SMB Yedekleme Mega-Savaş: CloudBerry Yedekleme vs Acronis Yedekleme 12 vs StorageCraft ShadowProtect SPX vs Macrium Reflect 7

İş verilerinizi günümüzün veri odaklı ekonomisinde yedeklememek, iki ekstra mermi ile Rus ruleti oyunu oynamak gibidir. İşler kerplooey’e gitmeden önce sadece bir zaman meselesi.


İyi haber şu ki, basit ama etkili araçlardan kritik üretim ortamlarını barındırabilen daha sofistike yazılımlara kadar KOBİ’ler için birçok heyecan verici yedekleme seçeneği var. Aslında, deneyimli bir BT yöneticisi olsanız bile, hepsini sıralamak büyük bir zorluk olabilir..

Cloudwards.net’te hangisinin en iyi olduğuna nasıl karar veririz? Basit. Onları sevgimiz için savaşıyoruz.

Bu inceleme sırasında, ileri düzey kullanıcılar için oluşturulmuş en iyi dört yedekleme çözümüne bakacağız: CloudBerry Backup, Acronis Backup 12, StorageCraft ShadowProtect SPX ve Macrium Reflect 7. Dört yedekleme çözümü giriyor, bir yedekleme çözümü kalıyor.

Spoiler uyarısı: tek ayrılma CloudBerry Backup. Ve bu özellikle adil bir mücadele değil. Hızlı bir genel bakış için aşağıdaki videomuza göz atın.

Savaş: CloudBerry Yedekleme vs Acronis Yedekleme 12 vs StorageCraft ShadowProtect SPX vs Macrium Reflect 7

Öne çıkan dört çözümün tümü, kurumsal müşterileri destekleyebilir. Ancak, KOBİ’ler ve hatta solo geliştiriciler tarafından da kullanılabilirler. Bu nedenle, onları test sürüşüne götürmek için bir Fortune 500 BT departmanı çalıştırmanız gerektiğini düşünmeyin.

İşlerin düzenli kalmasına yardımcı olmak için analizimizi dört ayrı bölüme ayırdık: maliyet, yedekleme özellikleri, güvenlik ve destek. Her turdan sonra sonuçları tartışacağız ve bir tur kazanacağız. Sonra makalenin sonunda, sonuçlara bir göz atacağız ve kralı taçlandıracağız.

Birinci Tur: Maliyet

Bir BT departmanı işletiyorsanız, ek yükü kontrol etmenin önemi hakkında çok fazla şey duyma şansınız vardır. Sonuç olarak, en alt çizgiye bakarak işleri başlatmaya karar verdik.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Backup, Windows, Mac ve Linux masaüstlerinin yanı sıra Windows Server, SQL Server ve Exchange’i yedeklemek için kullanılabilir. Bu platformlardan herhangi birini yedekleyebilen ayrı modüller satın alabilir veya tümünü içeren CloudBerry Backup Ultimate sürümünü satın alabilirsiniz.

PlanAçıklamaÖmür boyu lisans
Windows MasaüstüWindows için dosya tabanlı yedekleme.$ 29.99
MacMac için dosya tabanlı yedekleme.$ 29.99
LinuxLinux için dosya tabanlı yedekleme.$ 29.99
Windows ServerMasaüstü ve Windows Server için dosya tabanlı ve görüntü tabanlı yedekleme.$ 119.99
SQL ServerWindows Server ve SQL Server için dosya tabanlı ve görüntü tabanlı yedekleme.$ 149.99
Değiş tokuşExchange için dosya tabanlı ve görüntü tabanlı yedekleme.$ 229,99
nihaiWindows Server, SQL Server ve Exchange için dosya tabanlı ve görüntü tabanlı yedekleme.$ 299,99

Yazılımı satın almadan önce denemek isterseniz, CloudBerry Backup 15 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar. Masaüstü yazılımının ayrıca kişisel kullanım için ücretsiz bir sürümü vardır. Bununla birlikte, bu sürümde, yedeklemenizi yavaşlatabilecek ve daha az güvenli hale getirebilecek sıkıştırma ve istemci tarafı şifreleme gibi bazı gelişmiş özellikler yoktur..

Herhangi bir CloudBerry yazılım lisansı yaşam için iyi olsa da, aynı anda yalnızca bir bilgisayarda kullanılabilir. Lisansı iki bilgisayar arasında aktarmak istiyorsanız, lisansı yazılımın içinden serbest bırakarak veya doğrudan CloudBerry Lab ile iletişime geçerek yapabilirsiniz..

CloudBerry Lab, yerel yedeklemeyi desteklese de kendi bulut depolama sunucularını çalıştırmaz. Bu, yedekleme planınızda uzaktan yedekleme yapmak istiyorsanız depolama alanı bulmanız ve ödeme yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Birçok satıcıdan az miktarda boş alan elde etmenize rağmen, genellikle tüm verilerinizi yedeklemek yeterli olmaz.

Bu, CloudBerry Backup ile ek ve devam eden bir masrafınız olduğu anlamına gelse de, hemen hemen tüm yedekleme hizmetleri için geçerlidir. CloudBerry Backup’ın güzelliği, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud ve daha fazlası gibi 20’den fazla farklı bulut depolama hizmeti ile entegre edilebilmesidir..

Bu modelin avantajı, ihtiyaçlarınız için en iyi performans ve değer kombinasyonunu satın alabilmenizdir. Başka bir artı, herhangi bir satıcı işaretlemesi olmadan en düşük depolama ücretlerini ödemenizin yanı sıra, istediğiniz zaman satıcıyı değiştirme esnekliği sağlamanızdır.

Seçenekler tamamen dalmak için çok geniş, ancak birkaç yaygın seçeneğe ve depolama için ortalama olarak ne ödeyeceğinize basitleştirilmiş bir bakış.

Çok bölgeliBölgeselSoğuk depo
masmavi$ 0.0458$ 0,0208$ 0,0152
Amazon S3N / A$ 0,023$ 0.004
Google Cloud$ 0,026$ 0,020$ 0,007
Backblaze B2N / A$ 0,005N / A

Yukarıdaki örneklerde maliyetler aylık GB başınadır. Bu nedenle, 1 TB’lık yedekleme için Azure, S3 ve Google Cloud ile bölgesel depolama için yaklaşık 20 ABD Doları arıyoruz. BackBlaze B2 aylık yaklaşık 5 $ ‘a mal olacak.

Bununla birlikte, fiyatlandırmaya çok basitleştirilmiş bir bakış. Azure ve S3 ile ne kadar çok depolarsanız hafif bir indirim elde edersiniz. Ayrıca, bu hizmetlerin her birinin veri işlemleri için kullanım ücretleri vardır.

Bu dört hizmetin maliyet açısından birikmesi hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Azure vs Amazon S3 vs Google Cloud vs Backblaze B2 yardımcı olabilir.

Acronis Yedekleme 12

CloudBerry gibi Acronis’in de farklı işletim sistemleri için ayrı yazılım paketleri vardır. Lisanslar aynı zamanda bir bilgisayar içindir ve aktarılabilir. Ancak, çok daha pahalıdırlar.

İş İstasyonuWindows ServerSanal sunucu
Bir Yıllık Lisans$ 69499 $599 $
Daimi lisans$ 89$ 999$ 1199
Desteklenen İşletim SistemleriWindows PC, MacWindows Server, Linux Sunucu, Exchange, SQL Server, Active DirectoryVMware vSphere, Microsoft Hyper-V

CloudBerry Backup’ın aksine, Acronis kendi bulut depolama veri merkezlerini işletir. Ancak, lisansınızla birlikte bulut depolama alanı yoktur; yine de aylık depolama ücreti ödemeniz gerekecek.

DepolamaBir yıllık abonelikİki yıllık abonelikÜç yıllık abonelik
250GB$ 24.92 / ay$ 20.79 / ay$ 18.03 / ay
500 GB$ 41.58 / ay$ 33.29 / ay$ 29.14 / ay
1TB$ 74.92 / ay$ 58.29 / ay$ 52.75 / ay
2TB$ 145,75 / ay$ 116,63 / ay$ 102,75 / ay
5TB$ 358,25 / ay$ 279,13 / ay$ 249,97 / ay

Buradaki değer, CloudBerry Yedekleme yaklaşımıyla elde ettiğiniz değer değildir. Amazon S3 ile 1 TB depolama alanı veya Backblaze ile 5 ABD doları için ayda 20 $ ödemek yerine, Acronis Cloud Storage için 74.92 $ ödemek zorundasınız..

Belki de daha önemli olan nokta, Amazon S3 gibi bir hizmetle yalnızca kullandığınız kadar ödemenizdir. Acronis Cloud Storage ile, ön bölümün tamamı için ödeme yapmanız gerekir ve kullanılmayan alanlar için geri ödeme yapılmaz.

Ayrıca bir seferde 12 ay boyunca ödeme yapmak zorundasınız. 24 veya 36 ay önceden ödeme yapmak için küçük indirimler alabilirsiniz, ancak Acronis’e sadık kalacağınızdan ve ödediğinizin çoğunu kullanacağınızdan emin değilseniz, muhtemelen akıllı oyun değildir.

StorageCraft ShadowProtect SPX

ShadowProtect SPX’i bir satıcıdan satın alabilir veya doğrudan StorageCraft üzerinden gidebilirsiniz. Bir satıcı aracılığıyla genellikle daha iyi bir fiyat elde edebilmenize rağmen, yalnızca StorageCraft’tan satın almanızı öneririz. Aracılarla başa çıkmak, iş kullanıcılarının kaçınmak isteyebilecekleri diğer sorunları ortaya çıkarır.

ShadowProtect için doğrudan StorageCraft lisans maliyetlerine bir göz atın.

PlanÖmür boyu lisans
ShadowProtect SPX Windows Masaüstü100 $
ShadowProtect SPX Windows Sunucusu$ 1095
ShadowProtect SPX Linux Sunucusu$ 1095
ShadowProtect SPX Windows Sanal Sunucusu$ 395
ShadowProtect SPX Küçük İşletme$ 549

Yukarıdaki tablo ShadowProtect SPX içindir. Etrafında alışveriş yaparsanız, ShadowProtect v5’in hala satıldığını görürsünüz. SPX temel olarak v6 ve v5 artık güncellenmediği için gitmek istedikleriniz.

ShadowProtect bulut depolama ile gelmiyor. Ayrıca CloudBerry Backup gibi bulut depolama ile kolayca entegre olmaz. Kurulumu imkansız değil ancak en iyi harici yerel depolamaya yedeklemek için kullanılıyor.

Hangisiyle gittiğiniz önemli değil, bu ek depolama maliyetlerini yazılım lisansının üstünde dikkate almanız gerekir.

Macrium Reflect 7

Üç seçenekle neredeyse aynı olan Macrium, hem masaüstü hem de sunucu yedeklemesi için Reflect 7 lisansları satıyor. Lisanslar bilgisayar başına, ömür boyu iyi ve devredilebilir.

PlanAçıklamaÖmür boyu lisans
Ev versiyonuWindows PC için tüketici yedeklemesi70 $
İş İstasyonunu YansıtWindows PC için işletme yedeklemesi75 $
Sunucuyu YansıtWindows Server için Yedekleme275 $
Server Plus’ı YansıtExchange ve SQL Server için Yedekleme599 $

Macrium şu anda Mac ve Linux işletim sistemlerini desteklememektedir.

Dosyaları geri yüklemek deneme sürümünde bir seçenek olmasa da, yazılımı 30 günlük bir deneme sürümüyle yaptığımız gibi test edebilirsiniz..

StorageCraft’ta olduğu gibi Macrium da kendi bulut depolama ağını çalıştırır ve S3 ve Azure gibi diğer bulut depolama çözümleriyle iyi oynamaz. Bu nedenle, depolama çözümünüzü ayrı olarak anlamanız ve maliyeti de hesaba katmanız gerekir..

Birinci Tur Düşünceler

Bu dört hizmetle maliyet-maliyet karşılaştırması yapmak, her biri aynı temel hedefe (yedek) sahip olsa da, her biri çok farklı bir yaklaşım benimsemektedir. Bununla birlikte, hem masaüstü hem de sunucu yazılımı için temel yazılım maliyetlerine (ömür boyu lisanslar) bir bakış:

SağlayıcıMasaüstüSunucu
CloudBerry Yedekleme30 $120 $
Acronis Yedekleme 12$ 90$1000 dolar
ShadowProtect SPX100 $$ 1095
Macrium Reflect 775 $275 $

CloudBerry Backup uzak ve uzak en ucuz seçenek.

Dört tedarikçiden herhangi birinde depolama maliyetlerini de hesaba katmanız gerekir. Yalnızca CloudBerry Backup, birden çok üçüncü taraf bulut depolama sağlayıcısıyla kolay entegrasyon sağlar. Bu, onu en esnek ve uygun maliyetli çözüm – ve ayrıca birincilik kazananımız yapar.

Kazanan: CloudBerry Yedekleme

İkinci Tur: Yedekleme Özellikleri

Artık her hizmet için platformlar ve maliyetler hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, dikkatimizi yeteneklere dönüştürelim. Kullanıcı deneyimini ve süreçte nasıl yedekleme planı oluşturulacağını inceleyeceğiz. Bu araçları değerlendirirken, masaüstü yazılım paketlerini inceledik ve her biriyle yedekleme planları oluşturduk.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Yedekleme, iş istasyonunuzun veya sunucunuzun hem dosya tabanlı hem de görüntü tabanlı yedeklerini oluşturmak için kullanılabilir.

Görüntü tabanlı yedeklemeler olağanüstü durum kurtarma için idealdir. Bir veri biriminin tam görüntüsünü alarak, bir çökme durumunda sisteminizin tam bir kopyasını başka bir makineye geri yükleyebilirsiniz. CloudBerry Backup’ın çıplak metal geri yüklemelerini içeren mükemmel görüntü tabanlı yedekleme özellikleri, aslında en iyi görüntü tabanlı yedekleme araçları için listenin en üstüne yerleştirdi (Acronis uzak bir saniye).

Yine de, görüntü tabanlı yedekleme yapmak daha pahalı Windows Server yazılımı gerektirir. CloudBerry Backup Desktop veya ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, yalnızca dosya tabanlı yedekleme yapabilirsiniz.

Nispeten küçük bir hıçkırığın ötesinde (çoğu masaüstü kullanıcısının sadece dosya tabanlı yedeklemeye ihtiyacı vardır), CloudBerry Backup ile genel yedekleme deneyimi mükemmeldir. Masaüstü arayüzünü sadece birkaç dakika kullanın ve anlaşılır hale gelir CloudBerry, kullanıcı deneyimi hakkında düşünmek için çok zaman harcar.

Başladıktan sonra, sol üst köşedeki “dosyalar” (dosya tabanlı yedekleme) veya “resme dayalı” düğmelerini tıklayarak bir yedekleme planı oluşturun. CloudBerry, tüm kurulum işlemi boyunca size yol gösterecek bir sihirbaz başlatacak.

İşlem sırasında CloudBerry Backup’ı bir depolama hesabına bağlamanız istenir. Bunu yapmak için genellikle depolama platformunuzun portalından anahtarlar edinmeniz gerekir. Çoğu hizmet bunu nispeten basit bir süreç haline getirir.

CloudBerry Backup, isterseniz blok düzeyinde yedeklemeyi ayarlamanıza olanak tanır. Blok düzeyinde yedekleme ile, bir dosyayı ilk kez yedekledikten sonra, bundan sonra sadece değiştirilen dosyaların parçaları tekrar yedeklenir. Bu, hem yedeklemelerin zamanını hem de depolama alanı miktarını azaltır.

Başka bir anahtar yedekleme özelliği, aracın belirli klasörleri ve dosyaları yedeklemenize veya dosya türüne göre yedeklemenize izin vermesidir. Yedeklenecek belirli dosya türlerini seçmek yerine, yedeklenmeyecek belirli dosya türlerini bile seçebilirsiniz.

Dosya türü yedekleme, önemli dosyaları göz ardı etmediğinizden emin olmanın güzel bir yoludur. Dezavantajı, çoğu için biraz daha fazla depolama alanı kullanmak anlamına gelir. CloudBerry Backup, belirli klasörleri hariç tutarak bu etkiyi azaltmanıza yardımcı olur.

CloudBerry Backup kendi sürüm planınızı tasarlamanızı sağlar. Sürüm oluşturma, yedekleme planınızın değiştirilen dosyaların kopyalarını sakladığı anlamına gelir. Özelleştirilmiş saklama seçenekleri şunları içerir:

 • Kaç sürümü saklayacağınızı ayarlama
 • Belirli bir tarihten eski sürümleri silme
 • Yerel olarak silinen dosyaları silme
 • Eski sürümlerin tasfiyesinin belirli bir sayıda güne ertelenmesi

Herhangi bir iyi yedekleme aracının önemli bir bileşeni bir zamanlayıcıdır. CloudBerry Backup’, aşırı karmaşık olmadan kullandığımız kadar iyi.

Yedekleme sihirbazında programınızı ayarlarken, birkaç farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Zamanlama yok: tüm yedeklemeleri manuel olarak çalıştır
 • Belirli tarih: belirli bir tarihte bir yedek çalıştır
 • Yinelenen: yedekleri günlük, haftalık veya aylık olarak çalıştırın
 • Gerçek zamanlı: dosyaların her zaman korunduğundan emin olmak için sürekli yedeklemeyi çalıştırın

CloudBerry’ye belirli bir süreden daha uzun süren yedeklemeleri iptal etmesini ve başlangıçta cevapsız yedeklemeleri çalıştırmasını söyleyebilirsiniz..

CloudBerry Backup ayrıca NTFS dosya izinlerinin yedeklenmesini de destekler, bu nedenle geri yüklediğinizde bir dosya veya klasörde gerekli izinleri yeniden uygulamanız gerekmez.

Hayatınızı kolaylaştırmak için diğer CloudBerry Yedekleme seçenekleri şunları içerir:

 • Yalnızca belirli bir tarihten önce veya sonra değiştirilen yedek dosyalar
 • Belirli bir boyutun altındaki dosyalarda yedeklemeyi kısıtla
 • Alanı azaltmak için dosyaları yedeklemeden önce sıkıştırın
 • Özelleştirilebilir yedekleme öncesi ve yedekleme komutlarını yürütün
 • Yedek e-posta bildirimleri alın (örneğin, hata durumunda)
 • Yedekleme sonrası raporlar oluşturma ve e-postayla gönderme
 • Sorun giderme için otomatik olarak teşhis günlükleri oluşturun
 • Yedeklemenin kullandığı bant genişliği miktarını sınırlama
 • Yedeklemenin kullandığı bellek miktarını sınırlama
 • Yüklenen dosyaların yığın boyutunu değiştirme (5 MB – 5 GB)
 • Aynı anda kaç yedek iş parçacığının çalışacağını değiştirme
 • Yedekleme önceliğini diğer işlemlere göre değiştirme
 • Yedekleme sırasında bilgisayarınızın uyku moduna geçmesini önleme
 • Çıplak metal geri yüklemesi için önyüklenebilir bir USB cihazı oluşturun

Liste çok kapsamlı ve bazı düzgün özellikleri dışarıda bırakıyoruz. Sonuçta, konuşabileceğimiz başka yedekleme araçlarımız var.

Acronis Yedekleme 12

Acronis Backup 12, masaüstü süreç yerine yedekleme işlemlerini ayarlamak için tarayıcı tabanlı bir konsol kullanır. Bununla birlikte, Acronis Backup 12’yi indirmeniz ve yüklemeniz gerekecek.

Kullanıcı deneyimi açısından, yedekleme işlemi CloudBerry Yedekleme ile olduğundan daha basittir. Ancak bunun nedeni çoğunlukla Acronis ile daha az seçeneğiniz olmasıdır. Acronis Cloud Storage’ı kullanmakla sınırlandırıldınız ve Acronis yedekleme aracının oynayabileceği neredeyse hiç özelliği yok.

Bilgisayarınız için bir yedek oluşturmak için web konsoluna giriş yapın ve “yedeklemeyi etkinleştir” i tıklayın.

Bir yedekleme planı oluşturabilmeniz için tarayıcının sağ tarafından bir bölme görünecektir.

“Ne yedeklenir?” Alanında, tüm sürücünüzü, belirli bölümleri, belirli klasörleri ve dosyaları veya sistem durumunuzu yedeklemeyi seçebilirsiniz..

Klasörler ve dosyalar seçiyorsanız, dizininize dosya yapınıza göre göz atabilirsiniz. Ancak, küçük bir bilgisayar ekranınız varsa, konsol dosya adlarının sonunu keserek aradığınızı bulmanızı zorlaştırabilir.

Tarayıcınızla uzaklaştırmak sorunu çözmez. Backup 12, işletim sisteminizin dosya gezgini diğer birçok uygulamanın yaptığı gibi kullansaydı daha iyi bir yaklaşım olurdu..

Acronis’in zamanlayıcısının kullanımı kolaydır, ancak özellikler konusunda biraz eksiktir. Yedeklemeler, her gün, belirli günlerde, ayda bir veya saatlik olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir.

Artımlı veya tam yedeklemelerle gidebilirsiniz. Ayrıca günlük artımlı yedeklemeler ve haftalık tam yedeklemeler de seçebilirsiniz. Yine de burada daha fazla ayrıntı düzeyi olmasını dileriz: CloudBerry Backup, tam yedeklemelerin tam olarak ne zaman ve tam olarak çalışacağını tanımlamanızı sağlar.

Acronis Backup 12’yi yedeklemeleri belirli bir gün boyunca tutmak veya belirli sayıda sürümü tutmak için yönlendirebilirsiniz..

Yedeklemeniz oluşturulduktan sonra, seçenekleri aşağıdakiler için ayarlayabilirsiniz:

 • E-posta bildirimleri oluşturun
 • Hata olması durumunda yedeklemeyi tekrar deneyin
 • Çeşitli düzeylerde dosya sıkıştırma ayarlama
 • Belirli dosya türlerini yedekle veya yedekle
 • Yedekleme öncesi ve sonrası komutları oluşturma

Önemli eksik özellikler arasında bant genişliğini ve bellek kullanımını kısıtlayamama, yüklenen dosya parçalarının boyutunu değiştirme, çalışan iş parçacığı sayısını değiştirme ve yedekleme önceliğinizi ayarlama yer alır.

StorageCraft ShadowProtect SPX

ShadowProtect SPX ile yedekleme, masaüstü aracının yüklenmesi ile başlar. Giriş yaptığınızda, bazı kullanıcıların kafa karıştırıcı bulabileceği bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenir çünkü StorageCraft sizden bir tane ayarlamanızı istemediği için.

Tamam, bu yüzden bu incelemeyi çözmeden önce çok fazla zaman ve iyi bir gece uykusu almış olabilir.

Acılarımı koruyacağım: kullanıcı kimlik bilgileri ShadowProtect 5’ten ShadowProtect’e güncelleme yaparken eklenen yeni bir StorageCraft özelliğidir. Yönetici ayrıcalıklarına sahip olduğunuz sürece çalışacak Windows kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekir. Ayrıca kullanıcı adınız aslında Windows hesabınız yerine Microsoft hesabınızla ilişkili e-postadır.

Çok basit, değil mi? Bir kenara koyun, ShadowProtect arayüzü oldukça basittir. Zaten beyin ameliyatına göre.

Sol üst köşedeki “artı” düğmesini tıklayarak yedekleme planınızı oluşturmaya başlayın.

Bir “yeni iş” bölmesi açılacaktır. Bir iş adı seçin ve bir hedef klasör ayarlayın. Hedef yerel bir klasör, harici sürücü veya ağ paylaşımı olabilir.

ShadowProtect, yedeklemeye çalıştığınız sürücüye yedeklemenizi engeller, bu da mantıklıdır, ancak bir bulut senkronizasyon klasörüne yedeklemek istiyorsanız biraz değişiklik yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Temel olarak, ayrı bir bölüm oluşturmanız ve senkronizasyon klasörünüzü bu bölüme taşımanız gerekir.

Ne yazık ki StorageCraft, ShadowProtect’i CloudBerry Backup’ın yaptığı bulut hizmetleriyle hızlı ve kolay bir şekilde entegre etmenize izin vermez, bu da çekiciliğini önemli ölçüde sınırlar..

StorageCraft, SPX’ten tamamen ayrı olan ve G Suite ve Office 365 ile entegre olan ayrı bir Bulut Yedekleme hizmetine sahiptir. Bu hizmeti henüz henüz iyi gelişmemiş yeni bir ürün olduğu için hızına koymadık..

StorageCraft neden ShadowProtect’ten bulut hizmetine yüklemenize izin verme yolunu almadı?.

Hedefinizi hallettikten sonra, neyi yedeklemek istediğinizi seçmeniz gerekir. StorageCraft, yalnızca tüm birimleri yedeklemenize izin vererek karar verme zorluğunu ortadan kaldırır, yani dosya tabanlı yedekleme yapamazsınız.

Seçimlerinizi yaptıktan sonra, yedeklemenizin ne zaman çalışacağını planlamak için “zamanlama” sekmesini tıklayın. Burada seçenekler çok daha iyi. Sürekli bir yedekleme, artımlı yedekleme, tam yedekleme veya üçünün bir kombinasyonunu çalıştırabilirsiniz. Tam bir manuel yedekleme çalıştırma seçeneği de vardır.

En iyi koruma seviyesini sağladığı için karma yaklaşımı tercih ediyoruz.

Yedekleme planınızı istediğiniz şekilde planlayabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık yedeklemeler ayarlamayı ve sürekli yedeklemeleri günün belirli saatleriyle sınırlamayı içerir.

Depolama alanını azaltmak için ShadowProtect’e yedeklemeden önce dosyalarınızı sıkıştırmasını söyleyebilirsiniz..

Gelişmiş sekmesi aşağıdaki gibi ek seçenekler belirlemenize olanak tanır:

 • Yedekleme için kullanılan azaltma bant genişliği
 • İş öncesi ve sonrası komut dosyaları oluşturma
 • Görüntüleri daha küçük hacimlere bölme
 • Önceki resim sürümlerini koru
 • Tam yedeklemeleri saklayın ve artımlı olanları silin

Genel olarak, ShadowProtect tarafından sunulan özellik listesi, dosya tabanlı yedekleme yapamama rağmen iyidir. Daha iyi bulut entegrasyonu olmadan, yerel bir yedekleme aracı aramıyorsanız, yararlılığı sınırlıdır.

Macrium Reflect 7

Reflect 7, masaüstü aracından dosya tabanlı ve görüntü tabanlı yedekleme yapmanızı sağlar. CloudBerry Backup ve Acronis Backup 12 arayüzleri kadar çekici olmasa da (kutulu, pikselli ve birden çok yazı tipi boyutu kullanıyor), ShadowProtect’den çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Dosya tabanlı yedekleme ile belirli klasörleri yedekleme için etiketleyebilirsiniz ancak dosyaları etiketleyemezsiniz. Bununla birlikte, belirli dosya türlerini yedeklemeyi seçebilir veya tüm dosyaları yedeklemeye karar verirseniz belirli dosya türlerini hariç tutabilirsiniz.

Macrium’un kendi bulut depolama hizmeti yok. Ayrıca, araç Amazon S3 gibi gelişmiş bulut depolama seçenekleriyle entegre olmanıza izin vermez. Yedekleme seçenekleri söz konusu olduğunda, yapabilecekleriniz konusunda oldukça kısıtlısınız.

Yedek oluşturma işlemi sırasında, yedeklemeleriniz için bir hedef klasör seçmeniz istenir. Bu yerel bir klasör veya harici bir sürücü konumu olabilir.

Gerçekten bulut depolama alanına yedeklemek istiyorsanız, bir senkronizasyon klasörü konumu da seçebilirsiniz. Bunu yapmak, Dropbox, OneDrive, Sync.com veya bir senkronizasyon klasörü oluşturan başka bir hizmet olsun (Amazon S3, Azure ve Google Cloud yapmaz) içeriğinizi bulut depolama çözümünüze aktarmanıza olanak tanır.

İşlemi Microsoft OneDrive’a bazı dosyalar göndererek test ettik ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Ancak, bu yaklaşım CloudBerry Backup’ın daha gelişmiş entegrasyon yetenekleriyle karşılaştırıldığında oldukça beceriksiz hissettiriyor.

Macrium ile ilgili güzel bir şey, dosyalarınızın tam, diferansiyel ve artımlı yedeklemelerini yapabilmesi ve her birinin istediğiniz kadar sürümünü korumasını söyleyebilmesidir..

Tam yedeklemeler varsayılan olarak ayda bir kez, haftada bir kez farklılık gösterir ve günlük olarak artırılır. Bununla birlikte, Yansıtma 7 yedeklerinizi hemen hemen istediğiniz şekilde planlamanızı sağlar.

Ek özellikler:

 • Dosyaları yedeklemeye göndermeden önce sıkıştır
 • Sistem kaynakları üzerindeki etkisini azaltmak için gaz kelebeği yedekleri
 • Sabit sürücünüzü başka bir sürücüye kopyalayın
 • Önyükleme yapmayan makineleri kurtarmak için önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturun

Yuvarlak İki Düşünce

Eski okulu korumak istiyorsanız, Reflect 7 sizin için bir araçtır. Yerel yedekleme ile iyi bir iş çıkarır ve ShadowProtect’e kıyasla genel olarak güzel bir kullanıcı deneyimi sunar.

Ancak, gerçek şu ki, her iki hizmetin sınırlamaları ikiyi iki atlı bir yarış haline getiriyor.

Hem CloudBerry Backup hem de Acronis Backup 12 mükemmel kullanıcı deneyimleri sunar. Hızlı bir şekilde kalkmak ve koşmak isteyen kullanıcılar, Acronis’in kendi bulut depolama platformuna sahip olduğu gerçeğine çekilebilir, bu yüzden alışverişe gitmenize gerek yoktur.

Ancak ölçeklenebilirliği ve seçimi tercih edenler CloudBerry Backup’ı çok daha üstün bir ürün olarak bulacaklar. Ayrıca, CloudBerry Backup, yedekleme işlemlerinizin kaynak etkisini sınırlamak için daha fazla özelliğe sahiptir.

İkinci Tur Birincisi: CloudBerry Yedeklemesi

Üçüncü Tur: Güvenlik

Şimdi şifreleme yeteneklerini inceleyeceğiz. Şifreleme, verilerinizi yerel veya uzak depolama alanına göndermeden önce karıştırmanıza olanak tanır. Bulut depolama ile özellikle önemlidir. Çoğu bulut depolama hizmeti, ihlallere dayanacak şekilde oluşturulmuş sertleştirilmiş veri merkezlerinde veri depolarken, siber suçlar artıyor.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Backup, içeriğinizi bulut veya yerel depolamaya göndermeden önce şifreleyebilir. AES-128, AES-192 ve AES-256 arasında seçim yapabilirsiniz. Bu, Backblaze B2 gibi sizin için şifrelemeyen bulut hizmetleriyle eşleştirmek için özellikle kullanışlıdır.

Bunun gibi istemci tarafı şifreleme, içeriğinizi güvende tutmak için bulut depolama hizmetinize güvenmeniz gerekmediği anlamına gelir. Şifreleme anahtarınızı siz kontrol edersiniz ve hizmet ne olduğunu asla bilmez.

Bulut depolama hizmeti sunucu tarafı şifreleme sunuyorsa, bu seçenekleri yedekleme planı sihirbazından da yapılandırabilirsiniz. İşletmeler için en iyi bulut depolama çözümleri de AES kullanır. Buna Amazon S3, Azure ve Google Cloud dahildir.

Başka bir CloudBerry Backup güvenlik avantajı, bulut depolama sağlayıcınız bir tane sunuyorsa bir anahtar yönetim hizmeti (KMS) kullanabilmenizdir.

KMS, kuruluşunuzun bulut depolama anahtarlarını oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Sağlayıcı hala anahtarları tutarken, KMS bunları hızlı bir şekilde değiştirmenize ve anahtar kullanımını izlemenize izin verir. Sıkı uyumluluk düzenlemeleri olan endüstriler için, KMS genellikle sahip olunması gereken bir özelliktir.

Hem Amazon (Amazon KMS) hem de Google (Cloud KMS) bu özelliği küçük bir fiyata sunar. Azure’un bir üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Acronis Yedekleme 12

Acronis Backup ayrıca AES kullanır. 128-, 192- ve 256-bit şifreleme arasında seçim yapabilirsiniz, ancak bu seçimi yalnızca yedekleme planınızı ilk oluşturduğunuzda yapabilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı hiç şifrelememeyi de seçebilirsiniz.

Ancak daha büyük sorun, Yedekleme 12 ile şifrelemeyi etkinleştirirseniz, kendi şifrenizi belirlemenizdir. Bunun anlamı, sunucu tarafı şifrelemenin değil yalnızca istemci tarafı şifrelemenin kullanılabilir olmasıdır.

Kendi şifreleme anahtarınızı ayarlamanızı tavsiye etsek de, tercihleri ​​de tercih ediyoruz. İstemci tarafı şifreleme anahtarıyla ilgili temel sorun, anahtarınızı kaybederseniz Acronis’in sizin için kurtaramaz veya sıfırlayamamasıdır: verileriniz için iyi bir şekilde kilitleneceksiniz.

Acronis’in ayrıca bir KMS’si yok, yani uyum için harika değil.

StorageCraft ShadowProtect SPX

ShadowProtect SPX, tüm verilerinizi depoya göndermeden önce şifrelemenizi sağlar. Şifreleme seçenekleri arasında AES-128 ve AES-256 bulunur. RC4-128 şifreleme için, güvenli olmasa da, size AES’den daha yüksek aktarım hızları sunan bir seçenek de vardır..

Şifreleme ayarlarsanız, bir şifre oluşturmanız gerekir.

Kurulum sırasında şifreleme eklemezseniz, ShadowProtect daha sonra eklemenize izin vermez. Dosya adlarını şifreleme seçeneği de yoktur.

Macrium Reflect 7

Reflect 7, diğer üç ürün gibi, dosyalarınızı korumak için tercih ettiğiniz AES protokolünü kullanır. Şifreleme seviyeleri 128-, 192- ve 256-bit içerir.

Senkronizasyon klasörünüze içerik gönderiyorsanız, bu genellikle Google Drive’ın desteklediği gibi desteklemeyen hizmetlere istemci tarafı şifreleme eklemenin güzel bir yoludur (bu harika hizmet hakkında daha fazla bilgi için Google Drive incelememize göz atın).

Acronis ve ShadowProtect’in aksine, kurulum sırasında yapmazsanız daha sonra geri dönüp şifreleme ekleyebilirsiniz. Ayrıca şifreleme seviyesini değiştirebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Yuvarlak Üç Düşünce

ShadowProtect SPX ve Acronis Backup 12, yedekleme planınızı oluştururken sizi şifreleme seçeneklerinizi ayarlamaya zorlar. Daha sonra şifreleme eklemeye karar verirseniz, sıfırdan başlamanız gerekir. Acronis’in SSE sunmadığı gerçeğini de sevmiyoruz.

Reflect 7 ile güvenliği yapılandırmak ShadowProtect veya Backup 12’den daha fazla kolaylık sağlar, ancak CloudBerry’den önce sıralamak zordur.

Dosya güvenliği söz konusu olduğunda CloudBerry Backup’ın avantajı, aracın esnekliğinden bir kez daha kaynaklanır. Dosyaları yalnızca istemci tarafı şifrelemekle kalmaz aynı zamanda aracı, anahtar yönetimi gibi ek avantajlar sunan bir bulut hizmetiyle eşleştirme yeteneği CloudBerry Backup’ın üçüncü düz turunu kazanır.

Üçüncü Tur Birincisi: CloudBerry Yedeklemesi

Dördüncü Tur: Destek

Dördüncü ve son turumuzda, bu dört hizmetin her birinin müşterileri ne kadar desteklediğini inceleyeceğiz. Hem doğrudan temas noktalarını hem de DIY kaynaklarının derinliğini (ör. Öğreticiler, sorun giderme kılavuzları ve forumlar) ölçerek destek portallarını derinlemesine inceleyeceğiz.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Lab, destek mühendisleri ve diğer kullanıcılar tarafından yazılan çeşitli konularda destek makalelerine göz atabileceğiniz ve arayabileceğiniz kapsamlı bir bilgi tabanı sunar.

Bilgi tabanı tüm CloudBerry Lab ürünleriyle ilgili olsa da, yalnızca CloudBerry Backup için bir SSS sayfası ve destek belgeleri sayfası da vardır.

Bu kaynaklarda yanıt bulma konusunda sorun yaşıyorsanız CloudBerry Lab yardım merkezi, teknisyenlere ve kullanıcı topluluğuna ulaşmanıza olanak tanır. Bu sayfadan yardım istemek için üç seçeneğiniz var:

 • Bir destek bileti gönderin
 • Reddit hakkında soru sor
 • Sunucu Hatası ile ilgili soru gönderin

Bilet desteği yalnızca ücretli müşteriler içindir ve hafta sonları kullanılamaz. Biletler için destek süreleri oldukça iyidir ve hafta içi iki saatten az bir sürede gelir. Hafta sonları yine de yanıt alırsınız, ancak birkaç saat daha beklemeniz gerekebilir.

Bilet durumunuzu CloudBerry Lab destek sayfasından kontrol edebileceğiniz için teşekkür ederiz. Bu, isteğinizin hiç alınıp alınmadığını merak etmenizi engeller.

Sorularınızı Reddit ve Sunucu Hatası’na göndermek, CloudBerry Lab teknisyenlerine ek olarak kullanıcılardan da yardım alabileceğiniz için genellikle daha hızlı yanıt verir. Çoğu zaman, kitle kaynak kullanımı soruları da soruna daha fazla beyin koyduğunuz için daha yaratıcı çözümlere yol açar.

Çok iyi olsa da, çalışma saatleri içinde bile olsa CloudBerry Lab’deki canlı bir kişiyle iletişim kurabilmeyi çok isteriz. Bu nedenle, canlı sohbet veya telefon desteği takdir edilecektir. Ancak, geri dönüş süreleri, bu iki kanalın bulunmaması bazı hizmetlerde olduğu kadar önemli değildir..

Acronis Yedekleme 12

Acronis müşteri destek sayfasında tüm ürünleri için .pdf belgeleri bulunurken, iyi organizasyon ve arama sayesinde Backup 12 hakkında bilgi bulmak kolaylaşır. Acronis ayrıca görsel öğrenenler için tüm ürünleri için video eğiticilerine sahiptir.

Ayrıca, Yedekleme 12 için hem içindekiler tablosu hem de bir dizin içeren özel bir sayfa vardır. Ayrılmış sayfadaki belgeler PDF yerine HTML biçimindedir.

Doğrudan iletişim için Acronis, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ödeme yapmak için özel iletişim numaralarına sahip müşteri destek çağrı merkezlerine sahiptir. Konuşmak yerine yazmayı tercih ederseniz, canlı sohbet desteği bile vardır. Her iki kanal da sizi genellikle birkaç dakika içinde canlı bir kişiyle buluşturur ve 7/24 kullanılabilir.

Diğer kullanıcılardan fikirleri geri döndürmeyi tercih ederseniz, Acronis’in bir kullanıcı forumu da vardır.

Son olarak, e-posta desteği mevcuttur, ancak bu rotaya giderseniz yanıt için iki veya üç gün bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, genel olarak, Acronis desteği çok iyi idare ediyor.

StorageCraft ShadowProtect SPX

StorageCraft, bir bilgi tabanı için bölümler, SSS, ürün belgeleri, teknik incelemeler, özellik istekleri ve bir kullanıcı forumu içeren geniş bir destek portalı barındırır.

Bilgi bankası aranabilir veya makalelere posta tarihine göre göz atabilirsiniz. Ancak, aradığınızı bulmak biraz zor olabileceğinden, kategorizasyon iyi olurdu.

Daha büyük sorun, mevcut belgelerin çok derin olmaması veya çok net bir şekilde yazılmamasıdır. Kaynakların çoğu teknik mühendisler tarafından yazılır ve Ikea talimatları gibi okunur. Daha fazla ekran görüntüsü ve daha net yazma, ürün desteğini geliştirmek için uzun bir yol kat eder.

Aradığınızı bulamazsanız, kullanıcı destek forumu yardımcı olabilir. Ancak, forumdaki etkinlik düzensizdir ve kullanıcılardan gelen gönderiler birkaç haftada bir yapılır. Seyrek kullanım, StorageCraft’ın gönderilere, kendilerine yanıt vermede oldukça gevşek görünmesi nedeniyle olabilir.

Bununla birlikte, StorageCraft e-posta yoluyla doğrudan destek sunar. Bir test sorusu gönderdik ve 24 saat içinde bir yanıt aldık. Verilen yanıt, işi bizden destek teknisyenleri için “DTX günlüklerini toplamak için aşağıdaki KB’yi kullanmamızı” isteyen bir alt düzey destek temsilcisinden geldi (teşekkürler Zach).

Gerçek teknik destek, genellikle bir hafta kadar süren çok daha uzun bir süredir. Teknisyenlerin oldukça fazla çalıştığı görülüyor, bu da kötü kullanıcı arayüzü tasarımı ve belirsiz kaynakların birleşimi göz önüne alındığında şaşırtıcı değil.

StorageCraft’ın canlı destek sunmaması muhtemelen şaşırtıcı değil.

Macrium Reflect 7

Macrium, Yansıtma 7 için ayrıntılı belgeler sağlayan eksiksiz, kolayca aranabilir bir bilgi tabanı sağlar. Açıklamalar adım adım talimatlar ve ekran görüntüleri ile desteklenir.

Cevapları bulamıyorsanız, Macrium kullanıcı forumu bir sonraki konuya bakmak için iyi bir yerdir. Orada Macrium’dan pek çok yanıt görmeyeceksin ama sorun değil. Diğer kullanıcılar aktif olarak yanıt verir ve çok yardımcı olur.

Ücretli müşteriler için, doğrudan destek bir bilet sistemi aracılığıyla gelir. Yanıtlar genellikle hafta içi 24 saat içinde gelir.

Daha düzenli desteğe ihtiyacınız varsa, ayda 13,80 ABD doları karşılığında premium destek satın alabilirsiniz. Bu size 7/24 bilet yanıtları ve telefon desteği sağlar.

Yuvarlak Dört Düşünce

Dört hizmetin tamamı bilgi tabanları sunar, ancak StorageCraft’ın hem netlik hem de derinlik söz konusu olduğunda açıkça diğer üçünün gerisinde kalması.

Macrium’un destek seçenekleri oldukça iyidir ve bunun için ödeme yapmanız gerekse bile 7/24 telefon desteği seçeneğini takdir ediyoruz. Bu, CloudBerry Lab’ın sunmasını istediğimiz bir şey.

Ancak, CloudBerry Backup ile eşleştirmek için Amazon S3, Azure veya benzer bir bulut depolama hizmetine devam ederseniz, bu seçenekler genellikle üçüncü taraf araçlarında size yardımcı olan kapsamlı üretim desteği sunar. Bu nedenle, CloudBerry Lab ile canlı destek, kendi bulut depolamasını sağlayan Acronis gibi bir araçta olduğu kadar gerekli değildir..

CloudBerry Lab’ın hem Reddit hem de Sunucu Hatası forumlarında çalışmasını gerçekten seviyoruz, çünkü bu araçlar yerel bir kullanıcı forumundan daha fazla göz üretme eğilimindedir.

Bununla birlikte, bu turu Acronis’e sadece hızlı canlı sohbet ve geniş çağrı merkezi ağı temelinde dar olarak vermemek zor.

Dördüncü Tur Birincisi: Acronis Backup 12

Karar

Üç yuvarlak zafer ve dördüncü mücadele ile, muhtemelen bu dört hizmetten herhangi birini CloudBerry Backup kazanan dışında ilan edebilir miyiz? Cevap vurgulayıcı bir “hayır” dır.

CloudBerry Backup, CloudBerry Lab’ın oluşturduğu yedekleme modeli piyasadaki diğer rakip araçlardan daha fazla esneklik, ölçeklenebilirlik ve maliyet kontrolü sağladığı için kontrolden çıkma yenilgisini kazanır. Bu nedenlerden ötürü ve en iyi görüntülü tabanlı yedekleme aracının yanı sıra CloudBerry Backup’ı Windows Server için en iyi yedek olarak adlandırdık..

Gerçek kafa çizici, Acronis Backup 12 üzerinden CloudBerry Backup’ı seçmiyor (ve dürüst olalım, Macrium 7 uzak bir üçüncüyü bitirdi ve ShadowProtect yarışı hiç bitirmedi), ancak hangi 20’den fazla bulut depolama hizmetiyle entegre edileceğini anladı.

CloudBerry Backup ile bulut depolama entegrasyonu çalışmalarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ilginizi çekebilir:

 • Amazon S3 ile Bulut Yedeklemenin Nasıl Çalıştığı Hakkında Başlangıç ​​Kılavuzu
 • Microsoft Azure ile Bulut Yedeklemenin Nasıl Çalıştığı Hakkında Başlangıç ​​Kılavuzu

Elbette, henüz yapmadıysanız, CloudBerry Yedekleme incelememize göz atmayı unutmayın.

Bize sadık kaldığınız için teşekkürler. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, aşağıdaki yorumlarda sizden haber almak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son Kazanan: CloudBerry Yedekleme

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map