İPhone’unuzu iCloud’a Yedekleme

Telefonunuzu kaybetmek birçok kişi için bir kabus senaryosudur: bir kerede resimlerinizi değiştirin, arkadaşlar için iletişim bilgileri ve mesaj geçmişi gitti. Verilerinizi önceden güvenli bir şekilde yedeklemek, bu yüzden burada Cloudwards.net’te her zaman yapmanızı öneririz.


Neyse ki, bir iPhone’unuz varsa, Apple sizi ele aldı: kullanışlı çevrimiçi yedekleme hizmeti iCloud’un kurulumu kolaydır ve önyükleme için 5GB ücretsiz depolama alanı sunar. Bu makalede, iPhone’unuzu yedeklemek için gerekli dört adımı uygulayacağız. İPhone kullanıcılarının iCloud dışında başka seçenekleri olduğunu unutmayın, iPhone için en iyi beş bulut yedeklememize göz atın.

iCloud, Apple’ın diğer hizmeti iCloud Drive ile karıştırılmamalıdır. iCloud bir bulut depolama ve yedekleme hizmetidir, iCloud Drive ise daha çok Dropbox’a benzer ve belgeleri ve benzerlerini paylaşmanıza olanak tanır. İCloud Drive’ı başka bir makaledeki favori sağlayıcılarımızdan IDrive ile karşılaştırdık.

Başlamadan önce iCloud hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, 2017’nin en iyi bulut depolama alanına ilişkin gösterimize veya aşağıdaki video incelememize göz atın..

iCloud Video İncelemesi

İPhone’unuzu iCloud’a Yedekleyin

Şimdi, daha fazla uzatmadan, iPhone’unuzu yedeklemeye başlayalım. Başlamadan önce üç şeyin hazır olması gerekir:

 • En az iOS 5.0 çalıştıran bir iPhone
 • Kablosuz bağlantı
 • Apple Kimliğinizin şifresi

Aynı işlem iPad’leri ve iPad mini’leri yedeklemek ve geri yüklemek için kullanılabilir. Ücretsiz 5GB’lık Apple’ın size sunduğundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ayda yalnızca 0,99 ABD doları karşılığında 50 GB’lık fazladan bir alan size gelir ve gerçekten kullanmayı planlıyorsanız gerçekten kötü bir seçenek değildir. Bu yeterli değilse, ayda 2,99 ABD Doları için 200 GB veya ayda 9,99 ABD Doları için 1 TB satın alma seçeneğiniz de vardır..

1. Adım: Çöp Kutusunu Çıkarın

Ortalama bir kişinin bazı şeylerden kurtulmadan başarılı bir 5GB yedeklemesi yapması mümkün değildir. Ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu anlamanın kolay bir yolu, “ayarlar” altındaki “genel” i ve ardından “kullanım” ı tıklamaktır.

Yedeklemeniz yaklaşık olarak film rulonuzun artı tüm uygulamalarınızın boyutu olacak, işletim sisteminin kendisi gibi yedeklenmeyen birçok başka şey içerdiğinden “toplam depolama alanı” braketi yok sayılabilir. Şimdi yapabileceğiniz başka bir şey, bir Wi-Fi bağlantısına bağlanmak ve pilinizi kontrol etmek veya gerekirse bir güç kaynağına bağlamaktır.

2. Adım: Yedekleme Düğmesini bulun

Bu adım oldukça basittir: iPhone 4’te ayarlar menüsüne gidin (dişli gibi görünür) ve iCloud’u görene kadar aşağı kaydırın; seçin ve ardından “hesabımı sil” in hemen üzerindeki kırmızı renkli “depolama ve yedekleme” yi seçin. Bir iPhone 5’de biraz farklıdır ve önce “ayarlar” a, ardından üstteki kullanıcı kimliğinize ve ardından “iCloud” ve “iCloud yedeklemesine” dokunmanız gerekir.

3. Adım: Yedeklemeyi açın

Tek bir tıklama gerçekten bu adımda var: tek yapmanız gereken “iCloud yedeklemesi” yazan yerin sağındaki açma / kapama düğmesine basmak. Bir kez açtığınızda, Apple Kimliğinizin şifresini isteyen bir mesaj açılır..

4. Adım: Yedeklemenin Tamamlanmasını Bekleyin

Bu, en kolay adımdır ve atıştırmalık kapmaktan köpeği yürüyüşe çıkarmaya kadar her şeyi içerebilir. İCloud yedekleme seçeneğini açtıktan sonra, her kilitlendiğinde, bir güç kaynağına bağlı ve Wi-Fi’ye bağlı olduğunda telefonunuzu yedekleyecektir.

Tüm bu ölçütlerin karşılanmasını beklemek istemiyorsanız, başka bir seçenek mavi renkte “şimdi yedekle” yazan yeri tıklamaktır.

Yedekleme tamamlandıktan sonra, verileriniz artık buluttaki zararlardan korunuyor ve endişelenmeden işinize devam edebilirsiniz.

Ekstra Adım: Yedeklemenizi Geri Yükleme

Yani, en kötüsünün olduğunu ve iPhone’unuzu kaybettiğinizi veya çalındığını hayal edin. Yedeklemelerinizi sürdürdüğünüz için, yeni iPhone’unuzu aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, onu açın, Apple Kimliğinizi girin ve telefonu tamamen yeni bir cihaz olarak kullanmanız istenir veya iCloud’dan yedeklemek istiyorum.

İCloud’u seçtiğinizde, adınızı ve şifrenizi soracak ve size son iki yedeklemenizi ve yapıldıkları zamanı gösterecektir. En iyi olduğunu düşündüğünüz şeyi seçin ve iPhone’unuz hiç kaybetmediğiniz gibi görünecek, hatta duvar kağıtlarınız en sevdiğiniz yerde açılacak.

Son düşünceler

İPhone’unuzu yedeklemek, yapabileceğiniz en kolay şeylerden biridir; tek yapmanız gereken yukarıda ana hatlarıyla belirtilen birkaç kolay adımı uygulamaktır ve gitmekte fayda vardır. Verileriniz sadece birkaç dokunuşla güvenli olabilir ve iCloud ilk 5GB için ücretsiz olduğundan kaybedecek bir şeyiniz yok.

İCloud gibi Cloudwards.net’te yeterince iyi olmasına rağmen, burada ve orada bazı işleri kullanabileceğini düşünüyoruz, iCloud vs Dropbox karşılaştırma makalemizde okuyabileceğiniz gibi. İCloud’un sizin için uygun yol olup olmadığından emin değilseniz, en iyi bulut depolama hizmetleri listemize de göz atmayı unutmayın..

İPhone’unuzu iCloud’a nasıl yedekleyeceğinizle ilgili bu nasıl yapılır, aşağıdaki yorumlarda herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map