Ako sa vysporiadať s problémami s vyrovnávaním Kodi

Kodi je ako Netflix, Amazon, Hulu a ešte viac kombinované pod jednou strechou. Toľko prúdiacej palebnej sily sľubuje doslova nekonečné množstvo obsahu, všetko bez toho, aby ste vložili disk alebo opustili svoje miesto.


Aj keď všetko, čo by mohlo znieť ako sen, je to sen, ktorý sa ľahko zmení na frustráciu, keď narazíte na problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte. Nekonečne sa otáčajúca ikona môže donekonečna pozastaviť binge session Game of Thrones, keď čakáte na načítanie obsahu, ktorý sa javí ako večnosť..

Sme tu, aby sme pomohli zmierniť tieto problémy s vyrovnávaním údajov Kodi pomocou niekoľkých rýchlych tipov, ako spomaliť alebo úplne odstrániť video. Ak by ste chceli vedieť o Kodi všetko, čo potrebujete vedieť, máme k dispozícii aj úplného sprievodcu Kodi pre vaše potešenie z čítania..

Otestujte rýchlosť internetu

Prvé miesto, kde začať, je rýchlosť internetu. Mnoho nastavení Kodi používa WiFi a spúšťa sa zo zariadení ako ChromeCast alebo Amazon FireStick, ktoré nemajú ethernetové porty. Bez priameho pripojenia k modemu ako voliteľnej možnosti budete musieť pracovať s tým, čo máte.

Ak chcete začať riešiť problémy so zariadením, prejdite na stránku speedtest.net a skontrolujte kvalitu pripojenia. Toto je webová stránka tretej strany, takže sa nemusíte starať o to, aby poskytovatelia internetových služieb preskakovali čísla.

Pri spustení testu sa pokúste vylúčiť čo najviac procesov na pozadí, ktoré sú pripojené k vašej sieti. V mojom prípade som vo svojom telefóne vypol Wi-Fi a pozastavil som záložný softvér, aby som získal presný pohľad na moje rýchlosti. Ak existuje veľký rozdiel medzi rýchlosťami bez toho, aby boli tieto procesy zapnuté, možno ich budete chcieť pri streamovaní jednoducho vypnúť.

Všeobecne platí, že obsah vo vysokom rozlíšení 1080p vyžaduje rýchlosť prenosu najmenej 10 Mb / s, aby sa mohol plynulo streamovať. Ak sedíte pod tým, váš internet môže byť dôvodom na obavy.

Ak zistíte, že výsledky vašej stránky speedtest.net sú nižšie, ako ste očakávali, vykonajte na svojom smerovači tvrdý reset. Tu odpojte napájanie aspoň na 60 sekúnd a potom ho znova zapojte. Ak problémy pretrvávajú, kontaktujte svojho poskytovateľa internetových služieb a zistite, či sa vo vašej oblasti vyskytli nejaké problémy. Ak problémy pretrvávajú, pokračujte ďalším krokom.

Zvýšte rýchlosť internetu

Ak je vaša rýchlosť pripojenia blízko vášho streamingového boxu nízka, ale blízko vášho routera, budete musieť niektoré veci presunúť. Presuňte box bližšie k prístupovému bodu a zistite, či sa rýchlosť nezlepší. Ak náhodou máte dvojpásmový smerovač a máte pripojených viac zariadení, prepnutím na pásmo 5GHz môžete uvoľniť určitú šírku pásma.

Presun nie je trvalým riešením, preto by ste mali zvážiť inováciu na smerovač s lepším dosahom, ak používate staršiu jednotku. Pokiaľ ide o spoločnosť Kodi, najlepšie je kúpiť si router VPN. Zostavili sme zoznam najlepších smerovačov VPN, ktoré uľahčujú vyhľadávanie, z ktorých mnohé ponúkajú vynikajúci rozsah a sú dvojpásmové..

Najlepším riešením by bolo pevné pripojenie. Ak používate streamingový box s ethernetovým portom, ale používate WiFi, možno budete chcieť znova zvážiť. Dlhé sieťové káble sú dosť lacné, preto si jeden zdvihnite a spustite, ak ste tak ešte neurobili.

Ak ste si istí, že internet nie je príčinou problému, pokračujte ďalej k praktickejšiemu prístupu nižšie.

Zdvihnite videokameru spoločnosti Kodi

Možno budete musieť zvýšiť množstvo videopamäte dostupnej pre spoločnosť Kodi. Cache je dočasné úložisko, ktoré pomáha rýchlejšie načítať webové stránky (alebo v tomto prípade videá). Cache ukladá informácie o miestach, ktoré ste navštívili, alebo o videách, ktoré ste si prezerali, aby sa tieto veci načítali rýchlejšie, keď sa k nim vrátite.

Vyžaduje si to však pamäť. U zariadení, ako je ChromeCast, nie je v predvolenom nastavení na ukladanie do vyrovnávacej pamäte zvyčajne vyhradených veľa pamäte, takže možno budete mať nedostatok. Ak chcete zvýšiť limit pamäte cache videa pre Kodi, existujú dve metódy. Jeden je jednoduchší ako druhý, ale my vás prevedieme oboma.

Jednoduchý spôsob: Ares Wizard

Čím sú tieto dve možnosti užívateľsky príjemnejšie, musíte si nainštalovať neoficiálny doplnok Kodi s názvom Ares Project. Ak používate neoficiálne doplnky, v tomto úložisku je veľa dobrých vecí, takže by ste ich pravdepodobne mali nainštalovať aj tak..

Postupujte takto:

Na domovskej obrazovke Kodi kliknite na ikonu nastavení. Vyzerá to ako ozubené koleso.

Z ikon vyberte „správca súborov“. Je to posledná možnosť v spodnom riadku.

V ľavom stĺpci kliknite na položku „pridať zdroj“. Je to spodná možnosť.

Dvakrát kliknite na „.“

Do zobrazeného panela s adresou zadajte túto adresu URL presne tak, ako sa zobrazuje tu:

http://ares-repo.eu

Kliknite na tlačidlo „OK“ a zadajte zdroju názov „AresWizard“..

Vráťte sa na hlavnú obrazovku a kliknite na „doplnky“. Na ďalšej obrazovke vyberte možnosť Stiahnúť v dolnej časti bočného panela.

Odtiaľ kliknite na „Inštalovať zo súboru zip.

Prejdite do priečinka, ktorý ste predtým pomenovali (v našom prípade „Ares Wizard“) a vyberte jediný súbor zip vo vnútri (repository.aresproject.zip). Počkajte na ďalšie upozornenie nainštalované.

Po upozornení teraz vyberte možnosť „nainštalovať z úložiska“. Vo vnútri kliknite na „Projekt Ares“.

Potom postupujte podľa pokynov Programové doplnky > Sprievodca Ares a kliknite na „Inštalovať“.

Počkajte na nainštalované upozornenie na doplnok a je dobré ísť. Teraz musíme zvýšiť vyrovnávaciu pamäť videa. Vráťte sa do hlavnej ponuky a postupujte podľa doplnkov cesty > Programové doplnky > Sprievodca Aresom. Inštalácia súborov pre prvé nastavenie trvá niekoľko sekúnd.

Teraz v Ares Wizard, choďte po ceste Tweaks > Sprievodca rozšírenými nastaveniami > Ďalšie. Vo vnútri uvidíte dostupnú pamäť RAM na akomkoľvek zariadení, ktoré používate. Všimnite si to, pretože ich budeme potrebovať neskôr.

Kliknite na možnosť „generovať nastavenia“. Vo vnútri zväčšite veľkosť vyrovnávacej pamäte videa na polovicu dostupnej pamäte RAM. Nehádajte sa s ničím iným.

Kliknite na „Použiť nastavenia“ a reštartujte Kodi.

Gratulujeme, zvýšili ste limit medzipamäte videa.

Tvrdá cesta: súbor XML

Postupujte na svoje vlastné riziko. Musíš sa tu porozprávať s nejakým kódom a hoci je to celkom základné, nemali by ste to robiť, ak vám to nebude vyhovovať. V podstate robíme to isté, čo sme urobili s Ares Wizardom, takže nie je dôvod, aby ste to vyskúšali.

Skopírujte tieto riadky do súboru poznámkového bloku:

1

1.5

104857600

Po dokončení uložte súbor ako „advancedsettings.xml“. Zrejme ich neukladajte do úvodzoviek. Tento súbor musíme dostať do umiestnenia súboru „userdata“ spoločnosti Kodi, ktoré sa bude líšiť v závislosti od OS:

 • Android: Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi / userdata /
 • iOS / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata /
 • Linux: ~ / .kodi / userdata /
 • Mac: / Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /
 • Windows: Vyhľadajte „% APPDATA% \ kodi \ userdata“ a stlačte Enter

Po presunutí súboru na jeho miesto by sa mala zvýšiť veľkosť vyrovnávacej pamäte videa.

Použite menšie súbory

Po tom všetkom sa môžu vyskytnúť problémy, ak sú súbory, ktoré sa pokúšate streamovať, príliš veľké. Dá sa to vyriešiť rýchlejšie internetovým pripojením, ale nie je to okamžité riešenie.

Okamžitým riešením je video klub HEVC. Tento doplnok nájdete v mnohých úložiskách a používa kodek H.256 na streamovanie videí vo vysokom rozlíšení. Väčšina videí používa kodek H.264, ktorý umožňuje streamovanie v HD s relatívne malými veľkosťami súborov.

Technológia H.256 (alebo HEVC) je ešte efektívnejšia, pričom priemerný film vo vysokom rozlíšení prichádza iba okolo 300 Mb. Ste obmedzení na to, čo je k dispozícii vo video klube HEVC, ale je tu veľa toho, čo vás čaká, kým nebudete môcť toto pripojenie na internet zrýchliť..

Nájdite rýchlejšiu sieť VPN

Ak používate Kodi, pravdepodobne používate VPN. Ak nie, mali by ste začať, pretože sieť VPN uchová vaše informácie v tajnosti a ochráni vás pred akýmikoľvek právnymi problémami.

VPN znamená virtuálnu súkromnú sieť. VPN v podstate neukáže pôvodnú IP adresu a namiesto toho vráti IP adresu poskytovateľov VPN prostredníctvom jednej z ich brán. Viac informácií o sieťach VPN nájdete tu.  

Príčinou problémov s vyrovnávacou pamäťou môže byť vaša VPN. Ak používate bezplatnú službu VPN, je pravdepodobné, že súťažíte o zdroje s mnohými ďalšími používateľmi. To vytvára úzke miesta. Služby predplatného majú zvyčajne viac serverov a menej používateľov na server – nehovoriac o lepších bezpečnostných opatreniach a silnejšom záväzku k ochrane súkromia používateľov.

Naše najlepšie možnosti pre najrýchlejšiu sieť VPN sú ExpressVPN a TorGuard. Máme tiež zoznam piatich najdôležitejších sietí VPN pre spoločnosť Kodi. Prípadne si môžete prezrieť naše recenzie VPN, kde nájdete ďalšie nápady.  

Záverečné myšlienky

Vyrovnávacia pamäť je najhoršia časť streamovania, ale dúfajme, že vám tento rýchly sprievodca pomohol. Ak ste urobili všetko a stále existujú problémy, musíte vážne zvážiť vaše pripojenie k internetu a smerovač.

Ak chcete streamovať viac obsahu, pozrite si naše obľúbené neoficiálne doplnky Kodi. Ak hľadáte spôsoby, ako si vyrobiť Kodi ako svoj vlastný, prečítajte si naše najlepšie oficiálne doplnky Kodi. Môžete si tiež pozrieť archív Kodi, kde nájdete ďalšie príručky a recenzie postavené okolo ekosystému Kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map