4

Plán zadarmo

LastPass sa umiestnil na prvom mieste v našej najlepšej bezplatnej príručke na správu hesiel. Možnosti ako Bitwarden a KeePass sú tesne za nimi (prečítajte si našu recenziu v Bitwardene a kontrolu KeePassu). Je to preto, že LastPass ponúka na svojom bezplatnom pláne synchronizáciu viacerých zariadení a neobmedzené úložisko, čo je zriedkavé vidieť. 

1Poslov na druhej strane neponúka bezplatný plán, čo je veľká nevyužitá príležitosť. Ako si môžete prečítať v našom porovnávaní Dashlane vs 1Password, dokonca aj obmedzený bezplatný plán je lepší ako žiadny bezplatný plán. 1Password jednoducho ponúka 30-dňovú skúšobnú verziu, a hoci to je pekné vidieť, obmedzený bezplatný plán by bol lepší. 

Nie je tu žiadna súťaž. LastPass ponúka bezplatný plán a 1Password preskakuje okolo jedného. Napriek tomu je dôležité zdôrazniť, aký dobrý je bezplatný program LastPass. Získate takmer všetky funkcie väčšiny platených správcov hesiel bez toho, aby ste museli minúť desetník, vďaka čomu je pre každého na plote ľahký predaj o používaní nástroja na správu hesiel.. 

Kolo: Bezplatný plánovací bod pre program LastPass

1Password Logo
Logo LastPass

5

Jednoduchosť použitia

LastPass a 1Password sú ďaleko od služieb ako LogMeOnce (prečítajte si našu recenziu LogMeOnce). Obidve sa veľmi ľahko používajú a majú zjednodušené rozhrania, ktoré sa zameriavajú na ľahké obchádzanie. Našťastie ani jedna obeta nie je na úkor jednoduchého použitia, na rozdiel od RememBear (prečítajte si našu recenziu RememBear).. 

Počnúc programom LastPass je založený výlučne na vašom prehliadači, čo je dobrá vec. Na rozdiel od Dashlane, ktorý ponúka lokálnu aplikáciu, môžete LastPass používať na akomkoľvek zariadení, ktoré podporuje prehliadač Chrome, Firefox, Microsoft Edge a ďalšie. Nejde ani o rozšírenie prehliadača; LastPass ponúka kompletný nástroj vo vašom prehliadači. 

LastPass-review-klenba

Rozhranie prehliadača je tiež vynikajúce. V ňom môžete svoje záznamy usporiadať do zoznamu alebo do podoby dlaždíc. LastPass automaticky stiahne obrázky pre väčšinu webových stránok a svoje záznamy môžete usporiadať do priečinkov. Okrem toho existujú nástroje na triedenie a filtrovanie záznamov, čo uľahčuje obchádzanie. 

LastPass tiež nešetrí na vstupných typoch. Normy sa účtujú spolu s podpornými poznámkami LastPass, heslami, adresami a kreditnými kartami. Môžete však ukladať aj informácie o zdravotnom poistení, kľúče SSH, prihlasovanie na server a databázu, softvérové ​​licencie a ďalšie. LastPass tiež podporuje vlastné šablóny, ktoré vám umožňujú vytvárať si vlastné položky. 

LastPass-review-kategórie

Aj keď LastPass je pôsobivý, 1Password mu dá peniaze za peniaze viac ako jedným spôsobom. K dispozícii je miestna aplikácia, ale nemusíte ju používať. S heslom 1Password X môžete použiť 1Password výlučne prostredníctvom rozšírenia prehľadávača. Ak chcete použiť aj úplné rozhranie prehliadača, máte k dispozícii úplné rozhranie. 

1Password-review-starter-kit

Okrem toho 1Password používa systém s viacerými trezormi, ktorý vám umožňuje segmentovať heslá ľubovoľným spôsobom. Neexistuje taký systém priečinkov, aký existuje s programom LastPass, ale so schopnosťou rozdeliť položky do samostatných trezorov, na ktorých je veľmi dôležité. 1Password má tiež v rámci trezorov systém označovania, ak chcete svoje záznamy ďalej usporiadať. 

Neexistuje ani nedostatok typov vstupov. Rovnako ako LastPass, existuje viac predvolených položiek, ale môžete si vytvoriť svoj vlastný pomocou vlastných polí. Aj keď je to väčšinou to isté ako systém LastPass, 1Password má elegantnejšie riešenie, ktoré zobrazuje polia v štandardnom vstupnom tvare namiesto tabuľky v Exceli.

1Password-review-add-entry

Podobne ako v predchádzajúcich kolách, aj tu je ťažké zavolať, pretože obaja konkurenti ponúkajú vynikajúce skúsenosti s používaním a množstvom funkcií. To znamená, že 1Password má v niektorých oblastiach, ktorým LastPass chýba, úroveň poľského jazyka. 

Aj keď sa na LastPass skvele pozeráte vo svojej každodennej prevádzke, existujú niektoré oblasti používateľského rozhrania, ktoré sa cítia pár rokov neaktuálne. Je to malý rozdiel, ale dosť na to, aby som v tomto kole posunul 1 heslo dopredu. 

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre 1 heslo

1Password Logo
Logo LastPass

6

Vlastnosti

LastPass a 1Password sú vybavené funkciami, hoci nedosahujú úroveň Dashlane (prečítajte si našu recenziu Dashlane). 1Password je vhodnejšie pre tých, ktorí pohodlne platia za predplatné, čo dáva zmysel, pretože neexistuje žiadny bezplatný plán. To znamená, že LastPass ponúka veľa za veľmi málo. 

Počnúc heslom 1Password je súčasťou vášho predplatného veľa dobrôt, ale nič to zásadne nemení. Podobne ako iné nástroje, aj 1Password obsahuje bezpečnostný panel s názvom Strážna veža, kde si môžete prezerať slabé, opätovne použité a staré heslá. Zahŕňa tiež časť pre potenciálne nebezpečné webové stránky. 

Núdzová súprava na kontrolu 1 hesiel

1Password tiež obsahuje „cestovný režim“, čo je naša obľúbená funkcia. Pomocou neho môžete automaticky ukladať osobné údaje do svojho mobilného zariadenia v účte 1Password. Ak by ste pri cestovaní stratili telefón, vaše osobné údaje by boli v bezpečí. Našťastie môžete údaje svojho účtu obnoviť jediným kliknutím. 

LastPass má niekoľko jedinečných funkcií, z ktorých najpôsobivejšie je automatické dopĺňanie aplikácií, ktoré odráža zážitok automatického dopĺňania vo vašom prehliadači. Ostatné nástroje majú túto funkciu, napríklad RoboForm, ale žiadny z nich to nerobí tak hladko ako LastPass. Znamená to, že je k dispozícii iba platiacim odberateľom. 

LastPass-review-Autofill

Našťastie je LastPass Authenticator k dispozícii všetkým predplatiteľom. Tento nástroj je aplikácia 2FA v duchu aplikácie Google Authenticator. S ním môžete ľahko nastaviť 2FA na väčšine hlavných webových stránok, s výnimkou vášho účtu LastPass. Rovnako ako väčšina funkcií LastPass je k dispozícii zadarmo všetkým. 

Zdarma je k dispozícii aj automatický menič hesiel LastPass, hoci na to by ste sa nemali spoliehať. Tento nástroj umožňuje jediným kliknutím zmeniť heslo na viacerých webových stránkach. Pri testovaní sme, žiaľ, nikdy nedokázali správne fungovanie. 

Aj keď sa nám páči viac funkcií 1Passwordu, LastPass má výhodu, berúc do úvahy svoj bezplatný plán. Základné funkcie, ako je synchronizácia viacerých zariadení a možnosť zdieľania hesiel, sú súčasťou bezplatného plánu programu LastPass, vďaka čomu sa cítia ako plne funkčný nástroj. 1Password má viac zvončekov a píšťalky, ale prinúti vás to zaplatiť za ne. 

Kolo: Funkcie bod pre LastPass

1Password Logo
Logo LastPass

7

Mobilné aplikácie

LastPass aj 1Password ponúkajú vynikajúce mobilné aplikácie, ktoré si zasluhujú miesto v našich najlepších správcoch hesiel pre sprievodcu iOS. V prípade 1 hesla nie je prostredie pre stolné počítače zrkadlené, ale nie je to zlá vec. Pomocou ľahko pochopiteľného dolného menu môžete rýchlo prepínať medzi svojimi rôznymi trezormi a položkami. 

1Password-iOS

Namiesto toho, aby ste sa cítili ako kópia verzie prehľadávača, 1Password na iOS, Android a iných platformách smartfónov má pocit, že bol postavený od základov. Napríklad v systéme iOS sa integruje s Apple Watch, čo vám umožňuje schvaľovať kódy 2FA a rýchlo pristupovať k určitým položkám. 

LastPass má vynikajúcu mobilnú aplikáciu, aj keď to vyzerá ako stiesnená verzia prehliadača. Napriek tomu všetko funguje tak, ako by malo, s LastPass automaticky vyplňuje prihlasovacie polia na iOS a Android. Budete sa musieť prihlásiť zakaždým, keď chcete vyplniť pole, ale našťastie je tento proces jednoduchý s biometrickou autentifikáciou. 

LastPass-iOS

Opäť je to blízko. Mobilný zážitok pre LastPass a 1Password je bezproblémový, bez ohľadu na to, či používate systém iOS alebo Android. Z veľkej časti ide o to, ktorej aplikácii dávate prednosť viac. 1Password je pre nás víťazom a ponúka rafinovanejší mobilný zážitok. To znamená, že LastPass v mobile je tiež vynikajúci. 

Round: Mobile Apps Point for 1Password

1Password Logo
Logo LastPass

8

Podnikateľské plány

LastPass a 1Password patria medzi špičkové nástroje na zadávanie hesiel pre malé podniky az dobrého dôvodu. Obidva ponúkajú komplexné nástroje pre veľké i malé podniky, ktoré idú nad rámec štandardnej správy hesiel. To znamená, že medzi nimi existujú rozdiely, pričom LastPass ponúka väčšiu stabilitu pre väčšie oblečenie. 

Spoločnosť LastPass ponúka dva podnikateľské plány: Teams a Enterprise. Prvý je odporúčaný pre menej ako 50 používateľov, ktorý ponúka základné obchodné funkcie, ale vynecháva minulú integráciu adresárov, možnosti SSO a MFA. Podnikový plán je lepší pre väčšie predajne, ponúka prispôsobiteľné bezpečnostné politiky, SSO a špecializovaného správcu účtov. 

LastPass-business

LastPass navyše ponúka MFA samostatne, ako aj balík MFA a služby Enterprise. Pre veľké podniky sú tieto funkcie vynikajúce, najmä vďaka ľahkému použitiu LastPass. Obchodné predplatné je však nákladné a najdrahší plán je 8 dolárov na používateľa mesačne. 

1Password nemá toľko možností pre veľké podniky, pokiaľ sa nerozhodnete pre možnosť Enterprise by only-contact-only Enterprise. V opačnom prípade máte dve úrovne: tímy a obchod. Plán tímov je v zásade osobné predplatné 1 hesla pre každého používateľa vo vašej firme. Prémia 1 $ za osobné predplatné predstavuje integráciu Duo.

1Password-business

Obchodné predplatné, ktoré stojí 8 dolárov na používateľa mesačne, je oveľa pôsobivejšie. Aj keď je to drahé, je nabité na okraj s funkciami, predstavuje VIP podporu, 5 GB šifrovaného ukladania dokumentov na používateľa a podrobnú kontrolu používateľov. Každý používateľ dostane tiež bezplatný účet 1Password Families, čo samo o sebe stojí 5 dolárov mesačne. 

Obe možnosti sú drahé, s vysokými mesačnými sadzbami a bez odstupňovaných zliav. Ak však vezmeme do úvahy cenu, slovo 1Password má väčší význam pre malé podniky. Aj keď je to drahé, prichádza s funkciami, ktoré sú hodné cenovej značky 8 dolárov mesačne, čo je skvelé pre menšie tímy. 

Kolo: Podnikateľské plány smerujú k 1 heslu

1Password Logo
Logo LastPass

9

podpora

Podpora správcu hesiel je zvyčajne nevýrazná a tento popis bohužiaľ vyhovuje. Aj keď sme videli horšie výsledky, systém podpory LastPass sa cíti datovaný, čo je ešte viac urážlivé vzhľadom na to, že pri hľadaní kontaktného formulára budete musieť prehľadať zdroje svojpomoci. 1Password je pravý opak, s najlepšou podporou, ktorú sme videli. 

LastPass nemá zlú podporu, ale určite by to mohlo byť lepšie. Znalostná základňa má hŕstku užitočných článkov, ale nič, čo by zachádzalo príliš hlboko, a existuje komunitné fórum pre prípadné otázky týkajúce sa pretečenia. Bohužiaľ, tieto zdroje musíte použiť na kontaktovanie podpory; LastPass neponúka samostatný riadok pre e-mailové otázky. 

LastPass-review-Knowledgebase

1Password ponúka nielen rýchlu e-mailovú podporu, ale pomáha aj prostredníctvom fóra Twitter a Fóra komunít. Najpôsobivejšie sú však prostriedky na svojpomoc. Články sú čisto usporiadané a plnené detailami. K dispozícii sú dokonca aj nejaké video návody a preklady pre podporné články. 

1Password-Knowledgebase

Hoci vedomostná základňa je najpôsobivejšia, fóra pre vás budú pravdepodobne najužitočnejšie. Počas nášho pôsobenia sme monitorovali rôzne vlákna na zistenie pozornosti komunity a sme radi, že môžeme oznámiť, že komunita 1 hesla je nažive a aktívna. Väčšina vlákien dostane odpoveď do niekoľkých minút, bez ohľadu na to, či je deň alebo noc.

Mnohé z našich predchádzajúcich kôl boli blízko, ale nanešťastie končíme anticlimaktickou poznámkou. LastPass je priechodný z hľadiska podpory av porovnaní s niektorými inými nástrojmi je to všetko potrebné. V porovnaní s 1 heslom to však takmer vo všetkých smeroch zaostáva.  

Round: Support point for 1Password

1Password Logo
Logo LastPass

10

Záverečné myšlienky

Z deviatich kôl 1Password vyšiel so šiestimi výhrami a LastPass s tromi. Aj keď je to definitívne ukážka toho, kto vyhrá bitku LastPass vs 1Password, toto porovnanie bolo oveľa bližšie, ako sme očakávali. LastPass je stále de facto voľbou pre bezplatné nástroje. Pokiaľ však ide o platby, jasným víťazom je 1 slovo. 

Víťaz: 1Password

Všetky úvahy, 1Password ponúka veľkú hodnotu, aj keď presahuje voľný plán. Aj keď sme LastPass venovali „funkcie“, nie je to diskreditácia jedinečných ponúk 1 hesla. Je to vynikajúca voľba. LastPass je však stále reálnou možnosťou pre tých, ktorí majú rozpočet. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map