Ako presunúť parné hry na iný disk: Sprievodca 2020

Dnešné hry sú unapologeticky masívne. V dávnych dobách boli veľkosti hry obmedzené ich príslušným médiom. S príchodom širokopásmového internetu a digitálneho sťahovania však hry prekonali fyzické médiá a ich veľkosť sa zvýšila exponenciálne, pričom bola obmedzená iba priestorom na pevnom disku a šírkou pásma.


To znamená, že existuje veľa dôvodov, prečo používatelia môžu potrebovať zamiešať svoje hry medzi jednotkami. Či už potrebujete prideliť priestor pre najnovšiu hru, alebo ste si vybrali novú jednotku, existuje niekoľko spôsobov, ako pohybovať hrami v Steam, najvýznamnejšej počítačovej platforme pre digitálne PC na svete..

Chceme vám povedať, ako presunúť jednu hru alebo premiestniť celú knižnicu Steam na inú jednotku. Ak ste práve dostali nový pevný disk, prečítajte si naše príručky o tom, ako vymazať pevný disk a ako rozdeliť pevný disk, aby ste ho uviedli do prevádzky..

Vytvorte novú knižnicu Steam

Najprv si musíte vytvoriť nový adresár pre svoje hry Steam, čo je jednoduchý postup.

Krok 1: Keď je klient služby Steam otvorený, kliknite na možnosť „Steam“ v ľavom hornom rohu. Potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „nastavenia“. Tým sa otvorí samostatné okno.

parné Nastavenie

Krok 2: V tomto okne na ľavom navigačnom paneli kliknite na možnosť Stiahnuté súbory. Potom na pravej table smerom hore kliknite na položku „Priečinky knižnice Steam“. Tento proces bude vyzerať takto:  

Parné k stiahnutiu

Krok 3: Odtiaľ kliknite na „pridať priečinok knižnice“, potom prejdite na príslušnú jednotku a kliknite na „pridať nový priečinok“. Do adresára zadajte ľubovoľný názov. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Vybrať“ a pridajte ho do priečinkov knižnice služby Steam.

parné Library

Presúvanie hier do novej knižnice

Teraz, keď sme pre hry vytvorili sekundárnu knižnicu, môžeme ich začať presúvať.

Krok 1: Pravým tlačidlom myši kliknite na nainštalovanú hru a vyberte položku „vlastnosti“.

parné Properties

Krok 2: V rozbaľovacej ponuke kliknite na kartu „miestne súbory“. Prejdite do dolnej časti zoznamu pod kartou a vyberte „presunúť inštalačný priečinok“.

Steam-Move-Install

Krok 3: V novom okne sa zobrazí výzva na výber knižnice, do ktorej sa má hra presunúť z rozbaľovacej ponuky. Vyberte knižnicu, ktorú ste predtým vytvorili, a potom kliknite na „presunúť priečinok“.

Steam-Move-Folder

To je všetko. Steam presunie miestne súbory hry do nového adresára a získate voľný priestor pre túto novú hru alebo všetky tieto súbory .gif. Tento proces bol omnoho zdĺhavejší, pretože Steam nemal zabudovanú funkciu na presúvanie hier bez ich preinštalovania, takže sa uistite, že používate najnovšiu verziu služby Steam, aby ste si mohli tieto funkcie života užiť..

Presúvanie knižnice

Presťahovali sme sa len jednotlivo, ale možno budete musieť premiestniť celú knižnicu na novú jednotku. Je celkom ľahké nazhromaždiť opuchnutú zbierku hier, najmä ak máte chuť na neúnavné množstvo predaja Steam. Hej, stáva sa to najlepšie z nás. V každom prípade je presun Steam knižníc jednoduchý.

Predtým, ako začnete, vám odporúčame zálohovať priečinok Steam, ktorý sa práve pohybujete, v prípade, že sa situácia zhorší. Môžete si vytvoriť kópiu, aby ste ju mohli lokálne použiť, alebo použiť funkciu zálohovania Steam.

Krok 1: Vytvorte priečinok knižnice Steam podľa vyššie uvedených pokynov a potom zatvorte klienta Steam.

Krok 2: Prejdite do priečinka inštalácie Steam, ktorý chcete presunúť. Potom tam vymažte všetky súbory a priečinky s výnimkou „Steamapps“ a „userdata“.

Steam-Install-Path

Krok 3: Vystrihnite a prilepte priečinok Steam na novú cestu, ktorú ste vytvorili. Napríklad by sa to mohlo nazvať E: \ SteamLibrary

Krok 4: Znovu otvorte Steam a prihláste sa, potom ukážte Steam do nového adresára av prípade potreby overte súbory hier. Ak narazíte na problémy, skúste odinštalovať a znova nainštalovať Steam. Užitočná môže byť aj stránka podpory služby Steam.

Para a cloud

Steam Cloud je skvelý a preto nás zaujíma, ako sme prežili primitívny vek hrania hier, v ktorom neexistovali cloudové ukladania a ukladanie súborov bolo obmedzené na jeden počítač alebo pamäťovú kartu..

Mnoho ľudí, ktorí sú oboznámení s programom Steam, pravdepodobne vie o službe Steam Cloud. Je to cloudové úložisko hostené službou Steam, ktoré umožňuje používateľom povoliť ukladanie, zálohovanie a obnovovanie hier, ukladanie nastavení používateľa Steam a podobne. Nie všetky hry však túto funkciu podporujú, najmä staršie tituly.

Riešením je použitie poskytovateľa cloudového úložiska, napríklad Sync.com alebo služby online zálohovania, napríklad SpiderOak ONE, ktorá vás neobmedzuje iba na jeden priečinok synchronizácie. Pomocou jedného z týchto poskytovateľov môžete nastaviť svoje vlastné provizórne cloudové uloženia, aby ste sa uistili, že používate najnovší ukladací súbor hry bez ohľadu na to, kde hráte..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, prečo sa nám páči SugarSync a SpiderOak ONE, prečítajte si našu recenziu na stránkach Sync.com a SpiderOak ONE..

Záverečné myšlienky

Tí z vás, ktorí používajú program Steam od roku 2017, si pravdepodobne pamätajú tedium pohybujúcich sa hier medzi pohonmi a symbolických odkazov. Našťastie pohybujúce sa hry Steam sú v dnešnej dobe oveľa jednoduchšie a dúfajme, že sme to dokázali.

Pokiaľ ide o pohybujúce sa hry v dávkach alebo pohyblivých knižniciach, Steam by sa mohol vylepšiť. Aj keď, v porovnaní s konkurenciou, ako je Origin a GOG Galaxy, nie je na čo sťažovať.

Para zostáva dominantnou platformou pre počítačové hry, takže možno možno čakať na vavrínoch. To znamená, že Steam priniesol na platformu prvky kvality života. Požiadavka na rozdelenie vašej knižnice na viac diskov bez preinštalovania hier sa vyžaduje už dlho, takže je lepšie neskoro ako nikdy.

Pokiaľ ide o službu Steam Cloud, prihláste sa do našich najlepších služieb v oblasti cloudových hier a zistite, ako cloud zmenil spôsob hry hráčov a prečo je to budúcnosť. V tomto článku sa tiež môžete dozvedieť o relatívne novom modeli hier, herných službách ako je služba. Pokiaľ ide o konzoly a cloud, pozrite sa na našu príručku, ako používať sprievodcu cloudovým úložiskom Xbox, alebo zistite, ktorý má lepší cloud.  

Prezrite si aj nášho najlepšieho sprievodcu pre hry VPN. Vďaka tomu nám dajte vedieť, či máte nejaké hacky alebo triky pre Steam. Napíšte nám komentár alebo tweet na nás. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map