Video Amazon Prime sa vynára ako ďalší uchádzač, ktorý stojí za to dávať pozor na prúdiace vojny. Stály prúd licencovaného a originálneho obsahu, filmy na prenájom a la carte a zväzovanie s výhodami Amazon Prime z neho robia dôstojného rivala pre likes Netflix a Hulu.


Pretože sieť Netflix len zvýšila svoje ceny a má nepríjemný zákaz VPN, niektorí sa možno pýtajú, aké sú ďalšie možnosti streamovania, najmä tí, ktorí majú obmedzený rozpočet na zábavu a nechcú platiť za viacnásobné predplatné. Amazon má dobrú pozíciu pre hodnotovo orientovaných, najmä pre tých, ktorí už Amazon Prime používajú na dvojdňovú prepravu.

Možno ste dlhoročný člen Amazon Prime a nikdy ste Prime Video príliš nebrali do úvahy, alebo hľadáte vyskúšať to na konsolidáciu svojich výdavkov na streamingové služby. V tomto rýchlom sprievodcovi vás v každom prípade oboznámime so základmi, ako je spôsob, ako získať Amazon Prime Video a ako ho pozerať na televízore alebo smartfóne..

Pri všetkých streamovaných veciach by ste sa mali pozrieť do nášho archívu streamovania, kde nájdete naše odporúčania týkajúce sa najlepších virtuálnych súkromných sietí, ktoré sa majú používať pri streamovaní, ako aj ďalšie návody, ako je tento.

Ako získať Amazon Prime Video

Amazon Prime

Ak chcete získať prístup k streamovacej službe Amazon, musíte byť predsedom. Môžete si vybrať, či budete platiť ročne 119 dolárov alebo 13 dolárov mesačne. Ak ste študent s platnou e-mailovou adresou študenta, môžete si predplatiť 59 dolárov ročne.

V porovnaní s protivníkmi, ako sú Netflix a Hulu, existuje niekoľko bodov, v ktorých má Amazon výhodu. Po prvé, je jediným poskytovateľom streamovania, ktorý ponúka obsah s vysokým dynamickým rozsahom. Po druhé, neúčtuje sa poplatok za 4K video s ultra vysokým rozlíšením. To znamená, že ak máte špičkovú televíziu alebo domáce kino a chcete streamovať 4 K za najnižšiu cenu, Amazon je momentálne najlepšia stávka.

Ako sa pozerať na Amazon Prime Video v televízii

Sledujte video Amazon offline

Rovnako ako Netflix a Hulu má Amazon vyhradenú aplikáciu pre pripojené zariadenia. Ak máte inteligentnú televíziu, hernú konzolu alebo prehrávač Blu-ray pripojený k internetu, stačí ísť do obchodu s aplikáciami svojho zariadenia a stiahnuť aplikáciu Amazon Prime Video. Stránky podpory spoločnosti Amazon podrobne popisujú podporované zariadenia a funkcie, takže ak si nie ste istí nastavením, je dobré začať.

Ak máte staršie zariadenia alebo televízor, ktorý nie je pripravený na internet, Amazon pre vás má stále možnosť. Amazon Fire TV Stick vám umožňuje streamovať video Amazon Prime na starších HDTV. Potrebujete iba náhradný port HDMI a pripojenie Wi-Fi. Dodáva sa v dvoch variantoch: jedna, ktorá podporuje 1080p a druhá, ktorá podporuje 4K.

Väčšinou vyzerajú rovnako, ale existuje niekoľko rôznych funkcií. Majú rôzne procesory a podporujú rôzne verzie Doly audio. Obaja však vyžadujú externé napájanie, Wi-Fi a port HDMI.   

Pokiaľ ide o HDMI, uistite sa, že máte najnovšie káble HDMI. Pre streamovanie 4K, HDR budete potrebovať kábel HDMI, ktorý podporuje HDMI verzie 2.0a.

Ako sa pozerať na Amazon Prime Video na

Ak ste členom služby Prime, je jednoduché získať prístup k videu Amazon Prime Video na zariadení s Androidom alebo Apple. Musíte iba prejsť do obchodu s aplikáciami vášho zariadenia – App Store pre iOS alebo Play Store pre Android. Tam si môžete stiahnuť aplikáciu Amazon Prime Video, otvoriť ju a prihlásiť sa pomocou svojho účtu Amazon.

Amazon Prime Mobile

Keď sme vás dostali, zvážte vyskúšanie našej najlepšej VPN pre Android alebo našej najlepšej VPN pre iOS.

Ako sa pozerať na Amazon Prime Video online

Máte tiež možnosť sledovať Amazon Prime Video na počítači prostredníctvom preferovaného webového prehľadávača. Existujú však výhrady. Váš prehliadač a počítač musia byť v súlade s požiadavkami Amazonu tak, aby boli šnupavé. Minimálne požiadavky sú však viac ako skromné ​​a pokiaľ používate moderný webový prehliadač, pravdepodobne sa nestretnete s problémami.

Chrome, Safari a Firefox patria medzi najobľúbenejšie webové prehliadače, takže sa uistite, že používate najnovšiu verziu. Ak ste používateľom systému Windows, musíte byť aspoň v systéme Windows 7. V prípade systému MacOS je 10.7 najstaršou podporovanou verziou. Aj keď je podporovaný Linux, zdá sa, že najlepšou kombináciou je použitie prehliadača Google Chrome, pretože podporuje prehrávač HTML5.

Po nastavení prejdite na webovú stránku Prime Video spoločnosti Amazon, prihláste sa alebo sa prihláste a choďte na binging.

Ako sledovať Amazon Prime Video offline

Rovnako ako väčšina streamingových služieb ponúka Amazon možnosť sťahovať určitý obsah. To je užitočné najmä v prípade, že ste na cestách a narazíte na mŕtve zóny WiFi. Musíte to však byť platiacim členom. Členovia domácnosti alebo používatelia, s ktorými ste zdieľali svoje výhody Amazon Prime, si nemôžu video stiahnuť. Viac informácií nájdete na stránke podpory Amazonu.

Pokiaľ používate kompatibilné zariadenie, zobrazí sa vám možnosť stiahnutia priradená k vhodnému obsahu. Môžete si vybrať, či chcete video stiahnuť v rôznych kvalitatívnych nastaveniach – najlepšie, lepšie a dobré – v závislosti od situácie v úložisku.

Potom by sa stiahnutý obsah mal zobraziť vo vašej knižnici. Budete však mať obmedzený čas sa na to pozerať.

Záverečné myšlienky

Keď sa prúdiace vojny zahrievajú, s Disney, AT&Ak sa T a Apple dostanú do hry, bude stále dôležitejšie byť selektívny. Aj keď je súťaž vždy vítaná, zlomí knižnice videí, pretože veľa obsahu bude exkluzívne. Napríklad, keď spoločnosť Disney uvedie svoju službu Disney + na trh, bude to exkluzívny domov filmov Marvel a Star Wars, ktoré sú populárnymi titulmi pre Netflix.

Pretože väčšina spotrebiteľov si nemôže dovoliť – alebo nechce platiť – každú streamingovú službu, bude pre poskytovateľov dôležitejšie ponúkať hodnotu a je ťažké poraziť hodnotu, ktorú ponúka Amazon. Za 13 dolárov mesačne získate nielen dvojdennú prepravu, ale aj prístup k Prime Video a podhodnotenej Prime Music, ktorá je určená na súťaženie s Spotify a Apple Music.

Keď sa streamingová stratosféra stáva preplnenejšou, mnohí z nás sa budú snažiť utratiť a upevniť naše rozhodnutia. Video Amazon Prime má zmysel, ak už ste členom Amazon Prime a často s ním nakupujete.

Aj keď nemáme odporúčania VPN pre Amazon Prime Video, máme najlepšiu príručku VPN pre Netflix. Rovnako ako v prípade všetkých streamingov, aj pri použití siete VPN pre službu Prime Video vám umožní prístup k geoblokovanému obsahu.

Ak máte komentáre k videu Amazon Prime a ako sa hromadí na stránkach Netflix a Hulu, dajte nám vedieť v komentári alebo tweete. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me