GeForce Now vs PlayStation Now: Big Boys Fight od spoločnosti Cloud Gaming v roku 2020

PlayStation Now a GeForce Now od spoločnosti Nvidia sú dve z najstarších služieb v oblasti cloudových hier, pričom prvé z nich len aktualizuje svoje ceny, aby konkurovalo podobným vlastnostiam ako Google Stadia, a druhé, ktoré spoločnosť Nvidia nakoniec vydala po dlhom beta cykle. Aj keď sú to dve z najlepších služieb v oblasti cloudových hier v okolí, v tomto porovnaní GeForce Now vs PlayStation Now môže vyhrať iba jedna. 


Postavíme obe hlavy k hlavám vo vlastnostiach, cenách, podpore hier, podpore platforiem, výkone, pokrytí a ľahkom používaní, aby sme zistili, ktoré ponúkajú najlepšie celkové skúsenosti. Zostavíme body, za ktoré súťažiaci urobia v konkrétnom kole lepšie a na konci vyhlásime celkového víťaza. 

Napriek tomu odporúčame prečítať si našu recenziu GeForce Now a recenziu PlayStation Now. V nich ideme do hĺbky výkonnosti, pokrytia, stanovovania cien a ďalších, porovnávame našich konkurentov so zvyškom trhu a nie iba navzájom. 

Nastavenie boja: GeForce Now vs PlayStation Now

Počas niekoľkých nasledujúcich tisíc slov budeme porovnávať funkciu GeForce Now a PlayStation Now s funkciou. Máme sedem kôl, z ktorých každé má význam. Počas týchto kôl hovoríme o rozdieloch medzi jednotlivými službami a o tom, prečo uprednostňujeme jednu alebo druhú. Nakoniec vyhlásime víťaza a udelíme bod. 

Samozrejme, podľa toho, ktorá služba má viac bodov, bude náš šampión. V niektorých prípadoch to však nie je tak rezané a suché. Napríklad PlayStation Now, vyvinutý spoločnosťou Sony, je k dispozícii vo viacerých krajinách po celom svete, zatiaľ čo Nvidia GeForce Now je obmedzená na USA a väčšinu európskych krajín. Najlepšie služby pre vás sa preto môžu líšiť od nášho konečného víťaza. 

Preto vám odporúčame prečítať si obe kolá, namiesto toho, aby ste len víťazov skimmingu prebrali. Víťaza udelíme zakaždým, aj keď dôvody udelenia tohto bodu sa môžu zmeniť na základe rôznych okolností. Ak to z cesty nevyjde, začnime od vrcholu.

1

Knižnica hier

GeForce Now, podobne ako služby ako Vortex, má licencovanú knižnicu hier, ktoré si môžete so službou zahrať (prečítajte si našu recenziu Vortex). Aj keď všetky podporované tituly používajú platformu DRM, ako napríklad Steam, vydavateľ si môže vybrať, či je jeho hra súčasťou GeForce Now alebo nie, čo, ako vidíte v porovnaní Shadow vs GeForce Now, nie je dobrá vec. 

V GeForce Now chýba veľa hier. Spoločnosti ako Blizzard a Bethesda sťahujú podporu z platformy. GeForce Now stále pokrýva základné prvky s podporou Warframe, Rocket League, Counter-Strike: Global Offensive a Fortnite, ale ak hľadáte hranie určitej hry, GeForce Now ju nemusí podporovať. 

PlayStation Now má tiež obmedzenú knižnicu hier, aj keď nie rovnakým spôsobom ako GeForce Now. Keď si kúpite predplatné, kupujete nielen aspekt cloudovej hry služby PlayStation Now, ale tiež knižnicu s viac ako 800 hrami. Ihneď po registrácii sa môžete do akcie zapojiť bez toho, aby ste si museli kupovať hry. 

V porovnaní so službou ako Shadow – vidíte, ako sa zhodujú v našom porovnaní Shadow vs PlayStation Now – PS Now sa cíti obmedzene. V porovnaní s GeForce Now však knižnica svieti. 

Aj keď si nemusíte vyberať, ktoré hry sa dostanú do služby, PlayStation Now ponúka dosť širokú škálu titulov, ktoré uspokoja väčšinu hráčov. Týmto spôsobom si myslíme, že je to podobné ako Netflix. 

Nemusíte tiež streamovať všetky tieto hry. Pretože program PS Now podporuje systém PS4, môžete si niektoré hry – okolo 300 podporovaného zoznamu – stiahnuť lokálne do svojej konzoly. V takom prípade získate najlepšiu kvalitu bez problémov kvôli oneskoreniu siete. 

GeForce Now má schopnosť vytiahnuť z väčšej skupiny hier. Na PC je jednoducho dostupných viac hier ako na PS4. Avšak jeho súčasná podpora vyzerá ako nevýrazná v porovnaní s PS Now. Kým spoločnosť GeForce Now nebude môcť implementovať systém ako Shadow’s – prečítajte si viac podrobnejšie naše Shadow review – ponuka spoločnosti Sony bude vynikajúca. 

Round: Game Library Point pre PlayStation Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

2

stanovenie ceny

Pre GeForce Now je cena trochu lepkavá. Existujú dve úrovne služieb, bezplatná a platená možnosť. Zakúpená možnosť zakladateľov je však iba pre „zakladajúcich členov“. V praxi to znamená, že uvedená cena 5 dolárov za mesiac je dobrá iba pre prvých 12 mesiacov služby. Po roku už nie je možné povedať, aká bude cena GeForce Now. 

Služba PlayStation Now už nejakú dobu existuje, pričom jedinou zmenou ceny je pokles koncom roka 2019. Aj keď služba používala okolo 20 dolárov mesačne, teraz je to len 10 dolárov mesačne, ak platíte mesačne, a polovica sumy, ak kupujete rok vopred. Bezplatná úroveň by bola pekná, ale je ťažké si sťažovať, ako lacný je teraz program PS Now. 

GeForce Now môže byť lacnejšie na papieri, ale ignoruje sa skutočnosť, že sa jeho cena zmení. Napriek tomu existuje niekoľko dôvodov, prečo kúpiť do GeForce Now, a to aj v jeho rastúcich fázach. Zakladatelia dostanú úvodnú lehotu 90 dní, počas ktorej si môžu službu bezplatne vyskúšať. Stále sa musíte zaviazať na odber, ale prvé tri mesiace streamovania hier sú zadarmo. 

Navyše, GeForce Now dáva viac možností tým, ktorí platia. Napríklad používatelia so zakladajúcim členom nemusia čakať na hranie hier, zatiaľ čo neplatení členovia môžu byť povinní. PlayStation Now, na druhej strane, hovorí, že všetci odberatelia možno budú musieť čakať v rade, bez ohľadu na to, koľko platíte. 

Napriek ich rozdielom je ťažké toto kolo nazvať. Sme ochotní ju dať službe PlayStation Now, pretože jej cena je prinajmenšom nastavená do kameňa. To znamená, že GeForce Now je v čase písania lacnejšia. Okrem toho ponúka voľnú úroveň a väčšiu rozmanitosť pre tých, ktorí chcú platiť, a tlačí ju na čelo tohto kola. 

Kolo: Cenový bod pre GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

3

Vlastnosti

Obaja naši konkurenti sú značne obmedzení, pokiaľ ide o vlastnosti, preskakujú minulé veci, napríklad možnosti riešenia. Z väčšej časti ide o podporu radičov a podporu platforiem, ktoré uprednostňujú GeForce Now. PlayStation Teraz má však jednu jedinečnú ponuku: miestne hry. 

Počnúc programom PS Now je k dispozícii knižnica s približne 300 hrami v rámci 800+ podporovaných titulov, ktoré si môžete lokálne stiahnuť do svojho PS4. V takom prípade dostanete hru v plnom rozlíšení a snímkovej frekvencii, bez ohľadu na to, či ste pripojení k internetu alebo nie. Táto funkcia je, žiaľ, k dispozícii iba na PS4; Používatelia počítačov sú obmedzení na cloud. 

Avšak pre PS4 to nie je všetko. Okrem toho, že ste sa obmedzili na PC a PS4 – viac informácií v kole „podpora platformy“ – so službou môžete používať iba DualShock 4. Služba PS Now nepodporuje ovládače klávesnice, myši alebo tretích strán.

Horšie je, že ak bude dopyt dostatočne vysoký, možno budete musieť čakať vo fronte. V takejto situácii Sony hovorí: „nie je možné uhádnuť, ako dlho budete čakať.“

playstation-teraz-review-FAQ

GeForce Now nepodporuje miestne hry, ale vyrovnáva sa s oveľa širšou podporou radičov a platforiem. Okrem podpory klávesnice a myši, GeForce Now podporuje takmer akýkoľvek radič, ktorý sa môže pripojiť k vášmu PC alebo mobilnému zariadeniu. Podporuje dokonca aj mobilné radiče typu Switch-esque, ako je napríklad Razer Junglecat. 

Pre nás je cloudové hry všetko o možnostiach, ktoré vám umožňujú hrať ľubovoľnú hru na akomkoľvek zariadení, ktoré chcete. To zahŕňa ovládače. GeForce Now umožňuje hráčom používať čokoľvek, s čím sa cítia dobre, zatiaľ čo PlayStation Now vyžaduje použitie hardvéru prvej strany. Aj keď je funkcia sťahovania softvéru PS Now dobrá, musíme toto kolo poskytnúť Nvidia GeForce Now. 

Kolo: Funkcie poukazujú na GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

4

výkon

Aby sme udržali všetko na rovnakom základe, testovali sme podobné hry na serveroch PlayStation Now a GeForce Now vrátane rýchlo sa rozvíjajúceho strelca, precízneho plošinovka a notoricky náročnej hry. Existujú samozrejme RPG, strategické hry a ďalšie od našich dvoch konkurentov, ale tí nepretahujú hranice schopnosti reagovať a vykresľovania rovnakým spôsobom.. 

Od GeForce sme testovali Doom 2016, Cuphead a Counter-Strike: Global Offensive. Doom a Cuphead skvele bežali v uzamknutom rozlíšení 1080p, ktoré často tlačí GeForce Now, často tlačia rýchlosťou nad 100 snímok za sekundu. Counter-Strike bol rovnako pôsobivý, hoci občasné škytanie by sa v konkurenčnom prostredí ukázalo byť príliš. 

Hoci hry, ktoré sme testovali, vyzerali skvele, dúfali sme, že v plnom vydaní GeForce Now bude podpora 4 kB. Keď sme testovali beta pred mnohými mesiacmi, ľahko sme dosiahli 60 fps pri 4K v Doom. Teraz, keď bola služba sprístupnená pre verejnosť, sú rozlíšenia uzamknuté na plnom vysokom rozlíšení, aj keď máte dosť snímkových réžií na zdôvodnenie vyššieho rozlíšenia. 

1080p však vyzerá ako sen v porovnaní s PlayStation Now. Na testovanie sme hrali niekoľko hodín hry Bloodborne, Mighty No. 9 a Doom 2016. Hry sa väčšinou pohybovali hladko, aj keď v porovnaní s GeForce Now sme narazili na ďalšie artefakty streamovania videa a oneskorenie vstupu.. 

playstation-teraz-review-doom

Napriek malému rozdielu vo výkone sa toto kolo zmenilo na rozlíšenie. PS Now je uzamknutý na 720p, čo je šialené. V súčasnosti je ťažké nájsť displej, ktorý natívne beží v 720p, bez ohľadu na to, či ste na PS4 alebo na počítači. 

Navyše, s PS4 Pro, ktorý podporuje výstup 4K, mnoho používateľov zistí, že používajú iba deväť dostupných pixelov svojho televízora.. 

Služba PlayStation Now má oveľa lepšiu výkonnosť ako pred niekoľkými rokmi, ale aj napriek vylepšeniam streamovania je nízke rozlíšenie vrah. Aj keď by sa spoločnosť Sony mohla pred niekoľkými rokmi zbaviť streamovania 720p, displeje sa posunuli ďaleko za toto rozlíšenie, takže pre všetky aplikácie na celú obrazovku sú zastarané.. 

Kolo: Výkonnostný bod pre GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

5

Podpora platformy

Podpora platformy je miestom, kde vidíme ešte väčší rozdiel ako výkon medzi GeForce Now a PlayStation Now. Ponuka spoločnosti Sony je veľmi obmedzená a môže bežať iba na počítačoch PC a PS4. Služba Nvidia, aj keď nie je tak robustná ako Shadow, pokiaľ ide o podporu platformy, môže bežať na dlhom zozname iného hardvéru. 

GeForce Now je momentálne k dispozícii na Windows, MacOS, Android a Nvidia Shield. Podpora makier je obrovská, rovnako ako plná podpora systému Android. Dokonca aj masívne cloudové herné služby, ako je Google Stadia, zápasia, pokiaľ ide o mobilné zariadenia (viac informácií nájdete v našej recenzie Google Stadia a zistite, ako sa porovnáva v našom dieli Google Stadia vs GeForce Now). Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne aplikácie GeForce Now pre inteligentné televízory, ale podpora služby Štít túto úlohu pekne plní. 

Ako sme už predtým zdôraznili v službe PlayStation Now, nezachytáva to, o čom je cloudové hry: schopnosť hrať svoje hry kdekoľvek a kedykoľvek chcete. GeForce Now dokonale zachytáva tohto ducha a umožňuje vám streamovať hry bez ohľadu na to, či máte televíziu, počítač alebo telefón. 

Kolo: Platform Support Point for GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

6

Jednoduchosť použitia

Jednoduché použitie je zaujímavé kolo, pretože ani GeForce Now ani PlayStation Now to úplne nevymysleli. Počnúc prvou verziou má GeForce Now atraktívnu a zrozumiteľnú aplikáciu pre Windows aj Android. Je to jednoduché na vine, takže úloha je taká všedná, ako je pridanie hry do vašej knižnice, ako by to bola fuška.  

GeForce Now vám namiesto vyhľadania stránky knižnice alebo zoznamu podporovaných hier ponúka vyhľadávací panel. Ak chcete do knižnice pridať hru, môžete ju vyhľadať a kliknúť na „pridať“. Potom sa hra zobrazí vo vašej knižnici. Vaša knižnica je však posuvníkom, ktorý zobrazuje naraz iba päť hier. 

GeForce-dnes rozšíril-game

Aj keď program GeForce Now zobrazuje informácie o každej hre vo vašej knižnici – vrátane vývoja vývojára, ovládača a dátumu vydania – neexistuje špecializovaná stránka na zobrazenie všetkých vašich knižníc naraz. Aj napriek tomu, že sa vaše hry pohybujú päť a pol času narazíte, čo môže byť rýchlo nepríjemné, ak máte knižnicu služby Steam 100 a viac. 

GeForce-dnes-interface

Služba PlayStation Now bohužiaľ nie je o nič lepšia. Aplikácia PS4 je v poriadku, dokonale zapadá do podpory operačného systému a ovládača PS4. Na PC sa však spoločnosť PS Now snaží. Ste nútení prechádzať hry po jednotlivých riadkoch spôsobom, ktorý je netflixový. Aj keď táto navigácia funguje pre diaľkové ovládanie alebo ovládač, na klávesnici a myši sa cíti pomaly a neohrabane. 

playstation-teraz-review-prihláška

Ďalej neexistuje spôsob, ako vyhľadávať, filtrovať alebo prehliadať hry v počítačovej aplikácii. Môžete listovať v zoznamoch spoločnosti Sony a to je všetko. PC aplikácia je, z toho, čo vieme, priamy port PS4, ktorý ukazuje buď nedorozumenie alebo ignorovanie toho, ako by mala byť použiteľnosť aplikácie na pracovnej ploche.. 

Obidvaja naši konkurenti sú v tomto kole subdodávateľmi, vďaka čomu sú aj priemerné cloudové herné služby, ako je Blacknut, dobré (pozri našu recenziu Blacknut). Na PS4 je víťazom PlayStation Now. Mali by sme však podozrenie, že je väčšia časť ľudí, ktorí sa zaujímajú o cloudové hry na iných platformách, a na tomto fronte je víťazom GeForce Now, napriek všetkým jeho nesprávnym krokom. 

Kolo: Ľahké miesto použitia pre GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

7

krytie

Spoločnosť Sony má s PlayStation Now obrovskú výhodu, pokiaľ ide o pokrytie. Nielenže sa spoločnosť PS Now pohybovala dlhšie ako GeForce Now, ale spoločnosť Sony už má existujúcu infraštruktúru zo siete PlayStation Network alebo PSN.. 

Rovnakým spôsobom, ako je spoločnosť Microsoft schopná používať svoju sieť Azure pre Project xCloud, môže spoločnosť Sony používať svoje servery PSN pre systém PlayStation Now (prečítajte si našu recenziu projektu xCloud). 

Zoznam podporovaných krajín je zdĺhavý a zahŕňa ho Rakúsko, Kanada, Fínsko, Dánsko, Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Japonsko, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, USA a USA. UK. Nie je však jasné, koľko serverového priestoru venuje spoločnosť Sony službe PlayStation Now. 

Vzhľadom na to, že používatelia môžu pravdepodobne čakať vo fronte a že sme zaznamenali slušné množstvo vstupných oneskorení, sme naklonení myšlienke, že spoločnosť Sony nevenuje do svojej siete cloudových hier príliš veľa koní. Pokrýva oveľa väčšiu vzdialenosť ako GeForce Now, ale s veľkými nákladmi na výkon. 

Prístup spoločnosti Nvidia je omnoho skromnejší a pokrýva USA a väčšinu európskych krajín. Na stavovej stránke GeForce Now je tiež zmienka o serveroch „aliančných partnerov“ v Japonsku a Rusku, čo naznačuje, že služba bude čoskoro k dispozícii vo viacerých regiónoch.. 

Aj keď má GeForce Now menší fyzický priestor ako PlayStation Now, je vybavený na zvládnutie oblastí, ktoré podporuje, s viacerými servermi a množstvom režijných nákladov. Služba PlayStation Now má viac serverov a väčšiu sieť, sú však príliš tenké a vedú k problémom s výkonom. Z tohto dôvodu dávame GeForce Now víťazstvo pre toto posledné kolo. 

Round: Bod pokrytia pre GeForce Now

Logo GeForce Now
Logo PlayStation Now

8

Záverečné myšlienky

GeForce Now je jasným víťazom tohto porovnania a porazil PlayStation Now v šiestich z našich siedmich kôl. Aj keď služba za posledných niekoľko mesiacov zaznamenala niekoľko rastúcich bolestí, formuje sa ako uchádzač o miesto v cloudových herných priestoroch. Aspoň z hľadiska výkonu patrí medzi najlepšie. 

Víťaz: GeForce Now

Napriek tomu má PlayStation Now zásluhy. V mnohých ohľadoch je to podobné hre Xbox Game Pass, vďaka čomu môžete do konzoly prevziať viac ako 300 hier. Z tohto dôvodu je služba PS Now skvelá. Cloudové hry sú na druhej strane iný príbeh. Hoci sa program PS Now v priebehu rokov zlepšil, uzamknuté rozlíšenie, radenie do fronty a oneskorenie vstupu sú príliš veľké. 

Súhlasíte s tým, že GeForce Now je víťazom? Ste predplatiteľom niektorej služby? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map