İPhone Kişilerinizi Yedekleme

Cep telefonum sahip olduğum en önemli cihaz. Her yere taşıyorum ve günlük olarak kullanıyorum. Telefonumdaki en önemli şey kişi listem. Cihazımı bu kadar kullanışlı kılan tek şey – kişi listem olmadan telefonum pahalı bir web tarayıcısı olacak.


Sıklıkla konuştuğunuz veya kısa mesaj gönderdiğiniz kişileri düşünün – bu numaralardan veya e-postalardan kaçını ezberlediniz? Telefon numaralarını hatırlamamız veya fiziksel bir adres defterinde not almamız gereken günler.

Bu yüzden, iPhone ve Android cihazlarda kişilerinizi nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğim. Yapması hızlı ve kolaydır ve size iPhone’unuzu nasıl tamamen yedekleyeceğinizi gösterdik, bu yüzden burada odaklandığım nokta yalnızca kişilerinizi yedeklemek. Ayrıca iPhone ve Android’de metin mesajlarınızı nasıl ayrı ayrı yedekleyeceğinizi de ele aldık.

İTunes’u kullanarak kişilerinizi nasıl yedekleyeceğinizi ve iPhone için en iyi bulut depolama alanlarımızdan herhangi birini nasıl kullanacağınızı ele alacağım.

İhtiyacınız Olanlar

Kullanmayı seçerseniz iTunes’u indirip yüklemeniz gerekir. Windows kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulur ve Mac’lere önceden yüklenmiş olarak gelir.

iCloud, Apple’ın kendi bulut platformudur ve iPhone’unuzu yedeklemek için kolay bir çözüm sunar. Tek ihtiyacınız olan bir Apple Kimliği ve kullanıcılar 5 GB ücretsiz depolama alanına sahipler – bu, kişilerinizi yedeklemek için yeterlidir. İCloud hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, geçmişte iCloud ile IDrive’ı karşılaştırdık ve aşağıda inceleyebileceğiniz güzel bir video incelememiz var..

Ayrıca, kişilerinizi iCloud’dan vCard veri biçimine nasıl aktaracağınızı ve yedekleyeceğinizi göstereceğim, böylece Google Kişilere daha kolay aktarabilirsiniz. Bu, Android’e geçmeye karar vermeniz veya kişi listenizin başka bir yedeğini almanız durumunda kullanışlıdır.

Android cihazlar için kişilerinizi kolayca Gmail’e veya bir SD karta yedekleyebilirsiniz. 2GB boyutunda olan ve bu amaçla harika çalışan birkaç ucuz, eski SD kartım var. Zaten bir Google hesabınız varsa, hesabınızı sizin için yedeklemesini sağlayabilirsiniz. Yedekleri kendiniz halletmeyi tercih ediyorsanız, Süper Yedekleme gibi bir program kullanabilirsiniz & Android kısa mesajlarının nasıl yedekleneceğiyle ilgili kılavuzumuzda yazdığımız geri yükleme.

İPhone’da Kişileri Yedekleme

İPhone’da kişilerinizi yedeklemenin en kolay yolu iTunes’u kullanmaktır. İlk olarak, iTunes’u indirip yüklemeniz ve iPhone’unuzu bir yıldırım kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Bu cihaza güvenip güvenmediğinizi sorduğunda iPhone’unuzda “güven” e dokunmanız gerekir.

Sol üstte bir cihaz simgesi göreceksiniz. Hangi verileri senkronize etmek istediğinizi seçmek için bu simgeye dokunun. İTunes’u, cihazınız bağlandığında otomatik olarak yedeklenecek şekilde ayarlayabilir veya isterseniz manuel yedeklemeleri seçebilirsiniz..

Kişilerinizi senkronize etmeye gelince, sol bölmedeki “bilgi” düğmesini tıklamak istersiniz. Ana pencerelerde “kişileri senkronize etmek” için bir onay kutusu ve seçeneklerinizi seçmek için bir kutu göreceksiniz.

Windows Kişileri ile senkronize edebilirsiniz ve yüklediğiniz yazılıma bağlı olarak başka seçenekleriniz de vardır – örneğin, uygulamanız varsa Microsoft Outlook kullanılabilir.

İCloud Kullanarak iPhone Kişilerinizi Yedekleyin

Bu, kişilerinizi yedeklemek için daha basit çözümlerden biridir. Zaten iCloud yedeklemeleri kullanıyorsanız, bu büyük olasılıkla zaten etkindir.

İPhone’unuzdaki “ayarlar” a ve ardından iOS sürümünüze bağlı olarak üst kısımdaki kimliğinize veya “iCloud” a hafifçe vurun.

İCloud menüsüne girdikten sonra, telefonunuzun kişilerini iCloud ile senkronize etmek için “kişiler” e hafifçe vurmanız yeterlidir.

İPhone Kişilerini Google’a aktarma

Daha önce de belirtildiği gibi vCard, adlar, başlıklar, telefon numaraları veya e-postalar gibi bilgiler için bir veri biçimidir. Kişi listenizi aktarmak veya yedeklemek için mükemmel bir biçimdir ve kişilerinizi iCloud’dan bir vCard’a nasıl aktaracağınızı göstereceğim. Daha sonra vCard’ı Google Kişiler’e aktarmak veya başka bir diske yedeklemek için kullanabilirsiniz.

İlk olarak, iCloud web sitesine giriş yapın. “Kişiler” i ve ardından sol alt taraftaki dişli çark simgesini tıklayın.

Şimdi “tümünü seç” i ve ardından “vCard’ı dışa aktar” ı tıklayın. VCard’ınız indirildikten sonra tek yapmanız gereken Google Kişiler’e gitmek ve sol bölmeden “daha fazla” ve ardından “içe aktar” ı tıklamaktır. VCard’ınızı seçin, tüm kişileriniz yüklenir ve Google’ın uygulamalarından erişilebilir.

Bu vCard dosyasını bir flash sürücüye veya favori bulut sağlayıcınıza kopyalayarak size başka bir yedek kişi listesi sağlayarak bu fırsatı kullanabilirsiniz..

Android’de Kişileri Yedekleme

Kişilerinizi yedeklemenin en basit yolu, Google’a telefonunuzun verilerini yedeklemek için izin vermektir. İşlem, telefona ve Android sürümüne bağlı olarak değişir, ancak oldukça basittir.

“Ayarlar” a ve “kişisel” e hafifçe vurun, ardından “yedek” arayın & geri yükle ”düğmesine basın. “Verilerimi yedekle” ye hafifçe vurun ve açın. Hesabınız henüz listelenmemişse bir hesap eklemeniz gerekir. Bunu yapmak için “yedek hesap” ve ardından “hesap ekle” ye hafifçe vurun. Şifrenizi veya PIN kodunuzu girmeniz ve eklediğiniz Google hesabında oturum açmanız gerekebilir.

Varsayılan olarak, aşağıdaki öğeler Google hesabınızla senkronize edilir:

 • Google Takvim ayarları
 • Kablosuz ağlar & şifreleri
 • Ana ekran duvar kağıtları
 • Gmail ayarları
 • Google Play üzerinden yüklenen uygulamalar
 • Ekran ayarları (parlaklık & uyku)
 • Dil & Giriş ayarları
 • tarih & zaman
 • Ayarlar & Google tarafından yapılmayan uygulamalara ilişkin veriler (uygulamaya göre değişir)

Android’deki Kişileri SD Karta Yedekleme

Kişilerinizi bir SD karta yedeklemek istiyorsanız, telefonunuzdaki “kişiler” uygulamasına dokunup açmanız yeterlidir. “Menü” düğmesini bulun ve dokunun ve “içe / dışa aktar” seçeneğine dokunun. “SD kart” ı seçin, kişi listeniz vCard dosyası olarak kartınıza yedeklenecektir.

Bu biçim, çoğu kişi listesi uygulamasıyla uyumludur ve kullandığınız diğer cihazlarda veya uygulamalarda kişileri içe / dışa aktarmanıza olanak tanır. Bunu yedek bir SD kartta yapmak iyi bir fikirdir – telefonunuzu kaybederseniz, içindeki SD kartı da kaybedersiniz, bu nedenle güvenli bir yerde saklanan bir yedek tutun.

Kişilerinizi Yedeklemek için Diğer Seçenekler

Yedeklemeler söz konusu olduğunda, seçenek sıkıntısı yoktur. Birden fazla yedekleme çözümüne sahip olmak genellikle iyi bir fikirdir.

2017’de iPhone için en iyi bulut yedeklemesine erken baktık; burada iTunes, iCloud veya Google Kişileri dışında bir şey kullanmak isteyebileceğiniz birkaç sağlayıcı daha bulabilirsiniz.

Android kullanıcıları için de en son bulut depolama alanımızla birlikte, Android kullanıcıları da ele alındı. Uzman ekibimiz, Android cihazınızı yedeklemenizi ve verilerinizi güvende tutmanızı kolaylaştırmak için her sağlayıcıyı araştırdı.

Sonuç

Kişi listeniz önemlidir – onsuz, telefonunuz işe yaramaz. Kişilerinizi bir iPhone’da yedeklemek kolaydır, bu yüzden şimdi zaman ayırın ve benden hoşlanıyorsanız otomatik yedeklemeler için en iyi bulut depolama hizmetlerimizden birini kullanın.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map