Ako odblokovať stránky Torrent v roku 2020: Nové more pre pirátov

Samotný torrent je vo väčšine krajín legálny, ale webové stránky torrentu sa používajú hlavne na pirátstvo. Z tohto dôvodu sa mnohé z týchto webových stránok zablokujú, čo sťažuje prístup k nim. Túto príručku sme pripravili, aby sme vám povedali, ako bezpečne odblokovať webové stránky s torrentom.


Torrenting je v podstate zdieľanie súborov online a existuje veľa ľudí, ktorí ho používajú na zdieľanie alebo sťahovanie právnych vecí, ako napríklad freeware a obsah bez autorských práv. Väčšina obsahu sa však týka filmov, hier a kníh, na ktoré sa vzťahujú autorské práva.

Ak ich stiahnete, prešli ste na nelegálne územie. Nie sme tu, aby sme vám povedali, čo máte robiť, ale mali by ste poznať riziká, ktoré s tým súvisia, ak plánujete porušiť zákon.

Torrenting Bans

Hlavným dôvodom blokovania webových stránok torrentu je boj proti porušovaniu autorských práv. Lokálne siete, ako napríklad pracovisko alebo škola, ich často blokujú, ale môžu to urobiť aj poskytovatelia internetových služieb. V Spojenom kráľovstve a ďalších krajinách súdne príkazy nútia poskytovateľov internetových služieb, ale poskytovatelia internetových služieb sa môžu tiež rozhodnúť urobiť to ako preventívne opatrenie proti všeobecným zákonom o pirátstve v krajine..

Ak sa pokúsite získať prístup k blokovanej webovej stránke, môže vás uvítať varovná správa, ktorá vám pripomenie sankciu za porušenie autorských práv. Tresty sa v jednotlivých krajinách líšia. Niektorí zatvárajú oči, zatiaľ čo iní ukladajú tresty odňatia slobody a vysoké pokuty. Viac informácií o jednotlivých krajinách nájdete v našich ďalších článkoch venovaných torrentu.

Zákazy a monitorovanie však nefungujú. Populárne webové stránky s torrentom, ako napríklad The Pirate Bay a Kickass Torrents, občas mierne menia svoje doménové mená, aby zostali naživo, takže je to dobrý nápad, aby ste názov webových stránok spoločnosti Google radšej zadali, než aby ste ich zadali do panela s adresou. Navyše je ľahké obísť bloky.

Ako odblokovať Torrent webové stránky

Na odblokovanie požadovanej webovej stránky torrentu by ste mohli použiť proxy. Sú nespoľahlivé a nezahŕňajú šifrovanie, vďaka čomu by ste boli zraniteľní. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše porovnania VPN verzus proxy verzus Tor.

Najlepší spôsob, ako odblokovať torrent web, je použitie virtuálnej súkromnej siete. Chráni vás tým bezpečnosť a vaša adresa IP zostane skrytá. Väčšina z nich má tiež pravidlá neprihlásenia, čo znamená, že sa nebudú zaznamenávať vaše online aktivity. Stačí si vybrať jeden z nášho najlepšieho zoznamu VPN, ale musíte sa uistiť, že je vhodný na torrentovanie.

Okrem dobrej bezpečnosti a súkromia potrebujete killswitch. Ak dôjde k zlyhaniu, dôjde k prerušeniu spojenia a zabráni sa úniku vašich údajov. VPN by tiež mala prejsť testami úniku DNS.

Budete mať úžitok z toho, ktorý má neobmedzenú šírku pásma a dobrú rýchlosť pre pomalé sťahovanie. Je dôležité si uvedomiť, že nie všetci poskytovatelia v našich recenziách VPN umožňujú komunikáciu typu peer-to-peer, pretože využívajú príliš veľkú šírku pásma, takže sa musíte uistiť, že si vyberiete toho, ktorého vyberiete. Aby sme vám ušetrili problémy, ubezpečili sme sa, že naše odporúčania spĺňajú vyššie uvedené kritériá.

NordVPN

NordVPN je skvelou voľbou pre torrenting. Má jedny z najlepších zabezpečení na trhu a obsahuje killswitch. Má tiež vlastné P2P servery pre zvýšenie bezpečnosti. Pridajte k tomu jeho servery s dvojitým skokom a prísne zásady neprihlásenia a uvidíte, prečo je naša najlepšia sieť VPN na torrenting.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Má tiež dobré rýchlosti a neobmedzenú šírku pásma a dá sa použiť na väčšine operačných systémov. K dispozícii je 30-dňové okno na vrátenie platby, ktoré vám poskytuje dostatok času na to, aby sa vám to páčilo. Ak chcete získať viac informácií o službe, prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN.

ExpressVPN

Ďalšou dobrou voľbou pre torrenting je ExpressVPN. Má vynikajúcu bezpečnosť, ako aj killswitch a nevedie záznamy o vašej online aktivite. Všetky jeho servery môžu byť tiež použité na torrenting. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma a je to jedna z najrýchlejších sietí VPN v okolí.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

Podporuje hlavné operačné systémy a ľahko sa používa, najmä pre začiatočníkov. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, takže nemusíte nič stratiť. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN, aby ste mali lepší pohľad.

CyberGhost

Môžete tiež použiť CyberGhost na torrentovanie, pretože má dobrú bezpečnosť a neuchováva denníky. Má tiež zabudovaný automatický zabijač, takže sa nemusíte starať o pripojenie. V zozname serverov je profil torrentingu, ktorý zobrazuje iba servery podporujúce P2P. Má neobmedzenú šírku pásma a slušné rýchlosti.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Môžete ho nainštalovať na väčšinu zariadení a operačných systémov. Patrí medzi naše najlepšie siete VPN pre viaceré zariadenia, pretože umožňuje pripojenie siedmich súčasne. K dispozícii je sedemdňová skúšobná verzia, ale ak potrebujete viac času, existuje aj záruka vrátenia peňazí. Prečítajte si našu recenziu CyberGhost pre viac informácií.

Nebezpečenstvo torrentu

Krajiny zakazujú porušovanie autorských práv prostredníctvom blokovania webových stránok a súdnych konaní. Ak sa chystáte šíriť obsah chránený autorskými právami, mali by ste tak urobiť pomocou ochrany VPN.

Väčšina torrenterov je chytená poskytovateľom internetových služieb. Môže vidieť vaše aktivity, takže je ľahké zistiť, či nezákonne sťahujete obsah. V EÚ sú navyše poskytovatelia internetových služieb povinní uchovávať údaje o používateľoch najmenej 10 týždňov a vládne agentúry majú k nim prístup.

Existujú aj skupiny na monitorovanie pirátstva, ktoré dohliadajú na stiahnutý obsah. Môžu vidieť, kto ich sťahuje, a poznať ich IP adresu. Naša najlepšia sieť VPN pre Nemecko má príklad.

Bez ohľadu na to, ako vás niekto chytí, je možné odoslať oznámenia o porušení a súdne spory. Použitím siete VPN zamaskujete svoju skutočnú totožnosť a vyhnete sa právnym záležitostiam.

Existuje tiež nebezpečenstvo vírusom naložených torrentov. Pri výbere torrentu buďte opatrní, aby ste sa nestali obeťou počítačovej kriminality. Prečítajte si pod nimi komentáre, pretože veľa používateľov uverejní upozornenie, ak je súbor nesprávny. Napriek tomu je dobré nainštalovať aj slušný antivírus.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že vám táto príručka pomohla bezpečne odblokovať vaše obľúbené webové stránky s torrentmi. Uistite sa, že VPN má veľkú bezpečnosť, zabiják a slušnú politiku ochrany osobných údajov. Mal by prejsť testami úniku DNS a mať tiež servery P2P. Plus, neobmedzená šírka pásma a dobré rýchlosti sú bonusom.

Všetky naše odporúčania získate, čo potrebujete, ale spoločnosť NordVPN je tou najlepšou voľbou. Je to skvelá služba všade okolo a začiarkava všetky políčka na torrent. Vďaka 30-dňovej lehote na vrátenie platby budete mať dostatok času na zistenie, či sa vám to páči.

Ak máte návrhy na odblokovanie torrent webových stránok, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me