Ako sledovať Netflix na vašom televízore v roku 2020

Netflix spôsobil revolúciu v spôsobe konzumácie filmov a televíznych relácií. Už nemusíme naladiť kanál v konkrétnu hodinu a pozerať 10 minút reklám, aby sme mohli sledovať váš obľúbený film.


Streamovanie na serveri Netflix znamená vysokokvalitný obsah bez reklám a na požiadanie na akomkoľvek zariadení vrátane vášho televízora. Ak si nie ste istí, ako sledovať Netflix na televízore z pohovky v obývacej izbe, čítajte ďalej.

Aplikácia Netflix na Smart TV

Ak máte inteligentnú televíziu, máte šťastie. Netflix má špecializovanú aplikáciu na takmer všetkých operačných systémoch inteligentnej televízie. To znamená, že by ste sa najprv mali uistiť, že ste pripojení na internet.

smart-tv

Vo väčšine prípadov budete musieť otvoriť nastavenia zariadenia, vyhľadať kartu „sieť“ alebo „pripojenia“, kliknúť na ňu a pripojiť sa cez Wi-Fi. Niekedy to nemusíte robiť, pretože poskytovatelia internetu pripoja vašu inteligentnú televíziu k internetu prostredníctvom pevnej linky, keď nastavia váš smerovač.

Ak svoju sieť Wi-Fi nenájdete na karte nastavení zariadenia, môže to byť spôsobené tým, že máte čo do činenia so starším zariadením. Niektoré prvotné inteligentné televízory potrebujú na pripojenie k bezdrôtovej sieti adaptér. Chyťte jednu z nich a budete radi, keď pôjdete.

Po pripojení na internet otvorte trh aplikácií televízora, stiahnite si aplikáciu Netflix, prihláste sa do svojho účtu a užite si službu. Ak nemáte účet, môžete sa zaregistrovať prostredníctvom aplikácie Netflix TV, ale neodporúčame ho, pretože je jednoduchšie to urobiť z telefónu alebo notebooku.

Ako získať Netflix na vašej inteligentnej televízii

 1. Otvorte nastavenia televízora
 2. Otvorte trh aplikácií
 3. Nainštalujte aplikáciu Netflix
 4. Zadajte poverenia svojho účtu alebo ich otvorte
 5. Užite si svoju šou

Pripája sa k vášmu notebooku

Ak sa vám nedarí kúpiť fantastickú inteligentnú televíziu, stále môžete sledovať Netflix z bežnej televízie pripojením k notebooku. Nie je to zložité. Potrebujete iba káble HDMI a veľa trpezlivosti. 

laptop

Identifikujte porty HDMI na počítači a televízore. Pripojte kábel do oboch zásuviek, otvorte ponuku „signálu“ alebo „zdroja“ na vašom televízore a vyberte správny signál HDMI. Ak máte viac ako jeden port, mali by byť očíslované. Po úprave nastavení by televízor mal streamovať displej prenosného počítača, takže sa stačí prihlásiť do počítača Netflix z vášho počítača a začať bingovať s najnovšími vydaniami..

Proces však pravdepodobne nepôjde hladko. Vyžaduje si to trpezlivosť, pretože kedykoľvek hovoríme o pripojení dvoch starších zariadení, môžete naraziť na problémy s kompatibilitou, najmä ak jedno z týchto zariadení vyrába spoločnosť Apple.

Ak je Netflix vo vašej krajine čiastočne alebo úplne nedostupný, nemusíte sa obávať. Službu si stále môžete vychutnať pomocou virtuálnej súkromnej siete. Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si našu najlepšiu ponuku VPN pre sieť Netflix a nášho sprievodcu o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN..

Pripojte prenosný počítač k televízoru

 1. Získajte kábel HDMI
 2. Pripojte HDMI k svojmu notebooku a TV
 3. Otvorte Netflix

Google Chromecast

Google Chromecast je malé zariadenie určené na riešenie problémov s kompatibilitou. Je to lacné a rýchle nastavenie pre Netflix. 

Netflix-Chromecast

Ak to chcete urobiť, zapojte Chromecast do portu USB televízora alebo do zásuvky v stene, aby ste ho zapli. Potom ho pripojte do portu HDMI a pripojte svoj smartphone alebo tablet k Chromecastu v aplikácii Domovská stránka Google. 

Začnite sledovať Netflix zo svojho vreckového zariadenia a v pravom hornom rohu sa zobrazí tlačidlo streamovania. Klepnite na to, vyberte zo svojho televízora správny zdroj HDMI a ak ste urobili všetko správne, video by sa malo začať prehrávať na veľkej obrazovke. 

Prehrávanie budete ovládať z vreckového zariadenia, ale nemusíte sa obávať nadmerného používania batérie. Môžete vypnúť zariadenie a Netflix bude pokračovať v streamovaní. Ak chcete získať podrobný návod, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako sledovať Netflix v Chromecaste.

Technicky to môžete urobiť aj zo zariadenia iOs, ale každá aktualizácia softvéru to môže zmeniť. Stále sme vás však zakryli, pretože môžete sledovať Netflix z televízora pomocou Apple TV.

Sledujte Netflix na TV prostredníctvom Chromecastu

 1. Pripojte Chromecast k televízoru
 2. Prístup k Chromecastu pomocou telefónu alebo tabletu
 3. Na prístup na web použite mobilnú aplikáciu Netflix
 4. Užite si svoj film

Netflix & Apple TV

Apple TV je drahší ako Chromecast, ale prináša aj niekoľko ďalších výhod, napríklad vlastné centrum aplikácií.

Netflix, AppleTV

Ak chcete s ňou sledovať Netflix, musíte ju pripojiť k televízoru pomocou rovnakých káblov HDMI, zapojiť ho a zvoliť ten správny zdroj. Odtiaľ je to ako mať nainštalovaný nový operačný systém na vašej veľkej obrazovke.

Na vyhľadanie aplikácie Netflix použite diaľkový ovládač Apple TV a postupujte podľa rovnakých krokov, aké by ste použili, keby ste používali bežnú inteligentnú televíziu. Jediným rozdielom je, že musíte použiť možnosti diaľkového ovládania Apple pre možnosti prehrávania. 

Ak ste si kúpili Apple TV a prihlásili ste sa na odber služby Netflix len preto, aby ste zistili, že sa tu vaša obľúbená relácia nenachádza, prečítajte si nášho sprievodného sprievodcu Kodi. Naučí vás to, ako nainštalovať Kodi na Apple TV, čím získate prístup k ďalšiemu obsahu.

Sledujte Netflix na vašom Apple TV

 1. Získajte kábel HDMI
 2. Pripojte HDMI k notebooku a Apple TV
 3. Otvorte Netflix

roku & Netflix

Postup sledovania služby Netflix na televízore pomocou zariadenia Roku je podobný ako pri používaní zariadenia Chromecast alebo Apple TV.

Netflix, roku

Jediný rozdiel je v tom, že Roku môže byť zapojený do ethernetového boxu alebo routeru. Ak máte slabé pripojenie na internet, zlepší sa vaša relácia Netflixu, pretože zariadenie komunikuje priamo so sieťou, čím sa minimalizuje potenciálne oneskorenie..

Na druhej strane je Roku v porovnaní so zariadeniami Chromecast a Apple TV problémom, pretože aktualizácie si vyžadujú veľa času a počiatočné nastavenie je komplikovanejšie. Musíte si vytvoriť účet Roku, rozhodnúť sa o jazykových preferenciách atď.

Ak vás Roku zaujal, ale nie ste typ Netflix, existujú alternatívy. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku o používaní Kodi na Roku.

Konzola pre videohry

Od roku Commodore 64 prešli konzoly videohier dlhú cestu. PlayStation a Xbox je možné používať omnoho viac, než len na hranie Call of Duty..

Môžu napríklad prehrávať Netflix na vašom televízore. Ak to chcete urobiť, jednoducho nastavte konzolu, vyhľadajte aplikáciu Netflix vo vyhradenom centre aplikácií, stiahnite ju a prihláste sa. Uvedomte si však, že zadanie ľubovoľného textu pomocou ovládača videohier môže byť veľkým problémom.

Používanie videohernej konzoly nie je najlepšou možnosťou, preto vám odporúčame postupovať iba v prípade, že ju už máte a nedá sa obťažovať nákupom Chromecastu alebo Apple TV..

Záverečné myšlienky

Odporúčame vám si Netflix užívať na inteligentnej televízii, pretože je to najjednoduchší spôsob, ako nastaviť všetko. Ak zaostávate so svojimi investíciami do domácej zábavy, môžete si zaistiť, aby fungovali s prenosným počítačom, Chromecastom, Apple TV, Roku alebo dokonca videohernou konzolou.

Ak to chcete ešte vylepšiť, prečítajte si náš najlepší kus hackov Netflix. Dozviete sa najlepšie skratky, zistíte, ako si môžete prispôsobiť titulky, a naučíte sa, ako si na platforme vyžiadať relácie. Na druhú stranu, ak vás Kodi medializuje, nezabudnite skontrolovať naše vedomostné centrum Kodi.

Máte radi Netflix na veľkej obrazovke? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map