Wix İncelemesi – Güncellendi 2020

Wix İncelemesi

Wix, insanların ve işletmelerin site kurmasına yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahip en iyi bilinen web sitesi oluşturucularından biridir. Bu derlemede, Cloudwards.net bu hizmetin giriş ve çıkışlarına giriyor.


Wix, 2017’nin başında 100 milyon kullanıcıyı aşan en iyi web sitesi oluşturucular arasında yer alıyor. Popüler yapımcıyı ciddi bir tasarım aracı mı yoksa sadece hype mı olduğunu denedik. Birçok yönden, cevap eski kategori gibi görünüyor, en iyi web sitesi üreticileri arasında ciddi bir yarışmacı yapıyor.

Ücretsiz sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu 2006’da yeniden başlatıldı. Böyle bir görevi yerine getiren ilk araç olmasa da, kullanıcıların ilk önce herhangi bir kodlama bilgisi olmadan hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmalarına izin veren ilk diziliş arasındaydı..

Ancak, SquareSpace (SquareSpace incelememizi okuyun) gibi rakipler, şirketin konumunu tehdit ederek Wix’i platformunu tamamen revize etmeye zorladı. Etkileyici pazarlama ve yeni şablonlar ile Wix tam olarak yürürlüğe girdi. Bu değişikliklerin 2006’daki gibi özel hale nasıl geldiğini görmek için Wix incelememizin tamamını okuyun..

wix editörü

wix uygulama pazarı

wix blog ayarları

wix kontrol paneli

wix ışık kutusu ayarları

Önceki

Sonraki

Wix için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Wix’in her özelliğini incelemek için birden fazla makale gerekir. Bu oluşturucu neredeyse her site veya ihtiyaç için ücretsiz ve ücretli özelliklerle doludur. SEO ve analitik gibi temel site işlemlerinden rezervasyon ve iletişim yöneticilerine kadar, Wix’in hemen hemen her şey için bir aracı vardır.

Özellikle yeni siteler için daha etkileyici olanlardan biri SEO aracıdır. SEO veya arama motoru optimizasyonu, belirli anahtar kelimeler girildiğinde sitenizin arama motorlarında açılmasını sağlar. Wix, temel ve gelişmiş SEO için kapsamlı yazılara sahiptir ve sitenizin en üst sırada yer almasını sağlar.

Logo tasarımcısından da yararlanabilirsiniz. Bu, birkaç düzine küçük resim parçası ve bazı farklı yazı tipleriyle tipik arayüzünüz değil. Bunun yerine, Wix size birkaç soru sorar ve cevaplarınıza göre otomatik olarak birden fazla tasarım sunar. Sahte teknoloji bloğumuz “Mega Techdome” için neyin tükürdüğünü aşağıda görebilirsiniz.

wix logo üreticisi

Sitenizi optimize etmenin dışında, birçok bina özelliği de vardır. Wix, oluşturucu penceresindeki uygulama pazarına bir bağlantı ekleyerek başka bir sayfaya gitmeden sitenizdeki uygulamaları kolayca bulmanıza ve yüklemenize olanak tanır. WordPress eklentilerine çok benzer, ancak üçüncü taraf eklemeleri yoktur.

Yine de WordPress’ten çok daha kapsamlı. Gerçek eklenti sayısı daha düşük olmakla birlikte, her biri daha yüksek bir kaliteye sahiptir. Örneğin, otellerin bir Wix sitesi üzerinden rezervasyon almalarına izin veren “Wix Hotels” var. Bu kesinlikle WordPress ile gerçekleştirilebilir, ancak kendi eklentinizi kodlamanızı veya çok niş bir eklenti almanızı ve bu amaç için jüri donanımını gerektirir..

wix uygulama mağazası

Çoğu uygulama Wix tarafından geliştirildiğinden, neredeyse her zaman ücretsiz ve kısıtlı bir sürüm vardır. Otellerin ücretsiz sürümü, örneğin, bir rezervasyon sistemi kurmanıza ve fiyatları belirlemenize izin verir, ancak mobil rezervasyon ve çoklu dil desteği gibi özellikleri azaltır. Buna karşılık, Weebly (Weebly incelememizi okuyun), sadece ücretli bir sürümde gelen benzer bir “Atandı” uygulamasına sahiptir..

Yine de Wix’e geri dönerek, sitenizi doğrudan kod yoluyla düzenleyebilirsiniz. Birçok inşaatçı bir şey sitenizi kirletmek korkusu bu daha gelişmiş alanı kilitlemek. Bu kesinlikle mümkün olsa da, Wix, kod satırları aracılığıyla bile sitenizi ve sitenizin nasıl çalıştığını tamamen özelleştirmenize izin verir.

Bununla birlikte, tüm seçenekler size hitap etmiyorsa, Wix her zaman ücret alabilir ve sitenizi tasarlayabilir. Bu nispeten yeni bir hizmettir, ancak sitenizi hayata geçirmek için bir Wix tasarım uzmanı görevlendirebilirsiniz. Bu sadece rastgele tasarımcılardan oluşan bir ekip değil. Hangi tasarımcı ile çalışmak istediğinizi seçerek, yüzlerce seçenekten hangisinin sizin için uygun olduğunu görmek için portföylerinin her birine göz atın.

wix uzmanları

Wix, sadece web sitesi üreticileri için değil, genel olarak web siteleri için ön ayaktadır. WordPress gibi açık kaynaklı platformlar bile Wix’in sunduğu özelliklere yetişmek için mücadele ediyor. Neredeyse her şeyi yapabilirsiniz ve bununla tartışmak zor.

Wix Logosuwww.wix.com

Aylık $ 500’dan başlayan fiyatlarla

tasarlamak

Hazır Temalar

Form Oluşturucu

HTML Düzenleyici

Forum Desteği

Vektör sanat gallary

Ses

HD Video

Kullanılabilirlik

Sürükle ve Bırak arayüzü

SEO Editörü

Mobil Destek

Uygulama Merkezi

Blog Desteği

e-Ticaret Desteği

Sayfa Editörü

Hizmetler

SEO

Pazarlama

Web sitesi tasarımı

Ekstralar

SSL Sertifikası

Alan adı

Reklam Kredileri

Site İncelemesi

Destek

Yardım Merkezi

forum

Canlı sohbet

Telefon

E-posta

7/24 Destek

Video Eğiticileri

Metin Eğiticileri

Çeşitli

Ücretsiz Plan

Fiyatlandırma

2006’daki ilk çıkışından bu yana, Wix kullanıcılarına ücretsiz web siteleri sundu. Şu anda birçok farklı plan var, ancak asıl amaç kaybolmadı. Wix’in ücretsiz planı hâlâ parlıyor ve ücretsiz bir “.wix.com” etki alanı ile kurucuya ve özelliklerine tam erişim sağlıyor.

Ücretsiz, diğer tüm fiyatlandırmanın dayandığı bir temel oluşturduğundan başlamak için en iyi yerdir. Bir sonraki katman, Wix markasını atmanıza ve kendi alan adınızı kullanmanıza olanak tanır. Sitenizde hala çok şükürler olsun ki Wix reklamları var. Diğer web sitesi oluşturucularıyla iyi karşılaştırılmayan, ancak yine de çok fazla maliyet olmadan size daha profesyonel bir görünüm veren benzersiz bir plan..

Combo sadece biraz daha iyidir, tüm Wix reklamlarını kaldırır, size ücretsiz bir alan adı verir ve depolama ve bant genişliğini artırır. Yine, diğer sağlayıcılardan gelen tekliflerle uyuşmayan sahtekar bir plan. En iyi seçim ve önerdiğimiz plan Sınırsız.

Bu, size sınırsız bant genişliği, 10 GB depolama alanı ve ücretsiz bir alan adı sunan orta bir zemin. Çevrimiçi bir web sitesi almanız gerekiyorsa, bu plan tam size göre. En zorlu rakibi SquareSpace’e karşı ayda birkaç dolardan daha ucuza yığılıyor.

Bir sonraki aşamaya geçmek e-ticaret planlarıdır. Sadece bunun için üretilmiştir, çevrimiçi ürün satarlar. İki kat depolama alanı ve önceden yüklenmiş bir çevrimiçi mağaza almanız düşünüldüğünde küçük fiyat atlama ihmal edilebilir. Aşağıdaki kullanım kolaylığı bölümünde daha fazla konuşacağımız mağazanızı otomatik olarak oluşturmak için ADI veya Yapay Tasarım Zekası kullanır..

Wix, e-ticaret planlarını da oldukça iyi destekliyor. Ücretsiz olarak, SquareSpace’in yalnızca en pahalı planında içerdiği bir özellik olan zaten dahil edilen gönderim bedellerini hesapladınız. Ayrıca, müşterileriniz için otomatik e-posta bildirimleri ayarlayabilir, indirimler veya promosyonlar ayarlayabilir ve tüm ödemeleri almak için Wix’in güvenli ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Daha da iyisi, kaydolduğunuzda bu özelliklerin tümü önceden yüklenmiştir.

VIP planları şartname açısından e-ticaret planlarıyla tamamen aynıdır. Sınırsız bant genişliği, çevrimiçi bir mağaza ve aynı 20 GB depolama alanına sahip oluyorsunuz. Bununla birlikte, öncelikli yanıt ve bir defalık profesyonel site incelemesi ile VIP desteği de alırsınız. Önceki planlardan biraz daha pahalı ve dürüst olmak gerekirse azalan getirileri gösteriyor. Ancak, doğrudan bir hatta ihtiyacınız varsa,.

Wix, web sitesi oluşturucu fiyatlandırmasına farklı bir yaklaşım getiriyor. İPage ve SquareSpace gibi birçok şirket sadece bir avuç plan sunuyor. Wix, premium planlarda sürekli olarak düşük fiyatlar ile ücretsiz yukarıdan herkes için seçeneklere sahiptir. Ancak, nereden başlayacağınızı bilmek biraz zor olabilir. Premium bir plan arıyorsanız, en eksiksiz Wix deneyimi için Sınırsız’ı öneriyoruz.

tasarlamak & Araçlar

Wix, genel olarak, web sitenizi pazarda oluşturmak için bazı en iyi araçlara sahiptir. Geçen yıl, tasarımcı, ayın eklediği yeni özelliklerle önemli ölçüde iyileşti. Başlayabilmeniz için sağlam bir dizi şablonla hayal edebileceğiniz herhangi bir siteyi oluşturmak için yeterli güç var.

Aslında, şablon seçimi başlangıçta biraz ezici. Her birinde alt kategoriler bulunan portföylerden ve CV’lerden çevrimiçi mağazalara kadar kategoriler vardır. Özellikle etkileyici olan, şablonların gerçekten kullanışlı olmasıdır.

Gösterişli, potansiyel olarak iddialı şablonlar olsa da, basit bir şablon bulmak da zor değil. Çoğu zaman şablonlar çok kısır veya çok fazla heveslidir, ancak Wix size aralarında bir dizi seçenek sunmayı başarır.

wix şablonları

Bir temaya yerleştikten sonra, temayı özelleştirmek için çok fazla güç vardır. Zaten o kadar çok farklı tema seçeneği var ki, gerçekten hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Renklere, yazı tiplerine vs. basit ayarlamalar yapmanız gereken ağır kaldırma işlemlerinin çoğudur. Bununla birlikte, daha karmaşık gitmek istiyorsanız, bunu uygulamalarla yapabilirsiniz.

Doğrudan Wix oluşturucuda, web sitenize uygulamalar ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki özellik bölümünde belirtildiği gibi, liste oldukça geniştir ve sitenizi oluşturmak için kullanacağınız temel araçlardır. Bu eklemeler daha çok niş özellikleri yerine demetler gibidir, bir web sitesinin sadece bir parça yerine tüm bir bölümünü sunar.

wix uygulama pazarı

Örneğin, Wix Blog’lar yayınlar için bir sayfa, yayın yazma arayüzü, yorum bölümü ve kullanıcı alanı ayarlayacaktır. Birden fazla farklı uygulama eklemeden sitenize başlamanın hızlı bir yoludur.

Yine de niş uygulamalar var. Daha geniş olanlarla birlikte kullanıldığında, bu uygulamalar çok fazla güce sahip olabilir. Örneğin, Wix Forum, Wix Chat ve Wix Hit Counter ile birleştirilmiş Bloglar bir barebone blogunu sosyal bir deneyime dönüştürebilir.

Wix, sitenizi tasarlamak için size uzun bir araç listesi sunar. Hiçbirinin çok niş veya geniş hissetmediği düşünüldüğünde de oldukça dikkat çekicidir. Şablon yelpazesi de dikkat çekici ve bu araçların hepsini uygulayabileceğiniz sağlam bir temel sağlıyor.

Kullanım kolaylığı

Bu alanda huzursuzluk yok. Basitçe söylemek gerekirse, Wix bir web sitesi oluşturmanın en kolay yollarından biridir. Harika yüksek kaliteli şablonlar dizisi, zevkinize göre görünümü özelleştirmek için sezgisel bir arayüzle mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağlar.

Bir şablon seçtikten sonra, oluşturmak için beş ila sekiz düğme (temaya bağlı olarak) kullanan düzenleyiciye yönlendirilirsiniz. Yüklediğiniz ek uygulamalar için menüleriniz, arka planınız, öğe ekleme, uygulama ekleme, yükleme ve düğmeleriniz var.

wix bölüm ayarları ekleme

Bu düğme stili yaklaşımı, tavşan deliğinden çok derine inmeden sitenizin görünümünü değiştirmeyi çok kolaylaştırır. Örneğin, WordPress genellikle arka uca gitmenizi, değişiklik yapmanızı ve ardından sitenizin nasıl göründüğünü görmek için yeniden yüklemenizi gerektirir. Wix’teki her şey editörün içinde gerçekleşir.

Düğmelerin dışında temel sürükle ve bırak arayüzünü kullanırsınız. Yine de sadece metin ve görüntülerin hareketi değildir. Wix, slayt gösterileri gibi dinamik öğeleri de sürükle ve bırak arayüzüne uygular, yani sitenizdekilerle doğrudan etkileşime girebilirsiniz.

wix düzenleme bölümü

Neyse ki, sadece yerleşimi göz küresi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Wix, sayfanızdaki farklı öğeleri sıralamak için Photoshop esque işaretçileri içerir. Neyi taşımaya çalıştığınızı hızlı bir şekilde tanımlar ve öğeyi yerine oturur.

wix ızgara çizgileri

Bununla birlikte, tasarım sürecini tamamen atlatmak istiyorsanız, Wix’in de sizin için seçenekleri vardır. Bir tasarımcı kiralayabilirsiniz, ancak ADI sistemi çok daha ilginçtir. Yapay Tasarım Zekası anlamına gelir ve kısa bir ankete dayalı olarak bir siteyi otomatik olarak bir araya getirir.

Temel amacı çevrimiçi mağazalar tasarlamaktır. ADI, ne sattığınızı, markanızla özdeşleşen bazı genel anahtar kelimeleri ve tercih ettiğiniz renk ve yazı tipi şemalarını soracaktır. Genel olarak, işlem beş dakika içinde sona erer ve bittikten sonra tükürdüğü sitede temel değişiklikler yapabilirsiniz.

wix adi

Bir web sitesi oluşturucusunun amacı kullanım kolaylığıdır. Buna rağmen, piyasadaki birçok inşaatçı, öğrenmesi için çileden çıkaran karmaşık arayüzlerle tıkanmış. Wix, yavaşlamadan size bol miktarda güç sağlayan bir arayüzü yöneterek, piyasadaki en kolay web sitesi kurucularından biri haline getirir.

Destek

Hizmet çok düzenli olduğu için Wix’teki destek bir arka plana ihtiyaç duyar. Bu, mevcut olmadığını söylemek değil, genellikle önemli değildir. Ancak, sorular ortaya çıktığında, Wix yardım merkezi yanıtların yeridir.

Çok fazla cevap var. Genel tasarım sorularından Wix tarafından geliştirilen uygulamalara kadar 34 farklı başlık içeren uzun bir makale listesi. Her birini gözden geçirirken, makalelerin iki kategoriye ayrıldığını fark ettik: SSS ve öğreticiler.

SSS, şaşırtıcı bir dizi konuyu kapsar. Örneğin, Wix Logosu otomatik ödeme yenilemesi için Wix Logosunun bir kerelik bir ücret olduğunu belirten özel bir makale vardır. Okuduktan sonra biraz gereksiz görünüyor, ancak bu sorunun ortaya çıktığı bir senaryo hayal etmek zor değil.

Bununla birlikte, öğreticiler yardım merkezindeki makalelerin daha büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır. Bunlar, adım adım talimatlar ve başka bir şeyle ortaya konan çok yararlı parçalar. Başlık tasarımını değiştirme gibi yaygın izlenecek yollarda, eğitici videoda eşlik eden bir video da bulunur.

wix yardım merkezi

Yardım merkezi sorununuzu çözemezse, e-posta ve telefon üzerinden bire bir destek alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu açıkça ikincil bir destek şekli olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle, izlenmesi zordur.

Yardım merkezinde bir makale bulmalı, en alta kaydırmalı ve “bu sorunuzu cevapladı mı?” Altında “hayır” ı seçmelisiniz. Bölüm. Bundan sonra bile, Wix sizi destek göndermeden önce bir makale bulmaya çalışacak otomatik bir yardım sistemine götürecektir..

Bu biraz çift kenarlı bir kılıç. Çok fazla iletişim seçeneğiyle, destek seviyesi genellikle düşer, bu yüzden aldığınız desteğin kalitesine gerçekten yardımcı olmadan önce herhangi bir sorunu ayıklayın. Teoride, bu mantıklı ve Wix’te pratikte de.

Desteği izlemek bir güçlük olsa da, destek seviyesi mükemmeldir. Biletler ve geri aramalar, yardım merkezinde görülen aynı basit talimatla dakikalar içinde yanıtlanır.

Tipik bir web barındırma ile karşılaştırıldığında, Wix destek şaşırtıcı derecede iyi. Bu tescilli bir sistem olduğundan, uğraşmanız gereken çok fazla sorun vardır. Çoğu durumda, yardım merkezine bir çözüm gömülür ve bu da Wix hizmetinin bu bölümünü kolay bir kazanç haline getirir.

Karar

Wix, web sitesi bina alanında uzun bir geçmişe sahiptir ve yıllar sonra hala alakalı olmayı başarabilmesi harika bir harikadır. Oluşturucu, iddialı şablonları pratik özelliklerle birleştirerek test ettiğimiz en iyilerden biri. Sitenizi oluşturmak için bir yer arıyorsanız, Wix başlamak için iyi bir yoldur.

Ayrıca, sitenizi etere nasıl göndereceğiniz konusunda hala karar verdiyseniz, en iyi web barındırma sağlayıcıları hakkında bir makalemiz var..

Web barındırma için WordPress’i öneririz. Nasıl kullanılacağını öğrenmek için platformdaki üç kılavuzumuzu kontrol ettiğinizden emin olun.. 

 • WordPress’i Kullanma Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress Kullanımı için Orta Seviye Kılavuz
 • WordPress Kullanımı için Gelişmiş Kılavuz

Wix hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map