Projekt Shadow vs projekt xCloud v roku 2020: Myš, ktorá zaskočila

Shadow je jedným z najväčších mien v cloudových hrách, a to z dobrého dôvodu. Vybavený plnou pracovnou plochou Windows 10 a podporou pre každú hru, ktorá beží na OS spoločnosti Microsoft, je to najbližšia vec, ktorú sme našli v miestnom hraní v cloude. 


Cloudová herná služba Microsoftu, ktorá bude zatiaľ uvedená na trh, projekt xCloud, je sama osebe kompetentná, hoci bojuje, pokiaľ ide o podporu a výkon hry. V tejto hre Shadow vs Project xCloud matchup budeme porovnávať dva prvky, ceny, jednoduchosť použitia, pokrytie, podporu hry, podporu platformy a výkon, aby sme zistili, ktorá je lepšou možnosťou.. 

Pred potápaním sa nezabudnite pozrieť na našu kontrolu tieňov a kontrolu projektu xCloud. Aj keď sa tu podrobne venujeme našim konkurentom, špecializované recenzie poskytujú trochu viac kontextu a porovnania so zvyškom trhu s cloudovými hrami..

Nastavenie boja: Tieň vs Projekt xCloud

Hodíme Shadow a Project xCloud do kruhu v siedmich kategóriách, pričom každá sa dotýka iného aspektu hry v cloude. V každom kole udelíme bod službe, ktorá vládne najvyššie, a ktorákoľvek služba, ktorá má na konci viac bodov, bude našim majstrom.. 

Počas každého kola porovnáme konkurenčné body za bod a zistíme, ktorá z nich je lepšou možnosťou. Bohužiaľ, vždy nie je jasný víťaz. Ako v prípade porovnávania väčšiny softvéru, často musíme maľovať v odtieňoch šedej. Výherca v určitej kategórii sa pre vás môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov. 

Ako príklad často používame pokrytie. Napríklad projekt xCloud je k dispozícii vo viac regiónoch ako tieň. Pokiaľ však žijete v oblasti, ktorú podporuje spoločnosť Shadow, nezmení to nič. Z tohto dôvodu odporúčame prečítať si kolá, aby ste získali predstavu o tom, prečo sme bod udelili tak, ako sme to urobili.

1

Knižnica hier

Posudzovanie knižnice Projektu xCloud je teraz zložité. K dispozícii je okolo 100 hier, z ktorých 50 prišlo len niekoľko mesiacov po spustení ukážky. Táto služba by sa mala nakoniec integrovať aj do hry Xbox Game Pass a celková suma by sa tak mala dostať niekde v okolí 300 hier. 

xcloud-game-knižnica

Sú prítomní všetci ťažkí hitteri prvej strany, vrátane Gears 5 a Halo: The Master Chief Collection. Projekt xCloud má tiež pozoruhodnú podporu tretích strán. Môžete načítať hry ako Príbehy Vesperie a Krvavé maľby: Rituál noci v službe. Akonáhle bude integrácia konzoly Xbox Game Pass aktívna, zoznam bude ešte pôsobivejší. 

Napriek tomu to pre Shadowa nie je. Keď budeme hovoriť o tomto porovnávaní, Shadow vám poskytne kompletný počítač so systémom Windows 10, takže akúkoľvek hru, ktorú by ste mohli hrať na Windows 10, môžete hrať na Shadow. To zahŕňa klasické tituly zo služieb ako GOG, ako aj novšie hry v službe Steam a Epic Games Store. 

Tieto hry musíte skutočne kúpiť, rovnako ako v GeForce Now (prečítajte si našu recenziu v GeForce Now). Nie je jasné, či budete musieť kúpiť hry s Project xCloud, ale je to bezpečná stávka. 

Napriek tomu je ťažké sa sťažovať, keď je na stole hra Xbox Game Pass. Spoločnosť Microsoft tvrdila, že Game Pass a xCloud budú mať rovnaké predplatné, vďaka čomu budete mať k dispozícii bezplatnú veľkú knižnicu hier, ako to robí služba PlayStation Now (prečítajte si našu recenziu v službe PlayStation Now).. 

tieňový Slider1

Len sa však domnievame. Pokiaľ ide o súčasnú podporu, projekt xCloud sa nedá porovnávať s tieňom, pokiaľ ide o podporu hier. Na počítači je jednoducho viac hier a program Shadow vám umožňuje hrať ich všetky.

Round: Game Library Point pre Shadow Cloud Gaming

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

2

stanovenie ceny

Je ťažké hovoriť o tvorbe cien, pretože obaja naši konkurenti sú v prechodnom období. Spoločnosť Shadow nedávno prehodnotila svoju cenovú štruktúru a pridala dve nové úrovne služieb a mierne zvýšenie cien. Projekt xCloud, ktorý je momentálne k dispozícii iba v obmedzenom náhľade, nemá žiadnu cenu. 

Ak chcete začať používať xCloud, stačí vyhodiť svoje meno do klobúka a preťať si prsty. Obmedzená beta verzia používateľom umožňuje prístup k zážitkom, na ktorých spoločnosť Microsoft pracuje. To znamená, že nevieme, koľko nových používateľov spoločnosť Microsoft prijíma, keď vydáva pozvánky. 

Zostáva nám špekulovať, o čom sme sa so súčasným stavom cloudových hier dostali celkom dobre. Za predpokladu, že sa spoločnosť Microsoft rozhodne spojiť všetky svoje služby Xbox online, očakávame, že mesačná cena sa bude pohybovať okolo 20 až 25 dolárov. Je to drahšie ako Google Stadia (prečítajte si našu recenziu v službe Google Stadia), ale vzhľadom na to, koľko ponuky Projekt xCloud môže ponúknuť, je ťažké podať sťažnosť..

Našťastie máme čísla pre Shadowa. Jediný plán, ktorý je k dispozícii v čase písania, Boost, beží 11,99 dolárov mesačne, keď sa účtuje ročne, a čistých 15 dolárov, ak idete z mesiaca na mesiac. Za túto cenu získate streamovanie 1080p, 256 GB úložného priestoru a štandardné sieťové pripojenie 1 Gbps..

Dve nové úrovne, Ultra a Infinite, zvyšujú cenu a podporujú rozlíšenie. Tieto plány ponúkajú podporu pre rozlíšenie 4 kB a zvýšia úložnú kapacitu na 512 GB a 1 TB. Bohužiaľ, sú drahé a momentálne nie sú k dispozícii. Napríklad, Nekonečný plán bude stáť 49,99 dolárov, keď bude fakturovaný mesiac po mesiaci, keď bude vydaný. 

Projekt xCloud je momentálne bezplatný, ale za predpokladu, že sa skutočne dostanete na zoznam testerov spoločnosti Microsoft. Tieň je na drahom konci vecí, ešte viac ako Vortex (prečítajte si našu recenziu Vortexu). Pre toto porovnanie je však víťaz výlučne preto, že je skutočne k dispozícii na kúpu.

Kolo: Cenový bod pre tieňové cloudové hry

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

3

Vlastnosti

O funkciách s projektom xCloud sa veľa nehovorí, pretože spoločnosť Microsoft sa stále zameriava na to, aby služba fungovala, a nie na vybavenie dobrotami. Stále je za technológiou xCloud zaujímavá technológia. Ako sa dostaneme v kole pokrytia, servery xCloud využívajú globálnu sieť serverov Azure od spoločnosti Microsoft. 

Každý server xCloud obsahuje vnútornosti štyroch konzol Xbox One S. Aj keď hry na telefóne vyzerajú skvele, Xbox One S začína ukazovať svoj vek, najmä v časoch načítania. Má tradičný pevný disk, nie SSD. 

Ako vidíte v našom najlepšom externom sprievodcovi SSD, znamená to, že je dosť pomalý. Nemáte ani možnosť pripojiť externý pevný disk, ako by ste mali k miestnej konzole (viac informácií nájdete v našom najlepšom externom harddisku pre konzolu Xbox One)..

xcloud-4

Pretože xCloud je v podstate Xbox One v cloude, máte všetky funkcie, ktoré sú súčasťou konzoly spoločnosti Microsoft, vrátane priateľov, bonusov, odmien spoločnosti Microsoft a obchodu. Nedostatok podpory radičov tretích strán alebo podpory klávesnice a myši však brzdí zážitok. 

Tieň je vybavený funkciami, z ktorých žiaden nebol vyrobený. Táto služba je v podstate počítačom so systémom Windows 10 v cloude, takže máte prístup ku všetkým funkciám systému Windows ak všetkým aplikáciám spusteným na platforme. Tieň dokonca poskytuje sieťové pripojenie 1 Gb / s, takže prehľadávanie internetu je na stole. 

tieňovej-Windows-nastavenia

Pôsobivejšia je podpora periférie spoločnosti Shadow. Hry sú pripravené na hranie s klávesnicou a myšou alebo podľa vášho želaného ovládača, bez ohľadu na to, či sa pripájate cez USB alebo Bluetooth. Premapovanie sa vykonáva aj prostredníctvom aplikácií systému Windows. Napríklad profily Steam radiča môžete použiť na hry, ktoré by inak potrebovali klávesnicu a myš. 

V súčasnosti ste uzamknutí používania systému Windows 10, čo je sotva sťažnosť, pretože môžete svoj vzdialený počítač nakonfigurovať ľubovoľným spôsobom. Napriek tomu Shadow tvrdí, že pracuje na pridávaní podpory pre Linux. 

Kolo: Funkcie poukazujú na Shadow Cloud Gaming

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

4

výkon

Toto kolo je zaujímavé, pretože tieň a projekt xCloud sú zamerané na rôzne trhy. xCloud je jednoducho iný spôsob použitia vášho Xbox One, nie spôsob, ako ho vymeniť. Tieň, na druhej strane, sa zameriava na tých, ktorým nevadí rezanie konzoly úplne, so zameraním na plný zážitok z hrania v cloude. 

xcloud-2

Počnúc projektom xCloud sme testovali s pripojením WiFi 5 GHz. Pretože xCloud nemá počítačovú aplikáciu, nemohli sme otestovať pomocou káblového pripojenia. Pri hre Halo 5, Gears 5 a Forza Horizon 4 sme narazili na veľmi málo problémov. Došlo k malému až žiadnemu oneskoreniu vstupu a artefakty prúdenia údajov boli medzi nimi veľmi vzdialené. 

Na základe nášho testovania je sila signálu s xCloud najväčším faktorom. Budete tiež potrebovať oveľa vyššiu rýchlosť, ako inzeruje spoločnosť Microsoft. Testovali sme rýchlosť sťahovania 60 Mb / s, čo ďaleko presahuje odporúčanie spoločnosti Microsoft. Dokonca aj potom sme narazili na slabé signály a vynechali snímky. 

xcloud-1

Okrem toho sa nezdalo, že by existovalo žiadne škálovanie založené na sile signálu. Väčšina služieb v oblasti cloudových hier zníži kvalitu toku videa tak, aby vyhovoval slabým signálom. V prípade hry xCloud by hra buď koktala, alebo úplne zamkla, keď by náš signál začal miznúť. 

Shadow nemá tento problém. Testovali sme Doom 2016, Counter-Strike: Global Offensive a Cuphead na káblovom a bezdrôtovom pripojení av oboch prípadoch poskytol Shadow takmer miestne skúsenosti. Mimo príležitostného artefaktu streamingu by sme boli ťažko rozoznateľní, keby sme to odlíšili od herného počítača. 

Shadow fungoval rovnako dobre na systéme Android, hoci sme boli sklamaní nedostatkom ovládacích prvkov na obrazovke. Musíte sa pohybovať prstom okolo kurzora a pomocou klávesnice Android, ktorú chcete napísať. Vzhľadom na to, aké malé mobilné obrazovky sú, je na obrazovke často príliš veľa naraz, čo je nepríjemné pri pokuse o spustenie hry. 

Stále však nemožno poprieť, že Shadow má toto kolo výhodu. Zo všetkých služieb, ktoré sme testovali v cloude, sa Shadow dostane čo najbližšie k poskytovaniu miestnych skúseností v cloude, čím sa zahanbujú služby ako Blacknut (prečítajte si našu recenziu Blacknut).

Kolo: Výkonnostný bod pre Shadow Cloud Gaming

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

5

Podpora platformy

Projekt xCloud je k dispozícii na jednej platforme: Android. Ak sa do ukážky dostanete, budete potrebovať zariadenie so systémom Android 6.0 alebo vyšším a Bluetooth 4.0 alebo vyšším. Počas náhľadu nemôžete použiť žiadny radič tretej strany. Ak chcete hrať hry Xbox, budete potrebovať radič Xbox One. 

Podpora spoločnosti Shadow je omnoho rozsiahlejšia s natívnymi aplikáciami pre systémy Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Tím pracuje aj na aplikáciách pre inteligentné televízory, čo znamená, že by ste mali mať možnosť načítať hry na ľubovoľnej obrazovke vášho domu. 

Je to nespravodlivé porovnanie, pretože Project xCloud je v ukážke. Spoločnosť Microsoft má pred sebou ešte dlhú cestu, kým podporuje šírku platforiem, ktoré robí spoločnosť Shadow. Podpora pre iOS a inteligentná televízia pre nás znamenajú rozdiel. Shadow je jedinou službou streamovania hier, ktorá v súčasnosti ponúka podporu pre tieto platformy.

Kolo: Platform Support Point for Shadow Cloud Gaming

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

6

Jednoduchosť použitia

Projekt xCloud je v súčasnosti dosť holý, a preto sa dá ľahko používať. Avšak premyslený prístup spoločnosti Microsoft k dizajnu pomocou aplikácie xCloud a Xbox One nám dáva nádej na úplné vydanie. Mobilná aplikácia – jediná v súčasnosti dostupná platforma – je zameraná výlučne na hry. 

Môžete prehľadávať zoznam, prezerať si nedávno hrané hry a hľadať názov. Okrem toho existuje karta spätnej väzby, ale je to. Projekt xCloud je síce holý, ale spoločnosť Microsoft stále robí viac ako iné služby v oblasti cloudových hier. Napríklad PlayStation Now nemá na svojej počítačovej aplikácii vyhľadávací panel a GeForce Now nemá vyhradenú stránku knižnice (prečítajte si našu recenziu v službe PlayStation Now). 

xcloud-3

Tieň je viac zapojený, ale rovnako ľahko sa používa. Keď sa zaregistrujete, budete mať možnosť nakonfigurovať spôsob inštalácie systému Windows alebo ísť s inštaláciou odporúčanou spoločnosťou Shadow. Potom je to čakacia hra. Museli sme zostať pripravení asi hodinu, kým nám Shadow pošle e-mail, že náš vzdialený počítač je pripravený. 

shadow-sign-up

Potom ste pripravení ísť a nemusíte aktualizovať Windows ani ovládače. Aj keď môžete okamžite skočiť do Windows – Shadow má jednoducho spúšťač holých kostí – nemôžete začať hrať hry. Váš odber je dodávaný s obmedzeným množstvom úložného priestoru, takže budete musieť hry hrať skôr, ako si ich budete môcť zahrať. 

Windows skúsenosti sú však vynikajúce. Mimo niektorých klávesových skratiek Shadow môžete na obídenie úplne využiť klávesové skratky systému Windows. Okrem toho môžete bez problémov prechádzať z okna tieňa do miestnej relácie. Shadow nevyžaduje žiadne konkrétne vstupné povolenia. 

tieňový startup

Aplikácia Shadow nie je zložitejšia ako Windows. Ako služba v oblasti cloudových hier však existuje problém. Služby ako Stadia a Project xCloud fungujú tak dobre, pretože môžete okamžite spustiť hru bez nutnosti opravy alebo inštalácie. Aby mala Shadow otvorenosť, musí k problému pristupovať odlišne. Napriek tomu to dáva zážitok z tlmenia. 

Je však pre nás ťažké dať víťazstvo spoločnosti xCloud. Aj keď je mobilná aplikácia pôsobivá na to, o čo ide, nie je to moc. Spoločnosť Shadow ako komerčný produkt dokáže flexibilne navrhnúť svoj dizajn, napriek tomu, že na inštaláciu hier budete musieť čakať..

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre tieňové cloudové hry

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

7

krytie

Pokiaľ ide o pokrytie projektu xCloud, podobne ako tvorba cien a podpora hier, pracujeme s obmedzenými informáciami. Ukážka je obmedzená na USA, Veľkú Britániu, Kanadu a Južnú Kóreu. Južná Kórea je zaujímavým začlenením, pretože väčšina služieb v oblasti streamovania hier preskočila minulé ázijské trhy. 

Po spustení však xCloud rýchlo zabalí zemeguľu. Globálna sieť spoločnosti Azure od spoločnosti Microsoft už obsluhuje 140 krajín, a hoci väčšina z týchto dátových centier sa na xCloud ešte nevyužíva, spoločnosť Microsoft tvrdí, že v budúcnosti budú. Centrá Azure so servermi xCloud v súčasnosti pokrývajú Severnú Ameriku, Európu a Áziu. 

xcloud-azúrovo-server-sieť

Aj pri obmedzenom rozsahu xCloud počas beta verzie ničí Shadow, pokiaľ ide o pokrytie. Shadow podporuje iba kontinentálne USA a aj vtedy je iba 38 z týchto štátov plne podporovaných. Tieň označí zvyšok ako štáty prieskumného režimu, medzi ktoré patria Washington, Idaho, Montana, Utah, Arizona, Colorado, Wyoming, Alabama, Gruzínsko a Florida.. 

To znamená, že používatelia v týchto štátoch nebudú mať dobré skúsenosti na základe infraštruktúry, terénu a ďalších faktorov. Stále si môžete kúpiť tieň, ale budete náchylní na ďalšie oneskorenie vstupu a potenciálne poklesy pripojenia. Pokiaľ ide o medzinárodnú podporu, Shadow zatiaľ nič neoznámil. 

Aj keď Shadow slúži štátom, ktoré plne podporuje, šírenie nie je také široké ako xCloud, čo je o to nepríjemnejšie, že spoločnosť Microsoft ešte nezačala svoju službu streamovania hier. Z tohto dôvodu dávame dôraz na tím Xbox.

Kolo: Miesto pokrytia pre projekt xCloud

Logo Shadow Cloud Gaming
Logo projektu xCloud

8

Záverečné myšlienky

V lavíne zvíťazil Shadow v šiestich z našich siedmich kôl a zvíťazil, takže projekt xCloud zostal v predstihu iba v jednej kategórii: pokrytie. To nás však veľmi neprekvapuje, keď vidíme, že Shadow je komerčne dostupný produkt a projekt xCloud je stále v beta verzii. Shadow je náš víťaz. 

Výherca: Shadow

Aj keď je xCloud stále v beta verzii, našim najväčším problémom je výkon. Spoločnosť Microsoft vypracovala svoju prácu pri sprísňovaní služieb, najmä pokiaľ ide o slabé spojenia. Keď sa však problémy s výkonom vyriešia, bude to oveľa pôsobivejšie a schopné konkurovať spoločnosti Shadow, aj keď neprekročiť. 

Súhlasíte s tým, že Shadow je lepší? Mali ste to šťastie, aby ste získali prístup k projektu xCloud? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me